Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Koncertno-festivalska suša in čas po njej
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Koncertno-festivalska suša in čas po njej

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Koncertno-festivalska suša in čas po njej
    Posted: 25.Mar.2020 at 09:51
Originally posted by Dejan Dejan wrote:

deloma se strinjam z Gmajnarjem, da je zadnje čase že res skorajda preveliko koncertov in da vse skupaj zaradi prenasičenosti lahko izgubi svoj čar. a po drugi strani sem tudi hvaležen, da nismo več v 90ih ali začetku 2000, ko si prišel na koncertni večr pred klub in si izvedel, da nekega banda ne bo. zato mi tudi ni težko svoj najljubši band spremljati že 10ič ali 15ič v živo. pač malo manj časa se zdaj čaka, da se bandi vrnejo. če pa dodaš še festivale, je pa itak luksuz. primer: Sinister sem gledal prvič leta 2008, lani pa potem kar 2x v 2 mesecih. zakaj pa ne? komu pa ne paše, pač ne gre in se posti po lastni odločitvi.

in še ena malo manj offtopic: če se bosta karantena in koncertno-festivalski post še nekaj časa nadaljevala, a kasneje ne bomo izpustili festivalskega poletja, bo MetalDays menda letos doživel rekordni slovenski obisk zaradi odtegnitvenega sindroma? Wink


da ne smetimo temo o BA s takšnimi zadevami.
skratka... osebno sem zelo vesel, da sem ujel Interceptor v Šeščah, ker so v LJ pod vprašajem.
se mi pa zdi zelo škoda, da so odpadli Ancient/The Stone in Kampfar/Taake pri nas. dobro, da sta turneji prestavljeni in ne odpovedani. in ker je dejansko še veliko koncertov/festivalov do in med poletjem tudi vprašljivih, bo menda na tem, kar bomo lahko obiskali toliko večja gužva? znam si predstavljati, da bo Metaljot Raspaljot, ko bo vsega konec in če bo dokončno potrjen, tudi hitro razprodan. ker line-up je res dober.
poleg tega tudi line MetalDays up v teh okoliščinah zgleda vedno boljše.
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Mar.2020 at 11:24
Jaz nism reku, da je ''skorajda preveliko koncertov'' ampak, da JIH JE čist preveč. In ne, da ''lahko izgubi svoj čar'' ampak, da JE že zdavnaj zgubl ves čar Angry Approve
Koncerti v 90ih v Sloveniji so bli čista zmaga prot temu zdaj Clap Blo jih je miljonkrat manj in metalci vsen niso šli kr na vsazga sam zato, da se neki dogaja. Folk je šu sam na une koncerte, kjer so špilal bendi, k so jim ful všeč in samoooo občasno na kšn koncert kjer nis poznal bendov al pa da si jih in ti niso bli nč posebnga.
Zdj maš pa tok enih turnej/koncertov/festivalov z bendi, k bi bli v 90ih kvečjemu lokalna predskupina kšnmu že itak brezveznmu bendu LOL V 90ih je za metalske koncerte in turneje velik bl veljalo KVALITETA NE KVANTITETA Clap 

Sj redno spremljam napovednike za koncerte po Sloveniji in 95% jh je škoda cajta, zato sm tud napisu, da upam, da se vrnejo cajti poslušanja muske na klopcah, ob avtih in podobno, ker je to velik bl kvalitetno druženje in tud metalska scena s tem dobi en svoj ponos, k ne hod kr na vse koncerte po vrst k jim jih vržejo pred nos.
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Mar.2020 at 11:34
true

+1
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Mar.2020 at 11:58
Meni je tudi žal za Ancient in Uado - bom karti obdržal v upanju, da bo res prestavljeno na kakšen poznejši termin. 
Od odpadlega sem sem se pa najbolj veselil the Mission, eden mojih zgodnejših koncertov, videl sem jih 1995 kot najstnik in pa dunajski VMM, ki je za letos povsem skenslan (ne prestavljen). 

Upam, da se do Metaljota in MD zadeve porihtajo, ker če se da solo koncerte še mogoče prestaviti na kakšno poznejše obdobje je skenslanje festivala (predvsem za organizatorja) katastrofa. Nikomur ne privoščim česa takšnega.

Glede izgube čara pa, mislim da niti ni toliko razlog za to ta, da je karkoli prenasičeno, ampak da smo se tudi sami spremenili, da smo odrasli in da sami doživljamo stvari drugače. 
Recimo, saj tudi če bi naredili korak nazaj v čase najstništva, ko je bilo vse brezskrbno od danes na jutri, ko nismo vedeli kje bomo prespali, kako bomo prišli nazaj itd ... a danes bi se nam pa to mogoče dalo? Iz tega razloga se mi zdi vsakršno jamranje povsem brezpredmetno. Tisti, ki ne hodi na koncerte danes, ko je vse lažje, ko je vsega več na izbiro, itd... ne bi hodil tudi, če bi bilo karkoli drugače.

