Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Bandi > Slovenska scena
  New Posts New Posts RSS Feed - Srd
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Srd

 Post Reply Post Reply
Author
Message
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Srd
    Posted: 08.Jan.2017 at 18:50
On Parole so objavli celo novo plato na Soundcloudu (bo do srede gor):

https://soundcloud.com/on-parole/sets/srd-smrti-sel

Srd - Smrti sel



Tracklista:
Prologue
Deathreign 40-45
All Into Nothing
Smrti sel
I Kill Everything I Fuck (priredba komada GG Allina)
Kupa trpljenja
Soči



Edited by Lif. - 08.Jan.2017 at 18:51
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jan.2017 at 21:30
Ooo, je že uzun plat - hvala za objavo!
Sem šel parkrat čez in mi je zlo všeč! Sj se na kšnem delu sliš, da so še mlad bend - ampak je pa zašpilan ful s strastjo in to se spoštuje! Drgač je kr zlo raznolika muska na albumu, ne pokrivajo samo ene niše znotraj black metala, ampak vsen so komadi povezani in se sliš/čut, da pašejo skup - kar je pa zelo pohvalno! Vokal je tud ful hud in sploh komadi v slovenščini izpadejo zelo divji/evil.
V glavnem zakon prvenec in se že veselim njihovga koncerta!
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jan.2017 at 07:31
upam, da imaš prav, da je album res raznolik!!
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jan.2017 at 13:59
Men se tista priredba lih ne ujema z ostalimi komadi, ampak nasploh pa so v redu povezani. Pa če bi Davorin še pisal o glasbi, bi verjetno rekel, da je shizofren album. :) Ker je polovica besedil v slovenščini in pol v angleščini, ampak me to ne moti.

Pr All Into Nothing je B. (Inexistenz) s svojim vokalom kr fajn popestril komad. Pa ne da je z Goranovim kaj narobe, sam za moj okus je premalo razgiban.

Bi jih rada enkrat ujela v živo, sam lih zej 20. januarja mi ne bo znesl pridit na obletnco On Parole.

Edited by Lif. - 09.Jan.2017 at 14:00
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jan.2017 at 14:38
Goranov vokal mi je v živo celo boljši kot na plati...
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Feb.2017 at 06:49
Back to Top
Destroyer View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 14.Dec.2007
Location: limb predpekel
Status: Offline
Points: 319
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Destroyer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Feb.2017 at 13:18
Nisem si mislil, da si bom še kdaj Gregorčičevo Soči (sploh po osnovni šoil) na veliko pel med vožnjo v avtu Big smile skratka, nabavil cd, prijetno presenečen, komadi lepo sedejo v uho, kapo dol!
Leave no cross unturned
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jun.2019 at 08:57
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Nov.2020 at 07:17
Srd kuhajo vroče:


Back to Top
Cajhen View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28.Aug.2020
Status: Offline
Points: 679
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cajhen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Nov.2020 at 20:46
Tole bo očitno čist huda plata, k tedva komada sta prow zakon Clap Handshake To je black metal, k ne komplicera s prisiljeno atmosfero (jokanje, romantika, generične srednjeveške viže, histerija, dolgočasna disonanca, ...) in ven pride huda muska k oddaja prvinsko surovo energijo/atmosfero in notr se čut prava strast vseh članov benda Approve  To je black metal z domišljijo, močjo, divjo notranjo platjo človeka in obenem znajo desci delat še catchy komade - kar je velik težje od kompliciranja v tri pizde matrne Angry  
Tedva komada peleta scat 95% trenutne black metal scene, sploh tist generičn sranje k ga propagira Black Metal Promotion kanal na youtubu Sick ... sj kdaj se najde kšna kul nova plata gor, večinoma je pa vse totaln dolgcajt Approve

Živeli SRD! Beer
Back to Top
plegueangel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11.Jun.2008
Status: Offline
Points: 1651
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote plegueangel Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Nov.2020 at 20:14
Je zanimivo, ampak nekih slavospevov "lih" ne bi pel. Zloraba harmonike je simpatična, jo pa povozi ene 30% vzhodnjaških bendov (ja 30, ker jih je mnogo). Pač, definitivno neki najsnega z naših koncev, a vseeno dolgocajtno, če pogledaš večjo sliko :D
Faggot.... mislim fagot, pa flavta...
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Nov.2020 at 06:24
Originally posted by plegueangel plegueangel wrote:

Je zanimivo, ampak nekih slavospevov "lih" ne bi pel. Zloraba harmonike je simpatična, jo pa povozi ene 30% vzhodnjaških bendov (ja 30, ker jih je mnogo). Pač, definitivno neki najsnega z naših koncev, a vseeno dolgocajtno, če pogledaš večjo sliko :D


k sreči album ni samo ta harmonika. po nekaj skromnih poslušanjih me je album kr presenetil. seveda najdeš gor že nekaj slišanega, a kot celoten izdelek je zelo raznolik in všečen izdelek.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Nov.2020 at 06:36
na voljo sta zaenkrat dve novi pesmi, v intervjuju pa lahko izveste nekaj več o celotnem albumu:

tale album je odličen. z vsakim poslušanjem postaja boljši.
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Nov.2020 at 21:02
Na YT kanalu Black Metal Promotions je bil premierno objavljen celoten album "Ognja prerok". 

Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Nov.2020 at 22:40
Thumbs Up Clap

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Vrankol View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vrankol Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Nov.2020 at 13:32
Ihta iht je čudovit komad, zagotovo najboljša stvar na plati.
A blig black blug blit the blig black blear and made the blig black blear bleed blood!
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2020 at 11:58
Originally posted by Vrankol Vrankol wrote:

Ihta iht je čudovit komad, zagotovo najboljša stvar na plati.


se strinjam. kaj pa praviš na zaključno solaža komada Zev sna? meni pa ta zmaga!!
Back to Top
Vrankol View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 05.Dec.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 103
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vrankol Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2020 at 17:56
Originally posted by Dejan Dejan wrote:

Originally posted by Vrankol Vrankol wrote:

Ihta iht je čudovit komad, zagotovo najboljša stvar na plati.


se strinjam. kaj pa praviš na zaključno solaža komada Zev sna? meni pa ta zmaga!!

Ja, sej ta komad mi je pa po moje drugi najboljši na plati - super je, ker vleče solo čisto do konca, ampak se v nobeni fazi ne zaplete v neko brezciljno kvazi-tehnično natepavanje kitare, ampak ga odšpila s filingom in občutkom za melodijo ...

Dejansko so mi vsi trije najdaljši komadi na plati zelo ok. To mi je drugače čudno, ker sicer imam raje kratke in udarne komade. Komad Onkraj rata pri 2. minuti prav nesramno catchy. Big smile

Sigurno je highlight plate tudi zelo dobro slišen in zanimiv bas. 

Smrti sel me še zdaleč ni prepričal, nasploh mi ta bend nikoli ni dogajal ... ampak zdaj se pa lahko pogovarjamo Tongue
A blig black blug blit the blig black blear and made the blig black blear bleed blood!
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2020 at 20:35
Originally posted by Vrankol Vrankol wrote:

Ja, sej ta komad mi je pa po moje drugi najboljši na plati - super je, ker vleče solo čisto do konca, ampak se v nobeni fazi ne zaplete v neko brezciljno kvazi-tehnično natepavanje kitare, ampak ga odšpila s filingom in občutkom za melodijo ...

ej, točno tako. ful lepo se konča ta komad.

Originally posted by Vrankol Vrankol wrote:


Dejansko so mi vsi trije najdaljši komadi na plati zelo ok. To mi je drugače čudno, ker sicer imam raje kratke in udarne komade. Komad Onkraj rata pri 2. minuti prav nesramno catchy. Big smile

enako je pri meni. če sicer preferiram albuma z nekje 8 komadi in s 40-45 minut dolžine, mi tale ena ura s Srd minu ko šus!

Originally posted by Vrankol Vrankol wrote:

Sigurno je highlight plate tudi zelo dobro slišen in zanimiv bas.

jop. meni je taka zanimiva protiutež kitaram, ki so sicer catchy, niso pa tak groovy.

Originally posted by Vrankol Vrankol wrote:

Smrti sel me še zdaleč ni prepričal, nasploh mi ta bend nikoli ni dogajal ... ampak zdaj se pa lahko pogovarjamo Tongue


sicer sem fen že od projekta Terrorfront dalje, ampak Smrti sel je tudi v mojih ušesih bil premalo samosvoj, medtem ko je Ognja prerok ubral pot, za katero upam, da je Srd ne bodo tako hitro zapustili.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2020 at 07:15
uradni datum izida novega albuma Ognja prerok je danes. zato:

v mojih ušesih resnično dober album. tako iz glave, na pamet bi rekel naj SLO album leta, čeprav vem, da so slovenski bandi letos izdali kar dosti zanimivih in odličnih zadev.
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Dec.2020 at 12:47
@Dejan, ja je kar nekaj odličnih albumov, pa bo do konca tega leta se našel še kakšen. Zdej ko sem res večkrat preposlušal novi album od Srd, lahko rečem, da je res odličen... podobno lahko kar iz prve rečem tudi za novi album od Mephistophelian... pa še bi se seveda našlo. Na kratko, Srd so s prvim albumom stopili v velike čevlje, zaradi česar so bila pričakovanja pri njihovem 2. albumu seveda še toliko višja, kar pa mislim, da so brez dvoma upravičili. Kar pa se prihajajočih albumov tiče, pa bi znal biti odličen tudi nov album skupine Siderean (ex-Teleport). Komaj pa že čakam on report, ki ga naredite na Paranoidu, ko naredite za vsako leto inventuro novih albumov v preteklem letu, da vidim, ker se mimogrede zgodi, da bi kaj izpustil.
Back to Top
Vader69 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26.Mar.2009
Status: Offline
Points: 184
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vader69 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Dec.2020 at 17:04
Edina stvar k me je že motila tut pr prvi plat...da ni besedil...škoda k jih ne objavijo


Drgač pa dobra  Thumbs Up


Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jul.2023 at 14:18
Album Ognja prerok domačih black metalcev Srd je od nedavno na voljo tudi na vinilu. Svoje naročile lahko oddate pri On Parole Productions; rdeča transparentna različica je na voljo samo v 150 izvodih.

Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Mar.2024 at 13:29
Domači black metalci Srd so objavili novi komad Mrtvaški ples s prihajajočega novega albuma vragvmesiton, ki bo izšel 19. aprila pri On Parole Productions. Zasedba se bo kmalu za tem odpravila na turnejo, ki jo bo otvorila 24. aprila s koncertom v ljubljanskem Orto Baru, dan kasneje pa bo nastopila v zagrebški Močvari.

https://www.paranoid.si/novice/26-3-2024-srd-vas-vabijo-da-zaplesete-mrtvaski-ples
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,328 seconds.