Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - Denar,monetarni sistem,dehumanizacija,svetobolje..
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Denar,monetarni sistem,dehumanizacija,svetobolje..

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Message
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Aug.2014 at 18:12
Pusti zdaj gniloživke in kaj si naberejo ko hodi mimo masa. Večina folka tudi tu gori pa se zaveda, da življenje ni črno belo in da so tudi ostale barve vmes, ne misliti, da je ves folk tako naiven. 

Po mojem je večina ljudi, ki je dovolj plemenita, tudi zadosti pametna, da pomaga ljudem, za katere vedo da res rabijo, oziroma organizacijam, ki so kolikor toliko zanesljive, če lahko. Upam vsaj. Če pa neznancu iz vzgiba fukneš kak evro..... Sem tudi že napisal. Pač tvoja odločitev, mrbit je res en tipičen luzer in profi fehtar, mrbit pa tudi ne. Loterija in tvoj keš. 

Sam vem da bi človeku, ki pride skozi mesec na nuli z veseljem dal tudi za karto banda, ki bi si ga želel videti, če bi imel. 

Ja saj 'je samo koncert..' prioritete, blabla, pet mesecev prej samo suh kruh s čebulo,.... Bullshit. Naj ima vsaj kak lep spomin.

Drugače pa mi morda res ni primerno vzpodbujat ljudi naj to masovno počnejo in na to bildati kak oseben svetniški sijaj in karmični bonus. To se bo odločil vsak človek sam zase. Kot sem napisal dati neznancu je loterija. 



Edited by devlin - 13.Aug.2014 at 18:22
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
kookie View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 04.Jun.2012
Status: Offline
Points: 147
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kookie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Aug.2014 at 18:22
Najprej tole...

Originally posted by devlin devlin wrote:

Pusti zdaj gniloživke in kaj si naberejo ko hodi mimo masa. Večina folka tudi tu gori pa se zaveda, da življenje ni črno belo in da so tudi ostale barve vmes, ne misliti, da je ves folk tako naiven.

...par stavkov nižje pa tole:

Originally posted by devlin devlin wrote:

Ja saj 'je samo koncert..' prioritete, blabla, pet mesecev prej samo suh kruh s čebulo,.... Bullshit. Naj ima vsaj kak lep spomin.


Dejte si vi, razsvetljenci in višja rasa, enake avatarje, da se vam bomo lahko mi, nesposobni in nerazumni, lahko izognili v velikem loku in si tako prihranili sramoto, ki je posledica nestrinjanja in 'več-kot-črno-belega-pogleda-na-svet'. LOL
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Aug.2014 at 18:23
.

Edited by devlin - 13.Aug.2014 at 18:26
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Aug.2014 at 18:24
Originally posted by devlin devlin wrote:

Originally posted by kookie kookie wrote:

Najprej tole...



Originally posted by devlin devlin wrote:

Ja saj 'je samo koncert..' prioritete, blabla, pet mesecev prej samo suh kruh s čebulo,.... Bullshit. Naj ima vsaj kak lep spomin.


Dejte si vi, razsvetljenci in višja rasa, enake avatarje, da se vam bomo lahko mi, nesposobni in nerazumni, lahko izognili v velikem loku in si tako prihranili sramoto, ki je posledica nestrinjanja in 'več-kot-črno-belega-pogleda-na-svet'. LOL



Daj še enkrat z glavo malo preberi, pa poglej na koga se nanaša ta odstavek. Sicer pa se opravičujem, ker nisem zadosti jasno izrazil, da je ta primer človek, ki bi ga DOBRO poznal in vedel kako je z njim, ne pa kar enemu pred vrati ki ga prvič vidim.

Zdaj opaziš kaj razlike?

Ker če ne no worries, se ti sploh ne bo treba trudit, da bi se izognil nekomu, ki mu je vseeno, če te ne sreča in spozna. Wink


Edited by devlin - 13.Aug.2014 at 18:31
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
kookie View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 04.Jun.2012
Status: Offline
Points: 147
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kookie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Aug.2014 at 18:31
Daj mi prosim razloži, zakaj bi moral jest suh kruh s čebulo, če bi želel obiskati koncert? Oz. če že, zakaj je to narobe? To je dokaz, da če se hoče, se da. Lahko pa ješ kaviar in greš ležat pred vhod in se delat bogega. Razumeš o čem govorim?

Zakaj torej ne nakažete kakšnemu mulcu, ki si želi videt koncert Justina Bieberja, pa si tega ne more privoščit? Ne mi rečt da zato, ker Bieber ni metalec...
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Aug.2014 at 18:33
Ne poznam nikogar ki bi si želel Bobra gledat, pa tudi mislim da karta zanj stane bistveno več kot za koncerte, na katere sem navajen. 

Sva pa s kolegico pred leti šla na Pink. 

Ostalo pa no comment. Mrbit boš enkrat štekal če pa ne pa nima veze. Bi se pa lahko glede tega počutil zelo srečnega, če bi razumel, kaj je šlo mimo. Big smile


Edited by devlin - 13.Aug.2014 at 18:37
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
kookie View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 04.Jun.2012
Status: Offline
Points: 147
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kookie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Aug.2014 at 18:37
Glede na to, da je bil zgornji odgovor popravljen istočasno z mojim odgovorom in da si res nisem naredil screenshota, da bi videl kaj je prej pisalo, se ne bom zapenjal.

Ja, karta za Bobra stane več kot (recimo festivalska) karta, za katero fehtajo nekateri in stane 100+€... torej je toleranca do 'tistih ki nujno rabijo koncert' pogojena s ceno karte? In potem smo nekateri črno-beli.... neverjetno.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Aug.2014 at 18:39
Ah štekam. 

A)Tisti odgovor, za katerem je ostala pika (mislil sem editirat ampak potem ugotovil, da sem napravil dva posta) je bil slabše razumljiva varianta spodnjega, ki sem jo dodatno dopolnil, da bi bilo bolj razumljivo kaj želim povedati. 

B) Človek, kakih 20 evrov sam v skrajnem primeru zmorem, pred leti sem jih še lažje, česa več pa ne. Razumeš? Na primer da je dobrodelnost pogojena s tem kolikor lahko daš (in s tem kakšen človek si). Če bi bil fucking Bill Gates mi ne bi bil problem peljati 1000 frocev iz socialno ogroženih družin na Bobra, pa še kaj dolgoročnega narediti zanje.

