Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Festivali > Domači festivali
  New Posts New Posts RSS Feed - Brutal Janez Fest @ Štuk, MB
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Brutal Janez Fest @ Štuk, MB

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Brutal Janez Fest @ Štuk, MB
    Posted: 14.Jul.2021 at 09:41
V sodelovanju s Paranoidom je rojen nov festival:


Edited by Dejan - 29.Jan.2022 at 09:06
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Jul.2021 at 13:23
in že sta znana prva dva nastopajoča, Chains in Ghost Of Veronica:
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Jul.2021 at 23:08
Upam na dobre bende in da ne odpade seveda. Thumbs Up
FUCK THE WORLD
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jul.2021 at 07:32
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Jul.2021 at 08:11
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Aug.2021 at 16:48
Razpored nastopajočih po dnevih je naslednji:

Petek, 13. 8.:
Conventus CerrisTaste Of Plague, Britof, Siderean

Sobota, 14. 8.:
Ghost Of VeronicaChainsDekadentVulvathrone
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Aug.2021 at 08:32
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Aug.2021 at 09:08
Zaradi zaostrovanja razmer v zvezi s preprečevanjem okužbe s Covid-19 so morali Dekadent odpovedati svojo udeležbo na Brutal Janz Festu. Organizatorja že iščeta band, ki bo igral namesto melodičnih black metalcev iz Ljubljane, vendar zaenkrat še niso znane nobene podrobnosti.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Aug.2021 at 12:19
Organizatorja tega novopečenega festivala sta zdaj objavila, da bosta slovenske melodične black metalce nadomestila kar dva banda, in sicer slovenski novinci Daimona, ki preigravajo atmosferični black metal, in avstrijski brutalneži VxPxOxAxAxWxAxMxC.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Aug.2021 at 07:30
in še vse detaljne informacije:

Namesto Dekadent se bosta na Štuku v Mariboru predstavili zasedbi Daimona in VxPxOxAxAxWxAxMxC, sicer pa je razpored nastopajočih takšen:


Petek, 13. 8.:

19.30–20.15 Taste Of Plague
20.35–21.20 Conventus Cerris
21.40–22.25 Britof
22.45–23.45 Siderean


Sobota, 14. 8.:

18.30–19.10 Daimona
19.30–20.10 Ghost Of Veronica
20.30–21.10 VxPxOxAxAxWxAxMxC
21.30–22.30 Chains
22.50–23.50 Vulvathrone

Vstopnina znaša 6 € za en dan in 10 € za dva dni. Več informacij o dogodku in nastopajočih najdete na Facebooku in v našem napovedniku.

Organizatorji poleg tega še sporočajo:

»Za vstop na prizorišče bo veljal pogoj PCT, tako za nastopajoče kot za obiskovalce. Dokazilo o izpolnjevanju pogoja se lahko predloži v obliki digitalnega COVID potrdila ali SMS sporočila.

Vstopnic žal ne bo možno kupiti z boni2021.

Lahko pa se kupi pijača na šanku. In sicer od 18–21 je možno kupiti pijačo na boni2021, minimalni znesek je 20€.

Potrebujete osebni dokument in davčno številko.«
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Aug.2021 at 17:22
Petek:
Taste Of Plague - Mariborčani, ki so na sceni že dokaj poznani, so bili pravi band za otvoritev festivala. udari so grobo, vmes pa božali nežno.
Conventus Cerris - stari mački slovenske metal scene, ki so poželi največ navdušenja in odobravanja ravno pri starejših obiskovalcih festivala. ker band sestavljajo v glavnem glasbeniki od Sabaium, se pravi z ogromno kilometrine, se seveda sploh ni opazilo, da je bil to njihov krstni nastop.
Britof - so ga vsekali, kot je njim podobno. baje je bila v dvorani prava žurka, osebno sem jih izpustil.
Siderean - čeprav so bili Siderean band, od katerega sem preedhodno pokupil ves merch, ki ga imajo in band, ki sem ga na prvi večer najbolj čakal, sem uspel v dvorani z njimi preživeti le 2 komada. fizično nisem zmogel več, a kar sem slišal, mi je dodatno potrdilo, da si jih ogledam konec meseca v LJ.

