Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - GUITAR STUFF
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

GUITAR STUFF

 Post Reply Post Reply Page  <1 181920
Author
Message
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.May.2014 at 17:19
Dyz, ja mal se mi je dal :)

4 tracki (2 levo, 2 desno), DROP C tuning -  original vokalna linija je pa čist za filing dodana...

Pa kitara ni nič modana al pa kej - stock single coil magneti Thumbs Up

Clean je pa itak Heart


Edited by Vraan - 19.May.2014 at 18:45
The real monsters are often just people.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jun.2014 at 21:06
končno ena žena, ki zgrabi kitaro kot mož Smile






Edited by Mitja M.J. - 05.Jun.2014 at 21:07
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jul.2014 at 19:48
če niste vsi kitaristi na MetalDays, bi vas pobaral o vašem mnenju o boostanju ojačevalcev z tubescreamom ali overdrieom. Meni je sicer super overd drive od bossa bolj všeč, ampak se včasih vseeno vprašam, ali je res potrebno? Moj hughes & kettner switchblade ima že sam po sebi ful gaina, pa ultra kanal in podobne ekstremnosti. Sicer ne naredi tak Đ Đ Đ kot kak Krank al Engl, ampak vseeno... 

pol sm počasi uvidel, da vseh teh zdistorziranih zadev praktično ne uporabljam. Dam raje manj gaina in čez overdrive.

Ampak zakaj? Zakaj ne raje malenkost več gaina in brez pedala? Kaj naredi drugačnega ta zunanja enota od lastnega gaina?

Sva zadnjič s kolegom modrovala o tem in me je skoraj prepričal (z zvočno podprtim argumentom), da v bistvu pri tolkem gainu (čim greš čez 1/2) v bistvu ni neke razlike več.  

Da se mi le zdi...


MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Sep.2014 at 18:39
Kje bi se dalo dobit switch za Cry Baby Wah?
MacGyver je zakon!
Back to Top
dole View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Apr.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1025
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dole Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jan.2015 at 17:03
ma kdo kej izkušenj z Chapman guitars? 

http://www.thomann.de/gb/chapman_guitars_ml_7_s.htm

Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jan.2015 at 19:20
izkušenj s tem sicer ne, ampak se pa g. Englund ni neki pritoževal nad njimi https://www.youtube.com/watch?v=qJjzgz5I3SU  Smile

je sicer sumljivo poceni, ampak se pa po drugi strani sprašujem, kaj so res kosi tako dragi, da bi morala cena bit 100% višja za neko spodobno kvaliteto? Vedno večji občutek imam, da so cene mnogokrat prepucane (če izvzamemo Gibson, ki je po mojem prav sinonim za pretirano ceno) pri večini proizvajalcev. 

Glede na to, da je vse več ali manj masovna proizvodnja, bi cene morale bit dosti nižje. Mogoče so Chapmanove kitare prav primer le-tega. 

p.s.: sploh nism vedu, da ima firmo s kitarami. Sm vedno mislu, da je le sodeloval pri izdelavi kakega modela s kako drugo firmo..
MacGyver je zakon!
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jan.2015 at 21:27
yo, prejšni tedn sm prodal Engl box pa nabavu Meso... pa me sam zanima... mal je rablena, pa bi jo rad rastavriral O:)

a ma kdo kakršne koli uporabne linke... iščem čime več trgovin z :

- tolex [če je možno original mesa]
- original mesa robnike [ledraste]
- front plate [ok tega bom našu brez problema]
- grill cloth [more bit original mesa za oversized racti cab [tega mi je najteže najt]

ma drugač kdo kej izkušenj z tem? Razmišlam, da bi si kako custom barvo umislu, glede na to, da se že spravlam to delat :D a je kej narobe, če daš nek universal tolex namesto mesa? pade cena zadevi? sound?

vsak info več kot dobrodošel! <3


Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jan.2016 at 15:56
Originally posted by Dave Mustaine Dave Mustaine wrote:


“I’m of the belief that a player like David Gilmour could do more with one note than some of today’s shredders can do with a dozen.”


