Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Bandi > Slovenska scena
  New Posts New Posts RSS Feed - SAZAS
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

SAZAS

 Post Reply Post Reply Page  <1 678
Author
Message
 Rating: Topic Rating: 1 Votes, Average 1,00  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
FINc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Nov.2007
Status: Offline
Points: 1086
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote FINc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.May.2013 at 20:06

takoj za rimokatoliško cekvijo

Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2014 at 18:04
Back to Top
mlins View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 27.Mar.2008
Location: Azerbaijan
Status: Offline
Points: 1171
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mlins Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Feb.2014 at 14:50
končno so malo prtislni nanje...
Je rjku gospodar: zvij kanu na buči vina!
Back to Top
BOCO View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10.Jan.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3088
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BOCO Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jul.2014 at 12:02
evo vam kost za glodat!
http://www.portalplus.si/199/sazas/
eh,fuck that shit and make some noise!!!
Back to Top
Grrrrr View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 26.Oct.2009
Status: Offline
Points: 709
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Grrrrr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jul.2014 at 21:54
Pizduni mafijski eni.
Your highness, when I said that you are like a stream of bat's piss, I only mean that you shine out like a shaft of gold when all around it is dark
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 07:49
Boli njega, glavno, da si poje "Danes je - MAKSIMALNO DOBER DAAN!" Dead

mz DREK-tor in njegova Kalifornija...
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
BOCO View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10.Jan.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3088
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BOCO Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 13:42
kost se kr gloda očitno...
http://www.portalplus.si/210/sazas2/
eh,fuck that shit and make some noise!!!
Back to Top
Siph View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 25.Apr.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 300
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Siph Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 16:53
Me ne preseneča ne eno, ne drugo, me pa zanima, če bo tip dejansko dosmrtni predsednik UO, oziroma če se bo v tem času sploh karkoli spremenilo glede nadzora nad SAZASom. Slutim, da šans za to ravno ni.
Troll
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 18:09
zalostno je, da samozvani cvet slovenskih avtorjev tako kleceplazi pred tem dihurjem.. se opravicujem vsem dihurjem za to zaljivko..
me prav zanima, s cim jih drzi v sahu.. o_O
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 19:05
S čim? sigurno ne z dobro glasbo... golazen nemarna lopovska! Ni si Plestenjak kupu Porscheja z uno knjigo, ki jo je spackal skupaj... 

ampak... vse se jim bo vrnilo. Prej ali slej, tako ali drugače. Če bomo mi zvedeli ali ne, vrnilo se jim bo. Še vsakemu se je. Kar seješ, to žanješ. 
MacGyver je zakon!
Back to Top
Azael View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 29.Jul.2013
Location: Offline
Status: Offline
Points: 278
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Azael Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 19:27
Upam da jih čimprej nabodejo na kole, še prej pa naj jih garjavi kozli poščijejo.

Tale SAZAS je res kup dreka in lopovov, sedaj že začenja smrdeti, poti nazaj ni Smile
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 19:59
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
FINc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Nov.2007
Status: Offline
Points: 1086
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote FINc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 20:21
Originally posted by Mitja M.J. Mitja M.J. wrote:

S čim? sigurno ne z dobro glasbo... golazen nemarna lopovska! Ni si Plestenjak kupu Porscheja z uno knjigo, ki jo je spackal skupaj... 

ampak... vse se jim bo vrnilo. Prej ali slej, tako ali drugače. Če bomo mi zvedeli ali ne, vrnilo se jim bo. Še vsakemu se je. Kar seješ, to žanješ. 


Plestenjak ma baje kr dobro obiskane koncerte tko da od tuki krneki keša priteče. Drugač pa poglej si kdo je Dora Plestenjak...njegova mat. Sej je že AliEn lepo pojasnu v Levi sceni: "En od njih prav da je jazz muzikant, v resnici je pa mlad nesposoben fant, ma dnarja preveč je razvajen sine od svoje mame..." :)




Edited by FINc - 03.Jul.2014 at 20:23
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2014 at 20:42
Bi bil zanimiv vpogled v delež, ki ga dobi Plestenjak od SAZASA, da ovržemo te mite in legende o 120.000 eur letno...
MacGyver je zakon!
Back to Top
Siph View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 25.Apr.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 300
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Siph Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Aug.2014 at 20:29
V zadnjem osnutku koalicijske pogodbe je čudežno izginila sledeča točka:

