Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Festivali > Domači festivali
  New Posts New Posts RSS Feed - 2021/07/16-17 Metal Fest, Gornja Radgona
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

2021/07/16-17 Metal Fest, Gornja Radgona

 Post Reply Post Reply
Author
Message
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: 2021/07/16-17 Metal Fest, Gornja Radgona
    Posted: 24.Jun.2021 at 09:51

Mladinski center Gornja Radgona za julij pripravlja dnodnevni Metal Fest: Festivalska transverzala Pomurje-Posočje. Dogodek se bo odvijal 16. in 17. julija na Sejmišču Gornje Radgone, med nastopajočimi pa je že prišlo do zamenjave, saj bodo namesto Vaginal Herpes igrali Dark Sphere. Celoten seznam bandov ja naslednji:

petek, 16. 7.: Noctiferia, Srd, Snøgg, Dark Sphere;
sobota, 17. 7.: Sear Bliss, Vulvathrone, Jegulja, Taste of Plague.
 
Vstopnina bo znašala 5 evrov za posamezni dan, vstopnice pa bo možno kupiti od 9. julija dalje.
Back to Top
Železnk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 05.Jun.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1602
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Železnk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jun.2021 at 16:04
Če je že odpadel Metaljot Raspaljot, bo tole vsaj en mali obliž na rano. Se vidimo v Gornji Radgoni!

Edited by Železnk - 28.Jun.2021 at 20:48
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jul.2021 at 09:04
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Jul.2021 at 00:12
Ugh ...  tole pa je bogu iza ledjama. 
Povpraševanja prenočiščem v okolici poslana, pa če najdemo kaj pametnega, se vidimo.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jul.2021 at 08:11
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Ugh ...  tole pa je bogu iza ledjama. 
Povpraševanja prenočiščem v okolici poslana, pa če najdemo kaj pametnega, se vidimo.


Maribor je relativno blizu, tako da če na koncertu ne piješ, imaš tam pa več kot dovolj opcij. Ali pa v Murski Soboti, ki je še bližje.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jul.2021 at 16:55
Bom imel na umu. Petek me niti nekaj ne vleče, dva teh "lokalnih" bandov sem videl najbrž že več kot 10x skupaj, pa tudi na letošnjem okrnjenem MD-ju igrata, medtem ko mi je za videti/slišati Sear Bliss na soboto kar precej.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jul.2021 at 13:36
Quote IZREDNA NOVICA ❗️❗️ 
Za danes predvideni, se pravi sobotni koncertni del, je zaradi katastrofalnih vremenskih razmer odpovedan. Trudili smo se zadevo izpeljati do zadnjega, a zaradi open air narave samega dogodka to žal v trenutnih okoliščinah ni možno..😭 Z enakim lineupom pa bomo zadevo skušali izpeljati v bližnji prihodnosti. 
Tisti, ki ste karte že kupili v predprodaji, jih lahko od ponedeljka naprej vrnete in vam bomo njihovo vrednost povrnili.  
Hvala za razumevanje!
Ah, škoda. Sear Bliss sem se res veselil. 
Zdaj pa kaj, v Kranj na Armaroth, Guattari, Inferior Minds?
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jul.2021 at 14:19
V Kranju je pa koncert zarad vremenske napovedi prestavljen v klub.
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jul.2021 at 16:07
Fino je bilo včeraj... venue je tolk velik, da se mi niti sanja ne koliko folka je bilo včeraj. Škoda, da danes vreme ne dovoljuje izvedbe drugega dne... kolikor sem zasledil objavo pod FB eventom festivala, pa se bo organizator potrudil, da bo enkrat v prihodnosti realiziral tudi tale 2. dan... z istim lineupom.

