Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Koncerti > Domači koncerti
  New Posts New Posts RSS Feed - 2019/9/17 - Mgla @ Orto Bar
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

2019/9/17 - Mgla @ Orto Bar

 Post Reply Post Reply
Author
Message
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: 2019/9/17 - Mgla @ Orto Bar
    Posted: 18.Jun.2019 at 00:32


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Aug.2019 at 20:58
Nova mgla.

P l a c e h o l d e r
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Aug.2019 at 20:16
Poli, a si kaj poslušal (ali poznaš) banda, ki bosta septembra v naših krajih spremljala Mglo? 
Dagorath se me ne "primejo", medtem ko sem si Contra Mundi Contra Vitae od Martwe Aure "zavrtel" že enih petič ta teden. Kar poslušljivo.

btw. Sakrista, ki si jih linkal gor, so mi precej ljubi za poslušat :) Oba albuma sta fantastična. Upam, da jih kaj ugledamo v naših krajih ali bližnji okolici.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Aug.2019 at 21:01
Nope, nisem jih še prečesal. Ampak itak se ve na kaj se gre. Če je predskupina al pa ne. Cool

Upam, da do takrat že ne zaprejo Orta. LOL *joke*
Pa upam, da ne bomo kot sardine. Stern Smile

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Aug.2019 at 21:20
Originally posted by Poli Poli wrote:

Pa upam, da ne bomo kot sardine. Stern Smile

Dvomim, med tednom, pa tudi precej ponesrečen datum (no, zate mogoče ne :) ~ v Šiški na isti dan igrajo Deafheaven, ki so bili najavljeni mesece pred Mglo. Kar nekaj potencialnih obiskovalcev Orta bo zaromalo v Šiško :)
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2019 at 15:38
A je samo meni čudno, da za tak dogodek ni topica, kot je nastop Mgle v Ortu (končno klubska stvar in ne v sklopu neke masovke)? 
Saj karto imam, tako da me za to ne skrbi, če bo pa "zaradi tega" manj ljudi, pa tudi prav za nas, ki bomo dihali na škrge. LOL Ampak verjetno bo razprodano... če že ni.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2019 at 15:58
Mgla v Ortu je tut že razprodana, sam sta Dihurčka na dopustu in ni blo takoj objavljeno. Kamot odpremo novo nit za koncert. :)

Drugače je nedolg nazaj izšla tale zverinca:



Edited by Lif. - 02.Sep.2019 at 15:58
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2019 at 17:35
MGLA je v LJ že razprodana ja, v Beogradu so koncert prestavili v večji venue, tu pa je to to pomoje, ker imata DS headquarter za tovrstne koncerte v Orto baru.. Tole bo super koncert ja! Ravno študiram, kateri je bil zadnji koncert v Orto baru, ki je bil takole gladko razprodan?!

edit: nisem refreshal... in zdej vidim, da je že Lif. napisala... 


Edited by Atreides - 02.Sep.2019 at 17:36
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2019 at 19:54
Originally posted by Atreides Atreides wrote:

MGLA je v LJ že razprodana ja, v Beogradu so koncert prestavili v večji venue, tu pa je to to pomoje, ker imata DS headquarter za tovrstne koncerte v Orto baru.
Odgovor zakaj ne v KŠ, je bil, da zato, ker je KŠ tisti dan zasedena (Deafheaven so bili najavljeni prej).

Zadnji band za katerega se spomnim, da je predčasno razprodal Orto so bili Insomnium lani (to je zgolj po mojem spominu).


Evo @poli, še frišno (uro nazaj izšlo).