Quote
• namesto izboljšanega nadzora nad delovanjem Sazasa zdaj le izboljšan nadzor nad delovanjem uradnih institucij


http://www.delo.si/novice/politika/tretji-osnutek-koalicijske-pogodbe-pravi.html

Strong lobisti
Troll
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Aug.2014 at 20:44
na bruhanje Sick
MacGyver je zakon!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Sep.2014 at 09:14
Back to Top
BOCO View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10.Jan.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3088
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BOCO Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Sep.2014 at 10:06
mah,lohko stokamo in jokamo tle po forumih,tej zajedalci bodo še vedno kradli na veliko,dokler jih država ščiti,ker ima korist od tega.v našem štabu pravimo-PRED ZID!in rešena cerimonija na hitro.pika
eh,fuck that shit and make some noise!!!
Back to Top
Metal4Never View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 12.Nov.2010
Status: Offline
Points: 101
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Metal4Never Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Nov.2014 at 11:28
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Feb.2015 at 11:57
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Aug.2015 at 16:46
korak v pravo smer?
http://www.vecer.com/clanek/201508146135926


Edited by Dejan - 14.Aug.2015 at 16:46
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2015 at 12:52
http://www.24ur.com/novice/slovenija/preiskave-na-sazasu.html#video

nove preiskave, ista zgodba, isti argumenti
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Dec.2015 at 08:05
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Dec.2015 at 08:13
Kot ponavadi se trese gora,potem pa ne bo nič. 
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Dec.2015 at 21:15
Nič ne bo, ker tako al tako kradejo legalno. Če bi jih meli za zašit, bi jih zašili že pred leti. To je pač ta naša "glasbena" mafija, ki si tala velike denarje. So pa lepo zmenjeni s politiko, tako da so kriti pri svojih kriminalnih dejanjih. 

Nihče mi ne bo reku, da lahko ena banda ljudi, ki se ukvarja z glasbo na slovenskem prostoru tako lepo živi od glasbe... Zdaj bi jih nekdo rad razkrinkal in bo ugotovil, da delajo povsem v skladu z zakonom...

Velik čudež bi bil, če bi kakega pohopsali. Bi pa bilo vsekakor lepo :)
MacGyver je zakon!
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Dec.2015 at 08:25
mah, pa dajte no, ne bodite pesimisti: 3 milijone porabi SAZAS za lasten obstoj. jaz pa verjamem, da se bo enkrat začela tudi v našem političnem prostoru neka čistka.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Dec.2015 at 12:37
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1912
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Dec.2015 at 15:23
lol
Back to Top
HellFucker View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Status: Offline
Points: 1349
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote HellFucker Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Dec.2015 at 23:17
Pobrano iz Facebooka:

Sem Matjaž Jelen, od leta 1982 pevec skupine Šank Rock, avtor / soavtor glasbenih del.

Pišem vam, ker me poskuša SAZAS v javnosti prikazati kot edinega avtorja, „ki se vedno samo pritožuje“. Mnogi pa veste, da nisem edini. Veliko nas je, ki nas zanima, kaj se dogaja z denarjem avtorjev, torej našim denarjem, ki ga SAZAS z našimi pooblastili in državnim dovoljenjem (koncesija) pobira od uporabnikov naših avtorskih del (javna predvajanja in izvajanja).

Sem pa mogoče eden redkih, ki si upa v javnost z vprašanji, na katere do danes nisem dobil odgovorov. Ostali ste se verjetno odločili, da raje ne boste spraševali. Razumem vas. Nočete tvegati, da bi vas SAZAS javno šikaniral ali pa proti vam vložil tožbo. Zoper mene je bil namreč zaradi mojih vprašanj o poslovanju SAZAS uveden disciplinski postopek. In to od pretvezo, naj pridem v prostore SAZAS po odgovore na moja vprašanja! Sklep je bil objavljen v letnem poročilu SAZAS. Pri tem disciplinskem postopku pa nisem imel nobenih pravic... nisem dobil vabila na zaslišanje, nisem dobil zapisnika o zaslišanju in nisem dobil sklepa, zoper katerega bi lahko ugovarjal. Bila je samo javna objava v smislu „sramotilnega stebra“... Češ, le poglejte, kaj se vam lahko zgodi, če preveč sprašujete... Nisem vedel, da je takšen „greh“, če človek vpraša, kam je šel denar, ki ga niso dobili avtorji. Še vedno pa mislim, da moramo avtorji vedeti, kam gre denar, ki se ni razdelil med nas, torej stroški poslovanja SAZAS.

