Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Festivali > Domači festivali
  New Posts New Posts RSS Feed - MetalDays 2019
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

MetalDays 2019 - Event Date: 20.Jul.2019 - 27.Jul.2019

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Message
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.May.2019 at 00:28
Originally posted by Atuin Atuin wrote:

Kot je Frogy rekel, to ni dopust vec, ce te na vsakem koraku z sokoljim ocesom gleda zeleni Gestapo. 

Ma kaj ni, seveda je. :) Nikoli nisem vrgel piksne v grmovje ali reko in nikoli je ne bom. In če organizator noče, da noter vlačim svojo robo, je ne bom skrival v potovalko. Moje krasno obnašanje si lahko nato sproti beleži 500 redarjev in moj dopust ne bo okrnjen niti malo. 

Rule of thumb za  oceno stroškov obiska Metaldays vsi poznamo že leta, tudi tisti, ki ne hodimo tja redno. Z vnaprej znanimi pogoji je možno v par minutah ocenit, če si lahko privoščiš obisk festa. Če si ga lahko, greš, če ne pa pač ne jamraš in greš drugam... tako jaz to vidim.


All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2053
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.May.2019 at 09:05
Originally posted by rožica rožica wrote:

Originally posted by Atuin Atuin wrote:

Kot je Frogy rekel, to ni dopust vec, ce te na vsakem koraku z sokoljim ocesom gleda zeleni Gestapo. 

Ma kaj ni, seveda je. :) Nikoli nisem vrgel piksne v grmovje ali reko in nikoli je ne bom. In če organizator noče, da noter vlačim svojo robo, je ne bom skrival v potovalko. Moje krasno obnašanje si lahko nato sproti beleži 500 redarjev in moj dopust ne bo okrnjen niti malo.

In pa seveda ti ne bo noben problem po prav vsakem sprehodu iz kampa nazaj v vrsti na 35C čakati, da ti redar obrne nahrbtnik in pretipa žepe. Da ja ne boš prešvercal kakšno plastenko vode v kamp. 
Posebno sanjska dopustniška izkušnja ti bo pa gotovo trikrat dnevno zlasti tista ura pa pol, ko boš z menažko v roki v vrsti z ostalimi x tisoč obiskovalci hvaležno čakal na topel dnevni obrok. Če ti bodo zvezde naklonjene in gotovo ti bodo, boš imel med tistim čakanjem tam še dovolj časa, da zmoliš očenaš (oseminštiridestkrat) ob hvaležnosti za topel vegetarianski obrok. Pa še vesel boš, da lahko plačaš to. 
"Mi molče, s toplino v srcu, sprejmemo, kar nam pride naproti", aneda? 

S tistim na koncu se pa deloma strinjam. Greš, ne greš ... odločitev posameznika. Bi mi bilo pa žal, da bi določene stvari na festivalu, ki ga sicer rad in redno obiskujem, privedle do tega, da mi ta lokalni festival ne bi bil več opcija. 
Glede jamranja pa, ljudje ne bomo debatirali zgolj o tem, kar se zdi tebi pomembno debatirati, mar ne? Tako kot je opcija objaviti novico, jo je opcija tudi komentirati, pohvaliti, kritizirati, argumentirati, navesti predloge, kako bi bilo mogoče bolje itd. Kot obiskovalec nekega dogodka je človek še vedno v to vpet, del tega.
Če si bral pozorno, zadnji komentarji niso bili v stilu "wtf, vse je brezveze, shit, #%$&, bla bla, mene sploh ni tja, bla bla...", ampak pomisleki, komentarji ljudi, ki dejansko hodimo tja.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2054
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.May.2019 at 10:15
Pomojem imata oba po svoje prav, samo vseeno se mi zdi tule najbolj pomembno izpostavit, da zaenkrat sploh še ne vemo kako bo to potekalo. Recimo: ne bo možen vnos svojih zadev v kamp. OK, bedno.. AMPAK! Obenem vseeno piše, da bo festivalska trgovina nekje. Torej boš vseeno lahko nabavil stvari kot take, pa si potem nekaj v kampu pripravil za pojest? To vseeno hkrati pušča odprto problematiko tako navitih cen kot ekstremne gneče, pa vseeno je obenem tudi nek plus. Ne vem, zgolj domnevam. Zato pa pravim, da ni dovolj samo sklepati na podlagi enega namenskega plakata ipd. ampak dobit konkreten odziv s strani organizatorjev, dodatna pojasnila ipd. Verjetno tudi glas ljudstva nekaj šteje in bodo vsaj pripravljeni na kakšen predlog, če se izkaže da jih je dovolj, ki menijo tako in tako.. Ne vem, bomo videli. Vsekakor upam, da karkoli že natuhtajo kot novost, da bo izpeljano smiselno in praktično, sicer je ves trud zaman.
Back to Top
Melkor View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 20.Jan.2010
Status: Offline
Points: 279
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Melkor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.May.2019 at 22:26
"Introduction of festival shop and market with regular prices."

A tega ni noben prebral, ne vem, če nekaj komentiraš je lepo da si najprej prebereš...
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2053
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.May.2019 at 09:32
Ah, odkrivanje tople vode ... Na osnovi česa predvidevaš, da ni nihče prebral? In kaj točno to spremeni?

Ja, naj bi bila med 2021 in 2023 improvizirana trgovina/tržnica, z 2023 in dalje pa naj bi bil na področju festivala na voljo zgolj in samo vege stuff. 
Meni osebno (glej - debatiramo, ane) to ne vliva dosti upanja, razen, če bodo ob Soči znotraj kampa postavili dobro založen hipermarket s 15imi blagajnami - kar se pa na tistem področju ne bo zgodilo. 
Saj se zavedaš, kaj pomeni koncentracija 12 do 15k folka (to je cca 5x več, kot ga ima cela občina Tolmin), ki kupuje večino hrane, dnevnih obrokov (z izjemo občasnih sprehodov v center) na tako malem področju?
Saj ni stvar v tem, da se tisti teden ne da preživeti. Itak, da se da. Človek preživi še kaj hujšega. Je pa vprašanje, če bo to še vedno dopust, ki si ga ob vseh restrikcijah želimo tam preživeti za tisto ceno (ki je vsako leto višja). 
Ni problem sama ponudba kampa, ampak restrikcija za celotno maso več tisoč glave množice na zgolj tisto, kar bo v improviziranem kampu za ceno, kakršna koli pač že bo, na voljo.
Bomo videli, guess.

P l a c e h o l d e r
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.May.2019 at 10:51
Mnja tole mi zgleda kot da gremo od ideje free marketa (manj regulacije, ljudje se sami odločajo kam bodo šli dat keš... nekam v mesto, kjer se folk razpredi okoli ponudbe in kjer je infrastruktura že prpravljena od prej) v centralno planiranje in upravljanje, kjer biro vnaprej predvidi kakšne bodo potrebe - in ne odgovarja za potencialn kaos.

Glede dopusta pa to pomeni, če dam primer iz dveh zaporednih festivalov Ozora, kjer vsako naslednj leto pride nekajkrat več ljudi, ker je konkurenčni festival Boom organiziran na 2 leti na Ozoro rine masa obiskovalcev. Sepravi vsako sodo leto je 3-4x več folka kot na liho leto.

