Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Peticije in ankete
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Peticije in ankete

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Peticije in ankete
    Posted: 31.Dec.2019 at 14:34
Pozdravljeni

Odlocila sem se deliti peticijo glede 5g omrezja, ker mislim, glede na podatke, ki sem jih zasledila, da 4g zadosca in je ze dovolj tvegano za zdravje ljudi in ostalih bitij na svetu.



Glede na to, da sem diskusijo poimenovala Peticija, lahko forumasi delite tudi kaksne druge peticije, ki bi jih bilo dobro zaslediti, tudi v zvezi z drugmi tematikami.

Lp.


Edited by V1981 - 10.Mar.2024 at 00:03
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2019 at 16:52
Zaradi podatkov "ki si jih zasledila" deliš peticijo proti? Kaj pa če bi naredila domačo nalogo in se dejansko pozanimala o zadevi, proti kateri protestiraš? 

Po vsej verjetnosti ti je še ohišje telefona iz benzenovih polimerov bolj škodljivo, kot pa neionizirajoče sevanje. Kave najbrž ne piješ? Kaj pa Wi Fi router doma imaš izklopljen? A to, da bodo posledično ugašali starejše standarde 2G (GSM), 3G (UMTS) ... pa ne šteje?

Mislim, da bi ti znal Matej Huš s kemijskega inštituta, povedati več na to temo.

Tule imaš video njegovega predavanja na to temo:
(tam med 23 in 25 minuto se za moment obregne tudi ob te lažne peticije)
P l a c e h o l d e r
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2019 at 17:23
To da se bo ugasalo 2g, 3g je dobrodoslo.

Toliko je informacij za in proti, da na koncu niti ne vem na kaj naj se zanesem, vendar so ljudje po debatah zelo izpostavljali tveganja, tako da sem se odlocila delit peticijo, tudi zaradi svojih razmisljanj o tem. Upam da so peticije lazne, ce so po tem bi bil clovek lahko pomirjen.

Sem si pogledala video, se kaksnega pogledam drugic.

Zaradi svojih izkusenj sem se odlocila tako, da bom previdna glede teh sevanj. ... npr. pri 20ih letih prva uporaba gsm telefona ... po 15ih minutah pogovora hladne in mravljinceve pol glave in hladna in mravljinceva roka do komolca se nekaj casa po pogovoru in glavobol ... tako je bilo vsaj leto dni pri vsakem pogovoru, dokler se telo ni nekako navadilo.

Imela sem wifi ruter v sobi kjer spim, pri poskodbi glave nisem uspela zaspati dokler nisem izklopila wifi. Sedaj imam wifi izklopljen direktno v nastavitvah modema z ruterjem, da gori le 5 luck, samo za kabelski internet in stacionarni telefon, ker wifija v bistvu nimam kaj rabiti(bolj po domace povem, ne vem kako se izrazit).

Bila sem na nekem testiranju, kjer so ugotovili, da sem zastrupljena s pesticidi in nadpovprecno zastrupljena z elektrosmogom. Za tale elektrosmog se sprasujem od kod ... lovi nam v domacem kraju vse do 4g, telefon mi zaznava wifije sosedov ... drugih sevanj ni, imamo pa obicajne naprave, tv, komp, sodobne, brez nekih wifi sprejemnikov v tvju npr. Bila sem sicer nekaj let nazaj parkrat na rtg slikanju, vendar je minilo nekaj let pred tem testiranjem glede zastrupljenosti z elektrosmogom. Zenske so me sprasevale na katerem delovnem mestu delam zaradi zastrupljenosti z elekrosmogom(sem upokojena, solala sem se sicer za graficno oblikovalko, zopet le obicajna uporaba racunalnika).

Kavi se ne bom odpovedala, naj bi bila v neki meri celo zdravilna.

Sicer upam, da 5g res ni toliko skodljiv kot se izpostavlja po spletu.


Edited by V1981 - 31.Dec.2019 at 17:38
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jan.2020 at 02:36
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jan.2020 at 16:39
Peticiji:

-Konoplja


-Cbd izdelki


Endokanabinoidni sistem najbrz vsi veste kaj je ... bom dala nekaj linkov, ce kdo ni se seznanjen s tem.




Morala bi tu omeniti, da konoplja(industrijska ali medicinska), ki je naravna nima nikakrsne veze s sinteticno, ucinki sinteticne so porazni, zal se ne spomnim vec imenovanj raznih sinteticnih, sem pa zasledila na fb vse mogoce o sinteticni, tezava je v tem, da nasprotniki izpostavljajo kaj povzroca sinteticna, nezacedajoc se da to nikakor ni isto.

