Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Bandi > Tuja scena
  New Posts New Posts RSS Feed - Metallica
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Metallica

Post Reply Post Reply Page  123 23>
Author
Message Reverse Sort Order
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Metallica
    Posted: 09.Sep.2019 at 17:25
Je mogoče slučajno kdo nabavu Justice box set, izdan ob 30-letnici, in bi posodil knjigo za prebrat? Dam za 6-pack. Tole zadevo:

Al pa če kdo ve kje bi se dobilo zadevo v PDF formatu? Ker 150€+ pa ne bom dal Metallici, imajo dovolj in tudi dovolj sm že plačal zanje. Big smile

FUCK THE WORLD
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Sep.2019 at 13:48
FUCK THE WORLD
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Aug.2019 at 05:24
Originally posted by Gašper Fatur Gašper Fatur wrote:

Letos je že 20 let odkar smo jih gledali v LJ... 

Ta koncert mi je zameril Metallico do konca in pripomogel k temu, da sem jih nehal poslušati, sčistil diskografijo z doma in jo za male pare prodal kolegu (Jamezzz je že zdavnaj skuril vokal, bili so v Alcoholica obdobju, sicer sem bil še kaka dva meseca čisto blesav ker sem jih videl, potem pa sem začel razmišljati in ugotovil kako zanič so dejansko ratali, tudi če danes naredijo metalsko plato stoletja jih ne jebem). Fuck koliko jih danes ne maram in ne morem, mvrrrr. LOL

20 let praviš, shit, star sem.

Edited by devlin - 20.Aug.2019 at 05:26
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Vrankol View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vrankol Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Aug.2019 at 23:27
Sem si želel it na ta koncert pa sem bil še preveč smrkav.

Ampak zdej k gledam za nazaj, bi me še veliko bolj kot Metalike zanimali Mercyful Fate.

Hopefully this year ...
A blig black blug blit the blig black blear and made the blig black blear bleed blood!
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Aug.2019 at 18:04
Letos je že 20 let odkar smo jih gledali v LJ... Tule pa en posnetek izpred 30 let:

FUCK THE WORLD
Back to Top
darker666 View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote darker666 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Aug.2019 at 13:57
Sem bil maja v Milanu :)
Back to Top
Dejan View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Aug.2019 at 10:49
je še bil kdo včeraj na koncertu in mu je dogajalo kot meni?

Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Mar.2019 at 12:23
FUCK THE WORLD
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2018 at 23:20
FUCK THE WORLD
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Aug.2018 at 06:07
Ampak važno, da si pa najboljši komad slišal najprej. Wink

Sicer pa ja, zlati časi klicanja na radio in teženja za komade. Meni so enkrat na Radiu Študent (tudi kar tako, ne direkt tekom neke oddaje) zavrteli pa Hit the Lights. Smile

Edited by Lunik - 15.Aug.2018 at 06:08
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Aug.2018 at 20:50
Spomnu sm se na en dogodek iz 90s... To je moralo bit v OŠ, pred '95, ker nism še imel Justice kasete. Poslušal sm radio (verjetno Val 202, drugega skoraj ni lovilo), ne uno metalsko oddajo ampak kar nek program - glasbene želje. In pokliče nek tip (verjetno bl nek mulc takrat) v oddajo in pravi da hoče To Live Is To Die od Metallice. Takrat sm takoj vstavu kaseto in začel snemat (tako sm dobil ta komad na kaseto in ga potem poslušal 10x na dan na walkmanu). Anywayz, voditelj se je ful probal z njim pogovarjat, ga spraševal kaj kej posluša itd., temu tipu se pa sploh ni dalo govorit, samo omenu je da drugače posluša Death Metal ampak da ve da tega nimajo in da hoče Metallico. In potem mu reče napovedovalec da nej mu bo, da bodo zavrteli To Live Is To Die, čeprav traja skoraj 10 minut. In so ga, jst pa celega posnel in zraven poslušal (verjetno odprtih ust). Čez kako leto al 2 sm potem kupu (presneto) kaseto Justice od znanca ki jo je kupu od nekoga ki je postal narkič in prodal vse kar je imel, fak je blo takrat težko dobit muziko... Zato je bla pa tudi extremno cenjena, vsaka nova kaseta je bla pravi zaklad. Bla je to 90-minutna kaseta in 7. komad je bil odrezan lih med solažo, na drugi strani se potem ni nadaljeval, je blo pa še par dodnih komadov, od Testament - Souls Of Black in od Sacred Reich - American Way, mogoče še kakšen, se ne spomnem... Šele ko sm potem v SŠ končno kupu original Justice CD sm slišal cel solo + preostanek Frayed Ends komada. ĐĐĐ!
FUCK THE WORLD
Back to Top
Dejan View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2018 at 19:16
Back to Top
Dejan View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Feb.2018 at 11:33
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jan.2018 at 13:15
Metallica igrajo sredi 90-ih v neki štali, zadaj zastava z napisom "To live is to drink" in vse - zakon! Big smile
https://www.youtube.com/watch?v=XZbKDCiOdG4