V praksi to pomeni da namesto 5 minut čakaš na tuš eno uro. Ravno tako na 35 stopinj na soncu čakaš na hrano kkšno uro. Ne da se ne da preživet, ampak v tem primeru gledaš katere bande boš moral izpustit da boš opravil najnujnejše. In k si lačn in smrdiš v vrsti vsak dan par ur, se počutiš bolj kot begunec v taborišču kot pa nekdo, ki je pršu na dopust. Kakorkoli, iskreno upam da sfurajo kakor so si zamislili in da teh težav ne bo. 
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jul.2019 at 12:34
Moram še tle mal ognja zanetit. Vidim, da rednecki na polno butthurtate po raznih fb-jih, ker festival postaja vse bolj zelen in vegan. Hahaha. Uživam v tem nezadovoljstvu, uh. Heart

Death in my metal, not in my meals.
The real monsters are often just people.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jul.2019 at 15:58
Bo tipičn bavarski heavy metulj švab ostal doma in boš dobil namesto njih brdo folka ki se gre jogo, je samo naravno organsko.. in acid & mdma :) 
Back to Top
Vraan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1757
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vraan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2019 at 23:37
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Bo tipičn bavarski heavy metulj švab ostal doma in boš dobil namesto njih brdo folka ki se gre jogo, je samo naravno organsko.. in acid & mdma :) 


Mnja, vegani, ki jih jaz poznam, ne marajo kemije. Sorry LOL
The real monsters are often just people.
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Jul.2019 at 06:56
Soooo good for you

Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2053
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jul.2019 at 11:05
Quote Boban Milunovic shared a link.
http://www.europarl.europa.eu/news/en/press-room/20190321IPR32111/parliament-seals-ban-on-throwaway-plastics-by-2021

This one is not about MD2019, but it is interesting one. Things are very slowly moving into the right direction, so maybe, just maybe we won't need to ban drinks and food from outside, and there may be no need for festival shop in 2021 as planned. Let see how this new law will looks like in practice, and how far all the supermarket chains are ready to go.
Itak da ne bo ... kdo bo pa (že z logističnega vidika) nafutral 15k ljudi zgolj s ponudbno znotraj kampa :)
P l a c e h o l d e r
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Jul.2019 at 16:32
Čri čri čri... THE festival je za vogalom. Kljub temu, da so mi glavni razlogi za obisk odpadli... tradicija vseeno kliče.  Si bom pa bolj športno zastavil, upam, bicikl mam sabo, Bovec in Gorica sta blizu, mogoče se še clo s kkšnim padalom v dolino zabrišem. Res nevem če sem naštel 10 bandov, ki bi jih vidu, bo pa upam da bolj skicirka kot procenti na sporedu... jeben plac in čas za disciplino vzgajat... :)

Tja pičim v petk popoldne ali soboto dopoldne, če bi šel kdo zravn  častim ride iz Kranja. Zadnji dan bom spustil ker pičim dopustovat naprej
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8477
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Jul.2019 at 19:19
Upam predvsem na lepo vreme. Pridem pogledat Demons & wizards, Hypocrisy, Soilwork, Decapitated in Bloodshot dawn. 
Četrtek ima super line-up na glavnem odru.
Soča pa kar vidim da bo letos premrzla in bodo kopalke ostale doma, čeprav se praktično vsakič ko sem dol zabrišem not. Letos je pa enostavno preveč dežja. 
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2053
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Jul.2019 at 20:49
Trenutna vremenska napoved za naslednji teden je kar solidna. Večino dni sončno do 29°C z možnostjo kakšnega občasnega naliva tu pa tam. 
Če se bo to obdržalo, si skoraj ne bi mogli želeti bolje.

Najbolj obetaven dan mi je ponedeljek (October tide -> Neurosis -> Necrophobic) kjer pride zame tudi do edinega line-up clasha in bodo zaradi Neurosis izpadli Dornenreich. Ali mogoče ne ... hmm, težka. 

Pa petek mi je tudi "hud". Winterhorde -> The Ruins of Beverast -> Tiamat z Wildhoney/Clouds setom -> nekje vmes na ta dan, če se mi bo dalo še stati, se bodo pa znašli za pofirbcat še Impaled Nazarene, pa mogoče Dimmu Borgir.

Ko takole gledam, v bistvu ni dneva, da se ne bi našel kakšen "moram videti", pa še kakšna dva "ok bi bilo videti" banda, tako da bom kar se glasbe tiče kar prišel na svoj račun.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jul.2019 at 11:30
Bliža se, bliža...Cool
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jul.2019 at 17:02
Na fb je po food fightu par dni bla živa debata o nadlegovanju žensk. Začel se je cel #metoo spektakel z učenjem normalnih dobromislečih ljudi z "no means no". Kar sicer ni čist res. Safeword means no. Ampak pustmo to.

Štekam po svoje, da more bit nadležno. Čist aritmetično, 3:1 razmerje M:Ž, od tiste tretine več kot pol zasedenih, preostanek razpade na privlačne in neprivlačne... in 8k klobas, ki vse stavijo na ta teden... Ampak v eni točki se srečata ponudba in povpraševanje.. In un tip tam, ki ponuja pivo ali twix za joške na 100 težitev dobi eno nočitev. Delujoča metoda za obupane.

Kar seveda niti malo ne naslovi tistega promila bolnikov, ki svoje slo potešijo na silo. 
Skratka, prej mislm, da bo od tega gibanja dobil po nosu tist zoprn (zadnji 2 leti 'taljan), ki se je na začetku tedna še drl "show boobs 4 beer. come on!!!", kar je do konca tedna po vsem kar je preteklo po njegovih žilah že spominjalo na purana ("c'mon" -> "gbaaal, gbaaaal")...

Skratka, dvorjenje raznih oblik, zapeljevanje in posledični akti so tradicionalno bli prisotni na vseh festivalih, konc koncev je vrhunc sezone in koncentrat folka, ki si je med sabo nekako ušeč... in men je blo vsako leto zanimivo gledat bolj in manj uspešne metode in prizore, ki jih je prikazal folk, da bi se srečal s svojo živalsko naravo. 

Prov spominja me na tole: 


Leta nazaj se spomnem parih francozev, ki so pršli našemljeni v grm.. full stack, veje, listi, po faci namazani z zemljo..

js: "hey guys.. ehm.. what is this, what are you doing?"
frenchies: "we'are disguised as a bush!"
js: "ok,.. why, what's the point?"
frenchies: "to attract the ladies"

TO. ATTRACT. THE. LADIES.

Bi si mislu, da bi po vseh teh letih te smešni poskusi umrl, ker nebi deloval. Ampak so še tu. Ker očitno deluje. Deluje za tisti odsotek ljudi, ki je že itak down 4 business. Ampak seva pa vsepovprek, ker ne nosimo oznake kdo je za in kdo ne. Ok, poročeni imajo mogoče prstan, pa še to ga kdo dol da ta teden. 

In zdej razmišljam in sprašujem predvsem ženske... kako zelo nadležno je to? Kolk to ubije filing festivala in kolk se v resnici počutite nič manj kot napadeno ob takšnih prizorih? Ker seveda se da zadevo izpeljat na boljši in na slabši način. 

Men je iskreno zabavno (gledat), ampak kot rečeno cvikam, da gre gibanje po glave teh ljudi in nikakor ne po glave tistih, ki naredijo nekaj, s čimer se ukvarja policija na koncu. 