Podpiram popolno legalizacijo naravne konoplje(seveda tudi s thc) in regulacijo, tako bi prislo tudi do kvalitete, nadzora in se ne bi dobivalo spricane z raznim sranjem, ne morem drugace reci ...

Nimam vec fb, tako da ne bom na tekocem za nove peticije o konoplji, tako da ce kdo kaksno zasledi, bi bilo zelo zazeljeno, da peticijo ali kaj drugega o tem deli tukaj v diskusiji.
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2020 at 12:01
No, 4G ne zadostuje za marsikatero stvar, tako da razvoj mora it dalje.
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2020 at 13:19
To se strinjam, da se razvoju pusti prosto pot, se pa po spletu izpostavlja vse mogoce in ker se ne spoznam na tehniko in omrezja pac zacnem razmisljati tudi o varnosti in kaj je sedaj od izpostavljenega res ... nekaj se govori oz. pise po spletu, da to sevanje lahko spremeni dna itd., vem pa ne, mislim pa da, ce ze, bi morale biti to visje jakosti frekvenc kot pa se bojo dejansko uprabljale. Pri vseh napravah vidim pa da so bile testirane za varnost, da kolicine sevanja ne presegajo neke varne meje izpostavljenosti, najbrz tako tudi je, ko je dano v uporabo. Seveda se gre tudi tem ljudem, ki to razvijajo najbrz za to, da je tudi varno, saj ce ne bi bilo bi vplivalo tudi na njih in njihove potomce.
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2020 at 09:22
V primerjavi s 4G bo pri 5G baznih postaj več, kar pomeni manjšo oddajno moč tako bazne postaje kot tudi terminala (naj bo to telefon, avto, modem, ...). Največ sevanja je takrat, ko je signal slab in ne takrat, ko je močnejši.
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2020 at 10:37
To nisem vedla o sevanju, nimam pojma o teh znacilnostih pri tehniki. Nekaj sem brala da na vsakih 100 m. Sem pa tudi zasledila, da se nekateri sprasujejo cemu ne naredijo podobno kot pri 4g ipd. Upam da bo tako da bo ok tudi glede sevanja.
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2020 at 19:40
Pirotehnika mi je ze od nekdaj brezveze, peticija proti https://www.tomazgorec.si/pirotehnika/
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2770
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jan.2020 at 16:14
nekaj na to temo:

sodišče prepovedalo oglaševanje proti omrežju 5g, ker za to ni konkretnih dokazov. smiselno?
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jan.2020 at 17:57
Prepovedalo plačano javno zavajanje in širjenje FUD-a?

Proti 5G obstajajo tudi povsem legitimni pomisleki. Recimo Pero je zgoraj rekel, da 4G ne zadostuje za marsikatero stvar.
Res je, recimo ... real časovno masovno prepoznavanje obrazov? (učinkovitejši nadzor matere države nad prebivalstvom)
Še pred nedavnim je bila v tem kontektu omenjena zgolj kitajska in smo bili kao zgroženi, zdaj pa se o tem čedalje bolj govori tudi na zahodu. Zavoljo naše lastne varnosti, kakopak.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jan.2020 at 21:44
Za prepoznavo obrazov je dost CCTV, ne rabiš 4, 5G :)

5G bo prišel prav tam, kjer je potrebna majhna latenca. Sama hitrost prenosa je recimo že pri LTE-A Pro čisto čez glavo (odvisno kolk kanalov agregiraš).
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jan.2020 at 22:29
Originally posted by Pero Pero wrote:

Za prepoznavo obrazov je dost CCTV, ne rabiš 4, 5G :)
Pri varovanju skladišča? Kaj pa za real časovni masovni nadzor/prepoznavo obrazov (recimo nekega zborovanja) vs 5G IoT z 2ms latence? 
Koliko je pa sploh realistično da s CCTV infrastrukturo brez uporabe hitrih brezžičnih omrežij pokriješ večji del populacije širom države? Pa finančno smotrno napram možnostih, ki jih ponuja tudi komercialno zanimiv 5G?

(zgolj vprašanje - ni moja stroka)


Edited by Speadge - 14.Jan.2020 at 22:58
P l a c e h o l d e r
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jan.2020 at 22:32
Ta clanek sem zasledila ... preden se kaj oglasuje za ali proti bi se moglo testirati, kakor se namerava to uporabljat, z zanesljivo raziskavo.

