Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Covid-19
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Covid-19

 Post Reply Post Reply
Author
Message
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Covid-19
    Posted: 13.Nov.2020 at 23:26
Zadeva traja že neki časa in so objave v zvezi s pandemijo in omejevalnimi ukrepi raztresene po več nitih, zato bi bil že skrajni čas za novo nit. Odzivi na celotno situacijo so zlo različni in me zanima, kako ostali dojemate vse skupaj. Kakšne posledice je prinesla trenutna situacija za vas?

Meni je zanimivo, kak so se v mojih očeh pametni in spoštovanja vredni ljudje odzval na vse skupi. Recimo sicer zlo razumna kolegica z eno leto starim otrokom je spomladi začela bombardirat z objavami o plandemiji in kak ne smemo žrtvovat gospodarstva, pa tut če umre 10 % prebivalstva (seveda poleg 5G teorij in da hoče Gates vse čipirat s cepivi).

Pa drug znanec širi vsako nepreverjeno stvar po facebooku, med drugim da je Kacin napovedal mrk interneta v Sloveniji, pa kak je onkologija v Mb prazna in mediji lažejo, kok so zdravstveni delavci preobremenjeni (verjetno odvisno od izmene in v katerih ambulantah) ... če pa se med tednom dopoldne pelješ mimo trenutno edinega vhoda v Onkološki inštitut v Lj, pa se vrsta bolnikov, ki čakajo na terapijo, vije dol vse do ceste, ker v stavbi ne sme bit preveč ljudi naenkrat.

Po eni strani je zarad takih ljudi ratu fb še večja greznica in ga čedalje manj odpiram, sam po drugi strani pa spet ni rešitev, da vse drugačemisleče skriješ in blokiraš, ker imaš potem mogoče lažen občutek, da te obkrožajo več al manj enakomisleči posamezniki. Zaenkrat se še tolažim s tem, da gre verjetno sam za glasno manjšino in se z njimi minimalno ukvarjam al pa raje sploh ne.

Pa recimo da se oseba, ki zarad svoje izobrazbe (stopnja 8/2) delovanje cepiv razume neprimerljivo bolš od povprečnega človeka, ampak se vseeno pri tem podreja partnerju, ki že od začetka noče nosit maske, ker jih on pač ne misli nosit in je že naveličan vsega (kdo pa ni). In ker zarad iste miselnosti nista zares omejila stikov (predvsem v zaprtih prostorih), posredno ogroža svojo mamo, ki je v rizični skupini. Pa ob vsaki priložnosti poudarja, da se bo pač treba prekužit (čeprav je dolgoročna obstojnost protiteles vprašljiva in kvečjemu primerljiva kot pri gripi). Verjetno se bomo res morali naučit živet z virusom in bolj pazit na svoje zdravje, kar pa spet ne pomeni, da se je treba čim prej okužit, ker ti gre že vse na živce.

Občasno še kdo potem opozarja na duševno zdravje, nazadovanje v razvoju otrok, izgubi služb in drugih stiskah ljudi, kar je sicer res in je prav, da se o tem govori (najbol me skrbi, kakšne posledice bo to obdobje pustilo na mlajših otrocih), ampak bo po drugi strani raznih stisk kvečjemu sam še več, če bi vse omejitve sprostil. Po drugi strani je lih danes BBC poročal o skupini najstnikov, ki na Nizozemskem iz karantenskega dolgčasa jailbaitajo potencialne pedofile in so lih enega upokojenega učitelja pretepl do smrti.

Pa tut zdravstvene delavce jemljemo za preveč samoumevne, kot da ne morejo tut oni dat odpoved in si pač poiskat drugo manj stresno in po možnosti bolje plačano delo. Se mi zdi, da se bojo lih vsi, ki so trenutno najglasnejši nasprotniki ukrepov, najbolj pritoževal nad nedelujočim zdravstvom, ko ga bojo tut sami enkrat rabl (pa ne nujno zarad covida, ker ga vlka večina še vedno preboli brez večjih posledic).

Ne vem, kakšna bi bla najboljša rešitev/kompromis za vse, ampak sem po drugi strani vsaj vesela, da države sproti poročajo o stanju (tut če ni vedno vse čist 100-odstotno, ker je sistem poročanja odvisen od večjega števila ljudi in se človeške napake pač dogajajo, sploh pod takimi obremenitvami). Ker španska gripa se je med drugim tok razširla ravno zato, ker so vlade prikrivale dejansko stanje, da ne bi zastala industrija (zarad vojne) in je bolezen po "krivem" dobla tako ime.