Model neverjeten si ti. 


Edited by devlin - 13.Aug.2014 at 18:48
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
vonklinkerhofen View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Dežurni SDS-ovc

Joined: 11.Jan.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1234
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vonklinkerhofen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Aug.2014 at 19:32

Na tej točki bi se strinjal, da je debata med delvin-kookie pa res en brezvezen dialog.

Kolker vaju razumem, bi rada iz enega navadnega žicanja razvila filozofsko teorijo.
Škoda cajta se o tem sploh menit.
Medtem pa vam pred nosom levaki plačkajo državo in vašo mentalno substanco.
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Aug.2014 at 21:20
A ti je preveč dolgčas v temi o politiki in si prišel sem drek mešat? :D
Back to Top
vonklinkerhofen View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Dežurni SDS-ovc

Joined: 11.Jan.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1234
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vonklinkerhofen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Aug.2014 at 21:52
Originally posted by Lif. Lif. wrote:

A ti je preveč dolgčas v temi o politiki in si prišel sem drek mešat? :D
Če te prav razumem: 
Torej, ta tema je drek?
Torej se strinjaš z mojim postoma at 19:32?
 
Ali mogoče misliš, da sem drek prinesel s seboj in ga zdaj tu mešam?


Edited by vonklinkerhofen - 13.Aug.2014 at 21:54
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Aug.2014 at 22:03
Će ne veš, kaj pomeni fraza "mešati drek", ti js tut ne morem pomagat. :)
Back to Top
vonklinkerhofen View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Dežurni SDS-ovc

Joined: 11.Jan.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1234
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vonklinkerhofen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Aug.2014 at 22:12
Originally posted by Lif. Lif. wrote:

Će ne veš, kaj pomeni fraza "mešati drek", ti js tut ne morem pomagat. :)
 
"mešati drek", pomeni mešati drek? Valjda ne mešati parfum?
Da pa lahko človek meša drek, mora drek nekje obstajat.
Js sm te sam lepo vprašal, al je drek že v tej temi ali sem ga js prinesel s seboj v to temo.
Bot ekzaktna, ne cicemice kot slo levaki.  


Edited by vonklinkerhofen - 13.Aug.2014 at 22:14
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Aug.2014 at 23:15
Eh, diši po socializmu pa si vletel povedat da smo en kup nesposobnih lenuhov (razen piškotka, ki ve, da je treba na bajonet, na nož). Saj ne bi bilo treba. Big smile

Edited by devlin - 13.Aug.2014 at 23:16
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
KILL YOUR IDOLS! View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 25.Apr.2014
Location: Trst je naš!
Status: Offline
Points: 234
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KILL YOUR IDOLS! Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Aug.2014 at 00:09
Ma to o kruhu s cebulo, ce si se Devlin nanasal name, sem jaz pisal (v povezani temi) kot nek retoricni ekstrem (med drugim: o sebi, ne kot zapoved drugim), da sem dal razumeti, da ima clovek pred fehtanjem nekaj alternativ. Sicer pa, ce kdo zeli razumeti vse dobesedno, se bom jaz naslednjic poigral z besedami podobno. Zelo dalec bomo prisli, ko bomo v nekaj nanosekundah rekli eden drugemu: kak si smesko!


Ne prepovedujem fehtanja in nimam nic nacelno proti, razen proti abonentom na to in tistim, ki zelo razvidno jebejo v rit radodarnega cloveka, pa se korencek mu kazejo ali frajajo, kako so radodarnega nategnili.



Tudi meni se nazadnje zdi (pa sem se res zadrzeval od take ocene), da pod tem samaritanstvom kdor bolj kdor manj skriva neko vihanje nosu, da ne recem voljo po pizdenju nad tistimi, ki pravimo samo to, da obstaja vec nacinov in smeri, kam in kako biti solidarni. A ker nekateri si vseeno (tako meni izpade) ne morejo videti ritkice, ker je pac bolj kul reci, da se samo popolnoma dezinteresirana solidarnost vrne na neki visji kozmicni ravni, tista bolj selektivna in pogojena pa je za en kurac, ne vem, kaj reci, ocitno mi v tem zivljenju ni in ne bo dano doziveti take samaritanske razsvetljenosti cistega brezpogojnega dajanja in torej prave ljubezni! 
Pa kaj ko sem tako prikrajsan in slep, da prej pogledam/poskusim preveriti, ce naj dam pristnemu onemoglemu ali nasprotno cistemu zajebacu-frajerju in to kljub temu, da bi le-ta drugi lahko dozivel pravi globlji trenutek uzitka in posledicni lep spomin in postal boljsa oseba in kozmicno ravnovesje ponesel visje, onemogli pa bo z vso verjetnostjo ostal vedno onemogel!
Od tu cesar sledi, da je pomoc le-temu tako majhna kapljica v oceanu njegove bolecine, da je skoda evrov in pomoci!... zato bom naslednjic raje dal cloveku pred koncertnimi vrati, da si potem lahko kupi kak gadget in pise razglednico o koncertu sem na forum.
Hvala, ker ste mi pomagali videti (ce pomislim, da sem v to temo naletel cisto nakljucno in bi lahko cisto mimogrede nadaljeval celo zivljenje naprej dajati bolj nesrecnim, kaksna sreca torej, da od sedaj bom koncno lahko dajal tudi (pravzaprav: samo) tistim, ki si zasluzijo manj! Komaj cakam, da mi pride mimo prvi in mi tako da moznost, da darujem brezpogojno. Ni razloga, da bi tak subjekt ne bila lahko kaka vecja banka, ali drzava, se najraje vojska, ali ne vem, kaka framazonska judovska skupnost ali ku klux klan... ki si magari zeli na koncert in se imeti lepo! Ljubezen je pac ljubezen in ne gleda koga obdari s samo sabo.


To zadnje brez nekega specificnega nanasanja na Devlina.



Edited by KILL YOUR IDOLS! - 14.Aug.2014 at 00:18
On tue un homme, on est un assassin. On tue des millions d'hommes, on est un conquérant. On les tue tous, on est un dieu.

