Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Paranoid > Metal Club
  New Posts New Posts RSS Feed - kje je rokenrol? mešani občutki na koncertih...
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

kje je rokenrol? mešani občutki na koncertih...

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: kje je rokenrol? mešani občutki na koncertih...
    Posted: 02.Mar.2014 at 15:42

dvomim da se samo men zdi, ste opazil nekam čudno že skoraj moreče vzdušje, ki se pojavlja na metal koncertih.. konc komada, nastopi zoprna tišina, sliši se kkšno sopenje mimo mikrofona, sicer pa zvočniška statika, tist kratkotrajn aplavz oz. 1 krik na človeka potihne.. pol se pa do naslednje poplave zvoka v dvorano naseli že skor zastrašujoč občutk nelagodja, ki ga občutijo predvsem tisti ki niso na alkoholnem avtopilotu... to opažam že vsaj 5 let ampak zadnjih 20 špilov k sm jih pogledu prov izziva vprašanje "kaj se je zgodilo z rocknrolom na koncertih? kje je energija? kje je DOBER OBČUTK!?"    


ko je špila konc, če ravno ni top 10 band in sm vseeno glasbeno nekako nasiten.. še vedno nism nasiten v smislu, da večer nikakor ni prišel niti blizu vrhunca... in to je na razponu od klubskih koncertov za 30 ljudi do spektaklov v tivoliju recimo.. max 10 sekund aplavza, pol pa 5k ljudi molči.. 

nebi reku, da je kej narobe s folkom ali bandi, muska še vedno žge kot je treba.. ampak te iste ljudi, ki na koncertu prispevajo k ne-energiji s svojo anemičnostjo lahko vidš kako jim do jaja dogaja na katerikoli drugi obliki žura, kjer duh in telo skozi ples doživita občutek enotnosti... 

men je bedno da je pršlo do te mere, da ko preberem recimo na plakatu imena 3 slovenskih metal bandov, kar je nekoč, predvsem če je blo v rodnem mestu... odzvenelo kot nujno povabilo k obisku... zdej zazeham.... "eh.. itak bo spet 60 ljudi, ki se pod pritiskom opisane napetosti ne bodo upal prbližat k odru, bandi bodo bolj ali manj neuspešno pozivali k čupanju in vnašanju edine od države dovoljene učinkovine, ki naj bi razbila napetost in sprostila energijo..v bistvu pa samo odtuji in uspava... spil bomo 5 pirov, na koncu me bo od stanja bolel hrbet in ko se bom ulegu mi bo mal šumel v ušesih.. kaj drugega je še v mestu?"


je res, da imam v ostalih scenah neprimerno manj izkušenj, ampak kamor me je zaneslo, nikjer nism začutil te napetosti.. in hja.. ubistvu bede... prekrite z eno samohvalnico metal sceni... 


deloma se da temo povezat tudi z tisto o fotografih na koncertih.. kjer je iz komentarjev razvidno.. da hodimo vn, in se počutimo tako, da gremo en drugemu blazno na kurac... kar pripelje do vprašanja... zakaj sploh še hodimo na koncerte, če se nam žolč razliva? 


najbolj kričeče pa se še 1x uprašam, kam kurac je šel rokenrol, ki naj bi ga bila scena izvorno polna?! nepremični, tihi ljudje, z očmi uprtimi zdaj v band, zdaj v tla.. tega ravno ne izražajo :#



Edited by frogstomp - 02.Mar.2014 at 15:46
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Mar.2014 at 16:12
Hm, zelo dobro vprašanje. Zdej ko si izpostavil tole, se tudi sam začenjam zavedat, da mi je tole podzavestno že dlje ležalo na duši.

Hja, nimam pravega odgovora, vsekakor verjetno ne moremo še enkrat več vsega skupaj povezovat zgolj s "krizo". Ne vem če obstaja preprost odgovor, bi bil pa tudi sam blazno vesel kake pametne misli v tej temi.
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Mar.2014 at 18:48
Zanimivo... Včeraj na Turisas sem doživel ravno nasprotno... Polna dvorana, nobenga nisem poznal... Če si se hotu kam premaknit, je blo treba en hitr mosh zanetit... Mularija raztura. Big smile

Frogi, čas te je že zdavnej povozu, sprijazni se. Resistance is futile Embarrassed



Edited by Vraan - 02.Mar.2014 at 18:50
The real monsters are often just people.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Mar.2014 at 18:58

mulci so top ja, in jst sm jih vedno vesel, ko se pojavijo kkšni novi in preprečijo staranje metalstva.. sm pomislu da je staranje tist problem ampak je blo "ruled-out" k sm vidu da je isti folk poln energije, sam da se drgam prestavjo... koncert ki ga omenjaš pa nebi lih mel za tipičen predstavnik.. kot tudi ne tega...


jasno se te občutki ne bodo razvil povsod, tisti, ki bolj redno hodijo po teh standarnih klubskih koncertih bodo bolj vedl o čem je govora.



XTranslate: get the translation

Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Mar.2014 at 22:40
Precej siroko vprasanje z precej moznimi odgovori. Kakor klisejsko se slisi, casi se spreminjajo in z njimi ljudje. Tudi meni se kolca po casih, ko se je ob petkih zvecer nabiralo v tivolski mocvari po 20, 30 ljudi v crnem in zares uzivalo. Pa danes to ni vec mozno, eni so direktorji, spet drugi crkveno poroceni v tujini, tretji so mrtvi itd... Prekleto malo ljudi iz te ekipe je se aktivnih v sceni.
Pa tudi pri sebi sem opazil, da me nekatere stvari z leti precej bolj motijo. 2002 Na Deicide sem razbil nos pa me ni ganilo, mesec nazaj na Red Fang pa bi tistemu, ki se mu je blazno zabavno zdelo polivati pivo po ljudeh najraje odgriznil glavo. Toleranca za "nepotrebne drazljaje iz okolice"  ocitno puhti :)

Tudi nasa scena je prekleto majhna, informacije krozijo, poznanstva se sirijo, slej ko prej se je uspostavila mreza katere del je, tako ali drugace, vsak ki je v tej glasbi.  Sploh pa od kar obstajajo Facebooki in podobno. Obcutek, da vsi vse poznajo in o njih vse vedo se saj meni zdi prisoten ves cas. In je precej nelagoden. Tudi Frogi je sam napisal "tisti, ki bolj redno hodijo po teh standarnih klubskih koncertih bodo bolj vedl o čem je govora". Tisti redni ja, isti obrazi ze zadnjih n-let. Je mozno, da energija pocasi izgine?

Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Mar.2014 at 23:03
Tudi meni se zdi, da zadnja leta na koncertih gledam bolj ali manj samo stare face, 25+. Ta folk kar razumem, da se jim po desetletju ali dveh metalskega udejstvovanja ne da več razmetavati naokoli. Seveda so koncerti raznih Turisas, Sabaton, Alestorm, Ama Ama in ostalih standardno izpostavljenih "komercialnih" bendov bistveno bolj nabiti z mladostniško energijo. Ampak problem je v tem, da metalskega podmladka je sicer v Sloveniji baje kar precej, samo na zelo malo koncertov hodi, torej večinoma le na te "ta velike", kjer je posledično vtis norenja in rokenrol žurke najbolj izrazit. Na FB recimo imaš neko grupo z imenom All Metalheads Slovenija ali nekaj podobnega, v kateri je cca. 1300 folka, večinoma mladeži. Kaj ves ta folk počne, kadar ne limajo Korpiklaanov po svoji FB profilih, res ne vem ...
Pa tudi od ostalih ne moreš kar avtomatično pričakovati, da se jim bo cufalo na vsakem koncertu. Jaz hodim na koncerte različnih metal žanrov, pa mi ne dogaja enako na različne zvrsti niti ne na različne bende v isti zvrsti.