Tole kar je na kitajskem ze ni vec sprejemljivo, tockovanje drzavljanov itd., nenormalno, upam da kaj taksnega drugje po svetu ne bo, to ni vec nadzor za varnost drzavljanov, temvec nadzor za podreditev, diktiranje drzavljanom, dalec od svobode, ki si jo vsak obicen drzavljan zasluzi ... podreditve oz. "zasuznjenja" se nikakor ne sme dovoliti. En clanek https://www.rtvslo.si/znanost-in-tehnologija/veliki-kitajski-brat-prva-digitalna-diktatura/492714


Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Jan.2020 at 13:49
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Originally posted by Pero Pero wrote:

Za prepoznavo obrazov je dost CCTV, ne rabiš 4, 5G :)
Pri varovanju skladišča? Kaj pa za real časovni masovni nadzor/prepoznavo obrazov (recimo nekega zborovanja) vs 5G IoT z 2ms latence? 
Koliko je pa sploh realistično da s CCTV infrastrukturo brez uporabe hitrih brezžičnih omrežij pokriješ večji del populacije širom države? Pa finančno smotrno napram možnostih, ki jih ponuja tudi komercialno zanimiv 5G?

(zgolj vprašanje - ni moja stroka)

Dobro vprašanje, ampak tud moja stroka ni, zato lahko samo ugibam :) V UK so imel hitro pokritost s kamerami visoke ločljivosti že dolgo nazaj... zdej pa a je slika v centru 50ms prej al kasnej verjetno ne igra tolk vloge?
Za par HD streamov iz vsakega droga javne osvetljave zadostuje 10mbit link, tko da to lahko furaš preko koaksa, xDSL, 4G, ... šele pri večji količini ti tukaj prav pride 5G zarad kapacitet baznih.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jan.2020 at 09:42
P l a c e h o l d e r
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Oct.2023 at 22:13
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Oct.2023 at 14:15
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Oct.2023 at 12:15
Originally posted by V1981 V1981 wrote:

razmisljajo o ukinitvi gotovine
citation needed 
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Oct.2023 at 01:27
Zal se ne spomnim vec naslovov nekaj clankov, ki sem jih brala pred kaksnim letom, da bi poiskala in delila ... omenjano je bilo vse o digitalizaciji in predvidevanja, da v prihodnosti gotovina ne bo vec potrebna in omenjana so bila tudi predvidevanja, da naj bi v prihodnosti prislo do ukinitve gotovine z izgovorom, da bi preprecili kriminal, cetudi gre korupcija in ostali kriminal preko nakazil in ne z gotovino, kot to trdijo nasprotniki gotovine ... kdo vse naj bi stal za tem stremenjem si nisem zapomnila, da bi navedla ...


Veliko ljudi pa omenja na Fb, da je na Kitajskem ze uveden digitalni denar ter onemogocena uporaba gotovine in ter da drzavljane nadzorujejo kaj in kako kupujejo in jim tudi onemogocajo nakupe ter jih tudi drugace omejujejo s pomocjo digitalne identitete ... Nekdo na Yt omenja, da v Eu World economic forum stremi k uvedbi necesa podobnega in sicer vezano na ogljicne tocke posameznika ...

Na eni Fb strani, ki nagovarja k ohranitvi gotovine je objavljen nek slikan clanek pri katerem se vidi razbrati samo "V Eu se ravnokar sprejema posebna uredba, s katero naj bi se evrski gotovini zagotovil status zakonitega placilnega sredstva; pogledali smo, kako to, ko pa vendar zivimo v prepricanju, da je gotovina ze itak zakonito placilno sredstvo ..."

Zavzemajo pa se za ohranitev gotovine predvsem zaradi tega, da bi bilo z njo se vedno mozno placevati ne da bi bila kje zavrnjena in zahtevano placilo s kartico ... parkirnine npr. se ze ne da vec placati z gotovino. Gledala sem tudi nek dokumentarec o tej nameri z nadzorom prek digitalne identitete in digitalnega denarja ...


Edited by V1981 - 28.Oct.2023 at 01:43
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Oct.2023 at 15:06
Ne vem no, a je res za vsako poenastovitvijo lajfa obvezna neka teorija zarote? 
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Oct.2023 at 15:42
Jaz sem nasplosno proti teorijam zarote, me motijo, ker mesajo meglo ... tu pa je res, da gre za stremenja v to smer v prihodnosti.

Motijo me predvsem teorije zarote, ki sem jih nazadnje spremljala, da je globalno segrevanje prevara, smo ze prica podnebnim spremembam, zaradi onesnazevanja.

Motijo me v glavnem vse teorije zarote, ki sem jih zasledila.


