Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Festivali > Domači festivali
  New Posts New Posts RSS Feed - MetalDays 2019
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

MetalDays 2019 - Event Date: 20.Jul.2019 - 27.Jul.2019

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Message
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 655
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Calendar Event: MetalDays 2019
    Posted: 01.Aug.2018 at 19:29
Evo, nov topic za MetalDays (2019). Znane so že prve potrditve... Naslednje leto bo MetalDays med 21. in 27. julijem...


Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Aug.2018 at 09:50
https://www.primorske.si/primorska/goriska/festivalski-kampi-bodo-navrgli-vec

dviga se turistična taksa iz 0.6 na 1.2e. to za metaldays predstavlja strošk 30k eur.
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 351
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2018 at 13:18
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

https://www.primorske.si/primorska/goriska/festivalski-kampi-bodo-navrgli-vec

dviga se turistična taksa iz 0.6 na 1.2e. to za metaldays predstavlja strošk 30k eur.

...višjo takso začeli pobirati 1. januarja prihodnje leto, ko se bo turistični pridružila še državna promocijska. ...

Državna promocijska? Kaj zaeno sranje je pa to? Ne rabimo promocije! V naši mali Sloveniji je turistov dovolj ali celo preveč že zdaj! Pojdite kam zdaj, sredi sezone. Adijo pamet. Ne rabimo jih več! 
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 351
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2018 at 13:20
Sicer pa: HYPOCRISY! Headbang  Tägtgren spet v Tolminu, juhej! 
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Sep.2018 at 13:13

aker fucking cocke!
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8477
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Oct.2018 at 19:25
Akercocke Approve
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 655
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Nov.2018 at 12:59
Nov paket bandov:



In pa še celoten lineup zaenkrat:







Edited by Atreides - 23.Nov.2018 at 13:00
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2053
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Nov.2018 at 13:15
Kalmah in Tribulation, fino. Končno nekaj zame v tem, zaenkrat še ne najbolj navdušujočem začetku.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Dec.2018 at 10:58
Mmm, MD 2019 bo spet precej zanimiv (sej ne, da se mi karta valja nekje v knjižni omari že skor pol leta) :)

Presenetljiv "In the Woods..." <-- sicer poznam samo obdobje iz prejšnjega tisočletja, ko so mešal doom pa nek mystic black al neki.

Arch Enemy!

Me zanima, kaj bo pokazal Anselmo; DT brez Portnoya... Hm, mal bom na ušesa vlekel, kaj še lahko sproducirajo prog mistiki, hahah

Pa Tangtrenov Pero upam, da bo v kondiciji zvočno razružil vse naokol :)

Pa Hanzi tut pride, lpoo; nas je kar prijetno zvočno razvajal v Šiški z Blindi, tokrat pa IE naveza, kul.

GIAA mal za pavzirat, pol pa Decapitated, Intervals, Fleshless... Pestro bo.
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2053
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Dec.2018 at 11:01
Lineup dobiva neko bolj zaokroženo podobo. Bolj borna ponudba thrasha, blacka ... zato pa tokrat toliko več raznoraznih post/alter/avantgard hipsterskih ... zadev. 
Sledi še nekih 10 - 20 najav do finalnega lineupa.

P l a c e h o l d e r
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2053
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Dec.2018 at 11:03
Mrtupevc beat me to it!

Originally posted by Mrtupevc Mrtupevc wrote:

Mmm, MD 2019 bo spet precej zanimiv
A nisi mogel pet minut počakati, iti na čik, wc .. al neki! LOL
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Dec.2018 at 11:18
Hahahah, no sej na Impaled sem pozabu, hvala za opomnikBig smile
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2053
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Dec.2018 at 11:28
Glede na tvoj delni izbor zgoraj, si oglej še Necrophobic. Star divjaški blackened death metal band. Mogoče ti bodo zanimivi.

GIAA so bili ravno dva meseca nazaj v Kino Šiški in je bilo tako fantastično, da si jih bom z veseljem ogledal tudi 2019. Upam, da bodo v pozni večerni uri na BB odru.

P l a c e h o l d e r
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jan.2019 at 08:28
Kar sem upal (in se NE balBig smile)...

Animals As LeadersClap
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jan.2019 at 12:44
Animals as leaders? Metaldays ima iz leta v leto boljši okus, zakon... + Akercocke, jebemti život 
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 655
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jan.2019 at 15:09
Animals As Leaders se res splača pogledat... Na Brutalu so bli fenomenalni, edino škoda, da so bili tak zgodaj...

Back to Top
Scum View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Jul.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 247
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jan.2019 at 23:12
Mastodon morjo še bit.potrjen.
Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results.


     
Back to Top
LYnX View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 10.Sep.2008
Status: Offline
Points: 284
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote LYnX Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2019 at 18:01
Glihkar me je srt prjel na polno. Proljev po celi steni, mimo školjke, po kotličku. WTF je ta cena zdj???
175 €, kva? srsly, kva?? Bilo je opravičevanje lani ali predlani, da dobimo v to ceno tople tuše, jače skrete itd. Kaj je razlog zdaj? Samozavest organizatorja, da ima vsako leto razprodano, pa dviguje stopničko?

Kul, naj dvigne stopničko, samo naj se potem pripelje bande, za katere me ni sram, če grem blizu odra (recimo Alestorm lani, o bože mili, in da to ni dost, jih še ponovijo na WDoM). Lineup je zaenkrat še krepko podhranjen, med drugim s headlinerjem, ki bo znal imeti veliko težav pri nastopanju zaradi nedavne afere. Če bi mel kj jajc, bi jim gladko rekl, takih nočmo, odjebite. Prestavte potem to stopničko tolk višje, da ste trendsetterji med festivali in sfiltrirajte bende in zbrcite jeben tingltongl s svoje scene. In ne da se meša sekvence progresivn band pa pol folk metal, še jeben kruh se mi je posušu, ko je slišu to kombinacijo. Pa evo vam pol, kupm 5 karata!!

