Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Bandi > Tuja scena
  New Posts New Posts RSS Feed - Thrash/Speed/Heavy metal
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Thrash/Speed/Heavy metal

 Post Reply Post Reply Page  <1 4647484950 51>
Author
Message
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2021 at 21:14
Hvala vsem za odgovore, od Vrankola mi je bil najboljši.

Zdej pa nazaj v Heavy - neki novega oz. prvič vidu danes: https://www.youtube.com/watch?v=6RilgDpprgM
FUCK THE WORLD
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Apr.2021 at 05:11
Malenkost. Pa naj se debata o metalu razvija naprej, napram drugim prevladujocim temam na forumu te dni...
Vrane Vrane... uh, ze sama produkcija je obupna. Pa ni moj namen biti zaljiv, ampak ze samo bobni, govorim kot bobnar, zvenijo anemicno, naklikano, umetno...vokala je 10x prevec. pa naj tukaj dam primer, da ne bo tako zelo off topic;


Delta Empire! Za moje pojme trenutno najbojse bitje "overall" za bobni danes. On, ona, nima pomena....In ja, dejstvo je, da sedi za 20.000€ opreme, vsaj. Ampak, groove, enregija, nacin igranja... poslusajte ostale priredbe. Slayer, Biohazard, Pantera, Slipknot, Depeche Mode, Prodigy.... To je tisto o cemer govorim. Dusa in telo, to bitje je kameleon, prevzame identiteto bobnarja, ki ga igra, mix, kvaliteta zvoka, filing....Iskreno receno, kvaliteta opreme, absolutno obvladanje instrumenta in mix naredita originale boljse kot so...originali...

Evo, da res ne bo off topic, to je to. Zakljucimo z Slayer.

Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Apr.2021 at 20:26
Ja, produkcija je slaba, bobni so naklikani, ampak ideja mi je dobra. Kar se tiče bobnanja mi je pa zakon npr. Igor Cavalera na Schizophreniji s tistimi odmevajočimi tom-tomi.
FUCK THE WORLD
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.May.2021 at 17:48
prideš do nove stranke, pa tam naletiš na metalca, ki ti predlaga tole:


življenje ima kar dober smisel za humor. LOL
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.May.2021 at 22:58
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Ja, produkcija je slaba, bobni so naklikani, ampak ideja mi je dobra. Kar se tiče bobnanja mi je pa zakon npr. Igor Cavalera na Schizophreniji s tistimi odmevajočimi tom-tomi.


Glede same ideje se pa strinjam ja. Sicer zelo klasicen/tipicen pristop, ampak z malo "surovega" vajba bi zadeva izpadla precej boljse. Kot je napisal vulgaris pod KK's Priest, predvidljivo, ampka ravno zato ok. Samo, tukaj verjetno pride na dan moja blak metalska dusa, bi dejansko zadeva boljse izpadla z "slabso" produkcijo. Fisher Price kasetar pokrit z leder jakno recimo LOL

@ Dejan
Amen LOL
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.May.2021 at 16:44
R.I.P. Bill Tsamis




Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.May.2021 at 19:33
RIP Warlord.


FUCK THE WORLD
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.May.2021 at 20:42
Novejša stvar iz Rusije... đga đga

Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.May.2021 at 00:04

Če koga zanima, kaj počne Vincent Crowley sedaj, ko ni več v Acheron, pa da ne limam samo v BM topic, ker je tole tudi heavy Tongue


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jun.2021 at 13:19
'Dont gooooo... daddy... don't goooooooo!'

En simpatičen relikt iz obdobja, ki se nam nekaterim redno pojavlja v naših mokrih sanjah :P... kle sm pred leti fan-boyou na veliko, ker je eden redkih posnetkov originalne zasedbe Omen (čeprov samo za trenutek). V posnetku mdr. tud Michael Olivieri (Leatherwolf) poje demo verzijo 'Share A Dream' iz njihove druge plate...






Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jun.2021 at 10:36
Ta novica zadeva predvsem preostalo polovico članov slovenskega Cauldron Born fan-cluba ;)


Nov vokalist od Cauldron Born... zveni k David Defeis za 3€ + valjček za pobiranje muck. Medtem sta u bandu nazaj Shawn Kascak (bas) in Bill Parsons (drum computer :P) album pa zgleda, da že letošnje poletje.

Novi Briton Rites so mi pa dost generic...



