Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Festivali > Domači festivali
  New Posts New Posts RSS Feed - MetalDays 2022
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

MetalDays 2022

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Message
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 668
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.May.2022 at 12:05
Zelo solidne zamenjave... sicer pa imajo zgleda v Tolminu podoben občinski odlok, kot ga imamo mi v Laškem pri organizaciji festivala Metaljot Raspaljot oz. ki velja za vse prireditve... torej največ 8 ur žive glasbe oz. event se mora končat najkasneje do 2:00... precej neumno... pa še par let nazaj temu ni bilo tako... podobno velja za elaborat za zvok, ki ga tudi pred leti še ni bilo... sedaj pa rabiš celo knjižico v te namene.... bi bilo pa zanimivo videt, kolikšna je kazen, če prekoračiš te ure, če je to nekih par 100€, bi se dejansko še splačalo Tongue
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8490
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.May.2022 at 15:28
Po mojem ni nekih par 100, ampak kar konkreten kup $.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 668
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.May.2022 at 15:58
@devlin, je verjetno kar tako kot praviš, se bom pa iz čiste radovednosti pozanimal.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.May.2022 at 16:01
v Tolminu tudi prej tega odloka ni bilo, objavili so ga cca 3 mesece nazaj. Se pa na momente zdi, da poskušajo kar se da otežiti delovanje večjih festivalov in ciljajo na "butičnost", tako da se zna zgoditi, da bomo za takšnimi rečmi res hodili po Hrvaškem in Češki, namesto Sloveniji.





P l a c e h o l d e r
Back to Top
Atreides View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 06.Nov.2014
Location: LA
Status: Offline
Points: 668
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Atreides Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.May.2022 at 16:28
Pa čisto slučajno zasledim pred parimi minutami, da so nekateri festivali ostali brez sredstev iz razpisov, med katerimi je tudi Sajeta in še nekateri primorski festivali... med njimi ni festivala MetalDays. 


Pa če dodamo še to z obvoznico... zglade v zadnjem obdobju ni nič kaj lahko organizatorjem v tistih koncih - škoda res. Če zanemarimo goro birokracije, ki jo moreš uredit pred eventom... tam še kakšnih 15-20 let nazaj si uredil event s parimi papirji, zdej gre dobesedno za fascikle... 
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11752
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jun.2022 at 20:26
Današnja objava žal naznanja kar žalostno obliko letošnjega festivala.


https://www.metaldays.net/post/festival-map-changes-2022
Back to Top
Vader69 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26.Mar.2009
Status: Offline
Points: 184
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vader69 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jun.2022 at 21:00
ljudje ne se jezit...pejte na MD LOL
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10942
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jun.2022 at 21:27
Gremo na gay kampf letos - na a corpse without soooouuuuul. Star
FUCK THE WORLD
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8490
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jun.2022 at 22:57
To bo tak drek.... še vreme ma da ne sodeluje.... 

MI je strašno žal da imam karto, prodajal je ne bom, sem si pa želel eno dostojno poslovitev od festivala in zaključek nekega obdobja življenja. Poleg tega ne maram morja in so mi to bile res ene kul počitnice. Še celo beden lineup bi nekako požrl ampak... 
Zdaj zgleda da gre res narobe vse kar gre lahko. Sovražim občino. Angry


Edited by devlin - 07.Jun.2022 at 22:58
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11752
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jun.2022 at 08:40
Danes iz FB: 