P l a c e h o l d e r
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Sep.2019 at 19:20
ko se še kristjanom scufa za "Mgwo" Wink


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Sep.2019 at 16:46
Poli, v Zagrebu je bil na Mgli obupn zvok in še bolj obupn folk, je bil pa vsaj v redu set.
Za Lj priporočam kratke hlače. :)
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Sep.2019 at 17:00
Še nisem doživel koncerta Mg£e s slabim zvokom (če izvzamem klasične težave pri prvem/drugem komadu). So se morali res potrudit, da je bilo obupno. Clap
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3380
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Sep.2019 at 17:35
Očitno smo bli na dveh različnih koncertih, jaz lahko o koncertu v ZG govorim v samih superlativih. 


All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Sep.2019 at 18:22
@rožica: Sn čakala, da napišeš najprej svoje vtise. :)

Na Kaltenbachu so mel optimalen zvok in pač ne morem, da ne bi primerjala. V Močvari je bil primerljiv kot takrat v Ch0 leta 2014 (gužva pa tut), kar je men pač dost porazno. Takrat se je vsaj dalo poslušat brez čepkov, tu pa niti bol spredi niti čist zadi ni šlo brez.
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1912
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Sep.2019 at 16:14
Originally posted by Valuk Valuk wrote:

Še nisem doživel koncerta Mg£e s slabim zvokom (če izvzamem klasične težave pri prvem/drugem komadu). So se morali res potrudit, da je bilo obupno. Clap
hmmm.. kaj v pragi takrat je bil kao dober zvok? 
samo negative plane so imeli dober zvok :D
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Sep.2019 at 10:37

Eno vprašanje za vse ljubitelje Mgle, pa tudi ostale... kar na tem topicu, ker ni teme za koncert naslednji teden.
Je kdo morda že naročal CD-je direktno od njih, torej na No Solace? Any feedback? https://store.no-solace.com/
Vidim, da so vsi CD-ji pri njih samo po 10€, plus poštnina (kot vidim izračun še 5,00€ ali 6,50€ ali 7,50€ oz. odvisno od količine), ampak bi moral plačati prek PayPala.

Sicer priznam, da CD-jev praktično več ne poslušam, odkar so YT posnetki dovolj kakovostni, oz. če že, potem poslušam mp3-je. Ampak rad pa podprem določeno skupino in takrat nabavim plato bodisi na koncertu ali pa... takole.

No, verjetno bom počakal na koncert v Ortu prihodnji teden (morda dihurčka privandrata mimo tega topica in odgovorita, če že kaj vesta glede mercha), sicer pa tale zgornja opcija.

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Vargrim View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1158
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vargrim Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Sep.2019 at 15:33
na hrvaškem koncertu so imeli iste cene kot jih majo na spletni trgovini, 10 eur za cd, 15 za vinil... ampak pri nam bo vrjetno dražje zarad teh klinčevih davčnih blagajn (upam da ne preveč)
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Sep.2019 at 18:57
Ekola, tema samo za Polija!! Cool

samo vikend in ponedeljek nas še ločijo od očitno enega izmed koncertov leta na slovenskih metalskih tleh. Pridejo:

  1. Mgla

  2. Martwa Aura

  3. Dagorath

Koncert je že nekaj časa razprodan!



Edited by Dejan - 13.Sep.2019 at 18:57
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Sep.2019 at 12:34
jutri pa zares:

18:30 vrata/doors
19:30 Dagorath
20:30 Martwa Aura
21:40 Mgla
Back to Top
Gollum View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 09.Mar.2013
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gollum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Sep.2019 at 16:24
Kupim karto, če če jo ima kdo viška. 