Edited by frogstomp - 19.Jul.2019 at 09:37
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10913
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jul.2019 at 17:13
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

... Kar sicer ni čist res. Safeword means no. ...


In 2, ki se (pijana) prvič vidita in zamutita na festivalu, se bosta pred akcijo še dogovorila za varno besedo? LOL

Drugače sm pa pogledal seznam bendov in naštel enga ki bi ga vidu, Helstar. Se vidmo na Metaljotu. Big smile

FUCK THE WORLD
Back to Top
Paparazzi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Oct.2008
Status: Offline
Points: 2693
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paparazzi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jul.2019 at 08:19
Jaz grem verjetno že jutri gor, see ya !
Papa Papa Paparazzi !
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jul.2019 at 09:58
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8477
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jul.2019 at 13:45
Prišel samo v četrtek. 
Prvi band ki sem ga gledal po družabno pivskih aktivnostih je bil Bloodshot dawn. Malo šibek vokal, drugače muzika dobra.
Decapitated kot vedno odlom. Sem pa mislil da bosta kolega kar pobegnila, ker je bil njun prvi brutal koncert.
Soilwork smo se odločili spustiti.
Hypocrisy me tokrat niso navdušili. Zveneli so nekam prazno.
Demons and wizards pa top. Sploh to, da so imeli s sabo kor. 

Največji fail je, da sem pustil kopalke doma. Ves zlepljen in poten. Ko sem zjutraj uletel dam je šlo vse v pralni stroj, jaz pa pod tuš.

Ste videli oni dve bejbi z umetnimi xxl joškami? LOL
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 655
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jul.2019 at 14:26
@devin, lepo za tale tvoj report, upam da bodo še ostali razpoloženi, da podajo svoje mnenje... 

Ja Decapitated vedno "delajo" v živo... zdej so bli sploh "loaded " in pripravljeni, ker so morali zaradi okvare kombija spustit špil na Sloveškem dan ali dva prej... meni niti Soilwork, niti Hypocrisy nikdar niso najbolj potegnal, pa sem obojne gledal večkrat po raznih festivalih.

Onedve o katerih govoriš, pa sem videl prejle, je  kolega to slikal... za kozlat....

Vidim, da so bile highlight tudi one kante za pločevinke v obliki črk in z napisom "Mataldays"... tudi to vidim, da je nekdo slikal... namreč nekdo je bil kreativen in malce premetal črke, tako da je pisalo "MeatDays"...

Pa saj brez kopalk gre... se pač kopaš brez vsega... če s tem težave, pa pač v boksarcah... pri 36-38 stopinjah, kolikor bi jih naj bilo, se vržem noter v prisilnem jopiču...

Kot rečeno, verjetno bomo z veseljem vsi prebrali še kakšen report....

Potres je že bil ? 
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6688
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jul.2019 at 17:45
mene osebno noben ne nadleguje, me se nikol ni, mogoce se me ne upa.. :> razni napiski, grmi, dirty talk me sploh ne ganejo, najveckrat me spravi v smeh/ignore.. je pa zlo razlicno to, kaj sploh imas za nadlegovanje.. za ene je to, da te nekdo pogleda v srcno cakro ze prevec.. za mene je prevec, ce bi me kdo fizicno grabil.. kar me se ni.. za razne besedarije pa ze sproti izumim protistrup.. stekam pa sexualne impulze, ker je na md res ful sex v zraku.. in se tut sama kdaj poslinim..😎

letosnji lineup me ni prevec pritegnil, samo moram rec, da me je cist navdusla sredina grska zasedba.. uzivala tut na glisti.. pa decapitated.. in dj sekcija letos trga gate! dans se veselim zlasti tiamat! ❤ 

kar se tice vrocine, soca zmaga in ce kopalk ni, mamo zmeri gate s sabo.. se raj pa nudo ludo👍🤘 k vragu ta retradicionalizacija, kopalke do popka in odmiranje fkk..🤨
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3256
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jul.2019 at 15:08
Ta post pisem prilicno pijan, ker smo letos podaljsali do nedelje. Tiamat obožujem. Kvelertak noro dobro. Rotting christ  vrhunski. God is an astronaut dobijo srček. Dimmu borgir fletni. De mons and wizzards fenomenalni. Joškov dovolj. Hypocrisy slabo. Travme, ker je se celo leto do novega. Prevec pira sm popil, me glavca boli. Grafin, wiiiii 😁😁😁
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11280
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jul.2019 at 16:06
Stern Smile


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8477
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jul.2019 at 20:15
Ma kdo mogoče setlisto od Decapitated v memoriji? Sploh prvi komad me zanima.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 655
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jul.2019 at 20:54
Sicer čisto mogoče, da so tu imeli kaj drugačno setlisto, ampak na celotni turneji igrajo isto kolikor vidim....

1. One-Eyed Nation
2. Deathvaluation
3. Kill the Cult
4. Pest
5. Homo Sum
6. The Blasphemous Psalm to the Dummy God Creation
7. Blood Mantra
8. Day 69
9. Visual Delusion
10. Never
11. Earth Scar
12. Amen

Naj nekdo potrdi, če je bilo tole tudi na MD... je pa malce čudno da ne igrajo Spheres of Madness.... seveda bi še kaj starega, pa tega pače ne igrajo več veliko... Evo še prvi komad... je bil ta?



Edited by Atreides - 27.Jul.2019 at 20:56
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8477
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jul.2019 at 20:56
Ful hvala HeartThumbs Up
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 655
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jul.2019 at 21:00
The end of MetalDays in Tolmin?

Many of you already heard about this, and unfortunately, it is true.
2020 may be the last MetalDays year in Tolmin.
The reason for this are the upcoming roadworks that are scheduled for 2021.
MetalDays venue will be cut in a half by the bypass road, and we believe that MetalDays as you know it won’t be possible there anymore.
This project has been brought to our attention 6 years ago already, and after years of paperwork and preparation, they are ready to start with works in 2021.
At the moment we don’t see the possibility for us to stage the festival during the construction works.
Even after the works are done we do not see the possibility to stage the festival in Tolmin. According to the law, there is protected zone left and right, 35m wide each side, where we are not allowed to camp, park or put any temporary objects, like a stage, toilets or similar.
We made a sketch for your better understanding of this.
The only way to make it possible is to close the street for the traffic during the MetalDays, so we can use it as parking for our visitors. Are they ready to close the street? We can’t say.
…but there is still this bitter taste of having the massive bypass road right in the middle of most beautiful festival location in Europe.

Economic development minister of Slovenia visited MetalDays this year, and we had a long and good conversation. Mayor of Tolmin was present at the meeting as well. Next day we were visited by representatives of Slovenian Infrastructure Agency. All the talks were good and we all agreed about the meeting in late August or early September.
They all expressed their concern about MetalDays leaving Tolmin and said that they will do their best in order to make us stay in Tolmin. We will inform you about the progress regularly.

As this is not new for us, we are on search for new location for a long time. There are two possible locations that we like, and we are already deep into discussion with the authorities.
This is all we can say at the moment.
So, let celebrate MetalDays 2020 as the last one in Tolmin.
Let us party like never before.

Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6688
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jul.2019 at 22:28
ja s to obvoznico bo pomojem precej stale..je blo ze peticijsko.gibanje s strani domacinov, ampak interes zanjo je za dolocene prevelik.. meh..

vceri sm ga kar zarokala.. mal se guncala na bullet, osvrknila helstar, pogledla en komad tarje in dva korpiklaani pol pa zviznila na impaled nazarene in ko je vrglo vn strom, sm sla na beach stage..tiamat so mi bli dobri, ampak moram rect, da so mi mel pred leti boljsi koncert..

uspelo se mi ga je krepko nakresat, celo stagediving mi ni usel.. in vceri se me je vso divjo dejansko nekdo proti moji volji lotil grabit  - zarecenkruhpato - ampak je na sreco uletu moj dedec, mu potrkal po pleckih in mu s krokodiljim pogledom zazugal, da je tip kr trznu in dal mir odsihmal.. 😁😎
zlo dobr vtis so name letos nardil redarji, so bli res normalni in prijazni..👍
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2019 at 22:33
Uf, težko bo iz memorije potegnt vse videno/slišano, no, probal pa bom Smile
 
1. Ker sem jih lani v Laškem falil, sem letos še posebej nestrpno čakal na Decapitated. Kul nastop - moja ušesa so bila navdušenaStar
 
2. Hypocrisy so me presenetil, ker so mdr špilal tut star material (konkretno neki z Osculum Obscenum plate - era še s prejšnjim pevcem Massejem Brombergom, k mi je zarad njegovga vokala tut top era od njih, kasnej jih nisem več tolk spremljal);
 
3. In the Woods za nostalgijo izpred 20+ let... Se mi zdi, da je bil pevc še posebej motiviran za ta nastop - bržkone je temu botroval tudi prime time termin v neprenesenem pomenu, ko je peklenska vročina pol ure po polnoči bila "le še spomin od včeraj"Cool
 
4. Architects - xy-core ni ravno moj glavni interes. Tisti clean vokali pred zvočno atako vseh članov na vse prisotne mi gre rahlo na jetra, ampak ok, po odzivu interesne publike sodeč so oddelal svoje na nivoju.
 
5. Necrophobic - brutalno-prijetno presenečen Smile Po pravic povedan jih nisem prav dobro poznal, ampak v spomin se mi je izjemno dobro vtisnil njihov mastno-težek in agresiven zvok ----> rifi!!!
 
6. Arch Enemy - mimobežno ošvrknil par komadov; žgal so ga, bejba energična ko sam vrag tako in drugače (skakala sem in tja pa v luft - 'taljani majo dobro besedno zvezo - destra-sinistra-su-e-giúBig smile)
 
7. Liquid Graveyard - muzika kul, par prou catchy DM rifov, vokalistka pa... Če jo primerjam z AE, mogoče mnogo manj kilometrine? Ne vem. Tut frontman status ni bil čist jasn - ona (presenetljivo nežno glede na vokal) napovedovala komade, kitarist pa na prav DM način hrulil, da naj se vendarle zdivjamoLOL
 
8. Dream Theater - pri njih me preseneča (al pa niti ne več) njihova izjemno bogata zvočna kulisa (ja, tle klaviaturist ni samo za "support sound") in bi mu wizard hat tako kot pred leti nedvomno pristajal. Edino, kar me moti, je Labrie. Pri njem nikol ne vem, a se zajebava z vokalom al kaj - pa ne dvomim, da je mojster od pevca, sicer ga berkleyevski "večni študenti" (oz. zdaj le še dva, odkar jih je zapustil Portnoy) ne bi gledal tok let - ampak na momente njegov "whining" stil petja je pa za popCensored.
 
9. Impaled Nazarene - mislm, da mi jih je uspel clo prvič vidt (se ne spomnem, da bi jih prej že kdaj), ampak ja - šus u glavo, agresija! Mal so me na trenutke asociiral na (vem, blasfemija) Angelcorpse, ki so mel enak pristop - "Fuck you and die, Die, DIE!" - ampak to na način, ki je poslušalcu sila všeč (težko razložit, vemLOL)
 
10. Demons & Wizards - JA. To je to. Tko se oddela festivalski nastop. Mislm, Hanzi, ne... Res je car - po tolko letih še vedno enak nivo; od njegovga legendarnga "scratchy-scream" dretja do tihih, skorajda sramežljivih tonov plus, jasno, odnos do folka (spet sem tle dobil eno blasfemično asociacijo - Bruce DickinsonEmbarrassed). Vmes muzika tudi posrečena kombinacija obojih (IE in BG), tko da so na račun prišli pomoje fani obetrojih bandovBig smile
Vrh mi je predstavljala Valhalla z nenadkriljivim refrenom, ki s(m)o se ga drli še dolgo po konc komada, da nas je pol že Hansi "grobo" prekinil z nadaljevanjem programaLOL
PLUS - kot je že Devlin omenil - choir. No, klasičen vokalni kvartet (SABB) - mislm, men se zdi, da so se D&W res potrudil in odrajtal nastop, kot se spodobi, super.
 
11. God is an Astronaut - presenetljivo velik obisk, čeprav po drugi strani bi rekel, da tole ob pol enih zjutraj po celodnevnem hojladrijanju po Tolminu (in okolici) v poletni vročini paše kot mrzel pir ob treh popoldneBig smile
Tule bi - pa upam, da sem ga prav razumel - frontmana izpostavil kot neverjetno skulirano-humble-attitude-persono, ki se je ob koncu koncerta (komad ali dva prej) zahvalil lučkarju. Res, njihovi muziki svoje doda tudi nekakšen "laser-show" in cel sklop je res prava paša za oči in ušesa.
 
Marsikaj sem izpustil, sploh New Force sem letos bolj malo obiskal - no, obiskal že, ampak sem bil več ali manj mimobežnik, saj je bilo obrobnega dogajanja tudi kar precej.
 
Ko sem prebral tole zablodo z obvoznico (ki se mdr vleče že dolgo časa, kot mi je en domačin pred leti razlagal o tem, da je 3/4 krajanov proti), mi je v glavi kar naenkrat izzvenel Forever Lost, ki ni manjkal na GIAA koncertu. Tako je bitersweet občutek (ker je treba do naslednje edicije festivala čakat še 360+ dni) dobil še dodatno razsežnost.
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Vader69 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26.Mar.2009
Status: Offline
Points: 184
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vader69 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2019 at 15:19
a bendi bodo mogl tut vegansko hrano jest...k če je vojska je vojska za use Big smile
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11280
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2019 at 16:09
Oni jo že tko al tko. Tongue

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2019 at 21:04
Zanč enkrat sm na Paranoidu prebral reportažo iz gravž-festa aka Obscene Extreme Festival - in itak, da je pisal, da tam ni zaželjeno prehranjevanje z mesom (niti v lastni režiji Shocked), na stojncah pa ponujajo skor izključno vegansko hrano, ostalo je pa neki vegetarijanske ponudbe Wacko
Mrbit se bo pa Metaldays preimenoval v Vegandays LOL, po kampu bojo pa marširal veganski redarji in vohal, da ni slučajn kdo salame med solato zamaskiral al pa kosmiče s pravim mlekom prelil namest s sojinim ''mlekom'' Big smile Ta glavn oder se bo pa imenoval SEITAN Stage LOL


Edited by Gmajnar - 30.Jul.2019 at 21:06
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6688
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Aug.2019 at 11:12
Odgovor na sporočilo za javnost, javna objava Urada župana, objavljeno na spletni strani Občine Tolmin (tolmin.si), z dne 30.7.2019 (https://www.tolmin.si/objava/206026).