MacGyver je zakon!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11721
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jun.2016 at 10:51

na tale programčk/vst plugin sm naletu.. jam origin - guitar to midi..
sm jih sprobal še neki in ta je edini z kompleksnim algoritmom, ki dokaj natančno pobere tudi večstrunsko akordno igranje. 90e košta cela verzija, kjer je zravn še vst file.. mislm da bomo kr uzeli... da se kar direktno v guitar pro zapisuje midi linija :)


Edited by frogstomp - 09.Jun.2016 at 10:51
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Aug.2016 at 23:12
Danes sem končal projekt "death metal machine"

Kramer Neptune kitaro sem opremil z Seymour Duncan Invaderjem v bridge pozicijo, ker je bil JB prešvoh za Hotraila v Neck poziciji. Hot rail je namreč model za bridge, ampak nekoč nisem vedel, za te razlike, tako da je pristal tam. Nič ne de, Invader mu zelo lepo parira. Ker je Hot rail na cleanu zelo muddy sem se odločil in ga s stikalom paralelno vezal. Tako sedaj 3 stopenjsko stikalo izbira med:

- BRIDGE
- OBA
- NECK

Neck pa se dodatno preklaplja med vzporednim in zaporednim vezjem.


Za pravo brutalizacijo sem nabavil strune za 7 strunsko kitaro 10-56, najtanjšo odstranil (tako se sedaj začne s 13) in kitaro uglasil v B.  

skica vezja, če bi mogoče komu prišla prav:


Glede na to, da so ob testu padale pritožbe, da vibrirajo okna na celi hiši, projekt smatram kot uspešen!
MacGyver je zakon!
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Aug.2016 at 00:58
Topšit Big smile

The real monsters are often just people.
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Aug.2016 at 21:43
Dobro vprašanje. Wink

The real monsters are often just people.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Aug.2016 at 22:31
Nova modifikacija... ker sem glih in the mood of mod, sem prebral in naredu še eno zadevo.

Opis stanja:
Fender stratocaster, seymour duncan JBjr, single coil , single coil.

JB, pa čeprav jr.model je dosti temnejši in močnejši od ostali dveh ročno navitih singlov. Nekoč sem za razdelitev magneta (splitanje) montiral neko push - push stikalo, ki pa ni preživelo niti 2 tedna. Sem razočaran nastavil na prvotno stanjein s zadovoljil s tem, da bo pač cel cajt nadvladoval ostala dva. 

No, pa sem našel eno zanimovo zastonj rešitev, ki s imenuje SPIN A SPLIT


Potrebno je žrtvovat en TONE pot, in nanjga povezat tisti dve žici, ki sta ponavadi cel cajt zacinjeni skupaj (pri seymour duncanih rdeča in bela).

Naenkrat tone pot postane stikalo za preklaplat med celim ali polovico humbuckerja.

Operacija je uspela, zvokovno se lepo obnese.


Edited by Mitja M.J. - 30.Aug.2016 at 22:31
MacGyver je zakon!
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Aug.2016 at 22:48
Mitja, but does it Djent? Big smile
The real monsters are often just people.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Aug.2016 at 23:10
ma niti približno ne Smile

but she sings... kot bi reku BB King she almost talk to me Approve
MacGyver je zakon!
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Aug.2016 at 23:14
Originally posted by Mitja M.J. Mitja M.J. wrote:

ma niti približno ne Smile

but she sings... kot bi reku BB King she almost talk to me Approve


Cry

Jst mam zdele svojga Fender strata (3x single coil) uglašenga na Drop B. Ni đent, sam vsen sede. Embarrassed
The real monsters are often just people.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2016 at 21:23
Single coili so se po 5 letih vrnili domov. Hvala poštenemu magneto-najemniku, da si povedal, da so pri tebi :) 5 years free renting LOL

Kakorkoli, mangenti so spet v setu...