Edited by V1981 - 28.Oct.2023 at 15:50
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Oct.2023 at 12:31
No, pol pa tole preber. 
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Oct.2023 at 14:12
Sem prebrala. Z zdruzenjem Povezani smo se v marsicem ne strinjam, se pa strinjam, da je pravico do placila z gotovino potrebno zascititi. Ker ce bi v prihodnosti prislo do zavracanja gotovine in z izgovorom za preprecevanje kriminala do onemogocenja gotovine, po tem ne bi bilo vec posojanja denarja med prijatelji oz. ce bi bilo bi bilo potrebno placevati provizijo banki in davek, ce bi to potekalo preko kartice ... tudi ne predstavljam si kako bi nakupovala tobak in konopljine izdelke brez gotovine.



Edited by V1981 - 29.Oct.2023 at 14:35
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Oct.2023 at 21:21
Vem, da na Švedskem zavračajo gotovino, na Finskem tud... sem pri branjevkah kupval zadeve s kartico - in to se mi zdi super. 
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Oct.2023 at 21:36
Meni pa bolj odgovarja placevanje z gotovino, tudi v trgovini ... samo poloznice in varcevanje imam na trajnik, preostalo pokojnino vedno dvignem. Morala bi ostati moznost izbire ...
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Oct.2023 at 22:18
Originally posted by V1981 V1981 wrote:

po tem ne bi bilo vec posojanja denarja med prijatelji oz. ce bi bilo bi bilo potrebno placevati provizijo banki in davek, ce bi to potekalo preko kartice ... tudi ne predstavljam si kako bi nakupovala tobak in konopljine izdelke...

Prijateljem lahko posojaš denar brez davka in bančne provozije.
MacGyver je zakon!
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Oct.2023 at 22:40
Kot jaz vem se vsa prejeta nakazila upostevajo kot prihodek in ce je presezen dolocen znesek(pred vec leti je bil ta znesek okrog 6000 € letno prejetega denarja na racun, sedaj ne vem koliko je, uposteva se mi ze pokojnina) prejetega denarja na racun letno je za placati dohodnina(za vsako nakazilo pa je 0, 40 € provizije, ce nakazes prek Nlb klika)? Uposteva se tudi pri enkratni socialni pomoci vsak prejeti znesek in pri varstvenem dodatku ...

Edited by V1981 - 29.Oct.2023 at 22:54
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Oct.2023 at 23:06
Ne bo držalo. S posojilno pogodbo (ki lahko zašciti posojilodajalca pred mnogimi nevšečnostimi) se izogneš plačilu dohodnine. Če nisi glih na oderuški nlb nimaš niti provizije.
MacGyver je zakon!
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Oct.2023 at 23:16
Za posojilno pogodbo nisem vedela. Tudi pri vracilu ni dohodnine? Bi se pa v vsakem primeru upostevalo pri varstvenem dodatku.


Edited by V1981 - 29.Oct.2023 at 23:17
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Oct.2023 at 23:18
ljaz že nekaj let ne plačujem z gotovino. Če mi kdo plača z gotovino mi naredi več preglavic kot kaj drugega, ker se moram pol še s tem ukvarjat. Po netu tujina paypal, doma bančno nakazilo, računi elektronsko, trgovine kartica itd. Ne vem no. Meni ni tako slabo brez gotovine poslovat. Pa tudi google se mi ne zdi taka pošast kot jo nekateri predstavljajo. Windowsi so drek, ampak tisto leto ko sem imel ubuntu nisem bil nič bolj zadovoljen... mogoče pa ni vse tako slabo kot bi radi nekateri prikazali. Tudi 5G se mi ne zdi neka grdobija. Pa wireless sistem za kitaro je tudi prav super, dokler ne bo kdo rekel, da seva tako kot mikrovalovka, ki je drugo največje zlo takoj ta Gadaffijem in Huseinom.
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Oct.2023 at 23:19
.

Edited by Mitja M.J. - 29.Oct.2023 at 23:20
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Oct.2023 at 23:20
Originally posted by V1981 V1981 wrote:

Za posojilno pogodbo nisem vedela. Tudi pri vracilu ni dohodnine? Bi se pa v vsakem primeru upostevalo pri varstvenem dodatku.