"Why you should never go full moron mode?
Think of what I am about to write; MD is planned one year in advance. Every year during the festival we announce some bands, put tickets on sale, and announce the dates for the next year's edition.
If there was no pandemic, on 19.07.2020 we would announce the dates for 2021 and would announce that early arrival in 2021 is possible from 22.07.2021.
All of you would plan your trips based on what we have published. You would do that for the whole year, but yet the Municipal Council would decide on June 21, 2021 (30 days before the early arrival) to shorten the camping to only 7 days.
Now, that would be a serious problem, right?... and what part of it would be our fault?
We are planning the festival a year in advance, and still, the Municipal Decision would ignore that and would have created a serious problem for us and for you just one month before the festival. Like it happened this year in March with a decision about short music hours, and the beach being open for the public.
So ... before any of you go full moron mode again, think about what I wrote, and realize that not all things about the festival are in our hands, and not everything goes by our decisions.
...and also keep in mind, that no matter how you dislike that discussions about the beach, short music hours, no camping longer than 7 days, Municipality has their own reasons for that, and we can just respect it." - Boban
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8490
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Jun.2022 at 15:20
Se spomnim ko so bili prvič Immortal na še Metalcampu, pozabil sem, katero leto. V glavnem oni so bili headlinerji zadnjega dneva, pa je uletel pred njimi na oder župan in dolgovezil pol ure, kako smo dobrodošli, kako jih veseli da smo tukaj, kako upa, da smo se fajn imeli,.... jaz sem si pa mislil samo 'spizdi dol, jaz bi gledal Immortal, ne pa tebe'.
Dans bi dal desno jajce za takega župana.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
razor View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Status: Offline
Points: 264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote razor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jun.2022 at 12:00
Originally posted by devlin devlin wrote:

To bo tak drek.... še vreme ma da ne sodeluje.... 

MI je strašno žal da imam karto, prodajal je ne bom, sem si pa želel eno dostojno poslovitev od festivala in zaključek nekega obdobja življenja. Poleg tega ne maram morja in so mi to bile res ene kul počitnice. Še celo beden lineup bi nekako požrl ampak... 
Zdaj zgleda da gre res narobe vse kar gre lahko. Sovražim občino. Angry

Ma prodaj karto pa pojdi z nami na brutalcaWink. Maš prevoz, hotel in vstop na natural stand, samo še karto si zrihtaš ...
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8490
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jun.2022 at 15:33
Tempting, sicer sem si že pisal dopust, ampak se ga bo še dalo preflintat, pa enemu kolegu ki je hardcore fan sem obljubil, da ga bom prenočil tisti dan ko bodo decapitated, ampak fuck him Tongue

Bi se znalo zgodit.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jun.2022 at 16:07
sam kokr vidm kart tut za 80 noben vec ne vzame.... Bobo smrade pa po fb ze prosjac d prpelte frende, tete in babice 😂😂😂 vsi ostali festi pa sold out 😂
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Jun.2022 at 16:51
Red district vpeljat pa popust s karto... evo, ideje pa to...


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Garv View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 26.Mar.2020
Location: Laško
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Garv Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Jul.2022 at 01:53
Upam da mi bo kdo znal povedat... Če kupim Full festival ticket za MetalDays 2022, je parking vštet v ceno ali moram plačat še 45 eurov za parkplac? Šel bi  osebnim avtom, s sabo bi mel šotor in nekaj oblačil. Se splača parkirat v campu? Nisem bil že par let tam pa ne vem kako je letos. Line up mi sicer ne potegne preveč, slučajno mam takrat dopust pa bi šel morda še zadnjič v Tolmin. Je pa karta 225 € kr dost za ta lineup  Confused , bolj bi šel zarad vzdušja.
I follow from a distance, I follow from afar
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8490
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Jul.2022 at 06:03
Ja, zamolzejo te še za parkplac. Kolikor kapiram ko parkiraš v campu si done. Ne smeš potem več premikat avta, tako da če bi rad še malo kruzal naokrog, ga moraš pustiti drugje.
Jebiga, tole je res še en cashgrab po koroni, kar do neke mere kapiram, ampak je vseeno grdo. Jaz grem tudi bolj zaradi frendov in tradicije.


