Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - Denar,monetarni sistem,dehumanizacija,svetobolje..
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Denar,monetarni sistem,dehumanizacija,svetobolje..

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2014 at 19:04
Originally posted by Vraan Vraan wrote:

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/slovenska-medvedka-danica-v-trentu-napadla-gobarja.html
Lej že takoj spet slaba izkušnja. Torej človek zaide v okolje, ki niti slučajno ni njegovo, medved ubrani svoje mladiče in sedaj mora umreti. A človeška superiornost morda pričakuje, da bo medved spoštoval zakonodajo al kaj? Pač taka mentaliteta je dober primer zakaj si človek ne zasluži boljšega življenja - no hope for human race.

ti ljudje, ki sprejemajo take odločitve niso noben svetilnik človeštva. tko da, govorim zase, na račun njih, da cela vrsta požanje grajo je blesavo... a veš, sej se sam obrneš v drugo smer... en gasilc pa tm rešuje človeška in živalska življenja.. kar hočeš gledat.. sam si zbereš a boš downer al ne. 
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Aug.2014 at 18:47
Originally posted by KILL YOUR IDOLS! KILL YOUR IDOLS! wrote:

Originally posted by grafin grafin wrote:

Originally posted by Dejan Dejan wrote:

sledil sem prejšnji debati "koncertno fehtanje" in tudi tej od vsega začetka, pa še zmeraj nisem ziher, ali se naj vmešam.

@frogstomp: imaš dober point (bratstvo, metal druščina itd.), a žal tudi samo eno in zmeraj isto perspektivo. perspektivo najstnika, mladega odraščujočega, ki je na svetu odgovoren samo zase in za nikogar drugega, ob tem pa mu edino (oz. poglavitno) duhovno hrano predstavlja glasba.

prvič: tudi meni je glasba pomenila toliko kot tebi, ko sem živel živlejnjsko obdobje, ki ga trenutno živiš ti in tvoji sogovorniki v realnem življenju (beri: kolega iz popkulture).

drugič: ko pa se mi je življenjska situacija spremenila in nisem odgovoren samo za svojo rit in "moram" vsa moralna in etična načela tega sveta znati problikovati v vzgojne poduke, pa mi en koncert ali festival še zdaleč nista več tako zelo pomembna.

zaključek: težišče/vidik prioritet. a o tej je mislim da že pisal KYI, pa si jim posvetil premalo pozornosti. ko si enkrat v drugačni življenjski vlogi, se ti zdi smešno, da nekdo fehtari za koncert. danes raje namenim svoj denar žrtvam poplave v Srbiji, organizaciji Rdeči noski ipd. ljudem, ki tega resnično potrebujejo!

toliko v razmislek...

hm, to men zveni podobno pokroviteljsko kot pogosto zvenijo nekdanji kadilci..

Ma ni to stvar pokroviteljstva, dajmo.
Gre za sirino kroga, ki ga vidis in dojemas. Lahko recem eno besedo, ne da bi se kdo uzalil? Egocentrizem.



Je isto kot z jezikovnimi manjsinami, ce kdo pozna problem.
Ga opisem: v obdobju in kraju, kjer je manjsinska narodna skupnost pod pritiskom, ker govori drugacen jezik in jo sabotirajo, prikrajsajo, da ne recem mucijo in deportirajo, sta JEZIK in narod osrednji faktor, okoli cesar se izraza neka solidarnost (ali pa ne). Recimo moja, tvoja, njegova.

Ko se mi ista manjsinska narodna skupnost (ali kdo v njej) vede (do svojih) enako in slabse kot vecinska, potem ko se civilizira in pridobi pravice, in na osnovi nekega historicnega viktimizma spekulira in isto sranje, kot ga je utrpevala, igra s svojimi sebi pripadnimi, bom svojo solidarnost izrazil pripadniku vecine in afinitete ter povezave z njim iskal po logiki, ki nima vec veze z jezikom/narodno pripadnostjo, temvec po drugem/drugih kriterijih:
- podobni financni problemi
- slabo solstvo
- onesnazenje
itd... in iskal okoli teh skupnih elementov in novih logik nove manjsine/ogrozene skupine, katerim izkazovati svojo "brotherhood".
Pa ne zato ker bi jaz bil pozabil na vrednote jezika in narodne pripadnosti, nasprotno, nekomu iz moje ex brotherhood se je zafuckalo, kaj pomenita, in jih izkoristil zase in ne za skupnost!
In istocasno so druge stvari postale pomembnejse in bom tam iskal sebi podobne.



