Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Igre (PC itd.)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Igre (PC itd.)

 Post Reply Post Reply Page  <1 4041424344>
Author
Message
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2018 at 20:39
Ne, samo vse skupaj je kot ena ultra brezvezna parodija samega sebe. Doom je bil v marsičem revolucionaren, predvsem pa je imel prepoznavnost. Vzdušje, težavnost, humornost, a hkrati strašljivost. Bil je kul, na kratko. Trojka je vnesla precej bolj tempirano dogajanje, pa tiste spooky momente, ko si po temi strašil s svetilko.

Tole? Ej, prisežem da izpade kot promo material za 12 letne Amere, ki z burgerjem v roki gruntajo, kako bi reševali svet pred invazijo iz pekla. Prou una patetično bedna brezveznost, ki še v parodičnem smislu izpade slabo. Ni ne strašno, ni ne v nekem revoluconarnem smislu prelomno, ne postreže niti s kako res kul DOOM-skostjo. Samo nek miks med haluciniranjem na gobah pa slabo akcijado. Še shotgun izpade kot bi streljal z zračno puško.. z laserjem. Ne vem, mogoče bi se pa moral pomlajšat za ene 25 let, spustit I.Q, za polovico pa spit mal več Coca Cole. Potem bi mi mogoče celo pasalo, kdo bi vedel? Stern Smile


Aja, pa t.i. fatality med borbo. Res, komur to izpade 'frajersko' pa vsa čast. Ker je merila za kaj takega treba spustit pod minimum.



Edited by Lunik - 29.Aug.2018 at 20:40
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2018 at 20:46
Jaz nimam potato PCja - v bistvu imam lani kupljen gamerski komp, ampak ne za gejmanje ampak ker mi njegove specifikacije ustrezajo za moje delo (research + programiranje). Tako da imam vse predpogoje da bi lahko igral novejše špile, ampak zgornji video me ne gane niti najmanj.

Na vseh drugih področjih kulture in zabave se vsaj malo premikam s smernicami naprej, ampak če pa naložim računalniški špil (v povprečju do 2 na leto) pa je vedno kak iz druge polovice 90ih. :)

Moj nov gejmerski komp je tako v zadnjem letu videl sledeče špile:
- Caesar 2 (sprva zabavno, kmalu rata ali monotono ker skužiš univerzalno zmagovalno strategijo, če hočeš poskusit kakšen drug pristop pa postane frustrirajoče težko - vrgel dol po nekaj premaganih provincah)
- Outlaws (Lucas arts at its best)
- System Shock 2 (trenutno sem nekje na sredi in igram s hitrostjo nekaj ur na teden)

Seveda pa prave zmogljivosti kompa koristim v druge namene.


Edited by rožica - 30.Aug.2018 at 01:01
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2018 at 20:54
Originally posted by Lunik Lunik wrote:

Trojka 


Trojko sem igral enkrat v SŠ. Zdajle prvič v življenju počasi igram System Shock 2 (klasične igre namenoma spoznavam počasi ker nočem da mi jih prehitro zmanjka in ker me le redko pograbi da bi jih sploh igral) in ugotavljam, da je bil Doom 3 seveda grafično/tehnološko seveda superioren napram 90s FPS-jem, ampak ko odmisliš grafiko in zabavo pa gre za do skrajnosti poenostavljen System Shock 2 brez 90% stvari ki slednjega delajo zanimivega. 




Edited by rožica - 29.Aug.2018 at 20:57
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2018 at 21:45
Originally posted by Ijus Ijus wrote:

do konca druge sobe sem prišel


O fak, pomoje da 25 let nism slišal (prebral) da kdo levelu reče soba, hvala za ta blast from the past iz časa ko smo še metali žetone v mašine in doma igrali v DOS-u. Smile

FUCK THE WORLD
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2018 at 22:00
hehe. ja.
Back to Top
mati zemlja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Feb.2008
Location: POJSTLCAIZMAHA
Status: Offline
Points: 5975
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mati zemlja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Aug.2018 at 22:12
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:


Originally posted by Ijus Ijus wrote:

do konca druge sobe sem prišel


O fak, pomoje da 25 let nism slišal (prebral) da kdo levelu reče soba, hvala za ta blast from the past iz časa ko smo še metali žetone v mašine in doma igrali v DOS-u. Smile



človek je presenečen, kolk podjetij še uporablja DOS :)
zanč sem eni bejbi, k je 10 let mlajša od mene (39), pokazala en program v DOS-u. Ona tko: "o, fak, sem mislna, da bo to zgledal ful zastarelo, je pa še ful bolj zastarelo kot sem pričakovala"
~      V življenju niso pomembni ljudje, ki ti želijo srečo, ampak tisti, ki te osrečujejo.      ~
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Aug.2018 at 11:42
Zanimivo ja, legecy systems still in action. Smile

Glede iger zgoraj, mene tudi te nove zadeve zadeve ne ganejo preveč, Doomu bom dal priložnost (ko končno spacam skupaj nov komp), drugače pa isto kot rožica - 90s was the time for PC gaming. Pa ne vem al samo zaradi nostalgije, ko sm dejansko kej igral, al so pa današnje igre res bedne.
FUCK THE WORLD
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Aug.2018 at 12:29
Sicer nism izkusil gameplaya in tud sam še vedno rad zdej kr na telefonu zaženem emulator in dam notr original .wad fajl in podoživljam enko in dvojko... ampak se mi zdi da so s štirko in eternal pršli več kot odlično zadovoljivo blizu filingu dooma iz 90ih. puške majo isti blast, ki ga čutiš, close combat je prisoten kot tedaj, akcija je hitra, ni da ni.. un shotgun ima un žmohtn blast efekt kot nekoč no. še to razpadanje sovragov so dobr nrdil, tud tedaj jih je podobno razmazal :)
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Aug.2018 at 13:45
Ja tut js redno zaganjam emulatorje, tudi od Atarija, ki ga še imam v delujočem stanju. Za takole na hitro je kul tale page, kjer lahko igrate igre preko browserja (shranjevat se seveda ne da).