Back to Top
Banshee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Novo mesto
Status: Offline
Points: 603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Banshee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jul.2021 at 21:51
Kaj pa samo Cauldron (brez Born)? Shocked

https://www.youtube.com/watch?v=1GadSyHS6ow

Rockers of the underground, black and heavy is our sound! (Running Wild)
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jul.2021 at 20:59
Cauldron so čist u redu, ampak pr njih je (podobn tko kt pr ostali bolj uspešnih bendih iz prvega vala trad HM revivla ala Enforcer, Skull Fist,...) vsaj zame mal preveč 'plehek' vibe - OK hooki, melodije, k se znucajo u ušesih po parih posluhih - pa vse tri bende na cajte dam u posluh... nč narobe s temi bendi amapk je tud med najnovejšimi velik stvari ka jih za moja ušesa našiša.

Cauldron Born so pa prekletstvo - enkat sta u Kran do mene pršla dva mormona pa vprašata u ameriški slovenščini 'Bi rad poslušal zgodbe o jezusu?' pa jst rečem nazaj 'ja, ampak sam če bosta vidla poslušala 'Born Of The Cauldron' z mano' ... tipa je zvil - zdej že 15 let u Stražiš vsak u svoju kiosku burek pečeta... pojma nimata kje leži zvezna država Utah... Joseph Smith je pa za njiju samo še codename za drum computer na plati '... And Rome Shall Fall'

Jst sm pred leti nastopu u tedniku, kjer sm razodel svojo izkušnjo s prekletstvom (valjda so dal na kameri un filter čez, da mi je faca zgledala k zmazek (k da brez filtra ne), moj glas so pa povišal do te mere, da so med predvajanjem prispevka vsi otroc, k šivajo adidaske u moji kleti, prtekl pred tv ker so misll, da so na sporedu Alvin in veverički)... uglaunm moj point je... predn sm jest poznou Cauldron Born sm meu matematiko 5 pa skoz sm govoru 'kaj mi bo matematika, sej ne mislm u trgovin na kasi tipkat ho ho ho'... poj k sm pa prvo plato slišu, sm se pa zaposlu k blagajnik pa zdej vsak tedn vsaj dvakrat zajebem pr vračilu denarja...

Nova plata Cauldron Born bo... prekletstvo se nadaljuje... loh pa tud da bo zanič - plata, ne prekletstvo!!!!
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jul.2021 at 09:11

V petek najprej album na novo posnetih komadov iz obdobja 2001/2002, konc poletja pa še nov album. Zaenkrat ob tem ponsetku nisem nekej preveč optimističen in mi je original verzija iz '...And Rome Shall Fall' stokrat boljša, čeprov tam bobni zvenijo kokr, da jih nek ulični umetnik odigra s frcanjem na svoje zobe in je zvok kitar bolj mokr kot moj viniln gimp suit po koncu šihta...
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Jul.2021 at 17:48
Na voljo stream celotnega albuma:




Dej admin, dej stisn na prvo stran u novice sledeče (da naujo sam brazilski fejsbuk blogi pisal o tem)... lej... še napisou sm ti (mogoče bi blo za zlektorirat):

Cauldron Born so nazaj v novi postavi

Po sedmih letih se na sceno vračajo ameriški tehnični power metalci Cauldron Born. V prvi vrsti gre za projekt shred kitarista Howieja Bentleya (Briton Rites), ki z agresivnim visoko-testosteronskim ameriškim power metalom in besedili navdahnjenimi s strani klasikov t.i. 'Sword & sorcery' šund literature (Robert E. Howard, Karl Edward Wanger, Richard L. Tierney) zadovolji predvsem privržence stebrov prvega vala 'USPM' (Helstar, Omen,...). V zasedbi sta (po letu 2002) nazaj tudi Shawn Kascak (bas kitara) in Bill Parsons (bobni), prepoznaven zvok skupine pa po novem dopolnjujeta še Alex Parra na kitari in vokalist Matthew Knight (Eternal Winter). Prvi rezultat dela nove zasedbe predstavlja danes izdani 'Legacy of Atlantean Kings' {hyperlinkej https://www.youtube.com/watch?v=zpyMlCPPTq4&ab_channel=ECHOESOFCROMRECORDS }, gre pa za na novo posneti album '...And Rome Shall Fall' iz leta 2002. V kolikor vas zanima do katere mere sodobni posnetki popravijo izkušnjo legendarnega albuma, lahko obiščete tudi njihov bandcamp profil {hyperlinkej https://cauldronborn1.bandcamp.com/ }, kjer je album na voljo za nakup v fizični in digitalni obliki. Nova zasedba medtem s polno paro pripravlja tudi povsem svež material, ki bo nič hudega slutečo publiko doletel ob koncu leta.

slikca { https://d2j6dbq0eux0bg.cloudfront.net/images/40042212/2401224903.jpg }


Hvala vnaprej... če ne pa pač ne ;)




Edited by Kristjan - 16.Jul.2021 at 17:53
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jul.2021 at 07:23
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jul.2021 at 08:52
Hvala Dejan!!! Du hast dir ein kühles Bier verdient! ;)
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jul.2021 at 11:52
Originally posted by Kristjan Kristjan wrote:

Hvala Dejan!!! Du hast dir ein kühles Bier verdient! ;)


oooo, vielen Dank!

