Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Paranoid > Metal Club
  New Posts New Posts RSS Feed - Naj koncerti 2019
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Naj koncerti 2019

 Post Reply Post Reply
Author
Message
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Online
Points: 3381
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Naj koncerti 2019
    Posted: 10.Dec.2019 at 00:05
No, dejmo spet vsi trije naštet LOL

1. Domač band / doma
2. Tuj band / doma
3. Tuj band / tujina
4. Festival / doma
5. Festival / tujina
6. Najboljši koncerti skupin ki nimajo z metalom niti najmanjše veze
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Dec.2019 at 02:40
Sem en cas studiral, kako bi tole izpolnil, ker vecino "rubrik" nima veze z mojim letom. Je bilo pa to leto dalec najbol plodno za mojo glasbo oz. obiske koncertov. Ne zivim v Sloveniji in ne hodim na festivale, ampak, no ja, sem se na koncu odlocil, da najlazje, da kar spisek prilepim, ki ga belezim za evidenco in za pesajoc spomin LOL


8.2. Behemoth/At the Gates/Wolves in the Throne Room
9.3. Fun Lovin Criminals
14.3. Mgla/Lvcifyre
31.3 Belzebong/Necromancers
7.4. Akercocke/ Anaal Nathrakh
12.4 Midnight/Hellripper/Aggressive Perfector/Heavy Sentence
20.4 St.Vitus/Dopelord
23.4. Ultha/Vanum
11.5 Incineration "fest", 1 day 3 venues, videl; Deitus, Unholy Lust, Masters Call, Winterfylleth, Carpathian Forest, Benediction, Mayhem
22.6. Memoriam
15.7. Thou/Moloch
18.7. Sacri Monti/GNOB
4.9. Dopethrone/Gurt
12.9. 1968/Oak
13.9. Tomb Mold/Ritual Necromancy/Of Feather and Bone
20.9. Sisters of Mercy/Amenra
28.9. Ufomammut/Monolord
4.10. Sleep
16.10. Eyehategod/Billyclub
17.10. Electric Wizard/Conan/Church of Misery
23.10. Dawn Ray'd
31.10. Cattle Decapitation
1.11. Big Business/Inter Arma (Waynestock)
5.11. Bast/ Imperial Triumphant
29.11. Cult of Luna/Brutus
30.11. Blasphemy/Vulcano
1.12. Desaster/Root/Archgoat
6.12. Black Witchery
7.12. Spectral Voice/Grave Miasma/Abyssal
8.12. Toxic Holocaust/Municipal Waste/Enforcer/Skeletal Remains

In po vsem tem je, priznam kar malo pomesano, kaj se zgubi v crnih luknjah v glavi (ne zaradi substanc, hodim trezen na koncerte, ampak jebi ga, leta vsega prej so naredila svoje)...tako da bom poskusal od spiska izpostavit tisto kar je najbol sijalo in zaradi cesar je glasba tako magicna stvar.

Fun Lovin' Criminals, definitivno en izmed najbolsih koncertov kadarkoli. "feel good"  in pristnost ki ju seva ta band sta neverjetna.

Mg£a, ce ne drugega, iz vidika zvoka in perfekcije odigranega. Sem bral tu po forumu nekaj negativnih stvari, ampak na tem datumu so skoraj da ne zveneli se boljse kot na albumu. Res kapo dol.

Akercocke, po zgubljenem upanju po razpadu banda 2012, da jih bom kdaj videl v zivo jih 31.12 vidim v cetrto. In 3x do zdaj niso razocarali. Vedno solidni, vedno z novo set listo (kar je pohvale vredno) in vedno polni energije.

Midnight, bi si kar upal reci koncert leta zame. Athenar je zival, to je pravi rock'n'roll. Umazan in glasen. Kot bonus, ko jim je zmankalo set liste so enostavno sprejemali krike publike in iz glave igrali naprej komade ki smo se jih drli. Brca v glavo, odlicen zvok, in band, ki resnicno uziva v tem kar dela. Fuck yeah.

Dopelord, dejansko zasencili St.Vitus, in si samo zaradi tega zasluzijo omembo.