Morda pa folk premalo pije med koncerti, pa preveč poha (saj veš, pasivnost namesto agresije pa to, prc, prc) Wink
Back to Top
Melkor View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 20.Jan.2010
Status: Offline
Points: 279
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Melkor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Mar.2014 at 01:24
Mislim da je fora tud u temu, da po letih obiskovanja koncertov rataš tud malo izbirčen, oziroma zahtevaš kvaliteto in zato ne ploskaš in noriš na vsakem koncertu, ampak se mora bend potrudit in pokazat nekaj več, da te prepriča. 
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Mar.2014 at 08:57
Originally posted by Melkor Melkor wrote:

Mislim da je fora tud u temu, da po letih obiskovanja koncertov rataš tud malo izbirčen, oziroma zahtevaš kvaliteto in zato ne ploskaš in noriš na vsakem koncertu, ampak se mora bend potrudit in pokazat nekaj več, da te prepriča. 

Verjetno res, sploh pri bendih, ki si jih videl že 10x in za katere veš, kakšne kvalitete so sposobni. Jaz osebno si ravno zato rad pogledam tudi predskupine, ker pogosto doživim kako presenečenje.
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2014 at 00:14
mah, to je jokanje za otroštvom...  frogiju manjka razvrata, dejzi o lepem vremenu sanjar...

 
usejn je pa metalc bit, postat ena vlka stvar v naših življenjih, hočeš nočeš.  pusti neke idejne nastavke, vpele te v svet popredalčkane glasbe in drugih interesov.   in djmo to cenit :) 
 ok, enim pač pol potegne na LOTR, enim na čoperje, enim u avstralijo, nimam pojma kak folk na koncerte od turisas pa kje bojo čez pet, ampak stoposto bojo jamral o tem kak je blo dobr na metalcampu 2016 ko so bli k.o.m.a. pa kje je zdj vs ta folk


skratka, 
preveč koncertov?   - jasno, in zmeraj bo tako, metalci smo ja znani kot dobri pivci. ampak res nevem komu se da hodit gledat te bande(in njihove "prenovljenje" zasedbe let pa pol kasnej) u orto pa  nevemkam use
preveč muske? - kvečjemu preveč folka k ne zna last.fma uporablat
ne-pravo vzdušje na koncertih?  - mogoč so pa problem, ki ga je treba zatret, steel panther (in vsi ki jim je ta band smešn ali celo dober), ki so zvišal standarde prave fešte


pa odgovorte si sami za sebe še na vprašanje:   za kolk bandov RES komi čakate novo plato, koncert... in a se vam zdi da bi mogo znotri bilokerga podžanra nastat nov band, ki bi vzdrževal tradicijo itd.  novega pa itak nočemo, a ne?


Back to Top
Sh0dan View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 21.Oct.2008
Status: Offline
Points: 156
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sh0dan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2014 at 09:13
Originally posted by Gorjanec Gorjanec wrote:

Tudi meni se zdi, da zadnja leta na koncertih gledam bolj ali manj samo stare face, 25+. Ta folk kar razumem, da se jim po desetletju ali dveh metalskega udejstvovanja ne da več razmetavati naokoli.


Drži Smile
Back to Top
lord_morthron View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 14.Nov.2008
Status: Offline
Points: 616
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord_morthron Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2014 at 12:22
Jah, to se pa zgodi, če smo preveč tr00. Mislm, ne bom za druge govoru, jst sm na metal evente več al manj nehal hodit, ker mam občutek, da mi ne morjo ponudit ene posebne izkušnje. Maš vsak vikend na izbiro 5 80's thrash bendov, 3 core nekej bende, 6 old school death metal grup, 8 hard n' heavy in 3 black metal side projekte nekje v eni kleti. Pa dobr, še vsak mesec eno najstniško senzacijo v metal preobleki. Na prvi pogled je izbire kokr jo češ, sam glede na raznolikost teh bendov bi blo čist vseen če bi vsako zvrst pokrival en sam bend in nastopal 1x na leto. Če se pa bend odloči delat nekej novega, svojega (p.s. razne core zadeve niso nekej novega, že 10 let reciklirajo en in isti riff), pa za večino popredalčkanih metalcev to ni dost tr00, old school, whatever. Bodo v najboljšem primeru rekl, supr, nekej novga (če je seveda zadeva dobra), pol bodo šli pa nazaj zehat na tiste "taprave" bende, ki igrajo pravoverno musko. Podpret sceno, ker je to kao njihova dolžnost. Če pa vsak vikend slišiš en nov bend, ki se trudi zvenet kot Slayer, je pa jasno, da se boš tega počas mal naveličal (čeprov "taprav" metalc tega seveda nikol ne bo priznal). Predaleč je šlo vse skupej. Svet gre naprej, teoretično bi mogla it tut muska, metalci pa trmasto vztrajajo na svojem in zavračajo vse, kar ne zveni točn tko kot njihov omiljen bend (pa nj bodo to Slayer, Darkthrone al pa Bullet For My Valentine). Pejt naprej, al pa te bo čas povozu, tko to pač je. To je predvsem moje videnje in moj poglavitni razlog, zakaj me praktično ni na metal eventih, če pa že sm, mi pa na kraj pameti ne pade, da bi mi razfukaval, ker mam občutek, da sem vse, kar prihaja z odra slišal že 468153453x, ne mislm se pa delat, da mi je najboljš, če en bend tm gor kopira 30 let stare fore in pričakuje, da bo še vedno delovalo. Been there, done that, time for something new.



Edited by lord_morthron - 04.Mar.2014 at 12:44
Back to Top
Metal4Never View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 12.Nov.2010
Status: Offline
Points: 101
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Metal4Never Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2014 at 12:33
Dobro povedanoThumbs Up
Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2014 at 13:36
Niti pod razno.  
Back to Top
lord_morthron View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 14.Nov.2008
Status: Offline
Points: 616
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord_morthron Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2014 at 14:05
“...And Muddy came on, acoustic guitar, Mississippi Delta stuff, and played a magnificent half an hour. And then there was an interval and he came back with an electric band. And they virtually booed him off the stage. He plowed through them like a tank, as Dylan did a year or so later at the Manchester Free Trade Hall. But it was hostile - and that’s when I realized that people were not really listening to the music, they just wanted to be part of this wised-up enclave. Muddy and the band were playing great. It was a knockout band. He had Junior Wells with him; I think Hubert Sumlin was on there too. But for his audience, blues was only blues if somebody got up there in a pair of blue dungarees and sang about how his old lady left him."