Od novejših naslovov pa sem nazadnje igral Kingdome Come: Deliverance , pri čemer sem imel to čast, da sem na Brutal Assaultu spoznal gazdo projekta Daniela Vavro. Dejansko se igra odvija v pokrajii Bohemia na Češkem, kamor spada tudi Jaromer/Josefov, kjer se odvija festival Brutal Assault (ampak te lokacije ni zraven). Igra ima enega boljših level designov ever.


Od prihajajočih naslovih, pa je edino pritegnil mojo pozornost Cyberpunk 2077, ki ga razvija isti studio, kot Witcherja....

Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Oct.2018 at 11:38

real time ray tracing postaja realnost z novo serijo grafičnih kartic
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Oct.2018 at 18:00
Jaz sem pa odpotoval malo nazaj v času Smile. Oldies goldies.
https://www.youtube.com/watch?v=qI8P3XI9xGs

The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jan.2019 at 10:22
končno kupu dooma. pa najdel full ugodno sincity pri konzolko.si. doom je bil pa tud v akciji pri mimovrste.
doom 18€, simcity 5€ Big smile

Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jan.2019 at 15:16
Doom Heart Joj komaj čakam novega.

Drugače pa konzolko je kul ja!

Včasih, če pri nas več ne najdem, pa za PS4 ali Switch naročam na base.com
The real monsters are often just people.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jan.2019 at 16:15
aha. no bom pogledal. Thumbs Up
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jan.2019 at 16:22
jst pa witchfire čakam. Evil Smile

Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Apr.2019 at 05:32
sej mislim, da sem to že vprašal ampak bom vseeno oziroma tudi, če nisem:

špila kdo od vas HearthStone?
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Mar.2020 at 13:07
Doom 2016 je dober (seveda originalu niti do kolen), v petek pride pa Eternal... Pri soundtracku je sodeloval tudi James Rivera. Smile

FUCK THE WORLD
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Mar.2020 at 13:34
Sem glih zadnjič predrkaval stare Doome... potem sem se lotil Another World, Flashback, Black Thorne, Trine,... zdej, ko je pa še več časa pa pade še kak Settlers, Dune 1&2, Civilization, Colonization, Freelancer... bom pa probal tudi novega Dooma!

Se bom pa zdej lotil še Kingdom Come: Deliverance... ima ta coronashite tudi pozitivne učinke... in že leta nisem resno predrkaval iger,... tudi filmi in serije so prišli na vrsti....

Ko bo tele karantene konc,... bom mel že vsega dovolj.... kakšno bo šele veselje potem na koncerte hodit.... sploh če bo to še v pomladi, ko še ekstra vergla!




Edited by Atreides - 17.Mar.2020 at 13:36
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Mar.2020 at 03:47
haha

jst pa ne bom mogel špilat doom eternal ker imam prešvoh komp. jao jao.
bom pa ob prvi priliki kupil hard box izvedbo. pač dvd škatlico. sem old school tip človeka pa mi je cool dat izdelek v fizično zbirko. potem, ko bom pa kupil boljši novejši komp bom pa zagnal eternala.
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Mar.2020 at 19:07
Gašper, check this out -> The Floppotron: Doom E1M1 - At Doom's Gate




Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Mar.2020 at 14:30
Hehe kul, sm vidu sicer že podobne posnetke.

FUCK THE WORLD
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Mar.2020 at 19:36
Tale Doom pa sploh ni slab, zdejle sem ga igral 1 uro in je nice... sicer zadnja leta skoraj ne igram več iger, ampak se ne spomnim, kdaj bi nazadnje vidu tolk optimatizirano igro, če govorimo o samem releasu brez kakšnega updejta.

Na tem kompu, na katerem sem probal imam GTX 1060 6Gb, 16Gb rama in Ryzen 2700x procesor in sem lahko stvar navil skoraj do čistega maksimuma, mislim, da nisem mogu navit samo texture quality, ker je premalo VRAMA, da bi si lahko game naloadal HD texture verjetno...

Je pa folk očitno blazno navdušen nad špilom.... ocene so res zelo visoke:



.... sicer je game super in je res smooth... ampak zaenkrat še nisem dobil občutka, da gre za nek all time classic, kar bi mogu bit po ocenah sodeč.... je pa definitivno vredi

@Ijus, kak hardware pa imaš ?

   Minimum:
        Requires a 64-bit processor and operating system
        OS: 64-bit Windows 7 / 64-Bit Windows 10
        Processor: Intel Core i5 @ 3.3 GHz or better, or AMD Ryzen 3 @ 3.1 GHz or better
        Memory: 8 GB RAM
        Graphics: NVIDIA GeForce GTX 1050Ti (4GB), GTX 1060 (3GB), GTX 1650 (4GB) or AMD Radeon R9 280(3GB), AMD Radeon R9 290 (4GB), RX 470 (4GB)
        Network: Broadband Internet connection
        Storage: 50 GB available space
        Additional Notes: ( 1080p / 60 FPS / Low Quality Settings )
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Mar.2020 at 09:37
yo.

hardware mam:

CPU: i7-7700HQ
RAM: 32GB Kingston HyperX
SSD: SanDisk Extreme Pro 1TB (m.2 nvme pcie3 x4 ma tam nekje 3200/2500 speed)
SSD: SanDisk (neki ne vem kva) 1TB (navaden ssd 550/550)
GPU: nVidia GeForce GTX 1050 4GB (ni titan)
nek Asus ROG Strix GL753VD laptop mam - cca. 3 leta star bil je 1350€ pri telekomu sem ga vzel.

igrica doom eternal je uber dobra. grafika je ubijalska. všeč mi je kombinacija monotonosti ala horror scena z živimi močnimi barvami. dober špil res. danes ponoč sem dol potegnil doom eternal s torrentom sam tolk da sprobam če mi bo delala pa mi je. vse sem mel na default - tko kot je igrica priporočila - torej na high settingsih. če sem kaj spreminjal mi je igrica sporočila da nimam dovolj VRAMA-a. škoda. gledam zdej neki pri telekomu in telemachu če bi kaj novega vzel.

drgač pa ja. tolk kokr sem sprobal igro je cool. men je delala smooth. lepo. pa teli liki sem opazil teli demoni pa uni navadni čist basic ljudje k šetajo pa nimajo nič orožja so full bolj trdoživi napram 2016 verziji.