Ultha, konkurent Midnight za koncert leta. Zvok sicer slab, Black Heart slovi po tem, zal. Ampak 2 komada, ki so jih odigrali sta definitivno povozila ves ostal black metal letos. Kot sem ze napisal po koncertu v BM temi, ce so kje blizu in vam sede ta stil, ni kaj za razmisljat.

Thou, nisem poznal prej, pa me je oseba, ki je nekako odgovorna za to leta zbezala tja. In so dobili novega fana. En izmed tistih bandov, ki mi sicer dejansko bolj pasejo v zivo kot na albumih. Ampak v zivo pa res odlicni.

Sacri Monti, ne vem kje so nasli casovni stroj, ampak evo, nekje so ga. In prisli nazaj iz nekje 1970, zvokovno in po izgledu. Ce vam pase rock stare sole in ste navelicani stare garde, band, ki zelo zvesto in iskreno podozivlja tiste case.

Dopethrone, zal tudi zelo slab zvok ( ko ima se kick fuzz efekt, kar sigurno ni namenoma), ampak vseeno odlicen koncert, gospodicna na vokalu rusi pred sabo, stage dive-i iz sanka...nuff said.

Tomb Mold, tretji v dirki za najbolsi koncert, najvecji pit, trajajoc bol ko ne cez cel koncert, ki sm ga videl vrjetno od 2002 na Deicide na Primskovem v Kranju. Cista norisnica, band pa prav tako.

Sisters of Mercy so me pustili rahlo mlacnega, zal, so pa zato Amenra, ki jih prej sploh nisem poznal, res konkretno presenetili. Staticen nastop z projekcijo, ki pusti glasbi, da pove svoje, ne uspe veliko bandom.

Monolord, sem tudi ze napisal v neki temi vtise. Odlicen doom "stare sole", zaradi moci katerega sem po 10 minutah zapustil nastop banda zaradi katerega sem tam sploh bil prvotno, Ufomammut.

Eyehategod, zblojeno, kaoticno in obilica smeha. In definitivno vredno ogleda, jih vidim spet Februarja, can't wait.

Electric Wizard, glasbeno popotovanje skozi bizarne vintage projekcije filmov, odigrani v piko, zvok kot se sika, no ja, saj ni kaj dosti za rect, Electric Fucking Wizard, si cisto zasluzijo tisti fucking vmes. Tudi Conan fantasticni pred njimi.

Inter Arma, definitinvno najboljsi bobnar, ki sm ga videl letos. In tudi band sam, se en izmed tistih bandov, ki ga nisem nisem poznal in sm bil zbezan in med koncertom dejansko spuscal bizarne zvoke ugodja. Se dobro da me zaradi glasnosti ni noben slisal... Res toplo priporocam zadnji album Sulphur English

Imperial Triumphant, se splaca videt ze samo zaradi bizarnosti in necloveske uigranosti teh 3h ljudi.

Root, napram temu, da Big Boss se komaj stoji in je vecino koncerta sedel na barskem stolcku in bral tekste poskakali in poscali "big" headlinerja vecera Archgoat. Proti Root so izpadli kot mali jezni fantki, ki so ravno odkrili Satana.  Kapo dol legendam, suvereno odigrano. Mogoce najbol zgovoren komentar "Why did I come to see Archgoat?! And why didn't you tell me about Root?!"

Toxic Holocaust, hja, Joel Grind, napram temu da zgleda kot postrizena barbika razume in ve kaj pocne. Sus v glavo, in prvi koncert po vsem nastetem zaradi katerega sem dejansko spustil lase in zavrtel vrat. Pa pred koncertom nisem 2 dni spal in vmes spil liter ruma. To bi moralo povedat vse o tem kaj so prinesli na oder, da me je prepricalo, da vseeno prevetrim grivo. Se en fuck yes. Velik. Ostali trije bandi (Skeletal Remains, Enforcer in Municipal Waste) pa tudi super. Mislim da edini koncert letos, kjer so mi vsi bandi na spisku dejansko pasali in bili super. Ampak vseeno, Toxic Holocaust.