Ta festival bo hitr zgubu (če še je) "družinsko" kvaliteto, o kateri se tako opeva v vsakem intervjuju. Že zdj je polno scumbagov "jst mam pa dražji zvočnik k ti", evropski nekultivirani naduvani sinkoti kkr jih recimo na novarock ne primankuje. Prosim, izognite se temu.
Pa res nisem revež, da bi gledal na vsak €, festival mi je vedno pomenu nekaj več, posebno vrednost, temelje poznanstev mojih najbližjih... sam pizda no, ne nas pa lupt.

Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2019 at 21:00
Nism še nkol šel (in tud ne bom šel) na Metalcamp/Metaldays, sam se mi skor mal smilte uni metalci, k ste mal bl s srcem in dušo v metal muski in morte pol poleg raznih pravih maškar med občinstvom, gledat in poslušat še maškara-bende ala Alestorm, Gutalax, Korpiklani, Finntroll in podobna sranja LOL Za en dober bend na Metaldays se najde 20 brezveznih zravn - generičen metal za generične metalce Wacko

Lynx - dobr si tole napisu ''samo naj se potem pripelje bande, za katere me ni sram, če grem blizu odra'' Cool
Back to Top
Stne View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Apr.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stne Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Feb.2019 at 23:11
“Prestavte potem to stopničko tolk višje, da ste trendsetterji med festivali in sfiltrirajte bende in zbrcite jeben tingltongl s svoje scene. In ne da se meša sekvence progresivn band pa pol folk metal, še jeben kruh se mi je posušu, ko je slišu to kombinacijo”

Hhhahahahahahaha??????
You ask me if I have a God complex. Let me tell you something: I AM GOD!
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 351
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Feb.2019 at 10:30
Se strinjam z zgoraj napisanim. Sploh glede raznih maškar na festivalih. Bolano iskanje pozornosti. Kaj nekomu dogaja v glavi, ki celo leto s svojo črno pojavo, dolgimi lasmi, tatuji, našitki izstopa v množici, potem pa revež pride na metal festival kjer je 95% prav takšnih ... on pa bi rad spet izstopal, bil poseben, opazen ... in potem gasa v roza kostum. Confused Potem so pa še na odru neki klovni, ki tako obnašanje še propagirajo ...

Ma, v bistvu se mi zdi, da celotna družba postaja vedno bolj infantilna. 
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8477
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Feb.2019 at 16:59
Matr ste eni tr00 LOL

Tingltongla niti ne poslušam me pa ne moti. Beer time, vsakemu pa svoje. Saj z leti folk navadno prešalta z mehkih na trde droge če pa ne pa meni tudi prav. Bi pa res raje hodil na tole, če bi skopirali setlisto z Brutal Assaulta tak da letos ne - skoraj vsi headlinerji že videni vsaj dvakrat -, morda se vleti za en dan Embarrassed.


Edited by devlin - 07.Feb.2019 at 17:05
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2053
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Feb.2019 at 21:22
Danes so dodani še Neurosis. 
Lepo presenečenje.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6688
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Feb.2019 at 23:13
dzizs, folk, live and let die..
tut mene neki ne vlece letos, ampak grem, ker mi je lih pred nosom..
jz bi tiamat (pa darkthrone) :)))
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10913
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Feb.2019 at 16:43
Sej nihče nikogar ne sili v Tolmin. Js sm bil na prvem MC in že takrat mi ni bil všeč (malo metalcev in slab zvok), potem pa samo še parkrat za en dan ko me je nek bend res zanimal (Manowar, King Diamond, Riot, Judas Priest). Upam da bodo vedno višje cene, vedno bl u kurcu bendi in čimveč maškar da bodo metalci končno nehali hodit tja in se bo spet povečala lakota za festivale stila MMOA. MD bo pa brez skrbi še naprej super šibal ker očitno je povprašeavnje po takem stilu festivala in organizatorjem tudi čestitam in privoščim, kolikor se da navit cene za max dobiček - sam bi naredil čisto enako, to je pač biznis.

Se vidmo letos spet na Metal pikniku v Sežani in v Laškem na Metaljotu, to sta trenutno še najbližji zadevi legendarni Maniji. Na MD pa spet za en dan če se pripelje nekaj res vrednega. Pa stay tingltongl. LOL
FUCK THE WORLD
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2053
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2019 at 08:45
Jaz sem mnenja, da je v stališčih, ki jih berem v nekaterih postih zgoraj precej snobizma, kjer ne znamo ovrednotiti festival takšnega kalibra v sloveniji. Recimo lineup argumenti tipa "tam je nekih 10 procentov bandov, ki so mi recimo kul". Ma ne, kaj res? Koliko metala (bandov), pač če upoštevaš globalno gledano, vse zvrsti itd ... ti je pa resnično všeč? Dva procenta? Procent? Na osnovi česa torej pričakuješ, da ti bo organizator med tistimi 120imi bandi serviral polovico takšnih, ki so ti dejansko všeč? Saj imaš toliko v glavi, da razumeš to, a? Ja tudi meni je takole res ljubih nekih 5 bandov izmed 120. Potem pa se jih najde še 5 ki jih je kul videti. In 5 ki me nepričakovano prijetno presenetijo. In evo, pa je luštn teden mimo.