Jaz niti. Sem zvedel za ta "trik" pred kakim mesecem ali dvema. Za varstveni dodatek pa ne vem. 
MacGyver je zakon!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Oct.2023 at 10:01
Tud sam 95+ plačil opravim s kartico. Ampak!!! in k temu se prvnem kasneje...
Razlogi za so očitni - preprosto, čisteje (ne rabi bankovc čez stotine rok), ni treba vračat drobiža etc.. še posebej mi je blo fajn vidt kako enostavo je it na bus v recimo Las Palmas na Kanarskih otokih.. stopiš gor, prisloniš bančno tam pri vozniku in to je to... če furaš recimo Revolut ali zdaj že katerokoli od domačih bančnih aplikacij tudi takoj dobiš na telefon potrdilo o transakciji... ko se ga neprimerno nažgem mi je fajn nasledn dan rekonstruirat večer s pregledom transakcij... 


Ampak... a res še nikdar nismo bili v situaciji k digitalni sistem zašteka? Recimo, ko sem bil v Čilu, ki je na moje presenečene neverjetno digitaliziran se nam je zgodilo, da smo šli nakam z busom na en hrib in od tam v nacionalni park... in je dol padlo omrežje.. sprejemali so samo bančne transakcije.. ja nč... 5 polnih busov je čakalo eno uro,  da se je omrežje pobralo. A ni enostavno boljš imet en default fallback na gotovino v tem primeru? Jst sploh v tujini se ne počutim lih najboljš samo z karticami v žepu.. ker keš je še vedno na nek način oprijemljivejši. 


Druga stvar.. zelo lepo je, če so vse tvoje potrebe v skladu z lokalno zakonodajo teritorija in je tvoja ideja večera začinjenega z opojnostjo poravnana z legalno distribucijo tega.. sepravi, da greš v katerokoli od tisočih zadevališč posejanih po celi državi in si naročiš nekaj med 4-70%. 

Kaj pa, če namesto tega rajš žberlo pržgeš? S kartico je ne morm plačat. 

In nenazadnje... provizije.. a je to res tako zanemarljiv del, da ga izločimo iz enačbe? Po spletu kroži tista razlaga da če gre 50e skozi ekonomijo v gotovini požene več transakcij kot čez gre čez kartico in pri vsaki transakciji iz lokalnega okolja odnese tkole čez palc okoli 1.5% + fiksni del nekam čez lužo..

Skratka men se tole ne zdi nč teorija zarote, ravno sem govoril s Tilnom, ki se je vrnil iz turneje po Kitajski ... vse se plačuje s telefonom.. in pol daš čez še ta social score.. a si res mislite, da s svojim vedno brezmadežnim vedenjem boste vedno na prejemajoči strani takega sistema? Nimate nič skrbi za kolege, ki pa se znajo kdaj zaplezat? Al se nemara celo zdi dobro, da je tu država oz bančni sistem nek arbiter, ki bo brez zmote razdeljeval pravico, in ko boste šli en petek na pir skupaj, bo njegovo plačilo zavrnjeno, ker so ga kamere ujele kako se je enkrat uscal za kante pri železniški? 

men je tole kar zanimiva tema, a bi jo morda preimenovali v kej bolj pomenskega? to možnost ima ali moderator ali pa otvoritelj teme




Edited by frogstomp - 30.Oct.2023 at 10:10
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Oct.2023 at 11:32
Prej sm bil neki pameten, nisem pa napisal kako fajn je, ko plačaš obrtnikom s kešem brez davka. To jedefinitivno velik, velik  plus 🤑
MacGyver je zakon!
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Oct.2023 at 15:50
Frogstomp, gotovino je vsekakor potrebno ohraniti, zascititi, zaradi razlicnih situacij v katerih se lahko znajdes ... karticno placilo pa itak ostane za vse, ki raje placujejo s karticami ...

To social score tudi mene skrbi, da se kje v prihodnosti ne uvede kje se v Eu, ali pa ogljicno tockovanje ... jaz bi bila sigurno stigmatizirana, zaradi razlicnih dejavnikov, sem ze itak ...

Kako spremeniti naslov teme nisem pogruntala, v kaj pa bi se spremenil? Jaz sem dala naslov Peticija, ker imam namen deliti peticije, ki jih zasledim.

Mitja M. J. kako to mislis brez davka? Brez racuna? Moj foter je imel firmo, ki je prodajala obrtniske izdelke(robo je dobil od razlicnih obrtnikov) pa je za vse moral napisat racun z ddv ... takrat se ni bilo pos-terminalov.


Edited by V1981 - 30.Oct.2023 at 16:10
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Oct.2023 at 18:34
V1981: edit svoje prvega komentarja ti pokaže tudi oknce za naslov.. sem potem preletel, da so ble tudi druge peticije notri... 