In to je to, evo, sigurno moj najdaljsi post od kar sem na tem forumu haha. Ce se je komu dalo dejansko brat do tukaj, upam, da je kaj koristnega bilo vmes, vrjetno ne, ampak hej, saj pise Naj koncerti v naslovu topica LOL

Do konca leta pa se
10.12 Mark Lanegan (got tickets)
19.12. At The Gates
20.12. Orange Goblin
21.12 Crom Dubh
31.12. Akercocke (got ticket)

2 ziher, za ostale 3 se pa se odlocam, veseli december tepe po denarnici LOL

Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Dec.2019 at 16:57
1. Domač band / doma

Sky Eye, na večih priložnostih. Fantje znajo! Smile

2. Tuj band / doma

Kaj pa vem, nič me ni ravno sezulo..

3. Tuj band / tujina

Uh, ta je težka.. Moral bi bit stric Cavalera, pa sem nažalost zbolel, zato izbiram med poletnima vrhuncema: King Diamond oz. Cannibal Corpse. Oboje je bilo 'one of a kind' Tongue

4. Festival / doma

/

5. Festival / tujina

Brez najmanjše konkurence Rock Fest Barcelona, to je skoraj sanjski fest! Star

6. Najboljši koncerti skupin ki nimajo z metalom niti najmanjše veze

4-letna nečakinja mi je zapela Vse najboljše! Embarrassed
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Dec.2019 at 17:47
1. Domač band / doma
Glede na to da je, kar se domače glasbe tiče, spomin še precej živ na zadnjo Svarunovo noč v Medvodah, bi rekel, da sta mlada Dark Sphere in Agan ustvarila odlično vzdušje. Super dovršen nastop obeh, ob čemer se človek zamisli, kako dolgo pot je naredila slovenska metal scena ... kjer dandnašnji mladi bandi ne zvenijo več, kot da bi tolkli po škatlah pralnega praška ampak jih komot postaviš ob bok večjim tujim bandom.

Omenil bi še SHADOW UNIVERSE (letni oder Gale Hale), ki sicer ne izhajajo iz metalskih voda in se gibljejo bolj v okvirih instrumentalnega post rocka ala GIAA, Mono, itd... Super nastop. Komot bi jih zamenjal za kakšega starejših tujih bandov s pedigrejem tega žanra.

2. Tuj band / doma
Downfall Of Gaia v Kranju. Definitivno. Downfall of Gaia sem nazadnje videl v živo kakšno leto pa pol nazaj v Ortu. Niso me navdušili. Ne vem, mogoče ni bil zvok, mogoče nisem bil jaz ... kakorkoli pač že, od banda tokrat nisem imel nekih velikih pričakovanj, me je pa tja vleklo zaradi Der Weg Einer Freiheit, ki jih še nisem videl. Ampak o, boy ... kako zelo sem se uštel. Der Weg Einer Freiheit so bili solidno. Ampak Downfall Of Gaia ... fuckin' awesome!!! Najbližje temu kar sem doživel takrat bi bil recimo v preteklosti nastop banda Wittr. Fantastična atmosfera, prehodi iz brutalnega v težke, počasne zvoke ... ki človeka kar posrkajo vase. Tule okoli desete minute naprimer ... orgazmično!

Eno prijetnejših presenečenj tega leta so bili zame tudi mali danski band Afsky. Podobno kot pri koncertu zgoraj, sem se tudi na tega naslikal predvsem zardi headlinerjev Spectral Wound, ampak Afsky z bandom v živo... fucking awesome! 

3. Tuj band / tujina
Nisem veliko naokoli hodil letos. The Banished Heart ... od Oceans of Slumber, ki so tisti večer spremljali Swallow The Sun (Viper Room, Dunaj) je bilo nekaj lepšega kar sem letos slišal v živo in lepše kot karkoli je ta band posnel v studiu.
Sicer pa definitivno Urfaust in Amenra .... ampak o tem spodaj.