FUCK THE WORLD
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2017 at 23:13

Why Lars Ulrich doesn't have tattoos: A chat with Metallica drummer in Atlanta   

...ne vem kaj je boljše, nakladanje od Larsa al plata LOL
...larper
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jul.2017 at 23:18
js tudi še vedno poslušam
Back to Top
Dejan View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jul.2017 at 10:07
meni je novi album zmeraj bolj všeč. super so ga zrihtali!
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jul.2017 at 12:44
FUCK THE WORLD
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.May.2017 at 20:47
ZELO zanimiv intervju z Jasonom, ne toliko zaradi razloga za odhod ampak vsega ostalega kar pove:
https://www.youtube.com/watch?v=ynAFtQhPSKc

FUCK THE WORLD
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Mar.2017 at 14:10
FUCK THE WORLD
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Dec.2016 at 09:00
Zdej po branju recenzije me pa res že prov zanima, kakšen je ta album. Moram v nabavo :)
Back to Top
Dejan View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Dec.2016 at 22:31
Back to Top
Dejan View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Dec.2016 at 10:25
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Dec.2016 at 19:45
Meni so tudi fajn komadi z EP-ja, pa še v živo fajn zvenijo. Totalno sem presrečen, ker mi je From Hell and Back celo ratalo videt v Udinah na lastne oči. Star
Back to Top
Dejan View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Dec.2016 at 07:40
Originally posted by Mitja M.J. Mitja M.J. wrote:

Kaj pa EP Beyond Magnetic? To sem povsem slučajno odkril... Ma prow zako 4 komadi! 

meni je tale EP tudi kul... komadi so ok, pa ne pride trenutek, ko bi se vse skupaj vleklo.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2016 at 20:27
Meni pa glih obratno Wink

Evolution mi je res top plata, Victims pa samo ful zakon....

Hvala Mati zemlji, da mi je pokazala ta band! Thumbs Up
MacGyver je zakon!
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2016 at 20:19
Lih prej sm obe Heathen plati poslušal v avtu (najprej zadnjo, The Evolution Of Chaos in potem še Victims Of Deception), Evolution je zelo dobra, Victims pa itak top 10 plata vseh časov al neki. Big smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
jerrej View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jerrej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2016 at 20:10
ja no to je to...Heathen, 7 let od njihove zadnje plate, čas bi že bil za novo!
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2016 at 20:06
...razmišljam, če ima boljši zvok Justice al Victims od Heathen. Najboljši ĐĐĐ zvoki ever. In obe plati neki najboljšega. Smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2016 at 19:48
Kaj pa EP Beyond Magnetic? To sem povsem slučajno odkril... Ma prow zako 4 komadi! 
MacGyver je zakon!
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2016 at 22:31
...še to, zdej poslušam komad Lords Of Summer, najboljši komad z nove plate (čeprou je samo na Deluxe verziji, na tretjem CD-ju) in je res prou fajn komad. Ampak kaj je z zvokom bobnov? Nek ful visok prezence močno tolče ven + spet preveč navrto s premalo dinamike (ala Death Magnetic), v glavnem, v kurcu je, kvari filing totalno. Slišite to al ne oz. vas ne moti?