-Keith Richards

Sori, jst se bojim, da se podobno dogaja z metalom. In vemo kje je blues dons. Še enkrat, moje mnenje, ni nujn, da se kdorkol strinja z mano.
Back to Top
Vargenhall View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 07.Dec.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 833
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vargenhall Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2014 at 14:22
Originally posted by Vraan Vraan wrote:




Zanimivo... Včeraj na Turisas sem doživel ravno nasprotno... Polna dvorana, nobenga nisem poznal... Če si se hotu kam premaknit, je blo treba en hitr mosh zanetit... Mularija raztura. Big smile

Frogi, čas te je že zdavnej povozu, sprijazni se. Resistance is futile Embarrassed


    cheers to that
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2014 at 14:34
Teli Turisas.... Poznam osebke, ki so glih tko veselo potem romali na Modrijane in tam nadaljevali "zuranje" isto kot na Turisas... Kar saj meni pomeni, da jih prov en klinac briga kaj poslusajo, vazno, da je tisti trenutek fajn in popularno.  In tud ponavadi poznajo samo ta umpa-loompa metal ker je tko fajn poskocn.  Pa ni jih tko malo....
Skratka po mojem mnenju slab primer "zive publike" na metal koncertu...
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
lord_morthron View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 14.Nov.2008
Status: Offline
Points: 616
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord_morthron Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2014 at 14:58
Ja pa to je vedno blo in vedno bo, v vsaki zvrsti, jebiga. Problem je pomojem bl v tem, da alternativa v tem trenutku  zgleda ni sposobna spacat skupej nečesa tolk dobrega (in IZVIRNEGA, 80'tih ne bo nazaj in prej ko se s tem sprijaznimo, boljš bo), da bi lahko tem umpa-loompa bendom vsaj približno konkurirala. Pa ne mi rečt da se ne da, Black Sabbath, Iron Maiden, Metallica, Nirvana konc koncev, so dokazal da je mogoče (ja, vem, pretiravam, slovenska scena takim bendom pač ne more konkurirat, ampak gre za point ne cifre). Je pa treba met kšno svojo idejo, ne pa žvečit starih vzorcev do neposlušljivosti, ker v takem primeru si isti kot Turisas, uporabljaš neko preverjeno formulo, sam da tista tvoja pač v tem trenutku ne pritegne tolk poslušalstva, se prav si poleg neizvirnega glasbenika še slab biznismen. 

Probejte se postavt v kožo 16letnega metalca, ki je ravn odkril Turisas, pa od fotra pozna še mal Maidnov in Metallice pa na radiu je slišal Rammstein pa Bullete. Dec proba mal odkrivat naprej, pride na Paranoid, kjer se ga takoj zasuje s tem, kaj je pravoverno, kaj se sme poslušat in kaj ne, kere bende je absolutno treba oboževat in čez kere se more pljuvat... Mislm, pejte nekam, grem rajš na psytrance, tm me ne bo noben postran gledal če rečem da so mi Korn kul. Subkultura je postala pomembnejša od muske, dokaz je že, da mamo sploh to debato, če bi bendi funkcioniral tko kot bi moral, bi že sami od sebe zažel razmišljat, kaj delajo narobe, da ne dobijo nikakršnega odziva (če si seveda tega želijo, če je pa njihov namen izključno igranje muske a-la Slayer, pol bi jim pa itak moral dol mahat za to, kaj folk pod odrom počne). Tko je pa treba na paranoidu na veliko debatirat, kaj bi še lohk nardil, da bi mularija dojela, da je prava samo tista muska, ki jim jo probamo zatlačit dol po grlu, za neodzivnost je pa kriva nepodpora scene pa mularija k nima pojma kaj je dobra muska pa Cerkev pa komunisti pa kaj jst vem še kdo. Če Mercatorju biznis ne laufa je problem najbrž nekje v Mercatorju, ne pa v grdih, grdih strankah ki rajš hodjo v Lidl.
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2014 at 15:21
Originally posted by lord_morthron lord_morthron wrote:

Subkultura je postala pomembnejša od muske...


E, to  Thumbs Up
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2014 at 16:40
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Andrej B View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 08.Jul.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 444
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Andrej B Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2014 at 17:10
Originally posted by lord_morthron lord_morthron wrote:


Probejte se postavt v kožo 16letnega metalca, ki je ravn odkril Turisas, pa od fotra pozna še mal Maidnov in Metallice pa na radiu je slišal Rammstein pa Bullete. Dec proba mal odkrivat naprej, pride na Paranoid, kjer se ga takoj zasuje s tem, kaj je pravoverno, kaj se sme poslušat in kaj ne, kere bende je absolutno treba oboževat in čez kere se more pljuvat... Mislm, pejte nekam, grem rajš na psytrance, tm me ne bo noben postran gledal če rečem da so mi Korn kul. Subkultura je postala pomembnejša od muske, dokaz je že, da mamo sploh to debato, če bi bendi funkcioniral tko kot bi moral, bi že sami od sebe zažel razmišljat, kaj delajo narobe, da ne dobijo nikakršnega odziva (če si seveda tega želijo, če je pa njihov namen izključno igranje muske a-la Slayer, pol bi jim pa itak moral dol mahat za to, kaj folk pod odrom počne). Tko je pa treba na paranoidu na veliko debatirat, kaj bi še lohk nardil, da bi mularija dojela, da je prava samo tista muska, ki jim jo probamo zatlačit dol po grlu, za neodzivnost je pa kriva nepodpora scene pa mularija k nima pojma kaj je dobra muska pa Cerkev pa komunisti pa kaj jst vem še kdo. Če Mercatorju biznis ne laufa je problem najbrž nekje v Mercatorju, ne pa v grdih, grdih strankah ki rajš hodjo v Lidl.

Thumbs Up

Ja, in scena je brez dvoma tudi čisto prezasičena s koncerti !

"Samo dve stvari na tem svetu sta neskončni :
vesolje in človeška neumnost,
čeprav za prvo nisem povsem prepričan."

Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2014 at 17:30
Pisal sem o sliki in komentarju na sliko. Ce bi prebral moj prvi komentar v topicu bi pa videl tole;

Tudi meni se kolca po casih, ko se je ob petkih zvecer nabiralo v tivolski mocvari po 20, 30 ljudi v crnem in zares uzivalo. Pa danes to ni vec mozno, eni so direktorji, spet drugi crkveno poroceni v tujini, tretji so mrtvi itd... Prekleto malo ljudi iz te ekipe je se aktivnih v sceni.

Sicer pa bolj kot ljudje prisegajo in "castijo satana" (karikiram) v mladih metalskih letih, vec je sans, da je vse en velik balon zraka. No saj kot jaz vidim stvari in kot mi pravijo izkusnje z (sedaj bivsimi) metalskimi kolegi.
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Atheist View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew


Joined: 16.Nov.2007
Location: Isle Of Man
Status: Offline
Points: 8756
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atheist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2014 at 17:34
Originally posted by Atuin Atuin wrote:

Pisal sem o sliki in komentarju na sliko. Ce bi prebral moj prvi komentar v topicu bi pa videl tole;

Tudi meni se kolca po casih, ko se je ob petkih zvecer nabiralo v tivolski mocvari po 20, 30 ljudi v crnem in zares uzivalo. Pa danes to ni vec mozno, eni so direktorji, spet drugi crkveno poroceni v tujini, tretji so mrtvi itd... Prekleto malo ljudi iz te ekipe je se aktivnih v sceni.

Sicer pa bolj kot ljudje prisegajo in "castijo satana" (karikiram) v mladih metalskih letih, vec je sans, da je vse en velik balon zraka. No saj kot jaz vidim stvari in kot mi pravijo izkusnje z (sedaj bivsimi) metalskimi kolegi.

Odvisno, v 90% ja, se absolutno strinjam, se pa najdejo tudi redke (temno/svetle) izjemeLOL...

Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2014 at 17:41
No, izjeme vedno so. Svetle ali temne LOL

Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2014 at 18:50

 ma po vsem prebranem se mi zdi da smo res zafukani.. še po 5 letih odkar enih ni več na koncert njihove zgodbe o nekdanjem pojavljanju prihajajo na dan.. :S res smo zajebani..

da se ne razumemo narobe, men je dbest metal in so koncerti in bandi, kjer vem, da se mi bo snelo, pa tud če sm edini v dvorani in je to peti koncert tisti tedn. mi grejo pa resno že na kurac te eventi k so prazni energije...pa niso to neka nova opažanja, sej ej res tko že leta in leta... 2010 sm že v reportu heathen pisal o pojavo te jebene tišine na koncertih in zdej razvijam dalje:.. 


metal je nedvomno doživu transformacijo.. za moje pojme na bolje.. od prej kot jo starešine opisujejo.. celo vandalsko divje skupnosti se mi zdi, da je dans metal bolj v domeni miroljubnih, razgledanih in izobraženih ljudi, al pa vsaj med različnimi akterji uspostavi tako zavest.. lahko rečem, da smo skor da eliminiral nasilno vedenje in da smo šli od posameznikov ekscesivnega vedenja v bolj introvertirano družbo. 


na koncertih opazujem vso družbeno dinamiko... ker včasih je dost 5 ljudi, k se bodo zdrznil, prvi prešli prvo vrsto, ki je 10m stran od odra in ustvaril momentum, ki bo vse ostale potegnil notr.. žal se to zgodi na manj kot pol koncertov... in ta začetna zadržanost in sramežljivost mi je prov wtf.. kva kurac se dogaja?! 


jst sploh ne mislm da je z musko kej narobe, sam tko, če bo 100 ljudi v ostrigi na ne metal sceni lahko skor garantiram boljše odzive kot če je metal.. no, ta petk na metalsteel releasu bo odfrčal štofljc, to sm zihr, ampak useeno, argument je na mestu. 


se mi pa nekako zdi da smo kultura k se najbolj ukvarja s samimi sabo od vseh.. kljub vsemu individualizmu se mi zdijo kamni, ki so jih drugi pred nami položil.. čist ok za stopat po njih.. in vidt 50 let stare ljudi ,ki še vedno furajo ledro in čupo mi je dbest.. metalstvo dojemam kot visoko obliko stabilnosti, fokusiranosti.. v nasprotju z vedno speminjajočo se splošno kulturo.. 


in ta obsedenost s samimi sabo vodi tudi v predefiniran izbor ekskluzivnosti.. kar pomeni, da more slehrnik, ki se pojavi v tej sceni in izrazi določeno stopnjo srčnosti.. pokazat in dokazat, da je neiztirljiv, da ga zanima le metal in pol se konča.. tud metal ima svoje omejitve.. in probleme.. 

tako recimo smo omejeni na enostavni jedilnik vsega kar je tekoče in ima procente... kar vodi v čedalje bolj zaspano in apatično publiko... zato mi kdaj misli zatavajo k quick fixu... mal plesne droge namešat med metalce, da se zbudijo/mo... pizda vsak koncert bi mogu bit praznik življenja, ne pa pogreb :S je res, da z leti sunkoviti gibi telesu več toliko ne pašejo, pa sej niti ne gre za fizično norenje, bolj me čudi samo dojemanje glasbe. pred kratkim sem odprl temo o priprvah na koncerte.. ravno zato, ker je scena nasičena in je težko sledit..  zanima me, kako se vsidra trud raznih promotorjev... a nam odzveni v glavi tisto, kar so nam ponudili za poslušat... metal sicer nism nikol jemal za singalong glasbo, še več, vedno sm bežal od kakršnihkoli radijskih hitov, ki se razlegajo z vseh grl.. ampak cmon... vemo da je zvok pri tako distorziranih kitarah načeloma kar slab... in mislu bi si, da folk hodi na koncerte, zato ker pozna komade... odgovori so me presenetli.. da folk gre na metal koncert bit presenečen? zakaj nebi pol šel še dlje in šel na kkšno zadevo, kjer ne poznaš ne muske ne folka?  


men je dbest metal, metalstvo in vse v povezavi z njim, samo na mestu so vprašanja, kaj hudiča se gremo, pa ja nismo iz tiste ekscesivne množice naredl boječo mevžasto sramežljivo maso, ki se ne upa spregovorit predn šnopčk poboža?

Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1439
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2014 at 21:44
ブレードランナー
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2014 at 00:25

Malo sem sčedil.

Ženemo naprej. 

Poslušam zadnjič posnetek predavanja Mckenne, ki je v nekem simboličnem kontekstu izrazu, da dokler stojiš v vrsti, se mord sploh ne zavedaš da si v njej, in se ne boš, dokler ne izstopiš iz nje.

Se mi zdi, da je podobna scena v metalu. In prov dbest mi je blo vsa ta leta... da se iz roda v rod prenašajo isti riffi nekak. "perfect from begining" filozofija. ostalo v času - dobr nam je, ne rabimo napredka. Kot rečeno, to lahko smatram kot vrlino, simbolizira trdnost in obstanek v turbulentnem okolju. In vse štima, dokler je taprav občutk. Mnogokrat je. Ampak to res čudno koncertno vedenje je ob taki odsotnosti človeške prisotnosti v polni dvorani povzročilo, da se malo strese glavo in nrdi revizijo stanja...  

Back to Top
matos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1745
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote matos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2014 at 00:51
frogi:
-tvoja definicija "boljšega odziva/vzdušja" = več razvrata (kot te je fabo spomnil). se pravi da je čim bolj noro, glasno, letijo čupe, modrci, joške...
-mogoče (mladi generaciji metalcev) enostavno tvoja definicija dobrga vzdušja ni več kul - ni več kul bit nor na koncertu, ni več kul "dat vse od sebe", ni se več kul dret ...
-sej si povedal, stvari se spreminjajo, metal se spreminja, folk se spreminja - so bolj pametni, kulturni... folklora metal dogodkov se spreminja
-Glede žalovanja za preteklostjo: kokr kol se slepimo, da je muska res tisto, res tisto pravo za kar gre (sej je, ne me narobe zastopt), so razlogi zakaj je eni koncerti žurke in drugi ne skoraj vedno neglasbeni. Kar spomni se svojih top 10 eventov, pomisl na folk k je biv okol, pomisl zakaj jim je blo zakon; ok teb je blo mogoče res kul odšpilan set komadov, eni so se ga pršli napit, drugi strešat odvečno energijo, babe so pršle gledat dolge čupe, jebači pecat babe... ampak vsm je blo zakon in ker je blo vsm zakon je bla zakon atmosfera, vzdušje, vse, +++++++
ko pa greš na koncert zarad muske in ne zato da se boš noro fajn imel (si pa progresivc - hec), boš pa pač na koncertu poslušal musko, med komadi malo poploskal, dvakrat žvižnil, malo zavpil in spil par pirov. Seveda je nekaj najbolšga, ko te bend ali dogodek nenadejanega potegne tolk notr, da se ti odpele in čupaš, noriš in nasploh delaš vse metalske stvari 100 na uro! zakaj je zadnje cajte to taka redkost? fak pa smo spet na začetku, ja no če mene vprašaš, so razlogi v prejšnih vrsticah.