J. Rostand.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Aug.2014 at 06:27
KYI ni se nanašalo nate v tem smislu, samo sposodil sem si besedi za ekstremno šparanje na hrani. Mi je ostalo v glavi :-)

Saj kar velik del populacije mora racionalizirati jedilnike, ampak da bi se spustil res v ekstrem pa bi bila karta zadnja stvar na katero bi človek mislil po mojem. 




Edited by devlin - 14.Aug.2014 at 06:43
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Aug.2014 at 12:58
par ljudi je prišlo na dan nekako z mislijo:

- da, nekoč je šlo, potem pa
a) nisem več sam, imam otroka, aka bolj premišljeno trošim
b) videl sem primere, kako je nekdo izkoristil dobroto
c) mladostniški wolfpack razpade in nato se razblinijo sanje..

dejmo se dotaknit teme odraslosti. upam da se mene tako razmišljanje ne bo nikdar preveč tikalo, ampak kar danes portretira odrasla oseba je hujš kot biti otrok: prov uno.. nič kaj dosti od odgovornosti in še manj človečnosti, najboljši primeri so vrtci, kjer dobesedno, pridejo starši svojga mulca utaknit v institucijo za nadaljnih 8 ur dneva in zravn povejo "če bo kj narobe vs bomo tožili!".. in to je to, nobene osebnostne drže, pogovarjamo se preko odvetnikov... 

in pol če pogledam kaj vodi v to.. dopuščanje ideji slabega, da zmaga.. ker ima vedno upper hand nad dobrim, tako kot orožje nad rožami... torej si dobrotnik, vidiš kako se to izkorišča, nato dobrotniška drža v tebi ugasne.. a lahko kdo reče, da ni opazil kako je šel res kolektivni vedenjski vzorec v smer cinizma in sarkastičnega podjebavanja vsega skupi iz varne razdalje, brez poskušanja vživetosti v življenja drugih.. .kle si neki podajamo krivdo, zdemoniziral smo vse poklice, šolanje, zdravstvo... moja ideja tu je, da če gre že matična družba v to smer, zakaj nebi oblikovali enih izoliranih otočkov z drugačnimi pravili? glasbena scena se mi za to zdi več kot primerna, ampak enostavno česarkoli se lotim mi je dostikrat neverjetno s kakšnimi racionalizacijami folk pride na plano, kot da so sprogramirani v vsem vidt neki slabega in paranoično, da nekdo komu neki žalega hoče..  in na koncu ti uleti še en tip z mačjimi možgani z nekimi zaključki, kako daš človeku neki v roke in bo iz tega naredu jebeno pizdarijo, neizogibno, maček pa nikakor ne. takim sporočam: od mačka nimaš jebenih pričakovanj, oz. če bi od človeka pričakoval, da se bo valjal po kavču in si lizal jajca cel dan, pol nimaš razloga da bi se na koga sploh lahko jezil. torej ves gnev proti človeštvu prihaja od znotraj, ker si sam tako naštelan. 

na, tole mogoče sm paše :)


Edited by frogstomp - 14.Aug.2014 at 13:17
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Aug.2014 at 14:47
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

par ljudi je prišlo na dan nekako z mislijo:

- da, nekoč je šlo, potem pa
a) nisem več sam, imam otroka, aka bolj premišljeno trošim
b) videl sem primere, kako je nekdo izkoristil dobroto
c) mladostniški wolfpack razpade in nato se razblinijo sanje..



neverjetno, kako znaš manipulirati in obračati besede, ne da bi znal malo bolje razmisliti, kaj ti drugi želijo povedati. ali pa nočeš? če se boš na ta način dalje pogovarjal, boš v nedogled bil svoj boj proti mlinom na veter, medtem ko boš spregledal/prezrl številne podobno misleče. kajti marsikdo tukaj ti je dal prav (beri: bi podaril "fehtaču" kakšen evro), vendar ti je ob tem orisal njegov big picture, ki se pač razlikuje od tvojega. kapo dol, kako si lahko to vedno in vedno znova prezrl!
res ne vem, ti je samo za diskutiranje/nabijanje v nedogled? te je strah, da če bomo prišli do skupnega konsenza, da bo tema zamrla in bo treba početi kaj drugega? al zakaj nočeš videt tistih, ki ti dajo prav, pa vendarle ne v vseh točkah in podtočkah??
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Aug.2014 at 15:02
nasprotno. zakaj bi kaj spregledal? ker nism vsakega stavka, ki mi ni bil posebej nesimpatičen pohvalil? 

poskušam štekat vse zgodbe, sam opozarjam, da še tako normalna priča s časoma vodi v razvodenitev dobrega in v bolj introvertirano družbo. 

"imam druge skrbi, stroške, ljudi ki jim moram pomagat" so mi sicer čist v košu razumljivega, dočim "naj gre delat al pa naj bo doma" mi ni tako blizu. 
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Aug.2014 at 15:34
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

nasprotno. zakaj bi kaj spregledal? ker nism vsakega stavka, ki mi ni bil posebej nesimpatičen pohvalil?

ne, ker po n-tih postih ter različnih predstavljenih mnenjih še zmeraj trobiš eno in isto, brez da bi svojim argumentom dodal kakršno koli novo spoznanje.

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

poskušam štekat vse zgodbe, sam opozarjam, da še tako normalna priča s časoma vodi v razvodenitev dobrega in v bolj introvertirano družbo.

se sploh ne strinjam in na podlagi celotne debate mi ni jasno, kako lahko to še zmeraj trdiš. medtem ko bi ti rad bratstvo in enotnost izvajal samo znotraj majhne skupnosti, imaš mnogo zapisanih mnenj, ki govorijo o tem, kako pomagati ljudem, ki so daleč izven tega kroga in s katerimi na duhovni (in kateri koli drugi) ravni ne gojijo toliko skupnega kot ti s temi "koncertnimi fehtači".

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

"imam druge skrbi, stroške, ljudi ki jim moram pomagat" so mi sicer čist v košu razumljivega, dočim "naj gre delat al pa naj bo doma" mi ni tako blizu. 

beri zgoraj zapisano.
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Aug.2014 at 15:44
Men je ta in ostale teme že v osnovi zgrešena in skrajno omejena. Vsi stalno govorite o pomoči ljudem, ki jih že tako ali tako ščiti daleč največ zakonov, pravic in takšnih ali drugačnih mehanizmov pomoči. Kaj pa narava?