Dokaz, česa vsega je zmožen SAZAS, je tudi to, da je predsednik nadzornega odbora Pavel Mihelčič 14.12.2015 v oddaji Odmevi - TV Slovenija javno razkril podatke o mojem deležu avtorskih del, ki bi morali biti tajni. Ker so to moji OSEBNI podatki. Pavel Mihelčič je do odstotka natančno vedel višino mojega avtorskega deleža v pesmi Tine Maze – My Way Is My Decision, ni pa vedel, da je SAZAS plačal globo v znesku več kot 177.000 EUR zaradi nepravilnosti, ki jih je ugotovila Agencija za varstvo konkurence (AVK). Torej so vsi avtorji dobili več kot 177.000 EUR manj, ker je vodstvo ravnalo nezakonito. Predsednik nadzornega odbora SAZAS Pavel Mihelčič pa za tako veliko kazen sploh ni vedel?!? Kako naj mu potem zaupam, da ve, kaj se dogaja z ostalim denarjem, če je spregledal oz. ni vedel za plačilo takšne kazni?

http://www.zsvgs.net/?option=news&id=386

Najbolj od vsega pa me zanima, ali ima Pavel Mihelčič moje osebno geslo, da lahko preverja moje osebne podatke na SAZAS?!?

Sporočilo, tako kot sem ga razumel jaz, je bilo jasno: „Če bomo avtorji preveč radovedni, bodo naši osebni podatki razkriti z namenom, da se nas očrni v očeh javnosti“.

Namesto, da bi predstavniki SAZAS odgovarjali na vprašanja, očrnijo tistega, ki je vprašanje zastavil. Zame so dejali (Janez Hvale / TVSLO), da sem skupaj s še z enim avtorjem (Dušanom Zoretom) na plačilni listi Infonet in IPF. To ne drži in sta obe organizaciji že objavili, da so navedbe neresnične :

http://www.infonet.fm/

https://ipf.si/ipf/novice/arhiv-novic/2015/pojasnilo-ipf-v-zvezi-z-neresnicnimi-navedbami-g-hvaleta-za-oddajo-odmevi/

Tudi nisem na plačilni listi družbe Stroka, ki (če drži povedano na POP TV) plačuje tako predsedniku kot podpredsedniku SAZAS.

Izjava podpredsednika SAZAS, kjer potrjuje prejemanje plačil:

https://www.youtube.com/watch?v=V0oA36rB__s

Izjava direktorja Stroke, da plačuje predsedniku SAZAS:

https://www.youtube.com/watch?v=DUcp9RLU0Kc

Vse, kar me ves čas zanima, je to, kam gre denar avtorjev. Pa ne tisti del denarja, ki je bil avtorjem razdeljen kot avtorski honorar – nadomestilo za uporabo. Zanima me, kam gre tisti denar, ki ni šel avtorjem, ki je v letnih poročilih opisan kot „Stroški poslovanja“:

Komu vse so bile izplačane sejnine v višini 492.000 evrov iz leta 2010?
Koliko je SAZAS dal za študije ekonomske fakultete?
Koliko potnih stroškov, prevoza na delo in ostalih plačil si je izplačal predsednik oz. direktor SAZAS?
Koliko SAZAS plačuje za najemnino poslovnih prostorov, ob tem, da hiša, ki je v lasti SAZAS na Tržaški cesti v Ljubljani, prazna in propada?
Zakaj potrebujemo nove poslovne prostore (nakup preko 1Mio €), če pa SAZAS nima niti enega zaposlenega in so stroški dela v letu 2014 enaki nič?

Zanimalo me je še marsikaj. Toda namesto, da bi dobil odgovore na ta vprašanja, sem bil označen kot „poreden avtor“ in disciplinsko kaznovan. No, in ko sem ravno pri žaljivih označbah... slišal sem tudi, da sem „minoren avtor“ oz. „avtor rekreativec“ ipd...

In za konec še na famozno, velikokrat uporabljeno besedo „Transparentnost“ …

Transparentnost ni to, da naročena revizija pokaže, da je vse v redu. Tudi v SCT, Primorju Ajdovščina, Merkurju ipd. so nekoč revizije pokazale, da je vse v redu. Revizija pokaže samo to, da so stroški pravilno knjiženi. Revizija ne bo nikoli pokazala (sploh naročena s strani SAZAS), da je najemanje ali nakup dodatnih prostorov ob dejstvu, da imamo prazne prostore na Tržaški, negospodarno. Namen revizije ni ugotavljanje gospodarnosti ravnanja.

