Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Peticija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Peticija

Post Reply Post Reply
Author
Newbie
Newbie

Status: Offline
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Peticija
    Posted: 31.Dec.2019 at 14:34
Pozdravljeni

Odlocila sem se deliti peticijo glede 5g omrezja, ker mislim, glede na podatke, ki sem jih zasledila, da 4g zadosca in je ze dovolj tvegano za zdravje ljudi in ostalih bitij na svetu.

Glede na to, da sem diskusijo poimenovala Peticija, lahko forumasi delite tudi kaksne druge peticije, ki bi jih bilo dobro zaslediti, tudi v zvezi z drugmi tematikami.

Lp.

Edited by V1981 - 31.Dec.2019 at 14:36
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2019 at 16:52
Zaradi podatkov "ki si jih zasledila" deliš peticijo proti? Kaj pa če bi naredila domačo nalogo in se dejansko pozanimala o zadevi, proti kateri protestiraš? 

Po vsej verjetnosti ti je še ohišje telefona iz benzenovih polimerov bolj škodljivo, kot pa neionizirajoče sevanje. Kave najbrž ne piješ? Kaj pa Wi Fi router doma imaš izklopljen? A to, da bodo posledično ugašali starejše standarde 2G (GSM), 3G (UMTS) ... pa ne šteje?

Mislim, da bi ti znal Matej Huš s kemijskega inštituta, povedati več na to temo.

Tule imaš video njegovega predavanja na to temo:
(tam med 23 in 25 minuto se za moment obregne tudi ob te lažne peticije)

placeholder
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2019 at 17:23
To da se bo ugasalo 2g, 3g je dobrodoslo.

Toliko je informacij za in proti, da na koncu niti ne vem na kaj naj se zanesem, vendar so ljudje po debatah zelo izpostavljali tveganja, tako da sem se odlocila delit peticijo, tudi zaradi svojih razmisljanj o tem. Upam da so peticije lazne, ce so po tem bi bil clovek lahko pomirjen.

Sem si pogledala video, se kaksnega pogledam drugic.

Zaradi svojih izkusenj sem se odlocila tako, da bom previdna glede teh sevanj. ... npr. pri 20ih letih prva uporaba gsm telefona ... po 15ih minutah pogovora hladne in mravljinceve pol glave in hladna in mravljinceva roka do komolca se nekaj casa po pogovoru in glavobol ... tako je bilo vsaj leto dni pri vsakem pogovoru, dokler se telo ni nekako navadilo.

Imela sem wifi ruter v sobi kjer spim, pri poskodbi glave nisem uspela zaspati dokler nisem izklopila wifi. Sedaj imam wifi izklopljen direktno v nastavitvah modema z ruterjem, da gori le 5 luck, samo za kabelski internet in stacionarni telefon, ker wifija v bistvu nimam kaj rabiti(bolj po domace povem, ne vem kako se izrazit).

Bila sem na nekem testiranju, kjer so ugotovili, da sem zastrupljena s pesticidi in nadpovprecno zastrupljena z elektrosmogom. Za tale elektrosmog se sprasujem od kod ... lovi nam v domacem kraju vse do 4g, telefon mi zaznava wifije sosedov ... drugih sevanj ni, imamo pa obicajne naprave, tv, komp, sodobne, brez nekih wifi sprejemnikov v tvju npr. Bila sem sicer nekaj let nazaj parkrat na rtg slikanju, vendar je minilo nekaj let pred tem testiranjem glede zastrupljenosti z elektrosmogom. Zenske so me sprasevale na katerem delovnem mestu delam zaradi zastrupljenosti z elekrosmogom(sem upokojena, solala sem se sicer za graficno oblikovalko, zopet le obicajna uporaba racunalnika).

Kavi se ne bom odpovedala, naj bi bila v neki meri celo zdravilna.

Sicer upam, da 5g res ni toliko skodljiv kot se izpostavlja po spletu.

Edited by V1981 - 31.Dec.2019 at 17:38
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Jan.2020 at 02:36
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jan.2020 at 16:39
Peticiji:

-Konoplja

-Cbd izdelki

Endokanabinoidni sistem najbrz vsi veste kaj je ... bom dala nekaj linkov, ce kdo ni se seznanjen s tem.

Morala bi tu omeniti, da konoplja(industrijska ali medicinska), ki je naravna nima nikakrsne veze s sinteticno, ucinki sinteticne so porazni, zal se ne spomnim vec imenovanj raznih sinteticnih, sem pa zasledila na fb vse mogoce o sinteticni, tezava je v tem, da nasprotniki izpostavljajo kaj povzroca sinteticna, nezacedajoc se da to nikakor ni isto.

Podpiram popolno legalizacijo naravne konoplje(seveda tudi s thc) in regulacijo, tako bi prislo tudi do kvalitete, nadzora in se ne bi dobivalo spricane z raznim sranjem, ne morem drugace reci ...