Če si danes len ko fuks in se ti ne da iz bajte ter alternativno raje brundaš, kako je danes vse brezveze, se ti prav nič bolj ne bi dalo, če bi bilo tega na izbiro manj, če ne bi imel toliko tega pred nosom. 
Jaz pač grem na koncerte bandov, ki so mi ljubi in festivale kjer vem/domnevam, da se bom dobro počutil, pri čemer me niti najmanj ne obremenjujejo koncerti, ki so izven mojega interesa zanimanja, se imajo pa na njih dobro drugi.
Na tem mestu se lahko samo zahvalim našim organizatorjem za njihovo vztrajno delo, sicer marsikaterega meni ljubega banda ne bi videl nikoli ali pa bi zgolj za to moral križem kražem skakati po Evropi.


Edited by Speadge - 25.Mar.2020 at 16:50
P l a c e h o l d e r
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Mar.2020 at 12:03
js sm konc prejšnega leta  naredu post od alkohola po parih eskapadah.. nekako sm se naveličal  teh mačkov.. in zdej je odbil četrti mesec brez kapljice. 

morm rečt da sm v tem času praktično prekinil hodit ven, šel sm na en jazz koncert in me je še tam popolnoma treznega dušil ta vibe, ki se razvije v pol prazni dvorani, ko pojenja unih 5 rok aplavza. 

tako da tale prisiljena pavza name ni mela kaj dosti efekta, sm pa nabavil karte za igorrr, kar je pa odpovedano.

če bi se taka pavza od koncertov vsiljena s strani višje sile zgodila 5 let nazaj bi si s pinceto žile pulil iz beloočnice verjetno.. obiskovat čimveč koncertev je bla na neki točki že stvar ponosa skoraj.. ampak ja dans opažam da iskreno velik del te izkušnje je blo nalit se k banja. in če smo pošteni.. vrglo se je uč na par komadov, skoraj pretežni del pa je bilo alkoholno debatiranje.. .. kar je pa tud v teh dneh onemogočeno..

po spletu hodijo memeji, ki pravijo da so lokalni bandi zaradi korone v plusu, ker ne trošijo več si uspejo pokrit z "honorarjem" ki pride al pa ne pride, neglede na dogovor in izdan račun... 

bomo vidl kaj bo to prineslo na dolgi rok.. bo takoj ko bodo restrikcije padlo 12 koncertov na isti dan, al je poškodba trga koncertov zaradi tega obdobja prevelika in se bo scena nekaj časa pobirala? 




Edited by frogstomp - 25.Mar.2020 at 12:05
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Mar.2020 at 17:04
Furam safr ker so odpadli VITRIOL, GRUESOME in KRISIUN. Ful sem si želel sem it. Pa pokupit pol mercha od Krisijev. LOL

Jaz pa ful ne pogrešam časov, ki jih opeva Gmajnar. Raje imam več koncertov in da si lahko izbiram kam bom šel kot pa da bi čakal tretjerazreden laški band kot mano z neba. Od vseh legend se mi pa zdaj držijo samo še Iron Maiden. Metalica je bila že leta 99 čist v pizdi za videt, Sepultura ne pali več, Slipknot so mi overrated, ... Poleg tega so večinoma koncerti med tednom, kar za večino pomeni dati dopust in smo selektivni, vsak mulo pa tudi ne more vletavat na vse.

FUL FUL hvala organizatorjem, posebej DIHURČKOMA da se zadnjih par deset let ne gremo suše in da lahko gledam bande kot so npr. Archspire pri nas. 

Tisti mlajši bodo zdaj malo izkusili kako je bilo včasih.

Nikoli pa nisem hodil ven z namenom da bi se ga nalil, ampak izključno zato, da bi užival v muziki. Grem na marsikaj od rock'a'billiya, do zborov ipd, ampak metal je pa še vedno šus, ki mi pomaga preživeti in se pucati negative, sploh odkar sem izgubil šport. Dejansko je bilo 2018 tako hudo, da sem mislil kar odpoved dati, ker nisem mogel več prenašat folka v službi, pol sem šel pa na Metaldays in me še zdaj malo drži tisti good vibe od tam, čeprav glasbeno sploh niso bili tako posebni in sem v glavnem šel le zaradi Rage. Meni metal dejansko pomaga in ga nucam kot kisik vsak mesec direkt v žilo po možnosti v živo.

Govoreč o Metaldaysih za letos mi je lineup razen headlinerjev ki so bolj švoh praktično najboljši do zdaj - edino Metalcamp 10 se mi je toliko vtisnil po bandih - in se mi bo kar malo scvrlo če bo šla zadeva k hudiču.

Ko bo šla ta korona mimo bom še z večjo hvaležnostjo hodil na koncerte in še bolj užival v njih. 