Transparentnost je to, da lahko vsi avtorji (lahko tudi javnost) vidi, kaj se dogaja s tistim delom denarja, ki se ni razdelil med avtorje. SAZAS je društvo vseh včlanjenih avtorjev in vsekakor ni zasebna firma upravnega odbora.

Če želi vodstvo SAZAS dokazati, da je pošteno, naj najprej dokaže, da je transparentno. SAZAS je last nas avtorjev in nihče nam ga ne more vzeti. Zato ne razumem, zakaj se vodstvo boji razkriti podatke o stroških (sejnine, najemnine, potni stroški, študije, nakupi pregrešno dragih računalniških programov...).

A ni namen dobrega poslovanja SAZAS, da ostane čim več sredstev za avtorje, ki ustvarjajo/mo?

Dragi avtorji, SAZAS je od nas vseh in pravico imamo vedeti, kam se denar avtorjev nakazuje in zakaj. Pri tem pa si želim, da bi lahko te podatke dobili brez strahu, da bomo »kaznovani«, ker si želimo transparentnosti.

Dokler ne dobim odgovorov na vprašanja v priponki (čakam že več kot dve leti), bom težko verjel, da je poslovanje društva SAZAS transparentno.

Velenje, 22.12.2015 Matjaž Jelen


Satan Is My Boyfriend
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2016 at 15:21
sazas ni nič kriv, jelen laže... odgovarja zupan.

Edited by frogstomp - 03.Jan.2016 at 15:21
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jan.2016 at 23:30
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jan.2016 at 10:37
klasika, sazas zahteva, da se zgornji članek umakne in da se portal javno opraviči :)
Back to Top
NuuX View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1070
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NuuX Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.May.2016 at 10:12

DZ: Pred poslanci predlog povečanega nadzora nad Sazasom

DZ bo v nadaljevanju redne seje razpravljal o predlogu novele zakona o kolektivnem upravljanju avtorske in sorodnih pravic, ki nalaga povečan nadzor nad kolektivnimi organizacijami.


DZ bo opravil še prve obravnave nekaj predlogov zakonov. Vlada predlaga novelo zakona o spodbujanju skladnega regionalnega razvoja, s katerim želi izboljšati sistemske rešitve, ter zakona o kolektivnem upravljanju avtorske in sorodnih pravic, s katerim želi zagotoviti večjo vključenost članov kolektivnih organizacij v sprejemanje ključnih odločitev ter doseči večjo preglednost organizacij in nadzor nad njimi.


Več o tem.

It's all fun and games until someone loses an eye. Then it's just fun you can't see.
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2016 at 13:51
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jun.2016 at 14:11

Kje je več kot 100 milijonov evrov, ki so jih uporabniki nakazali združenju Sazas v zadnjih 10 letih?

Do 8 let zapora lahko čaka vodilne v Sazas, če jim tožilstvo uspe dokazati zlorabo položaja, poneverbo in neupravičeno uporabo tujega premoženja ter pranje denarja. A dokaze bo moč zbrati le, če bo sprejet Zakon o kolektivnem uveljavljanju avtorskih in sorodnih pravic (ZKUASP). Zakaj? Zato ker je Sazas vse svoje transakcije preselil na zunanje  podjetje Stroka, d.o.o. In ker je Stroka zasebno podjetje, urad, ki nadzira poslovanje Sazas, v "obvodno" (t.i. bypass) podjetje Stroka ne sme pogledati. Enako do podatkov podjetja Stroka ne morejo niti avtorji, ki so sicer člani združenja SAZAS.

http://www.portalplus.si/1579/100-milijonov-evrov
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jun.2016 at 14:20
svaka portal plus. majo kr jajca o tem pisat
Back to Top
Gorjanec View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3798
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gorjanec Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jul.2016 at 20:31

Ugrabitev združenja Sazas se nadaljuje: stroški poslovanja višji za milijon evrov, v besedilu pa zavajajoče zapisano, da so nižji za 1,5 odstotka. Janez Hvale v vlogi varnostnika fizično preprečuje vstop na skupščine avtorjem, ki "ne smejo poslušati". Zapisniki njihovih skupščin pa so skriti celo pred uradnimi člani ...

http://www.portalplus.si/1598/sazas-botri
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jul.2016 at 14:27
portalplus kosa dalje.. sazas hobotnica.. 
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Nov.2016 at 14:16
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Nov.2016 at 18:36
Ja, to je še ena zanimiva zadeva v našem sistemu. Band, ki igra za 120eur in hoče nekaj zraven zaslužit s prodajo t-shirtov bojo dacarji takoj zahaklali in zaklali, če ne bo izstavil računa za tisto kurčevo majico od katere bi dobili mogoče 7 eur...