Še ta komad nej uni GuitarRazze priredi v Justice zvok pa zalima čez od Jaymza vocal track, če res dobro zmiksa zadevo bo to daleč najboljša Metallica stvaritev (no, stvaritev z naknadno dodelavo) po letu 1991 in bom z veseljem večkrat poslušal, kot pred leti - To Live Is To Die po 20x v enem dnevu, na kaseti v Walkmanu. Smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2016 at 22:15
Tega posnetka se pa spomnem izpred več kot 15 let nazaj, ko sm dobil dostop na internet, pisalo je kao UNRELEASED METALLICA TRACK, takoj se je slišalo da ni res, je pa kul komadič. Smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
bostjan_gajsek View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bostjan_gajsek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2016 at 20:43
https://www.youtube.com/watch?v=DFKi6R63BaE

Meni osebno dober komad \oo/ čeprav je od Eternal Decision,  zveni pa kot Metallica in Megadeth :P

Edited by bostjan_gajsek - 05.Dec.2016 at 21:54
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2016 at 18:50
FUCK THE WORLD
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Dec.2016 at 16:49
Mitalika. Big smile

To reše Đejson na enem live posnetku izpred 100 let, ne spomnem se katerem.
FUCK THE WORLD
Back to Top
Monxster View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Monxster Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Dec.2016 at 16:23
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Dec.2016 at 13:15
a to ce bi nas 10 kupilo npr. attila komad, bi se stelo za prodajo enega cdja? kaj pa ce bi kupilo 5 ljudi po 2 razlicna komada? ja vem malo blodim sorry ??
MacGyver je zakon!
Back to Top
Madafaka View Drop Down
Groupie
Groupie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Madafaka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2016 at 15:56
Originally posted by Mitja M.J. Mitja M.J. wrote:

Originally posted by jerrej jerrej wrote:

Impozanten podatek o številu prodanih albumov:
Metallica ranks as one of the most commercially successful bands of all time, having sold over 110 million records worldwide

nekje sem slišal, da če kupiš en mp3 komad, to bandu šteje, kot bi prodal cel album. Kdo ve, če je na tem kaj resnice?

10 kupljenih digitalnih komadov se šteje za eno plato.

Pozz
Raul artista, siempre Madridista!
Back to Top
Dejan View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2016 at 10:19
meni sta St. Anger in Frantic super komada, taka polna energija in na trenutke še prav fajn heavy... sicer se pa skozi preostali del albuma nisem kaj pride preveč prebijal, zato hvala Lunik za nekaj izpostavljenih komadov.že poslušam Unnamed Feeling.
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Dec.2016 at 20:18
Glede St. Anger so (kot vedno) mnenja deljena in večina ga bo, v to sem prepričan, na veliko popljuvala. Sam se tem definitivno pridružujem glede zvoka na albumu, ker je obupen, kot tudi na Death Magnetic. Vseeno pa zame sploh ni slab izdelek in mirno priznam, da mi je poslušanje live komadov z albuma prav všeč, ko me prime. Saj jih ni veliko, standardno so nažigali samo St. Anger in Frantic, pogosteje pa sta se na setlisti znašla še Unnamed Feeling (meni naj komad na plati) in Dirty Window. Izjemoma je bil igran še Some kind of Monster (trikrat) in pa enkrat samkrat Sweet Amber. (Dvakrat je bil 2007 na Bridge School Benefit-u igran še All within my Hands, ampak v akustični izvedbi) Vseeno pa tisto, kar so igrali, zveni čisto fajn, če le nisi dovolj kvlt norsk krieg tr00 da bi ti bilo izpod časti poslušat nekaj, kar ni iz 80-ih. Embarrassed

Kakorkoli že, dokler uživate v poslušanju Metallice, vam ni hudega, pa če gre za nov album ali pa demote iz '82. Smile

EDIT: Aja, je pa s St. Anger povezana ena zadeva, ki mi je pa blazno kul - St. Anger singles B sides
Gre za 6 komadov, vsi Ramones coverji (Now I wanna sniff some glue, Commando, Today your love tommorow the world, 53rd&3rd, We're a happy family, Cretin Hop). Tisto je pa že studijsko čist OK, v živo mi je pa Commando zmaga za proti koncu koncerta. Star

Se pa najde tudi zbirka demo St. Anger komadov, med katerimi je tudi Dead Kennedy Rolls. Meni osebno precej všečna izvedba.