Nazadnje pa sem ujel Carnifiliate, Hate, Suffocation in Belphegorje. Hvala bogu da sem šel. Kot trezen stric za volanom Big smile


P.S. Gmajnar ne bod no tečen. Kaj ne pogrešaš časov, ko ni bilo interneta in nisi mogel nabijati o x novih bandih vsak dan, ampak si krvavo spraskan denarček nosil v Aligatorja in Big bang, da bi odnesel eno plato in jo toliko drajsal, da je bila že čisto boga in je 50 plat pomenilo veliko zbirko, ki je bila vredna kot manjši avto, ti je pa dons čist dosadna če gledaš nazaj? O koncertih pa sploh nima smisla izgubljati besed, večina slo bandov pa je itak razpadla po enem običajno ne ravno bogvekakovostnem špilu. Wink


Edited by devlin - 25.Mar.2020 at 17:44
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Mar.2020 at 20:31
Speadge in devlin - za vaju dva mi je itak v ponos, da nismo na isti valovni dolžini ... skor v ničemer verjetno LOL Thumbs Up
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Mar.2020 at 22:12
Originally posted by Gmajnar Gmajnar wrote:

Speadge in devlin - za vaju dva mi je itak v ponos, da nismo na isti valovni dolžini ... skor v ničemer verjetno 


P l a c e h o l d e r
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Mar.2020 at 05:39
Originally posted by Gmajnar Gmajnar wrote:

Speadge in devlin - za vaju dva mi je itak v ponos, da nismo na isti valovni dolžini ... skor v ničemer verjetno LOL Thumbs Up

Čist se bom zjokal ker ne morem biti tak frajer, potem bom šel pa takoj ko bo na en razvodenel koncert sesat palec, pa vse igrače s sabo. Cry
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Mar.2020 at 09:40
Speadge - meme generacija

devlin - nedonošenček generacija

... najbol, da se najdeta na koncertih - en drugmu bosta močna podpora LOL
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Mar.2020 at 10:27
Originally posted by devlin devlin wrote:

Raje imam več koncertov in da si lahko izbiram kam bom šel, kot pa da bi čakal tretjerazreden laški band kot mano z neba.
FUL FUL hvala organizatorjem, posebej DIHURČKOMA da se zadnjih par deset let ne gremo suše in da lahko gledam bande kot so npr. Archspire pri nas. 


tako nekak, ja. osebno mi koncertna izkušnja zmeraj znova prikaže band v določeni luči, ki je sam doma kljub številnim nažiganjem nisem zmožen prižgati. kar je seveda zmeraj dodaten plus, ker na ta način dojamem glasbo še širše in ne samo v okviru tega, kar sem sam možen dojeti/sprocesirati.

včasih je pa tudi samo tako, da mi koncert odpihne iz misli vso navlako in kramo vsakdana, ki se mi nabere v glavi - redni obiski bližnjega gozda/hriba tega pač ne zmorejo vedno dovolj dobro. koncerti so morda res postali rutinski kot obisk kina, a če je videno in slišano dobro, sem tako s filmom kot koncertom zmeraj znova zadovoljen.
Back to Top
polopoklip View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 2106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote polopoklip Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Mar.2020 at 20:31
Mogoče je pa res bolje, da bo prišlo do metaloid koncertne suše, ker po prebranem sodeč, je prišlo do prenasičenosti vsega pri ljudeh.
Jaz vem, da bom pogrešal to obdobje debelih krav.
...separation of delusion and cum...

Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Mar.2020 at 07:04
Zanimivo branje:

v tem poslu se obračajo resnično vrtoglavi zneski, kriza pa bi lahko še močneje utrdila mesto na prestolu dvema podjetjema. sicer pa je povsem razumljivo, da jih bodo najslabše odnesla mala podjetja oziroma male agrencije in mali promoterji. to lahko potem prinese dvoje:
1. res veliko število dogodkov kmalu po krizi, da se realizirajo že sklenjeni posli in da ne pride do množičnega vračanja denarja, kar bi dejansko bilo še bolj škodljivo za podjetja;
2. ko bodo ti prestavljeni dogodki izpeljani, v igri dejansko ne bo dosti novega denarja, zaradi česar bodo manjša podjetja imela težave, ki jih je na tem mestu težko oceniti. bodo propadla? bo zaradi tega na koncu res manj evropskih/svetovnih turnej bandov, ker ne bo več lokalnih organizatorjev? možno.

brez težav preživeli bodo očitno veliki promoterji, ki delajo velike bande/glasbenike, in organizatorji, ki delajo koncerte v slogu vaških veselic, kjer je večina prihodkov vezanih na prodajo (alkoholne) pijače.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Mar.2020 at 18:46
seznam odpadlih/prestavljenih festivalov:
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Apr.2020 at 21:28

"Če bomo na novo znali normalizirati pouk v šolah, bo ta praksa le še korak do ideje, kako normalizirati javne prireditve. Seveda ne verjamem, da bomo do avgusta že prišli do rock koncertov, kakršni so bili nekoč, ampak sem pa prepričan, da bomo prišli do inovativnih rešitev, kako izvesti rock koncerte po novem, ko moramo računati na virus. Torej, jaz mislim, da če bomo želeli uspešno živeti z virusom, bomo morali biti zelo inovativni in precej nekih dejavnosti prilagodit temu, da bo virus še vedno med nami, ampak tiste bistvene življenjske potrebe pa si bomo morali izpolnjevati ne glede na virus."
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Apr.2020 at 07:10
Če se bo slovenska vlada zgledovala bo avstrijski, bomo komaj julija obiskali spet kakšen koncert:


Potem takem bo treba za Metaljot Raspaljot zrihtati večje prizorišče, hehe.
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2020 at 19:52
Nemčija kensla vse.... do konca poletja (do 31. avgusta):


Naprej si lahko stvari interpretirate po svoje...  
Back to Top
darker666 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 10.Jul.2014
Status: Offline
Points: 156
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote darker666 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Apr.2020 at 20:46
Tukaj bo pa isto. Tolmin pomoje odpade.

Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Apr.2020 at 12:30
Tudi Belgija je sprejela podoben ukrep... brez večjih eventov do 31. avgusta... torej praktično so skenslani (prestavljeni) že vsi večji EU festivali od Wackna, Hellfesta, Graspopa,... tako, da se mi zdi, da tudi tam kjer bi bilo mogoče in morebiti na manjših festivalih, ki bi mogoče šli še zakonsko skozi... da bo preprosto preveč bandov skenslalo turneje... zanimivo je tudi to, da kdor je imel namen za drugo leto bookirat bande oz. jih je že bookiral... bo glede na dejstvo, da so se vsi  večji festivali bolj kot ne oz. se verjetno bodo prestavili... imeli vse datume polne... oz. se bodo tako ali drugače prebookirali na te večje feste...

In potem gledam poročila na HRT, kjer pravijo, da že resno razmišljajo, da odprejo letalski promet, da ne bi bila preveč osiromašena njihova turistična sezona....

Kar pa se tiče raznih športnih prireditev, še posebej nogometne tekme za 30.000-100.000 gledalcev, kje se praktično vsi gnetejo in derejo na par 10cm... to pa bi kenslal, do res dokončne rešitve tega koronavirusa... kar je verjetno samo cepivo...
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Apr.2020 at 18:05
Originally posted by Atreides Atreides wrote:

tako, da se mi zdi, da tudi tam kjer bi bilo mogoče in morebiti na manjših festivalih, ki bi mogoče šli še zakonsko skozi... da bo preprosto preveč bandov skenslalo turneje.
Sem pa pomislil, da po drugi strani pa, če bodo ukrepi do poletja vseeno vsaj toliko sproščeni, da bo mogoče organizirati recimo temu manjše prireditve lokalnega značaja, da bi pa vseeno znali iti skozi festivali tipa Metaljot, Črna Šagra, itd ... torej festivali, ki niso prav zelo odvisni od tujih obiskovalcev, kot tudi ne (vsaj do neke mere) od množice tujih bandov.

Če sem do pred par dni nazaj držal pesti za MD (pa tako zelo sem se veselil ponovno videti WITTR, damn!), so zdaj moji upi usmerjeni predvsem na zgoraj omenjena dogodka. 
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2020 at 09:50
izsek iz intervjuja, ki se dotakne teme te niti:

DEJAN: Trenutno so zaradi epidemije pod vprašajem tudi poletni festivali. Kaj recimo zaprtje češke meje pomeni za MetalDays? Misliš, da se lahko kaj podobnega zgodi tudi pri nas?
NIKA: Zaprta ni samo češka meja, zaprte so meje po celotni Evropi oziroma nekje je prepovedano, nekje je odsvetovano potovanje izven matične države. Situacija trenutno je pač takšna, kot je, in nanjo nimamo posebnega vpliva. Vseeno pa sem mnenja, da je do festivala še precej časa in predvsem dovolj časa za umiritev razmer. Razmišljamo pozitivno.

Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2020 at 16:44
Če se prav spomnim, ni bila Nika tista, ki je opazovala Danny-jevo razgrajanje na odru, ampak na njenem zdajšnem mestu takrat neka druga dama z imenom Ana (zato si verjetno ostal tam brez odgovora ;-)

V kontekstu intervjuja zgoraj bi sam sharal še link nekega članka, ki je bil objavljen ene tri dni nazaj Organizatorji festivalov in koncertov za ureditev glasbenega sektorja, kjer mi je s strani org. metaldaysa padlo v oči sledeči predlog vladi:

Quote Najprej, da se, če prireditve ni mogoče izpeljati na datum, načrtovan v letošnjem letu, omogoči njena izpeljava v roku 12 mesecev od načrtovanega datuma brez obveznosti vračila denarja kupcem vstopnic, za prestavljen termin pa veljajo vstopnice aktualne prireditve.

Če bi kdo izmed obiskovalcev izrecno zahteval vračilo, bi se mu izdala vrednostnica oziroma vavčer za prihodnje prireditve istega organizatorja.


Glede na to, da MD bazira predvsem na tujih obiskovalci, pri čemer je vsako leto več ljudi iz res oddaljenih krajev, se mi zdi tale predlog precej dober screw up ljudi, katerih potencialni 2020 obisk festivala bi bila "once in a lifetime" izkušnja. Dobršen del ljudi iz oddaljenih delov sveta ne more obisk evrope načrtovati vsako leto.
Razumem, da se to težki časi za marsikoga, vendar se mi ne zdi prav, da se to obesi na predplačnike kart.