Ali pa cena ... ljudje, a greste sploh kdaj iz bajte? Recimo kampirat? Ali pa domnevate, da so cene kampov v bližnji okolici kaj bistveno nižje? Le, da imaš tu ekstra bonus nekih 120 bandov, fajno družbo, pa še kaj.
Seveda je naokoli nekaj cenejših festivalov. Še precej več pa dražjih. Za karto enodnevnega dunajskega VMM, ki ga bom obiskal maja, sem dal okoli 69 eur.  En teden kampiranja v istem letnem obdobju v kampu Adria Ankaran vas bo prišel 118 eur. Zgolj jebeno kampiranje. Kaj vam ni jasno? Aja, cena hamburgerja ... ja, res je, ni poceni. Ampak do jebenega centra Tolmina z mega poceni restavracijami, trgovinami itd... imaš cca 10 minut peš. Dvigni kdaj jebeno rit, pojdi na sprehod ... pa ti nenadoma hrana in pijača (ja, ker res se ga moraš nabiti ravno pod odrom, a?) ne bosta več draga. Vnos pijače v kamp pa tako ali tako nihče ne omejuje.

Pa klovni? A se dejansko mečete po tleh zaradi tega, ker se v množici 15 - 16 tisoč ljudi v črnem najde nekih deset, dvajset ... francoskih klovnov? Teh, ki so po vrhu tega zanimivi tudi fotografom, na osnovi katerih slik si ustvarjate neko mnenje in potem  do naslednje sezone mečete po tleh, kot da so oni razlog, da vam festival ni kul. Pa oni "razlog", da vam to ni to (yeah, righ!). Pač pridi, pa potem bluzi, da ti ni kul, namesto, da se doma po jajcih praskaš in igraš edgy elitista ... 

Pač, če prideš, ne prideš ... tvoja stvar, je pa patetično si kot tarčo in predmet frustracij izbrati enega redkih konkretnih metal festivalov v naši državi, namesto vseh ostalih oslarij, ki vas obdajajo. Ah, pa tisto vzdihovanje za dogodki izpred dvajsetih let. Tudi tič ti je dvajset let nazaj bolj stal, pa to ne pomeni, da ljudje na splošno dandanes seksajo kaj manj.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2754
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2019 at 08:59
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Ah, pa tisto vzdihovanje za dogodki izpred dvajsetih let. Tudi tič ti je dvajset let nazaj bolj stal, pa to ne pomeni, da ljudje na splošno dandanes seksajo kaj manj.


zakon!! Thumbs Up

sicer sem pa imel podobno debato z nekom preko FB o lanski turneji vsemogočnih Slayer. kako je bil tisti koncert enkrat tam nekje leta 2006 (ali nekaj takega) über dober in da jih dejansko po tem sploh ne bi rabil več videti. pri tem se pa očitno le redki zavedajo, da so koncerti pač minljiva stvar, ki pa je v glavnem odisna od trenutnega počutja.

glede MD pa: če ti razmerje med ceno in storitvijo/ponudbo ustreza, greš, sicer pač ne. tudi jaz ne razumem tega kurčenja nečesa samo zato, ker ti pač ni všeč. sem mnenja, da lahko potrošniki s svojo udeležbo ali neudeležbo ponudniku storitev povemo več kot dovolj. in če je festival zadnja leta razprodan ali blizu tega, potem se je treba vprašati, kdo ima prav: tistih 12k v Tolminu ali teh nekaj posameznikov, ki ostanejo doma. ali pač gredo drugam.... v podobnem duhu sem že zaznal kritike češkega BA. Big smile
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2053
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2019 at 10:36
Tole lahko pričakujemo že na prvi večer, tam med drevesi, na drugem odru. In to takoj zatem, ko bodo na main stageu odigrali legendarni Neurosis, ki jih tudi še nisem videl. Res nam bo težko ... Wink

P l a c e h o l d e r
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2054
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2019 at 12:55
Zadnjim trem postom globok priklon in pohvale. Očitno le niso še vsi postali totalni ozkogledneži, ki imajo svoj edini sveti prav, vse ostalo pa ni dovolj tr00 zanje. Thumbs Up
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Mar.2019 at 23:02
Heheh, eni se drkajo zarad 175+€ karte, nekateri jo ima(m)jo za borih 120€...

Kot je že nekdo pred mano napisal - JA, RES JE! Ni cel teden vsak dan po mojem/tvojem/njegovem okusu, ampak tudi v tem je nekaj čara, da te v rit brcne nek no-name in si mislš: "Uau, spet neki novga odkril!"
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2053
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Apr.2019 at 20:57
Originally posted by grafin grafin wrote:

dzizs, folk, live and let die..
tut mene neki ne vlece letos, ampak grem, ker mi je lih pred nosom..
jz bi tiamat (pa darkthrone) :)))

Ne vem, če si opazila, ampak v zadnji najavi si dobila tudi Tiamat in to "with special set, featuring songs from 'Clouds' & 'Wildhoney'" (kar je meni osebno super). Če sem prav videl, se bo z njimi festival tudi zaključil. 

Glede Darkthrone pa najbrž veš, da se Fenriza ne da spraviti, da bi nastopal v živo in bo ta želja povsem verjetno neizpolnjena :)
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2053
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.May.2019 at 12:08
Originally posted by Atreides Atreides wrote:

Animals As Leaders se res splača pogledat... Na Brutalu so bli fenomenalni, edino škoda, da so bili tak zgodaj...
Skenslali. Izleda, da jim je biti predskupina Slayer-jev v Kanadi na ta termin bolj mikavno.