Men se zdi 99,9% populacije takšne kot je prikazana na spodnjem videu in me noben vaš argument, ŠE ZLASTI PA NE FROGIJEV, ne bo prepričal, da je treba ljudem še bolj pomagati. Mislim, da so šanse, da pomagaš dejansko dobremu človeku, ki vidi tudi druge stvari in ne zgolj sebe kot človeka oz. neko namišljeno nadraso, dosti manjše od potencialnega loterijskega dobitka.



Edited by Vraan - 14.Aug.2014 at 15:53
The real monsters are often just people.
Back to Top
kookie View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 04.Jun.2012
Status: Offline
Points: 147
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kookie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Aug.2014 at 15:57
Zakaj zgrešena? Saj imaš možnost povedat tudi kaj drugega, ni omejena samo na fehtanje in pomoč - se je pa res razvila iz tiste teme, ker imam občutek, da nekateri čisto v vsaki temi morajo pustit svoj pečat z zadevo, ki ni povezana z originalno temo, v tem primeru denarni sistem in življenjske situacije, ki to niso.

Se mi pa zdi ta video super narejen in ti da mislit (pa ne, da teh stvari ne bi vedel od prej, ampak je vseeno dobro pogledat kakšno tako zadevo, da se spet mal zaveš, kam gremo oz. kje smo).
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Aug.2014 at 16:15
In če še za trenutek posežem v Frogijev spiritualni svet ... Če obstaja karma, sem res trdno prepričan, da sem sam proti Frogiju in njemu podobnim na veliko veliko višjem levelu, tudi če nikoli ne pomagam niti enemu samemu človeku, ravno zaradi tega, ker dajem prednost veliko šibkejšim stvarem in ne najmanj šibki od vseh.

Edited by Vraan - 14.Aug.2014 at 16:16
The real monsters are often just people.
Back to Top
KILL YOUR IDOLS! View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 25.Apr.2014
Location: Trst je naš!
Status: Offline
Points: 234
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KILL YOUR IDOLS! Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Aug.2014 at 16:24
Meni se zdi ta, da postajajo posti v tej temi vojna posplosevanj in ekstremiziranja tega, kar drugi rece nalasc na tako raven, da izpade smesna.
Pa tudi malo obesanja na stresice in vejice.
Nekaj odgovorov nekaterim posameznikom.

Devlin, ok, ni problema, zadnji odstavek, tisti o samaritanstvu, sem napisal za hec, samo kot primer (za vse nas), kam vodi neka internetna retorika, ce jo ekstremiziramo do teatralnosti.
Ces, "kako bi pasala zlica sladkorcka v kavi kot kontrast njenemu grenkemu okusu!" drugi pa odgovori "hja, ali bi ti hotu, da vsi postanemo diabetiki ali kaj?!" ... sej me razumes....


Ce se malo izognemo step-iranju po postopnih crnobelih kontrastih, ima smisel pisati, drugace pa bo kmalu interes upadel.


Frog, jaz ne bom tako strog kot Dejan s tabo, ker sem pac trmast sam s sabo, malce pa delim z njim oceno... pa ti dam eno idejo za upgrading: zakaj ne vnovcis svojih dobrih idej (nisem ironicen!) v proucitev kakega alternativnega modela ekonomije, ki se osnuje na zastonj izmenjavi.
Nekdo je celo formuliral teorijo o alternativnih bankah itd.
Dejansko gre za neke bolj znanstvene pristope k temu, kar govoris. Poskusi jih malo prestudirat in nam povej o njih, bom tudi jaz, dajva skupaj.
Lepo bi bilo, in tudi bolj v skladu z vsebino te teme (o fehtanju na koncertih je druga!), da nekdo gre cez to bitkico med:
- radodarnimi, 
- selektivnimi radodarnimi 
- s tu pa tam vmesnimi (in istocasno neumestnimi) intervencijami o tem, da itak govorijo lenuhi in torej levicarji oz. kako so ljudje itak za en kurac in dodatna pomoc komerkoli zgolj hipertrofija cloveka-zajedalca.



Vraan:
dober video, morda kdor ga je ustvaril ti pa je le pomagal, da si ga kar priflikal, prikladno.
Tudi meni precej pomaga, da izrazim, da mora biti pomoc usmerjena, zakaj ne, tudi v smer, ki si jo zeli pomagac... denar pa ponavadi, ker daje najvec moznosti, da se spremeni v karkoli (razen ce si v puscavi ali na antarktiki), bo morda dopuscal prevec prostosti pomaganemu. "Zastonj" je sinonim za "brez vrednosti", vcasih-pogosto, za nekatere-marsikoga, zal je tako.

Zato sem raje za prijazno in radodarno pogodbo, kot za cisto darilo.




Edited by KILL YOUR IDOLS! - 14.Aug.2014 at 16:29
On tue un homme, on est un assassin. On tue des millions d'hommes, on est un conquérant. On les tue tous, on est un dieu.

J. Rostand.
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Aug.2014 at 22:09
Originally posted by Vraan Vraan wrote:

Men je ta in ostale teme že v osnovi zgrešena in skrajno omejena. Vsi stalno govorite o pomoči ljudem, ki jih že tako ali tako ščiti daleč največ zakonov, pravic in takšnih ali drugačnih mehanizmov pomoči. Kaj pa narava?

Men se zdi 99,9% populacije takšne kot je prikazana na spodnjem videu in me noben vaš argument, ŠE ZLASTI PA NE FROGIJEV, ne bo prepričal, da je treba ljudem še bolj pomagati. Mislim, da so šanse, da pomagaš dejansko dobremu človeku, ki vidi tudi druge stvari in ne zgolj sebe kot človeka oz. neko namišljeno nadraso, dosti manjše od potencialnega loterijskega dobitka.

Zakaj človek zate ni del narave? 





Edited by rožica - 14.Aug.2014 at 22:12
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Aug.2014 at 23:52
Originally posted by rožica rožica wrote:

Originally posted by Vraan Vraan wrote:

Men je ta in ostale teme že v osnovi zgrešena in skrajno omejena. Vsi stalno govorite o pomoči ljudem, ki jih že tako ali tako ščiti daleč največ zakonov, pravic in takšnih ali drugačnih mehanizmov pomoči. Kaj pa narava?