Če te bo nagovoril program Brutal Janez Festa in boš prišel v MB, pa ga res lahko spijeva. Ker od tistega, ko sva se preko ZS pogovarjala o pivu, je menda že tudi minilo kakih 5-10 let?
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jul.2021 at 21:36
Ja, davnega 2012 je blo to... pa res je - tud takrat je blo govora o pivu ob priliki :) ... jih bova pa več spila in obljubim (!!!), da prej kot u naslednjih 9-ih letih ;) Za Brutal Janez spremljam dogajanje pa upam, da se festič izvede, ampak je še prezgodej, da bi potrdu oz. odpovedou svoj 'nastop'...


Predn skrenem preveč oftopik in me admin ban-a al pa prestav v čikfajt :P nadaljujmo s treš/spid/teženjem...

Posnetek zadnjega komada iz koncerta, ki sem ga nazadnje vidu u živo (2019 najbolši let evah)... 



Tud 'Soh-ti-leđ' bodo v kratkem izdal album na novo posnetih komadov, od oriđi zasedbe bo pa na novih posnetkih prisotn samo pevc Christian Augustine. Toj je men mal meh...


Edited by Kristjan - 19.Jul.2021 at 21:41
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jul.2021 at 00:26
FUCK THE WORLD
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jul.2021 at 07:11
RIP Mike Howe


Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Aug.2021 at 21:50
En njihov video sm objavu že pred časom, je pa pred par dnevi album končno izšu tud v fizični obliki (CD)



Komad se imenuje 'Sekret stali', moj ruski vir pa prav, da besedilo govori o plačljivih straniščih na avtocestnih počivališčih... na gug£u je pa zih napaka ker tm piše, da nej bi biu prevod naslova 'skrivnost jekla'... ma kva pa oni vejo o slovanskih jezikih a n....

Drgač sm pa zdej pogledu par lajv videov od benda in so res naši daljni bratje in sestra... pevka mi zgleda k 'wasted tuna', bobnar je itak Špiro iz Reke (če bi špiro kdaj kej pojedu) kitarist pa zgleda k Tine iz Viđilens... basist ma pa lepe 'žerman šajs muvi' brkice.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Aug.2021 at 14:43
Po mojmu mnenju eden boljših debitantskih albumov iz 2021:



Bretonski kvintet sm za par minut uspel tud srečat v Atenah predlani - simpatična klapa s fajn smislom za humor, dva člana organizirata tud underground festival Courts of Chaos, ime Herzel pa kljub temu, da zveni hebrejsko, po njihovem mnenju predstavlja pogum, neomajnost v boju za plemenite cilje itd... Bretonščina je itak jezik zase... besedila so pa vseen v osrednji francoščini.

Pa še moj favorit z njihove strani (iz demo EP-ja l. 2015):

Back to Top
sovdat View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1001
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sovdat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Aug.2021 at 16:53
Dve novejši zadevi, ki sem ju odkril pred kratkim in sta me toliko sprovocirali, da sem nabavil kar original :)

Division Speed, ki malo povlečejo na Sodom cirka '87 z blekk metalskim filingom in pa polno heavy metal harmonij:



Hellbringer, ki so prav nemaren rip off '85 Slayer :)

{-PRIPOROČAM-} Big smile



Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Aug.2021 at 08:41
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Aug.2021 at 18:20
Teh (napol) tribute bendov je vedno več, uni RW kopija (Blazon Stone) mi padejo prvi na pamet npr. Una gor pa ne zna lih pet, je pa res mal podobna Tuni tako da mi je vse jasno. Big smile

Dva novejša Power Metal komada ki pa sploh nista slaba:
FUCK THE WORLD
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2021 at 14:12
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Una gor pa ne zna lih pet, je pa res mal podobna Tuni 

Ne rab znat pet, če ma kvlt bend pa Manowar majco... pa visoke količine omega 3 :P 

Drgač pa noben ne porajta tega: 

Originally posted by Kristjan Kristjan wrote:

kitarist pa zgleda k Tine iz Viđilens... 