Edited by Gollum - 18.Sep.2019 at 09:02
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Sep.2019 at 19:56
Še Mgla jutr, pol pa ostane sam še Oranssi Pazuzu za ujet v živo (sam ne sredi dneva na kakšni masovki!). Hja, pa morda še Hail Spirit Noir... in možnost, da bi bilo vse še bolje, če se s substancami ne bi že davno tega poslovili.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Orias View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 02.Nov.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 240
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Orias Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Sep.2019 at 09:09
Se še komu zdi AoE čisto povprečen album, glede na to da je iz klana Mgla? Ali pač ker je to Mgla je že apriori odličen album?
Meni nam novem albumu nekaj manjka in mi deluje preveč recikliran WHTN in EiF, brez nekih novih idej. Kriegsmaschine sta zapeljala v malo drugo smer, AoE pa ne vem...
Se zelo zelo trudim, da bi mi sedel, pa se to zaenkrat še ni zgodilo, zato res upam, da mi preklopi nov album mogoče danes na koncertu. Zavidam folku, ki jim je izdelek odličen, sam se zaenkrat med njmi še ne najdem.

Upam pa tudi, da bo zvok danes na nivoju, ker če se ponovi sonična izkušnja Ch0 iz 2014 bo ena velika žalost. Pa da bo zrak v placu!!
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Sep.2019 at 10:04
Kolikokrat pa si zaenkrat šel čez cel album (in imel morda nekaj dni tudi pavze vmes)? Ker meni se na prvo poslušanje (torej prvič 2x-3x) še ni čisto vsedel, razen Age II, ki je bil že poznan. Sedaj mi cel album klika in pade na mesto. Najdeš nianso tukaj, pa potem nianso tam in stvari se postavijo na svoje mesto. Sede mi tako struktura komadov kot produkcija. V bistvu mi je zaenkrat na drugem mestu, jasno za Exercises. Je pa res, da je trenutno še prezgodaj za kakršnekoli dolgoročne postavitve albuma "na svoje mesto", to bo pokazal čas. Ampak iskreno se mi zdi, da ne ostal pozabljen, ali "povprečen". 

Sicer pa kot kaže igrajo standardno set listo, iz nove plate sta samo dva komada (II in III).


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Orias View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 02.Nov.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 240
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Orias Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Sep.2019 at 11:00
Ma poslušal sem dovolj, bom pa še itak dal priložnost albumu. Mogoče so me pa novi Tool zjebali, ker so me precej bolj pritegnili in potegnili v glasbo Smile
Back to Top
Paparazzi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Oct.2008
Status: Offline
Points: 2693
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Paparazzi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Sep.2019 at 11:47
Tanov album se tudi meni ni preveč dopadel od začetka, kasnjeje mi je postal boljši, še posebno pa izstopa III. pesm.
Papa Papa Paparazzi !
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Sep.2019 at 12:04
gre kdo po koncertu na Koroško?
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Sep.2019 at 19:10
Še par urc, ura tiktaka... človek nima zraka, kadar miška kaka, huda smErt ga čaka. :D


Upam, da tudi Gollumu rata prit not.


Vse je že jebenomegleno. Razen za tiste, ki jim bolj paše pastirski rok (pastir-i-konj). ;P




Edited by Poli - 17.Sep.2019 at 19:11
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Sep.2019 at 22:10
Naj te ta dolgočasna megla s sabo vzame na Pol(i)sko Cool
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Sep.2019 at 09:08

Našvical smo se (upošteval nasvet in res bil v kratkih hlačah, tudi Tegla je bil pameten), Mikolaj je imel vmes nekaj težav s kitaro, pa tudi Piotra se je enkrat vmes malo čudno slišalo (vsaj s čepki je bilo tako), sicer pa standardni set. Zaradi čepkov ne morem prav korektno oceniti zvoka, a nekaj mi je falilo. Kaj pa ostali?

In ja, danes pa v meglo (ljubljansko)... kot je nekdo včeraj komentiral po koncertu "Jutri zjutraj pa v meglo."

Merch je bil res dražji in sem se odločil, da raje vse skupaj naročim direktno na Mikolajevi založbi (brez da si naša država oblizne prste vmes).