Mitja misli, da ko pelješ olje zamenat recimo, te kdaj majstr vpraša, ali pa mu namigneš, da "lahko brez računa"... in tako prišparaš. To je za osebne nakupe, b2b ne bo šlo (ker firme tudi rabijo prikaz stroškov)
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Oct.2023 at 22:26
Konoplja je brezveze prepovedana in ja res pomaga pri raznih boleznih se pa zal se veliko ljudi tega ne zaveda in jo vidijo kot drogo. Skoda da ni za popolno legalizacijo. Zdravnik bi lahko onemogocal pravico do konoplje tudi pacientu, ki bi jo potreboval ...

https://www.peticija.online/peticija_za_popolno_legalizacijo_konoplje_v_medicinske_namene

-
Invalidi

https://www.peticija.online/peticija_proti_diskriminaciji_invalidov

https://www.peticija.online/peticija_proti_jemanju_pravice_do_osebne_asistence_invalidom_mlajim_od_65_let_ter_proti_jemanju_socialne_varnosti_in_zakona_o_dolgotrajni_oskrbi_ostarelim

https://www.peticija.online/peticija_proti_predlogu_o_spremembi_zakona_o_osebni_asistenci

https://www.peticija.online/stop_bogatenju_izvajalcev_oa_na_racun_uporabnikov_in_asistentov_oa_izrecno_ne_odvzemanju_dodatka_za_pomo_in_postrebo_dpp

-
Vrtec

https://www.peticija.online/proti_predlogu_vlade_rs_za_plailo_vrtca_za_drugega_otroka

-
Solstvo

https://www.peticija.online/podpisniki_peticije_se_s_svojim_podpisom_zavzemamo_za_im_prejnjo_spremembo_zakonodaje_ki_bi_omogoila_da_bi_bilo_olanje_na_osnovnoolski_ravni_e_v_olskem_letu_202324_za_vse_uence_in_uenke

https://www.peticija.online/peticija_za_spremembo_olskega_sistema

-
Zivali

https://www.peticija.online/peticija_za_dopolnitev_kazenskega_zakonika_peticija_za_spremembo_kazenskega_zakonika_kaznivega_dejanja_muenja_ivali_-_za_vijo_raven_zaite_in_varstva_ivali

-
Rkc

https://www.peticija.online/za_mirneje_ivljenje_omejimo_pretirano_zvonjenje_cerkvenih_zvonov

Ne vem cemu farji ne odgovarjajo za spolne zlorabe, so samo premesceni drugam.

https://www.peticija.online/peticija_za_ustanovitev_dravne_preiskovalne_komisije_ki_bo_preiskala_spolne_zlorabe_otrok_v_katoliki_cerkvi

Ze poteklo zbiranje podpisov, je pa smiselna peticija.

https://www.peticija.online/peticija_za_dosledno_upotevanje_7_lena_ustave_republike_slovenije

-
Peticija za dostojno smrt bolnih ljudi, ki zelijo prostovoljno koncati svoje zivljenje.

https://www.peticija.online/pobuda_za_evtanazijo

-
A je kdo slisal za kaksne zanesljive vire, da bi se sploh razmisljalo o cipiranju ljudi? Obstaja peticija ...

https://www.peticija.online/peticija_da_se_pravica_proti_ipiranju_zapie_v_ustavo

Za ta podjetja, ki razmisljajo o cipiranju zaposlenih jaz se nisem slisala, a je to res? Varjanta cipa preko katerega bi se dalo slediti kaj kdo pocne sploh obstaja? Cudim se nad to peticijo.
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Nov.2023 at 00:00
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Nov.2023 at 20:40
Ena stvar mi ni čisto jasna. Trditev "kaj pa če ukinejo kartice" kot neko veliko prednost in garancijo za varnost.  Če ukinejo dvige na bankomatih in v bankah (recimo podobno kot v Libanonu), koliko ste v prednosti tisti, ki redno poslujete z gotovino pred nami, ki redko? Imate doma v štumfu 50, 100 jurjev?  
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Nov.2023 at 21:42
Do tega, da bi ukinili kartice najbrz ne bo prislo, najbrz se ne bojo odlocili, da bi bil samo digitalni €, vsaj upam, ker digitalni € bi imel lahko tudi rok trajanja. Upam, da ne pride do tega da ukinejo dvige, da ostane moznost izbire, tako za gotovino kot za kartico ... Jaz nimam veliko nasparano, tako ne preko varcevanja na kartici, kot tudi ne na fond polici in se enem varcevanju in tud ne v gotovini, tako da v vsakem primeru zmrznem.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11726
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Nov.2023 at 09:03
@Pero, ne štekam, kdo pa trdi oz sprašuje "kaj pa če ukinejo kartice"? Nihče ne zagovarja ali priporoča tega.