ja. ocene so res visoke. igra je mislim da skor rasprodana po svetu. jaz sem lih naletel na goblin.si k so jo mel mal v akciji. sem jo naročil. prišla me je oziroma bo ko bo poštar prinesel 57€ + 3€ poštnina plus una provizija plačila ob prevzemu.

haha mal off topic: ko še ni izšla urado, ne?, ko so nekateri mel dostop do igre že prej za recenzije pa reklamo ala po youtubu... tko gledam te videje... pa tko... že mine par dni, gledam videje, pa: fak! spoiler!!! :D
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Mar.2020 at 20:56
Shocked kuuuuuurbarija ... glih zdle gledam en gameplay walkthrough od tegale Doom Eternal-a in je tok hudo za gledat Cool Jz bl z zamikom igram igrce in bom vrjetn letos šele Doom 2016 nabavu, pol pa mrbit v roku ene dveh let tega ta nowga LOL 
Na srečo se men ni treba ukvarjat z zmogljivostjo PC-ja, ker sm že od osnovne šole velik bl navdušen nad konzolami - najprej sm mel un 80's Nintendo (NES), pol Super Nintendo, leta 1998 sem si nabavu čipiran Playstation in pol postopoma vse naslednje Playstation-e, ampak vse vsaj ene dve let po izidu nove konzole, tko, da je cena že dobr dol padla Cool
PC uporabljam sam za kšno igrco, k je ni za Playstation - pa še to mora bit taka, da ni nč posebnga zahtevna glede zmogljivosti kište, k se mi ne da ukvarjat z izboljšavami računalnika Angry Men ma že PS3 hudo grafiko pr določenih igrcah, kwa šele PS4 Wink

... ja, tole bo čist odfukan špilat na ekranu od televizije in še naglas zraven Evil Smile Clap
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Mar.2020 at 21:19
hehe ja veš da.
tele konzole so za svoj denar uber dobre. uber zmogljive.
pc je pa tko: mašina za vse. sej pa kupiš laptopa pa je. pa ga prklopiš na ekran.
sma pc je slabša varianta kot konzole če te zanimajo po večini špili.
mene že nč več ne zanima ker sem se preobjedel tega računalništva.

doom 2016 je zmaga. doom eternal pa tud.
pr obeh je igralnost pa grafika pa gore massacre efekti uber na gore nivoju haha res dobre fore pa grafika.

doom 2016 ma zdej po teh treh letih manjšo ceno. doom eternal je pa glih 2 dni nazaj izšel 20.3.2020 in je še full drag. sam jaz sem ga vseen kupil. ker mi je zmaga.

fora/problem in istočasno je pa shame da dooma 2016 še nisem obrnil. fak no k sem preveč živčen pa old ratal haha. pol pa tam norim pa full švicam ko se šicam z njimi. jao ej. hehe. nč, šicat pa je. se bom že navadil.

vsi pa pravjo da je doom eternal precej težji od 2016. kar tudi sam vidim.


Edited by Ijus - 23.Mar.2020 at 22:09
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Mar.2020 at 10:25
Ijus - na ker stopnji zahtevnosti pa špilaš Doom 2016? Jz bom zihr začel z najlažjo stopnjo, da bom mel cajt še mal uživat v pogledu na demonsko pokrajino in na celoten dizajn demonov in sob - da posrkam vase to odfukano atmosfero Cool Pa tud škoda mi je tok hude igre, da bi me vse skp minil igrat, ker mam na preveč zahtevni stopnji Angry LOL
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Mar.2020 at 19:14
ja mare kako naj zdej to rečem: lol na najbolj izi levelu. hehe.
sam k mi je na eni točki ratal pretežka pa nisem še uspel priti naprej.
me je minil pol mal.

jst po večini špilam hearthstone pa žulm propellerhead reason program za musko delat.
po večini se s tem zadovoljujem in zabavam.

ja morš vedet da 15 let nisem špilal iger pa sem tolk ven padel da ni res. vso igralno kondicijo zgubil.
jbg bom že s časom pridobil to igralno sposobnost pa kondicijo. sje cool. me ne mot.

isto z musko: tam po 1996-2000 letu je ratal vse nezanimiv
isto z igricami: kokr mal sem premljal to ni blo to pol sem pa čist pustil
pol ko sem pa leta 2016 videl na youtube predstavitev doom 2016 sem pa čist popizdil pa rekel to je to in jo bom kupil. in sem jo sam mi je bla pretežka. časi se spremenil. danes so igrice bolj zahtevne pa težje. pravjo da je doom etenral še težji kar sem tudi sam ugotovil. hehe. bo že.
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Mar.2020 at 20:44
Ijus - te čist razumem, tud jz nisem več v formi za dokončat vsako igrco, kokr je blo to včasih samoumevno Wink Mam tud jz ene par špilov, k se mi je na določen točk ustavl in sm jih pol kr za neki cajta pustu na mer in šu rajš kšno drugo špilat LOL

... men je pr teh dveh novih Doom igrcah že ful fajn sam gledat vsa ta orožja, k so na voljo in pa od Slayerja rokavice/gauntlets + celotna njegova oprema od nog do glave - ful hudi dizajni in izvedba Clap
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Mar.2020 at 04:36
ni švoh tale dizajn od doom slayerja. sam men glih ni 100% všeč ta lik. premal je evil pa powerful. ne vem no, nekak ni na 100% power. drgač kaj vse delaš v igrici je pa drugo Big smile fak keri massacri. haha jao ej. total destruction and collapse of demons. lol. pa igra je polna nekih simbolov full cool tiste rdeče slikce črtaste. uber cool. evil na polno.



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



drgač sem pa danes oziroma včer, ker sedaj ko pišem je že četrtek kupil sledeče igre:



amazon.co.uk
GRIP: COMBAT RACING (20€)


mimovrste
GRIP: COMBAT RACING (ROLLERS VS AIRBLADES ULTIMATE EDITION) (30€)

DESTINY 2 (9€)


si.links.eu
DESTINY 2 (LIMITED EDITION) (9€)

CALL OF DUTY: MODERN WARFARE 3 (9€)


goblin.si
DOOM: ETERNAL (57€)

LEGO: LORD OF THE RINGS (8€)



vse igre so (vsaj upam no) v DVD in/ali BOX+KEY izvedbi (ker nekje glih ni kaj veliko pisalo glede izvedbe). pač kao fizična izdaja. FPP - full product package izvedba. čeprav je veliko dandanes igric pa programov ko sicer dobiš BOX sam je not sam KEY na nekem kartonu. to slednje me ne moti. važno da imam BOX. hehe. mi je uber cool. sem pač tudi old school tip. pa fajn mi je vsake tolk cajta mal pogledat na viseči element nad pisalno/računalniško mizo kjer imam te škatlice. saj jih nimam veliko sam vseeno.