Še pridemo....
Back to Top
Železnk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 05.Jun.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1602
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Železnk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jul.2021 at 21:28
V petek sem se imel res fino. Po dolgem času sem končno stal pred odrom, poleg tega pa mi je bilo prav fino obiskati dogodek, kjer ne poznam večne obiskovalcev. Nekaj občutkov:

Dark Sphere so se mi zdeli zanimivi, a zvok ni bil preveč dober. Bobni so bili OK (tudi razpadajoči set ni preveč zmotil nastopa), vokal dober, bas je res sekal, žal pa so bile klaviature večino nastopa bolj v senci ostalih inštrumentov, kar za simfoničen bend ni najbolje. Še bolj škoda se mi zdi, da je bila edina kitara v bendu dokaj "zamazana", še posebej ob solažah in hitremu rifanju. Kljub temu, da sem se osredotočil na kitaristove prste, sem se pri hitrejših delih kar malo izgubil...škoda. Sicer bi pohvalil še izbiro zadnjega komada (Puritania!), drugače pa upam, da bom imel še kdaj priliko videti ta bend v živo (seveda z bolljšim zvokom).

Fantje iz skupine Snogg so me res presenteili že zato, ker so nastopili trije (do štirje), nihče od njih pa ni nosil halje. Tudi pri njih so izstopali bobni in bas, a kitara ni bila tako hudo zamazana kot pri predhodnem bendu, kljub temu da tudi v tem primeru ni bilo nekega res razločnega zvoka...a to me ni niti malo motilo, saj je bend ciljal bolj na surov zvok. Sam nastop je minil brez nagovorov, razen ko se je trojici na odru pridružil še en vokalist (če se ne motim sicer član zasedbe Kholn), ki je odgrowlal recital, medtem ko se je kitarist poigraval z efekti in proizvajal hrup. Skratka, šlo je za nek neposreden black metal, ki mi je malo dišal po Sunnn O))). Sumim, da sem bil med redkimi, ki mi je ob nastopu dogajalo, a nič hudega.

Srd je bil prvi bend z dobrim zvokom, ki je kljub neljubi tehnični napaki med samim nastopom (izpad elektrike) tak ostal do konca. Moram priznati, da nisem ravno največji fen njihovega stila muzike, a v petek so se mi zdeli dobri oz. še boljši kot takrat, ko sem jih imel zadnjič priliko ujeti v živo. Verjetno je ravno vsega naštetega (in bolj ugodne ure) tudi publika počasi začela riniti bližje k odru, čeprav nekega pretiranega norenja ni bilo opaziti...a jebiga, zasedba je svoje delo opravila odlično in prepričan sem, da jih še kdaj ujamem ob kaki drugi priliki.

Ko je Noctiferia udarila svoj prvi komad, se je nenadoma več ljudi premaknilo v ospredje, kmalu po tem je bilo opaziti že prvi (sicer ne prav divji) mosh. Zvok in nastop sta bila odlična, bend pa je tokrat predstavil nekaj novega materiala iz albuma, s katerim se je skupina poklonila legendarni zasedbi Laibach. Osebno so se mi omenjene priredbe kar dopadle, a pogrešal sem še kak starejši komad več. Kakorkoli že, Noctiferia je od vseh nastopajočih najbolj rezgrela občinstvo, ki ob profesionalnem nastopu ni ostalo ravnodušno.

Res mi je žal, da sobotni del festivala odpadel, čeprav bi se potem v nedeljo komaj odjavil iz apartmaja, ki smo ga najeli v Radencih. V soboto je bilo namreč v tistih krajih čez dan tudi nekaj sonca, je pa res, da se je ravno zvečer pojavila neka nevihta, ki po mojem ne bi bila preveč usodna za udeležence dogodka, bi pa skoraj zagotovo odvrnila marsikaterega potencialnega obiskovalca iz okolice, da bi se usedel v avto in odpeljal v Gornjo Radgono. Karto so za soboto sem sicer nabavil že med tednom, tako da organizatorju z veseljem podarim tistih 5€...in ne samo zato, ker bi me več stala vožnja do Gornje Radgone, ampak zato, ker upam, da se bo v tistih koncih še kdaj organiziralo kaj podobnega (če bom utegnil, bom z veseljem prišel).
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,531 seconds.