Edited by devlin - 16.Jul.2022 at 06:03
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16.Jul.2022 at 13:17
Parking moraš plačati posebej.
Tu je zdaj še ena težava (no saj je že devlin odgovoril, ampak pred tipkanjem nisem opazil). Ker je zaradi gradnje obvoznice cca 30% prostora manj, letos ne bo mogoče voziti ven in nazaj noter v kamp. Enkrat ko greš ven, ne bo šlo več nazaj. Katastrofa. Tako da je načeloma mogoče bolje najti parking izven kampa.
Tudi sicer karte za parkiranje ni treba kupiti vnaprej - boš že tam videl kakšna je situacija, pa se odločil kje je bolje parkirati.


Zdaj pa nekaj drugega. 
Nikar, res nikar ne kupi karte za 225 eur. MD je uradno dogovorjen s ticketswapom, da kupci kart, ki iz tega ali onega razloga ne morejo več na festival, karte prodajo preko ticketswapa. Nakup preko ticketswapa, če je ta pooblaščen s strani organizatorja, naj bi bil varen (vso transakcijo izvede ticketswap).
In bolj ko se festival bliža, več je ljudi, ki obupano skušajo dobiti nazaj vsaj nekaj denarja ter tedenske karte podajajo od 75 eur navzgor. Tam je trenutno na voljo čez 300 kart.

Pojdi na ticketswap in tam kupi celotedensko karto za ne vem ... 75 do 100 eur. Nekomu boš naredil uslugo, predvsem pa sam v tem procesu prihranil en lep del denarja.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
sosicizi View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 16.Apr.2008
Status: Offline
Points: 171
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sosicizi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jul.2022 at 00:12
Eno vprašanje, če mi lahko kdorkoli pomaga. Kot nekaj preteklih let, bi tudi letos fotra (skor 70 let) peljal en dan na MD. Njemu je precej vseeno kateri dan, sam da doživi filing festa. A mi lahko kdo predlaga, kako ne dam 200 eur+ za tole? Ker so mu Amenra všeč in da ubijeva dve muhi na en mah (muzika in fest filing), bi šel v torek. Ponavadi sva spala kar v avtu tam pred šolo. Je to še opcija? Ima kdo kak drug predlog.

Jasno, če ni dobrih rešitev, ga peljem v Zagreb v avgustu.

Hvala vsem že vnaprej za pomoč.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jul.2022 at 01:26
Originally posted by sosicizi sosicizi wrote:

A mi lahko kdo predlaga, kako ne dam 200 eur+ za tole? 

Čisto simple je. 
Ali daš, kot sem že omenil zgoraj, za celo tedensko karto na ticketwappu  (<--klik) zdaj že samo cca 60 eur (oz. ta moment se prodajajo, po vrstnem redu za: 58,40 eur, 62,73 eur, 63.81 eur...) in jo potem koristiš kolikor si pač tam, pa naj bo dan ali več ... ali pa za 65 eur kupiš dnevno karto na https://shop.metaldays.net/tickets


Osebno bi raje kupil celotedensko na ticketswappu. Malenkost ceneje je, pa še kdo, ki jo je kupil napr. dve leti nazaj pa zdaj ne more na festival bo dobil vsaj del zapravljenega nazaj. Win-win situacija za vse. No razen mogoče za Bobana ne, ampak povsem prepričan sem, da mu ne bo hudega.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jul.2022 at 01:57
Originally posted by sosicizi sosicizi wrote:

Ponavadi sva spala kar v avtu tam pred šolo. Je to še opcija?
Težka. 
Zaradi gradnje obvoznice je letos v kampu cca 30% prostora manj. Posledično tisti, ki bodo parkirali notri ne morejo več ven oz. če gredo ne bodo smeli nazaj in bodo parkirali nekje v okolici. 
Mnogi iz tega razloga že tako ne bodo želeli plačati parkiranje na MD-ju in bodo raje poiskali parking kje zunaj, da se bodo lahko vozili na oglede, izlete... zato domnevam, da bo letos okolica precej bolj nagužvana z vozili kot je bilo prejšnja leta. Zgolj domevam. Seveda pa se tisti en parking vedno nekje najde, samo da ne bo nujno to ravno pred šolo.