Nimam vec fb, tako da ne bom na tekocem za nove peticije o konoplji, tako da ce kdo kaksno zasledi, bi bilo zelo zazeljeno, da peticijo ali kaj drugega o tem deli tukaj v diskusiji.
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2020 at 12:01
No, 4G ne zadostuje za marsikatero stvar, tako da razvoj mora it dalje.
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2020 at 13:19
To se strinjam, da se razvoju pusti prosto pot, se pa po spletu izpostavlja vse mogoce in ker se ne spoznam na tehniko in omrezja pac zacnem razmisljati tudi o varnosti in kaj je sedaj od izpostavljenega res ... nekaj se govori oz. pise po spletu, da to sevanje lahko spremeni dna itd., vem pa ne, mislim pa da, ce ze, bi morale biti to visje jakosti frekvenc kot pa se bojo dejansko uprabljale. Pri vseh napravah vidim pa da so bile testirane za varnost, da kolicine sevanja ne presegajo neke varne meje izpostavljenosti, najbrz tako tudi je, ko je dano v uporabo. Seveda se gre tudi tem ljudem, ki to razvijajo najbrz za to, da je tudi varno, saj ce ne bi bilo bi vplivalo tudi na njih in njihove potomce.
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2020 at 09:22
V primerjavi s 4G bo pri 5G baznih postaj več, kar pomeni manjšo oddajno moč tako bazne postaje kot tudi terminala (naj bo to telefon, avto, modem, ...). Največ sevanja je takrat, ko je signal slab in ne takrat, ko je močnejši.
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2020 at 10:37
To nisem vedla o sevanju, nimam pojma o teh znacilnostih pri tehniki. Nekaj sem brala da na vsakih 100 m. Sem pa tudi zasledila, da se nekateri sprasujejo cemu ne naredijo podobno kot pri 4g ipd. Upam da bo tako da bo ok tudi glede sevanja.
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2020 at 19:40
Pirotehnika mi je ze od nekdaj brezveze, peticija proti https://www.tomazgorec.si/pirotehnika/
Back to Top
Dejan View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jan.2020 at 16:14
nekaj na to temo:

sodišče prepovedalo oglaševanje proti omrežju 5g, ker za to ni konkretnih dokazov. smiselno?
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jan.2020 at 17:57
Prepovedalo plačano javno zavajanje in širjenje FUD-a?

Proti 5G obstajajo tudi povsem legitimni pomisleki. Recimo Pero je zgoraj rekel, da 4G ne zadostuje za marsikatero stvar.
Res je, recimo ... real časovno masovno prepoznavanje obrazov? (učinkovitejši nadzor matere države nad prebivalstvom)
Še pred nedavnim je bila v tem kontektu omenjena zgolj kitajska in smo bili kao zgroženi, zdaj pa se o tem čedalje bolj govori tudi na zahodu. Zavoljo naše lastne varnosti, kakopak.

placeholder
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jan.2020 at 21:44
Za prepoznavo obrazov je dost CCTV, ne rabiš 4, 5G :)

5G bo prišel prav tam, kjer je potrebna majhna latenca. Sama hitrost prenosa je recimo že pri LTE-A Pro čisto čez glavo (odvisno kolk kanalov agregiraš).
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jan.2020 at 22:29
Originally posted by Pero Pero wrote:

Pri varovanju skladišča? Kaj pa za real časovni masovni nadzor/prepoznavo obrazov (recimo nekega zborovanja) vs 5G IoT z 2ms latence? 
Koliko je pa sploh realistično da s CCTV infrastrukturo brez uporabe hitrih brezžičnih omrežij pokriješ večji del populacije širom države? Pa finančno smotrno napram možnostih, ki jih ponuja tudi komercialno zanimiv 5G?

(zgolj vprašanje - ni moja stroka)

Edited by Speadge - 14.Jan.2020 at 22:58

placeholder
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jan.2020 at 22:32
Ta clanek sem zasledila ... preden se kaj oglasuje za ali proti bi se moglo testirati, kakor se namerava to uporabljat, z zanesljivo raziskavo.

Tole kar je na kitajskem ze ni vec sprejemljivo, tockovanje drzavljanov itd., nenormalno, upam da kaj taksnega drugje po svetu ne bo, to ni vec nadzor za varnost drzavljanov, temvec nadzor za podreditev, diktiranje drzavljanom, dalec od svobode, ki si jo vsak obicen drzavljan zasluzi ... podreditve oz. "zasuznjenja" se nikakor ne sme dovoliti. En clanek https://www.rtvslo.si/znanost-in-tehnologija/veliki-kitajski-brat-prva-digitalna-diktatura/492714

Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Jan.2020 at 13:49
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Originally posted by Pero Pero wrote:

Pri varovanju skladišča? Kaj pa za real časovni masovni nadzor/prepoznavo obrazov (recimo nekega zborovanja) vs 5G IoT z 2ms latence? 
Koliko je pa sploh realistično da s CCTV infrastrukturo brez uporabe hitrih brezžičnih omrežij pokriješ večji del populacije širom države? Pa finančno smotrno napram možnostih, ki jih ponuja tudi komercialno zanimiv 5G?

(zgolj vprašanje - ni moja stroka)

Dobro vprašanje, ampak tud moja stroka ni, zato lahko samo ugibam :) V UK so imel hitro pokritost s kamerami visoke ločljivosti že dolgo nazaj... zdej pa a je slika v centru 50ms prej al kasnej verjetno ne igra tolk vloge?
Za par HD streamov iz vsakega droga javne osvetljave zadostuje 10mbit link, tko da to lahko furaš preko koaksa, xDSL, 4G, ... šele pri večji količini ti tukaj prav pride 5G zarad kapacitet baznih.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jan.2020 at 09:42

placeholder
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.01
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,109 seconds.