Tako je Strato zgledal prej:


in tako zgleda sedaj s tremi Stephen design ročno navitimi magneti:





Edited by Mitja M.J. - 06.Sep.2016 at 21:30
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Sep.2016 at 20:08
Vprašanje, ki se mi zadnje dni poraja... kako zgleda igrat z 9-42 strunami? Moj "standard" je dolga leta bil 10-52. Zdaj že nekaj časa igram na 10-46. Imam boljši feeling... No, je kdo med vami, ki je sprobal vse in še 9-42?

Mislite, da bi ob menjavi bilo potrebno štelat tudi action?
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Sep.2016 at 20:26
pa še primerjava iz enga mojih najljubših YT kanalov:





Edited by Mitja M.J. - 13.Sep.2016 at 20:27
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Sep.2016 at 20:51
ali je Rob Scallon s tega sveta?




MacGyver je zakon!
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Sep.2016 at 22:46
Jst tud kr dost gledam njegov kanal. Pa še par podobnih majstrov je. Eni so itak njegovi frendi :D

Ta tip mi je odpulen dost. Tak retard je no. LOL




Edited by Vraan - 14.Sep.2016 at 02:29
The real monsters are often just people.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Sep.2016 at 17:22
... in potem pride DANES ta video ven: Thumbs Up



MacGyver je zakon!
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Oct.2016 at 14:16
Frend kupuje ojačevalec za kitaro in sem šel včeraj z njim enega pogladat/sprobat (tega: http://www.musiciansfriend.com/amplifiers-effects/randall-rg200g2-guitar-combo) in nisem mogu verjet kako ima lahko tako u kurci zvok. Zanič drive in zapacan clean, totalno sranje. Fuck Randall smeti.
FUCK THE WORLD
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Oct.2016 at 15:43
Originally posted by Vraan Vraan wrote:

Jst tud kr dost gledam njegov kanal. Pa še par podobnih majstrov je. Eni so itak njegovi frendi :D

Ta tip mi je odpulen dost. Tak retard je no. LOL





hahahaha.....fak ta tip.....k sm ga prvič vidu, sm mislu, da bom dou čelno v TV, sam zdej sm se ga pa kar navadu..... LOL  največja ironija je, da je svinsko dober kitarist! LOL 
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Oct.2016 at 16:49
Originally posted by Sid Ninja Sid Ninja wrote:

Originally posted by Vraan Vraan wrote:

Jst tud kr dost gledam njegov kanal. Pa še par podobnih majstrov je. Eni so itak njegovi frendi :D

Ta tip mi je odpulen dost. Tak retard je no. LOL





hahahaha.....fak ta tip.....k sm ga prvič vidu, sm mislu, da bom dou čelno v TV, sam zdej sm se ga pa kar navadu..... LOL  največja ironija je, da je svinsko dober kitarist! LOL 

ha ha ha, čim sem prebral tvojo začetno reakcijo in zaključek sem vedel o kom govoriš LOL
MacGyver je zakon!
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Oct.2016 at 21:13
D-Jent, D-Jent, D-Jent.... Big smile
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Oct.2016 at 21:42
In potem je tu še ta model. LOL

Del od 4:40 naprej Heart Rabim 10 urno verzijo tega dela! Big smile

The real monsters are often just people.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Oct.2016 at 22:52
Ta s to lečo od mansona je še bolj jezen kot sama Dolores O'Riordan ko je z glavo ruknila unga policaja na letališču Headbang

Pe ne zaradi leče od mansona al od aborted Svena...
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Oct.2016 at 09:13
malo teorije... LOL

https://www.youtube.com/watch?v=JO49yBjQ4no
MacGyver je zakon!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11721
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jun.2017 at 09:47
kkašna je zdej kj scena z multi efekti? mal sm vn padu..