Sobota:
Daimona - odlično, odlično, odlično. ta band resnično obeta, zato upam, da jim prihajajoča "koronska" jesen ne poruši načrtov v zvezi z albumom oziroma čemer koli drugim, kar band planira. močna atmosferika, kakor premorejo Malorshiga, pomešana z Valuk in sodobnimi Behemoth. sploh zadnji komad je s posneto trobento (ali drugim trobilom?) spominjal na Blow your trumpets Gabriel.
Ghost Of Veronica - medtem ko so Daimona vsega skupaj tretjič stali skupaj na odru, so tile Prekmurci komaj drugič. malo jim je nagajal zvok, lahko bi bili malo manj statični, a sicer je jasno kaj ponujajo, je vse na YT - kul muzika, ki ji ni težko slediti v živo.
VxPxOxAxAxWxAxMxC - prišel je samo basist, zato je Herman od Vulvathrone vskočil kot vokalist, kar je pri njih že dolgoletna praksa. sicer sem pogrešal posneto kitaro, zaradi česar so posneti bobni in live bas kitara ter vokal ustvarili malo drugačno glasbeno podobo, morda še bolj grobo kot s kitaro, a po drugi strani ni bilo nič manj zabavno. grind!
Chains - uf, tako spevnega doom metala pa še nikjer drugje nisem slišal. obisk v dvorani sicer ni bil največji med nastopom dvojca s Primorske, a za moje pojme se je vzdušje stopnjevalo tekom njunega nastopa, vse do finala z Dancing with my Demons. kak je pa ta komad caaaacthy!
Vulvathrone - ne spomnim se, kdaj so Vulvathrone nazadnji nastopali v vlogi headlinerja... svojo vlogo so opravičili in poj...ali občinstvo na svoj način. med njihov nastopom je sicer nekaj s festivala znanih obrazov izginilo, toda so se pa pojavili novi. na koncu so festival zaključili v velikem slogu, nastala je prava žurka, tako da je vročina v dvorani na koncu že bila skorajda neznosna.

Predhodno je že bilo znano, da so Dekadent morali svoj nastop odpovedati, a mislim, da je bila nastala programska luknja dobro zapolnjena. Chains sta s tem dobila malo več minutaže, kot bi je sicer imela, publika pa je v zameno dobila 1 band več, zelo enega iz tujine.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Aug.2021 at 17:31
Je bilo veliko občinstva? Shocked

Navajen sem, da je tudi tako dobra dvorana kot je Štuk pol prazna tudi med nastopi svetovno uveljavljenih bandov, publiko pa sestavljajo ljudje iz drugih koncev Slovenije....Ouch

Višek mojega koncertnega udejstvovanja na štajerskem je bil nastop Vader, Arkhon Infaustus, Arise in Deranged v Pekarni, kjer se je prikazalo kakih 10 komadov občinstva, večinoma z gorenjske. Ne pretiravam.

Tudi na Belphegor, Suffocation,... v Štuku ni bilo dosti bolje, je še manjkalo folka, da bi bil plac napolnjen do polovice.


Edited by devlin - 15.Aug.2021 at 17:31
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Aug.2021 at 17:49
se strinjam, da je v MB mnogokrat oziroma zadnje leta skorajda praviloma slab(ši) obisk na koncertih, a je daleč od tega, da bi bil zmeraj slab. koncerti, kot so bili z Morbid Angel, WASP ali Vreid, so samo nekateri, ki so bili nabito polni.
Ta vikend seveda nismo pričakovali, da bo prišlo malo morje ljudi ali da bi bil Štuk s kapaciteto okoli 500 ljudi (ali morda še več?) poln. manjkalo je, da bi bila dvorana do polovice polna, po drugi strani pa to zaradi vročine ni bilo slabo, spet po tretji strani so pa igrali žanrsko kar raznoliki bandi, zradi česar je bilo ves čas tudi kar nekaj ljudi zadaj na "vrtu" ali pred dvorano, kjer so počivali ali se tudi samo hladili.
če bi bil fest recimo v klubu MC Pekarna, bi bila po mojem gužva neznosna. na Štuku smo se pa seveda kr porazgubili...
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Aug.2021 at 06:03
Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2021 at 17:25
In še drugi dan z Daimono, Ghost of Veronica, VxPxOxAxAxWxAxMxC, Chains in Vulvathrone:

https://www.paranoid.si/galerije/brutal-janez-fest-2--dan

Back to Top
Lif. View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 20.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1660
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lif. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2021 at 17:57
Če delim še svoje vtise ... Mislim, da sem bla na Štuku nazadnje na Batushki 2017, najbolj so mi pa ostali v spominu Enslaved leta 2006. Obakrat je blo precej polno, mi je blo pa glede na trenutno razmere okol covida velik boljše tko, da se nam ni blo treba gužvat ne v dvorani ne pri šanku. Varnostniki so celo preverjali potrdila PCT.

Od bandov so me prvi dan najbolj navdušli Siderean, ker so bli tut edini, ki sem si jih želela videt. Nova plata je v živo res fajn, tut nastop so speljali zlo na nivoju. Britof so bli takisto odlični, ampak s čist drugo energijo, bolj živalsko je blo vse skupi. Dejansko so vsakič, ko jih vidim v živo, sam še boljši. Žal mi je, da sem zamudla Conventus Cerris ... mogoče jih ujamem nasledjič v Škofji Loki.

Drugi dan je blo večkrat zanimivo. Najprej na Daimoni, ker so se vsega lotl zlo premišljeno že od samega začetka. Meli so res razdelan imidž in nastop nasploh. Vsaka jim čast, da so se v tisti savni kuhal pod svojimi kutami. Pa pohvalit moram vokalistko. Po navadi težko poslušam ženski harsh, ker mi je previsok/preveč rezek, ampak tale je pa tut v živo odličen. Ghost of Veronica sem spustila, ker mi niso šli najbol v uho, VxPxOxAxAxWxAxMxC v tej izvedbi mi je bil zanimiv par komadov, sicer pa sem si kuhanje v dvorani raj pršparala za zadnja dva benda.

Chains sn do zej že večkrat vidla in je blo tokrat res fajn. Manj "svobodnjaški" al kak bi rekla, ampak sta pričarala tist ta pravi občutek. Res škoda, da ju ni porajtalo več ljudi. Glede Vulvathrone pa lahko še tle napišem isto kot sem rekla Hermanu. Do zej so bli vedno zabavni, tokrat so bli res dobri. Se pozna, da pridno koncertirajo, novejši komadi mi grejo nekako bolj v uho, zvok je bil odličen. Publika je bla lih ta prave volje. Kar se mene tiče, je bil njihov špil vrhunec festivala.

Upam, da si organizatorji niso nakopal prevlke stroške zarad prizorišča, sam v MC-ju verjetn ne bi blo tok fajn vzdušje. Če izvzamem vročinski val, je bil res luštn vikend.



Edited by Lif. - 18.Aug.2021 at 18:00
Back to Top
Ziggy View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 20.Apr.2021
Location: MARIBOR
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ziggy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2021 at 19:31
Ne bom ponavljal, kar je ze bilo receno, kajti, bolje tudi Sam, ne bi mogel napisat 😊 Res je bil super vikend, super bendi, super druzba. Vse, kar mi je vazno, na koncertu/festivalu, je bilo vkljuceno. Poslusali smo super bende, druzli se s super ljudmi, dnevi so presli v vecere, veceri v jutra in, lepega ni in ni bilo konec 😁🤘 Tina, Dejan, Uros, Ziga, in ostali, vi ste pa tak Al tak Legende!! 🤘😎🤘 Se vec takih skupnih dni, prosim 💪😁👌

Hails And Salutations!! 
Ziggy
Back to Top
Ziggy View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 20.Apr.2021
Location: MARIBOR
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ziggy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Aug.2021 at 19:34
No, naj izpostavim te - Daimona in Vulvathrone - zakon bendi, zakon glasbeniki, zakon ljudje. Se veckrat se bomo videli, v zivo 🤘😁
 💯🙌
Ziggy
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jan.2022 at 09:10
Mlad festival gre v 2. rundo:

BRUTAL PARTYSAN, PARANOID METAL WEBZINE IN INDIJANEZ PREDSTAVLJAJO:
BRUTAL JANEZ FEST, DVODNEVNI FESTIVAL NA ŠTUKU
V lanskem negotovem letu so združili moči Brutal Partysan, IndiJanez in Paranoid Metal Webzine, ustvarili neuničljivo štajersko-prekmursko navezo in splavili na s korono prepreden svet enega in edinega brutalnega Janezka! Letos ne bo nič drugače! Brutalni Janezek se vrača v drugo, oborožen z brutalnimi imeni scene, ki pa jih skrbno varujeta, današnjemu času primerna in predvsem sceni prilagojena kralj Matjaž (levi na posterju) in Martin Krpan (desni na posterju).
Dvodnevni urbani festival se bo odvijal v legendarnem mariborskem študentskem klubu ŠTUK. Festival bo ponujal celostno izkušnjo tudi za najbolj zahtevne. Le streljaj vstran so študentski domovi, ki bodo oddajali sobe obiskovalcem po izredno ugodnih cenah, v bližini pa so na voljo še: Kopališče Mariborski otok, zaprt olimpijski bazen v Pristanu in seveda tudi Pohorje, ki ponuja sprostitev v naravi po težki noči, na najbolj »divije« pa čaka Adrenalinski park Pohorje s svojimi različnimi adrenalinskimi športi.
Zaenkrat sta nam dobra moža zaupala le dve med mnogimi imeni, ki bodo letos nastopala na odru Brutalnega Janeza:
- SEAR BLISS
- RAZVALINA


Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jan.2022 at 09:15
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Apr.2022 at 08:09
Domači death metalci Razvalina so odpovedali svoj nastop na Brutal Janez Festu 2022. Njihova zamenjava bo znana kmalu.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.May.2022 at 16:37
NOVE NAPOVEDI:

Po uspešni lanski izvedbi se je vrnil Brutalni Janez in nam zaupal glavnino letošnjih nastopajočih bandov. V ta namen je konkretneje pokukal v tujino, še natančneje pa je pod drobnogled vzel dogajanje na sončni strani Alp.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Jun.2022 at 11:25

Ekipa Brutal Partysan je za letošnji Brutal Janez Fest, ki je napovedan 12. in 13. avgusta v mariborskem klubu Štuk, objavila še zadnje potrditve: Decline the Fall, In Heaven, Snøgg in Vulvathrone. Zelo kmalu bo znano tudi več o predprodaji vstopnic in časovnici.

Nastopajoči bandi za Brutal Janez Fest 2022 so:

Melechesh
Noctiferia
Sear Bliss
Snøgg
Vulvathrone
Uporabniki
Decline the Fall
Reach A.D.
Iritator
Haloban
In Heaven

https://www.paranoid.si/novice/10-6-2022-znani-so-vsi-nastopajoci-za-brutal-janez-fest

Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jun.2022 at 09:26
Nagradna igra preko FB SLO Metalheads:
Back to Top
Gamroth View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 492
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gamroth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jun.2022 at 20:36
To bo spet fino fajn ... se vidimo Smile
Good Guys Wear Black
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jun.2022 at 08:58
Preko On Parole Productions lahko do 11. julija kupite early bird vstopnice za avgustovski festival Brutal Janez Fest 2022, ki se bo ponovno odvijal na mariborskem Štuku. Te so na voljo v treh kategorijah:

enodnevne za petek, 12. avgust: 19 EUR;
enodnevne za soboto, 13. avgust: 14 EUR;
dvodnevne ali festivalske vstopnice: 29 EUR.

Po navadenem datumu bo cena posamezne kategorije višja.

https://www.paranoid.si/novice/27-6-2022-na-voljo-vstopnice-za-brutal-janez-fest-2022
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jun.2022 at 22:37
Razpored nastopajočih po dnevih:

petek, 12. avgust:
Uporabniki
In Heaven
Decline The Fall
Sear Bliss
Melechesh

Sobota, 13. avgust:
Iritator
Reach A.D.
Haloban
Snøgg
Vulvathrone
Noctiferia

https://www.paranoid.si/novice/28-6-2022-znan-je-razpored-nastopajocih-za-brutal-janez-fest-2022
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jul.2022 at 06:40
Prejšnji teden smo poročali, da ni več možno kupiti early bird vstopnic za Brutal Janez Fest 2022, da so te na voljo samo še po normalni predprodajni ceni. Minuli konec tedna pa je bila na Facebook strani dogodka objavljena informacija o cenah vstopnic na dan dogodka. Za lažji pregled vam primerjalno predstavljamo oboje:

Cene vstopnic v predprodaji:
enodnevne za petek, 12. avgust: 22 EUR;
enodnevne za soboto, 13. avgust: 17 EUR;
dvodnevne ali festivalske vstopnice: 33 EUR.