Kaj pa če si vseeno postavita kakšen mini šotor, pa magari za en dan? Če ga nimata so v Decathlonu daleč najugodnejši. Seveda je potem ok imeti še kakšno blazino spodaj al nekaj, da si bolj na komot.

P l a c e h o l d e r
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11752
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jul.2022 at 07:42
@Speadge najlepša hvala za vse tele informacije. Za letos me žene isključno tradicija, da ujamem še najverjetneje zadnjo izdajo festivala in s tem vse, pridem pogledat četrtek in petek, morda tudi že sredo. Od bandov se še najbolj veselim vidt domače Siderean, ki menjajo Jeguljo. 

Letos sm imel kar nekaj alkoholnih delirijev že tako da se bom poskusil izognit celotednskemu nalivanju - sem uspel še celo sobo bookirat za četrtk in petek, da me slučajno ne potegne v kakšne celonočnice. Če bo vreme dalo pridem z biciklom.

Edited by frogstomp - 18.Jul.2022 at 07:47
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jul.2022 at 10:11
Tole bo kr ena mala zmed(ic)a. Ampak ja, tako kot moji predhodniki - vse kaže da zadnjič... Je blo fletn :)

Za gasit žejo pa mogoče tole:


Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11752
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jul.2022 at 16:16
Hudo, paycard si boš lahko upravljal (preverjal račun, nalagal keš)kar prek appa.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jul.2022 at 16:45
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Hudo, paycard si boš lahko upravljal (preverjal račun, nalagal keš)kar prek appa.
Ja, ne bo treba na top up blagajni čakati oz. za tiste, ki jim je to vseeno ljubše, bo manjša vrsta. 
Sicer pa jaz nisem nikoli razumel te gonje proti kartici, ki v vsakem pogledu olajša in skrajša čakalne vrste pri nakupu pijače.
Kaj je lažje kot priti do blagajne, pomoliti kartico in naročiti, brez da pred teboj v vrsti 30 ljudi štreje drobiž. 
Da niti ne omenjam lažje in manj obremenjujoče vračilo kozarcev, ker je točno zabeleženo koliko ti dolgujejo in lahko te kozarce za vrnitev kavcije enkrat do konc tedna nabereš/vrneš kadarkoli.
Meni se zdi tu jamranje zaradi samega jamranja.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Banshee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Novo mesto
Status: Offline
Points: 603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Banshee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jul.2022 at 18:35
Meni osebno se je zdelo (nazadnje leta 2014, lahko da se je medtem kaj spremenilo/ izboljšalo), da je s
s tem organizator ogromno denarja zadržal kar tako, ker se na koncu zaradi utrujenosti in dolgih vrst pri vračanju folku enostavno ni ljubilo čakati za vračilo. Saj bi zapravil, samo kurc, ko nimaš kaj z 1,5 evra kupiti. Pa pomnoži to z več tisoč. Disapprove
Rockers of the underground, black and heavy is our sound! (Running Wild)
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11752
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jul.2022 at 20:26
Prej ti je pa šop papirnatih bonov ostal. Se ne spomnem, a to smo lahko menjali nazaj? 
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jul.2022 at 20:57
Saj v resnici to ni ne moj, ne tvoj, ne organizatorjev problem. Ker v resnici ni nobene strašne gužve oz. nič manjša kot, ko se postaviš v vrsto za pir. Vsaj jaz se ne spomnim, kdaj je bila nazadnje, pa vedno na predvečer odhoda, ko odigra zadnji band, kartico skeširam. 
Če to naredim pri blagajnah drugega odra je pred mano nekih 7 do 10 ljudi (to gre hitro skozi), če to naredim v "Slovenski vasi" je pred mano kdaj človek, kdaj dva, kdaj nobeden. 
Ne vem pa kakšno stanje je na soboto dopoldne. Bi znalo biti res kaj več ljudi - ugibam.
Če ti je vseeno pač pustiš, če ti ni pobereš. As simple as that.