ps: mogoče mal far-out al pa mem, ampak včasih rad gledam stvari ful tko - big picture, zoom-out: se pravi v 80ih, (malo manj) v 90ih pa pa recimo tud do ene 2008, si mu nek ufuran sistem, ful folka k je blo vanj upetga, pa je hotl sam vn, spremenit stvari, enostavne ideje - mal informacij... mogoče je se je to na koncertih materializiral v mosh-pite, kjer je folk imel filing da nekej ruš skupej... dons je pa vse že tolk zjeban, da ni nobene potrebe po rušenju ali kkršni kol drugi obliki agresije, informacij je preveč, ne vemo kaj bi z njimi, mogoče je enostavno pretežko vse skup odklopt in enostavno noret na koncertu, včasih si sam tv pa časopis odmislu, dons pa terabajte intrneta?! Kakorkoli, dons tud (vsaj pomoje) publika več da na sporočila (kot si že reku je skoz bl inteligentna) in težko se je poistovett, z neko pretirano nekonstruktivno agresijo, ljudje rabjo konstruktivno sporočilo, mogoče tega manjka? mogoče je to tud razlog, da je na drugih eventih odziv boljši? dobr sej vem, da metal dons pokriva res vse smeri in oblike sporočil, ampak sej debata je precej splošno zastavljena ane. 
. . .
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2014 at 12:09
Originally posted by matos matos wrote:

frogi:
-tvoja definicija "boljšega odziva/vzdušja" = več razvrata (kot te je fabo spomnil). se pravi da je čim bolj noro, glasno, letijo čupe, modrci, joške...

hja, nevem če se da direktno to razbrat iz komentarja... kot sam ugotavljaš, palim na tudi na progresivo in ne, nikoli nism bil pretirano mosh fan... tako da spet, se mi zdi da govorim o drugi stvari..

govorim, oz. čedalje bolj me moti, in mislm da smo vsi opazl to, konc koncev gre res za slona v sobi... tist trenutk družbene napetosti in nelagodja, ki spremlja koncerte.. in delno je sokrivo to.. en žvižg, dva ploska.. pol je pa v tisti tišini vedno bandom in publiki... če se le najde heroj, ki bo neki navdušeno zakričal in nato še 2-3 followerji, ki dajo ostalim pogum, da se pridružijo smo rešeni.. 
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2014 at 15:23
mah po mojem, če je bandu nelagodno, da je med komadi tišina, naj igrajo dalje, ne pa da poslušajo tišino. Vse zastonj, da se z odra dere in maha: pridite bliže, čupajte, hočem videt roke in ne vem kaj še, če se folku ne da...

pomembno vprašanje:
zakaj nekaterim bandom tega ni treba? 

Na paranoid maniji so nastopili Panikk na primer. Prvič sm jih videl, pod odrom čakal band brez posebnih pričakovanj. Ko so pa udarili me pa niso pustili hladnega in sem se enostavno moral odzvat. Tako jaz, kot mnogi drugi poleg mene. Zakaj se njih spomnim, nobenga ostalega banda pa ne (ne, nisem pil). Zakaj sem po njihovem nastopu tekel za pevcem po CD?

Pa mi je death metal dosti bolj všeč kot thrash...

"Problem" je v tem, da je danes bandov polno. vsaka vas ima že svoj metal band. In ko je nečesa preveč, postane vse enolično. zmanjka energije. zmanjka originalnosti. In publiki se spodaj po odrom ne da več noret vedno "istemu" bandu z "istimi" riffi.  

Folk metal je prinesel violino in harmoniko, nekaj novega... in evo, polno mladih metalcev pod odrom že nori. Ja, vem zdaj vas bo mnogo reklo, da oni niso metalci. Da smo mi stari prdci metalci, ker vemo da so BLI slayer, morbid angel, in sepultura nekoč zakon. 

Dejstvo je, da se stvari spreminjajo. In da imajo ljudje ušesa da poslušajo in možgane da slišijo. In zato se glasbi ne more rečt da je slaba ali dobra. Če je še tako majhni skupini neka glasba všeč, je že dobra. Mogoče ne tebi, mogoče ne meni, nekomu pa vsekakor je...

Malo sem zašel z debate, vem...


Edited by Mitja M.J. - 05.Mar.2014 at 15:31
MacGyver je zakon!
Back to Top
lord_morthron View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 14.Nov.2008
Status: Offline
Points: 616
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote lord_morthron Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2014 at 16:51
Originally posted by Kilroy Kilroy wrote:

Mogoče je pa srž problema kje tukj okol:

http://www.metalsucks.net/2013/12/06/metal-fans-hopelessly-stuck-past/


No, o tem sm govoru.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2014 at 17:14

ja ok, ampak to mnenje nosite itak tisti, ki ste že povedal, da na metal koncerte več ne hodite, ali vsaj ne tako pogosto.. kaj pa stotine tistih, ki se še zdej podijo po teh eventih vsak vikend... 

morda je še ena stvar za omenit.. in sicer kok dbest koncerti znajo bit, če je med publiko par hrvatov ali bilokdo iz tujine, učasih že samo to, da je iz drugih koncev slovenije, strnjena klapa, zaključena skupina... morda res to, da si v prostoru bolj kot ne anonimen (v nasprotju s tem, da vsak o vsakomur pozna neko famozno zgodbo, kva je kdo komu reku 5 let nazaj..).. naredi prostor boljšemu vzdušju, ker se ti enostavno jebe za sociološke posledice, ki bi jih sicer tvoje vedenje lahko prineslo... 

Back to Top
Andrej B View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 08.Jul.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 444
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Andrej B Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2014 at 18:07
Jaz osebno se nikoli ne obremenjujem s tem, kaj si bo kdo mislil o meni.
Če sem dobro razpoložen in ne preveč utrujen in če me glasba potegne, pač skačem in vpijem, oziroma počnem kakšne druge "traparije".
Izogibam se le agresivnim moshpitom, ker želim priti domov živ in cel. Pač ljudje z redno in resno službo si malo težje privoščimo poškodbe in bolniško.
Na določenih koncertih ( metalskih ali nemetalskih ) pa bolj mirno in zbrano poslušam glasbo. In takrat so mi malo bolj moteči kakšni "ekscesneži" 
Res čisto odvisno od dneva in trenutka.
Osebno mislim, da rokenrol niti pod razno ni mrtev. 
Prejšnji mesec npr. sem bil na koncertu v Kotlovnici, ko so nastopali Sarcasm in Moshead. 
Predskupina sicer ni doživela kakšnega omembe vrednega odziva, so pa zato Sarcasm ustvarili super vzdušje in so migali celo ljudje, ki jih drugače sicer redko vidiš "v elementu".
Morda zato, ker so bili dlje časa odsotni z odrov in smo jh že kar malo pogrešali.
Skupin, ki pa po večkrat mesečno nastopajo, se pa po mojem mnenju ljudje pač nekoliko naveličajo, četudi odigrajo na nivoju.
"Samo dve stvari na tem svetu sta neskončni :
vesolje in človeška neumnost,
čeprav za prvo nisem povsem prepričan."

Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1912
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Mar.2014 at 21:28
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

kje je rokenrol?
tukaj


Edited by vulgaris - 06.Mar.2014 at 21:30


Back to Top
matos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1745
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Mar.2014 at 23:23
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Originally posted by matos matos wrote:

frogi:
-tvoja definicija "boljšega odziva/vzdušja" = več razvrata (kot te je fabo spomnil). se pravi da je čim bolj noro, glasno, letijo čupe, modrci, joške...

hja, nevem če se da direktno to razbrat iz komentarja... kot sam ugotavljaš, palim na tudi na progresivo in ne, nikoli nism bil pretirano mosh fan... tako da spet, se mi zdi da govorim o drugi stvari..

govorim, oz. čedalje bolj me moti, in mislm da smo vsi opazl to, konc koncev gre res za slona v sobi... tist trenutk družbene napetosti in nelagodja, ki spremlja koncerte.. in delno je sokrivo to.. en žvižg, dva ploska.. pol je pa v tisti tišini vedno bandom in publiki... če se le najde heroj, ki bo neki navdušeno zakričal in nato še 2-3 followerji, ki dajo ostalim pogum, da se pridružijo smo rešeni.. 
ok sm mal preveč poslplošil v eno smer... 
drgač pa je blo mislm da po večini že povedano, sam sicer ne priznavam argumenta staranja publike (to je bolj na osebnem nivoju posameznika), saj naj bili koncerti v živo - živa organska stvar, publika pa naj bi se zgenerirala vsakič sproti, sploh če je bend mlajši je po defaultu mlajša publika, kot pa tudi sam ugotavljaš to ni vedno zdravilo. 
-delno priznavam vlogo splošne krize: lej 5 (al pa več) let nazaj sva midva hodila nekam v šolo/faks, polet en šiht, vsi mlajši so mel šolo in (bl k ne) vsi starejši šiht, valda si se ga po konc tedna odpulu pa žural, cel tedn si že sanov, da boš šu na koncert, poslušov komade na mp3 playerju, ko si dejansko to v petek doživel, si bil hvaležen za vsak komad, podobno mlajši in starejši od naju.
dons je pač tempo lajfa v precej primerih drugačn, pov folka brez šihta, uni k ga majo so zjebani od nadur, jebeni bolonci majo pa tud urnik do 7h zvečer dostkrat.
nadaljnjo psihoanalizo bom raje prihranil.

no lej se razlogov je zih še cel kup pa se skup sestavlajo k mozaik, opisov sm enga.
Sicer pa tud jest mislm, da se za rokenrol kot tak ni treba bat, mislm pa da v metalu ni več tako varno in trdno usidran. 
Lohk da je stvar spremembe osebnega okusa ampak če malo pomislm na najbl rokenrol koncerte zadnih let, so to bl obrobne metal zadeve, recimo stoner...


Edited by matos - 06.Mar.2014 at 23:25
. . .
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Apr.2014 at 11:04
par misli na to temo.. v reportu death metal čage
Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1439
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Nov.2014 at 10:24
ブレードランナー
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Nov.2014 at 15:44
V nedeljo sem obiskal koncert Earthless v Londonu. Neverjetno vzdusje, nabito polna dvorana, odziv publike ogromen. Valovi navdusenja ze med samimi komadi, da ne govorim o koncu koncerta, ko se je klub skoraj podrl ob vzklikih mnozice po bisu.
Rock'n'roll torej zivi, samo pravi kraj in pravi band je treba najti Smile


Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Nov.2014 at 16:24
Originally posted by Atuin Atuin wrote:

Teli Turisas.... Poznam osebke, ki so glih tko veselo potem romali na Modrijane in tam nadaljevali "zuranje" isto kot na Turisas... Kar saj meni pomeni, da jih prov en klinac briga kaj poslusajo, vazno, da je tisti trenutek fajn in popularno.  

No, jaz sem eden tistih ki niso izbrali metala, ampak je bolj metal izbral mene se mi zdi. 

In takrat je bilo v metalu tako kot eden spodnjih opisuje psy-trance. Na sceno sem stopil v največjem zatonu, ko je bila res pet metrov pod zemljo v Sloveniji, čeprav verjetno malo boljša kot v Afriki, vedno sem se počutil na koncertih prijetno in varno in imel en totalen občutek vsesplošnega sprejemanja, čeprav so bili tudi nekakšni občutki 'elitizma' ker sem pač rinil v nekaj kar je bilo večinoma totalen drek - slaba oprema bandi na par vaj, koncert, dva + razpad in čisto nekje z radarja in brez posnetkov - ni še bila tako digitalna doba mind you. Vsake toliko pa si vseeno naletel na kako grupo ki te je povsem razpalila. Enkrat so uleteli hajloti, začeli zganjati kraval, kar se je prenašalo, potem pa so po hitrem postopku frčali ven ko se je pričelo razbijanje. K sreči je imel plac fajn varkota. Tisto ni bila glih fajna, ampak vseeno zanimiva izkušnja. 
Večina metalcev takrat je itak doma šopala plate tujih skupin, na kak koncert pa jih z buldožerjem ne bi stišal. Ker niso bili dosti dobri ali kaj. Ampak še zmeraj se nas je nabralo kaj. Me je zelo zamoril bum hard in metal-cora, ampak sem ga nekako preživel, pa še To obtain love so bili zanimivi. 


Kar imam izkušenj z vaškimi veselicami ipd ni bilo nikoli tega v zraku. Morda če bi snel Iron maiden majco, oblekel irharce in zvrnil 5 šrotov, kar me pa ne boš videl narediti. Pa tudi vsebinsko prazna muzika, kjer vem pet kitic naprej še preden jih izusti, in kjer je v ospredju osladnost plus industrija mi nikoli ni sedla. Je pa res da me je življenje dohitelo, tako da sem iz scene malo izpadel in ne vem točno kako šopa, splošen dvig popularnosti moje najljubše glasbene zvrsti ima tako pluse kot minuse se mi zdi. Tudi glede folka.

Na koncertih pa sem se ful koncentriral na poslušanje in gledanje, ker mi je bilo vsako doživetje dragoceno in sem hodil ven izključno zaradi žive glasbe in si probal vse čimbolj vtisniti v spomin. Vse ostalo je bilo plan c,d ali ž. Sem se pa včasih malo razmetal doma ob cdjih. LOL 

Koncertov sem videl ufff ogromno in ob vsem tem in kombiniranju z ostalim lajfom, stresom,... se dostikrat sprašujem če mi vse skupaj sploh še paše (koncerti, muzika šopa skozi razpoloženjska, kar pomeni precej velik odstotek metala). Ampak potem vidim da je še vedno marsikaj takega, kar bi me zvleklo ven. In tudi me. 

Moj filing je naj dela vsak kar mu paše pod odrom. Tudi če kak zabrit bebo steguje desnico (ja, se je tudi včasih našel kak ampak če se ni znal tepsti oziroma bil brez ludo hrabre strategije lukavo nazvane 20 na jednog ni moril in posledično ni imel problemov. Celo enkrat sem enega posameznika videl. Morda večkrat, ampak si jih nisem zapomnil, ker niso tako izstopali in poudarjali svojih idej. Navadno jih privabi agresija v glasbi in potem popolnoma odbije manjek nje in splošno sprejemanje pri večini foka pa se poberejo nazaj domov risat prihajajoče sunke panzerjev in sestavljati spisek nezaželjenih ob ponovnem vstanku tisočletnega rajha), samo da ne mori folku.
Mi je pa fajn gledat akcijo - čupanje, divinge, surferje,.... Ampak sem špeglonosec in kratkočupec, tako da tu izpadem. Sorry. Sem bolj opazovalec.