Od naše objave o načrtovani gradnji tolminske obvoznice, ki naj bi se začela v letu 2021 in morebitni zadnji izvedbi festivala MetalDays v Tolminu v letu 2020, smo priče izjavam župana, g.Brežana, s katerimi se nikakor ne strinjamo in jih želimo demantirati. V naši objavi o morebitni zadnji izvedbi festivala MetalDays 2020 v Tolminu jasno navajamo, da smo seznanjeni z načrti obvoznice že 6 let. Očitki, da so naše izjave piarovske narave, so tako brez realne osnove. Kot organizatorji, ki svoje delo jemljemo resno in poslujemo transparentno, se čutimo dolžni obvestiti naše obiskovalce o morebitni spremembi lokacije festivala MetalDays pravočasno. Enako velja za vse sodelujoče agente nastopajočih glasbenikov, “management” nastopajočih glasbenikov, nastopajočim in potencialno nastopajočim glasbenikom, s katerimi se že dogovarjamo za nastop v letu 2021 - dolžni smo jih obvestiti o morebitni spremembi lokacije. Nenazadnje se počutimo dolžni obvestiti tudi občane občine Tolmin, ki potencialno načrtujejo investicije, povezane z obiskom gostov festivala MetalDays, Punk Rock Holiday in Overjam (izgradnja apartmajev, odprtje restavracije, dograditev obstoječih kapacitet, razširitev obstoječe ponudbe,...) ali enostavno računajo s prihodki iz naslova festivalske turistične sezone.
V sporočilu za javnost Urada Župana je zapisano, navajam : "Skozi celoten proces so bili z umeščanjem ceste seznanjeni tudi vsi organizatorji festivalov na južnem obrobju Tolmina, zato čudijo piarovske poteze organizatorjev najštevilčnejšega izmed festivalov MetalDays izpred nekaj dni, ki so se najprej pojavile na družbenih omrežjih.”, konec navedka. Organizatorji pojasnjujemo, da nismo bili nikoli uradno obveščeni o čimerkoli v povezavi z načrtovano obvoznico v Tolminu; nikoli nismo bili uradno vabljeni na nobeno razpravo, predstavitev in nismo bili nikoli uradno vprašani za mnenje v zvezi z načrtovano obvoznico. Neuradno smo bili obveščeni o odločitvi o izgradnji, ko je bila le ta že sprejeta. Neuradno smo seznanjeni tudi z dejstvom, da sta obstajali še dve opcijski trasi obvoznice v Tolminu, ki sta, kar se tiče festivalov v Tolminu, bistveno ugodnejše narave in smo to tudi jasno dali vedeti. Edini uradni dokument, ki ga posedujemo, je odgovor DRSI na naša vprašanja z dne 17.7.2019. Iz tega dokumenta je razvidno, da mi naših festivalov med izgradnjo in po izgradnji obvoznice ne moremo organizirati. Na naše vprašanje, koliko dolgo bo trajala izgradnja obvoznice, nismo dobili odgovora. Na vprašanje, če je obvoznico v času festivalov za daljši čas možno zapirati, smo dobili negativni odgovor. Termin daljši čas je predmet debate, saj priprave, postavitev in izvedba festivala MetalDays traja mesec dni, od tega bi bilo potrebno imeti zaprto obvoznico minimalno 10 dni.
Kot organizatorji, ki svoje delo jemljemo resno, ne moremo načrtovati svojega posla dve leti vnaprej na podlagi neuradnih in osebnih izjav, kot so “jaz ne vidim problema, težave se ne zdijo nerešljive” in podobno.
V sporočilu za javnost Urada Župana je zapisano tudi, navajam : "Občina Tolmin je v festivalih na idiličnem in za Tolmin markantnem sotočju Soče in Tolminke z okolico že ob prvih izvedbah prepoznala razvojni turistični potencial, zato je organizatorjem stopila naproti.”, konec navedka. Zelo nas zanima, kaj konkretno je mišljeno z omenjenim navedkom. Če so s tem mišljene investicije iz naslova pobrane turistične takse in sam vložek občine Tolmin, se želimo Občini na tem mestu zahvaliti za njeno pomoč in hkrati poudariti, da so festivali s pripravo in izvedbo vred prisotni na Sotočju v občini Tolmin okvirno slaba dva meseca letno in da ima Občina Tolmin ter prebivalci Občine vso infrastrukturo na voljo in v uporabi ostalih 10.mesecev v letu.
V sporočilu za javnost Urada Župana je zapisano tudi, navajam : "V obdobju 2012–2018 se je v proračun Občine Tolmin iz naslova festivalske takse vseh festivalov skupaj steklo 113.000 EUR. Vsega je namenila urejanju festivalskega prizorišča, pri tem pa dodala še lastna proračunska sredstva – skupaj je Občina Tolmin za urejanje prostora na Sotočju in širše okolice do danes vložila 205.000 EUR.“, konec navedka. Želeli bi poudariti, da smo v istem časovnem terminu organizatorji investirali cca. trikratnik omenjenega vložka Občine Tolmin v promocijo Tolmina, Posočja in Slovenije na lastno iniciativo. Če bi tudi mi uporabili izjave slabe poslovne prakse in z navedeno izjavo potegnili vzporednico, bi lahko zapisali, da smo omenjeni znesek vložili izključno in samo za promocijo Tolmina.