Nekaj gotovine je doma fajn met. S prihranki nevem.. sm slab gospodar, ampak vem, da v primeru da gre banka v cvet, in to ni tako ne pogost pojav kot smo vidl pred kratkim v USA in kako se to razlije v našo ekonomijo... ti banka tipično garantira kritje do 100k v primeru nesolventnosti. K temu jih med zavezujejo ne-ekonomske sile, morajo dobit licenco in predpogoj je da prikažejo, da so njihovi interni parametri tako nastavljeni, da bodo lahko upnike poplačali. Ampak kot rečeno, to je vse do ranga 100k. Če imaš na banki miljon in propade, si spušil precej keša. Če ga maš doma ti ga pa čas počasi požre skozi mehanizme devalvacije.. 


Ampak ti ubistvu sprašuješ nekaj drugega in si lahko čisto z enostavno aritmetiko odgovoriš. Jst, če imam težave z razumevanjem na državni ali svetovni skali si pomanjšam zadevo v nek miselni eksperiment. 

Recimo, da imaš 2 festivala, ki potekata vzporedno. Isto število obiskovalcev (50) in vsak ima s seboj 20e. Tam prodajajo samo eno vrsto piva za 4e, in za voljo argumenta, vsak obiskovalec si želi popiti 5 piv. 

Razlika je samo ena... Festival A posluje z gotovino, na festivalu B pa imaš čip na  zapestnici. Poenostavi plačevanje, mogoče se bo izbruh kakšne bolezni tako preprečil ker si folk ne bo svojih od piva mokrih brkov gladil po tem k je bil prejšn teden prehlajen, in potem šlatal denar, ki ga bo nato tipal nasledn človk, ko bo plačal pivo z 20e in jih dobil 15e nazaj, od tega bo eden bankovec za 5e tisti, v katerega si je prej boln človek brisal roke... 

Ampak! Ta zapestnica s čipom pride z ceno, service fee, 2% recimo. Zdej, lahko se zaračunajo trgovcu in je tvoje pivo še vedno 4e, Ali pa bo pivo tolk dražje.. sepravi, ali boš prodal tu 1000 piv in kot trgovec spušil 20e, ali pa boš prodal 980piv in nič spušil, ampak hkrati prodal manj, manj zaslužil.

Zdej pa.. prestavljaj si, da je tak festival vsak teden, da gre tu za eno vas, ki ima res močno tradicijo.. Vsak teden iz 1000e vredne ekonomije odteče 20e. Festival je tako vedno manjši, vedno manj donosen. Vedno manj piva se lahko proda, ker se ni vrnil denar v obtok. Že samo po nekaj iteracijah je polovica keša pristala na računu service providerja. 
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Nov.2023 at 13:09
Zelo pogosto slišan argument je, da digitalni denar ti lahko zamrznejo, papirnatega pa ne. Meni se zdi, da te lahko enako nategnejo pri obeh, razen če imaš vse doma v nogavici. 
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Nov.2023 at 16:53
"Če imaš na banki miljon in propade, si spušil precej keša. "

Po mojem se bo tisti z miljonom obrnil pred vsemi nami. Na koncu bo kvečjemu še kakega jurja zaslužil 😁🤑
MacGyver je zakon!
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Nov.2023 at 23:18
Frogstomp, ze ko je Nlb propadla, ko je bila se Lb, je veliko varcevalcev zgubilo svoj denar, bilo je veliko clankov o tem in tud na tv v novicah, pa so pol menda, kot se spomnim razmisljali nekaj o tozbi, nikoli pa niso dobili svojega denarja ... Na kaksni prireditvi ali koncertu ze dolgo nisem bila, v tem casu od kar obstaja to placevanje preko zapestnice sploh ne(ena prijateljica mi je omenila, da si to nalozis denar preko neke aplikacije za ta cip in da je na tem cipu tud karta za koncert?) ... Bila sem pred 20imi leti na nekaj koncertih v Lj. Preprosto nisem imela nikoli toliko denarja, da bi si lahko privoscila koncerte ali pa prireditve.