Edited by devlin - 11.Nov.2014 at 16:53
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Andrej B View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 08.Jul.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 444
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Andrej B Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Nov.2014 at 20:18
Originally posted by Kilroy Kilroy wrote:

Tale link bi dokaj semle pasal. Ker zamujanje sucks

http://www.24ur.com/ekskluziv/glasba/je-slabse-da-na-koncert-zamujajo-izvajalci-ali-obcinstvo.html

Res izvrsten članek. In to na 24kur ! Shocked 
Ni kaj dodati ...
"Samo dve stvari na tem svetu sta neskončni :
vesolje in človeška neumnost,
čeprav za prvo nisem povsem prepričan."

Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Dec.2014 at 10:18
http://www.blabbermouth.net/news/slipknots-chris-fehn-moshing-has-turned-into-a-form-of-bullying/

intervju z enim od slipknot o moshanju etc..

" Fehn added: "A proper mosh pit is a great way to be as a group and dance, and just do your thing."

dance.
Dance.
DANCE!




Back to Top
Nocturnal View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 07.May.2009
Status: Offline
Points: 176
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nocturnal Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Dec.2014 at 14:32
zato ker je cela scena prepolna snobov ki mislejo da so kul če doma v sobici poslušajo en black metal ansambel iz norveških hribov ki ga noben ne pozna, al pa tool k so tako v iber inteligentni itd.. folk preprosto misli da se svet okol njih vrti in da če stojiš primiru odzadi s pirom v roki da si neprimerno bolj kul kot en 15 letn mulc ki se prvič v lajfu odprav na koncerte in čupa se dere in mu totalno dogaja - vedenje, za katerega si oh in sploh preodrasel. In noben pr svoji pameti nebo šel na koncert da bo tam v družbi takih ljudi, razen če ni en ansambel ki je med tvojimi najljubšimi al pa nekej česar še nisi vidu... ostalo je 10x videno in valda neboš zopet vrgu 20€ za 12 komadov ki si jih itak že slišu 5 let nazaj, in tudi če boš šel, filing ne bo več isti..
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Dec.2014 at 16:39
Čisto odvisno, ker metal je (večinoma) tako live muska, da nista dva špila ista. 

Morda je eden od banda prehlajen, morda je drugič kdo preutrujen, morda ni dober tonc, morda ni dober plac in je slaba akustika, kdaj setlista ful ne sede,... 
Bandi ki te enkrat razočarajo, te drugič lahko popolnoma odpihnejo. 

Kar se mene tiče zvestoba do groba. Metal 4 ever. Čeprav na žalost nisem tip, ki bi lahko vrtel čupo in moshal, vendar to ne pomeni da kaj manj uživam, meni so koncerti top dogodki, nekaj zaradi česar ima življenje dodano vrednost. 

Edino kar se je spremenilo z leti je to, da sprejemam in mi paše mnogo več različnih zvrsti glasbe in ne visim samo na metalu. Tistemu kar me ne zgrabi pa se izognem žal včasih še vedno futram folk s kakim snark komentarjem glede njegove scene kar je dost brezveze z moje strani, tudi će ni ravno nekaj resno mišljeno. Prezasičenost in čas pa sta zreducirala moja zmožnost udeleževanja (jebiga ne gre več toliko kot je šlo včasih) in mi zato takrat ko se mi rata pojavit paše še toliko bolj, razen če je res katastrofa od nastopa in zvoka. 



Edited by devlin - 12.Dec.2014 at 17:00
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Dec.2014 at 17:44
Evo, lahko bi citiral pa pripisal, da se strinjam, ampak da bomo prišparali prostor, bom samo pritrdil Devlinu. Smile
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Mar.2016 at 15:42
v nedeljo sm v kranjskem trainstationu pogledal koncert ozric tentacles in tega izraelskega ansambla, ki me je iskreno navdušil kot že dolgo časa nobena stvar:


za prvo vrsto ljudi 3m od odra je čutit eno tako zavetje.. k prideš spredi itak.. teža oči na hrbtu.. ampak bend mi je trgal.. in se postaviš tm k en blesav tjulen.. navežeš očesni stik z bandom, trga ti dalje, ampak si že mal u letih, čutiš več te družbene napetosti, postal si boljši opazovalec.. okol tebe, edinega plesočega poslušalca se nrdi še večji odmik.. band igra POPOLNO in ima neki točk v katero skuša vključit. publika NIČ. N I Č. tudi po koncu komada, 2 zadušena krika, trije ploski.. pa kar sm govoril z ljudmi, dosti navdušenih.. torej ne, da niso prepričal da bi se odzval, kot da nesproščena energija zaduši to v ljudeh.. 

in nato band konča.. tako jaz, the lonely dancing ageing nut kot vsi ostali pičim na zrak, tam me takoj prepozna pevc, izmenjava nekaj besed... 

in mi POTRDI TISTO KAR  ŽE ENE 10 LET ŽEBRAM... 

wtf je blo to? kva je s to katrirano tišino?
sem mu razložil da kle to tko je... koncertna paraliza temu rečem.. 
je reku da tourajo skos in da kej takega še ni doživu v lajfu? 
aha.. jst pa to doživljam skoz..

tko da.. pogrešam čase k smo se še hvalil kako bandi pridejo radi sem razsajat.. 
pa k vsi vemo kako deluje družbena dinamika koncerta, sam noben več nebi vložil energije v to, da se zažene.. sramotilni steber z obešanje prvih prestopnikov je zrasel previsoko... 

men se zdi da koncertna klima oz seštevek procesov in odnosov v enem takem event čist opiše generalno stanje v družbi.. sami individualisti, noben ne bo pogumen first follower pa vsi vemo da v malem placu rabiš lih ene 5 ljudi da ga začagijo, da rata gut ve skp :)

tko, par misli.... če se da komu razvijat.. to ni več moje opažanje... to nam folk pride povedat k toura in vidi svašta. in to se dogaja v polni dvorani folk. kastracija totalna.



Back to Top
ossa View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 01.Nov.2015
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ossa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Mar.2016 at 17:40
Pred kratkim sem bil na Waco Jesus,Cliteater...Uletimo pri zadnjih sekundah zadnjega komada Krotchripper.Ker je bil pred nami zid folka smo se dali k šanku.Ko pogledam na oder vidim samo kitarista.Brez basa in bobnov.Ko gledam kitarista vidim,da ni odpiral ust in se primem za glavo.Boga mati, rečem frendu kam smo pršli, tip šopa grind na playback.Nisem se mogel potolažit.Ko gremo ven se nam zunaj pridruži nek američan,ki prvo mislimo,da je prišel z kakšnim od bendov.Nato se predstavi in pove ,da je kitarist benda,ki je pravkar nastopil,Prvo vprašanje je bilo kako,da igra sam?Ko je videl našo nevednost,se je začel smejati in povedal,da je pevec bil pod odrom,ker je iskal steklo od očal,ki ga je izgubil.Presmejali smo se eden drugemu,nakar se pricinga še pevec s samo enim steklcem na očalih.v momentu se nam popravi razpoloženje in še dodamo dozo ,da nismo vedli zase.ATTTE bom kar preskočil,ker to ni zame.Razen zadnjih dveh komadov se mi je zdelo vse isto.Nato Cliteater.Pevec se že na začetku prikupi publiki,ko sprašuje in išče nekega frenda.Nakar mu tip iz publike odgovori,da je verjetno v zaporu.Jaz,in vsa publika se je presmejala za krepat.Bend je takoj navezal stik s folkom in norija se je začela.Od začetka do konca nastopa so držali folk na mosh-u.Naj bo to zaradi glasbe ali komunikacije benda s publiko, do konca nastopa je bil gas 300 na uro!Isto Waco Jesus, folk je norel in krulil z bendom.pevec je bil podvsod ,na odru, med publiko,dajal mikrofon folku da so krulili...V glavnem brutal- goregrind večer,kot se spodobi,ko nastopijo taki bendi.Verjetno ni bilo med folkom metalca,ki bi šel razočaran domov!To je kar se spolnim frogi in ne vem kaj ti obiskuješ za ene koncerte in kakšen folk hodi nanje?Verjetno sem bil najbolj razočaran tisti dan jaz,ker nisem videl nobenega migranta tam okoli,da bi potem pizdil!Kar se tiče publike in razpoloženja čista 5-ka!Tako,da ni povsod taka žalost kot jo opisuješ ti.Lahko ,da se v trainstation sqatu šparajo za muslimansko -levomavrične koncerte?
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Mar.2016 at 17:40
Originally posted by FABO FABO wrote:

mah, to je jokanje za otroštvom...  frogiju manjka razvrata, dejzi o lepem vremenu sanjar...