Ne vem, a je krivo mogoče to, da naše generacije niso ble nikol zares izpostavljene nobenim res težkim situacijam in se s trenutno ne znajo zares soočit (ka bi šele blo pri virusu z velik višjo umrljivostjo), al da se mogoče danes več govori o vseh teh stvareh kot se je včasih + se vodijo statistike, čeprav se dostkrat izkaže, da so se v preteklosti uporabljal praktično identični argumenti za in proti. Pa verjetno ne pomaga, da večina ljudi nima potrpljenja in niti ne razume dobr, kak zgleda znanost v praksi, ker se trenutno namesto v kontroliranih študijah vse odvija prosto in povsod po svetu, vključno z vsemi vmesnimi koraki, ki po navadi ne pridejo do javnosti.

V glavnem sem se distancirala od vseh, ki v teh razmerah vidijo samo sebe in svoje potrebe in jih ne gane preveč, da lahko s svojimi odločitvami komu drugemu odvzamejo praktično vse. Pa bi rekla, da bi blo lažje prebrodit vse to, če bi bli vsi bolj hvaležni za vse, kar imamo, ampak pri trenutni psihopatski vladi tut tišina ne pride v poštev. Na čist psihološki ravni pa v vseh naštetih primerih opažam, da verjetno vlka večina ljudi izhaja iz potrebe po tem, da ima nadzor vsaj nad nečim v svojem življenju.

Me je pa k objavi te teme danes spodbudila tale objava, ki lepo zajame absurdnost leta 2020:




Edited by Lif. - 13.Nov.2020 at 23:41
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Nov.2020 at 01:25
Jst sm zadevo mel in prebolel. Ni blo nedolžno, 3 tedne me je rukal. Pa se načeloma pač držim ukrepov, sploh od septembra se z mojo načeloma drživa omejitev. Masko pač nosim, ker je taka zapoved povsod, tut na šihtu in načeloma nimam problemov z dihanjem, mi gre pa strašno na kurac in bi najraj usekal vsakogar, k mi prbije da je to nova normalnost-ker ni. I refuse to believe that. Zdej kako z gospodarstvom je pa težko bit pameten, ker tuki je Oranžni res rekel eno dobro-cure cannot be worse than the disease. Jst recimo še mam job, marsikdo ga nima več in dlje ko bomo zaprti, huje bo. Sicer mi je to smešno....ker je načeloma cel svet v tem. In ker vemo, da je keš danes iluzija, družbeni konsenz, imaginarna stvar, ne pa nekaj dejansko oprijemljivega, bi lahko potegnil hudo ročno-stop igra. Enostavno  keš ne šteje, dokler je to sranje. vem da je utopično...sam Bezosovih 200 miljard je roko na srce tut utopičnih.... opažam pa, da mi tale zadeva grdo vpliva na psiho, resno se me loteva depra. sem človk, k je skos v pogonu, večkrat na leto v tujini in to, da bom z novim letom celo leto preživel malodane v Ljubljani...to mi mrcvar glavo.
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Nov.2020 at 12:16
Mene in Faturja moti samo to, da je letos odpadla MMOA zaradi pandemije Wink
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Nov.2020 at 12:37
Kot težak introvert se s stanjem soočam z veliko mero miru. Do virusa sem izgubil nekaj spoštovanja, ko ga je imela ena v službi, vsi smo delali z njo, nobeden okužen. 
Nekako mislim, da bom okej zvozil, tudi če se me prime.

Me pa skrbi za mami, ki ima zaradi bioloških zdravil scvrt imunski sistem in babico, ki je že skoraj 95. Zato ne rinem preveč domov. 

Maska mi gre na živce, ker sem očalar in konstantno nič ne vidim. Jebene špegle se rosijo sto na uro.

O da bi bil drugo leto le Metal camp, ker bom drugače brez ene orenk sprostitve uletel v službo s šmajzrjem in skenslal težake rambo style. Ja, pogrešam druženje s kolegi, koncerte, festivale,.... Lockdown sucks major ass. 

Po netu vsega skupaj niti ne spremljam (izven paranoida) ker kot je rekel Pero je danes lahko vsaka čistaćica imunolog, vsaka frizerka biokemik in tako dalje. To mi gre od vsega še najbolj na qrac.

Priporočam ogled videov Covid long laggers. 