Men se zdi 99,9% populacije takšne kot je prikazana na spodnjem videu in me noben vaš argument, ŠE ZLASTI PA NE FROGIJEV, ne bo prepričal, da je treba ljudem še bolj pomagati. Mislim, da so šanse, da pomagaš dejansko dobremu človeku, ki vidi tudi druge stvari in ne zgolj sebe kot človeka oz. neko namišljeno nadraso, dosti manjše od potencialnega loterijskega dobitka.

Zakaj človek zate ni del narave? 


Saj je, čeprav najbolj vsiljiv člen, ki si hoče vse podrediti in vsemu krojiti usodo... Hotel sem povedati, da ko pride do pomoči, se mi zdi ostalo veliko bolj potrebno pomoči - okolje, druge vrste, ipd. Človek je pač najbolj zaščiten od vseh, tega ne more noben zanikat, ker se lahko spustimo v zakonodajo, kjer bo hitro razvidno kdo ma največ pravic. Na primer v kazenskem zakoniku je zgolj en sam ušiv člen o mučenju živali, pa še ta je pomilovanja vreden, kakšne smešne kazni no lol.

Tudi, če se na hitro dotaknem socialne pomoči. Na bruhanje mi gre, ko ti v gostilni en kurčev luzer joka, da ima doma tri froce on pa je na socialni, a je kljub temu skos lahko nažgan. Fak of, a loh tazga imbecila kam prijavim drugič?


Edited by Vraan - 14.Aug.2014 at 23:59
The real monsters are often just people.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Aug.2014 at 23:02
Prijavi ga na socialno da daje za alko namesto za froce :-). 

Drugače pa sem folk pred leti dojemal tako kot ti zdaj, ker se je res videlo da se večini ali jebe, ali jih ne zanima, ali preprosto ne vedo, kaj se z okoljem dogaja.

Vendar opažam da se to počasi spreminja, ker se tudi na najvišjih ravneh počasi pričenjajo zavedati, da tako ne gre več in da resno lahko sprožimo eno konkretno izumrtje vrst s tem tempom in mentaliteto. Imam občutek, da se o teh problematikah čedalje več govori in da tudi mali ljudje poizkušajo živeti čimbolj okolju prijazno (seveda brez žrtvovanja prevelikega kosa udobja).

Razen tistih, ki se jim jebe. Njim se še vedno in takemu folku se zdiš usekan oz. pička že če načneš tako temo, kaj šele da bi sam kaj probal narediti izven stvari ki zadevajo njega samega.


Edited by devlin - 16.Aug.2014 at 23:04
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 09:57
Originally posted by Vraan Vraan wrote:

In če še za trenutek posežem v Frogijev spiritualni svet ... Če obstaja karma, sem res trdno prepričan, da sem sam proti Frogiju in njemu podobnim na veliko veliko višjem levelu, tudi če nikoli ne pomagam niti enemu samemu človeku, ravno zaradi tega, ker dajem prednost veliko šibkejšim stvarem in ne najmanj šibki od vseh.


am.. kaj? dej razmisli malo dec, kdo bo na koncu pomagal živalim, si bodo med sabo? ne, ljudje jim bodo pomagali. morda ravno taki, ki jih v nekem trenutku označuješ kot največji drek. 

cela ta skupnost blaznih depra živaloljubcev se mi zdi, da je podvržena enemu čudnemu mislnemu toku.. a ni bizarno, da od vseh ljudi daleč največ posnetkov, ki prikazujejo mučenje živali, pogledajo ravno ti? zato, da pol vlečejo zaključke "humanity is shit". 

da se ne razumemo narobe, sem 100% za vsako obliko pomoči in ljudem in živalim, samo mislit, da bo pomoč prišla brez človeškega posredovanja je kot sm reku.. slabo premišljeno. 
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 13:31
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Originally posted by Vraan Vraan wrote:

In če še za trenutek posežem v Frogijev spiritualni svet ... Če obstaja karma, sem res trdno prepričan, da sem sam proti Frogiju in njemu podobnim na veliko veliko višjem levelu, tudi če nikoli ne pomagam niti enemu samemu človeku, ravno zaradi tega, ker dajem prednost veliko šibkejšim stvarem in ne najmanj šibki od vseh.


am.. kaj? dej razmisli malo dec, kdo bo na koncu pomagal živalim, si bodo med sabo? ne, ljudje jim bodo pomagali. morda ravno taki, ki jih v nekem trenutku označuješ kot največji drek. 

cela ta skupnost blaznih depra živaloljubcev se mi zdi, da je podvržena enemu čudnemu mislnemu toku.. a ni bizarno, da od vseh ljudi daleč največ posnetkov, ki prikazujejo mučenje živali, pogledajo ravno ti? zato, da pol vlečejo zaključke "humanity is shit". 

da se ne razumemo narobe, sem 100% za vsako obliko pomoči in ljudem in živalim, samo mislit, da bo pomoč prišla brez človeškega posredovanja je kot sm reku.. slabo premišljeno. 

Ti pomoje sploh ne prebereš dobro povstov od drugih, ker si tok zagledan sam vase. Itak da jim bodo pomagal ljudje, vendar zgolj tist nepokvarjen 0,1% procenta (ti itak nisi med njimi), ki sem ga omenil. Jaz bi torej z veseljem pomagal tudi tem ljudem (in tudi jim), samo preden jih spoznaš zadaneš še kaj na loteriji. Če mi pride npr. en aktivist iz tega področja in pove, da je njemu zmanjkalo, ker je dal za oskrbovance, bi mu pomagal, ker si to več kot zasluži. Teb ne bi. Get it? Ti si pa veselo zadevo nastavil v smislu, da je treba pomagati čisto vsem, da bodo lahko pomagali drugim. Right. Samo peščica. Ouch
 
Pa ne nabijej, da si za vsako obliko pomoči, you are full of shit - dokaži. Če je to samo neka moralna podpora me ne zanima. Kar se tega tiče si zame navaden drekator. Kr neki nabijaš o eni medsebojni ljubezni, v resnici se pa tvoja prepričanja vrtijo po vetru huje kot kakšni naši politiki, brez hrbtenice totalno. Čez 5 let bo kaj? Sosedova Micka ne bo imela za kolo? Metalci si ne morejo privoščiti interneta? Te bojo spet motl čefurji? Boš spet zapil kakšen honorar od benda? Metalci morajo imeti otroke? S čim nam boš utrujal? Tvoja kredibilnost je ničelna. Če te človek ne sreča 5 let te v bistvu ne pozna več.