WOW! Big smile na kaj to letel? Pa ja ne bo kdo reku, da enako sončne svetlobe pade na Zemljo dan danes, kot pa jo je 30 let nazaj? Big smile....dej no Fabo....kr neki.... sj to je vsakmu, ki je vsaj ene dobrih 30 let na tem planetu, jasno,.....


Edited by Wind Carrier - 15.Mar.2016 at 17:42
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Mar.2016 at 18:35
Jp, na Waco Jesus je bilo super Smile
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Aug.2016 at 17:49
dec pove kje je rokenrol 0:33 :D (goran bare - majke)


Edited by frogstomp - 13.Aug.2016 at 17:50
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.May.2017 at 09:39
eno mnenje obiskovalca koprskega mkcja na popovičevo prenovo. briljantno!

Originally posted by post na fb post na fb wrote:

Hah, že drugi večer zapored preživel v post-Brecljevskem MKC-ju! Pa tako sem ga preklel in si prisegel, da ne bom podpiral Popotovega centra mladih in Mojčine politične kariere. Pa sem se vrnil vanj, brez sramu... Še dobro, da imam prijatelje ki so presegli to “pankersko vzvišenost” in nas s svojim programom privabili nazaj v to luknjo lepih spominov in doživetij. Razmišljam, kaj je zares tisto kar tako strastno “hejtamo” odkar je MKC prenovljen… a si nismo v času Breclja vsi želeli novega ozvočenja, novih wc-jev, spucane terase in kurc- tudi novega vodstva?

Delček odgovora na to se mi je utrnil, ko so nas varnostniki sredi Gimfesta spodili s terase (po hitrem postopku, formalno, brezosebno- tako kot so izurjeni). Kako gnil občutek! Ampak okej: sosedje, pozna ura, glasnost, ipd...požrem to, češ da je logično. Svojo apriori nastrojenost proti varnostnikom probam odmisliti tudi, ko mi zatežijo naj ne nosim pijače ven iz kluba(?). Govorim si, da je to samo moja “pankerska vzvišenost”. Ampak fak, pivo sem plačal na šanku! ((Na začetku moj anti-kapitalistični del možganov ni mogel prebaviti tega, da je MKC postal “bar”. Pa ni tako slabo, zahvaljujoč kul gostincem in ekipi ki ga vodi. Če kdo zasluži uspeha in sreče v klubu, so to oni. ))

No, itak sem prišel zaradi bendov- bom klepetal in se podružil z ljudmi po koncertu. Nekam trezni in umirjeni so se mi zdeli srednješolci, glede na to da je gimnazijski koncert. Pa ok, tudi brez tega socialnega lubrikanta so s časom (veliko njega) zaplesali in naredili prijetno vzdušje. Pač niso imeli vsak svojega litra vina v nahrbtniku, da bi katalizirali to socialno-glasbeno reakcijo. Enak občutek sem doživel na včerajšnjem metalskem koncertu, ko se ljudje do zadnjega komada niso kaj dosti premaknili. Kot da bi radi zavrteli svoje čupe, pa jih je sram ker jih nekdo opazuje. Še glasbe ni bilo med pavzami, češ da lahko dobijo kazen od IPF-a (nekakšna zlobnejša in še bolj patetična varianta SAZAS-a). Kako grozno neprijetna tišina in konformizem!

Že ob prihodu v klub ni več toplega sprejema ogranizacijske ekipe. Ni več rakije in druženja za dobrodošlico. Zdaj so stvari tako kot se spodobi, kakor na okencu upravne enote: formalen pozdrav uslužbenca, ki nima veze z vsebino ki jo prodaja; račun in hiter pomik naprej. Za kaj bi vendarle človek sploh visel na vhodu?

Najdebelejši prst v rit sem dobil ob zaključku koncerta. Še preden je dobro izzvenel zadnji ton so zableščale luči po celem prostoru in nastopila je smrtna tišina. Instant streznitev, pospravljanje dvorane, utrujeni obrazi zaposlenih in nekakšno posiljeno-prijazno potiskanje obiskovalcev proti izhodu. In ko si naročiš še zadnjo pijačo in šibaš pred klub, da bi ujel vsaj del tistih ljudi in pogovorov, te čez par minut pridejo prositi če se lahko pomakneš na trg al kamorkoli drugam. “Da ne pride policija”. Pa itak - kaj sploh še delaš tam če je pa že vsega konec.

Toliko je grenkih malenkosti, da jih imaš ob koncu večera že polno grlo. Ko se v svojih najbolj odštekanih hlačah z našitki končno počutiš sprejetega, pa te v zadnjem delu kluba fino oblečena elita (ki je prisotna zgolj zaradi obveze) ob srkanju svojih cocktailov gleda, kakor da si izložba v živalskem vrtu med temi “divjimi metalci”. Ko si do solz nasmejan zaradi neumnosti ki jih kvasi stari znanec, pa ti pogled po nesreči uide na mrk obraz varnostnika in v trenutku pogasi to iskrico.

V časih pred Popotovim štetjem, je bil vsak obisk MKCja izjemna izkušnja. Kot nekakšen romantičen večer, ki je vseboval nežno predigro, orgazmični vrtinec in cartanje za tem. Prej si po vsem skupaj prižgal čik in z nasmeškom dočakal sončni vzhod. 
Danes je izkušnja bolj podobna hitremu drku na javnem wc-ju, ki smrdi po scanju. Že ko vstopiš ti nekaj smrdi, a te vseeno mika. Za trenutek uživaš, pa te v istem trenutku predrami prdec iz sosednje kabine in komaj zaznaven vrhunec zasenčijo mešani občutki, ter slaba vest. Jebeš to.

Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1912
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.May.2017 at 15:56
to je napisal moj kolega jure vidmar, ki blage nima kako sploh stvari funkcionirajo in iz osebnih izkušenj vem, da ga zaboli kurac kateri bend igra, samo da se pije in da se maha z kurcem po mladoletnicah. tako, da ni prav nič briljantno ampak totalno neracionalno in nepreverjeno pisanje.

navadli so se na skvot in droge in da je vse "benefit" in zdej ko grejo pogledat konkreten koncert za 5€ vstopnine je vse "komformistično" in "komercialno. ta isti človek je med tednom v LJ in daje po 25€ za korpiklane ipd. da lahko pije in šlata punce. dvojna merila.

edina briljatna stvar tukaj je tvoje zamaščeno čelo frogi.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,422 seconds.