Kdaj je biu od Tineta fotr nazadne u Rusiji? :D


Tistele Hrom iz Kanade pa bežno poznam... mal so u sorodstvu s še dvema najs bendoma: Smoulder pa Traveler... drgač pa piše na metalumu, da beseda 'Hrom' u čehoslovaščini pomen grom... u slovenščini pa pomen, da se ne morš premikat :/


____________________________________________________________________________________________________

par zanimivih redkosti iz jutupa (ni lih neka kvaliteta ampak za fene bo kul):

Baje iz prvega 'Chazza' koncerta (še par posnetkov je na youtube kanalu od Leviathan Records)



mlada Leather hot as hell Heart


Helstar v živo iz 'Remnants of War' obdobja kot predskupina Megadeth:

Back to Top
jerrej View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21.Mar.2008
Status: Offline
Points: 1288
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jerrej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2021 at 19:46
Kristjan hvala za tele HERZEL; fajn grejo v uhhhh...
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2021 at 15:16
Z veseljem legenda... se velikrat spomnem na vaju pa pošlem pozdrave še tvoji lepši polovici pa 'kovinskima' sinovoma (upam, da so Cirith Ungol še aktualni al se kej bolšga posluša... in ne spet despacito :P)

Drgač pa, ker smo v živo mel debate o tem bendu... Idle Hands so se že nekej časa nazaj preimenoval v Unto Others in baje nej bi nov album izšel konc mesca (je blo tud u Paranoid novicah objavlen)... pa mi v primerjavi s prvim EP-jem novejši komadi niso lih nekej. Se spomnem k je 'Mana' izšel in sm bil kar razočaran... na temu albumu se pojavi komad 'Dragon, why do you cry?'  in ne vidm potrebe zakva sprašuje 'Dragana' zakaj joka - očitno zato, ker je biu fen EP-ja, album je bil pa tolk slab :P bomo vidl 'kvau zej'.

komad iz prvega Ep-ja




Včerej sem pa naletu na še en čist okej bend iz Brazilije - 'Creatures'. Me zanima kolk cajta bo trajal predn bojo oni mogl menjat ime :P album izide na CD-ju v drugi polovici oktobra.




Ja ja vem... limam gotiš šminkerijo pa glemerje u debato.... bom vrnu svojo trve kvlt izkaznico Halfordu, pogovor bo šu pa nekak tko:

RH: 'Did you bring back your true metal ID?'
K: 'Yes, it's in my back pocket.'
RH: 'Take off your pants!'
K: 'Nah bruh, I'll just take it out of my poc...'
RH: 'TAKE OFF YOUR PANTS!!!' 

Krneki... mam pa že par mescou doma knigo od Halfića pa še nism začel brat, knjiga od K.K.-ja je pa faking zakon!!!
Back to Top
jerrej View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21.Mar.2008
Status: Offline
Points: 1288
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jerrej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Sep.2021 at 19:54
Ne ti men legenda, legenda s ti :). Komi čakava prve atene ali laudo, kr kol, sam da bo. Mulca ok, skoz metal skoz mozak :)...
Razlog preimenovanja? Založba, meneđer ?
True metal je vedno širši pojem z leti oz emšom...jebi ga, ni me sram, pa tut tebe ne rab bit!
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2021 at 18:16
Ah kje pa... mene sram? Zdej, k sem ratu star in betežen, sem popolnoma brez sramu... sej vidš kašne bedarije pišem na forumu :D

Kar se Idle Hands tiče, je pa v Ameriki ime že pod trademarkom baje... celo večkrat... nism pa najdu nobenga rock/metal banda, ki bi ta ime uporabljal. Mal nerodn za Idle Hands/Unto Others - pod tastarim imenom so bli celo predskupina King Diamond-u na severno ameriški turneji, tko da je že to kazal, da je bil band že v preskoku med bolj (metal)mainstream imena.


A veste kdo so pa res legende? ... Legend (kdo bi si mislu?) pa ne katerkol od 50-ih bendov s tem imenom ampak prou 'the band' iz Jerseya (UK). Prek poletja sta pri založbi ZYX izšli ponovni izdaji prvih dveh albumov... zame je bil to itak obvezen nakup. Res odličen bend, ki se ga u debatah o NWOBHM kar prevečkrat zanemar. Pa u živo so bli u Laudi pred leti tud super... kje so naši festivali ? Cry

Eto moja himna iz lock-downa... refren sm se pa s solzam v očeh drl takrat, k sm zvedu, da bom moru nazaj na šiht :P


Back to Top
Buco View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2119
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Buco Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Sep.2021 at 14:42
https://youtu.be/_X4EHKQ3CPg

Men je tale album res premium power metal release.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Sep.2021 at 19:03
Ti stisnem kontro s še enim dobrim USPM bandom (ne morem verjet, da je že 8 let odkar je to izšlo). Ta ma sicer bolj 'garaž krš' produkcijo v primerjavi z Roenwolfe... pa tud ene 70 krat manj ogledov :/ ... res dober album... tud ena osladna balada je gor... bend je še aktiven ampak zgleda kr (pre)dobr zakopan v undergroundu.