Namesto njih "dobimo" Bullet. Tudi če ne ...
P l a c e h o l d e r
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6688
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.May.2019 at 08:07
sm zvedla neuradno za tiamat ze za kulturni dan :>
darkthrone pa si zazelim vsako leto..upanje bo umrlo skupaj z mano :))))
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.May.2019 at 10:23
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Originally posted by Atreides Atreides wrote:

Animals As Leaders se res splača pogledat... Na Brutalu so bli fenomenalni, edino škoda, da so bili tak zgodaj...
Skenslali. Izleda, da jim je biti predskupina Slayer-jev v Kanadi na ta termin bolj mikavno.

Namesto njih "dobimo" Bullet. Tudi če ne ...

beeeeda! animals as leaders so bli razlog za ponovni obisk, čeprav že leta govorim, da bi si po letih zvestobe festivalu mal drugače organiziral dopust... zdej mi ostane 400 pirov pa akercocke.. bomo vidl
Back to Top
Železnk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 05.Jun.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1602
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Železnk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.May.2019 at 22:27
Škoda za AAL. K sreči sem že nabavil karto za Brutal Assault, tako da upam, da ne odpovejo nastopa še tam.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2053
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.May.2019 at 13:00
Ste videli danes objavljeno novico v zvezi s prihodnjimi načrti in usmeritvami Metaldaysa? ... Mislim, da se je Bobanu povsem skegljalo. Uradno.

- Od 2021 dalje ni več vnosa hrane in pijače v kamp. 12.000 do 15.000 ljudi bo omejeno zgolj in samo na ponudbo kampa.
- Od 2023 bomo bojda vsi postali vegani. Oz. na voljo bo zgolj in samo "100% plantbase" ponudba.

Kot bi se trudili odgnati še zadnje, ki smo zagovarjali festival kot takšen :) Ja, vem, da se boste zdajle eni privoščjivo smejali (mja, glih jaz sem moral to objaviti tu, ane :p), ampak imeti pred nosom festival, kot je v trenutni obliki (pa ne trdim, da je vse idealno) se mi zdi še vedno fantastična zadeva in ga imam rad. 
Cena 9 eur za hamburger me ne moti in še manj ves vege crap, dokler imam na voljo prinesti svojo hrano v kamp. Ampak, da mi bodo na vhodu brskali po vrečkah in nahrbrniku ter da se bom (z izjemo sprehodov po Tolminu) cel teden basal z 9€ vegi hamburgerji, 7€ vegi čorbami in 9€ vegi burekom ter stal 3 ure v vrsti za kilo jabolk ... pa naj si nekam zatlači to. 

https://www.metaldays.net/1014/green-metaldays
P l a c e h o l d e r
Back to Top
bostjan_gajsek View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.May.2015
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bostjan_gajsek Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.May.2019 at 14:12
Od 2024 dalje prepoved black metal bendov, ker je od teh 66,6% nacistov

Od 2025 dalje prepoved thrash metal bandov, ker obiskovalci preveč čupajo in ustvarjajo veter, s tem odpihnejo ves sveži gorski zrak

....

2030 R.I.P. Metal days :D
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.May.2019 at 14:44
wow, tole so pa res velki koraki. verjetn se bo zamenjal 80% klientele. 
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2053
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.May.2019 at 19:50
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

wow, tole so pa res velki koraki. verjetn se bo zamenjal 80% klientele. 

 
Jaz nisem povsem prepričan v to. Velika glavnina (slišal sem, da tam nekje 80% ali 90% - če je to res) je tujcev. Večinoma Nemcev, Francozov ... in ti gotovo ne pridejo k nam, ker bi jim bližje naokoli manjkalo festivalov, ampak ker iščejo dogodivščino, počitnice, eksotiko ... in en teden veganske eksotike v sklopu vsega ostalega, kar jim je tu všeč, jih najbrž ne bo ustavil. 
Glede česa sem jaz skeptičen je možnost zagotoviti na tistem malem kraju 30 do 40k obrokov dnevno (če upoštevam celodnevno prehrano), ne da bi prihajalo do kaosa, ekstremno dolgih čakalnih vrst in vseh ostalih oslarij, ki to prinese. Da niti ne omenjam potencialno omejen nabor živil. 
Ne, da se ne bo dalo preživeti, zna pa vse sranje okoli tega prej kot "teden veganske kuhinje" odvrniti klientelo. 
Plus, ne vem, kako bo prebivalstvo Tolmina toleriralo celotedensko masovno "rajanje" na parking placih, pločnikih, pred trgovinami, parkih itd ... Tolmina. Če ne bodo ljudje smeli vnašati živila in pijačo v kamp, se bodo pa tega lotili zunaj in živa duša jim tega ne bo mogla prepovedati. Pa niti ni treba, da jih 12k to počne. Dovolj je 5 do 10% folka, pa bo pol Tolmina usranega in pokozlanega.
Je pa to vse samo moje ugibanje. Dvomim, da bo šlo vse tako kot so si zamislili, bomo videli ...
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Vader69 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26.Mar.2009
Status: Offline
Points: 184
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vader69 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.May.2019 at 19:52
hahaahahah počas bo treba po kšnih tabletih ja Big smile
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2054
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.May.2019 at 21:48
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Ste videli danes objavljeno novico v zvezi s prihodnjimi načrti in usmeritvami Metaldaysa? ... Mislim, da se je Bobanu povsem skegljalo. Uradno.

- Od 2021 dalje ni več vnosa hrane in pijače v kamp. 12.000 do 15.000 ljudi bo omejeno zgolj in samo na ponudbo kampa.
- Od 2023 bomo bojda vsi postali vegani. Oz. na voljo bo zgolj in samo "100% plantbase" ponudba.