Pero, mene moti predvsem to, da je preko kartice tocno vidno kje kupujem in se da tudi ugotoviti kaj, glede na cas transakcije in racun. Kaj koga brigajo moje nakupovalne navade. Pa pri kartici se da it tud v minus in imas po tem kar visoke negativne obresti limita(jaz sicer ne morem it se v limit, ker sem imela prestrukturiranje racuna, ker sem bila dolzna banki in sem mogla vzet izredni kredit, ki mi ga je placala fundacija Radia 1). Pri digitalnem denarju me moti to, da bo vse sledljivo in da bojo lahko onemogocili kaksne nakupe, ce se jim bo tako zazdelo ... in tud to, da, kot sem zasledila v nekem videu o bancnistvu, razmisljajo o tem, da bo imel rok trajanja. Si ne predstavljam, da bi imela gotovino na banki v sefu, ce bi ze imela toliko gotovine, bi imela sef doma, manjse kolicine pa v kaksni skatljici.
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Dec.2023 at 21:10
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Dec.2023 at 23:00
Originally posted by V1981 V1981 wrote:

Gaza.

https://www.amnesty.si/zahtevajte-premirje

Ukrajina.

https://www.amnesty.si/ukrajina-peticija

Izbrisani.

https://www.amnesty.si/peticija-izbrisani


Te tri peticije naj si njihovi avtorji vtaknejo tam, kjer sonce ne posije, nas pa naj pustijo pri miru s temi "bleeding heart" zgodbicami o nepravici. 

Izbrisani? O tem je bilo veliko napisanega in rečenega. Vedno pa se pozablja omeniti to, da so si v VELIKI meri sami krivi na situacijo, ker se NISO HOTELI opredeliti. Ko so zavohali denar, so začeli pa cviliti o krivici. Kje so bili takrat, ko so imeli več kot le eno priložnost urediti stvari? 

Gaza? Ko jih jebe, še slabši so od židov in že to samo veliko pove. 

Ukrajina? Tam bi bilo vojne že davno konec, če se je ne bi umetno podpiralo z Zahoda. Posledično bi bilo mrtvih manj, uničenja pa prav tako. Že davno bi se nekaj sami zmenili, če ne bi bilo vmešavanja od zunaj. Verjamem, da bi bilo za obe strani bolje kot je stanje sedaj.


Kdor podpisuje ta bulšit, ne zna misliti s svojo glavo in se obnaša točno tako, kot to hočejo enaki ljudje, ki delajo slabo za nas in za celotno Evropo. #OVCEBREZMEJA#
Tough times create tough men. Tough men create easy times. Easy times create weak men. Weak men create tough times.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2023 at 14:43
Originally posted by lord infernus lord infernus wrote:

Ukrajina? Tam bi bilo vojne že davno konec, če se je ne bi umetno podpiralo z Zahoda. Posledično bi bilo mrtvih manj, uničenja pa prav tako. Že davno bi se nekaj sami zmenili, če ne bi bilo vmešavanja od zunaj. Verjamem, da bi bilo za obe strani bolje kot je stanje sedaj.

Tole je pa en tak bullshit. :D :D
A bejž no, a ti to resno verjameš, da bi se s Putlerjem dalo "kaj zmeniti"? Ja, seveda bi se dalo, npr., da je Ukrajina še naprej ruski satelit, ki samo tiho prikimava ruski politiki in dela samo in točno to kar ji Kremelj naroči. Če ne se ji pa s silo vzame ozemlje in surovine, oni naj bodo pa tiho, da se lahko vojna konča. Odlični nasveti! Clap

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Dec.2023 at 15:06
Originally posted by Poli Poli wrote:

Originally posted by lord infernus lord infernus wrote:

Ukrajina? Tam bi bilo vojne že davno konec, če se je ne bi umetno podpiralo z Zahoda. Posledično bi bilo mrtvih manj, uničenja pa prav tako. Že davno bi se nekaj sami zmenili, če ne bi bilo vmešavanja od zunaj. Verjamem, da bi bilo za obe strani bolje kot je stanje sedaj.

Tole je pa en tak bullshit. :D :D
A bejž no, a ti to resno verjameš, da bi se s Putlerjem dalo "kaj zmeniti"? Ja, seveda bi se dalo, npr., da je Ukrajina še naprej ruski satelit, ki samo tiho prikimava ruski politiki in dela samo in točno to kar ji Kremelj naroči. Če ne se ji pa s silo vzame ozemlje in surovine, oni naj bodo pa tiho, da se lahko vojna konča. Odlični nasveti! Clap


Kot je meni znano je rus hotel le, da se upošteva sporazum, da dajo ruski manjšini mir in da se ne pletejo z nato in hinavskim zahodom. Ja rus je pač zajeban. To pa zato ker ve da se mora pazit hinavske ZDA in nata.


Edited by Mitja M.J. - 09.Dec.2023 at 15:06
MacGyver je zakon!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,516 seconds.