Verscythë


Pred leti sm povsod iskal ta CD pa ga ni blo nikjer za dobit - baje je izšlo tole samo v samozaložbi na CD-R zgoščenkah.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Sep.2021 at 00:52
Atlantean Kodex - The Course of Empireje zame brez dvoma najboljši album izdan v tem tisočletju in bi se pr men vrjetno tud prerinu na lestvico osebnih naj albumov, če bi ta v kakšni kompletni obliki sploh obstajala. Edini album novejšega datuma na katerga se spomnem vsakih par tednov in ga potem kar nekaj dni ne morem nehat poslušat... pa sm dolg časa ta bend zavračou kot nek izhajpan trend u plehkmu pozerskmu heavy metal undergroundu.... v njihovem primeru sem se grdo motil. 



besedilo HeartHeartHeart

Quote
As gold turns into brown, the autumn of an era

Our ancient Harps fall silent – Twelve Stars are stained in blood

The graves of Mare Nostrum, Mother Europe trembling

And nameless ghosts of guilt haunt sanctuaries forlorn

 

In this era of confusion tradition's saferope is cut

All thrones in earth and heaven – devoured by Mammon’s wrath

The old enemy stirs discord, dark rumours from the frontlines

False prophets spread his gospel, evoking Empire’s end

 

Empires rise, empires fall.

Conquering kings sleep in timeless halls

Freedom and Glory, corruption at last.

Ever westward the course of empire takes it's eternal way

 

And how shall we comfort ourselves – the murderers of all murderers?

The noble, true and holy – we bled it with our knives

Who'll wipe this blood off our hands? Which Arthur will rise to defend us?

No sacred king can lead us, as nothing sacred's left alive

 

Empires rise, empires fall.

Conquering kings sleep in timeless halls

Freedom and Glory, corruption at last.

Ever westward the course of empire takes it's eternal way

 

And now our future's over, secular void unfolds

Arcadian memories haunt us as discord's taking hold

The lands beneath the evening, in sorrow, blood and fire

The drums of pictdom summon us back to the savage state

 

Empires rise, empires fall,

conquering kings, the White Goddess calls

Freedom and Glory, corruption at last.

Ever westward the course of empire takes it's eternal way

 

Empires rise and Empires fall – the moral of all human tales

Cities shall crumble and all towers will break

beneath the triumphant fist of time

 

Yet from the ruins a flower shall spring,

the laurel wreath of future kings

Titans march onward in perpetual strife,

new kingdoms arise in their wake

 

Empires rise and Empires fall,

the moral of all human tales

and the Titans march onward in perpetual strife,

new kingdoms arise in their wake

 

Children of Europe, Daughters of Eden,

defiant, unbroken and free

Raise proudly the torch in Enlightenment’s triumph

great wars are yet to be fought



Tud eno mojih najljubših potovanj na festival v tujino je povezano s tem albumom. S prijateljem iz Zagreba sva si v novembru 2019 prvoščla en timeless izlet z busom do Münchna in nato z vlakom do Würzburga. Na poti itak nonstop debate, zajebancija, alko in na splošno posebno bondanje, ki je spominjal bolj na srednješolske dogodivščine, kokr pa na nek odgovoren in resen svet odraslih. Še sendviče sva mela s sabo... samo še kšna tečna prfoksa, ki bi se drla na naju, je manjkala. Na cilju pa itak stari (in tekom festivala tud) novi prijatli predvsem iz Nemčije pa tud ostalih metalskih delov Evrope.

Festival HAMMER OF DOOM 2019 - top vzdušje, super nastopi, perfekten zvok tekom celega festivala, metalmarket v isti dvorani kot oder... škoda, da ima mesto Würzburg pogubne načrte za prihodnost dvorane Posthalle (4x sem jo obiskal na raznih festivalih, tko da je že kr mal domača zame).. prvi dan po 'doorsih' takoj ogled dobršenjga dela seta Crestfallen Queen (GER) pa zravn še brskanje po metal marketu, potem cel nastop Orodruin (USA), ki so par tednov pred koncertom izdal najnovejši album - zame obvezen nakup ... po kratki pavzi, ko je nastopal dark rock/trip hop bend Antimatter (niso moja šalca čaja), so bli na vrsti The Skull (USA) s posebno 'Trouble' setlisto (R.I.P Eric Wagner), za konec pa nas je 'In Trance' z odličnim nastopom spravil še Uli John Roth... after je bil alkoholen, metal DJ je bil nek krš, ki je true metal začel poslušat dva tedna pred festivalom.... ja painkilerja je ene trikrat zavrtu.

Drugi dan je bla pri 'standard turku' gužva, tko da smo se tokrat prehranjeval bolj eksotično. Neka tajska ulična kuhinja in prekleta bottomless kartonasta škatlica testenin... bolj ko sm jo praznu, bolj je bla polna... sm hotu že stran vržt ampak sm se ustrašu, da se iznenada name usuje tona špagetov... nakonc sem jo vseen uspel zajebat, ker je moj želodec tud bottomless...