Mimogrede, v preteklosti (ne vem, kako je s tem zdaj) je bilo mogoče dati za neporabljen keš na kartici denarni zahtevek tudi v nekem dogledem času preko neta, ko si bil/a že doma. Mislim, pa da je morala biti na kartici neka minimalna vsota. 
Kartični sistem nima čez Metaldays ampak zunanji izvajalec in se je treba na vse v zvezi s tem obračati na njih.

METALDAYS PAYCARD
TERMS & CONDITIONS
The MetalDays Paycard system
is processed and provided
through a third party (called
“Partner”).
MetalDays, in this case is just a
customer who rents a service
from the “Partner”. That service,
we call MetalDays Paycard.
All information, Terms &
Conditions and other things that
you need to know about
MetalDays Paycard are available
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Banshee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Novo mesto
Status: Offline
Points: 603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Banshee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jul.2022 at 21:42
Papirnati boni ali kartica, isti drek. Najbolj fer je, da se vse lepo plača z gotovino.

Če ni gužve za vračilo denarja, potem ni panike. Leta 2014 so bile stokilometerske vrste, me veseli, da se je to uredilo in je znosno.
Rockers of the underground, black and heavy is our sound! (Running Wild)
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Jul.2022 at 23:18
Ma veš kaj ti bom rekel. Nobeno enkratno čakanje v vrsti za vračilo nezapravljenega denarja s kartice se ne more primerjati z desetkratnim ali še večkratnim čakanjem skozi teden v vrsti za pijačo, ko folk in blagajna mečkata z gotovino. Sploh tekom dneva na 35C.
S kartico gre res hitro. Odtipka, prisloni na terminal, postreže in neeeext ... Če to ni praktično, pa res ne vem kaj je. Sploh če te nekje za vogalom ob ropotanju banda čaka družba, da prineseš pijačo :)

Noben sistem ni idealen ali ugoden prav za vsakogar in vedno bodo kakšni plusi ali minusi, ampak samo kritiziranje zaradi kritiziranja pa tudi nima smisla. 
Saj po nekih zdaj že skoraj treh desetletjih (matr, čas teče...) obiskovanja koncertov in festivalov pa malce občutka že imam tudi sam. Res, v življenju so hujše reči, kot to da je človek len in se mu ne da po tista dva eura oz. si reče "ah saj ni važno" potem pa se počuti ogoljufanega. 
(to je zgolj moje razmišljanje s praktičnega vidika kot zadevo doživljam sam - nikakor ne mislim, da moramo na zadevo gledati enako.)
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2785
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jul.2022 at 06:49
Originally posted by Speadge Speadge wrote:

Ma veš kaj ti bom rekel. Nobeno enkratno čakanje v vrsti za vračilo nezapravljenega denarja s kartice se ne more primerjati z desetkratnim ali še večkratnim čakanjem skozi teden v vrsti za pijačo, ko folk in blagajna mečkata z gotovino. Sploh tekom dneva na 35C.


Imaš prav. in pika. Smile

A zakaj se v ta namen ne uporabljajo klasični terminali za plačevanje z bančnimi karticami? Deluje preverjeno ultra hitro, kot si opisal, na različnih prireditvah/dogodkih tako pri nas kot tudi v (malo bolj oddaljeni) tujini.

In še nekaj novosti, strinjenih na enem mestu:

Metaldays je praktično za vogalom, v preteklih tednih in dneh pa so organizatorji delili kar nekaj informacij, ki so strnjene v nadaljevanju.

Zaradi gradnje obvoznice, ki bo speljana čez del festivalskega območja, letos med 23. 7. in 30. 7. 2022 velja drugačen režim parkiranja. Več informacij je na voljo tukaj.

Plačilne kartice MetalDays boste lahko letos polnili tudi prek aplikacije, v kateri lahko spremljate porabo, nakazila in ažuriran razpored nastopajočih. Poleg tega bo letos v ponudbi MetalDays pivo Boginja (black ipa), ki ga vari pivovarna Bevog.