učasih sm mel zooma gfx-8 in bil kr zadovoljn.. še loop machine je bil gor, kar res prov pride pri vaji dvoglasij etc...

ampak v primerjavi z nativnimi lampaškimi distorzijami je totaln šit in v živo je to čebelca... 
kasneje sm mel zoom g9.2tt, ki ima 2 lampi celo notr ampak slabšega distoržna nism slišal v lajfu.. po hardware specifikaciji naj bi šlo za samo odličje, ampak kar sm vn dobil je podn..

v času prvega zooma je bil še boss gt-6 aktualn.. se mi zdi da je bil precej boljši zvok, nevem pa kako je v živo..

neki bom mogu nabavt in mam ogledane pod hd500x in boss gt-100

če je kkšn lastnik med nami, bi znal kdo povedat kako se obnese zadeva v živo etc?

Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11721
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jan.2019 at 13:09

kje bi se dalo kj takega sprobat?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11721
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Sep.2019 at 11:30

dolg časa sm iskal eno rešitev za kul sound z ne preveč digitalnega prizvoka.. nisem fen seta pedalov pripadajočega tab dancea.. tko da sm naletu na tole.. multuefekt switcher.. noro.. menjaš na eni napravi kanale na feršu + dodajaš built in efekte ali pa jih vežeš v loop. popolna rešitev.
Back to Top
robert_balordo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Aug.2016
Location: Gozd
Status: Offline
Points: 208
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robert_balordo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Oct.2019 at 22:54
Prejšnji teden je bil na obisku pri meni doma en cigan iz Gorice in sva testirala nekaj opreme: Peavey Supreme transtube head, Peavey bandit (teal stripe) s Celestion redback zvočnikom in Engl thunder kombo s Celestion V30 zvočnikom.
Najboljši rezultat je bila kombinacija preampa Peavey glave s končno stopnjo Engla s svojim V30 zvočnikom. Fantje ta stara transtube tehnoilogija je fenomenalna. Ogromna globina zvoka, lep sočen, čist in brutal zvok (distortion). Power amp na lampe pa res doda še tisto "3D" dimenzijo končnemu rezultatu.
mesa boogie?? Engl?? Marshall?? naaaaaah, PEAVEY SOLID STATE STUFF (from 90's).
P.S. tudi bandit kombo je fantastičen ojačevalec.


Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11721
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.May.2023 at 08:20
https://studio.moises.ai

Tole se ne tiče samo ktaristov ampak vseh glasbenih vadbenikov. 
Dbest app (mobile & desktop/webpage)

1.) stegneš komad iz yt z kkšnim yt2mp3 servisom
2.) uploadaš v Moises in počakaš 10 sekund

Ven dobiš na tracke razdeljeno, torej izoliran vokal, kitaro, bas, bobne, klaviature.
Komad se avtomatsko posegmentira po delčkih, ki jih potem lahko na loop predvajaš
Program avtomatsko doda tudi metronom.
Kot da ni to dovolj ti nudi transkripcijo angleških, španskih in kar je še teh velikih jezikov.. besedil.
Zraven ti zgenerira akorde za kitaro.

Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.May.2023 at 15:59
Videl to glih pred kratkim. Huda zadeva.
MacGyver je zakon!
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jan.2024 at 00:26
FUCK THE WORLD
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jan.2024 at 01:14
Je tako hitra, da je še kamera ne dohaja...
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Feb.2024 at 12:03
Nastopi v živo mi vedno dajo eno brco, nov zagon za igrat kitaro. Tako zdaj sedim na kavču in pišem post LOL

Na eni strani Jackson, na drugi Kramer, na mizici pred mano ojačevalec (sobni, da ne motim sosedov). Glih za podebatirat, če se bo komu dalo kaj dodat napišem svoje misli. Sicer prežvečens tema v krogu kitaristov ampak vseeno: STRUNE

 Zadnje čase (v bistvu od videa Ricka Beata String gauge) sem prešaltal na tanjše strune. Vedno sem imel v glavi, da moram za tršo glsabo imet tudi trše, debelejše strune. Če švasaš po kitari s težko roko, strune ne smejo opletat kot špageti. Morajo bit tight as the music! 
No pa le ni tako. Seveda sem pobrskal na kaj igrajo veliki... in seveda nisem odkril nič pametnega. Od 9-42 do 11-54. Pa dejmo za foro sem rekel, če Dave Murray igra na 9ke, zakaj ne bi tudi jaz?