-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------





drugač čakam pa tele igrica da izidejo in/ali jih kupim ker so že vzun sam nimam budgeta več:


TITANFALL 2 (naslednji mesec)

ANTIGRAVIATOR (danes/jutri) (fak! je to men brutalno dober špil - fak! kera svetovna grafika) ... (če dobim pozitiven odgovor od ene švedske spletne trgovine - vprašal sem jih če je ta špil pri njih v oziroma tudi v angleškem jeziku; ker če se da dobit BOX izvedba je povsod samo kot nemška verzija - jo bom kupil, drugače sem doomed pa obsojen na steam DL key)

NEED FOR SPEED: HEAT (naslednji mesec mogoče moram se še odločit) (kot BOX izvedba se je mislim da ne da več dobit sam še kot KEY)

WITCHFIRE (še ni izšla - izide enkrat letos - ni še nič znano) (fak! ker brutalen špil - mogoče še bolj kot doom pa doom: eternal) (kupm ta špil s prve ko izide isto kot doom: eternal)




that's it. fak zdej pa počas špilat. hehe...
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Mar.2020 at 09:56
Ijus - men je tud všeč ta evil simbolika v ta novih Doom igrcah Evil Smile

... tele igrce, k si jih objavu, ene zgledajo zlo mikavne Approve Dobr si tole nabavu!

- GRIP Combat Racing - to si bom zihr enkrat nabavu za PS4 (tak stil igrc mi je biw že od mjhnga zakon - in tale prow popolno zgleda Thumbs Up)

- DESTINY 2 - tud ful hudo deluje ampak upam, da je možnost igrat tud kot uni evil-bad-guysi, ker mi ful dobr zgledajo in rajš mam maw bl zlobne karakterje Wink

- ANTIGRAVIATOR - podobn kot Grip - ultra hudo ampak na maw drugačn način (upam, da obstaja tud za Playstation Approve)

- WITCHFIRE - mikavno, ampak bi mogu še maw vidt, kako zgledajo ostali sovražniki, pokrajina - in kašna atmosfera je na splošno.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Mar.2020 at 10:08
cool so te igrice.

za witchfire je malo videjev na youtubu ker igra sploh še ni relisana. je še v developing fazi. že 3 leta. mal velik. ne vem kaj toliko komplicirajo. amapk upam da bodo naredili dober špil.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Mar.2020 at 17:28
Teli doomi niso moj shtick, tako da jih bom gladko preskočil.

Sicer pa še kdo razen mene čaka novega STALKERJA? Ni še nobenega release datuma, trailerja,... ampak baje da nekaj packajo.
Ravno zdaj še enkrat obračam Call of Pripyat na počas (ful trgujem, iščem artefekte, ne delam glavnega kvesta...). Se mi zelo paše potikati med hruščovkami in zapnit bloodsuckerje in 'Cheeki breeki!!!!' bandite.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Mar.2020 at 21:04
Ijus - jz velikrat igram igrce sam po ene pol ure in pol zamenjam na drugo, ker včasih me par igrc naenkrat mika, da bi jih igral LOL Ful so mi tud všeč fajtrske igrce in pri takih je še tok manj problema preskakovat med igrcami, ker ni treba sledit eni zgodbi al pa dokončat kšne dolge misije Approve Pa pr fajterskih igrcah mi je tud kul gledat turnirje (e-sports varianta) od drugih ljudi po svetu - včasih je ful napeto, kokr, da bi gledu kšn ta praw boj al pa film Cool

... dons sm na Playstation-ih špilu telih par igrc:

GUNGRAVE (PS2 - 2002) japonska third-person strelska norija s hudim stripovsko-dizajnerskim stilom - preprost koncept in na normalni težavnosti dost obvladljiva zadeva


HOKUTO NO KEN (PS2 - 2007) men ena najbolšh fajterskih igrc (pa še fen sem od te franšize - risane serije + risani filmi)


UNREAL TOURNAMENT (PS3 - 2007) odlična arena-shooter igrca v stilu Quake 3, zraven je pa še campaign/story mode. Men je ful hud špil, ker je v temu Doom/Quake fantazijskem stilu in ne v COD/realističnem stilu - maš odfukana orožja, odfukane karakterje in hudo sci-fi atmosfero


MORTAL KOMBAT 9 (PS3 - 2011) klasika fajtrskih igrc - brutalno zabavno in evil atmosfera

Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Mar.2020 at 09:36
men so ble te fajtrerske igrice včasih všeč ko sem bil še mlad. danes ne ker so pretežke. sploh k je tolk enih tipk v uporabi za fight udarce. pri doom maš načeloma sam E F C. E je za kaj odpret, uporabit, ratzbit. F je weapon mode. C pa motorka. haha. pa pol je še SPACE za skakat. that's it. pri teh fajterskih ala mortal combat pa tolk enih tipk za une specifične udarce da me je že zdavnaj minil. hehe. moraš bit hiter.

japonska scena men načeloma ni všeč. nič od teh japoncev, kitajcev, vzhodnjakov. niti njihov realen life ala kultura kot tudi izdelki. od avtov do igric. ni mi všeč to. ne vem. tisti zmaji recimo me ne pritegnejo.

k si omenil risane serije. men je všeč manga stil. recimo. sam spet samo mal kokr sem uspel to sem pa tja kdaj prečekirat. sem si pa zapomnil, če te bo kaj zanimla (je mal off topic) od hyung tae kim-a risane slike. fak ma dobre slike.


kar se tiče doom/quake in cod/realistične... tle mava isti pogled pa feeling. men so tud boljše in bolj všeč fantazijske/pravljične/ipd zadeve kot ta naš realen svet k mi gre na jetra. ni mi všeč no. doom mi ga zmaga, res. quake mi vizualno ni bil nikol všeč. sem mel raj dooma. isto tisti antigraviator pa grip:combat racing - k sta fasntazijski igri. ne pa recimo kak motogp al pa f1. to mi ni no. mogoče mi je deloma všeč need for speed: heat zarad močnih živih barv. to je to.
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Mar.2020 at 12:07
Jz nkol nisem maral igrat igrc preko tipnovnice Angry Si sploh ne predstavljam igrat fajtrsko igrco s tipkovnico Wacko to mora bit zajeban k swina, razen, če si klaviaturist Big smile Na srečo jz za igrce uporabljam Playstation. Loh pa na PCju tud uporabljaš joystick/gamepad za tak stil igrc.