Kar se službe tiče delamo uporabne stvari po katerih je v glavnem skozi povpraševanje in trenutno imamo dela, da se ne vidimo ven in furamo celo dve izmeni ker nas je toliko - da lažje držimo razdaljo in imamo vsi prostor za delo. Tega do letos ni bilo. Upam da tako tudi ostane, čeprav je v zraku velika recesija.

Upam da bodo tudi bandi in organizatorji nekako preživeli to sušo. Cry

Ostanite negativni. Wink


Edited by devlin - 15.Nov.2020 at 20:31
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Nov.2020 at 10:21
Močno pogrešam druženje, svobodo gibanja, evente, ampak sem se pripravljen za kratek čas odpovedat temu v skupno dobro. Službo imam, delam več kot pred epidemijo (ker itak drugega nimam za počet).

Najbolj me moti način reševanja tega problema. Vem, da je po toči zvoniti prepozno, ampak če bi se okoli 15. avgusta (Po MMOA torej Valuk) cela država zaprla za dva tedna, bi bila situacija trenutno dosti boljša, če že ne čisto normalna. Seveda bi morali ob tem pazit tudi na to, da grejo VSI v karanteno po povratku v državo.
Tole zapiranje 14 dni tko, 14 dni mal drugač, 14 dni spet neki tretjega, je očitno totalno neučinkovito.


Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Nov.2020 at 12:43
Turistična sezona (in dopust na Hrvaškem *facepalm*) je bila očitno pomembnejša.

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11723
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Nov.2020 at 13:53
Konceptulano nimam težav z vsem skupaj, tudi poslovno etc.. sem čisto nedotaknjen. Mi gre pa blazno na jetra kako se organi pregona s tem spopadajo.

S mi zdi, da smo tko kot vedno prejeli neka priporočila iz tujine in jih brezglavo aplicirali na našo situacijo. Nimamo miljonskih mest, mamo vasi in polja - in zdej kepsi skačejo iz grmovja in kaznujejo pohodnike, ki so pršli na zrak, ne na masko, in res ne sede tega robca dihat kar naprej. 

Zelo pozorno spremljam študije in nova spoznanja, tu je en luštn kanal: https://www.youtube.com/watch?v=h8K4y7ROCqc

Dokler smo mislili, da virus ni airborne se mi je zdela uporaba maske smislna, kot se mi nasplošno zdi če smo blizu en drugemu - da si ne pljuvamo v faco. Maska zadrži velike kapljice in sprmeni vektor projektila - nobenih vprašanj tu. 

Zatakne se pri izvedbi in represiji na prostem. Ker zdaj, ko vemo da je zadeva airborn - to pomeni da je če dihaš v masko ali ne.. okoli tebe je polno aerosolov - če nam zdaj to ni jasno nam bo decembra, ko bo zunaj minus in se bo vsakomur skozi in okoli maske vila para od sape. Tedaj bo res ena huda mentalna gimnastika potrebna.

Edino na kar na prostem lahko računamo je to, da se zadeva razpiha oz. koncentracija oz. nasičenost aerosolov v zraku konstantno pada zaradi mešanja zračne mase. Zato mi je tolk prfuknjeno gledat te situacije z rogljičkom v kranju, pa to, da policija pohodnike išče po socialnih omrežjih (vir: https://www.zurnal24.si/slovenija/javno-se-je-hvalil-z-obiskom-triglava-zdaj-ga-caka-globa-356827)


Skratka pri izvedbi represije čedalje težje vidim kakršnokoli povezavo z skrbjo za zdravje, prej vidim da so te metode narejene izključno za metanje pameti stran in za absolutno pokoro. Men poka kurac od tega. 

Mislm da koncertov večji del leta ne bomo vidli še par let, če sploh, zna bit da je tole kar konec lajfa, kot smo ga poznali. Ne zaradi samega virusa ampak zato, ker se je tale težak voz odpravil po klancu navzdol in ga ne bomo znali ustavit. To se kaže po tem da če kdo omeni Potrča  in malo povprašaš kj točno ga moti, velika večina ljudi, sploh ne zna povedat drugega kot da je "antimasker"... skratka fertik je, vsaka kritična misel je pospravljena na vagon anti in označena za nevarno, za povrh bomo še par kazni napisal na poljskih poteh, v gozdu in v praznem mestu. 

Skratka nekaj razmišljamo, da bo vse skupaj odpravilo cepivo in tedaj bo vse po starem. Bo kurac. Še 10 let bomo zdravili rane na srcu, ki si jih zadajamo zdaj medsebojno, pospravljeni v dve škatljici, pro in anti, brez sivine vmes. Vsa patologija je pršla na plano. Zelo sm skeptičn do teh ljudi, ki samo opravljajo svoje delo... 
Back to Top
Ijus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 05.May.2014
Status: Offline
Points: 2811
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ijus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Nov.2020 at 14:24
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

...