Me pa zanima, kako se bo nova plata prijela čez čas. Meni je že sedaj takoj za Exercises in mi je prav čudno, čemu takšen odklon.


edit: Aja, zgleda da me že vsaj sto let ni bilo v Ortu, saj nisem vedel, da je sedaj še ta novi oder levo. Embarrassed Daaamn, sploh ne vem, kdaj sem bil zares nazadnje notri. Spomnim se Watain, a to je že nekih 18 let nazaj, sigurno sem bil še na kakšnem koncert vmes... ali pač ne!? Ermm



Edited by Poli - 18.Sep.2019 at 10:47
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Sep.2019 at 13:10
Men je bil zvok soliden in je šlo brez čepkov (nekje na sredini), edin ta visoki toni clean kitare so se izgubil. Drugače pa res kul koncert, gužva je bla tut dost manjša kot sn prčakvala (ne vem, a so v Močvari prodal preveč kart al kaj je blo tist) in namest prerivanja skor vsako minuto sta se v celem večeru vame zabila sam dva človeka. Se pa mogoče pozna, da so že tok časa na turneji, ker so se v Zagrebu tut bolj vživel, vsaj basist. Pa to z menjavo kitare je blo tut mal hecn, ampak dobr. Pa še doma sn bla ob normalni uri, tko da je blo overall res luštno. :)

Že tko je bil ful topel večer, me pa kolega ni poslušu in je prav tekl z njega. :D Tista majca se verjetn še danes suši od švica.

Men Age of Excuse še vedno ne gre čist v uho, pa tist predatorski intro mi je že mal odveč. Par komadov je kul, ostalo je pa v redu. Mi bo pa mogoče čez pol leta stekla, se bom pustla presenetit.

Včer je blo zgleda kr dost folka prvič v hali dol, sn najprej srečala znanca na ženskem wc-ju, ker ni vedu, da je moški na drugi strani kadilnice. :D Watain 18 let nazaj? A so bli še kdaj prej v Ortu kot takrat, ko so mogl za njimi kri pucat še iz zračnih jaškov, da je nehal smrdet?
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Sep.2019 at 13:46
Ja, malo "otopeli" so bili. Mi je bilo pa zanimivo, da so se morali prebiti čez ves folk do odra, pa brez "mask", čist mimo mene so šli (bazenček) in me je presenetilo, da sem oba M-ja prepoznal iz slik. :)
Škoda, da nisem rekel vsaj "Dzięki!", ko so šli mimo. 
Pa potem, ko so preverili instrumente (vsi štirje zaružili "komad"), še vedno brez "mask", sem naivno že mislil, da bodo morda pa tokrat igrali tako, z vidnimi facami (vročina pa to, čeprav zgleda, da radi trpijo za imidž) to bi pa bil precedens. :D :D Kolk smo eni nevedni. :D :D

No ja, spodaj je bila kar gužva in folk se je vsake toliko rinil mimo. 

Res smo bili lahko hitro doma, še posebej vsi mi, ki bi lahko prišli kar "v copatih." :)

Za Watain sicer nisem zihr, kdaj točno so bili gor v Ortu, ampak po občutku bi rekel, da tam nekje po 2000 enkrat, morda do 2003.


Tisto "škripanje zob" na začetku AoE je res izrazito, sam daaaamn, kolk vas je, ki vam nova plata (še) ne sede. Mi je kar malo težko verjeti. Evo, vsaj s Teglo sva istih misli, men je res top plata. Da bi šli nazaj v Groza produkcijo in sestavo komadov itak ni za pričakovati, oz. si tega verjetno nihče med nami ne želi. 
EiF je itak tolk posebna in pomembna plata, da je težko pričakovat, da bi jo lahko prekosili. Tko da ja, pričakovanja so morda bila (pre)visoka, kar je vedno problem. Mene je novica, da majo novo plato pred durmi presenetila (ko sem videl AoF II), in sem samo navdušeno zagrabil v tortico. Brez pričakovanj, samo željno sem strigel z ušesi, dej šeeee! :D
Mogoče imamo tudi drugačen okus, sam če nekomu sede EiF, mi je res čudno, da bi mu potem AoE bila toliko daleč od nje. Pač, presenečen sem. Ker se mi iskreno zdi, da se bo AoE še uveljavila. Sicer pa, 100 žena, 200 sisa, okusov za musko pa še malček več. :D