Oh ja, malo nas je.


Edited by Vraan - 18.Aug.2014 at 13:36
The real monsters are often just people.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 13:37
lahko s čim podpreš to al si kr določu, sploh nevem kaj te moti ubistvu? 
jst mislm da je več dobrih ljudi, sam par barier je treba podret..
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 13:46
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

da se ne razumemo narobe, sem 100% za vsako obliko pomoči in ljudem in živalim

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

lahko s čim podpreš to al si kr določu, sploh nevem kaj te moti ubistvu? 
jst mislm da je več dobrih ljudi, sam par barier je treba podret..

Kaj če bi za spremembo tokrat ti kaj dokazal? Ajde, da te vidmo dobroto, same oči so me. Dokaži svojo zgornjo trditev. Pa ne zanimajo me tvoje nebuloze. Fotografije, dokumenti, bilo kaj.


Edited by Vraan - 18.Aug.2014 at 13:47
The real monsters are often just people.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 13:56
kaj rabiš, potrdilo od simobila, da sm nakazal za renejeve nogice?
nevem, če bi si želu da folk pride v to temo odlagat svoje odrezke položnic... 

glej dec tkole je.. neki so dejanja, neki so podporni miselni procesi, ki omogočajo ali onemogočajo ta dejanja. jst v osnovi gledam zdevo iz stališča, da je človek načeloma dobr. zato se v interakcijo s sočlovekom podam s takšnim odnosom.. zato lahko ustavljam štoparjem in sam štopam, kaj si ti mislš o njih? into the future.. without fear!

če bi bil prepričan, da je dobrih 0,1%, ja hudiča  da bi se počutu prestrašenga. oz. drugače povedano... za vsakega prestrašenega žužka se najde en frogi no..


Edited by frogstomp - 18.Aug.2014 at 13:57
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 14:05
Zdej upam, da ti bo končno jasno kaj jst trdim. Še dobro, da si dal primer štoparja. Poberem samo človeka, ki ga poznam, pa še to verjetno ne bi vsakega. Torej, pomoč ljudem je pri meni strogo targetirana - samo kdor si to zasluži.

Kar se pa tiste tvoje trdtive o pomoči ljudem in živalim tiče, me je bolj zanimal drugi del, kar seveda dobro veš, ampak si preusmeril pozornost.


Edited by Vraan - 18.Aug.2014 at 14:06
The real monsters are often just people.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 14:12
kako veš, da si človek, ki ga ne poznaš ne zasluži? to ima spet opraviti s tem, da imaš od ljudi pričakovanja, od živali pa ne. 

kaj pa bi rad, da bo tebi zadoščeno? da grem posvojit mačko zdele? mel sm psa 14 let, skrbel zanj etc. da bi kaj reševal iz vodnjaka... še nism imel priložnosti. 

kar se tiče živalske pomoči sem vidu cel kup pozivov in zgražanja nazivnih živaloljubcev, češ "zakaj je človeštvo tolk u pizdi, če psu manjka šapka, da ga nihče ne posvoji, kot da je za to manj vreden..", odgovarjam:

- ni stvar sebičnosti, ampak ko gre za žival s katero bi preživel naslednjih 10+ let bi rad, da ta žival ni konstantno v bolečnini in da ima kaj od življenja, da lahko kam gremo. druga stvar je, da nikoli ne veš kdaj bo taki poškodovani živali butnila vn trauma.

tko da dobrota je.. stvar momenta, če mene uprašaš. in pozicioniranja... če ti zna en stvar dobro predstavit je večja verjetnost, da se bo zgodilo. sam tko uprašam, maš kj aktualnega na to temo? 


Edited by frogstomp - 18.Aug.2014 at 14:13
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 14:39
Itak da je lažje zavržt takšno žival, kot pa ji ponudit dom in se ukvarjat z njo. Travme gor ali dol, tut ljudje jih imamo. Pa tut za živali se že da dobit razne proteze, ampak kar večino ljudi odbije, je strošek. Sam zarad tega žival še ni treba usmrtit.

To da pa mora žival bit polno funkcionalna, ker bi jo rad kdaj kam s sabo vzel ... je sebično in nič drugega. :)
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 14:41
dej da vas vidm heroje, kdo je že posvojil težko poškodovano žival? evo, kle mislm da je bistvena razlika, oz. prazno moraliziranje, vsak bo našu odgovor, zakaj on ne (in krivdo vseeno pripiše človeštvu iz katerega se je kao izločil..)
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 14:42
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

kako veš, da si človek, ki ga ne poznaš ne zasluži? to ima spet opraviti s tem, da imaš od ljudi pričakovanja, od živali pa ne. 

kaj pa bi rad, da bo tebi zadoščeno? da grem posvojit mačko zdele? mel sm psa 14 let, skrbel zanj etc. da bi kaj reševal iz vodnjaka... še nism imel priložnosti. 

kar se tiče živalske pomoči sem vidu cel kup pozivov in zgražanja nazivnih živaloljubcev, češ "zakaj je človeštvo tolk u pizdi, če psu manjka šapka, da ga nihče ne posvoji, kot da je za to manj vreden..", odgovarjam:

- ni stvar sebičnosti, ampak ko gre za žival s katero bi preživel naslednjih 10+ let bi rad, da ta žival ni konstantno v bolečnini in da ima kaj od življenja, da lahko kam gremo. druga stvar je, da nikoli ne veš kdaj bo taki poškodovani živali butnila vn trauma.

tko da dobrota je.. stvar momenta, če mene uprašaš. in pozicioniranja... če ti zna en stvar dobro predstavit je večja verjetnost, da se bo zgodilo. sam tko uprašam, maš kj aktualnega na to temo? 