Men poka kurac od tega. 

... 


hahaha

+1
LOL
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Nov.2020 at 16:30
Pri prvem valu sem se lahko pohvalil,da ne poznam nikogar,ki bi imel covid,pa tudi od mojih znancev ni nihče poznal nobenega. Temu primerno sem bil skeptičen. Takrat smo se tudi z marsikom pogovarjali,da bo v času dopustov epidemija čudežno opešala,ker bo treba v hrvatijo na dopust. Septembra,ko bodo vsi politiki prišli spočiti iz morja pa bo spet panika,smo se menili.To se je tudi zgodilo. Pri drugem valu pa poznam kar nekaj ljudi,ki so bili bolani oz. pozitivni. Sam zase nisem zaskrbljen,ukrepov se bolj ali manj držim že zaradi drugih oz. zaradi bližnjih za katere mi ni vseeno. Mislim,da je zadeva čisto preveč napihnjena,marketing laufa kot še nikoli. Tretji val so predvidljivo napovedali po praznikih oz. po prazničnih nakupih. Priznam,da situacija ni čisto nedolžna ampak kako more biti vse tako predvidljivo? Ne vidim logike,da bi se nek virus ravnal po naših dopustniških in potrošniških navadah Geek Po novem letu pa spet totalni lockdown verjetno? Kr neki. Ukrepi so v veliko pogledih bedasti in nelogični. Marsikaj bi se dalo rešiti bolje. Bolj kot covid mene skrbi za gospodarstvo,za ljudi,ki ne morejo delati ali pa so ostali brez služb. To bo verjetno na daljši rok pokopalo veliko več ljudi. Nekako ne morem čisto ignorirati ideje,da je to vse skupaj zrežirana zadeva,da se svet pahne v krizo in da se malo razredči populacija. Pretiravam? Mogoče,obenem pa močno upam,da se motim. Še vse je minilo,pa bo tudi ta sekret. 
Tough times create tough men. Tough men create easy times. Easy times create weak men. Weak men create tough times.
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Nov.2020 at 18:15
Originally posted by devlin devlin wrote:

Kot težak introvert se s stanjem soočam z veliko mero miru.
No, tkole bi tudi mojo situacijo lahko opisal najbolj na kratko. Ergo, imet mir večji del časa mi najbolj ustreza, omejit stik s Homo Sapiensom na največji minimum takisto. Sama situacija mi omogoča, da 'najdem čas' za vse možno, tudi take stvari s katerimi odlašam že nekih 20 let. Ni slabo, res ne.

Ne morem pa mimo dejstva, da ima vse skupaj konkretne posledice. Kot ste že pisali v predhodnih sporočilih je po eni strani nemogoče ignorirat dejstvo, da virus ima vpliv na zdravje. Na drugi strani pa je nemogoče ignorirat dejstvo, da so mnogi ukrepi ne samo nesmiselni, pač pa milo rečeno debilni do skrajnosti.

Nekdo je omenjal, da ni vmesne variante - da si ali 'pro' ali 'anti'. No jst nisem nič od tega. Vsem tem 'anti' teorijam ne morem verjet, ker ti še na čem močnem zvenijo preveč odpeljano. Po drugi strani se uradna ena-in-edina-prava-resnica tako spreminja na vsake par dni, pa stroka si tako nasprotuje, da dobim čisto podobne reakcije. Da silnih 'ukrepov in strategij državnega vrha' ne omenjam. Temu primerno vse skup mečem v isti koš - v greznico.

Fakt je, da to že vpliva na vse nas, hočeš-nočeš, še bolj pa bo očitno v bližnji prihodnosti. Kar pa me bolj skrbi, da bo še bolj v malo oddaljeni prihodnosti ker se bo družba očitno res razcepila, če se že dosedaj ni. To, kako pa zdaj nekateri špijonirajo za drugimi ter jih dojemajo kot največjo nevarnost za zdravje po zgoščenkah Damjana Murka, je čisti mentalni kolaps družbe.