Cene vstopnic na dan dogodka:
enodnevne za petek, 12. avgust: 25 EUR;
enodnevne za soboto, 13. avgust: 20 EUR;
dvodnevne ali festivalske vstopnice: 35 EUR.

Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Aug.2022 at 10:18
Časovnica za oba dneva:

Petek, 12. 8. 2022
18.00–18.40 Uporabniki
19.00–19.40 In Heaven
20.00–20.50 Decline The Fall
21.10–22.10 Sear Bliss
22.30–22.45 Plesna skupina Noir
23.05–00.05 Melechesh
DJ Gorelord After Party

Sobota, 13. 8. 2022
19.00–19.30 Iritator
19.50–20.35 Reach A.D.
20.55–21.45 Snogg
22.05–22.55 Vulvathrone
23.15–00.15 Noctiferia
00.35–01.15 Haloban
DJ Gorelord After Party
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2022 at 21:01
Če ne veste, kaj bi počeli v festivalskem prostem času ...

Nastanitev 🛏
Dvorana Štuk se nahaja v osrčju študentskega kampusa s številnimi študentskimi domovi, ki bodo v času festivala odprli svoja vrata tudi za vas. Če torej prihajate iz bolj oddaljenih krajev, si lahko uredite prenočišče preko elektronske pošte na naslovu: umsd@um.si.
Preostalo ponudbo prenočišč najdete v objavi znotraj tega dogodka.

Parkirišče 🅿
Okoli dvorane Štuk je urejenih več različnih parkirišč, ki so v času predavanj namenjena študentom Pedagoške oziroma Filozofske fakultete Maribor. Ker se festival Brutal Janez Fest odvija v počitniškem času, je torej na voljo več kot dovolj prostora za vse jeklene konjičke naših obiskovalcev.

Trgovine 🛒
Na robu študentskega kampusa je trgovina Lidl.

Restavracije in kavarne ☕
Ker bo dvorana Štuk v času festivala Brutal Janez Fest odprta v času, ko se bo ta odvijal, je dobro poznati dodatni gostinsko ponudbo v (neposredni) bližini. In ta je kar pestra: Fast Food Pri Štuku, Restavracija in klub Trust, Kavarna Trust, Restavracija Mango, Pizzeria Galea II, Bar Artur, Bar Milenium, Klub Kaos ...

Escape Room Enigmarium 😱
Prav tako povsem v bližini festivalskega območja najdete Escape Room Enigmarium (https://www.facebook.com/escape.room.maribor). Tam vas čaka kar pet visokotehnoloških sob pobega, kjer vas bodo poleg zabavnih ugank in zank presenetili in navdušili tudi osupljivi efekti ter nepričakovani preobrati.
Tu je tudi prva in najbolj obiskana mariborska soba pobega, najbolje ocenjena od vseh sob v Sloveniji: ordinacija doktorja Hannibala!
Ste torej dovolj iznajdljivi, da vam uspe pobeg v 60 minutah?

Rovi Tezno 🏭
Na višku druge svetovne vojne leta 1943 so Nemci v strahu pred zavezniškimi napadi 15 m pod zemljo začeli graditi obsežno mrežo tunelov, v katere so preselili bistven del proizvodnje tovarne letalskih motorjev. Izkopali so 8.512 kvadratnih metrov podzemnih hodnikov, v katere so namestili stroje, prostore za delavce in vso potrebno napeljavo za nemoteno delo tovarne. Brutal Janez in Rovi Tezno (https://rovi-tezno.si // https://www.facebook.com/rovitezno/) smo za vas pripravili posebno ponudbo, ki vam bo omogočala ugoden ogled podzemne zapuščine tega temačnega obdobja. Za vas smo pripravili 3 vodene oglede, in sicer v soboto, 13. avgusta, za 6 EUR/osebo. Rezervacije zbiramo na brutalpartysan@gmail.com.