Edited by Lunik - 01.Dec.2016 at 20:59
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Dec.2016 at 20:05
Originally posted by jerrej jerrej wrote:

Metallica ranks as one of the most commercially successful bands of all time, having sold over 110 million records worldwide

nekje sem slišal, da če kupiš en mp3 komad, to bandu šteje, kot bi prodal cel album. Kdo ve, če je na tem kaj resnice?
MacGyver je zakon!
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Dec.2016 at 20:03
kje smo že ostali?

no, ker kolekciji originalov manjka še St.Anger, dajem še njemu možnost... Ne vem no. Je fuuuul drugačen. Si zasluži bit med ostalimi? Po mojem si. Sicer Metallici ne paše neka nizka uglasitev, moram priznat. Pa ta pink pionk snare tudi ne. Pa tisti visoki Hetfieldovi toni tudi ne. Mogoče me pa ravno zato nekako privlači. Ker so se spustili v totalno drugo sfero in poizkusili nekaj novega. Jim je uspelo? Niti ne. Ampak so pa imeli jajca in to posneli in izdali... Ja, drek lahko vsak posname in izda. Problem je naredit dober izdelek, se popolnoma strinjam. Ampak tukaj so po mojem hoteli naredit nekaj drugačnega. Tako so se takrat počutili (najbrž zelo slabo). 

Še se bo vrtel. In če se privrti v pravi konec glave, ga za tistih 8.99€ še vedno lahko v BBju vzamem...

Edited by Mitja M.J. - 01.Dec.2016 at 20:25
MacGyver je zakon!
Back to Top
jerrej View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jerrej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Nov.2016 at 16:23
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Nov.2016 at 15:32
Skratka, Metallica so od začetka do vključno Black albuma igrami Metal glasbo, v Shitload obdobju so srali neki po svoje, St. Anger ne vem sploh kaj je (vem, da ni Metal) in z Death Magnetic so, verjetno ker je bil Metal takrat spet bolj "in", šli delat Metal glasbo. Ampak plata je bila dokaj slaba, s katastrofalno produkcijo (navrtostjo do hreščanja), še najboljši komad je bil inštrumental. In zdaj so po nekaj letih spet naredili Metal plato, kar je lepo, celo boljšo od D.M., ampak niti v sanjah ne primerljivo s klasičnimi deli '83-'91. Tako je to. Big smile
FUCK THE WORLD
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Nov.2016 at 10:11
jaz sem pa po bigbangu s prodajalcem iskal trojno verzijo z riff origins (kot so imeli v opisu na bb strani), pa so imeli samo tiste z live komadi, ki jih nebi itak nikoli poslušal... tako smo nehali odpirat ovitke in sm navadno verzijo za 13eur pa neki vzel ??
MacGyver je zakon!
Back to Top
Dejan View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Nov.2016 at 09:02
ker se nisem pustil premamiti od YT in sem želel potešiti radovednost, kako zveni Lords of Summer (še nimam izoblikovanega mnenja po enem poslušanju), sem včeraj nabavil album s tremi CD-ji. v živo naslovnica niti ne izpade tako zelo slabo, vse skupaj pa me spominja na Red Hot Chilli Pepperse :)
Back to Top
Orias View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Orias Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Nov.2016 at 23:57
dosti mojih misli sta povzela že Dejan in vulgaris.

Res mi je smešno koliko negativizma je prisotnega pri tem albumu. Par dni nazaj sma imela s frendom debato, da če bi izdali zdaj npr. RTL album, da bi se verjetno folk še zmeraj pizdil in jim ne bi bilo všeč to in ono. Je pa Hetfield lepo povedal, da v danem trenutku je bilo to najboljše, kar so lahko naredili in če komu ni všeč naj albuma preprosto ne posluša. Jaz sem prav vesel, da so izdali kar so in da niso želeli naredit neko prežvečeno kopijo stare Metallice.