Kako reagirat, da bo najbolje? Vsak ve sam zase; jaz nagobčnik nosim v službi, na poti tja in nazaj, če grem po nakupih itd. Kar mi česa od tega ni treba pa seveda ne rinem nikamor 'med ljudi' pa primarni razlog sploh ni virus, lol. LOL Dejstvo, da si nekako prisiljen manj zapravljat mi je totalni blagoslov, to da pa sem po novem sposoben zunaj švicat tudi v mrazu pa sploh. Definitivno maske ne nosim kadar se ganjam po gozdnatih predelih oz. ko tečem po barjanski grudi. Sicer imam vedno buff okoli vratu, ampak res bolj zato, da mi greje vrat. Če bi že slučajno koga srečal, si ga lahko na kratko tudi poveznem, samo po drugi strani mi je pa ravno tovrstno početje tisto, zarad česar te mine volja do življenja.. Kos tkanine oz. skret papir z dvema trakcema na robovih te bo odrešil pred najnevarnejšim virusom kar ga poznamo, če pa ti ne zavda virus, ti bo pa občinsko redarstvo/policija, ki ždi v zasedi v grmičevju. Pa pravjo, da je v Alan Fordih bolan humor.. Confused Kakorkoli, da bi me res sredi ničesar naskočil kak moron v uniformi ter mi jel pisat kazen ker nisem v skafandru, ga lastnoročno utopim. V bajerju al pa v Ljubljanici. Zarad mene magar v luži. Fak, kam smo padli..


Kakorkoli, dejstvo je, da smo fucked up glede na lajf, ki je izhajal iz naših navad do marca 2020 in pa tega kar imamo in nas še čaka. Ne pomeni pa to, da je zdaj kar konec vsega in bo t.i. vesoljni potop prišel na vrsto. Prilagodljivost FTW! Gospodarsko bo pač brutalen udarec na globalni ravni, mnogi že zdaj čutijo posledice, verjetno bo tudi še XY obolelih/preminulih, ampak stvar bo šla mimo. Vprašanje je le, kakšna družba bo ostala po vsem tem. Jaz sem bil z njo v veliki meri nezadovoljen že pred magičnim virusom, bomo videli kako bo kasneje. Zaenkrat sem vesel, da imam možnost delat oz. da sem vsaj 'na čakanju' tisti čas, ko smo prisiljeni bit zaprti. Da mi ne manjka aktivnosti in idej za kaj novega ter da v osnovi obožujem čas preživljat sam. Predvsem pa, da mi je skrb za zdravje na prvem mestu že dlje časa, ne samo zdaj, ko naj bi to postalo popularno. Kofetkarjem in žurerjem pa vsem, ki so čez noč ostali brez dohodkov, ki ne vedo kako jim bodo froci zdelali razred itd. pa čisto verjamem, da se mora trgat, ampak verjetno obstaja tudi še kaj hujšega. Bo minilo. Z Gargamelom ali kakšno drugo karikaturo na oblasti.


Edited by Lunik - 16.Nov.2020 at 18:20
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11723
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Nov.2020 at 13:33
@lunik: glede nič sivine vmes sm mislu predvsem na to, da neglede na to kako zelo se boš trudil razdelat svoj argument kdaj maska ja, kdaj ne, kateri ukrepi so smiselni in kateri ne, boš za navijača ene ali druge zgodbe padel v eno izmed dveh kategorij. argument ni več važen. slabo. 

kakorkoli, pozitivne strani:
letos sem se kar investiral v brdo enih interesnih dejavnosti, ko ni blo drugega za počet in ker se zarad pomanjkanja koncertov nism več zbujal glavobolom vsak vikend... 

- blender - 3d modeling - po pol leta sem začel vodit delavnico in imam zdej stabilno ekipo s katero v prostem času delamo luštne reči
- zdej sm povohal še game development, ker iz blenderja lahko prirpavljene modele direktno notri priključim
- nekaj malega sem spregovoril špansko..

tko da če potegnem črto je vseeno kar pozitivno.. kompetenčn skill sm precej dvignu in ni mi dolgčas.
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2056
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Nov.2020 at 16:47
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

tko da če potegnem črto je vseeno kar pozitivno.. kompetenčn skill sm precej dvignu in ni mi dolgčas.
No to, to je tisto, kar na koncu še najraj slišim. Da še kdo zna obrnit vse skup v neko smiselno smer in ne pade zgolj v klasično 'vse je v kurcu in poguba je tik pred durmi' zgodbo, ki nam jo vsakodnevno servirajo z vseh smeri.