Te razumem glede japonske scene. Men je tud velka večina teh ''anime'' zadev (risanke, igrce, igrače, ...) kr neki in mi ni všeč ne dizajn in ne zgodba. Se pa mi najdejo določene izjeme, k so mi pa hude Approve
Je powhn teh vzhodnjaških umetnikov, k rišejo (digitalno + fizično na papir) ful hude slike ... sam počas rata vse skp dost generično s temi anime puncami z velkimi očmi in hudo/razgaljeno postavo + desci, k so vsi vidt bl k eni fantki v dizajnerskih oblekah LOL Isto velja za njihove pošasti - ful huda izvedba ampak večinoma brez karakterja. Se pa vmes najdejo tud totalno zakon stvaritve. Se morš že ornk potrudt, da v tej neskončni poplavi vseh starih in novih slik najdeš karkol s karakterjem Ermm 

Jp, kar se tiče realizma al pa fantazije v igrcah, stojiva na istem bregu Thumbs Up Ni šans, da bi šu igrat motogp al pa F1 ... igrce v stilu Grip/Antigraviator, to sem pa kuj za! Approve
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Mar.2020 at 13:21
Originally posted by Atreides Atreides wrote:

Sem glih zadnjič predrkaval stare Doome... potem sem se lotil Another World, Flashback, Black Thorne, Trine,... zdej, ko je pa še več časa pa pade še kak Settlers, Dune 1&2, Civilization, Colonization, Freelancer... bom pa probal tudi novega Dooma!


I feel you, mene tud samo še kdaj pa kdaj zamika kakšno staro klasiko zagnat, da si dam duška oz. 'odkrijem' kak biser, ki ga takrat nisem vzel preveč za mar. Temu primerno se zdaj zabavam z The Elder Scrolls. Seveda bi kdo pomislil, da nabijam Skyrim al pa vsaj Oblivion, ampak dejansko gre za prvi špil iz serije, imenovan Arena. Par elementov sicer hudo najeda (recimo naključna pojavljanja zlobkotov, ko po praznem hodniku veselo mariširaš dalje in naenkrat dobiš šus v hrbet ker se je pač tam nekdo čudežno pojavil..) ampak je drugače fino vzdušno. Menda da je Daggerfall pa še nekako orenk izboljšana različica v podobni igralni mehaniki, tako da komaj čakam, da končam main quest pri Areni, pa kuj naprej v Daggerfall. Smile

Od mal modernejših zadev sem pa po kake pol leta pavze od prvega Unreala zdaj zagnal še dvojko. Pa niti ni švoh, ima po eni strani še vedno tist 'taprav občutek' kot ga je imela enka, ampak hkrati izpade vseeno čisto neke druge sorte špil. Kar pa niti ni slabo, samo navadit se moraš. Vsekakor ima vzdušne momente, ampak ga bom pomojem pozabil kak teden po tem ko zaključno animacijo ugledam.

Uh, Deliverance - Thy Kingdom Come.. To bi pa z veseljem zagnal kot enega redkih 'novejših' naslovov, ampak sem enkrat že inštaliral in začne zadeva tko grdo ribat v določenih momentih, da je postalo neprebavljivo. Enkrat v daljni prihodnosti na neki novejši mašini pa kdo ve.. Embarrassed

P.S. Mal pogledal trailerje od tega novega Dooma. Ja, linčajte me kukr čete, ampak men deluje ultra brezvezno. Tko res, nima trohice veze z Doomom kot takim, recimo zgoraj omenjen Unreal 2 vseeno servira nekaj tistega 'pristnega občutka' tle pa zgleda kot bi gledal en brezvezen film ob katerem se ti še kokic ne da žvečit ampak samo čakaš da bo konec. Pač tipičen sodoben špil, ki vse stavi na 'lepo fasado' prave globine pa nima. Mogoče je dejansko igranje kaj bolj vzpodbudno, kaj pa vem, ampak dejstvo je, da stvar na pogled deluje res kr neki, nič kaj Doomovsko, še manj pa dobiš kakršnekoli kocine pokonci zarad navdušenja nad protagonistom in njegovimi dejanji. Definitivno nekej kar bom popolnoma pozabil v parih dneh. Smile


Edited by Lunik - 27.Mar.2020 at 13:22
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Mar.2020 at 13:29
sam zanimivo je kake ocene ima doom: eternal po svetu v teh revijah. povsod čez 90% ala 4/5, 9/10, 18/20 ipd.
Back to Top
Garv View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26.Mar.2020
Location: Laško
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Garv Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Mar.2020 at 14:24
Doom Eternal je kr hud, full paced gore dismemberment streljačina. Načeloma ne igram veliko ta žanr, ampak ta igra me je kar potegnila not. Je tudi zlo optimizitrana, laufa na na max settings (vsaj meni) brez zatikanja. Za true metal fane: je še kdo opazil 3 kitare na steni tam na tisti kao matični ladji? In pa bookshelf z odbitimi naslovi ala "Eat. Ripe. Tear."
Ja, tudi jaz čakam na Stalker 2, ampak dvomim na release... Pred kratkim sem obrnil Stalker Lost Alpha, fully modded SoC, izjemna atmosfera, novi leveli, nova orožja... Must za fane serije.
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Mar.2020 at 14:28
To je vse relativno. Po eni strani lahko pomeni, da gre za res dober špil, po drugi strani pa so tudi npr. Disneyevi Star Wars filmi dobivali visoke ocene, pa bo še trajalo vse do demence, da sperem to grozoto od sicer kul licence iz spomina.