Modeli niso stari več 20 let in jih razumem, da ne morejo imet istega fuck the world pristopa, glasbenih idej in agresije kot pri tistih letih, sploh pa ne pri bendu, ki je odigral toliko koncertov, kot jih je in ima takšen following kot ga ima. Meni so fenomen, da imajo še vedno voljo sploh karkoli delat.

Album je prav zakon! Res bi solaže lahko bile ponekod boljše, čeprav so meni kar ok, res bi Lars lahko kaj drugače odigral in dodal kje vsaj kakšen prehod več, ampak konec koncev so vsi komadi rock n roll. Dream no more, Spit out the bone, Here comes revenge, Murder one so več kot odlični. Produkcija albuma je dobra in kdor ne sliši basa mu ni pomoči, tudi zvok kitar je čist soliden, pač ni zvok iz 80 let, jebi ga. Pravtako mi je všeč, da album bolj diha, da ni vse na klik klik klik Pro tools. Besedila so dobra in tist ki jih kritizira si jih naj mogoče še enkrat prebere. Meni so ena izmed bolj temačnih besedil, ki jih je Hetfield napisal. Kakorkoli nekomu album ni všeč, spet drugemu je, sam sem med slednjimi.

Kot zadnja stvar pa še to: da naredi bend kot je Metallica, ki je medijsko in v vseh pogledih izpostavljena na vseh frontah, "videospot" (ja vem da je izsek iz prihajajočega filma Akerlunda) takšen kot je za Manunkind, sam kapo dol. Za to so potrebna jajca pa lahk reče kdor hoče karkoli in zarad takih potez sem imel Metallico med drugim tudi vedno rad.

Pa če ne drugega so res ponovno vzpodbudlili tale forum za dejansko malo večje razglabljanje o glasbi :) 

Edited by Orias - 27.Nov.2016 at 00:33
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Nov.2016 at 19:42
Nope, teh kaset se ne spomnim, se pa zato spomnim ogromno bootleg kaset, ki so vse po vrsti prihajale iz špasnega okolja (v glavnem z Balkana) in vsebovale kolaž live komadov, ponavadi z medsebojno pomešanih z različnih koncertov, kraljevale so pa v glavnem z napačno napisanimi naslovi komadov, npr. Lepper Messiah, (Monsters) Masters of Puppets, Four Horsmen itd. Največja zmaga je bila pomoje ena, kjer so bili navedeni še člani benda, med njimi pa sta se znašla James Hetfil in Lars Hulriht LOL

Sem pa imel tudi eno izredno vredno (originalno) kaseto, kjer sta Jump in the Fire + Creeping Death singla združena na eni sami kaseti, naslovnica je bila pa od Creeping Death pa dopisano Limited edition EP. Žal, moram o dotični kaseti govoriti v pretekliku, ker si je več ne lastim.. Ouch

Edited by Lunik - 26.Nov.2016 at 19:42
Back to Top
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Nov.2016 at 18:00
Se spomne kdo iz 90-ih tistih fake kaset od Metallice, gor je bil Black album + prvi 4 komadi iz Ride The Lightning? Ene so imele prav ovitek narejen in še napis Studo Rose Nova Gorica (nisem 100% za ime).
FUCK THE WORLD
Back to Top
Dejan View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Nov.2016 at 06:50
v zvezi z Metallico se vedno zno spomnim naslednjih kolegovih besed: "Saj za inovatorja ni nujno, da je tudi najboljši. Tako kot ne Apple in ne Samsung nista izumila prenosnega telefona, oba sta v osnovi kopija neke 10-kilogramske kible, izumljene bog ve kdaj." (vir)
morda so s kakšnim albumom pihnili mimo ali jim pač ni uspelo ga v celoti narditi prepričljivega, a pod črto so zmeraj ponujali nekaj novega...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 23>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.01
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,267 seconds.