In podobno je s fehtaci na koncertih, metalsko bratovscino itd.:
18 let: ja, metal rules, si pomagamo, smo krdelo, smo skupina.
Eden s krdela se ti potem poscije tjavendan na ojacevalec (trosim z rokava realisticne primere, ne da se je meni zgodilo prav to...), ker pac je frajersko, ali pa ti suni 20 evrov iz denarnice, kajjastvem...
In spoznas, da skupine in bratovscine ni bilo, ali pa je trajala zelo malo, ali pa je ne razumejo vsi kot ti.


Morala ni, da ker je nekdo imel slabe izkusnje, naj ne posplosuje. Saj ne.

Morala je druga: sredisce kroga, koliko je sirok krog tvojega gledanja, in ce si sposoben spreminjati sredisce svojega gledanja, spreminjati torej tudi svoj koncept solidarnosti in se znati ZNEBITI (da, znebiti) nekih autokonservativnih prasnih idej, da obstaja ENA in ena sama fiksna solidarnost okoli ene in ene same bratovscine.

Hvala bogu ne. In to je tisto, kar nas loci (nekatere, ne vse) od nekega konservativizma, to da znamo videti nacelo tudi v razlicnih situacijah in v korist razlicnim ljudem in torej v korist razlicnih etiket, ne pa da postane ena sama etiketa nacelo.

ok.. naceloma se lahko strinjam.. ampak sirina kroga.. zame pomeni tudi to, da se potrudis dojeti, zakaj se nekdo odloci recimo za zicanje.. ne pa da vihas nos nad nekom, cigar zgodbe sploh ne poznas.. al pa da se ustavis pri tem, da se ti neki zdi samo smesno..

zadnjic sem natelela na zanimiv pamflet s provokativnim naslovom the right to be lazy (1883), v katerem paul lafargue, sicer marxov zet, pise, da bo moderno zivljenje ponudilo vecjo moznost samoidentifikacije skozi prosti cas in ljubiteljske aktivnosti in da nas bo delo v tem smislu manj dolocalo kot v preteklosti.. klik.. v branje in morebiten razmislek.. hint: teze, s katerimi se ne strinjas, so pogosto bolj stimulativne za razmislek -  kako pa je, ce ni tako, kot pise..
pogosto srecujem ljudi, ki se posvecajo samo delu, ali pa ga vrednotijo cez vse, da so zelo kratkovidni in nezivljenjski pa tudi z nizko stopnjo empatije in visokim odmerkom egoizma.. s tem ne trdim, da povelicujem lenobo, kot protipol delavnosti, ampak, da je potrebno vzeti v ozir zdravo mero obojega, dela in nedela.. nedelo kot cas, v katerem potekajo se drugi spoznavni procesi kot le to, kar je treba storiti..
zdi se mi kljucno, da odrasel clovek zmore skrbeti sam zase in vsaj delno za svoje bliznje, ki so od njega odvisni (otroci, starejsi).. ampak tudi, da ohrani clovecnost.. kaj to pomeni, doloca seveda vsak sam.. se mi je ze veckrat zgodilo, da mi je prisel nasproti clovek, katerega pomoci sem se najmanj nadejala.. in vprasanje, ce bi mu jaz predhodno nudila pomoc.. kaj ces, omejena sem tudi sama.. :)
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Aug.2014 at 10:29


Originally posted by grafin grafin wrote:


ok.. naceloma se lahko strinjam.. ampak sirina kroga.. zame pomeni tudi to, da se potrudis dojeti, zakaj se nekdo odloci recimo za zicanje.. ne pa da vihas nos nad nekom, cigar zgodbe sploh ne poznas.. al pa da se ustavis pri tem, da se ti neki zdi samo smesno..

zadnjic sem natelela na zanimiv pamflet s provokativnim naslovom the right to be lazy (1883), v katerem paul lafargue, sicer marxov zet, pise, da bo moderno zivljenje ponudilo vecjo moznost samoidentifikacije skozi prosti cas in ljubiteljske aktivnosti in da nas bo delo v tem smislu manj dolocalo kot v preteklosti.. klik.. v branje in morebiten razmislek.. hint: teze, s katerimi se ne strinjas, so pogosto bolj stimulativne za razmislek -  kako pa je, ce ni tako, kot pise..
pogosto srecujem ljudi, ki se posvecajo samo delu, ali pa ga vrednotijo cez vse, da so zelo kratkovidni in nezivljenjski pa tudi z nizko stopnjo empatije in visokim odmerkom egoizma.. s tem ne trdim, da povelicujem lenobo, kot protipol delavnosti, ampak, da je potrebno vzeti v ozir zdravo mero obojega, dela in nedela.. nedelo kot cas, v katerem potekajo se drugi spoznavni procesi kot le to, kar je treba storiti..
zdi se mi kljucno, da odrasel clovek zmore skrbeti sam zase in vsaj delno za svoje bliznje, ki so od njega odvisni (otroci, starejsi).. ampak tudi, da ohrani clovecnost.. kaj to pomeni, doloca seveda vsak sam.. se mi je ze veckrat zgodilo, da mi je prisel nasproti clovek, katerega pomoci sem se najmanj nadejala.. in vprasanje, ce bi mu jaz predhodno nudila pomoc.. kaj ces, omejena sem tudi sama.. :)

JA!!! prvi stavk - dig it. in kar se naprej tiče.. tudi. 




