Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - Kaj vam gre na jetra
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kaj vam gre na jetra

 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>
Author
Message
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jun.2022 at 15:18
Ja pevc lubaduša, pod kero skalco živiš, zadeva se seli v eno pripizdino na hrvaškem, kjer je najbližja vas 5 km proč in tako ne bo v bližini ama NIČ. Ne trgovine ne mesteca z restavracijami in ostalimi komoditetami. 
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jun.2022 at 16:46
Devlin, sej maš možnost, da takim sam nehaš sledit in se ti njihove objave ne bojo več prikazovale v feedu, še vedno pa jih boš mel med prjatli.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jun.2022 at 19:26
Ja vem, do zdaj nisem uporabil because....reasons, ampak zdaj jih bom ker je bilo malo preveč inspirativnih in globokih quotov v enem dnevu. Wacko
Sploh od enega ki na fb videz plava tri cm od tal, tako je duhovno razvit, sam imam pa z njim malo drugačne izkušnje.


Edited by devlin - 08.Jun.2022 at 19:29
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jun.2022 at 21:02
Govoriš o Krejziju D.? :D



Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jun.2022 at 21:41
Ne, sem dobil vabilo tudi od njega (Shocked), pa sem ga načrtno prezrl. Big smile Ne vem kaj je drugega pričakoval, ampak čudna so pota Marjetična Wacko.

Verjemi ZELOOO veliko malo preveč poduhovljenega folka je med nami. Nič nimam proti temu da je človek odprt do teh stvari, ampak proti onim ki s tem posiljujejo druge na vse mogoče načine pa veliko. Sploh pa če ne prakticirajo kar preachajo. Dead

K sem že glih v naletu, sovražim tetke brez širine, globine, razčiščenih osnovnih pojmov, ki se strašno rade pogovarjajo in bi znale poštimat cel svet, če bi le prepoznali njihove neomejene potenciale in jih izvolili za dosmrtne vladarice Zemlje ali pač nekaj.... Censored


Edited by devlin - 08.Jun.2022 at 21:54
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Jun.2022 at 11:53
Originally posted by Pero Pero wrote:

Originally posted by Mrtupevc Mrtupevc wrote:

Originally posted by devlin devlin wrote:


...


AJA, BIG FUCK YOU OBČINI TOLMIN!


Tole... Ja, prav vse delajo na tem, da dokončno odpihnejo festivalsko dogajanje - obvoznica sred polja, krčenje prostora...

Uni, ki mate fb, a Bobi 6killer kej reče/namiguje, kam se seli zadeva al je zaenkrat še vse tiho??

Pred tiki bar na Zanzibarju 


Top, pol bo ziher after s Fredijem Impersonatorjem na karaokahLOL
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jun.2022 at 14:46


uniformiranci.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jun.2022 at 16:49

včasih pa uniforma nima glih sreče
MacGyver je zakon!
Back to Top
Nucky View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 02.May.2014
Location: Piece of Mind
Status: Offline
Points: 31
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nucky Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jun.2022 at 11:17
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:



uniformiranci.

Tako nekak zgleda, ko daš zakompleksancu pooblastila.. In takih je precej med redarji, pri policajih,varnostnikih je pa isti drek.. 
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jun.2022 at 11:31
poznam enga redarja in enga varnostnika. oba sta bila v OŠ pogosto tepena. zdaj sta pa v uniformi vsa napihnjena. pa v vojski sta bila tudi dva poveljnika, ki sta v šoli najebala, ta hujša tirana.
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jun.2022 at 07:26
No vidš, kako že gre una... "Vse se vrača, vse se plača."
Tako vsaj veš, kater varko/policjot/militarist je bil tepen in kater neLOL

Nauk? Probite svojim frocem razložit, da ni najbol kul tepežkat sošolcev, ker tudi trenutna grinta enkrat odraste...

Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Aug.2022 at 10:35
Obolevam nad tem kakšna tarča so postali organizatorji dogodkov v tem post koronskem ciklu. Večinoma pa se jih izganja v imenu varovanja narave.

Metaldays so že  zjagal zaradi prevelike okoljske obremenitve. 
Naslednji teden imamo en fletn psytrance festival v gmajni pri Kranju (Drops @ Tenetiše), kjer takole poskušajo ugasnit zadevo.

Največja epopeja pa se ta trenutek bije na fb profilu miha mazzinija zaradi torkovega koncerta kreator, temo smo že načeli tu.

Celotna uzbuna se bije okoli nekih 4 ur premora med pospravljanjem odra in čiščenjem prizorišča, ki je itak v najemu organizatorjev bil še cel dan. Ok, na kakšno drevo v okolici je odneslo kkšn delec konfetov, ki so jih na koncu showa izstrelili Kreator. 

Argument je šel nekako od "sram vas bodi, očitno organizatorji ni treba pospravljat v ljubljani" do tega, da je narobe, ker je bilo točeno v lončke za enkratno uporabo (ki se sicer čisto lepo pretopijo in povrnejo v reciklirni krog).. skratka nekaj, kar smo poznali 40+ let in, tu se sicer strinjam.. je čist ok, da se sedaj počasi zamenjujejo s tršimi, povratnimi kozarci. Kakorkoli, človek je pred kratkim stisnil kolumno o Pravičnikih (v času korone). 

Nekako se ne prepozna, da je ta trenutek sam v vlogi takega pravičnika, oz. je postal Slovencelj.
Ne vidi, da je sklenil popolnoma isti krog:
- prekomerna reakcija, podkrepljena z neresnično osnovno premiso (organizatorjem ni treba pospravljati)
- okoli sebe zbere tiste ostale pravičnike, ki potem pridejo z izpovedjo, da nikdar v življenju še niso odvrgli papirčka na tla in iz tega razvijajo kako drugačni, kako pokvarjeni so ti ljudje, ki se udeležujejo takih eventov
- s tem se aktivirajo institucije, ker se morajo odzvati, ali pa nemara zato, ker jih bo klical sam, kot je zagrozil.

In ti pravičniki imajo tako moč, v imenu varovanja narave.. organizatorja, ki je čisto lepo pospravil vse v sprejemljivem časovnem okvirju... prbit na križ in mu onemogočit nadaljno delovanje. 

Ne vidi, da smo zarad istih postopkov meli fucking policijo in inšpektorje na jebenih hribih in poljih, ki so težili da moreš met nagobčnik gor ko si sam peljal psa na sprehod. 

Hkrati se vse skupaj posploši na neko občo slovensko lastnost, ki da tako zaostaja za neko fiktivno tujino, kjer folk očitno po tem ko spije pir kar pohrusta tist bio razgradljiv lonček.