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Sep.2019 at 13:57
Meni tudi ta nova plata odgovarja. Tista nit, rif, beat, ne vem ... nekaj kar se vleče skozi cel album, me potegne.
Bil sem pa tokrat (Mglo sem videl večkrat, vendar nikoli res "doživel") raje na tistem drugem koncertu in f... norišnica. Šus. Od začetka, do konca. Nekaj povsem drugega kar Deafheaven prikažejo na albumih.

Mislim, da še vedno nisem sprocesiral vsega in komaj čakam da po delovnem dnevu pridem domov ... 
(ugh, saj vem, saj vem ... offtopic).
P l a c e h o l d e r
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1912
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Sep.2019 at 15:29
Originally posted by Poli Poli wrote:

Za Watain sicer nisem zihr, kdaj točno so bili gor v Ortu, ampak po občutku bi rekel, da tam nekje po 2000 enkrat, morda do 2003.

 
25.02.02
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1912
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Sep.2019 at 15:31
Originally posted by Lif. Lif. wrote:

A so bli še kdaj prej v Ortu kot takrat, ko so mogl za njimi kri pucat še iz zračnih jaškov, da je nehal smrdet?
so bli. v nekih boljsih casih ko krasterji in hipsterji niso poznali black metal in so bili watain dejansko dober band. ene 5 minut je trajalo Cry
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Sep.2019 at 15:57
Originally posted by vulgaris vulgaris wrote:

Originally posted by Poli Poli wrote:

Za Watain sicer nisem zihr, kdaj točno so bili gor v Ortu, ampak po občutku bi rekel, da tam nekje po 2000 enkrat, morda do 2003.
  
25.02.02
E, to je to. :) In, a se Lif opazka o krvi v zračnih jaških nanaša na ta koncert? Ker se ne spomnih nekih "pizdarij" ravno. Je bil pa takrat Knez (Laibach) zraven in me vprašal, kaj so to za eni. Mal pa tut spremlja "u/g" sceno. :)



Ontopic - Maciejeve činelce so se pa noro dobro slišale (vsaj s čepki :D), fukken clear and sharp. Jebela, če bi tipu vzel činelce iz seta, kwa bi sploh počel. :D No, zih bi se kej druzga spomnu.
Ja, tut novi KSM prav lepo pašejo vmes med Mglo v playlisti, se lepo zlijejo in dopolnjujejo. 
Al ti pa pač bolj paše novodobni pastirskokonjski blekkrokk. ;P

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1912
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Sep.2019 at 16:13
Originally posted by Poli Poli wrote:

Originally posted by vulgaris vulgaris wrote:

Originally posted by Poli Poli wrote:

Za Watain sicer nisem zihr, kdaj točno so bili gor v Ortu, ampak po občutku bi rekel, da tam nekje po 2000 enkrat, morda do 2003.
  
25.02.02
E, to je to. :) In, a se Lif opazka o krvi v zračnih jaških nanaša na ta koncert? 
ne. njen komentar se nanasa na koncert turneje watain & impiety leta nevem kolko .. 2007? impiety niso prisli, so pa igrali grimoir. zakaj govorimo v tej temi o koncertih izpred 60 let :D ?
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Sep.2019 at 16:55
Činele so se odličn slišale, sam proti koncu mogoč še mal preveč. Drgač zej pač nardijo tonsko brez mask, ne spomnem se pa kak je blo takrat v Ch0.

Bom tko rekla, v zadnjih par mescih sn dala skoz tok enih plat, k so me ful bolj prepričale in jih pač raj poslušam. Še vedn mam v avtu v glavnem zadnjo Krypts plato in mi je še vedno žal, da sn jih spustla v Zagrebu. Pač čist osebne preference, mi je tut WHTN bolj všeč kot EiF.