Edited by frogstomp - 20.Aug.2014 at 10:29
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Oct.2016 at 10:05
nevem, kam bi sicer vtaknil tole zadevo, recimo da delno sovpada s tole temo...
pred kratkim sm pri enem izmed ponudnikov mobilne telefonije prjavu na rezervacijo za nov telefon.. ki je zarad tehničnih težav šel v vvet in so ga umaknili iz prodaje... 

kljub temu smo dobili mail da nas telefon čaka. in za njim še mail, da je šlo za napako... in pri tem je operater naredil še eno napako in sicer smo vsi, ki smo rezervirali vidli v tem mailu z obvestilom maile vseh, ki so rezervirli... itak, nism uspel preštet do 3 k se je že nekdo spomnu, da gre tu za hudo kršitev, in da dajmo zdaj zahtevat odškodnino. in itak se je na to odzvala več kot polovica ljudi.

ja, je že res, osebni podatki in zakon o varovanju.. ampak spet, ušel je zgolj mail naslov, drama je pa hujša k wikileaks emaili. razn da prletiš na kkšno neželjeno mailing listo.. mislm da ni tok hdo, da bi mogu enmu študentu/dijaku k je tm naredu "human error" za 3.80e na uro zdej uničit lajf.. :D 

komentarji nazaj pričakovani... "rad bi te vidu v situaciji, ko bi ušli podatki o tvojem zdravstvenem stanju, boleznih etc.."... jaja, poznam patern, zgodi se A, vedemo se, kot da se je zgodil A v najhujši možni obliki na enem drugem planetu in... drama uglavnem...

jst razmišljam tko... odkar gledam ta svet in govorim z ljudmi, vsi mi utrujeni od "daily grinda" hitijo sporočit naslednje: učasih je blo fletn delat, dans je pa mukotrpno zaradi človeških odnosov - zdi se, kot da vsi čakajo, da boš storil napako, da potem udari vate grom institucionalizirane jeze... da bodo vedl za naslednjič! 

z tovrstnimi sankcijami iti nad "human error" je men podobno kot pri kaznovanju gejevstva, kot ga poznajo v nekaterih državah.. "you gonna scare gayness out of people?"... 

razmišljam kakšn učink je sledenje tovrstni logiki doseglo.. namen je verjetno zmanjšanje števila tovrstnih napak v prihodnje, da si podjetje reče "take napake si res ne moremo privoščiti, preveč stane".
o učinkovitosti tega težko, bi rabili podatke..

men je mal neokusno da se človeška napaka prevede v možnost za zaslužek.. na žuljih in solzah nekoga drugega. in če je podobno v ostalih branžah.. je morda tu povezava med splošnim nezadovoljstvom, ker smo iz življenja naredili minsko polje.. kjer mnogo ljudi iz dneva v dan opravlja svoj poklic v strahu,  da bodo velik del svojega garanja nehote obrnili proti sebi.. 

menda smo prvi po številu kršitev človekovih pravic na prebivalca v europi.. torej po številu ugotovljenih krištev, ki je naslednik prijav kršitev.

to me spomne na pričevanje kolegice vzgojiteljice, ki je rekla da maš profil staršev, ki ti prpeljejo otroka za cel dan, in že ob vpisu v vretec žugajo "čeu kej narobe vs bomo pa tožil".. 

glede na to da so vsi, ki so se odzvali na mail (zdaj že krepko čez polovico) sklepčni, da gredo v odškodninsko tožbo sklepam, da sm jst un ta čudn, ki odstopa od normale.. 

kakšno mnenje na to temo? chillpill al sue the fucker?


Edited by frogstomp - 24.Oct.2016 at 10:06
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Oct.2016 at 17:43
Kot nalašč tema za omembo Fractional Reserve Banking...

Ko samo pomislim, da črede goveda vsak cikel lezejo na volišča, ne da bi vedeli, kaj je to Fractional Reserve Banking in kako ga podpirajo tako vse kurbirske stranke na paleti, kot tudi vsi zombiji, ki oddajajo volilne listke, me stisne na kozlanje! Vseeno je za koga volite, trupla - vse stranke pri nas podpirajo Fractional Reserve Banking.

Century of Enslavement: The History of The Federal Reserve

https://youtu.be/5IJeemTQ7Vk






Edited by Sid Ninja - 24.Oct.2016 at 17:44
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,281 seconds.