Pun kurac mam tega eko fašizma. .Narava ni tok švoh kt si mislimo. Je bla tu pred nami in bo tu še dolgo za tem, ko nas bodo zagrebli. 
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Aug.2022 at 12:07
@frogstomp

in še huje je, ko ta ekofašizem ljudje uporabljajo le za samopromocijo. vsaj tak občutek mi je dala ta overreakcija macinija.
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Aug.2022 at 11:06
kamikaze na skirojih Thumbs Down
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Nov.2022 at 05:51
a za te idiote na skirojih talne označbe ne veljajo? a ni nekoč pudščica na tleh pomenila smer vožnje? na eni strani ceste se gre gor, na drugi dol. v temi, zav črno oblečen pa v kontra smer na polno čez prehod... 
MacGyver je zakon!
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Nov.2022 at 08:59
Tudi idioti v avtih vozijo po nasprotni strani cesti, sredi Ljubljane in sredi dneva... kar me je še bolj presenetilo je bila baba za volanom... v rdečo zavila čez križišče na nasprotni strani cesti.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Nov.2022 at 11:23
kamikaz v avtih (na srečo) še nisem veliko srečal, teh na skirojih pa kar nekaj. In če polgledamo koliko je avtov in koliko skirojev na cesti je rezultat strašljiv.  Sodelavca je tudi en sklatil s skiroja pa je bil lahko samo tiho, ker je na polno pripizdil na prehod ZA PEŠCE.

Edited by Mitja M.J. - 11.Nov.2022 at 11:35
MacGyver je zakon!
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Nov.2022 at 07:31
Originally posted by Mitja M.J. Mitja M.J. wrote:

a za te idiote na skirojih talne označbe ne veljajo? a ni nekoč pudščica na tleh pomenila smer vožnje? na eni strani ceste se gre gor, na drugi dol. v temi, zav črno oblečen pa v kontra smer na polno čez prehod... 


tudi sam imam polno podobnih slabih izkušenj. najbolj ekstremna: kontra smer vožnje, ozki in slabo osvetljen most, poln gas. pol pa čakaš, ali bo počilo ali ne.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Nov.2022 at 08:52
Preden grem v rant, a ima kdo izkušnje z neplačilom globe oz. vemo, kaj pomeni "se prisilno izterja"?
A  to pomen da se ti na vrata narišeta 2 150kilska tipa z 2 centrimetri čela in te en pritiska ob tla medtem ko ti drugi lista po denarnici? 
Ali samo izgine iz računa, ki ga imaš prijavljenega fursu?

___________

Ok zdej pa zgodba. Kombi imam, kar pomeni da me kličejo kolegi vsakič, ko rabijo kakšno večjo reč prestavit. Pa... se mi ne da več razvažat, čas mi je predragocen za druge stvari... pa jim dam ključe, ajde, vozte pa tankajte za 20e, star dizel velik požre in cene so blesave. 

In nekega dne dobim v nabiralnik tist izrezek od priporočene pošte, sva se zgrešila s poštarjem, ali pa sm mel ravno slušalke gor in nisem slišal zvonca. Pa nekaj sem bil v tujini.. skratka po pošiljko sem prišel relativno pozno.

Dvignem, medobčinsko redarstvo, slika mojega kombija, na relaciji, po kateri se ne spomnim, da bi se nedavno kaj vozil.. Pogledam datum, pogledam na google maps timeline, ugotovim, da se tisti dan verjetno spričo slabega vremena nisem niti premaknil iz stanovanja. In povežem točke. In obolim. Prvič.

Pizda no, folku nrdiš uslugo in pol se ukvarjaš z njihovimi grehi. So šli 38 v coni 30. 40e, ali polovička 20. 

Sej vem, na tej točki bi bilo najlažje jim rečt, da odkartajo za svoje grehe in vse skupi zakopat in pozabit. Sploh, ker je prekoračitev tako zanemarljiva, da ne bo nihče deležen kakšnih pik.

Najlažje, če nimaš načel in karakterja. 
Ne prenesem, da me država bremeni nečesa, česar nisem storil in me v celotni procesiji naziva "kršitelj". 

Stisnem mail na naslov, ki je naveden v glavi sporočila. Pripnem video posnetka zaslona googlove časovnice, listam gor in dol nekaj dni, da se vidi kontekst, in da se ne posumi, da je photoshop.

Namreč, pri takšni bremenitvi si le dolžan sebe oprati te krivde, ne pa tudi koga uvaliti, čeprav je to tudi opcija. 
Da bi kolege cinkal mami državi mi ni intimna opcija, ubistvu se mi zdi to ogabno.

Lp, ime in priimek, stisnem Pošlji. 

Mine nekaj dni. Dobim spet odrezek priporočenega pisma v nabiralnik, grem iskat na pošto. Obolim drugič. V kuverti kopija mojega emaila, speta z pravnim poukom, da moje vloge za sodno varstvo ne morejo vsebinsko obravnavati, ker ni lastoročnega podpisa. 

Na tej točki že malo penast nad neučinkovitostjo naših servisov računam kolk državljane košta taka blesava korespondenca.. se še penast podvizam nazaj na isto pošto, prosim za kuverto in znamko, na zadnjo stran pisma pod kopijo svojega emaila z velikimi tiskanimi napišem PODPIS: in svojo kraco, da bo ja jasno... Odkartam slab evro in izročim pismo osebju na pošti. 

In čakam nekaj dni. Spet se zgrešim s poštarjem in ponovno čakam v vrsti v čist preveč ogretem ozračju pošte. Dočakam svojo kuverto in se pričnem prebijat čez 2 strani pravnega pouka, sklepa in obrazložitve. Obolim tretjič.

Parkrat sem moral prebrat da sem dojel bistvo. 
Moja zahteva za sodno varstvo se zsavrže, ker sem zamudil rok za en dan. Ampak ne zdaj drugič, ko sem poslal podpisano pošto. Zamudil sem prvič, ker sm pošto dvignil 21ga, kar je bil zadnji dan.. in poslal naslednje jutro. 

Še 50e sodnih stroškov in še vedno me nazivajo kršitelj. Ker najprej vsebinsko niso smeli obravnavat ugovora, potem pa, ko so ga smeli zaradi podpisa, ga niso, zaradi roka. 

A mi ni mogu ta pes že v štartu rečt, da sm zamudu :D 
Skratka poigravam se z mislijo, da tega ne bom plačal, ker nisem kršitelj. To, da so pravno oni izpeljali vse po reglcih me niti ne zanima, kot njih ne zanima, da vozil tist dan nisem. 

Se mi zdi ena taka mala epopeja, da grem iz lastne trme na 3 državne obroke tja na Povšetovo. Da dodam v svoj nabor butastih življenjskih zgodb kako sm se po krivem obtožen usedu. 

Iz dna duše preziram to pravniško uradniško logiko, čeprov morm priznat, da je to najboljš kar smo kot vrsta uspeli naumit. 

Ja nič. Naslednje 2 tedna bom tuhtal a se mi da še eno rudno z ljudmi, ki cel dan tiskajo in po klasični pošti pošiljajo pravniške dopise. Kot da smo leta 1900. Medtem, ko dans lahko prek spleta sklenem miljonski posel digitalno.  Nisem ravno profesionalni kršitelj in vem, da se grem na njihov teren lahko kvečjemu porazit. 