Tukaj, pri tem pofukanem SAZAS - u se pa nihče kaj pretirano ne obregne kam frči denar. Velik denar... očitno že ta pravega podmazujejo... ampak za vsako rit šiba raste!
MacGyver je zakon!
Back to Top
Sid Ninja View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
V termah Banovci za 1 leto

Joined: 22.Jul.2016
Location: Rhodesia
Status: Offline
Points: 5452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sid Ninja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Nov.2016 at 22:26

Zakaj je Sazas nakazal milijone evrov v Švico?

https://dnevnik.si/1042754584/slovenija/zakaj-je-sazas-nakazal-milijone-evrov-v-svico

Desetletje je Sazas nakazoval milijone evrov, ki bi jih morali dobiti slovenski režiserji, scenaristi in producenti, na račun zasebne družbe v Švici. Nadzorni organ, urad za intelektualno lastnino, ki so ga mnogi opozarjali na morebitna sporna nakazila, pa do danes ni nikakor ukrepal.

Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Nov.2016 at 09:56
Originally posted by Mitja M.J. Mitja M.J. wrote:

Ja, to je še ena zanimiva zadeva v našem sistemu. Band, ki igra za 120eur in hoče nekaj zraven zaslužit s prodajo t-shirtov bojo dacarji takoj zahaklali in zaklali, če ne bo izstavil računa za tisto kurčevo majico od katere bi dobili mogoče 7 eur...

Tukaj, pri tem pofukanem SAZAS - u se pa nihče kaj pretirano ne obregne kam frči denar. Velik denar... očitno že ta pravega podmazujejo... ampak za vsako rit šiba raste!

mislm da se dost ljudi obregne, ampak do meje, ki so jo sazasovci s sojim glomaznim pravniškim sistemom jasno začrtali... se spomnem kako se je mogu na začetku oddaje 24ur voditelj opravičiti za prispevek prejšnjega dne o sazasu, ker so zagrozil s miljonsko tožbo.. čim si preglasn.. te lahk pahnejo v hude dolgove.. bolano.. te paradržavne institucije so šit.. ampak podobno je s konopljo.. učer sm gledu prispevk kjer bolnik za rakom na bezgavkah pove kako mu je policija pršla na dom zarad treh bilk, mu obrnila celo stanovanje,ga zbila na tla in nataknila lisice na roke in noge.. ampak dejansko je vse po črki zakona.. tako kot pri sazasu.. s tem da se sazas s tem okorišča, policiji pa vestno sledenje gnilim zakonom ni ravno v prid.. 

zarad takih stvari sem tolk bolj skeptičn do kravatarskega sveta, kjer papirji nrdijo ščit okoli problema, da zdrava pamet ne more zravn..
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Nov.2016 at 10:03
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Nov.2016 at 16:09
Lepo je, ko veš da se z resno problematiko ukvarja hudo sposoben kader. Ermm
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Nov.2016 at 20:12
Seveda so sposobni! samo poglej kako pedantni in predani delu so! Samo 20mio eur jim je ušlo izpod nadzora... Drugače so zelo transparentno in v slugu dobrega gospodarja ravnali z našim denarjem! Ja, našim denarjem! Ker davek sazasu mora plačat prav vsak lokal, trgovina, salon, info center, ki ima radio. Še v našo firmo prihajajo računi od SAZASA, ker imamo radio v pisarni kamor 1x na dva tedna kdo pomotoma zavije...

In ves ta denar je potrebno vključit in razporedit v izdelke, ki se jih prodaja. Plačujemo jih pa spet mi navadni državljani. Potem pa 20mio eur kar tako nekam izgine...

Gnide nemarne!
MacGyver je zakon!
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Feb.2017 at 14:20
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.May.2019 at 12:00
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.May.2020 at 22:38
Sta pa v teh časih med drugim tudi  SAZAS in IPF potegnila kratko Evil Smile Me zanima, kako bosta, predvsem SAZAS, postopala, ko se bodo začeli eventi, nimam nekega dobrega občutka...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 678

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,375 seconds.