4. Festival / doma
Metaldays. Še vedno je to edini festival, kjer pustim nekje zadaj službo, vsakodnevne skrbi, to, ono tretje ... in se za en teden čas ustavi. Tudi bandi, vsako leto, ko se objavlja lineup, se mi zdi da ne bo nič zame, potem pa se počasi nabere. Letos so mi bilo favoriti (prmejduš, da bom nekaj pomembnega pozabil) October Tide, Saturnus, In The Woods..., The Ruins of Beverast in pa seveda zadnji band večera, eni herojev mojih najstniških let Tiamat (eksplicitno s Clouds/Wildhoney setom).

Tu moram nujno omeniti še Črno Šagro v zaselku nad Koprom. Veselica s kalamari in black metalom. Fajn plac, super vzdušje.
Zadeva v Laškem, ki si tudi zasluži biti omenjena, me žal ni ujela v najboljšem momentu (ah, ta služba...). Bo drugo leto! :)

5. Festival / tujina
Vienna Metal Meeeting (Arena, Dunaj). Letošnji lineup mi je bil pisan na kožo. Poleg bandov tipa Rotting Christ, Solstafir ... pač teh, ki se vlačijo iz festivala na festival, je bilo moč doživeti še malce "drugačnega" metala. 
Na tem mestu zamerim bandu Darkspace, da so odpovedali nastop - od njih, v živo, sem si precej obetal, so pa zato vse in še več, na kar sem upal od sebe dali Amenra. Eden boljših live bandov! 
Prav posebna izkušnja mi je bilo v živo prvič (in mogoče tudi zadnjič - če bo njuna napoved o nenastopanju držala) Urfaust. Damn, končno sem jih videl! Nadzemsko!!! 
Od manjših so mi precej ok izpadli Ellende in pa zame v tistem obdobju novo odkritje Our Survival Depends On Us, katerih Song of the Lower Classes mi je postal en ljubših doom metal komadov tega leta.


6. Najboljši koncerti skupin ki nimajo z metalom niti najmanjše veze
God Is an Astronaut. 
GIAA sem letos videl dvakrat. V Kino Šiški so bili ... pač astronavti - le da tokrat tudi s komadi z novega, zadnjega albuma, ki je precej drugačen, mračen. Odličen nastop. Tako zvokovno, kot tudi vizuelno. Perfekcija.
V drugo je bilo na metaldaysu (post rock - izjemoma na metal festivalu, a se to še šteje pod to rubriko?) in tu z eno kitaro več, bi rekel, da je vse skupaj izpadlo še boljše. Popolno. Pozneje sem pogovarjal z nekaterimi obiskovalci, večina prej banda ni poznala, vsi pa so rekli, da je bilo wau... presenečenje tedna.

Aja, pa od teh nemetalskih tudi King Dude (kdo si sploh da takšno ime? aja, Dude!) v Gromki ni bil napačen.

Je pa tako, da za letos še nismo zaključili. Nekaj solidnega si obetam od Voivod pojutrišnjem, najbolj se pa veselim Numenorean in Gaerea v Kopru čez slab teden dni.

P.S.
Povsem prepričan sem, da bi moral nujno omeniti vsaj še en band, pa mi je nekako ušlo iz glave... Letošnje leto na splošno mi je bilo, kar se live glasbe tiče, eno boljših zadnjih let.


Edited by Speadge - 17.Dec.2019 at 19:10
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Dec.2019 at 17:58
Originally posted by Atuin Atuin wrote:

20.9. Sisters of Mercy/Amenra
Tule pa Eldritchu niso naredili ravno uslugo z izbiro predskupine :)
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2786
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Dec.2019 at 20:02
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Letošnje leto na splošno mi je bilo, kar se live glasbe tiče, eno boljših zadnjih let.


DRŽI! Thumbs Up
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Dec.2019 at 20:21
Demons and wizards na Metaldays mišljeno pod par kategorij hkrati (tuj band doma in domači festival) Big smile. Super je bilo.

Edited by devlin - 10.Dec.2019 at 20:21
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Dec.2019 at 02:59
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Originally posted by Atuin Atuin wrote:

20.9. Sisters of Mercy/Amenra
Tule pa Eldritchu niso naredili ravno uslugo z izbiro predskupine :)


Ne prav res ne. Danes je pa Lanegan dodal se insult to injury v isti dvorani. Sva se po koncertu strinjala, da je potesil tisti itch, ki ga SoM niso popraskali. Drugacen stil sicer, ampak nekako podoben vibe z njegovim nizkim vokalom. Definitvno skocil med top 5 letos.