No ja.. sem vsaj na google review jim lahko stisnil eno zvezdico. Še ena v vrsti, z izjemo ene petke, ki jo je očitno stisnila žena nekega uradnika tam. 



Edited by frogstomp - 17.Nov.2022 at 09:02
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Nov.2022 at 09:02
Z računa ti bodo pobrali, pa še dodatne stroške za sodišče in banko, da so to opravili.
Požri in plačaj.
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Nov.2022 at 10:09
Mi imamo tega kar nekaj z neplačniki. Najprej poskušaš z opomini, nato sledi izterjava prek sodišča, sklep o izvršbi - tvoj delodajalec ti samo lepo odtegne od plače (mora ostati nekje 2/3 minimalca, sicer ti ne morejo, enako, če je več upnikov in se postaviš v vrsto). Če si sam svoj delodajalec (s.p.), dobiš sklep sodišča o izvršbi in če tega ne poravnaš se ti dolg in obresti samo povečujejo. V rubež se gre šele na to in še to za večje zneske. Tam pa pride omara ali dve in ti pregleda stanovanje, vse popiše in nato upniku predlaga kaj od naštetega je vredno toliko in toliko in to bi se nato zaplenilo. Problem so "reveži", ki nimajo nič.

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Nov.2022 at 11:29
Jebeš, pol pa gladovna stavka :D
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Nov.2022 at 11:52
Jasno, da tebi pošljejo položnico, saj si ti lastnik vozila, ki je "napravilo prekršek". Če nisi javil odtujitve vozila si sam kriv, da posojaš šalabajzerjem. Ajde, ni neka prekoračitev, ampak kasirat znajo naši redarstveniki (kdo je car, mestni redar!). Pokliči jih in naj ti plačajo prekršek, ki so ga naredili oni in ne ti. Če ne želiš "talasati" in roka roko umije pa te fore, plačaj sam njihove grehe. Ker zastaralo verjetno ne bo. Tam v začetku 90-ih se je to še znalo zgoditi... se spomnim položnic, ki so mi jih dali kapsi še kot mulcu osnovne šole, samo zato, ker nisem vozil po pravi strani kolesarske, čeprav je vse skupaj ločeno od ceste z zelenico in je del naselja, skupaj z asfaltom pred bloki in garažami, takrat se spomnim, da je zastaralo. Danes so kar efektivni z e-izvršbami in gre vse hitreje... razen, če koga poznaš, pa da ti to malo založi. :D


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Nov.2022 at 12:10
Sej to nikdar ni bilo ne-jasno, kako gre postopek. Tudi samoumevno, da so se kolegi ponudili, da plačajo (kot rečeno, če bi bile pike je zadeva bolj zajebana... ker js jih nebi prevzel.. un jih ima pa že 17 :D)

Moj rant gre predvsem v smer tega, da bi lahko mi un žendar odgovoril direkt nazaj na mail, da sm zamudil. Ampak ker so uradni postopki taki kot so, predpisani in butasti, je blo treba za to korespondenco 5x uprežt poštno kočijo. Ok, lahko jst ne bi obremenjeval države in takoj plačal unih 20e k bi jih dobil od kolegov. 

Men se namesto tega odvrti cel film v glavi kako smo prišli do tega stanja v katerem smo zdej (lih sm pogledu župansko soočenje)... v nekaj letih so nam razpadli trije glavni mostovi, za enega 4 leta nismo uspeli dobit izvajalca, ki bi to pokrpal, generacije ki so dans stare 28 in mlajše nimajo osebnega zdravnika.. pot do tega cilja je za moje pojme tlakovana s temi glupimi postopki in predpisi. 

Moje opažanje je, da smo izrazito predani urejanju usem odnosom skozi pravila.
Kot nasprotje dajem izkušnje v amsterdamu, kjer je totaln delujoč kaos.. ki mu domačini pravijo, da je prjeten, ker se počutiš na cesti res vključenega v družbo (s kolesom)... rezultat so srečnejši ljudje, ki so nekako zadovoljni s tem, da se večina vse zmeni v svoj prid oz. v korist vseh. 

Tu čez rigidno meštranje s predpisi in pravili izgubljamo vsi. 
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Nov.2022 at 12:48
sistem, ki ga opisuješ, si ga doživel na Nizozemskem in si ga želiš pri nas, lahko deluje samo v družbi, kjer se ljudje držijo nepisanih pravil, kjer pazijo drug na drugega.
mi smo daleč od tega, zato pa rabiš za vsako malenkost svoje pravilo. polno je izkoriščanja itd.
nekje sem nekoč/enkrat slišal, da na Danskem niso poznali bolniškega staža, dokler niso gor prišli "južnjaki", saj je za Dance nepredstavljivo in sramotno, da ne greš v službo. ali za Avstrijce, da ne plačuješ davkov. primerov bi se našlo...
skratka ... vsa ta pravila so do določene mere samo odraz tega, kakšni smo. ni bil nekoč, enkrat nek politik, ki nikakor ni prišel do pošte?
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Nov.2022 at 12:56
Kar se zakonov, predpisov in pravil tiče, vsakič dobim pike, ko se moram ukvarjati z birokracijo. Npr. daljše bolniške ... zdravnik ti lahko odpre bolniško samo za prvih 30 koledarskih dni, nato mora tvoj primer romati na zdravniško komisijo in potem čakaš odločbe te komisije, da sploh dobiš bolniški list za odsotnega delavca, ker zdravnik mu ne more dati bolniškega liste brez odločbe, in te kurčeve odločbe vedno (ali v 90% primerov) zamujajo. Jasno pri daljših bolniškah (rekorder pri nas je bil preko 7 let, ampak je revež imel oz. ima tudi resne težave, pa je mlajši, še vedno se ne ve zakaj mu je toliko stvari v telesu odpovedalo) zaposliš nekoga, da nadomešča tega odsotnega delavca. In v javnem sektorju ne moreš kar nekoga zaposliti nad sistemizacijo, ampak si torej vezan na te odločbe, ker se nam je že zgodilo, da dobiš odločbo, da so onemu odsotnemu zaključili bolniško za nazaj, kar jasno ne zdrži, zato se moram takrat pritožiti, da se lahko bolniška zaključi kvečjemu na dan, ko smo mi in odsotni delavec prejeli odločbo, sicer se odsotni ni mogel držati tega, misli še ne beremo. In jasno vedno popravijo, samo ti imaš dodatno delo s tem.
Da ne govorim o invalidih in invalidskih upokojitvah, invalidov imamo pri nas rekordno veliko (zato tudi prejemamo denar od države iz Sklada RS za vzpodbujanje zaposlovanja invalidov, sicer je kvota 4% vseh zaposlenih naj bi bilo invalidov, ne velja za res majhne zavode in firme, pri nas je teh skoraj 10% na 140 zaposlenih), tudi odločbe dobijo tekom dela pri nas, tako da ali so na delu mračne sile ali pa... :D In, ko tako nekoga invalidsko upokojijo (kar je redko, po navadi mu dajo samo omejitve in potem si ti tisti, ki mu omogočiš, da na svojem del. mestu še vedno dela, a s temi omejitvami, če je to sploh mogoče, ali pa dobi odpoved - predolg postopek za razlago) se šteje 15-dnevni rok za pritožbo na to odločbo, od dneva, ko delavec prejme to odločbo oz. ko jo prejme delodajalec, saj se lahko oba pritožita. In jasno iztek tega 15-dnevega roka ugotovijo šele naknadno in ti potem pošljejo obvestilo, da je odločba postala pravnomočna in s tem izvršljiva s tem in tem datumom, za nazaj. Ok, za reveža to ni nek večji problem, pač mora potem dobiti še novo odločbo že prej omenjene zdravniške komisije, da mu zaključijo bolniško en dan prej, kar jasno spet čakaš, ampak on je že tako ali tako odsoten. Problem je nadomestni delavec, ki tega odsotnega nadomešča, on je svoje delo opravljal ves ta čas in mu ne moreš prekiniti pogodbe za nazaj, na počasnost odgovora ZPIZ-a se pa tudi ne moreš pritožiti. To rešujemo tako, da pokličem referentko, ki je vodila ta postopek na ZPIZ-u, ona preveri, kdaj je tudi delavec prejel odločbo, jaz ji povem, da se ne namerava pritožiti in tudi mi ne, samo naj mi pove, kdaj postane pravnomočna, in tako lahko pripravim ugotovitveni sklep o prekinitvi del. razmerja še pravi čas, sam papir pa nato čakamo še teden ali dva. In ker je tega veliko pri nas... imamo tudi veliko dela s tem sranjem. Skratka, "elektronski sistem" ki ni elektronski in še vedno poteka prek pošte in z zamudo. Pa to je samo en manjši aspekt te birokracije, ki smo ji skoraj dnevno podvrženi. :) Samo veselje. :D