Kot bi se trudili odgnati še zadnje, ki smo zagovarjali festival kot takšen :) Ja, vem, da se boste zdajle eni privoščjivo smejali (mja, glih jaz sem moral to objaviti tu, ane :p), ampak imeti pred nosom festival, kot je v trenutni obliki (pa ne trdim, da je vse idealno) se mi zdi še vedno fantastična zadeva in ga imam rad. 
Cena 9 eur za hamburger me ne moti in še manj ves vege crap, dokler imam na voljo prinesti svojo hrano v kamp. Ampak, da mi bodo na vhodu brskali po vrečkah in nahrbrniku ter da se bom (z izjemo sprehodov po Tolminu) cel teden basal z 9€ vegi hamburgerji, 7€ vegi čorbami in 9€ vegi burekom ter stal 3 ure v vrsti za kilo jabolk ... pa naj si nekam zatlači to. 

https://www.metaldays.net/1014/green-metaldays

OK, najprej bom takoj napisal, da prvič slišim za ta info. Ne da ne verjamem tvojim besedam, samo vseeno bi to želel najprej uradno potrjeno, preden se razvije protest in metalci ustanovijo svojo vardo al karkoli.. Big smile Sicer druga točka mene niti najmanj ne moti, prav nasprotno, se mi pa vseeno zdi nenavadno, sploh za zelo zaostalo in konzervativno sloven(celj)sko okolje ter posledično organizirane dogodke. Prav tako se pa nikoli nisem strinjal, da je represija idealno orodje za uveljavljanje nečesa, tako da karkoli imajo organizatorji za bregom, je na tak način (na žalost) obsojeno na propad..

No kakorkoli,  ni toliko to, kot to, da bo mogoče hrano izključno samo na uradnih stojnicah kupovat, medtem ko svoje ne boš smel notri prinest. To mi je pa skrajno bedasto in se pridružujem upravičeni kritiki. Drži tudi, da je glavnina obiskovalcev tujcev in da se jim zna dejansko fino zdet vse skupaj, čeprav.. Po vseh izkušnjah z nemškimi festi in dogodki, se sprašujem, kako hudiča jim bo mogoče dopovedat, da "Kein Wurst, nur Gemüse!" Beats me.. Big smile


Edino ob kar se moram pa spotaknit, so pa navedene cene. Ok, priznam, nisem še niti en MC/MD obredel vseh štantov, ampak kar sem jih, so imeli čisto solidno ponudbo, cene pa tudi niso bile spet tako navite. 7€ mislim da je bila maksimalna cena, ostalo vse okoli 5€, kar je za MD standarde še čisto sprejemljivo. Tako da ne vem od kje ti 9 evrske ideje, drži pa, da se zna do takrat pa res vse skup še spremenit, to pa. Kar se pa ponudbe tiče, od moje družbe sem edini vegan (čeprav se nikoli tako ne nazivam dejansko) pa kakšnega vegetarijanca bi še našli, ostalo sami crkovinožderci na veliko, no spodaj ob plaži so čisto VSI navalili na vegan kebab iliti vegibab, pa vsi pohvalili, da je super dober. (4 al pa 5 €, ne spomnim se, žal..) Hočem samo povedat, da dramatizirat ni treba, pa čeravno je užaljenost zavoljo manjka krvavic in krače velika. So tud hujše stvari.. predstavljej si, da prohibicijo uvedejo in bi vsak samo vodo smel pit. Tongue

Kakorkol, ne jemlji kot napad nate, sam tale s cenami je res "malo" zapretiravana, okol ostalega se pa strinjam s teboj, kakor zveni ironično, ampak nikol nisem podpiral takih prepovedi in zapovedi, pa jih tudi tu ne bom. A kot prvo bi želel tole uradno potrjeno informacijo sploh kje zasledit, ker, kot rečeno, zaenkrat je nisem še nikjer. Wink

Peace, pa upam da se vidimo v prihodnjih letih, ker letos grem raje na Rock Fest v Barcelono na perfekten lineup praznovat rojstni dan, pa bom posledično Tolmin izpustil. Smile
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.May.2019 at 23:56
Men se pa zdi da je najbrž dobro, da tak festival ne gradi svoje identitete v neskončnost samo na glasbi (kar poskuša delat itak vsak festival) in na lepi lokaciji/naravi (kar dela velik del slovenskega turizma), ampak da namesto tega seže še malo dlje in razvija svoj "brand" in ponujene storitve naprej v zanimivo smer.








All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2054
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.May.2019 at 10:22
Kar praviš sicer ima nek konkreten point, samo kar se mene tiče se da precej bolj elegantno vse skup izpeljat. Princip 'to dovolimo, ostalega ne' je tisti, ki me moti in zarad katerega menim, da se zna slabo končat vse skupaj. Gotovo bi tako glede ponudbe hrane obstajala boljša možnost, če bi npr. postavili območje ki spominja na 'slovensko vas' (saj je to tisto področje, kjer je tisti velik šotor z ogromno sortami piva, okoli pa stojnice s hrano?) pa bi le-ta ponujala izključno vegi dobrote. Če bi se sčasoma opazilo, da vse več obiskovalcev zahaja tja, to že nekaj pove. Če bi stojnice samevale, takisto. Da pa zapoveš kdo ima edini privilegij tam ponujat svoje storitve, pa za moje pojme ni najbolj optimalna opcija. Še manj pa prepoved vnosa česarkoli na festivalsko področje (kar jaz razumem tudi pod kamping področje) Saj je lepo, da imaš možnost obiskovat stojnice  hrano in pijačo, ampak včasih pa preprosto paše malo posedet v senci nekega zavetja in z družbo čvekat o neumnostih, zraven pa pit karkoli že imaš, odpret nek prigrizek, ali pa konkretno spečt nekaj, če imaš s seboj žar ipd. Hudiča, že samo plastenko vode paše imet pri sebi. Glede na ponujen info, naj bi nič od tega ne bilo več možno, kar se mi zdi pa čista katastrofa. Da ni dovoljen vnos česarkoli na prizorišče pred odrom pa je seveda samoumevno..