Kopališče Mariborski otok 🏊‍♀️
Kam pa, če bo vroče? Kopališče Mariborski otok se nahaja v neposredni bližini dvorane Štuk, na Mariborskem otoku sredi reke Drave, v čudoviti naravi Krajinskega parka Mariborsko jezero. Odvisno od nastanitve se lahko do kopališča odpravite peš ali z avtom. V primeru, da greste peš, priporočamo naravno pot tik ob reki Dravi.
Na Kopališču Mariborski otok so na voljo trije bazeni, in sicer za plavalce, neplavalce in otroke, trate za sončenje in igre.

Športni center Fontana 🎾
Športnim navdušencem je na voljo Športni center Fontana (https://www.src-fontana.com/), kjer lahko igrate tenis ali odbojko na mivki.

Adrenalinsko Pohorje 🏔 🚵‍♀️
Za nekoliko drugačne športne aktivnosti je poskrbljeno ob oziroma na vznožju Pohorja. Mariborsko Pohorje med drugim ponuja:
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Aug.2022 at 09:04
Lepo ste podali informacije glede nočitev, aktivnosti izven festivala,... respect za trud!

Se vidimo danes na/v Štuku.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Aug.2022 at 11:04
Originally posted by Atreides Atreides wrote:

Lepo ste podali informacije glede nočitev, aktivnosti izven festivala,... respect za trud!

Se vidimo danes na/v Štuku.


TNX!
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Aug.2022 at 11:04
Originally posted by Dejan Dejan wrote:

Časovnica za oba dneva:

Petek, 12. 8. 2022
18.00–18.40 Uporabniki
19.00–19.40 In Heaven
20.00–20.50 Decline The Fall
21.10–22.10 Sear Bliss
22.30–22.45 Plesna skupina Noir
23.05–00.05 Melechesh
DJ Gorelord After Party

Sobota, 13. 8. 2022
19.00–19.30 Iritator
19.50–20.35 Reach A.D.
20.55–21.45 Snogg
22.05–22.55 Vulvathrone
23.15–00.15 Noctiferia
00.35–01.15 Haloban
DJ Gorelord After Party


Za after bo poskrbel DJ Destroyer! DJ Gorelord je žal zbolel.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Aug.2022 at 16:15
Tole je bila zaradi obveznosti naslednje oz. današnje jutro ena hitra "desant v MB & nazaj" akcija, kjer sem moral Melechesh žal (ne, saj mi ni tako zares žal, fante sem videl že ničkolikokrat) izpustiti. 

Prijetna urica in še nekaj druženja s starimi znanci slovenskih odrov in mojimi favoriti *tedna Sear Bliss.
Matr, imam rad ta band!



*Tedna zato, ker drugi teden na Črni Šagri sledijo iz leta v leto boljši Ellende, še teden za tem na Črni Loki pa še Harakiri for the Sky. 
Ne bo nam hudega ... :)
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Aug.2022 at 11:32
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Aug.2022 at 11:49
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Tole je bila zaradi obveznosti naslednje oz. današnje jutro ena hitra "desant v MB & nazaj" akcija, kjer sem moral Melechesh žal (ne, saj mi ni tako zares žal, fante sem videl že ničkolikokrat) izpustiti. 


Plesalke si tudi izpustil?


Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Aug.2022 at 14:21
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Aug.2022 at 16:07
Originally posted by Dejan Dejan wrote:

Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Tole je bila zaradi obveznosti naslednje oz. današnje jutro ena hitra "desant v MB & nazaj" akcija, kjer sem moral Melechesh žal (ne, saj mi ni tako zares žal, fante sem videl že ničkolikokrat) izpustiti. 


Plesalke si tudi izpustil?

Jup, zgodaj zjutraj je bilo treba dalje, pa si nisem upal kaj predolgo afne guncat - že tako je bilo zamika za skorajda uro.