Edited by Poli - 17.Nov.2022 at 13:00
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Nov.2022 at 13:00
(odgovor Dejanu)
Nevem če je čist tako. Oz mogoče je zdaj tako. To da Nizozemci danes pazijo en na drugega je posledica tega, da so bili v neki točki prvi po številu smrti udeležencev v prometu, tistih, v enem letu so imeli na vrhuncu 4k smrti, povoženih peščev in kolesarjev. Potem so sledili protesti in so sprejeli radikalne ukrepe. In pokazali celem svetu, kako se dela. In dans imajo najmanj smrti na vesti in najbolj pretočna križišča brez enega samega semaforja. 

Skratka na nekaj takega upam tudi tu. Ker se mi zdi, da imamo bolj kot pri odnosih med ljudmi težave z odnosom ljudi z močjo sile cele birokracije mame države nad ljudmi, ki je nimajo. Mazzini je temu reku da imamo patološki karakter, navznoter obrnjeno agresijo. In ta se kaže najbolj v odnosu kjer je mogoče moč izrazit nad minornimi prekšrki.. sepravi te kurji tatovi scena. 

Torej upam da se bo folk, ki mu to ni neki kul in predstavlja tiho večino nekega dne spuntal tako, da bomo vse tele miličnike nagnali v morje.. in bo prišla ena taka radikalna anarhija. 

Edited by frogstomp - 17.Nov.2022 at 13:00
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Nov.2022 at 13:16
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

(odgovor Dejanu)
Nevem če je čist tako. Oz mogoče je zdaj tako. To da Nizozemci danes pazijo en na drugega je posledica tega, da so bili v neki točki prvi po številu smrti udeležencev v prometu, tistih, v enem letu so imeli na vrhuncu 4k smrti, povoženih peščev in kolesarjev. Potem so sledili protesti in so sprejeli radikalne ukrepe. In pokazali celem svetu, kako se dela. In dans imajo najmanj smrti na vesti in najbolj pretočna križišča brez enega samega semaforja. 


kakšni so razlogi za to, da severnjaki znajo bolje upoštevati pravila kot južnjaki, ni pomembno. dejstvo pač je, da jih.

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

(odgovor Dejanu)
Skratka na nekaj takega upam tudi tu. Ker se mi zdi, da imamo bolj kot pri odnosih med ljudmi težave z odnosom ljudi z močjo sile cele birokracije mame države nad ljudmi, ki je nimajo. Mazzini je temu reku da imamo patološki karakter, navznoter obrnjeno agresijo. In ta se kaže najbolj v odnosu kjer je mogoče moč izrazit nad minornimi prekšrki.. sepravi te kurji tatovi scena. 


sem menda bral to nejgovo kolumno. in tudi dosti drugih je pisal na bolj ali manj isto foro, ki sem si jo zapomnil nekako takole: osebno nezadovoljni ljudje trosijo svojo nezadovoljstvo po svetu. tukaj vidim jaz razloge za "agresijo". da bi pa trdil, da ljudje po deafultu ne znajo delati z "močjo", ki so pridobijo z neko funkcijo, pa nikakor ne bi trdil, ker poznam preveč policaj in sem tudi imel kar nekaj izkušenj z njimi, pa je vedno vse šlo gladko po načelu "lepa beseda lepo mesto najde". verjmame, da obstajajo izjeme, ki pa jih na srečo jaz nisem spoznal.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Nov.2022 at 13:43
Ampak lih to hočem rečt, tisto na nizozemskem je živeti kontra pravilom. Tisto je zmenit se v prometu ad hoc, brez semaforja, ki bi ti odmerjal, kdaj je tvoj čas da se poženeš naprej. Lej, dam primer:



Katero pravilo tu upoštevajo udeleženci v prometu? Desno pravilo? Pravilo močnejšega? Jst iz te zmede ne razberem ničesar, kar bi spominjalo na pravilo, ne najdem ničesar, čemu bi rekel urejen patern..

Kot bi bral arabščino, ki je ne razumem.. zame so to samo krace brez pomena. 
Mogoče je to stanje, ki ga dosežeš po tem, ko dojameš, da so stvari po 30 letih samostojne republike in knjigo zakonov, ki je podeseterila število strani.. slabše! In rečeš.. ok, probal smo to, razpasli smo birokracijo, in ljudi spravili v obup, probajmo drugače...
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Nov.2022 at 14:19
ok... pol pa pravila skupnega žibvljenja, ki ti narekujejo, da skrbiš za sočloveka. pač paziš, kaj delaš, da pri tem, kar delaš zase, ne škodiš drugim. ko enkrat deluješ tako, ne rabiš pravila desnega lai kaj podobneg... ali?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Nov.2022 at 17:06
Še en primer: jaywalking, nizozemska res šrtli ven med ostalim https://en.wikipedia.org/wiki/Jaywalking#Netherlands

povsod je nekako norma, da greš lahko čez cesto čez prehod ali pa čez cesto, ki ni avtocesta, če je prehod oddaljen več kot nekje 50, drugje 100 ali več metrov, odvisno od države.

In pol nizozemska:
"There is no concept of jaywalking in the Netherlands, so it is not an offence."