Kakorkoli, da ne bom prehiteval, najprej bi želel s strani organizatorjev sploh uraden info dobit, ker trenutno se nanašam zgolj na prejšnje poste v tej temi in lahko, da vsi skupaj brcamo v temo. Kar se tiče inovativnosti festivala, je le-ta ponavadi dobrodošla, a mora pri tem vseeno biti tudi taktna. Kot rečeno, mene zgolj v-stojnice s hrano niti najmanj ne bi motile, vprašanje pa, če je to res pravi način za čimboljšo izkušnjo za vse. Bo čas pokazal, druge ni. Zaenkrat si samo želim čimboljšega line-upa za 2020, ostalo pa, ko bo čas za to.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2053
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.May.2019 at 10:39
Originally posted by Lunik Lunik wrote:

  
OK, najprej bom takoj napisal, da prvič slišim za ta info. Ne da ne verjamem tvojim besedam, samo vseeno bi to želel najprej uradno potrjeno, preden se razvije protest in metalci ustanovijo svojo vardo al karkoli..

Kako težko je pa odpreti link, ki si ga sam citiral zgoraj? ;-)
Še enkat: https://www.metaldays.net/1014/green-metaldays
In še v sliki: 




Originally posted by Lunik Lunik wrote:

Edino ob kar se moram pa spotaknit, so pa navedene cene. Ok, priznam, nisem še niti en MC/MD obredel vseh štantov, ampak kar sem jih, so imeli čisto solidno ponudbo, cene pa tudi niso bile spet tako navite. 7€ mislim da je bila maksimalna cena, ostalo vse okoli 5€, kar je za MD standarde še čisto sprejemljivo. Tako da ne vem od kje ti 9 evrske ideje, drži pa, da se zna do takrat pa res vse skup še spremenit, to pa.
Od kje mi ideje?  Ammm ... menda ti ja ne lažem? :) Toliko sem dal za hamburger v slovenski vasi (pod šotorom skrajno desno zgoraj). Nekateri so bili po 11 eur. 
Ne vem pa kje si ti videl "ostalo okoli 5 eur". Edino kar, tako po spominu, pade med vse to "ostalo" je pizza na kos po 4€ levo ob vhodu na main stage.
Predlani se je sicer marsikaj dobilo po 7 eur (Maharaja, itd...) lani pa so cene kotirale od 7€ navzgor, nikakor pa ne okoli 5 eur.

Sicer pa naj citiram Tjašin komentar izpred dveh dnevov nazaj z offical metaldays FB skupine, če ne verjameš meni.

"Js bi samo pokomentirala Nikin komentar glede hrane. V letu 2018 nevem kje si zasledila burgerje za 5e, prosim povej, ker kar sem js gledala ni bilo štanta pod 7e. Nagci so stali 8e, nagci in pomfri pa 11e, zajtrk jajce na oko in slanina 9e. Pa nej še kdo reče, da so to normalne cene. Mogoče Nemcem, pri nas zagotovo ne. Veganski štant mala posodice hrane 7 ali 8e, smo sprobal in nam je bilo dobro, ampak js se od te majhne porcije nisem najedla, nevem kako bi se moški. Poleg tega pa se cene čisto vsako leto zvišujejo, povprečno za 3e na leto, kaj potem lahko pričakujemo letos, a bo treba it na bankomat, da si bomo Slovenci lahko kupil pomfri?"

Sam, kot sem že omenil, se ne pizdim čez te cene. Če se mi res močno zalušta, bom tu pa tam že dal tistih 9€, na splošno se pa rad sprehodim do centra Tolmina, do trgovine, kaj prinesem v kamp itd ... dokler je to opcija.



Edited by Speadge - 24.May.2019 at 10:59
P l a c e h o l d e r
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.May.2019 at 14:18
Da se ena ideja res prime in postane norma ponavadi rabi ena generacija izumret, da lahko nova sfura z posodobljenimi načeli.

Ta trenutk se iz vseh kanonov strelja z okoljevarstvenimi in prehranskimi topovi... sej stanje je res urgentno, mogoče tega v zašumljeni Sloveniji lih ni opazit, ker nimamo lih velemest ampak smo bolj vaškega formata... kakorkoli, 2 scenarija.. al se bodo pokazal svetu kako se povede človeštvo v novi vek, kjer se bomo naštelal na prbližno sožitlje z kuglo, al pa bo to poslovni samomor.

Še vedno drži, da folk komi čaka dopust, da se tam poč dol, odpre sto pirov in dobro pije in je... in na konc nese tisto vrečo smeti v kontejner da se dobro počuti, sej bo nekdo za njim pospravil, sej je plačal 200e konc koncev. 

Folk že zdej prodaja karte zarad generatorjev elektrike, ki so nekaterim bli jedro njihove dnevne sobe. So se počutil nezaželjene. Oz. ne bodo mogl počet, kar so mislil počet. Verjetno se bo marsikateremu zvestemu obiskovalcu zdaj že želodc obrnu. Oz. mu bo želodec zavrnil to kar ponujajo. Sepravi ali se folk spremeni totalno, al pa se najde novo ljudi. Poslovno ful predrzna poteza z opcijo poslovnega samomora. 