Drugač ja, se štekamo okol ostalega. Pa mislim, da ni samo klasična virus vs. ne-virus scena oz. maske pa vse to. Tudi nasploh se mi zdi, da družba še ni bila tako razdeljena kot je v zadnjem obdobju. (Kar je tudi nekdo že predhodno omenjal.) Pa naenkrat imamo domala 2 milijona največjih strokovnjakov za imunologijo in vse ostalo, pa magično cepivo je končna rešitev (no pun intended, Dolfe LOL), pa.. Skratka, na kozlanje mi gre od vsega skup. In ko vse to vzameš v zakup, potem je tudi mene strah oz. je neka tesnoba prisotna. Ker se prav vidi, kako.. no, je vse v kurcu v tem pogledu. Big smile

A ne glede na vse, se da izkoristit priliko, kaj spremenit pri sebi, kaj spremenit okoli sebe, pa posledično tudi zgodba dobi novo poglavje. Mene recimo tega famoznega virusa ni nič kaj bolj strah kot ostalih XYZ nevarnih bolezni in obolenj, pa okoliščin, ki jih lahko povzročajo, pa človeške debilnosti in objestnosti, pa.. Skratka, do neke mere lahko rečem, da smo kjer smo (na globalni ravni) ker smo z glavami zaritimi v pesek dobesedno silili do tega scenarija. Zdaj nam pa naenkrat ni všeč pa je spet vse narobe. In od vsega tega se še najraje kompletno umaknem, posvetim vsemu ostalemu kar ni nenehni strah pred nečim kar naj bi me ogrožalo, bolščanje v TV ekran in blaženo srkanje vsega kar povedo po poročilih, s cedečo se slino iz goflje itd.  Recimo da zadostuje za neko semi ohranjanje prisebnosti ter volje za naprej. Pri meni so npr. na sporedu po novem:
- redni tek nekajkrat tedensko + občasno še švicanje v gozdnate strmine
- sobna vadba
- dihalne tehnike
- obujanje risalnih (ne)sposobnosti, konkretno tehnike parih avtorjev

Par stvari (kot npr. ponovno vihtenje hladnega orožja pa študiranje premnogih kat, prebiranje kupa nedokončanih knjig..) pa še pride na vrsto. Ko bo čas, lol. LOL
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Apr.2021 at 14:57
covid nas je kot družbo zelo zaznamoval in tudi razdelil, morda celo razčetveril, razmnogoteril.. ni enoznačnih interpretacij, preverljivih in primerljivih statistik, veliko je strašenja in zavajanja, nekateri iz medicinske stroke opozarjajo na vprašljivo metodologijo testiranja, drugi spet dajejo to bolezen v nič..

opažam, da se počutim kot v enem bablu, opazujem ta ponoreli, kričavi svet in opazujem svoje reakcije. v splošnem me ni strah, me navdaja z mini nejevoljo vse skupaj, ampak v vsem skupaj skušam najti pozitivo, ki je je kar nekaj.. na veliko stvari okoli covida pa moj zdravi razum gleda s skepso.. zelo malo je recimo govora o tem, kako lahko ojačamo svoj imunski sistem, to me preseneča in žalosti obenem..

sledim najnujnejšim prepisom (maska) in izbegavam prepogostem špricanju rok z boxigavedi kakšnimi zvarki.. sem naklonjena previdnosti.. ma se zelo distanciram od medijskih krikov..

mogoče tudi zato, ker sta ob meni dva meni zelo draga človeka, ki počasi, a vztrajno veneta - kar v mojem konkretnem primeru prekričuje vse ostalo.. in še kužula, ki je stara 12 let, vedno bolj slepa in gluha, čeprav še vedno neverjetno navita.. obdana s tako neposredno slutnjo bližnje minljivosti - ki bo zagotovo prišla (tudi do vsakega od nas), samo ni jasno, kdaj - me tudi covid še najbolj sili v premišljevanje o življenju in smrti.. o sprejemanju bolezni drugih/dragih, končnosti.. 

mislim, da imamo tu kot družba temeljni krč.. vse bi naredili, da preprečimo nepreprečljivo.. 

se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Apr.2021 at 15:40
In na koncu bodo bogati bogatejši revni pa revnejši in večina nič pametnejša tako kot je vedno bilo,... Svetek se bo vrtel naprej. 

P.S.: V našem podjetju smo zvedeli za prvo okužbo delavca danes. Tista okužba o kateri sem bluzil v postu prej je bila v enem podjetju, kamor nas dajejo na posodo. Tokrat je res prvič, da je coviden naš.


Edited by devlin - 29.Apr.2021 at 15:42
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.May.2021 at 19:13
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.May.2021 at 22:17
Zadnjič sem se domov peljal s taksijem.