Si me pa v tvojem postu spomnil, da sem tudi jest eno poslastico pozabil.
22.11. Mike Stern, Jeff Lorber, Jimmy Haslip in Dennis Chambers. Jazz royalty. Nekako po principu "If you squint your ears it's sort of like Steely Dan, but with no vocals and even more complex". Ko 2ma v metalskih hoodijih najbol dogaja v celi dvorani in se na koncu sprasujeta zakaj hudica ze poslusata metal haha. Kot sm rekel zgoraj, res poslastica.


Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10942
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Dec.2019 at 18:04
Rožica kot že zadnjih nekaj let zapored odpru spet kul letno temo, pa še folk se je kr razpisal. Smile Sigurno sm kej pozabu, ampak vseeno, še moj seznam za 2019...

1. Domač band / doma: Pomaranča na Metaljotu, čeprou sm jih prespal pod drevesom do predzadnjega komada in sm na YT kasneje vidu da so ful fušali - še vedno št. 1 od domačih zadev letos.
2. Tuj band / doma: Divlje Jagode in sicer 2x top žurka (Kranj/koma + Kal pri Pivki)
3. Tuj band / tujina: Sepultura (Cavalera version - Beneath/Arise set)
4. Festival / doma: Metaljot v Laškem in Metal piknik pri Sežani, oboje res odlično.
5. Festival / tujina: Keep It True z ruskimi Aria, fušačem Cyriisom in ostalimi.
6. Najboljši koncerti skupin ki nimajo z metalom niti najmanjše veze: /

FUCK THE WORLD
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Dec.2019 at 15:26
Atuin, kakšni so ti pa bli Abyssal v živo?
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Dec.2019 at 20:04
Originally posted by Lif. Lif. wrote:

Atuin, kakšni so ti pa bli Abyssal v živo?


Presenecenje vecera u bistvu. Letos je bil to kar trend po vecini, sem sel primarno zaradi Grave Miasma (ki so zaradi obskurne kolicine reverba na vokalu po nekih 10 minutah postali odvratno tecni), pa sta me druga dva banda precej bol prepricala. Bi jih dal kar na prvo mesto tistega vecera. Odlicen zvok, kar je pri random dvoranah vedno gamble (kolicina placov, kjer se odvijajo koncerti je vcasih ze rahlo absurdna), in zelo suvereno odigrano. In brez tistih lukenj v energiji, ki so mogoce v zivo rahlo skodile Spectral Voice. Pa se fajn je videt, da so Nazguli nasli delo po koncu snemanja Lord of the Rings Big smile 
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Dec.2019 at 13:21
Me je zlo miku ta koncert, ker so Abyssal menda lih začel nastopat v živo, Grave Miasma in Spectral Voice pa so bli do zej v Welsu oziroma Kopru in Zagrebu res odlični. Si ne predstavljam, kaj si mislil z luknjami v energiji, ker tok energične in posledično prešvicane bende bolj redko vidim. :)

Edit:

Pr men je blo nekak tko:
1. Chains na Črni šagri/Teleport & Inhibis na Dirty Skunks festu
2. Conan & Un v Lj/Tribulation v Lj
3. Ultha & White Ward v Zg/Assumption & Messa v Kopru
4. Ater Era na Oratoriju
5. Enslaved, Vomitory & Dornenreich na KOA
6. recimo Wardruna v Zg, če izvzamem Melnyka in Goriška


Edited by Lif. - 17.Dec.2019 at 13:45
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Online
Points: 3381
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Dec.2019 at 20:53
Uspel skrčit seznam :) 

1. Domač band/doma: Leechfeast @Gromka
2. Tuj band doma: Sleep @Šiška, Kringa+Eisenhand @Postojna
3. Tuj band na tujem: BLACK WITCHERY Blasphemy, Mortuary Drape, Hagzissa @Avstrija, KROLOK, Malokarpatan, Goatcraft @Bratislava, MGLA @Zagreb
4. /
5. /
6. Godspeed You! Black Emperor @Šiška, Perturbator @Šiška, DRAB MAJESTY @Gromka, Damir Avdić @Božidar