Prva dva benda Thronehammer (UK/GER) in Iron Walrus (GER) se je spremljal bolj sporadično ob sprehajanju po metal marketu - kjer sm si nabavu najnovejši album od Angel Witch, katerih koncert me je čakal na drugi strani Evrope približno mesec dni kasneje - in visenju ob alko šanku :P Vedno do zdej, ko je nek bend igral priredbo 'Breaking the Law' od Priestov, mi je blo cringe worthy slabo, ko pa so to priredbo odigral Iron Walrus, je blo pa za bruhat :D Bolj natančno sem si seveda pogledal hard rock skupino Tanith (USA - katere ustanovni član je Russ Tippins iz NWOBHM banda Satan). Pa Messa (ITA) so bli sanjsko dobri. Vem, da je bend že parkrat nastopil v Sloveniji ampak sm vedno uspel zgrešit nastop. Valjda me je frend potem okurcal, ker so bli v hostelu še trije litri 'slo vino' špricerja, tko da je bil čas za drip infuzijo, pri kateri so se nama s časom pridružl tud najini švapski roomiji. Nažalost sem moral izpustit Mirror Of Deception (GER) in Lord Vicar (FIN) od skupin, ki so me zanimale, Khemmis (USA) mi pa ne ležijo prov dobr. Uglaunem, uspel smo se zresnit do nastopa Scald (RU), povratnikov, ki so na koncertu v celoti odigral svoj edini album 'WOTGIGP' iz leta '96 (kr poguglejte kaj WOTGIGP pomen, a mislte, da se mi da pisat take dolge naslove albumov... nimam časa tolk dolge naslove pisat). Njihovga preminulga vokalista je zamenjal čilenec Felipe Plaza iz benda Procession, nastop oz. koncert pa je bil pa odličen. Po koncertu naju je s frendom presenetil še njihov basist, ki je očitno razumel najino 'špraho', saj je tud sam več let živel in delal v Beogradu (OK bre, ampak nisva srba :D) in nama tud povedal, da naj bi se njihov naslednji koncert moral odvijat v marcu 2020 v Atenah... iz te moke pa nakonc ni blo kruha oz. vsaj dober kruh ni bil - edin koncert oz. edina 'živa' heavy metal glasba, ki smo jo med tistim izletom slišal, je bila vaja od Scald v Studio Entasis.

No, na koncu so pa sledil še Atlantean Kodex (mislim, da drugi ali tretji koncert po izdaji zadnjega albuma). Top koncert, ki je zaključu res top festivalsko izkušnjo. Večer je blo žal treba zaključit mal bolj zgodej, ker sva morala okrog 5ih zjutrej na vlak in sva potem 'glih za glih' ujela bus u 'Monakovem'. Ko sm se končno vrnil v Kranj pa tisočletne vode iz neba pa še nobenga šoferja doma :D tko da sm odplaval tistih 40 minut iz železniške do doma in k sreči mel s sabo tri kvalitetne vrečke, v katere sm hermetično zavil 'tour edition' verzijo vinilke 'The Course Of Empire'. 
Back to Top
jerrej View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21.Mar.2008
Status: Offline
Points: 1288
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jerrej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Sep.2021 at 10:08
jp se strinjam...teli nemci so zakon! Zadn let pa gonm vsak dan Doomsword - Resound The Horn. Ne morm se je naveličat pa koncBig smile
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Sep.2021 at 01:28
'For I am your god and you must obey,
I am the king, war I will bring,
follow me or be my prey,...'

A si dojel, da je zadnji verz komada 'The DoomSword' ubistvu intro komada 'Sacred Metal' iz prve plate.. mind blown :D Mal heca, ampak maš prav!!! 'Resound the Horn' (2002) pa men osebno še posebej 'Let Battle Commence' (2003) sta dve odlični underground klasiki na tej strani 'dvatisočke'. 'LBC' je spet ena od plat, ki so na osebnem top seznamu - za razliko od 'Resound' so militantni riffi še mal bolj poudarjeni, zvok mal bolj poln in s tem atmosfera spotencirana do nevemkam.... zame eden albumov, ki ga morš vedno v celoti poslušat... mogoče zato, ker je konceptualen... kot priporočilo nekomu, ki še nikol ni poslušal pa mogoče dam prvi komad, ki sem ga slišal od njih:

Zelo preprosta pesem ampak visok učinek... vsaj pr men :)

V živo sem jih videl trikrat:

2008 na KIT, ampak takrat še nisem bil tak fen, poznal sem samo delno 'Let Battle Commence' plato in nisem pogledal celga seta - škoda, ker so mel nek special s prvim pevcem in venčkom komadov iz prvega albuma.