Kralji :D ampak to je del širše zgodbe radikalnega boja proti avtocentrični kulturi, ki prevladuje po svetu že skoraj stoletje. Oni so res vrnili zadevo nazaj v naravno stanje in dali vso težo krivde ob morebitnem trku na voznika dvotonske mašine smrti. Recimo, tu in nižje na balkanu je meni namesto o pravilih naravno lažje razmišljat tako, da če se me na biciklu dotakne taka kovinska zver, bom obležal v krvi. To vozilu daje ultimativno prednost. Ampak kot rečeno.. takih smrti so imel Nizozemci 4k letno, dokler niso radikalno spremenili... vsega. 

Pri izvajanju zakona sem pa tudi opazil, da je balkan poln enih preglednih ulic, ki imajo nevem zakaj znak prepovedi zavijanja v smer, v katero si namenjen.. praktično brez razloga... in tam lovijo predvsem tujce in jih obirajo. Ker lahko. Skratka sem mnenja, da je dosti stvari odvisnih kako ljudje nekega področja razumejo moč uniforme, ki jo nosijo. 

Lepo, da imaš same pozitivne izkušnje. Jst imam pretežno negativne v postopkih in obravnavah. In tudi izjemoma dobre oz. vsaj nevtralne. 
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Mar.2023 at 12:25

vpogled v um podpornika ugaševanja še ene sicer pozitivne zgodbe..
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Aug.2023 at 11:07
Sm študiral kam čem tole stisnt, ker je politično nekorektno, ampak fuck ej, morm dat iz sistema... 

Stereotipi držijo. Pa se zelo zavedam pizdarije, ki jo stereotipizacija prinaša ampak.. fuck ej, stik z nekmi ljudmi res olajša, da zasovražiš cel njihov narod oz. kulturo. Ok, dopuščam, celo prosim za možnost, da sm naletel na žive karikature... in kot protistrup z veseljem spoznam ljudi te krvi, ki karakterno ne pašejo v iste vedenjske vzorce.. ampak.. to kar je blo učer.. joj. Plus, da mi kolegi hotelirji, natakarji in podobno.. pravijo o domala identičnih izkušnjah.


Zgodba.
Zdaj že drugo leto sem kot prostovoljc z nekaj izkušnjami s prevozi potnikov sodeloval oz. izvedel transfer iz enega festivala na drugega. Prejšnje leto nekih 20 ljudi, tokrat 2x 50 sedežni bus. 
Z večino potnikov nobenega problema, vse debate pospremljene s smehom, vsa navodila upoštevana in sprejeta brez kakšnega ugovora. In potem ostane tista peščica, katere pripadniki so bili vsi iz iste obljubljene dežele, ki ima poseben odnos do denarja in grozne odnose s sosesčino.

Prepeljat 60 festivalskih ljudi je nekaj drugega kot peljat navadne potnike. Dotičnih nekaj je prišlo z cca 4-6x več opreme kot ostali potniki, kar je seveda pomenilo, da so zasedli ves prtlažni prostor v prvem busu in se je začel razlivat v drugi bus. Komaj smo vse skupi zbasali notr, pri 2/3 kapaciteti potnikov. 

Pri prevozu ljudi iščeš en balans med "pogodbenim dogovorom" in človeško toleranco. 
Prvi problem: festival ima 2 vhoda in šele naknadno je bilo sporočeno, kje bodo stali busi, ta komunikacija je izven moje kontrole. Vhoda sta neke 3 kilometre narazen, na festivalu pa ni signala. 
Po izkušnjah prejšnjega leta, ko smo šli s 30 sedežnim busom je tam ena ožina, ki smo jo prejšnje leto komaj zvozili, sploh ob gužvi nasproti vozečih vozil. Zaradi česar smo naredili 40km krog, da smo prišli z veliki busi direktno na drug vhod.
Zmeda s tem na festivalu, kjer ni telefonskega signala, je tudi pomenila, da nekaj potnikov iz seznama ni prišlo oz. so stali pri napačnem vhodu, kjer smo res pobirali prejšnje leto in prostor za to ni primeren. Stati z busom sredi mostu ob živčnih hrvaških redarjih, ki te podijo stran.
Zato sem obvestil ostale potnike, da bomo imeli v štartu nekih 50min zamude, da tako počakamo ostale morebitne potnike. In res jih je nekaj prišlo. Plus eden je izgubil dokumente in sem reku, da ga pol ure počakamo, da gre iskat. 

Skratka ena taka gesta, tolerantna do vseh mogočih človeških problemov - ki je bila kasneje kot orožje uperjena vame. 

Prvo pregovarjanje... potnike sem obvestil, naj imajo dokument pri sebi. "Zakaj, kaj ti bo dokument, ne rabim ti nič pokazat"... prihaja predvsem od omenjene skupine ljudi. "Zaradi morebitne policijske kontrole" jim odgovarjam. "Ni mej, Šengen", protestirajo. "Že res, ampak smo na poti sem videli konvoj policijskih vozil, ki so se razvrščala tako, da bodo ustavljali vozila, katerih potniki se vračajo po tednu drogiranja v hrvaški šumi domov. Enega smo videli, kako je upalil modre lučke za nekim avtom."

Po veliko nejevolje so potem tisti potniki le začeli razpakiravat že naložene nahrbtnike v prtljažnem prostoru in si basali potne liste v žepe hlač. 

Imej fucking osebni dokument pri sebi. Da v primeru kontrole ne bomo celega avtobusa razdrli, da boš našel ta papir. Neverjetno težak koncept. 

Štartamo, predviden je en postanek za wc in bankomat in nakupe. Je bil pa praznik v naši državi in je tako večina trgovin bila zaprtih. Spar, ki sem ga videl odprtega na poti tja se je zaprl ob 1h, in tako smo lahko šli le na Petrol. 50 min pavze in poslušanje jamranja ljudi, kot da sem jst ukazal zaprtje trgovin.

Šli smo po uri in 15 min. Folk zamuja, tam kadi svoje jointe in vleče speed, vsem na očeh na Petrolu v ruralni Sloveniji... in to objestno... Neke 3, 4 jointe za povrstjo... in potem celo pot kašljat s tistim značilnim krehanjem kri pride od tega dimnega draženja... skratka samopovzročeni problemi, ki potem pljuskajo v druge ljudi, da potem težijo ostali potniki vozniku, če lahko "prezrači avtobus".. kot da imamo še kakšne druge mehanizme, kot da odpremo vsa vrata in šopamo ventilacijo...
Preden štartamo še 1x hitro preštejem potnike, ki menjajo sedeže, stojijo, sprašujejo neki vmes, ko šteješ etc.. skratka precej bolj zajebano od štetja kakšnih šolarjev, sploh pa je tu vprašanje:

če smo dogovorjeni, da avtobus odpelje 15:30, ali je moja dolžnost skrbeti, da so vsi potniki nazaj v avtobusu ali je to njihov zajeb? Skratka, spet vklopim toleranco do vse nezrelosti in smo počakali dodatnih 25 minut. Medtem ko 3 prepričaš, da gredo na bus, že 2 dol zdrkneta pri drugih vratih..