Pred dnevi je že Boban sklicujoč se na Force majeure iz "pravnega poduka" ob nakupu vstopnic zavrnil kakršno koli opcijo vračanja denarja. Tudi to, da bi karte veljale za naslednjo leto je zavrnil z nekim meglenim nesmiselnim odgovorom, da to ni opcija, ker tako ne more vedeti, koliko ljudi bi dejansko prišlo na 2021 MD (kar je bedarija od odgovora). 
Pretresajo se pa ideje o vaučerjih za druge dogodke v sklopu istega organizatorja in podobne bedarije.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Apr.2020 at 17:51
osebno lahko samo komentiram glede Inferno Festivala, kjer sem bil na kratko obveščen o tem, da je letošnja edicija odpovedana in da mi karta velja za naslednje leto.
letalski prevoz in nočišče smo seveda že nekaj časa imeli urejeno, ostalo je bilo v urejanju. edino prednost v odpovedi Inferna vidim osebno v tem, da sem bil v časovni stiski. no, zdaj pa imam 1 leto časa, da se bolje organiziram.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Apr.2020 at 08:19
Nemčiji sledi še Avstrija:

sem vseeno nekak upal, da se bodo do konca avgusta odprla vrata za manjše prireditve. a organizatorji pravijo, da delajo na alternativi:
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.May.2020 at 10:27
boste podprli? koncerti iz domačega kavča:
"Prav Kino Šiška je v času pandemije novega koronavirusa prvi v Sloveniji skupaj z desetimi organizatorji glasbenih dogodkov napovedal serijo štirinajstih interaktivnih spletnih prenosov koncertov z odra velike dvorane Kina Šiška. Glasbeniki bodo za nastop honorirani, med prenosom pa bo publiki omogočeno tudi izkazovanje konkretne podpore ustvarjalcem in koncertnim promotorjem s strani publike preko sistema neposrednih donacij."

https://www.rtvslo.si/zabava/glasba/koga-zicati-za-brezplacno-vstopnico-v-casu-spletnih-koncertov/521669

Edited by Dejan - 01.May.2020 at 10:29
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.May.2020 at 11:32
Dvomim, da ti lahko kdo odgovori na vprašanje kakorkoli drugače kot "ne" brez kakršnih koli informacij :) Tudi vstopnice načeloma ne kupimo za koncert na katerega zaradi manjka interesa ne gremo. Boš podprl Čuke? Aja, saj jih ni :)


Nastopajoči:

5.maj ob 21.00 – MATTER
8. maj ob 21.00 – SVOJAT / Radio Študent
12. maj ob 21.00 – ERUPTION / Veseli dihurčki
15. maj ob 21.00 – JIMMY BARKA EXPERIENCE / Druga godba
19. maj ob 21.00 – ŠIROM / Sonica
22. maj ob 21.00 – OHOLO! / Jazz Cerkno
26. maj ob 21.00 – DEŽURNI KRIVCI / ŠKUC R.O.P.O.T.
29. maj ob 21.00 – NINA BULATOVIX / Društvo KAPA/KAPA Records
2. junij ob 21.00 – N’TOKO / Kataman
5. junij ob 20.00 – ŠPIL LIGA – prvi polfinalni večer
6. junij ob 20.00 – ŠPIL LIGA – drugi polfinalni večer
9. junij ob 21.00 – KUKLA & BALANS / Nimaš izbire
12. junij ob 21.00 – THE CANYON OBSERVER / ŠKUC KSB
16. junij ob 21.00 – PIJAMMIES


Mene načeloma naključni interaktivni koncerti ne zanimajo, mislim da bi ravno takrat čakal pred ekranom oz. si v tem primeru pogledam (če obstaja) posnetek live showa meni ljubih bandov, ne nekaj na random. Mogoče v sklopu omenjenega zgoraj pridejo v poštev Eruption pa The Canyon Observer. Če ne bom pozabil.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.May.2020 at 12:15
O, vedno sem si želel gledati Luka Basija.....Thumbs Up

Nope, enostavno ni isto kot biti tam v živo. Ni tiste energije, vse je bolj potiho, ni frendov, čisto druga izkušnja kot koncert. Bom pa, ko bo tole mimo divje štartal na dogodke in merch. Kot je rekel en 'ej pol bom vletel magari na randota, ki bo špilal power chorde čez ritem mašino.'
Če že, grem gledat kak koncert v živo z Wackna ali kaj podobnega - pač tiste komade in bande, ki so mi všeč.


Edited by devlin - 01.May.2020 at 12:19
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.May.2020 at 22:21
... in, a se že kj tresete zarad pomanjkanja, ste živčni, ste slabe volje? LOL Vidm, da se devlinu že meša od suše in je potreben k Sahara vode Big smile 
Si čist predstavlam devlina in Spizdi Gonzalesa (aka-kaka Speadge LOL) kako bosta čist zblojena hodila/romala po koncertih, ko bo konc suše - bosta k dva preroka hodila okol folka in oznanjala sveto metalsko besedo Star O Bog, naj prav vsak dan bo koncerta dan - amen Clown
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.May.2020 at 03:20
Originally posted by Gmajnar Gmajnar wrote:

... in, a se že kj Pig wau park plac mega brutaaal kebab mjah blah piksna jah zaba asaaaa daba du Clown
A lahko kdo prevede ta najnovejši Gmajnarjev zmazek zgoraj? 
Kar jaz, prmejduš, da nimam pojma, kaj nam ta čudak želi povedati, čutim pa da je v to vložil veliko dela in da mu je nekako pomembno biti slišan.