Tale novi Doom ali pa tisti Doom 2016 sta mogoče čisto OK špila. Nisem igral, samo pogledal, pa jima mogoče delam krivico v univerzalnem smislu, torej da gre za neko neigralno zadevo. AMPAK! Kot Doom, se pa odrežeta čisto brezveze. Ni vse samo v grafični podobi, ker tudi meni ne bi sedlo, če bi danes na ekranu gledali barvne kvadratke kot leta '92. Trojka je recimo bistveno spremenila podobo, pa je vseeno ohranila nekaj tistega pristnega občutka. Hkrati te je bilo strah, hkrati si se pa počutil mo(go)čnega. Pač Doom.

Tele nove zadeve pa izpadejo drugače. Sej je res, da nihče ne ve, na čem sta (bila?) Carmack in Romero, ko se je v zgodnjih 90-ih razvijalo prva dva špila, ampak vse skupaj je izpadlo napol grozljivka-napol zajebancija. Tole sodobno zadevo pa bi mogoče tudi podobno ocenil, ampak kot grozljivko ne zaradi zlobcev in vsega špricanja krvi, pač pa zaradi zgroženosti v kakšno skropucalo je svet Dooma zapadel. Ouch Zajebancija pa vsekakor izpade vse ostalo. Prisežem, da nočem vedet kako izgleda Cyber-demon (če ga špil sploh pozna) ker bi verjetno fasal še bolj kisel nasmešek kot ga ob poslušanju lokalnih zabavljačev po radiu ali TV. Vsekakor si najbolj vesel, ko jih ugasneš.

Če pa kaj še posebej izstopa (poleg nenavdahnjenosti nasplošno) pa je protagnonist. Prej je to pač bil nek no-name guy, ki je bil tiho in postrelil vse kar se je dalo, v tistih redkih grafičnih prikazih vmes pa pač skrbel za nek absurden humor. Daisy pa to.. Smile
V trojki se malo bolj vpne v zgodbo, pa ni moteče. Tu v novih Doomih se pa hoče iz njega delat neko konkurenco Master Chiefu al nekej v tej smeri in pač izpade totalno brezveze. Ja, verjamem da bo marsikdo impresioniran, ampak meni je pa res čisto brezveze, predvsem pa nima veze z Doomom. Če bi se tale špil imenoval Space Marine (kjer bi zihr FOX grozil s tožbo zarad navezave na Aliena.. LOL) al nekej takega, bi bil verjetno takoj bolj prizanesljiv.

En podoben primer je franšiza Baldur's Gate. Meni en najljubših špilov in eden glavnih kricev, da RPG žanr ni čisto umrl temveč se je konec 90-ih preporodil. Z razširitvijo za dvojko ugledaš ultimativen, neizpodbiten konec. In kakih 20 let kasneje razvijajo trojko. Brez original razvijalcev kakopak. Zdaj, če je edina navezava na prejšnja dva špila zgolj samo mesto BG, zakaj za vraga potem sploh ta naslov uporabljat in posledično skrunit vse kar sta mukoma zgradila predhodnika, ki si definitivno zaslužita status legende? Pač nared špil z D&D licenco in se komot lahko dogajanje prestavi v mesto BG, ki je zgolj eno od kultnih mest v Faerunu. Ampak ker danes mnogi zmorejo samo licence odkupit pa potem strašit s svojimi 'biseri od izdelkov' se marsikatera franšiza izpoje in dobi status ikone zasmehovanja. Da se to zgodi meni ljubemu Baldurju, fašem migreno in žolčne kamne.

Je kaj podobno s Terminatorjem? Že trojka je bila proti prvima dvema filmoma korak nazaj v vseh pogledih (samo po časovnici ne, lol) od tam naprej pa.. no comment. Tega zadnjega dela, šestice torej, ne reši niti Linda Hamilton. Žal. Pa dvomim, da se ne bo snemalo več v bodoče.. Confused

No, enako menim za Doom. Že zdavnaj je dosegel točko, ko bi ga morali pustit na miru. Špilov na trgu je malo morje, mnogo njih med drugim zajema tematiko nekega junaka/inje ki lomasti po vesoljski zalegi. ČE bi tele nove Doome preimenovali in jih zapakirali v kanček drugačno okolje, bi mogoče izpadli kul. Tako pa gledaš v trailerju Cacodaemona, ki to ni, pa ne veš, a gre za mutiran gigantski Coronavirus al je samo junak jedel napačne gobe za kosilo..

Ampak da zaključim, meni so tile novi naslovi totalno razočaranje, temu primerno jih ne povoham niti od daleč. Kar pa ne pomeni, da se ne bo prej ko slej našel kak sodoben špil, vreden pozornosti. Jih je še vedno precej, če drugega ne, pa vedno ostane tudi kak starejši naslov, ki ravno tako lahko ponudi mnogo zabave. Ostalim pa obilo zabave pri špilanju Dooma oz. "Dooma". Na koncu je to edino kar šteje. Smile


Edited by Lunik - 27.Mar.2020 at 14:31
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Mar.2020 at 16:50
doom (cela franšiza dejansko) je totalno metalska igra. tudi sami člani doom ekipe ki delajo oziroma so delal te igre so metalci. hehe. full zanimiv.
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Mar.2020 at 17:26
Ja saj med developerji, programerji, 3d artisti, name it.... je ogromno metalcov...

Mimogrede, ko smo že ravno prej omenili Kingdom Come: Deliverance... jaz sem se že 2x srečal z Danielom Vavro (CEO od Warhorse Studios, preden se je prodal naprej) na Brutal Assaultu... slednji je tudi die hard metalc... se pa mimogrede tudi sama igra Kingdom Come: Deliverance dogaja na tistem delu Češke, kjer je Brutal Assault ;)

Če so vam kul instant shooterji, imate tudi Painkiller... isto žaga poleg metal in isto gre za akcijski shooter,... 

Bi pa lahko cel roman napisal, iger, ki so tako ali drugače v kontekstu z metal žanrom je malo morje...