Nadaljujemo vožnjo, se pozanimam po spletu in ugotovim, da ena blagovnica pa le dela danes in to 10 min vožnje od festivala. 
Tu ni nobene "pogodbene zaveze", ki bi pri tem transferju velela, da moramo narest še en postanek na poti, ki bi morala trajat dobre 4 ure, ampak spričo razumevanja do situacije, kjer gre folk iz festivala na festival in da ne bodo lačni... ugodim želji in naredimo še en postanek. 
Planirano 40 minut. Odhod ob 18, razglasim jasno z iskanjem očesnega stika, da si zagotovim, da se je informacija absorbirala.

Voznikoma se ob tem že izsteka čas, ko lahko legalno še vozita, na pot smo namreč krenili 12 ur nazaj.
Zaženeta avtobus in z majhnimi premiki nestrpno priganjata folk, da se spravi noter.
18:04. Isti akterji. V kafani. Neverjetno res. Tudi mene mine potrplenje.. Jih vprašam "kaj kurac od krenemo ob 18 ne razumete?".. in potem takoj konfrontacija. "Hej, ne govori tako z mano, spoštovnanje!"... Ki je seveda do mene bilo izkazano na vsakem koraku. Poskusim razložit, da smo te ljudi 2x čakali za brezveze in da vozniki več ne smejo vozit. In pride tisto orožje nazaj: "Zaradi tebe smo zamudili 1 uro v štartu!"... smo si napovedal par grdih z zretjem iz oči v oči, na obeh straneh razkurjeni kot biki. Jst sam proti tem hijenam. Malo sem že stiskal pest. Nato se izza vogala le pojavijo njihovi kolegi z do roba naloženimi vozički. In začnejo tam samovoljno odpirat prtlažnike, tako da padajo stvari drugih potnikov ven. Med drugimi predal, ki je rezerviran za voznikove reči... Naenkrat sem bil razpet med krotenjem teh psihopatov in zraven še razkurjenih voznikov. Končno spet na avtobusu. Folk stoji in s tem otežuje delo.. poskusim preštet, nemogoče "vprašam, če kdo koga pogreša, če ima vsak svojega soseda".. "a ne znaš štet?" pride od istih ljudi. Utrujajoče. Krenemo na pot, zadnjih nekaj km. 
Avtobuse parkiramo 500m od vrat festivala, tam kjer se konča normalna pot in prične gozdna pot. Spomnimo, 2 tedna je neprekinjeno scalo, teren je razmočen, že avti zlahka obtičijo v blatu, bus je nekih 8 metrov daljši od 30 sedežnega busa, prav tako širši in višji.. in potrebuje obračališče. Festival se je že začel, kar pomeni, da se avti in kombiji skozi to gmajno rinejo naprej in nazaj. In v primeru srečanja bi z busom vse nadaljne manevre zablokirali. Skratka, pripeljal sem jih do tam, kjer je varno in smiselno.. In zaslišim glas za sabo "Ej.. kaj delaš? Ne ne ne, plačali smo za transfer od vrat do vrat..." Probam pojasnit fizično realnost tega sveta ampak.. nemogoče.. tip me je sprovociral, da sem mu nakoncu vrgel v faco tistih nekaj desetakov, ki jih le plačal za storitev. Da bi se ga rešil, da se ne bi rabil z njegovim sranjem ukvarjat. Seveda je takoj vseh skoraj 10 hijen stalo v vrsti in po nekih 300km trplenja te družbe zahtevalo refund. Ja pa jade. 

Ajde, prepoznam problem, ki je zgolj v temu, da si je folk prinesel 6x toliko, kot lahko nese. Pravim, naj počakajo 15 min, da pridem s kombijem nazaj. Da pa je le 2 minuti hoje do prizorišča, in kdor lahko nosi in hodi, naj pač nosi in hodi. Prej kot bomo spraznili bus, da me lahko voznik odpelje nazaj v mesto po kombi, prej bomo zadevo rešili. In res, pridem nazaj v dogovorjenem času, začnemo nalagat v kombi in odpeljem neke 4 runde ljudi in njihove robe, tistih 500m. Nekateri od njih so pa dali ruzak na rame in šli peš. 

Zadnji izmed prepeljanih potnikov iz te skupine, je še nekaj spraševal, če jim dam številko, da jih bom vozil v mesto. Z veseljem sem ga pospremil ven. In se tam srečal s preostalimi hijenami, ki so zahtevale refund, ker so 500m hodili, in so zašvicali. Ok, na tej točki so zahteve postale tako absurdne, da sem odraslega moškega napizdil, da naj se ne vede kot otrok, in s tem še zadnjič privabil te hijene delat probleme. 

Uh.. in tako ljudem, ki grejo izven svojega udobja, da akomodirajo ostale, uspešno ugasnejo še tiste nekaj dobrote, ki povezuje vse skupaj, da ne propade vse v bedne transakcijske odnose. 
Ta trenutk sem še precej jezn in tako sklepčen, da... nikoli več. Ampak gre to precej proti mojim načelom. 

V primeru, da bi to še organizirali naslednje leto se lahko vprašam, za koga in pod kakšnimi pogoji? Ali nasledneje leto naredimo letalski sistem, in računamo dodatno prtljago toliko, kot se računa potniku.. ali pa še raje.. enostavno zaradi tovrstnih odnosov.. izključimo ljudi glede na poreklo. Bedno ampak.. Fuck ej. Ne morm jih. Sej pravm, najrajš bi srečal ene ljudi, ki so kontra temu, kar se videl. Ampak kot berem tuje zapise, ta vrsta transakcijskega pogleda na stvari, ta pretirana asertivnost, ki preide v zlorabo, ta jaz-centričnost in odsotnost kakršnekoli empatije in nestrinjanje glede aksiomatičnih lastnosti fizičnega sveta... naj bi konsistetno bila del kullturnega dednega zapisa tega življa. Razlog, zakaj jim stereotipno ene dobre lastnosti ne pripisujemo.  




Edited by frogstomp - 15.Aug.2023 at 13:50
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 353
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Aug.2023 at 08:35
Nimam svojih izkušenj, ampak od raznih znancev, ki so imeli stik z njimi kot
- nekdo, ki je delal na rent-a-caru
- nekdo, ki je oddajal apartmaje v turističnem naselju
- nekdo, ki je z njimi poslovno sodeloval
- ena, ki je delala kot zemeljska stevardesa na Brniku
...
nisem slišal nič kaj dobrega. To zadnjo osebo je kolegica na Brniku vprašala, če je kej rasist. Je odgovorila da ne. Ji je potem ona rekla: no, pol pa še boš. In je bilo potem res.

Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Aug.2023 at 08:26
Tak folk

Edited by Pero - 22.Aug.2023 at 08:27
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Aug.2023 at 10:42
Razen une, ki govori o poplavah, so mi bili smešni/zabavni. So me prav nasmejali, še posebno uni s paraziti. 