Vozač se je odločil, da me bo malo izobrazil jer razume engleski ipd. Blazen samogovor je imel.

Da so v cepivih naniti, da bodo sledljivi preko omrežja 5G, ki te bo povsod zaznal in prepoznal, da ne bo več policije, če boš kaj naredil narobe bo priletel dron in vrgel dol nek plin ki te bo frderbal, da bo nazadnje le ena korporacija pod okriljem Billa Gatesa za katero bomo vsi delali,....

Sem samo kimal in govoril 'ja, ja...' in čakal da bo vožnje konec. 
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2021 at 12:11
zakaj mu pa nisi razložil, da nismo vredni "nano delcev" tako kot nam tule? LOL

Originally posted by devlin devlin wrote:

Nismo vredni čipiranja in nanitov in bogve kakšnega dragega kurca




Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.May.2021 at 15:11
Se te ne prime da imaš telefon in comp ne?
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2021 at 14:27
Dober podcast, predvsem na temo Ivermektina. Sicer pa nekateri strokovnjaki o tem antiparazitiku trobijo že leto dni brez večjega efekta. Je kdo seznanjen s trenutnim stanjem predpisovanja Ivermektina pri nas? Js sem januarja, ko je virus pustošil po naši familiji, o tej opciji povprašal 3 zdravnike in so me vsi na hitro odslovili, sklepam pa, da pol leta kasneje ni nič drugače.

Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2021 at 15:36

folk se že sprda



Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2021 at 16:12
Originally posted by devlin devlin wrote:

Zadnjič sem se domov peljal s taksijem.

Vozač se je odločil, da me bo malo izobrazil jer razume engleski ipd. Blazen samogovor je imel.

Da so v cepivih naniti, da bodo sledljivi preko omrežja 5G, ki te bo povsod zaznal in prepoznal, da ne bo več policije, če boš kaj naredil narobe bo priletel dron in vrgel dol nek plin ki te bo frderbal, da bo nazadnje le ena korporacija pod okriljem Billa Gatesa za katero bomo vsi delali,....

Sem samo kimal in govoril 'ja, ja...' in čakal da bo vožnje konec. 


Tale taksist je verjetno pošmrkal malo belega.
Tough times create tough men. Tough men create easy times. Easy times create weak men. Weak men create tough times.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Jun.2021 at 17:59
Originally posted by Poli Poli wrote:


folk se že sprda





LOL hahahahaha
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jun.2021 at 21:07
Originally posted by lord infernus lord infernus wrote:


Tale taksist je verjetno pošmrkal malo belega.

Je bil kar trezen, pošmrkal je svojo dozo infowars ali česa podobnega...
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Sep.2021 at 16:21




Edited by devlin - 30.Sep.2021 at 16:51
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Nov.2021 at 05:30
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Dec.2021 at 15:13
Plešasti striček prijazno nagovarja kavčologe. Še en dokaz da je insane & got no brain. Z njimi se pač ne da razpravljati, ker so se že davno odločili, da imajo prav, da o (nelegalnem?) pridobivanju podatkov o zdravstvenem stanju ne diskutiramo.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2022 at 09:27
Nabasal zadevo od cimra. Glede na to da pravijo da je šibkejša od prejšnjih sevov in da sem cepljen je vse skupaj kot en prehlad. Edini kurac je 7 dni karantene.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2022 at 09:52
Za obolele je izolacija (bolniška izolacija), karantena je samo za tiste v stiku z okuženo osebo.

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Stratego View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19.Sep.2021
Status: Offline
Points: 113
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stratego Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2022 at 18:22
7 dni. če si sedmi dan negativen samoizolacije... drugače 10 dni.

Mogoče bo pa res počasi konec tega.. od kolega sestra zdravnica, ki dela na covid oddelku. lani aprila mi je rekel, da bodo tale covid vlekli še eno leto. Evo ga, kako je zadel :)

Ne glede na vse.. z današnjim dnem nova postala kategorija anticepilcev pa tudi še mora dobiti svojo porcijo..  kako so jih zavračali danes po trgovinah in oštarijah...
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Feb.2022 at 23:50
Originally posted by Poli Poli wrote:

Za obolele je izolacija (bolniška izolacija), karantena je samo za tiste v stiku z okuženo osebo.