2015 na Up The Hammers - greš v tujino gledat Manilla Road, Omen, Titan Force, Slauter Xstroyes, itd., nakoncu je pa najboljši koncert vikenda s strani 'italjanskih vikingov'. Kolk je blo to dobr - publika smo bli sardelce pa ko je zapel '...take a look to the sea, my son..' prsežem, da se je morje začel premikat :D Tolk, da ti mal fovšijo vzbudim - še 'Shores Of Vinland' so odigral v živo pa ga baje zelo redko igrajo :)

Nazadnje pa še 2018 ponovno na Up The Hammers - tokrat pa niso bli nekej preveč razpoloženi in je bil nastop kar precej len in 'bland' :/ 
Back to Top
jerrej View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21.Mar.2008
Status: Offline
Points: 1288
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jerrej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Sep.2021 at 10:04
Obe plati sta res neki posebnega. Redko katera plošča pričara tak filing in atmosfero kakor si se izrazu. Kokr so italijančki kao bl na slabem metalskem glasu Wink, pa oni res porušijo vse napačne makaronarske predstave!
Back to Top
Cajhen View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28.Aug.2020
Status: Offline
Points: 679
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cajhen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Sep.2021 at 21:32
Kristjan - uni Versychte so zakon, hvala za predstavitev! Cool Se strinjam s hvalospevom o Doomsword in Atlantean Kodex Approve

FLOTSAM AND JETSAM so letos izdal odličn album ''Blood In The Water'', tele thrash-power metal legende iz Arizone kr noče razganjat od hudih rifov, filinga za epske aranžmaje komadov in pa enga najbl hudih in prepoznavnih vokalov v metalu ... Eric A.K. je neuničljiv Clap Edin kar me mot je to, da bobnar pr cupa-cupa ritmu na hi-hat činelo tolče v istmu ritmu kokr na verbl Angry LOL Drgač je pa odličen in zlo razgiban bobnar Thumbs Up Ubijalska plata od začetka do konca Hug

 


Edited by Cajhen - 18.Sep.2021 at 21:34
Back to Top
Cajhen View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28.Aug.2020
Status: Offline
Points: 679
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cajhen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Sep.2021 at 17:07
Norveški thrash manijaki DEATHHAMMER bojo prot konc tega leta izdal novo plato ''Electric Warfare'' ... na youtubu je pa že na voljo en frišn komad/video s te plate. Kurbarija, komad je cela petarda epskega-psiho thrasha za vse morilce in podobne nežne duše Cool Tale duo je odtrgano dobr že od svojga začetka ene 15 let nazaj ... in komadi postajajo še boljši Clap Kumi čakam tole plato Approve


Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Sep.2021 at 22:11
Pa kje si ti stara rjasta sabla? :D Dobrodošel nazaj! Od Flotsov sem poslušal par novih komadov pa je zlo solidno... A.K. je pa itak eden mojih najljubših treš vokalistov!!!

Tele Deathammer pa prej nism poznal, ampak tale komad pa video sta pa izredno zabavna! Over The Top! :) Pa jst sm tud enkrat tipa s sekiro razsekal u gozdu in je čist isto zgledal, kt u videu :D
Back to Top
Cajhen View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28.Aug.2020
Status: Offline
Points: 679
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cajhen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Sep.2021 at 20:28
Kristjan - super, da so ti kul ta novi Flotsam And Jetsam in da glih tko častiš Erica Cool Uni Deathhammer so res Over The Top, sam še Sylvester Stallone manka LOL Wink


... jz pa zdle uživam ob kalifornijskih MALTEZE z njihovo edino plato ''Count You Blessings'' iz 1990. Tale plata je tak skrit dragulj kjer se odlično mešajo ameriški heavy metal, hard rock, power metal in glam Cool Barbara Malteze je mela popoln vokal za tak stil muske, bobni so temu obdobju primerno udarni, rifi in solaže so powhni energije in navihanih idej, bas je pa že skor funkersko groovy ... pa še epska produkcija plate poskrbi za mega-audio izkušnjo Thumbs Up

 
Back to Top
jerrej View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21.Mar.2008
Status: Offline
Points: 1288
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jerrej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Sep.2021 at 19:47
evo še z moje strani ena fina za v uho:


Living for the night!!!!