Zelo dobri ostali koncerti: 

SLO: Pomaranča, Teleport, Agregat
Tuji: Afsky, Sunn 0))), The Stone, Ritual Death, Destroyer 666

Kaki bandi na kupu LOL

 


Edited by rožica - 17.Dec.2019 at 23:53
All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2786
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2019 at 10:10
1. Domač band / doma: Dalkhu @ Oratorij; Dekadent @ Svarunova noč
2. Tuj band / doma: Malignant Tumöur @ Official WDoM Warm Up 19 - totalno presenečenje, banda pred tem razen po imenu nisem poznal.
3. Tuj band / tujina: Gaahls Wyrd @ Viper Room + Simm City; Metallica @ Ernst Happel Stadion
4. Festival / doma: WDoM 2019 (super je bilo videti na isti večer Bölzer in DHG, naslednji dan pa še Kampfar); MD sem se udeležil samo za 1 dan in je bilo kljub dežju super; za Oratorij pa upam, da se bo ponovil.
5. Festival / tujina: KOA 2019 (sem mislil, da grem letos zadnjič, a je na koncu izpadlo nad pričakovanji in tudi line up za naslednje leto je spet mikaven); sicer pa je bil tudi Dark Easter Metal Meeting totalna zmaga.
6. Najboljši koncerti skupin, ki nimajo z metalom niti najmanjše veze: Laibach s programom "The Sound of Music" @ SNG MB; Adi Smolar @ Šentilj; Tom Jones @ Stožice.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2019 at 14:10
Originally posted by Dejan Dejan wrote:

MD sem se udeležil samo za 1 dan in je bilo kljub dežju super
Sem že hotel vprašati, kje hudiča si letos na MD doživel dež, namreč letos je bilo skozi cel teden za popizdit sušno vroče ... potem pa sem se spomnil tistega power mrka s krajšo nevihto na prav zadnji večer v času Korpiklaani / Dimmu Borgir nastopa :)
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Atuin View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 773
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atuin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2019 at 10:07
Originally posted by Lif. Lif. wrote:

Me je zlo miku ta koncert, ker so Abyssal menda lih začel nastopat v živo, Grave Miasma in Spectral Voice pa so bli do zej v Welsu oziroma Kopru in Zagrebu res odlični. Si ne predstavljam, kaj si mislil z luknjami v energiji, ker tok energične in posledično prešvicane bende bolj redko vidim. :)


Z luknjo v energiji sem ciljal predvsem na glasbo samo. Sem v tem letu dojel, da dolocene zadeve ratajo utrujajoce ce predolgo trajajo. Se je zgodilo na Sleep, Cult of Luna, oboji so igrali krepko cez 1 uro in pol, podobno z Spectral Voice. Zadeve, ki jih na zvocnikih brez problema vrtim po vec ur v zivo enostavno ne dajo istega nazaj. Ni pa bila to kritika na sam nastop Spectral Voice. Ne vem, enostavno pride tisti vrhunec vecera, ko the band odnese, ko nastopi katarza in je vse odlicno, potem pa kar traja, in traja, in traja.... Fuck knows, mogoce sem samo jest cuden, ampak evo LOL
Real pain defines what you forgot through your wasted life based on mortal morals. Pain reveals the real existence, it leads to understanding: If you seek life, then prepare for death.
Back to Top
engl View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07.Apr.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1217
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote engl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Dec.2019 at 09:47
1. Domač band / doma   .... SRD - Velenje
2. Tuj band / doma  .... Asmodeus - MC Pekarna
3. Tuj band / tujina ... Metallica - Dunaj
4. Festival / doma ... WDOM
5. Festival / tujina ... Graspop 
6. Najboljši koncerti skupin ki nimajo z metalom niti najmanjše veze ... Krankšvester - Varaždin


flope 2019 nimamo? 
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,438 seconds.