Pobiranje turistične takse za naše obiskovalce, ki tekom festivala šotorirajo na prizorišču, je po našem mnenju zakonsko sporno; primarna dejavnost našega podjetja ni turizem oz.turistična dejavnost in ni prijavljeno v portal e-Turizem, kar je osnova za pobiranje turistične takse. Po našem mnenju je to tudi razlog, zakaj je Občina Tolmin v letu 2019 zamenjala turistično takso za novoustanovljeno, tako imenovano festivalsko takso. Tukaj lahko tudi navedemo, da je po naših informacijah to unikaten primer v Evropi in do sedaj še nismo zasledili nobenega enakega ali podobnega primera na vseh ostalih evropskih glasbenih festivalih. Enako velja tudi za dejstvo, da za prebivalce mesta Tolmin (oz.za ljudi s stalnim bivališčem v mestu Tolmin) in po navodilu župana, g.Brežana še prebivalcem vasi Prapetno, Poljubinj, Žabče, Zatolmin, Volče in Dolje, omogočamo na festivalih nakup tako imenovane Vstopnice za domačine, po bistveno nižji ceni. Omeniti velja tudi, da omogočamo lokalnim obrtnikom in lokalnim ponudnikom storitev na vseh naših festivalih brezplačnen najem prostora in postavitev tako imenovane Lokalne tržnice, kjer lokalni ustvarjalci in ponudniki storitev svoje izdelke (rokodelski izdelki, ipd.) in storitve (npr.adrenalinski športi, ipd). predstavijo in prodajajo obiskovalcem iz preko 70. različnih držav in jim hkrati omogočamo brezplačno promocijo na festivalu.
V sporočilu za javnost Urada Župana je zapisano tudi, navajam : "V ta namen je naročila študijo vplivov festivalskega turizma, ki so jo pripravili na Fakulteti za uporabne družbene študije v Novi Gorici. Izkazalo se je, da so festivali v Tolminu večinoma dobro sprejeti, a ne brezpogojno. Moteča sta bila predvsem dostop do Sotočja in obeh rek v času festivalov, kar od lani organizatorji že omogočajo, in hrup.”, konec navedka. Kar se navajanja rezultatov študije tiče, lahko samo povemo, da župan, g.Brežan s svojim rezultatom 74,22 % tudi ni brezpogojno izvoljen na zadnjih županskih volitvah. Vsi se strinjamo in zavedamo, da ne obstaja nič, kar bi bilo brezpogojno. Raziskava, ki smo jo v letu 2018 skupaj z agencijo Valicon izvedli organizatorji festivalov in ki je dostopna Uradu župana, med drugim navaja tudi :”Raziskava med obiskovalci je pokazala, da so le ti promotorji destinacije in hkrati tudi pretekli in potencialni novi obiskovalci Slovenije kot turisti, ne zgolj kot obiskovalci glasbenih festivalov. Percepcija dežele, okolica in tudi festivalov je zelo pozitivna. Primerjava percepcije podobnih festivalov v tujini je med drugim pokazala, da je vprašanje onesnaženosti in ravnanja z odpadki v Sloveniji bolje urejeno kot pa v tujini. Nasprotovanje festivalom se pogosto argumentira z uporabo nepreverjenih stališč. Tako se recimo omenjajo vplivi na okolje, odvračanje drugih turistov ipd. Gre za argumente, ki niso podprti z dejanskimi številkami. Nekatere meritve vpliva na okolje so bile po drugi strani dejansko narejene, a neposrednih vplivov niso pokazale, oziroma so bili rezultati v mejah dovoljenega (npr. onesnaženost reke Soče).”, konec navedka.
V sporočilu za javnost Urada Župana je zapisano tudi, navajam : "Že pred dvema letoma se je Občina Tolmin znašla pred izzivom, kako s festivali kot turističnim produktom upravljati v prihodnje, saj je na eni strani začelo primanjkovati razpoložljivih terminov za vse organizatorje, ki jih je zanimala izvedba poletnega programa v Tolminu, na drugi strani pa je bilo med lokalnim prebivalstvom zaznati različne odzive predvsem na podaljševanje festivalskega obdobja. “, konec navedka. Iz navedka ni jasno razvidno ali je problem pomanjkanje razpoložljivih terminov za vse organizatorje ali predolga festivalska sezona. Organizatorji festivalov MotorCity, Overjam in MetalDays smo očitno edini, ki smo vse pomisleke o predolgi festivalski sezoni vzeli resno in smo zaradi prej navedenega en festival preselili v Ljubljano, drugega skrajšali za štiri dni in tretjega skrajšali za dva dni. Prav tako smo, da bi zmanjšali obremenitev okolja s hrupom, na festivalih prepovedali uporabo električnih generatorjev na trda oz.fosilna goriva. Hkrati pa nismo zasledili, da so ostali lokalni organizatorji dogodkov na Sotočju naredili karkoli v tej smeri.
V izjavi oz.intervjuju župana, g.Brežana na radiu Primorski val, objavljeno 31.julija 2019 (http:// www.primorskival.si/novica.php?oid=11704) nismo zasledili niti ene pozitivne besede na račun festivalov v Tolminu, vse kar je bilo omenjeno so “odmiki od pokopališča (pri katerem se držimo občinskega odloka), dostop do plaže na Sotočju (ki je po dogovoru že dve leti možen), droge, hrup, moteče, obremenjujoče”. Gospod minister Počivalšek je po enem in edinem obisku festivala MetalDays letos javno povedal več pozitivnega o festivalu kot župan, g.Brežan v vseh letih županskega mandata na Občini Tolmin (od leta 2006) skupaj.

V sporočilu za javnost Urada Župana je zapisano tudi, navajam : "Vse to nam bo v pomoč pri usmeritvah, vključenih v strategijo razvoja turizma, katere priprava je v zaključni fazi,«.”, konec navedka. Želimo povedati, da bi organizatorji festivalov, ki so tako pomemben turistični produkt z omenjenim potencialom za Tolmin, Sotočje in nenazadnje Slovenijo, pričakovali da smo vključeni v strategijo razvoja turizma od samega začetka in ne samo z enim informativnim intervjujem, ki ga je z nami opravila ga.Goneli v začetku julija 2019, ko je bila očitno priprava strategije v zaključni fazi. Enako kot pri obvoznici Tolmin, sklepamo da bomo po objavi strategije razvoja turizma, ko bo le ta enkrat objavljena, imeli zopet le eno in edino možnost, in to je da se s sprejeto in objavljeno strategijo sprijaznimo.
Po vsem zgoraj napisanem in glede na dejstva, da Občina Tolmin do danes še ni uspela prepoznati posebnosti festivala MetalDays na področju ekologije in trajnostnega razvoja v svetovnem merilu, kar pričajo številna priznanja in prepoznavnosti v tujini (prispevki televizijskih hiš ZDF, RAI, RTVSLO, nagrade A Greener festival award ipd.) in do sedaj na noben način ni uspela predstaviti občanom Občine Tolmin pomembnost samih festivalov za njih same (finančni doprinos festivalov Občini in njenim občanov, promocijo Tolmina in Posočja ter regije,...) ter festivale poskušala približati občanom na kakršenkoli način, se lahko samo vprašamo, ali je obvoznica v Tolminu res največji problem?

  
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Aug.2019 at 07:35
Tole je vse skup en kCensored

Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8477
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Aug.2019 at 13:15
Kravate pač živijo v svojem svetu, ki z realnim nima kaj dosti skupaj. Očitno jim bo res uspelo festival pregnati. Upam da se znajde kje ob Kolpi.
Tolmin bo pa dobil najlepšo obvoznico v deželi in kot je že ena napisala folk bo med namakanjem v sotočju poslušal tovornjake in avtomobile.

Žalosten konec nekega čudovitega obdobja vsaj kar se mene tiče. Sem rad hodil na ta festival. Cry
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11704
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Aug.2019 at 15:33
Kaj točno povezuje ta načrtovana obvoznica? Glede na to, da niti med Metaldays ni gužve videt nikjer.
Za Škofjeloško obvoznico je štekal vsak.. tam so tovornjaki peljal čez naselje na milimetre in se ni dalo srečati z njimi. Od "mest" so od Tolmina naprej u hribe le še Kobarid in Bovec. So vsaj štetje prometa opravili/objavili? 

Kakšna drkarija. Pa še župan piska čez droge.. v najverjetneje najbolj zadetkarski dolini v domovini, kjer je čez celo Idrijsko pa vse do Tolmina bla epidemija trdih drog... to sm najbolj opazu prejšnja leta, ko smo šli na Metadays zasedat senco že slab teden pred festivalom... Domačini so sam trdariji spraševali. Verjetno zato, ker v vukojebini, če ni ene zgodbe, dogajanja, zdrave ekonomije, ki jo med drugim prinaša turizem enostavno ni kej počet in mladost ne zgleda perspektivna.  Upam da se najde kakšno društvo ptic... uni mi zgledajo kr sposobni ustavit gradbene zgodbe, tko kot so z vertnicami to nrdil pod Nanosom.