Una s poplavami pa naj gre raje pomagat, namesto da opleta z unim strupenim jezikom. Je imela možnost it pogledat, pa mogoče še eno roko dat. Lažje je pa doma sedet in neki pametovat. Kuzla zabita kot kurji drek!
MacGyver je zakon!
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 16:22
Dans pridem v službo, se vsedem v kadilnico in poslušam folk kako nalaga da so vsi planeti nekaj retrogradni, da je obdobje čiščenja za planet in za ljudi,..... Sem samo vstal in šel na drugo stran stavbe preden bi kaj rekel.

Edited by devlin - 06.Sep.2023 at 16:23
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
robert_balordo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Aug.2016
Location: Gozd
Status: Offline
Points: 208
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote robert_balordo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Sep.2023 at 08:27
Mene gredo na jetra kolesarji, kateri se peljejo lepo po cestišču, zraven je pa kolesarka steza tako široka, da se po njej lahko pelje GMC Vandura furgon od A-teama. 2x combo na jetra je ko sta dva kolesarja eden zraven drugega na cesti ob taki kolesarski stezi...ma joj
Jaz ne kolesarim, imajo pa kolesarji vso moje spoštovanje. Seveda ko se držijo pravil, takrat me sploh ne motijo :)
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Sep.2023 at 08:35
Enkrat mi je ena kolesarka rekla, da se s specialko po kolesarski pa res  ne moreš vozit...


Edited by Mitja M.J. - 07.Sep.2023 at 08:35
MacGyver je zakon!
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Sep.2023 at 16:24
Originally posted by robert_balordo robert_balordo wrote:

Mene gredo na jetra kolesarji, kateri se peljejo lepo po cestišču, zraven je pa kolesarka steza tako široka, da se po njej lahko pelje GMC Vandura furgon od A-teama. 2x combo na jetra je ko sta dva kolesarja eden zraven drugega na cesti ob taki kolesarski stezi...ma joj


Ja, se popolnoma strinjam! Čedalje več je kolesarskih prepotentnežev po cestah. Najbolj me pogreje, ko se kakšen takšen kolesarski bedak, spravi delati gužvo med prometno konico, na že tako obremenjeno cesto/relacijo. Za njim kakšna stara mamca, tovornjak, kombi, ki ga ne more prehiteti, ker iz nasprotne smeri folk hiti v službo, ti pa cijaziš za njimi... Pizda, common sense, da ne boš šel sebično srat ravno na takšne ceste ob takšnem času no... Potem jim pa ni jasno, zakaj so tako "priljubljeni". 
Tough times create tough men. Tough men create easy times. Easy times create weak men. Weak men create tough times.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Sep.2023 at 17:28
Kakšn common sense, o čem govoriš? Nemara ne o tem, da se človk ravno tako kot ti, ob prometni konici vrača domov iz službe ali obratno zjutraj? Neuporaba kolesarske je druga reč, ampak v sosednji temi (kam sodijo kolesarji) sem navedel par primerov, zakaj se včasih ni mogoče na kakšem pasu prestavit na kolesarsko po več 100m. 

Teh živčnih voznikov, ponavadi še takih, ki vozijo tik za ritjo in pol končajo v verižnem trčenju in za pop tv povejo, da je kriv voznik pred njim.. je.. preveč. 

Zato vedno predlagam, da se prvo razgledaš po vseh okoliščinah, ubistvu je ponavadi ravno obratno - ko prepotentnost in sebičnost pripisuješ drugim.. a jo ne bi mar sebi? ker očitno ni samo kolesar problem. je še mamca za njim. tudi njej ne pripada cesta. a, pa tovornjakom tudi ne. 
ubistvu mi je zanimiv ta avocentrični pogled, kjer udeleženec sebe ne dojema kot promet. sebe dojema kot nekaj na lastni pisti, in vse ostalo je anomalija oz. ovira. 

V filozofskem žargonu se uporablja Hanolova britev, ki pravi, da nikdar ne pripiši zlobi (ali v tem primeru, prepotentnosti  etc)... kar bi lahko pripisal v (v originalu) neumnosti, nesposobnosti... oz. drugim faktorjem. 

Kolesar zelo verjetno ni tam, zato da tebe živcira. Verjetno mora en kos poti prepotovat skupaj z vozniki.

A lahko cesto nalepiš kje je ta problem? 

Edited by frogstomp - 07.Sep.2023 at 17:29
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Sep.2023 at 18:39
Frogi, v mislih sem imel predvsem ceste, rezervirane za motorna vozila, hitre ceste, kakor jih hočeš imenovati. Omejitev 90 kilometrov in naprej, kolesarskih pasov ni, so pa zato frajerji v tistih oprijetih dresih, ki  mislijo, da so na Tour De France. In ne, ne verjamem, da takšen hiti v službo, niti približno. 

In ja KOLESARJI STE OVIRE. Sploh taki, ki delate gužvo zaradi brezdelja.
Tough times create tough men. Tough men create easy times. Easy times create weak men. Weak men create tough times.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Sep.2023 at 09:10
No, najprej je treba razčistit, a res govorimo o hitrih cestah oz. cesti za motorna vozila ali o klasičnih regionalkah? Ker na prvih je omejitev 100 in to so ceste, ki se načeloma zlijejo v avtocesto na neki točki. Če bo tja samo pomotoma zapeljal kolesar je zelo velika verjetnost, da ga bodo dobro oskubili, če bo le na prvo kamero naletel, ki jih je na teh cesta precej. Tu ni dileme o tem, a kolesar sploh tam sme biti al ne. Odgovor je ne.

Tako da prelagam, da navedeš katero cesto točno imaš v mislih. 

Tvoja poročila s terena so precej naložena z nekimi idejami, ki sicer ne sodijo v promet. Delajo gužvo zaradi brezdelja? Človk, takih stvari se ne prbija takole javno. Ko se za vikend narod premika proti lepšim koncem, bi jih odstranil iz prometa? Ker ti kao delaš, oni pa uživajo brezdelje? So zato manj upravičeni do ceste? Kakšn brezvezen "delat, pol pa crknt!" veselje do življenja komentar no. Ne morm ga jemat resno. 

Zdej pa nazaj h kolesarjem kot oviram. 
Tudi meni je idealno stanje, da se kolesarji in avti ne bi srečavali. Pač rabimo ločene površine, je boljš za vse in sm vesel, da se stvari premikajo na bolje, da greš recimo lahko do večine krajev z biciklom.

Državo stane uštimat kolesarske poti precej manj kot se hoče prikazat, model vzpostavitve je dokaj enostaven:
vsako cesto je potrebno preplastit oz. zruvat ven in narest na novo vsakih 10-20 let. Se pravi, ko to že delaš vrišeš zraven še kolesarsko - v mestih moraš itak montirat elemente za umirjanje prometa, ker kot rečeno, si nekateri vozniki jemljejo asfalt kot svojo pisto. 