Edited by jerrej - 22.Sep.2021 at 19:50
Back to Top
Cajhen View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28.Aug.2020
Status: Offline
Points: 679
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cajhen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Sep.2021 at 20:40
COMMANDO - je odličen mlad švedski bend, k je lansk let izdal svoj prvi EP (v bistvu že skor plato) ''Rites Of Damnation'' ... desci špilajo zlo žleht heavy metal (nobene pocukranosti) z nalezljivimi zlobnimi melodijami in odličnim smislom za aranžmaje Clap Odličen vokal je muski primerno surov (k ena mešanca Paul Baloffa iz Exodus in Milleta iz Kreator), rifi so prow avanturistični, bas je lepo samostojen in bobni so naravno udarni in razgibani Approve Da je mera powhna, je pa bend poskrbel za ful hud logo in naslovnco Cool


Back to Top
Cajhen View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28.Aug.2020
Status: Offline
Points: 679
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cajhen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Sep.2021 at 19:27
NEKROMANTHEON - tale norveški bend je letos izdal fenomenalno treto plato ''Visions Of Trismegistos'' ... je trajaw kr 9 let od prejšne glih tko fenomenalne plate ''Rise, Vulcan Spectre'', ampak je blo več k vredno počakat Approve Desci špilajo morilski thrash, k ne pozna milosti, obenem so pa komadi tok vrhunsko domišljeni in s filingom odigrani, da loh tud uni, k so vajeni bl heavy-speed-power metala, tuki notr najdejo velik užitka ob poslušanju Cool Kšni rifi so tok ultra-80's, da se režiš k p'čen mačk Big smile Tole je res vrhunski surov thrash, k deluje frišn leta 2021 in bi biw frišn tud leta 1986 al pa leta 2000 Clap


Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Oct.2021 at 16:01
Naletel sm na bend ki se kliče LIVING METAL (fak kjro zakon ime za Metal bend) in sicer na en live posnetek (še Ferda iz Nervose v gostih): https://www.youtube.com/watch?v=9ekVAs0ExME#t=3m4s

In potem sm iskal komad ta komad, mislu sm da je refren Back To The Hades - in ga nism najdu nikjer seveda. Pol sm pogruntal da se komad kliče Back To The 80s hehe: https://www.youtube.com/watch?v=7tTJbudZ9ZY#t=1m34s

FUCK THE WORLD
Back to Top
Cajhen View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28.Aug.2020
Status: Offline
Points: 679
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cajhen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Oct.2021 at 17:32
MEGATON SWORD - je mlad švicarski bend, k je lansk let izdal svojo prvo plato ''Blood Hails Steel - Steel Hails Fire'' ... ratala jim je res posebna plata kjer ne zmanka epskega heavy metala in oldskul ameriškega power metala z močnimi rifi, hudim originalnim vokalom in zlo udarno ritem sekcijo Clap Aranžmaji so tud powhni domišlije in pustolovskega značaja - nkol ne rata dowgcajt Approve Fenomenalna plata pa še huda naslovnca, kul ime benda in naslov albuma Thumbs Up


Back to Top
Buco View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2119
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Buco Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Oct.2021 at 18:18
Odličen band, ampak EP Niralet z leta 2019 je bil pa meni osebno še jači od albuma.
Back to Top
Cajhen View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28.Aug.2020
Status: Offline
Points: 679
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cajhen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Oct.2021 at 18:46
Buco - pot me še ni zanesla do tega ''Niralet'' EP-ja, vrjamem pa, da je dobr Cool


ANNEXATION - je mlad švabski thrash metal bend in lansk let so izdal ta prvo plato ''Inherent Brutality'' ... že prvi rif me je odpihnu in temu filingu ni konca do konca plate Clap Tole je ubijalsko dobra plata in cew cajt si deležen norih rifov, hudih solaž, agresivnih bas linij, ultra-energičnih bobnov in krvoločnega vokala ... za piko na i so pa komadi še ful catchy in zapakerani v odlične aranžmaje Approve Pa naslovnca je tud čist huda Cool


Back to Top
Cajhen View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28.Aug.2020
Status: Offline
Points: 679
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cajhen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Oct.2021 at 20:18
WALLOP - so stari švabi, k so leta 1985 izdal svojo prvo (in za zlo dowg cajta tud zadno) plato ''Metallic Alps'' in ratala jim je res popolna plata udarnga heavy-speed metala Clap Prva liga rifi in solaže, kompaktna ritem sekcija in klasično 80's švabski karizmatičen vokal Approve Pa vsi komadi so unga ''best of'' kova in ti ostanejo v glaw - res nenormalno huda plata pa še zakon zvok inštrumentov in kul naslovnca Thumbs Up


Back to Top
robert_balordo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Aug.2016
Location: Gozd
Status: Offline
Points: 208
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robert_balordo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Oct.2021 at 20:52
Ja super plata je ta, si vedel da ko so brcnili našega bogega Štefana Arnolda iz Diggerjev je takoj na novo snemal nov WALLOP album? ( tukaj je igral preden so ga vzeli kot bobnarja GRAVE DIGGER)

evo link!

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 4647484950 51>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,500 seconds.