Kakorkoli, kratek reportek:
Kot rečeno sem letos mal bolj športno zastavil... glasbeni program me kaj dosti ni zanimal, pršu sm v soboto popoldne, se parkiral na začetku vstopa v gozd in šel prve 2 dni legnit ob 11h, kar vesel, da se nism preveč pognal v cvet. Nato sem se na dan, ko je zalaval velik oder z biciklom, kjer delata točno še 2 prestavi prestavil do kolega v Bovec. Dan poprej sem smuknil čez vasi samo do Kobarida, pogledu slap Kozjak in mal raziskal tiste konce... kdor ma možnost res priporočam to pot skozi vasi - prejšnja leta sm hodil po glavni in malo cvikal, da bi me kdo naložil... letos me je na široki cesti brez vrisanih črt mogoče prehitelo za na prste preštet vozil. Spust iz Bovca je pa itak epic, še unih dveh prestav nism rabil.

Tuširal se nism, ubistvu niti potovalke nism odprl cel tedn...tiste kopalke v katerih sm preživel vse dni sem sam še v smeti lahko zabrisal, še boljš bi blo da bi jih v Krško poslal na uničenje :D Tok mi sede za en  tedn smrdet da to ni za opisat. 

Tistih nekaj dni, ki sem jih naposled prebil na campu sem zvečine preživel v Slovenski vasi ob široki ponudbi piva... Popoln dopust, z izjemo jutranjih občutij, ko si najprej v japanko zbruhaš žolč, pol pa zagrizeš v aspirine, b kompleks in magnezij, da se lahko postaviš na lastne noge.. te 30+ letni mački ej... bo treba krvno plazmo pa aparat za dializo sabo vlačit...

Preden štartam na program morm povedat, da sledim paternu vseh let... preden se začne festival malo žebram čez novosti, ki jih uvajajo in na manj zanimive bande... letos sem mislil, da nas želijo vsejedce iz festivala prepodit, hkrati sem mislil, da so šli z eko revolucijo totalno v čudno smer... in po festivalu se kesam, da sem imel tako pregrešne misli! 

Kar so te ljudje naredl iz festivala je pravi čudež. Cel teden na tleh nism vidu kakšne smetke, ker so nas tako vzgojili skozi leta, da če že naletiš na kakšen kozarec ali papirček, ki ga sam nisi odvrgel, se kr prikloniš in pospraviš. Ker imaš rad naravo in lep festival. Noro res. Polubčkam jih. 

Hrana. Največkrat sem muljil Beyond meat burger. Top. Pravzaprav cel teden na campu nism sprejel zavestne odločitve, da bi segel po mesu. Dejansko smo na stopnji, kjer se nas da okol prinest, kar se tiče okusa, teksture. Pržgan vem da sem bolj glodal kar folk za mojo mizo ni moral dokončat, sepravi mal Maharaje in kkšn griz klasičnih burgerjev, ki so mi nekako obtičali v grlu. Hvala bogu za vse pivo, da je šlo to v spodnji štuk. Na drugi strani tudi vse gut. Vedno čisto, dobr del wcjev strateško pozicioniran v senco, da ne razviješ toplotnega udara notri. 

Bankomat na festivalu supr, sam kakšnih vrst kjerkoli na festivalu nisem zapazil, oz. moje ure niso soupadale s peakom. 

Bandi.

Letos je blo presenetljivo polno na New forces stageu. Tja sem hodil gledat pretežno domače zadeve. Vse zelo prijetnega vzdušja. Pogledu Teleport težki, Pyroxene hecni.

Na velkem odru sem malo pozijal Dream theater, ne preveč razpoložen, čeprov so mi dobr band. Produkcija in zvok tip top. Od domaih sem pogledu Morost, šik.

Na Boško stageu morm izpostavt Akercocke. DALEČ NAJBOLJŠI IN NAJBOLJ EKSCENTRIČEN BAND EVER. Kolk mi je bil dbest nastop in izvedba, ker sem se po yt posnetkih izpred let zbal, da znajo bit za kurac. Spravil sem se domov na predvečer zadnjega dne, ko sm se sestavil po "powerblackoutu"... najbolj posrečena skovanka festivala :D Sliš, da sm se prov odloču, ker je bil štrom metal v celi dolini ven zadnji dan zaradi neviht. Tedaj sem že frčal v Lizbono. 10 dni, max 26 stopinj, brez oblačka. Zakon dopust


Edited by frogstomp - 07.Aug.2019 at 16:22
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Aug.2019 at 22:21
Originally posted by devlin devlin wrote:

Kravate pač živijo v svojem svetu, ki z realnim nima kaj dosti skupaj. Očitno jim bo res uspelo festival pregnati. Upam da se znajde kje ob Kolpi.
Tolmin bo pa dobil najlepšo obvoznico v deželi in kot je že ena napisala folk bo med namakanjem v sotočju poslušal tovornjake in avtomobile.

Žalosten konec nekega čudovitega obdobja vsaj kar se mene tiče. Sem rad hodil na ta festival. Cry

Metalci pa res nimajo veze z realnim svetom :))))) Kravatarji pač, ker ti kreirajo realnost... in ta je da rajš položijo nov asvalt zraven reke in poslušajo promet, kot gledajo čudake ki čez poletje krulijo po Tolminu. LOL Mislim da svet rokenrola nima mesta v viziji razvoja Tolmina in okoliških krajev in s tem ni nič narobe. Sej se boste potolažli, na Kolpi že težko pričakujejo novo dozo dekadence.
...larper
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Aug.2019 at 07:29
Hm... Po tvojem zapisu sodeč podpiraš filozofijo "zaplata asfalta čez vsako zeleno površino, vsaj klopov ne bo več"?

ClapClapClap

Čudovit si.

Če se motim, se ti iz dna srca opravičujem.


Edited by Mrtupevc - 08.Aug.2019 at 07:30
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11280
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Aug.2019 at 09:10
Kul bi bilo, če bi v reportaži odebelili imena skupin. Just sayin' ...



Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3817
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Aug.2019 at 09:59
Originally posted by Poli Poli wrote:

Kul bi bilo, če bi v reportaži odebelili imena skupin. Just sayin' ...




A je 10 minut za prebrat cel tekst preveč? Nastavimo še filtre, da prikaže bralcu samo novice, reporte in recenzije bandov, ki jih je v zadnjem mesecu poslušal na YouTube? Big smile
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11280
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Aug.2019 at 11:37
Heh, če si že omenil... Big smile

Ne, saj ni treba. Tongue Samo odebljena imena bandov so dovolj. Wink LOL

Pač, prej najdeš...

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Aug.2019 at 16:36
Originally posted by Mrtupevc Mrtupevc wrote:

Hm... Po tvojem zapisu sodeč podpiraš filozofijo "zaplata asfalta čez vsako zeleno površino, vsaj klopov ne bo več"?

ClapClapClap

Čudovit si.

Če se motim, se ti iz dna srca opravičujem.

Nikakor, čeprav mi je vsekakor smešna ideja da z obvoznico odganjajo metalce.

 Ne poznam lokalne situacije in ali je res potrebna ta obvoznica, vsekakor pa so oni na svojem in o svojem odločajo, oni tam živijo, zato mislim da če tam ne bo več festivala to ne bo nobena tragedija... 