Tako sem opremil kitare uglašene v E z 9-42, tisto v Eb z 9-46, tista v D pa ima 10-? Ne vem kakšne so gor. Listek z zapiski sem seveda zgubil, digitalni šubler pa ni tako precizen, da bi to zmeril. 

Ugotovitev: na tanjše strune je bolj prijeto igrat. Po daljši pavzi nimaš krvavih žuljev tudi če igraš več kot eno uro brez prestanka. Ni se potrebno borit s kitaro, da dosežeš pravi ton ko bendaš. Vibrato se mi zdi lepši, bolj enakomeren. Strune ne razpadejo niti, če igraš Slayerje. Zvok vsaj v mojih ušesih ni prav nič bolj pussy. 
MacGyver je zakon!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11721
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Feb.2024 at 15:39
Potrjujem.. jst sm pretežno igral death metal na 11-52(54) C in C# uglasitev.. no, pa sem začel to heavy metal renesanso in čaščenje čistih vokalov doživljat.. glasbo iz časov, ko je bilo večinoma vse v E, in ni več dileme ali primeš akustično ali električno kitaro.. Sem šel prav tako na 9-42 in oh... <3 najbol! Prov živga se počutiš k maš to v rok
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2024 at 15:10
Ko gre, gre... en before and after


MacGyver je zakon!
Back to Top
Mosquito View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 17.Aug.2022
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mosquito Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2024 at 15:13
Nekje si dobil en kup Sepultura nalepk vidim :D

Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Feb.2024 at 15:23
LOLLOLLOL sem jih naročil na ebayu. Mišljene so bile za kitaro, ampak ker si nisem predstavljal kako so velike in kako bi jih postavil, sem naročil 2 različni dimenziji. Ene so bile občutno prevelike in so končale na avtu Big smile

Se je pa pošta vmes zgubila, tako da sem naročil še en "set". Denar so mi že pred tedni vrnili, danes je pa izgubljena pošta le prišla. Thumbs Up
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Feb.2024 at 15:45
Zgleda, da bojo nalepke častili. Sem jim predvčerajšnjim pisal, da so le prišle in da se zmenimo glede ponovnega plačila pa ni odgovora. Najbrž se jim za teh par eur ne da zgubljat časa in energije...
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mosquito View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 17.Aug.2022
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mosquito Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Feb.2024 at 10:41
Jaz sem tako enkrat dobil 2 puloverja viška, nikome ništa, pa nista bila poceni :)
Naročena iz Londona, po trackingu po nekaj časa v Južnoafriški Republiki, pišem Angležom kaj se dogaja in mi rečejo, da pošlljejo novega. Takrat me ni bilo doma nekaj časa, nov tracking še vedno nič kazal, samo, da je v UK. Jim v tretjo pošljem, kaj se dogaja, pošljejo še tretjoi tracking in tretji pulover, me kliče UPS, da imajo zame nekaj iz UK in se zmenim, da mi pripeljejo direkt v službo. Dobim pulover. Pridem kasneje po ene 14 dneh domov me pa doma čakata še dva puloverja za katere sploh ni bilo potrebno podpisati PODa.
Sem pisal v UK in mi sploh niso več odgovorili, so mislili, da jih zafrkavam zgleda. So pa dobil 5 zvezdic pri oceni :D

Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11721
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Mar.2024 at 14:54


Pocen bi se tega znebil, 150e (520 nov)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 181920

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,500 seconds.