Eh potato tomato Smile
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Feb.2022 at 08:10
đast sejin blejin


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
(((OdiumNostrum View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3115
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote (((OdiumNostrum Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Feb.2022 at 20:54
Sam sem tudi fasal Omikron prejšnji teden, očitno je naravna imunost po preboleli Alfi res precej švoh pri Omikronu. Še isti dan po rizičnem stiku sem začel na polno grgljati Listerine in si nos fiksati s protibakterijskim pršilom za nos, sam se je hudič očitno razmnoževal globje v telesu in me je udaril 6 dni kasneje (modus pojava simptomov bi naj bil 3-4 dni, tako da sem morda res s proaktivnim pristopom ta časovno okvir podaljšal).

Je pa zanimivo, 2 člana širšega gospodinjstva sva zbolela (eden cepljen in eden ne, oba prebolevnika), eden ni zbolel (prebolevnik in cepljen), pri enemu pa je časovno okno okužbe še odprto. 7. dan od pojava simptomov sem že v dokaj optimalni formi, razen zamašenih sinusov, občasne utrujenosti in dražečega grla ni bilo hujšega. Do naslednjič...
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Feb.2022 at 20:58
jst mam tut round 2. razn mal bolečega grla in glavobola prvi dan ni nič.
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Feb.2022 at 23:25
sedaj zboleva ponovno folk, ki ga je decembra ravno prebolel, torej cca mesec dni nazaj... zanimivo

pri nas nekako ni šlo z malega na naju, pa cel teden skupaj 24/7... čudno, pa omikron in vse... razen, če je iz Bosne prinesel kaj drugega :D


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Mar.2022 at 16:26
Da malo updejtam svoj status. Minilo kot prehlad, ampak potem se je začelo kašljanje. Grmim kot hlapon in sopem v štenge. Že en jeben mesec, pa še vedno hropem kot budala. Očitno mi je fajn načel pljuča, pa glih v fitness sem začel hodit. Cry Pravijo da bo še kar trajalo, da se regeneriram. Razmišljam kaj bi mi virus naredil, če se ne bi cepil.

Ena zanimivost - za par ur mi odleže, če jem kislo - pekočo juho od kitajcev. 


Edited by devlin - 02.Mar.2022 at 17:56
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Mar.2022 at 19:55
Originally posted by devlin devlin wrote:

Ena zanimivost - za par ur mi odleže, če jem kislo - pekočo juho od kitajcev. 
VIDŠ, da je kitajska zarota!
Back to Top
Banshee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Novo mesto
Status: Offline
Points: 603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Banshee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Mar.2022 at 21:27
Originally posted by devlin devlin wrote:

Pravijo da bo še kar trajalo, da se regeneriram. Razmišljam kaj bi mi virus naredil, če se ne bi cepil.


Mogoče nič. Jaz se nisem cepila, pa sem imela samo prehlad, dobra dva tedna. Želim ti hitro okrevanje
Rockers of the underground, black and heavy is our sound! (Running Wild)
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Mar.2022 at 15:28
Hvala.

Rad priznam da sem se prvič cepil iz čistega taktiziranja, da sem šel brez večjih problemov na dopust. V drugo pa sem se že zato, ker sem videl kakšne probleme so imeli določeni znanci in sem vesel, da sem se. 
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11723
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Mar.2022 at 12:29
Update: 

teden je naokol, se vračam na normalne tirnice, končal bolniško.

Damage: sama bolezn je bla 2 dni vročine z vrhuncem na 38.7, sicer pa tm 37.6 večino časa. 
Glavobol za crknt 2 dni, za zdržat še 3 dni. Bolečine v hrbtu tudi nekaj takega. Ko sm mislil da je vsega konc mi je fajn udarl na že tako vnete sinuse, sm mel filing k da bi se hrena nažrl. 

Zdej pa drugi del, kjer še preverjam kako in kaj, konc koncev se en tedn nism premaknil iz stanovanja: šport. 

To je pa en čist svoj rabbithole na katerega niti nisem računal. Takoj po kovidu se priporoča še teden do dva mirovanja. Sm vidu pri tem k se z mačkom lovim po stanovanju, da hitr upešam.. če kj dvignem se hitr utrudim in tako ostane tudi čez dan. Dns sm mislu začet tečt, ampak pomoje bo treba se precej počasneje v tole spravit kot sm mislil - pri aerobnih športih je takoj po covidu kr velka šansa, da si trajno poškoduješ srce. 

Bedno! 
Zdej, če nebi nič športal bi že po štirih dneh razlasil popolno okrevanje. Bomo vidl kako bo s tem. 
Stats: 2x moderna
Moja deklina 3x, en dan 37.2, 2 dni boleče grlo. 

Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Apr.2022 at 15:29
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,500 seconds.