P l a c e h o l d e r
Back to Top
Gmajnar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Feb.2014
Status: Offline
Points: 1449
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmajnar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.May.2020 at 09:00
LOL tale Spizdi niti enga quote-a ni sposoben nardit Shocked ... al pa je to una psiho-taktika, k se braniš samo z lažmi o sovražniku (čist skrajna obupanost) Wacko
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.May.2020 at 09:35
Originally posted by Gmajnar Gmajnar wrote:

... in, a se že kj tresete zarad pomanjkanja, ste živčni, ste slabe volje? LOL Vidm, da se devlinu že meša od suše in je potreben k Sahara vode Big smile 
Si čist predstavlam devlina in Spizdi Gonzalesa (aka-kaka Speadge LOL) kako bosta čist zblojena hodila/romala po koncertih, ko bo konc suše - bosta k dva preroka hodila okol folka in oznanjala sveto metalsko besedo Star O Bog, naj prav vsak dan bo koncerta dan - amen Clown

Točno, vse kar si zgoraj opisal.

Na povprečen dan že hodim okrog kot jehova priča oznanjat po bajtah 'Hello and a heavy day to you.... NO; DONT CLOSE THE DOOR!!!' 'Hi, I'm.... WAIT!' 'Hi, thanks for not closing the door.... OH DAMN; You're a mormon.'

Vmes pa kot največji čefur nažigam muzko z parkplaca v avtu in vsem nezainteresiranim razlagam po megafonu kako je ta žnj band ki sem ga pravkar trofil na youtubu sikk and tr00. Ponavadi samo preklinjajo in tulijo naj dam bolj potih.


Edited by devlin - 02.May.2020 at 09:39
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.May.2020 at 13:40
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Dvomim, da ti lahko kdo odgovori na vprašanje kakorkoli drugače kot "ne" brez kakršnih koli informacij :) Tudi vstopnice načeloma ne kupimo za koncert na katerega zaradi manjka interesa ne gremo.


V mislih sem imel idejo kot takšno in ne nek konkreten dogodek. osebno se mi zdi dobro, da bandi migajo in ne samo čakajo, da bo nekdo drug nekaj naredil za njih. a tovrsten "izdelek" tudi mene ne gane preveč. ne gledam live posnetkov na YT, zelo redko prisluhnem live albumom/DVD-jev, koncert je pač treba doživeti v živo.
po drugi strani pa mi ni težko podpreti band z nakupom mercha ali nam vsem ljube plastike. sicer poslušam doma samo še mp3, a albume še zmeraj kupujem.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.May.2020 at 13:58
To je dobro in parv in tr00. Bandi odkar so zunaj torrenti in mp3ji nimajo od štancanja cdjev skoraj nič in morajo špilat live. To je zame velik plus, ker jih lahko vidim v živo, zanje pa porazno. Tak da ja, podpiram z nakupom vstopnice in mercha, da dobijo vsaj nekaj za trud.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.May.2020 at 14:08
Originally posted by Dejan Dejan wrote:

Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Dvomim, da ti lahko kdo odgovori na vprašanje kakorkoli drugače kot "ne" brez kakršnih koli informacij :) Tudi vstopnice načeloma ne kupimo za koncert na katerega zaradi manjka interesa ne gremo. 
 

V mislih sem imel idejo kot takšno in ne nek konkreten dogodek. osebno se mi zdi dobro, da bandi migajo in ne samo čakajo, da bo nekdo drug nekaj naredil za njih. a tovrsten "izdelek" tudi mene ne gane preveč. ne gledam live posnetkov na YT, zelo redko prisluhnem live albumom/DVD-jev, koncert je pač treba doživeti v živo.
po drugi strani pa mi ni težko podpreti band z nakupom mercha ali nam vsem ljube plastike. sicer poslušam doma samo še mp3, a albume še zmeraj kupujem.
Ah, razumem. Mislil sem, da se tvoje vprašanje nanaša na dotični dogodek. 
Iskreno, ne vem. Najbrž odvisno glede na specifično situacijo. Verjetno ne bo nikoli dovolj zgolj najaviti nek virtualni dogodek in dodati željo, da se ga v teh težkih časih finančno podpre. 
Težki časi so za mnoge ljudi okoli nas, mogoče celo za nas same, pa gotovo za koga, ki nam je blizu ali pa vsaj poznan in to ima običajno prioriteto. Vse ostalo je prej luksuz, nekaj kar damo, ker si to lahko privoščimo in, pa naj se sliši še tako kruto, ampak realno, ker dobimo nekaj v zameno. 
Saj tudi merch kupimo v veliki meri zato, ker nam je všeč, ker ga bomo nosili, ne damo pa bandu samega denarja zgolj kot donacijo, ker obstaja. 
Torej na koncu vedno znese na isto, ali bodo ti virtualni koncerti dovolj v interesu našega zanimanja, da si nam ne bo težko nekaj odtrgati, ali pač ne? Podobno kot pravi live nastopi, kjer kdaj ni vstopnine, je pa donacija. Če se že potrudimo tja priti zaradi banda, nam gotovo ni težko dati tudi tistih 5€ donacije, oz. se nam zdi fer, ker ima konec koncev nekdo s tem stroške, ne bi pa najbrž dali, če nas band ne bi zanimal. Ampak potem verjetno tudi prišli ne bi.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.May.2020 at 10:49
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Iskreno, ne vem. Najbrž odvisno glede na specifično situacijo. Verjetno ne bo nikoli dovolj zgolj najaviti nek virtualni dogodek in dodati željo, da se ga v teh težkih časih finančno podpre. 
Težki časi so za mnoge ljudi okoli nas, mogoče celo za nas same, pa gotovo za koga, ki nam je blizu ali pa vsaj poznan in to ima običajno prioriteto. Vse ostalo je prej luksuz, nekaj kar damo, ker si to lahko privoščimo in, pa naj se sliši še tako kruto, ampak realno, ker dobimo nekaj v zameno. 
Saj tudi merch kupimo v veliki meri zato, ker nam je všeč, ker ga bomo nosili, ne damo pa bandu samega denarja zgolj kot donacijo, ker obstaja. 
Torej na koncu vedno znese na isto, ali bodo ti virtualni koncerti dovolj v interesu našega zanimanja, da si nam ne bo težko nekaj odtrgati, ali pač ne? Podobno kot pravi live nastopi, kjer kdaj ni vstopnine, je pa donacija. Če se že potrudimo tja priti zaradi banda, nam gotovo ni težko dati tudi tistih 5€ donacije, oz. se nam zdi fer, ker ima konec koncev nekdo s tem stroške, ne bi pa najbrž dali, če nas band ne bi zanimal. Ampak potem verjetno tudi prišli ne bi.