Zanimalo me je, kako zvenijo mladci iz Smrt v In Heaven. Prvi vtis je bil kot industrializirana verzija Smrti. Fant na vokalu še vedno iz vseh petnih žil.
Pretrpel sem Decline The Fall. Poznam njihovo zgodbo, fantje obvladajo, ni kaj rečti čez ... ampak not my cup of tea. 
In pa pričakal Sear Bliss, ki sem se jih veselil že lani v Radgoni, pa so zaradi dežja (ki ga potem ni bilo) zadevo skenslali. Fajn set, močno užival.
Na hitro obletel še merch, upal da bom našel kaj za dopolnitev Sear Bliss kolecije, pa so imeli s seboj zgolj zadnjega Letters from the edge, tako da sem se zadovoljil z eno mega pisano majčko (Phantoms) in pa zadnjim Ater Era CD-jem z oparole štanta. Tu naj omenim, da Paranoid majico že imam! :P
In potem črta domov ... Kratko, ampak sladko.


Dajmo še "tazadnga", Oh my lord, let us fire up ...

P l a c e h o l d e r
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Sep.2022 at 08:49
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Tu naj omenim, da Paranoid majico že imam! :P


S konkretno zamudo, a vseeno nič manj iskreno: Hvala za podporo!!

Sicer pa nekaj novega za drugo leto:
Organizatorji mladega mariborskega festivala Brutal Janez Fest so napovedali naslednjo edicijo. Ta se bo ponovno odvila na mariborskem Štuku, vendar nekoliko kasneje, in sicer 1. in 2. septembra.
Znana pa sta že tudi prva dva banda, ki bosta oba nastopila na black metal večer. Headlinerji tega večera bodo srbski black metal velikani The Stone, poleg njih pa bodo nastopili še domači Cvinger.


Edited by Dejan - 29.Sep.2022 at 08:50
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Feb.2023 at 07:19
Cankar in Valvasor sta do zdaj prinesla te bande: The Stone, Fleshless, Cvinger, Vulvathrone, Darkfall, Šakal in Armaroth.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.May.2023 at 07:57
Včeraj so šle v prodajo vstopnice za Brutal Janez Fest 2023. Ta bo potekal letos 1. in 2. septembra, mariborski Štuk pa bo tokrat gostil zasedbe Armada, Armaroth, Ashine, Ater Era, Cvinger, Darkfall, Decatholicize, Fleshless, Srd, Šakal, The Stone in Vulvathrone.

Festivalske vstopnice znašajo 35 EUR in jih lahko kupite v spletni trgovini On Parole. Omejeno število vstopnic bo po tej ceni na voljo do 10. junija oziroma do razprodaje zalog. Po tem datumu bodo na voljo tudi enodnevne vstopnice.

Back to Top
Gamroth View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 492
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gamroth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jun.2023 at 19:38
Srd žal odpovedali nastop na Brutal Janez Festu Angry

Jih bodo pa zamenjali več kot fenomenalni Dekadent!!!

Good Guys Wear Black
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jul.2023 at 06:31
Še ena sprememba oziroma odpoved:

Melodični death metalci Ashine so odpovedali nastop na letošnjem Brutal Janez Festu. Namesto njih bodo nastopili thrasherji Terminal Disease, ki trenutno snemajo nov album.

Back to Top
Fenriz_D View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 19.Nov.2007
Location: Ptuj
Status: Offline
Points: 572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fenriz_D Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jul.2023 at 16:29
Lani je bil to zelo soliden fest...tako, da se vidimo letos spet.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Aug.2023 at 07:11
Srbski black metalci Šakal so bili zaradi višje sile primorani odpovedati nastop na letošnji ediciji Brutal Janez Festa.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Aug.2023 at 10:03
V soboto kkšn prevoz po koncertu v Kranj?
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Aug.2023 at 07:35
Za lažjo odločitev, kdaj na festival:


Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Aug.2023 at 09:54
Popravljam svoje poizvedovanje o prevozih v ponudbo:
v soboto častimo prevoz iz Kranja, imamo en kombi placa.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2023 at 06:27
Žal so morali zaradi bolezni odpovedati nastop kranjski Armaroth, namesto njih bodo v soboto na Brutal Janez Festu nastopili domači death metalci Ensanguinate.

Back to Top
Gamroth View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 492
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gamroth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Sep.2023 at 13:04
Škoda za Armaroth, sam so Ensanguinate kr super zamenjava! Se vidimo danes!!! Big smile
Good Guys Wear Black
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,344 seconds.