Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Koncerti > Tuji koncerti
  New Posts New Posts RSS Feed - 2016/02/07 MGŁA/THE COMMITTEE/ STORMNATT Dunaj
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

2016/02/07 MGŁA/THE COMMITTEE/ STORMNATT Dunaj

 Post Reply Post Reply
Author
Message
EvaB View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 02.Apr.2015
Location: lj
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EvaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: 2016/02/07 MGŁA/THE COMMITTEE/ STORMNATT Dunaj
    Posted: 04.Feb.2016 at 21:31
Kdo je za? Karta je 20 evrov, še se jo da dobit.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2770
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Feb.2016 at 08:03
glej ZS.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2770
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Feb.2016 at 10:27
in, kak je blo? zanimata me predvsem predskupini...
Back to Top
EvaB View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 02.Apr.2015
Location: lj
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EvaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Feb.2016 at 17:39
Stormnatt so bili primitivni, kar je načeloma zelo všeč. prvi blok komadov, ki so bili na poskok (brez downtempo momentov, sama trgancija) me je spravil v čisti delirij, da sem - ob mrkih in prezirljivih pogledih okoliških avstrijcev - spustila nekaj krikov in seveda dodobra ogrela vratne mišice. led lučke, razporejene po plesišču tako, da so tvorile svetlobni gozd snopov, so bile tako prijetno usklajene z ritmom, da drugega kot ekstazo nisi mogel občutiti. aja...pa obilo umetne megle..kajenje dovoljeno v klubu....in relativno malo ljudi prisotnih. čudovit občutek.
temu venčku poskočnih so sledile žalostnike, ki so bile preveč repetitivne in brez variacij. prijazni velikan na basu je po njem lomastil s tako ihto, da si po parih počasnih sentiših dobil občutek, da si na gasilski veselici, ker je bilo tako podobno tem tri-tone-drgnečim ansamblom. ampak so se odločili prekiniti trpljenje (mladega wertherja) in spet šli na poskok, kar je razveselilo zgolj ene par slovanov, ki smo se znašli v tistem prostoru kot gastarbajtarji in roadiji. avstrijci niso trznili z eno obrazno dlako.

The itteh bitteh black metal committeh so bili na čisto drugi strani spektra - že basist se je odločil, da si bo otežil delo in se je po šeststrunskem basu sprehajal v tolikšni meri, da si imel občutek na moment, da si na prog rock koncertu. zvok je bil drugače perfekten, bobnanje tudi, bobnar je izvedel par prav zabavnih trikov, da sem se na glas zasmejala. nekje na polovici dolgega seta se jim je na odru pridružil nekdo, ki ga lahko samo na pogled označim kot pevca Mgłe s koso v rokah (vsi so imeli poveznjene balaclave, puloverje in usnjene motoristične jakne, tako da bi stežka ločeval med njimi) in od tam naprej so poskušali zbuditi mrtvo občinstvo tudi z na momente klišejskimi prijemi (eins zwei drei fier in potem trgancija). ko so udarili res prvovrstno izvedbo Katjuške, kjer si original zasledil zgolj v daljavi in čisto potihem, vse ostalo pa je bilo res res black in nenadjebljivo, in so avstrijci še vedno bolj kot ne postavali s cigareti v rokah, so tudi committee ugotovili, da jim ni pomoči (več kot mimobežna misel se mi je utrnila na cult of fire in vltavo, samo da so bili ti še bolj črni, še bolj slow, še bolj kul).

Mgła so si vzeli res pošastno veliko časa za uigravanje za zavesico (who does that, seriously?) in nato počili in-your-face s točnostjo in uigranostjo. moram priznati, da sem zjokala ob milini zvoka in splošnem veselju, da sem se lahko sprehodila v drugo vrsto in jih gledala in poslušala od blizu. čudovito je bilo, in to je čisto zadosti povedanega.

Še setlista: Mdłości I, Further down the nest I, Exercises in futility I, Mdłości II, With hearts towards none I, Exercises in futility II, Groza III, With hearts towards none VII, Exercises in futility VI.

Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2770
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Feb.2016 at 20:11
skratka, splačalo se je! Smile
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,484 seconds.