A ok, pr trinajstih na Watain verjetn niti ne bi smela it. Vsake tok zvem kak kul trivia tko k to, da so Nocturnal Depression prvič pr nas igral nek v Prekmurju. Zato so take debate kul. Če ne bi Dejan nardil red, bi se o tem pa pač pogovarjal v black metal temi. :D
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Sep.2019 at 18:00

Brezbožnica! :o "mi je tut WHTN bolj všeč kot EiF" :o You'll burn in hell! As you ought too! :P

Ja, res je, proti koncu koncerta so činele prišle še bolj v ospredje. Jaz sem pravl užival in plaval. Delno škoda za kitarce, ampak vseen. Je pa res, da unga klika pa čist zares ni blo.

No, tko, zdej k smo eno ontopic temo zaprli, pa še en off... Prekmurje ma en... jebenti - Deeds of Flesh, Avulsed, Adramelech (pa še en bend) bi moral takrat konec 90-ih prit v Unterhund, sam je tipo zajebal in nič obvestil, da odpade. On na Dynamu tist dan, par nas cepcov pa s cugom gor, zastonj. Še Brutal Sandi je bil zraven. Pa prav gorel sem, da vidim Adramelech, poleg ostalih seveda. Damn!




Edited by Poli - 18.Sep.2019 at 18:02
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Sep.2019 at 10:49
*ought to :D

Drugače se AoE očitno ful prodaja (so v enem mescu prodal več izvodov kot v štirih letih EiF), tko da boš mogoče moral počakat na kak ponatis, ko se vrnejo s turneje.

To z Adramelech je res škoda. Kje drugje v bližini pa takrat niso igral po tem datumu v Unterhundu?
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Sep.2019 at 12:12
A ne me zdej no...! Angry Kako razprodana plata!? Ok, saj sem vesel za njih, in plata si to res zasluži, sam... daaaamn! Ampak saj bo, enkrat že. Itak nimam Paypala.


Adramelech žal ne, oz. vsaj ne, da bi jaz vedel (recimo kakšna Avstrija ali severna Italija).
Pa se ne spomnim več, kako je bilo tipu, ki je organiziral zadevo ime, vem samo, da je (bojda) doma iz Ptuja. Smo bili tako jezni, da smo že imel namen it do njegove bajte, pa ga še nabutat nismo mogli, ker se je gonil na Dynamu. Vem, da je bil neko ime na sceni takrat, ampak me je zgleda spomin zapustil. No, saj smo se potolažili v Unterhundu. Ouch

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Sep.2019 at 15:53
Pač to so objavl na fb-ju, sn mal površno povzela:
It was quite surprising to see retail sales of CD version “Age of Excuse” over 4 days exceeding what “Exercises in Futility” sold over 4 years through No Solace. We did prepare stock and manpower for intense handling of orders at release, but didn’t expect THIS.

Hence: those who ordered „Age of Excuse” directly from No Solace – please allow for longer than usual shipping time and/or slower responses, as they’re packing orders 24/7. Sorry for the inconvenience and thanks for the IMMENSE support.

We do have copies of the CD on current Southern Europe / Balkans tour.

Vinyl version is coming later this year.

Reportaža:
http://www.paranoid.si/reportaze/mgla-martwa-aura-dagorath
Back to Top
matos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1745
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Sep.2019 at 23:48
. . .
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Sep.2019 at 08:30
Originally posted by Lif. Lif. wrote:

"...poleg tega pa so se še sprehodili do albuma With Hearts Toward None in še nekoliko dlje v preteklost, a sem žal pozabil, kateri komad naj bi to bil"


Khm, saj niso spreminjali set liste na turneji, tole pomaga:

skratka, manjkajoči komad je bil Md£ości II.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,344 seconds.