se strinjam. tudi osebno nisem za donacije samo zaradi donacije same. nekaj je treba dobiti v zameno, pa četudi samo topel občutek, da si prispeval k dobri stvari. bo pa ta kriza tudi pokazala, kdo je dovolj trdoživ, trmast in s srcem pri stvari, da bo tudi še v bodoče vlagal čas in energijo v razvoj glasbe.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.May.2020 at 15:41
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.May.2020 at 18:01
jst bi kako stvar počas že pogledal, raje še kaj odigral :D bomo pa vidl, če bo avgusta dovoljena kaka manjša stvar, pol zih zropotamo en festival. Če smo enkrat paranoid manio v 14 dneh skup zbobnal....
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.May.2020 at 19:00
Originally posted by Dejan Dejan wrote:

tako razmišlja vlada:
Ne vlada, ampak organizatorji prireditev. Ni v tem članku vlade :) 

Podobno smo prebrali že v predlogu vladi s strani Nike Brunet zadnjič v članku, ki sem ga linkal nekje višje v tej temi.
Razumem, da so za marsikoga težki časi, pa da se gre marsikomu za preživetje, se mi pa ne zdi prav, da se to obesi na predplačnike kart.
Sploh tisto o vrednotnicah za druge dogodke istega organizatorja, kjer bi po predlogu marsikomu vsilili opcijo vzeti nekaj, kar ne želi, ne potrebuje ali pa pustiti denar ... (v to še posebej padejo kupci kart iz tujine) ker če gledamo širše, ne delujejo vsi promotorji po vzoru Dirty Skunksov, ki bodo tekom naslednjega leta ponudili vsaj deset sorodnih zadev, pa izbiraj, ampak gre tudi za večje dogodke tipa Judas Priest, Bocelli ... kjer si lahko, vkolikor ni novega datuma, nadomestilo za kupljene vstopnice v obliki vrednostnice zgolj nekam zatakneš. 
Že tako je večkrat slišati, da Slovenci neradi kupujemo karte v preprodaji, da gremo vedno v to zadnji moment, po tem pa, le kdo bi še kupoval vstopnice vnaprej?
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.May.2020 at 19:08
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Originally posted by Dejan Dejan wrote:

tako razmišlja vlada:
Ne vlada, ampak organizatorji prireditev. Ni v tem članku vlade :)


seveda imaš prav. ne vem, kaj sem mislil, ko sem postal link. sem bil z mislimi očitno že en korak dalje od avtorja članka.

Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Sploh tisto o vrednotnicah za druge dogodke istega organizatorja, kjer bi po predlogu marsikomu vsilili opcijo vzeti nekaj, kar ne želi, ne potrebuje ali pa pustiti denar ... (v to še posebej padejo kupci kart iz tujine)


kupci iz tujine s(m)o lahko na slabšem, to drži - tukaj gledam nase kot imetnika vstopnic za dva avstrijska koncerta. sicer pa je navedeno, da lahko vrednotnice porabiš v 2 letih, kar pa bi pri enmu povprečnemu obiskovalcu koncertov vseeno moralo iti skozi.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.May.2020 at 21:15
Originally posted by Dejan Dejan wrote:

sicer pa je navedeno, da lahko vrednotnice porabiš v 2 letih, kar pa bi pri enmu povprečnemu obiskovalcu koncertov vseeno moralo iti skozi.
Kaj pa je povprečen obiskovalec koncertov v širšem smislu glede na vse odpadle dogodke? Niso vsi, ki obiščejo kakšen koncert v sloveniji, metalci, ki jim bo tekom dveh let serviranih 10 - 20 koncertov istega žanra, pa se bo že nekaj našlo za zamenjavo.