Ampak... vedno bomo imeli problem v raznih dolinah in hribih.
Evo konkretneje, kje bi se jst lahko prepoznal kot kolesar, ki ga opisuješ, in tudi s tvojim zapisom zdaj vem kako blesave misli gredo folku za mano po glavi. 
Ko grem recimo na Metaldays, se v izogib alkoholiadi kkšn dan tradicionalno odpravim pogledat kolege v Bovec. Iz Tolmina do Kobarida se pride čez vasi zelo elegantno praktično brez srečanja s prometom, Od Kobarida do Bovca pa žal vodi samo ena in edina pot. Če si na google maps označiš, da bi šel peš, te pelje po isti poti, ki izgleda takole:



To je državna cesta brez odstavnega pasu , omejitev 90, čeprav... ne vozit kle 90 no. Jst se osebno vsaj na poti tja poslužujem bankin, tudi s počasnim kombijem se umikam. Če bi bila na voljo druga pot, bi šel po tisti.

Ampak, odnosi takole se hitro skrhajo. Včasih ima kdo, ki se vozi v klanec počasneje (starejši avti), namen se umaknit.. ampak postane trmast, ker ga hoče kaskader zadaj enostavno zrinit s ceste.  In to se vidi v komentarjih. Vse je ovira, kolesar, traktor, babica. Ti se voziš najbolj prav. Nekomu si tudi ti ovira. 

Skratka, da se vrnem k iztočnici, ki jo je tudi Speadge omenil:

kolesar in vse te "ovire" so enakovredni udeleženci v prometu. Pa tudi tisti, ki gredo brezdeljno na morje ali na Bled ali v hribe. Zate in za vse udeležence je boljše, da si nehaš promet razlagat kot živčn nakokainan čefur obdan z ekskluzivno pravico do premikanja in uvedeš malo bontona in strpnosti. 

In se tako malo popravi statistika tega, čemur jst pravim "živčna nesreča".. sepravi zelo pogost pojav, ko nekdo ugotovi, da se promet iz pravih ali napačnih razlogov (razlog je na avtocesti dostikrat "dinamična vožnja".. gas, bremza, gas, bremza... kar povzroča fantomske zastoje).. in začne vozit nerazsodno.. preblizu, prevzhičeno.. in konča v verižnem trčenju, totalno izogibljivi situaciji. In do zadnjega vstraja, da je kriv za nesrečo tisti, ki je vozil pred njim. 

A se lahk ne gremo tega prosim? :) 
Back to Top
robert_balordo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Aug.2016
Location: Gozd
Status: Offline
Points: 208
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robert_balordo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Sep.2023 at 11:25
Mene osebno ne motijo kolesarji in jih spoštujem. Je dobra stvar da človek se premika s kolesom v službo ali zaradi športa itd. Meni niso ovira. In kolesarja kr hitro prehitiš, medtem ko poljaka s kamperjem na poti v Bovec avgusta bo mal težje prehitet.....
Mi gre na jetra (no da sem malo in-topic)  kar sem začetno omenil, da so tipi res brez zveze prav vmes ceste. Sem pa se naučil nekaj o kolesarjih in kolesarskih stezah v tej debati :)
Back to Top
robert_balordo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Aug.2016
Location: Gozd
Status: Offline
Points: 208
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robert_balordo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Sep.2023 at 11:31
Kar tudi mi gre na jetra:
npr. avtocesta iz Postojne do Ljubljane, desni pas nabit tovornjakov, voziš bu tam 140-150km/h in pride mona zadaj in bliska da se umakneš. 9 krat na 10 je BMW, ponavadi črne barve in nosi tablico LJ mesto. Ko te prehiti šibne 250 na uro in pol čez 15 minut ga lepo pozdraviš ker bo zraven tebe v zastoju pri Vrhniki...kako se vi obnašate v takih primerih? :D Ali ste vi v črnem BMW-ju ? :)
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Sep.2023 at 14:10
Ma, dokler te ta ista bembara ne prehiteva po desni strani (se tudi dogaja) je še kar znosno... 
Mislim, da smo se vsi že nekako navadili, da smo Slovenceljni in doseljenici u Zloveniji, po večini obupni vozniki. Večjo garo in močnejšo kot imaš, večji bebec si na cesti. In blendaš čeprav ne voziš po omejitvah... ma odjebi u Nemčijo in tam blendaj, če boš lahko ves čas vozil preko 250, kreten! ... si mislim.
In še bolj je ta imbecilnost pri nas zaznavna, ko jo primerjaš z ostalo Evropo, predvsem severnim delom.
Pri pas pa je prehitevalni pas na AC postal normalni vozni pas, tudi za kamione, če se le da.




Edited by Poli - 08.Sep.2023 at 14:11
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Sep.2023 at 10:08
Dons ena kolesarka, cela cesta je bila njena. Tok da sem se nekako zgužval mimo. Valda bjond v roza vetrovki. Barbie.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Sep.2023 at 12:06
Originally posted by devlin devlin wrote:

Dons ena kolesarka, cela cesta je bila njena. Tok da sem se nekako zgužval mimo. Valda bjond v roza vetrovki. Barbie.

Pa si prepričan, da je bila res cela, ne pa samo kakšen meter od roba cestišča desnega voznega pasu (kar je povsem pravilna vožnja s kolesom po cesti) in bi jo moral prehiteti kot se pač v prometu praviloma prehiteva, ti pa si se namesto, da bi počakal, da je levi vozni pas prost, da jo varno prehitiš, raje gužval in jo nevarno na blizu obšel? :)
Samo vprašam. Ker si težko predstavljam da je kdo tako nor, da motovili s kolesom na črti ali pa celo čez pas.

Ena največjih napak in dejavnikov tveganja, ki ga kolesar naredi je, da se vozi povsem ob robu. A uganeš zakaj?
P l a c e h o l d e r
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Sep.2023 at 12:36
Sem prepričan da je vozila kar tako malo po sredini, še posebej ker se je vmes nekaj igrala s torbico zadaj pod sedežem. ŽE tako sem čakal da jo je minilo in potem čez čas poizkusil srečo ko sem se naveličal vozit za njo z drugo in prvo. Si upam trdit, da imam za kolesarje veliko toleranco, ker sem včasih tudi sam rad, ampak tole je bilo pa tu mač. Tok da se nisem na hupo obesil. Ampak to ne počnem rad. Nazadnje sem hupnil, ko me je skoraj zgazil kamion, pa je potem še bolj zavil na moj pas. Tisto je bila tudi veselica. Confused

Ugibam: Zadaneš z gumo ob robnik, zavintalaš pod avto in si polpet.


Edited by devlin - 30.Sep.2023 at 12:40
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Mar.2024 at 20:02
https://www.rockline.si/?s=naoljen
https://www.paranoid.si/reportaze/s/naoljen

naoljen stroj, naoljena mašina

Fak kako mi gre na kurac ta besedna zveza.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 2345>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,375 seconds.