Edited by Atreides - 27.Mar.2020 at 17:27
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Mar.2020 at 17:30
Thumbs Up Big smile Evil Smile
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Mar.2020 at 19:20
Ko bo spet cajt za nakup novih špilov, bo pr men med prvimi tud tale FPS špil - Space Hulk Deathwing za PS4 iz leta 2016. Ta špil mam že par let na seznamu za obvezen nakup LOL Sem že dolgoleten navdušenec nad Warhammer in Warhammer 40000 franšizama (romani, figurce, raznorazne namizne igre in video igre, ...) in tale igra je verjetn ena najbolšh iz WH40K sveta. 
Jz v osnovi nism biw nkol neki ful fen prvoosebnih strelskih iger, razen, če mi je ful všeč zgodba/dizajn/liki/atmosfera - pol mi pa tud FPS igrce ratajo hude Cool



To kar je Lunik pisu, da ta nove Doom igrce niso več ta praw Doom - mene tedva nova Doom-a ne spominjata na čist noben drug špil kokr pa na Doom iz 90ih. Grafika je pač logično neprimerljiva ampak Doom-ova trademark odtrgana brutalnost in zabavno peklensko vzdušje sta pa ista. Drgač pa itak navdušenost starih in novih fenov Doom-a pove vse - folk, k igra igrce, zlo rad brez dlake na jeziku skurca vsak špil, k kakorkol negativno odstopa od svoje zapuščine in stare veličine. Tedva nova Doom-a sta oba požela tok velik navdušenja med mladimi in starimi gamerji, da je več kot očitno, da je Doom 2016 in Doom Eternal še zmer ta praw DOOM Approve


Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Mar.2020 at 22:01
Očitno sem slep, pa še s par tumorjev pod pokrovko zapovrh, ker ne vidim niti D od pristnega Doom vzdušja v vseh teh videih, ampak nimaš kej. Po svoje je zabavno, kako več ljudi vidi isto stvar čist različno. Podobno je z muzko - tist, kar je večini naj naj od nekega benda, men še najmanj potegne. Smile

Drgač pa ne, ne bi rekel, da vse kar vsaj malo odstopa od 'stare zapuščine' je slabo. Sploh v muziki sem zadnji, ki bi zarad tega skurcal nek bend (kar je sicer kar trendy med tr00 kvlt metalčki). Enako velja za igre in marsikateri franšizi samo kapo dol za res kul nadgradnje. Ni vse kar je novo tudi slabo. Pa če gre za nadaljevanja al pa sveže naslove. Sam tale Doom mi ni niti malo Doomovski, ne po občutku, ne po videzu ne po ničemer. Mogoče bi spremenil mnenje, če bi dejansko igral, ampak všeč mi zihr neb bil; ne po videzu ne kako drugač. Če bi vsaj shotgun tako silovito butal kot pred skoraj 30 leti - evo, mu takoj 5 bonus točk dam. Sam kaj, ko mora tudi to orožje izgledat kot nek lasergun ker je to pač kul dandanašnji.. Ermm

No, da ne bomo preveč okol tega dolgovezili - lepo, da ste čist navdušeni nad Doom nadaljevanji, tako da upam, da bode špil služil obilici zabave. Men še vedno ostane nekih 200+ (zelo) starih, pa semi starih zadev za začet/dokončat, ob tem da sploh neki hardcore več ne nažigam kot včasih. Če se odrečem vsem sprotnim naslovom, mam od tega momenta pa nekje do starosti 170 let ravno dovolj časa vse preigrat po dolgem in počez, zato bom dogodivščine brezimnega marinca čist komot spustil, pa še slabemu priokusu se tako ognem. Win-win, zdej pa nazaj v zemljevide dungeonov v Areni. Peace! Smile
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Mar.2020 at 22:32
Razumem Lunikov pogled in se z njim strinjam. Meni osebno je atmosfera v igrah iz 90ih daleč pred vsem pozneje, čeprav moram priznat, da zadnjih 10+ let novosti spremljam igre le še tako, da pogledam kak trailer (in me nikoli ne zamika, da bi šel sprobat novitete). Pa to velja za vse vrste špilov (isometric RPG, FPS, strategije, ...). 

Dooma se najbrž v lajfu ne bom več loteval, ampak po drugi strani pa bom še ziher kdaj preigral kaj iz poznih 90ih. Igralnost dobrih špilov iz tistih časov se je večinoma dobro ohranila do danes, takratna grafika pa igram kvečjemu še doda nek čar. Sploh za FPS-e to velja, npr. System Shock 2, Thief 1&2, Deus Ex. 

V teh dneh sem se po dooolgem času lotil igranja (malce mi je bilo dolgčas) in sicer GRIM FANDANGO (1998). THE BEST Broken Heart, better than ever! 


Edited by rožica - 27.Mar.2020 at 22:36
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Mar.2020 at 05:39
jst sem se pa full zapalil za nakup Logitech G920 igralnega volana. LOL k mi ga zmaga. hehe.

official video:


pa kera fucking dobra muska na začetku. wow. me čedalje bolj mika.
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Mar.2020 at 06:01
Originally posted by rožica rožica wrote:

Razumem Lunikov pogled in se z njim strinjam. Meni osebno je atmosfera v igrah iz 90ih daleč pred vsem pozneje, čeprav moram priznat, da zadnjih 10+ let novosti spremljam igre le še tako, da pogledam kak trailer (in me nikoli ne zamika, da bi šel sprobat novitete). Pa to velja za vse vrste špilov (isometric RPG, FPS, strategije, ...). 

Dooma se najbrž v lajfu ne bom več loteval, ampak po drugi strani pa bom še ziher kdaj preigral kaj iz poznih 90ih. Igralnost dobrih špilov iz tistih časov se je večinoma dobro ohranila do danes, takratna grafika pa igram kvečjemu še doda nek čar. Sploh za FPS-e to velja, npr. System Shock 2, Thief 1&2, Deus Ex. 

V teh dneh sem se po dooolgem času lotil igranja (malce mi je bilo dolgčas) in sicer GRIM FANDANGO (1998). THE BEST Broken Heart, better than ever! 