A za človeka, ki mu je mina odtrgala nogo bi pa skrbel brez problema? A ga ne bi raje kar uspaval potemtakem?

Pa ne vem zakaj se pri meni zmeraj tako ob mačke obregneš. Očitno me res ne poznaš dobro. Sem imel pred vsemi drugimi živalmi nemškega ovčarja (14 let) in mi ni treba pameti soliti o psih. Ostale živali so k nam prišle same od sebe in tisto kar nas je ločilo od večine je prav dejstvo, da jih nismo nagnali ampak toplo sprejeli. In ja za našega psa je veterinar rekel, da bo verjetno poginil, ker je imel predolgo zgornjo čeljust. Ugani kaj, doživel je nadpovprečno starost.

Pri tebi se ponovno kaže tipičen primer človeške hinavščine, ki je ne opazite - ko pride do debate o razlikah med ljudmi (predvsem rasnih ali kulturnih) takoj skočite v luft, pri živalih se pa hitro znate popredalčkat. Crkljaš pse, hejtaš mačke, zgaziš ježa, žreš prašiča. Hypocrisy at its best. Če je za vas vsak človek enakovreden, naj bodo tudi druga bitja.

Vse kar bi rad dosegel je, da bi razširil vašo sliko o boljšem svetu. Ni samo človek na tem planetu.

Frogi glej, njemu sem dal za koncertno vstopnico LOL




Edited by Vraan - 18.Aug.2014 at 14:50
The real monsters are often just people.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 14:51
dej da vas vidm heroje, kdo je že posvojil težko poškodovano žival? evo, kle mislm da je bistvena razlika, oz. prazno moraliziranje, vsak bo našu odgovor, zakaj on ne (in krivdo vseeno pripiše človeštvu iz katerega se je kao izločil..)

moj? do nedavnega sm mel psa in nebi imel dveh, in vse ostalo opisano v prejšnjem postu. dodam še (in kle sam stopam na pot, za katero pravim, da se ji je za voljo vzpostavitve bolj "normalne družbe" bolje izogniti).. ker je moj pes do smrti lajal na otroke do višine enega metra, ker ga je en mulo v njegovi rani mladosti užgal s palco, in ker sm vidu enega drugega psa skočit in zgrist otroku glavo,... bi rajš mel psa od malih nog, da bi vesel s kom imam opravka. konec koncev pa se vsi zavedamo, da za žival moraš imeti čas, ljubezen. pustmo to. dotaknimo se hipo-zadeve... žuž, kaj je tvoj maček? a če sam ne neseš prašiča v usta pač pa ga procesirano žival natreseš mački v posodo, čigave roke so potem krvave?


kaj se dogaja s človekom z odtrgano nogo naj bi uredili s socialno državo, ki jamči da bo poskrbela za osnovno. je tvoj predlog, da od vsakega državljana terjamo še 30e mesečno, da bo za živali na voljo nova instituacija?


 oz. glej, dal ti bom drugačn primer.. v men je ena čudna tendenca pristopit do klošarjev in jih uprašati po njihovi zgodbi. ponudit tuš, prenočišče.. nevem. nisem lastnik stanovanja, tako da preveč razdajat ne morm, velja tudi za zgodbo o živalih (pri čemer je človek kolikor toliko samostojen, pri živali gre pa za enostransko odvisnost, in če sm cel dan v službi, težko vozim žival na sprehod) ... smo že gostili neznance in sicer preko couchsurfinga. skratka, druga zgodba je s kom (človek ali žival) prevedrit grdo vreme v skupnih prostorih, použti ali si razdeliti obrok.. kot pa sklenit nekaj let trajajoče partnertvo in podrejati čas izpeljavi tega, ja?


Edited by frogstomp - 18.Aug.2014 at 15:09
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 15:11
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

dej da vas vidm heroje, kdo je že posvojil težko poškodovano žival? evo, kle mislm da je bistvena razlika, oz. prazno moraliziranje, vsak bo našu odgovor, zakaj on ne (in krivdo vseeno pripiše človeštvu iz katerega se je kao izločil..)
 
Sem ti že napisal. Pes je imel predolgo zgronjo čeljust (sicer se ni opazilo, a naj bi ga kao oviralo pri hranjenju), en maček je imel deformiran rep, drugi je škilil... Punca je iz ceste pobrala 8 let staro mačko, ki je imela čisto zjebane zobe, ki so jih kasneje zrihtali... Še in še bi lahko našteval, ampak to sploh nima veze, ker so to zgolj estetski predsodki ljudi, žival se v bistvu sploh ne zaveda, da nima noge ali enega očesa...

Zdej pa nehi sploh že odpisovat na to temo, ker nimam več cajta za tazga kretena. Raje še malo obrni thesaurus, da boš loh v druge debate kakšno zajebano besedo napisal in izpadel razgledan.
The real monsters are often just people.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 15:13
kaj jé tvoj mucek žuži? kdo ima krvave roke v tem primeru? sam to. 



Edited by frogstomp - 18.Aug.2014 at 15:15
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 15:15
Zakaj obračaš fokus od sebe? Se je težko vase zazret pa mogoče pogledat dlje kot meter od sebe, ne? (See what I did there?) :)

Moraliziraš tle lih tolk kot vsi ostali. Pohvale, da se dejansko posvetiš in pomagaš tut kakšni osebi, ki je v stiski. Ampak couchsurfing sam po seb ne spada v domeno dobrodelnosti. :)
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 15:18
lej, sam odgovorta na bistveno no: kdo od vas je posvojil žival, ki je zlomljena preko estetike. pustmo to, da tud moj pes ni imel repa s katerim bi lahko šel na tekmovanje, a sm zato zdej boljši človk. ljubi jezuzzz kakšno razmišljanje. dejmo še ugotovit, da je najbolj svet tisti, ki ima najbolj zjebano žvau doma :)


fokusa ne obračam od sebe, pojasnil sem svojo zgodbo še po vrhu, na potezi je tvoja. 
zakaj couchsurfing izločit? men se zdi odličn primer nedenarnega koriščenja sveta v polni meri s pomočjo delujoče skupnosti. 
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 15:21
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

kaj jé tvoj mucek žuži? kdo ima krvave roke v tem primeru? sam to. 