To velja recimo zame pa zate, ki sva bolj žanrsko umerjena brez fiksacije na točno določeno ime, potem imaš pa na drugi strani človeka, ki mogoče celo leto promovira zgolj recimo Depeche Mode, kjer folk, ki po najinih kriterjih ne spada med povprečne obiskovalce koncertov vrže cel kup keša za karto, za izrecno ta band ... in bodo kaj točno počeli z bonom za 80 eur? (oz. na družino to znese že 160, 240 eur...)
Ali pa se "babnce" odločijo, da bodo videle Iglesiasa, ta odpade, organizator ti pa da bon za 80eur, ker ima v prihodnosti v planu še Severino, Modriane, ipd...?

Na ta predlog moraš gledati z malce širše perspektive - mi, kot ljubitelji določene zvrsti glasbe, smo pač v glasbenih vodah, kjer se dogaja sorazmeroma veliko na neki bolj mikro ravni, en odpadli koncert se brez težav nadomesti z drugim sorodnim, medtem ko so marsikateri ostali, zlasti pa večji dogodki once in a lifetime zadeve. Če Iglesiasa ne bo, to ne pomeni, da boš pa lahko šel kar na enega desetih drugih latinotov podobnega kalibra, ki naslednji dve leti še pridejo v slovenijo - ker ne pridejo.

Tujci, ki tudi veliko obiskujejo naše koncerte so pa sploh zgodba zase. Kaj bi italianskemu Faturju pomagal bon za recimo odpadle Judas Prieste v sloveniji? Kateri band od tega organizatorja (saj ne vem točno kdo to dela, pišem zgolj retorično) ti bo pa šel skozi? V bistvu še za našega @Faturja nisem čisto ziher, če bi si lahko kaj pomagal s tem bonom (odvisno, kdo to organizira in kaj bo še pripeljal v slovenijo v teh dveh letih).


Mimogrede, jaz imam tudi mislim da 7 ali 8 kart odpadlih/prestavljenih zadev, od tega so tri festivalske :)
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.May.2020 at 21:33
Pa ne me narobe razumeti. Zavedam se, da situacija ni rožnata in sam vedno navijam za nadomestni datum. Nisem vračal nobenih kart. 
Se mi pa zdi, da če dogodka ne moreš prestaviti na poznejši datum (pa magari, da je to drugo leto), če je povsem skenslan in nekdo očitno bo ugriznil v kislo jabolko, da je refund za vstopnice edina pravilna odločitev, voucher pa zgolj opcijsko (kar bi jaz osebno napr. brez težav vzel od Skunksov, ker vem, da bosta pa v toku let naredila nekaj drugega primernega zame, ne bi si pa najbrž mogel kaj dosti pomagati z voucherjem za kakšne odpadle Depeche Mode, ki bi jih delal nimam-pojma-kdo ... in kaj mi lahko ta ponudi v prihodnosti.)
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.May.2020 at 20:20
Če že mora bit tako, nej bo suša do poletja 2021 potem pa takoj prva stvar MMOA v Komnu, pa bo. Big smileNuke
FUCK THE WORLD
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.May.2020 at 13:50
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.May.2020 at 14:55
Is this the end of the beginning?
Or the beginning of the end?

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.May.2020 at 15:04
Jah, slej ko prej. 
Sicer pa bo dovoljenje za izvajanje množičnih dogodkov najbrž odpravilo tisti manjši, osnovni problem, medtem, ko koncertov vsaj še nekaj časa ne bo tudi, ker tuji bandi enostavno še ne bodo mogli tourati naokoli. Tu smo vezani na kar nekaj okoliških držav, vključno z ukrepi Italije.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.May.2020 at 15:49
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Jah, slej ko prej. 
Sicer pa bo dovoljenje za izvajanje množičnih dogodkov najbrž odpravilo tisti manjši, osnovni problem, medtem, ko koncertov vsaj še nekaj časa ne bo tudi, ker tuji bandi enostavno še ne bodo mogli tourati naokoli. Tu smo vezani na kar nekaj okoliških držav, vključno z ukrepi Italije.


pa ne bodi tak črnogled, no. Smile

nekje se mora začeti. bomo pa en cajt v slogu Kadilnice samo SLO bande poslušali. važno, da spet bo kaj. Hug
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.May.2020 at 16:38
Saj nisem. Nobenih kart nisem vračal - upam na nadomestne termine, pa ko bo pač bo. Samo komentiram, ane :)
P l a c e h o l d e r
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.May.2020 at 11:17
https://www.24ur.com/popin/stiska-v-prireditveni-industriji.html?fbclid=IwAR21gxvu-imATU2-Gr4csqbjnDHlGwGy0Ft-XotJePwRROuj-uidi2kMloA

Skupina King foo, katere član je tudi Matej Sušnik (Metalsteel) v tem prispevku zelo nazorno ilustrirajo kako naj bi koncerti zgledali ob upoštevanju trenutnih omejitev. Istočasno evropska poslanka poziva k množičnemu obisku kulturnih dogodkov. Ki so kot vidimo, prepovedani.  Slabo nam gre. 
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2020 at 00:41
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2020 at 13:24
Zihr ni poceni. Jaz še vedno prisegam na cheeki breeki. 

The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,594 seconds.