Najbolj me zanima kako se bo izvajal nadzor... a bo to pregled ruzakov na vhodu, bodo varnostniki pregledoval tipe šotorov? Je res, da se ogromno šotorov pusti na tleh - sploh če v vetru poči kkšna palca. Ampak še vedno so to šotori, ki vsaj nazivno so za večkratno uporabo. 

Zdaj na festivalu za cca 60e najema ponujajo tole:



Kar pa ni reusable, ampak recyclable. 

Zgleda bodo gozni lerdiji zdej poleg opojnih reči zdej še čevape pa mleko prodajal :) 

Skratka... želel bi si pridt na dopust, ampak če bo namesto tega birofašizem z zelo prisotnim nadzorom vse povsod... pol to ni dopust.

In pol se lahko reče "ja lej, ne nosi sabo svojih slabih navad in mesa in smeti, pa se nimaš česa bat"
Bomo vidl. 


Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.May.2019 at 15:41
Mene pri celi stvari najbol zmoti, da dobim obcutek, da mi hocejo prodati nek "lifestyle". Z samim okoljevarstvom ni nic narobe, se tudi sam trudim cimbolj poskrbeti za te stvari. Samo taki ukrepi mi pa zal mocno smrdijo po nekem trendu, po uveljavljanju necesa kar privlaci samo doticen tip ljudi, ni pa logicno in sprejemljivo za vse. V glavo mi je skocil recimo Glastonbury, ki se je zacel v 70h kot hippie/rock festival ki je promoviral svobodo in "feel good" odnos. Danes je pa nek luksuz, prestiz, lifestyle choice, ki ponuja glamping za obskurne cene in se osredotoca na slikanje vseh "estradnikov" v njihovih "hippie" opravah ki so vrjetno vredne kot en mali korejski avto.

Ne vem, to ni metal (pa nocem zveneti kot Fatur tukaj hehe, pa brez zamere Gasper, malo heca ;) ) ampak a ni poanta cele subkulture vedno bila neka svoboda in moznost razmislanja z lastno glavo? Saj to ne pomeni, da naj zdaj vse nasmetimo in da nam je vseeno za okolje, ampak vsi te zgoraj nasteti ukrepi pa mocno omejujejo to svobodo. Kot je Frogy rekel, to ni dopust vec, ce te na vsakem koraku z sokoljim ocesom gleda zeleni Gestapo. Saj po veliki vecini nismo neke neodgovorne zivali, ki jim dol visi za vse.  In tudi nasploh saj po feedbacku od kjerkoli metalci ponavadi se najbolje poskrbimo za red in cistoco napram ostalim dogodkom drugih subkultur (sploh kar sem slisal o reggae festih). Se posebaj pa v Sloveniji. Tukaj v Londonu je mogoce malo drugace, po kaksnih koncertih je v dvorani do gleznjev plastike po tleh. Pa vseeno je ogromen procent ljudi, ki ali te stvari pobere, ali pa ze v startu platiko nese nazaj na sank ali odlagalno polico. Kaj pa vem, ozavescanje se mi je vedno zdelo bolj produktivno kot represija...
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2054
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.May.2019 at 16:03
@ Speadge: Ej, ne spomnim se kje vse sem jedel, ampak direkt v slovenski vasi je bila ena od stojnic, ki je nudila rezance ali riž z dušeno zelenjavo. Takole na pamet bi dejal da za 6€, ker več dvomim da bi sploh dal za karkoli. Porcija pa za najest. Pa sem (bil) totalni požeruh. Če pa vzamemo še v obzir, da na "taveliko dozo hrane" človek pri zdravi pameti zavije v Tolmin, medtem ko na prizorišču samo dopolni praznino v wampu, pa sploh. Absolutno pa nikjer nisem dajal po 8 ali 9€, tudi če bi videl kak tak štant, bi se samo obrnil, pa če mi kruli v želodcu do domače vasi. Kot je pa tudi že bilo rečeno, pa spodaj, direktno ob Soči, en štant, ki mu ni bilo ustreznika ''više''po prizorišču (ne spomnim se imena firme, ki je to prakticirala, vem pa da sicer nimajo svoje restavracije/lokala, temveč strežejo zgolj poleti po festih) in kjer si dobil vegibab - velik, nasiten, predvsem pa okusen - potrjeno s strani vse mesojede publike, ki si ga je privoščila. 5€ če me spomin ne vara, max 6, definitivno pa ne toliko kot naštevaš. Sem pa nekje dal še 7€ za manjšo pico z vegan sirom, nekje v bližini second stage-a, pa mislim da so bili tujci. Italijani mogoče?
Skratka, zanimivo, da komentar, ki si ga nalimal, citira pa vsejedo ponudbo, pizdenje poteka pa čez 'zeleni tabor'. Res, komentar na mestu, ni kaj! Big smile

Da pa ne bo pomote, prav nikjer ne trdim, da pa res ne bomo dajali v bodoče po 10€ za eno samo stvar na festivalu, ker MC/MD že od začetka furata nekakšen elitizem in jim gladko dol visi če se navadna raja vsaja, ker jim je drago. Bo pač kak Šved več prišel na festival..


Glede Atuinovega in ostalih komentarjev pa spet: JA, tudi sam se pridružujem mnenju, da taka represija in 'zeleni Gestapo' metode nikamor ne peljejo, ter imam občutek, da se ne bo končalo dobro, prej ko slej. Vskeakor menim, da bi se dalo najt neko bolj taktno rešitev (kot sem že pisal). Vseeno pa ne vem kaj je pravi razlog za vse skupaj. Mogoče pa 'pospraviti za festivalom' ni tako preprosto kot se nam sprva zdi, ne glede na to, da pomaga pri tem početju ogromno prostovoljcev in zaposlenih. Mogoče so stroški odvoza vse navlake (pre)visoki, mogoče lokalni živelj noče več dajati zemljišča v najem če se nekaj ne spremeni, mogoče je okolica Soče in nasploh tisto področje pod kakim varstvom pa terja strožje ukrepe.. NE VEM! SAMO UGIBAM! Ampak mogoče pa imajo konkretne razloge za vse te sklepe in se ne grejo zgolj hipsterskih organizatorjev, da bodo dobivali lajke po FB. Vsekakor bi bilo dobro dobit kak odziv in/ali dodatna pojasnila s strani organizatorjev.