Uh ja, zdaj ko omenjaš, to je šele klasika - Grim Fandango! Oboževal sem praktično vsak moment skozihoda, edino takrat je malo najedalo, ko so tem pustolovščinam na silo hoteli nadzor lika nabit na tipkovnico, ampak se da preživet. Drugač pa res kul špil, res dober soundtrack pa tko.. Se definitivno splača probat, tud če niso pustolovščine vaš primarni žanr. Thumbs Up

Drugač pa.. THIEF!!! Ej, ta špil je menda ene 10 ljudi v SLO nabavlo takrat konc 90-ih, res ni šel v promet, nikakor ne. Možno da sem bil sam sploh prvi, ker sem res vsak dan najedal v takratnem Goblinu na Rimski, če so ga že dobili in ko je končno prišel sem skoraj šprintal ponj. Evo, to ti je ena od prvoosebnic, kjer niti slučajno nisi nek Rambo wannabe, pa hkrati vseeno udrihaš. Pa to ne z minigunom ali raketometalcem. O ne, z mečem in lokom, najraje pa po betici s krepelcem kresneš nekoga odzadaj, obenem pa še paziš da te ne zaznajo in se skrivaš po sencah. Ob vsem tem zmore špil dodat grozljive elemente (Ko sem prvič to igral, sem bil na začetku srednje šole sam doma, čista tema zunaj, zvočniki na glas, pa rinem v rudnik in od nekje nekej zamomlja, pol me je pa zombi okol kepe.. Skor sem infarkt fasal. Big smile)
Škoda da nadaljevanji (sploh trojka) nista dosledno ohranili tistega pristnega vzdušja, ampak gre vseeno za fajn igri. Za moj okus samo malo preveč neke sorte steam punka vmešanega v obe, enica je pa ravno prav fantasy, pa ravno prav steam punk napredna. Smile

O Deus Ex bi tudi lahko na veliko pisal hvalospeve, pa ne bom. LOL



No, da se vrnem na začetek - mogoče je vse skup najlaže razložit sicer s precej klišejsko frazo, ampak: Zame novejši špili skoraj v nobenem primeru nimajo 'duše'. Se na polno repenčijo v grafičnem smislu, tudi audio smislu, se hvalijo z novimi funkcijami itd. ampak na koncu gre v večini primerov za en velik mnjeh.. Uno, ko ne veš, a se ti da sploh ubadat s tem al ne. Pa pol rajš eno pasjanso v Windowsih zaženeš. LOL

Ne rečem, tudi starejši naslovi so imeli ogromno šodra, pa ogromno enih povprečnih zadev, samo ko pa pomislim kako so včasih določeni naslovi res trgali gate, da si skoraj sanjal dan ko dejansko izide igra.. Danes mi en tak primer ne pade na pamet. Pa ne dobesedno danes, vsaj tam nekje od 2005 naprej ne. Res je tudi, da sam že vsaj toliko časa igranja ne dojemam več tako kot sem ga prej, ampak vseeno. Če bi že našel res kako remek delo med vso to poplavo naslovov, bi šlo za redke izjeme, da res vlečejo. Še.. pa še mal.. pa še mal.. pa sej ne rabim spat.. pa sej sem že čist izmozgan.. ampak vseen morm samo še tole.. pa res paše.. sam ne morem več.. ampak mal pa še..
Pa tisto, ko imaš na koncu nek nepopisen občutek izpopolnjenosti, ko si prišel do konca. Verjetno marsikdo pozna ta scenarij. Smile No kasneje ko je igra izšla, manj verjetno je bilo za kaj podobnega. V eni fazi jih res začneš dojemat zgolj kot neke mimogredne 'igrice'. Al pa filme. Al pa muzko. Al pa knjige. Al pa.. Vse manj neke pristnosti zaznavam in vse več nekih prežvečenih elementov oz. posiljenosti na najmanjši skušni imenovalec, da bi ja čimvečja masa odjemalcev bila zadovoljna. Pač, najprej dolarji, pol pa vse ostalo. VSA ČAST izjemam, ki jih mogoče spet ni tako malo, veliko pa tudi ne. No, mogoče se je pa to zgodilo Doomu, kaj pa vem. Mogoče pa tudi ne. Kakorkoli, vam dam mir z Doomom in nasploh, kasneje pa me čaka nova porcija šusov po betici s strani orkov in minotavrov. Je kr jeba bit nek švohcen čarodej v gigantski temnici, sploh če so kontrole tako okorne kot v Areni. Ampak bo pa tolk bolj pasalo, ko enkrat glavni zlobec pade. Star
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Mar.2020 at 07:02
končno progressiral v doom 2016. ena soba me je jebala. bla kr težka. končno šel naprej. lol. hehe. zdej sem ves srečen. haha. oke doke.

neki sem bil napaljen pa sem jih šel šicat. ko muhe. haha.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Mar.2020 at 07:31
haha: s kolegom se zajebavava:

- jaz rečem: dumče vaginovsky
- on pa: dumčetovski

svoj komp je stolkel. tepec. je gor stopil nanj ko ga je mel v torbi. jao ej. bil vreden komp 1500€+. fak no pa življenje. vse je šlo v kurac razen ssdja. bv je rekel servisu kr mejte ga. hjao ej.

tko da zdej pr men špila. in svoje igre in moje. hehe. mojga doom 2016 je že zdavnaj obrnil v eni noči. haha. doom eternal pa zdej nažiga. je najdel dve disketi: ena je za infinity ammo, druga pa infinity life. tko je kr bv ratal. hehe. k jih šica ko za stavo. vso orožje k ga je do zdej najdel si je upgrejdal do max. in to pol kr poka. men ga zmagajo uni sticky metki. lol k je dobra fora.

tko da ja no. tale moj komp je kr močen zgleda. vse špile k sem jih jaz al pa on sprobal delajo vsi na max al pa skor na max. ne vem no. ni mi jasno. mam pa gtx 1050 4gb. pa i7-7700hq. pa 32gb rama. fhd resolucijo.

dobr, nema veze. doom ga zmaga pa kakor čte rečte.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Apr.2020 at 16:12
Originally posted by Garv Garv wrote:

 
Ja, tudi jaz čakam na Stalker 2, ampak dvomim na release... Pred kratkim sem obrnil Stalker Lost Alpha, fully modded SoC, izjemna atmosfera, novi leveli, nova orožja... Must za fane serije.

Nekaj so ga obljubljali za 2021. Bomo videli :-/

Za Stalker lost alpha pa sploh nisem vedel. Hvala.

Drgač sem si pa dobil še Blood 2 the blood group. Še vedno zakon, čeprav drugače ne maram linearnih iger.


Edited by devlin - 01.Apr.2020 at 16:16
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 4041424344>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,547 seconds.