Meni osebno je ta festival in vse kar prinese tja, bolj motnja v tistem okolju. Na festivalu sem bil samo enkrat in to na drugi ediciji če se ne motim... za moj okus preveč potrošniško, preveč ograj, preveč restrikcij, dejansko prideš tja na molžo :)


...larper
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2053
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Aug.2019 at 19:20
V tvojem pisanju si nasprotuješ, po eni strani omenjaš motnjo v okolju, po drugi strani te pa motijo ograje, da 12tisoč ljudi ne serje po celem sotočju. Ne vem no. Verjetno imaš samo en malo predsodkov, nad temi ljudmi, ki tle afne guncajo, a? No, saj nisi edini :)

Sam sem spremljal nekoliko te javne debate okoli obvoznice in na splošno tudi med domačini ni bilo neke podpore temu. Ti znajo povedati tudi, da je večina prebivalcev proti, da v Tolminu ni nobene potrebe po tem itd ... ampak evo, evropska sredstva je treba na vsak način pokuriti, si nafilati žepe. Nekateri pač. S festivalom ali brez njega (jaz ne vidim nobene tragedije v tem, da se prestavi) je meni škoda, da bodo v tem biseru zgradili cesto, ki je Tolmin, če je za verjeti tmincem s katerimi sem se pogovarjal, za tista dva tovornjaka na dan, ne rabi.



Tisto, kar mi je pa zanimivo je pa, saj ne vem kako točno bi to imenoval in ne leti neposredno, ali pa recimo zgolj, nate, ampak na splošno ko tako berem enih par veteranom mojih let ... in sicer ta umetno ustvarjen snobizem, kvazi konzervativno hudovanje, itd ... 
Toliko ste (smo) prežurali, afne guncali itd (pa tudi zdaj, ko berem kdaj pa kdaj koga tu, od občasnih pokozlancev, zadetkov, itd...) ... zdaj pa na kavču in kao pravičniško soditi "razvrat" and what not. 
Mislim, pač ljudje se zabavajo, afne guncajo, eni takšni, drugi drugačni ... pa zaradi bandov, pa zaradi dopusta, pa zaradi novih nobel cunj, ki jih je treba pokazati, pa zaradi druženja, pa zaradi ... (pač, isti razlogi kot 15 in več let nazaj), vmes je pa še vedno fantastično vzdušje in kup dobre glasbe. Kaj bomo zdaj tle nekaj vsi pametni srali, in igrali svetnike, kako oh in sploh grozni so. 
Zna biti takle teden preklemansko naporn. Vročina, nekoliko se poznajo tudi leta ... ampak evo, vzdušje je še vedno fantastično, še vedno se imam lahko tam fajn in iz tega potegnem nekaj zase. Če bo pa kdajkoli drugače, če se bom sam počutil drugače ... bom pa tisti del poletja pač kje drugje. Big deal, no :)
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2053
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Aug.2019 at 19:35

P l a c e h o l d e r
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2754
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Aug.2019 at 21:03
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 351
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Aug.2019 at 09:28
Jaz sem od domačina slišal, da je rush hour v Tolminu, ko prideš na semafor in se lih na rdečo preklopi.

Toliko o tem, kolk rabijo obvoznico.
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Aug.2019 at 22:01
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

V tvojem pisanju si nasprotuješ, po eni strani omenjaš motnjo v okolju, po drugi strani te pa motijo ograje, da 12tisoč ljudi ne serje po celem sotočju. Ne vem no. Verjetno imaš samo en malo predsodkov, nad temi ljudmi, ki tle afne guncajo, a? No, saj nisi edini :)

Sam sem spremljal nekoliko te javne debate okoli obvoznice in na splošno tudi med domačini ni bilo neke podpore temu. Ti znajo povedati tudi, da je večina prebivalcev proti, da v Tolminu ni nobene potrebe po tem itd ... ampak evo, evropska sredstva je treba na vsak način pokuriti, si nafilati žepe. Nekateri pač. S festivalom ali brez njega (jaz ne vidim nobene tragedije v tem, da se prestavi) je meni škoda, da bodo v tem biseru zgradili cesto, ki je Tolmin, če je za verjeti tmincem s katerimi sem se pogovarjal, za tista dva tovornjaka na dan, ne rabi.

Tisto, kar mi je pa zanimivo je pa, saj ne vem kako točno bi to imenoval in ne leti neposredno, ali pa recimo zgolj, nate, ampak na splošno ko tako berem enih par veteranom mojih let ... in sicer ta umetno ustvarjen snobizem, kvazi konzervativno hudovanje, itd ... 
Toliko ste (smo) prežurali, afne guncali itd (pa tudi zdaj, ko berem kdaj pa kdaj koga tu, od občasnih pokozlancev, zadetkov, itd...) ... zdaj pa na kavču in kao pravičniško soditi "razvrat" and what not. 
Mislim, pač ljudje se zabavajo, afne guncajo, eni takšni, drugi drugačni ... pa zaradi bandov, pa zaradi dopusta, pa zaradi novih nobel cunj, ki jih je treba pokazati, pa zaradi druženja, pa zaradi ... (pač, isti razlogi kot 15 in več let nazaj), vmes je pa še vedno fantastično vzdušje in kup dobre glasbe. Kaj bomo zdaj tle nekaj vsi pametni srali, in igrali svetnike, kako oh in sploh grozni so. 
Zna biti takle teden preklemansko naporn. Vročina, nekoliko se poznajo tudi leta ... ampak evo, vzdušje je še vedno fantastično, še vedno se imam lahko tam fajn in iz tega potegnem nekaj zase. Če bo pa kdajkoli drugače, če se bom sam počutil drugače ... bom pa tisti del poletja pač kje drugje. Big deal, no :)

Poleg tega da je zadeva predimenzionirana je sigurno to motnja za tisti okoliš. Kako boš razvijal nek resen turizem če ti folk popackan po obrazu z napihljivimi samorogi v čudnih opravah rovari po mestu. Nek kraj mora strategijo razvoja razvijati za vseh 12 mesecev in ne za tist teden ropotanja. Imo Tolmin si zasluži boljše.

...sej bo vse uredu, metal poslovneži bojo že našli nov peskovnik za vas, vendarle je nekaj denarja v igri. Lej mogoče bo zadeva celo na Otočcu in se boste lahko v blatu v roza krilcih valali in s ščetkami za drek mahali/afne guncali LOL






Sej če dobro pomislim, obvoznica niti ni tako slaba ideja LOL 


Edited by Potty Mouth - 12.Aug.2019 at 22:23
...larper
Back to Top
Melkor View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 20.Jan.2010
Status: Offline
Points: 279
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Melkor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Aug.2019 at 23:36
Sem domačin, bil sem na vseh Metalcampih in Metaldaysih.
Dejstvo je, da obvoznico Tolmin potrebuje, tudi večina domačinov jo podpira, lažje je seveda "na ulici" srečati ljudi, ki so proti.
Sama trasa je moteča samo za Metaldays, vsi ostali festivali se bodo lahko nemoteno odvijali pri Sotočju. Kjer bo potekala je drugače travnik in strmina z grmovjem in ne noben naravni biser. Res je, da je bila na voljo še ena boljša varianta, ampak tudi ta z vkopom in drevesjem ne bo motila Sotočja in okolice (btw na Sotočju se zelo močno sliši promet z glavne ceste Tolmin - Most na Soči). 

Tudi za Metaldays se bo z voljo našla ustrezna rešitev. Po pogovorih z ljudmi, ki sodelujejo s festivali pa sem dobil občutek, da je obvoznica samo priročen izgovor in da so v ozadju druga nesoglasja (festivalska taksa) med organizatorjem in občino Tolmin...
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8477
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Aug.2019 at 02:28
Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:



Sej če dobro pomislim, obvoznica niti ni tako slaba ideja LOL 

Fututus et mori in igni
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,313 seconds.