Še zadnjič pa, sam nimam dobrega občutka glede vsega skupaj trenutno, če se pa predstavi ozadje odločitve in navede konkretne razloge, bo mogoče bolj preprosto sprejet vse skupaj. Če pa bo tudi izvedba sprejetih ukrepov potekala bolj.. khm 'življenjsko' pa mogoče ne bo take panike. Glede slednjega bomo pa vsi skupaj morali počakat še nekaj časa, da bomo lahko podali oceno. Mislim da, če folk ne bo s sabo vlačil generatorjev, ne bo nikomur hudega, če pa je bistvo obiska nažiganje muzike v kampu, pa mogoče bolj prav pride obisk Rock Otočca ali nečesa podobnega.. Prav tako mislim, da tudi sestradan ne bo nihče, samo malo inovativnosti bo potrebne, v najslabšem primeru pa obisk mesta preden se gre do odra. Res ne zveni kot Sizifove muke..

Kakorkoli, več bo znanega v bodoče. Mogoče bo tole super odločitev in preporod festivala v nekaj veličastnega, mogoče bo poslovni samomor kot Frogi pravi.. bomo videli, do takrat pa lahko samo ugibamo. Smile


Edited by Lunik - 24.May.2019 at 16:42
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.May.2019 at 17:02
Če se spomnemo začetkov, priv metalcamp 2004... je blo vsem čisto normalno metat piksne v Sočo in jih streljat s kamnčki. Ni blo prov dosti ljudi, ki bi ugovarjal takemu početju.

Pol so objavili kolk TON svinjarije so zajeli v čistilni napravi in naslednje leto namestili opozorila, da se smetenje reke kaznuje s prerezom zapestnice. 

Še 1x. Sploh ni default, da folk reče "ej, a ni to najčistejša rekla v Evropi, kaj če bi jo tako ohranil?" Ne. Dobesedno vzgojil so nas v nekaj letih. Pol je to ratala normala in zdej če bi videli nekoga metat piksne v Sočo bi se gledalci sami spremenil v policijo.

Mogoče bo pr tem ista scena in bomo čez par let vsi zvečli vegansko in težil mesojedcem, da naj to prenehajo bit al pa naj gredo drugam.

Hočem rečt, od modernga človeka dans letijo ogorki čikov, flaše, piksne, embalaža in vaše base prek vseh por neki kar ga ohranja odvisnega... morda nas pa le prevzgojijo 
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2053
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.May.2019 at 17:24
Originally posted by Lunik Lunik wrote:

 Skratka, zanimivo, da komentar, ki si ga nalimal, citira pa vsejedo ponudbo, pizdenje poteka pa čez 'zeleni tabor'. Res, komentar na mestu, ni kaj! Big smile
To je samo zato, ker si se preveč osredotočil na del debate, hkrati pa pozabil, da "pizdenje" poteka tudi o "ni več vnosa hrane v kamp, medtem ko so zadeve v kampu preklemansko drage". 
Torej, ni se nanašalo na zeleni tabor - to si tu dodal ti, ampak skrb nekaterih, da bodo s cenami, ki znajo biti v kampu res konkretno zasoljene, ob prepovedi vnosa hrane in pijače v kamp, res morali razbiti šparovček za tisti en teden festivala ;-)
Glede cen pa, saj ti verjamem, da si našel kakšno reč za 5 do 6 eur, kot praviš, da pa so bile to v 2018 običajne cene naokoli, me pa ne boš prepričal. V "Slovenski vasi" so se cene za povsem osnovne stvari (chicken nuggets, hamburger...) vrtele med 7 do 11 eur.

(samo v pojasnilo, brez potrebe po "bickeringu")
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2054
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.May.2019 at 18:04
Glede zadnjega posta ti čisto verjamem, se strinjam, da ni potrebe po prerekanju. V vsakem primeru MD ni ravno poceni fest, vsaj za naše razmere ne, temu primerno se je človek primoran znajti in ko si enkrat 'noter' zapravljat samo takrat, ko ne gre drugače. Sicer verjamem tudi, da imajo tudi razloge za višje cene, recimo najemnina in splošni stroški za stojnico, pa vseeno.. nam kot odjemalcem ni preveč mar za to, zanimajo nas samo cene in kvaliteta ponudbe. Recimo da je za zdaj še nekako v mejah sprejemljivega, v bodoče pa kdo ve..

Kakorkoli, meni je v interesu, da MD še naprej obratuje na naših tleh. S temi napovedanimi spremembami bo to mogoče res bolj zapleteno, morda pa tudi ne. Sam bi najprej želel slišat kako izjavo od Bobana oz. drugih organizatorjev, pojasnila itd. Mogoče stvar ne bo tako slaba, konec koncev vse skupaj poteka praktično na območju 'neokrnjene narave'. Vseeno pa smo lahko trenutno skeptiki, tako ker je MD že nekajkrat dosedaj postregel s kako cvetko, kot tudi ker gre le za Slovenijo, kjer imaš včasih občutek, da si v Zoni somraka.. Živi bili, pa vidjeli. Smile
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,344 seconds.