Večinoma ribe oz. hrano, ki je narejena iz ostankov namenjene ljudem. Ampak živali jedo to kar pač jedo - se rodijo mesojede, rastlinojede, ipd... Živijo nagonsko in proti temu nič ne moremo.

Medtem ko človek, ki naj bi kao imel razum (jst včasih kr dvomim v to trditev), lahko izbira in se odloči za najmanjše zlo. Ampak se žal ne.

Pa še glede tvoje trditve, da nimaš cajta za žival. Če cel dan visiš na paranoidu in se podelaš na vsak post, potem razumem.
The real monsters are often just people.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 15:25
torej, če bi kolektivno prenehal jest meso, bi tudi obrati ki procesirajo ostanke moral zapreti svoja vrata. kaj pa potem? mislm da zgodba kot ste jo zastavili nima takega realnega cilja, da bi lahko ohranil svoje nagonske živalce site. poleg tega, dejmo se še dotaknit čudnega nauka, da moraš imeti žival, da zadostiš enemu pogledu kaj je to moralno neizprijen človek? a ni neki že s tem "moja žival, moja lastnina" samo po sebi narobe... 
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 15:35
Kakšna lastnina neki. Družinski član. Lahko tudi grejo, če jim kaj ne paše, a se vedno znova vrnejo. Pri nas je očitno tako fino, da si je še jež gnezdo naredil, pa ne zajebavam se. Vidš, jst mam tud neke vrste couchsurfing.

Drgač pa še ena o klošarjih... Sprašujem ali klošarju pomagaš kot človeku, če mu daš denar? Moj odgovor je ne. Moj fotr je enkrat enmu pred trgovino prinesel nekaj za pod zob, njegov odziv pa je bil: "A sam to si mi prnesu?" No, zakaj ga ni takrat trešu čez kepo ne vem. In ja, s tem ko daš klošarju denar si bo verjetno kupil alkohol. Torej - ali s tem človeku pomagaš ali mu v resnici škoduješ? Pa pustimo to, da sicer ustrežeš njegovi želji. Človeku škoduješ, ker se zaradi tebe lahko naprej zastruplja.

Pa zadnjič je v Merkatorju, neka na videz sicer relativno urejena ženska, hotela 4 evre. 4 EVRE?! Kljub navidezni urejenosti je bila sumljivo suha. Kaj mislite, da se je skrivalo pod rokavi? Pik pik pik.

Če daš takim denar TO NI POMOČ. Prej umor.


Edited by Vraan - 18.Aug.2014 at 15:40
The real monsters are often just people.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 15:39
ja, lej, problem klošarjev je.. čudn. mam podobno izkušnjo.. mam tud izkušnjo "sori rec, nimam nč dnarja pr seb.." na kar sm slišal "tmle je bankomat!", tud u kurac so me že poslal ker sm jim po nakupu z dvemi evri pustil 50c drobiža.. bolj me je presenetlo k se po kranju sprehaja en visok, prov lep človk.. prov tak s katerim greš z veseljem v debato poln pričakovanj, da mu slučajno negre, sicer je pa kul tipo.. in sm bil po 10 minutah razočaran k sm vidu da stvari niso na mestu, da ni želje po spremembi stanja, da je mislni proces počasen.. zatorej debata o medsebojni pomoči metalcev za gledat tega kar nam je skupno s klošarji in kvazi preživetvenimi prvinami nima tok skupnega..

kakorkoli, podpiram vse, ki stemahnjeni na živali, malo manj pa idejo, da jih moraš doma imeti 5, da si kul človk.  o prehrani si se pa itk izognil. 

skratka bodte dobri do ljudi in do živali. in razmišljite.. od začetka do konca. kot vidite je miselni proces lahko luknjast in ne zdrži vode. zto pa smo kle, en za drugega, da se pogovarjamo in jih zakrpamo. in bohnedej, da nam je vodilo - negativna izkušnja.


Edited by frogstomp - 18.Aug.2014 at 15:43
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 16:20
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

skratka bodte dobri do ljudi in do živali. in razmišljite.. od začetka do konca. kot vidite je miselni proces lahko luknjast in ne zdrži vode. zto pa smo kle, en za drugega, da se pogovarjamo in jih zakrpamo. in bohnedej, da nam je vodilo - negativna izkušnja.

Zmenjeno. Bom razmislil takrat, KO IN ČE pride sploh kakšna dobra izkušnja mimo. Smile
The real monsters are often just people.
Back to Top
vonklinkerhofen View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Dežurni SDS-ovc

Joined: 11.Jan.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1234
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vonklinkerhofen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 16:58
Mater ste geniji!
Od unga, ki žica za pir na metall koncertih ste prijadrali na posvajanje napol crknjenih živali.
Bravo!!
 
Denar,monetarni sistem,dehumanizacija,svetobolje..
A bo treba iz kakšne wikipedije skopirat, kaj pomenijo gornje besede?
 
Ziher bo kdo spodaj napisal kaj o medvedu ki lomasti po hosti.


Edited by vonklinkerhofen - 18.Aug.2014 at 17:02
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 16:58
http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/slovenska-medvedka-danica-v-trentu-napadla-gobarja.html
Lej že takoj spet slaba izkušnja. Torej človek zaide v okolje, ki niti slučajno ni njegovo, medved ubrani svoje mladiče in sedaj mora umreti. A človeška superiornost morda pričakuje, da bo medved spoštoval zakonodajo al kaj? Pač taka mentaliteta je dober primer zakaj si človek ne zasluži boljšega življenja - no hope for human race.
The real monsters are often just people.
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 17:02
Originally posted by vonklinkerhofen vonklinkerhofen wrote:

Mater ste geniji!
Od unga, ki žica za pir na metall koncertih ste prijadrali na posvajanje napol crknjenih živali.
Bravo!!
 
Denar,monetarni sistem,dehumanizacija,svetobolje..
A bo treba iz kakšne wikipedije skopirat, kaj pomenijo gornje besede?

Eni očitno dajejo za pir in karte, drugi dajemo za živali, tretji pa dajete za Janšo. LOL In ja, vse to se vrti okoli denarja in svetobolja, tako da je del debate.


Edited by Vraan - 18.Aug.2014 at 17:05
The real monsters are often just people.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,484 seconds.