Kar se tiče nastopajočih, so nastop na letošnji izvedbi odpovedali Jegulja, Molassess in Obsidious. Zamenjali jih bodo Siderean, Carnal Diafragma in Darvaza.

https://www.paranoid.si/novice/19-7-2022-metaldays-se-nekaj-zamenjav-in-novosti
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11752
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jul.2022 at 08:50
Seveda bi blo osebno najljubše plačevat z bančno kartico - čedalje večja uporaba teh tudi v trgovinah že nekaj let krajša čakalne vrste na blagajni. Seveda si tudi v tem nismo edini.. na vsake par ljudi, ki so se tega navadili se bo našel nekdo, ki bo tam osebju s pestjo kovancev častil še dizertacijo o problematiki izginjanja negotovinskega plačevanja... to vse lahko počaka na trenutek, ko se s kolegi in piri dol usedeš...

Plus že omenjeno -> status vračilne embalaže, vsa hrana je notri zajeta (nekje bon sistemi veljajo samo za pijačo)...
Nenazadnje predvidevam, da organizatorjem statistično ta zadeva nudi uvid v potrošniške navade (kot to dela Špar kartica in podobno)... (spet prostor za dizertacijo o problematiki te sledljivosti)... kot je naprimer obremenitev štantov ob določeni uri, s čimer lahko planiraš količino osebja etc...


V preteklosti so se često pojavljale mislm da zgolj govorice, da je koga sistem nategnil, ali pa da so mu odbili več, kot je domnevno zapravil... Ja na 2+ promilih hitr pozabiš kolk pirov si častil in kolikokrat si se pojavil za šankom...20e gre hitr dans, tudi če nisi na Metaldays, sploh če se na craft pive navlečeš. 

Kar se tiče vrste za vračilo denarja se mi je samo enkrat zgodilo k se je na zadnji dan začelo vreme basat in je res blo nekih 100 ljudi v vrsti... sm imel preblisk na tisto edicijo, ko so nas traktorji vlekli iz blata in sm premislil a bom čakal zdej na unih 20e pa jih za izvlečenje kombija dal, al rajš takoj zmaglim... 


Da potegnem črto, za moje pojme je Metaldays vrhunsko organiziran festival, na mnogih področjih celo pionirski. Je par, da zadnjih nekaj let uživam bolj klasične dopuste in nimam več toliko reference s tujimi festivali. 

 
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Jul.2022 at 18:50
tmin se odeva v crnino.. prosm pa vse, da pazite na ogenj, vse je cist presuseno, soca je kr nizka in gozdovi so rjavi.. mala
nepazljivost pa mamo kras se tu..😑

se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11752
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jul.2022 at 11:38
Z muko spremljam objave zadnjih dni, kjer marsikaj ostrega leti na organizacijo. Ampak mislm da s tako zvezanimi rokami, kot jih imajo letos drugače ne more bit.

Učeraj je folk poročal, da je promet okoli Tolmina otrpnil za nekaj ur, nastale so 7 kilometrske nepremične kolone. 

Razlog: seveda je folk prišel prej, kot je bilo skomunicirano, da smejo. Seveda so iskali načine kako pridt notr. Seveda se je vse to predvidelo prej, ampak če imaš nek razred ljudi, ki zadeve razume ne po človeško (kaj bo tam en Mehičan, ki ima let 2 dni prej 300e ugodneje naredu drugega kot prišel prej?.. ne eden ampak stotine takšnih).. in odločiš, da more box office ostati zaprt... itak da vse skupi zagužva. 

Tudi eden izmed razlogov, da se prikažem šele v sredo, da se izognem vsemu temu čakanju na soncu. 
Sicer pa bližje kot je datum in ura, bolj me stvar mentalno okupira, z mislimi sm kar že tam :)
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jul.2022 at 22:23
jutr...


...RAZGRAAAAJAAAAAT!!!!!!!!!!!!Cool


Edited by Mrtupevc - 24.Jul.2022 at 22:24
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11752
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jul.2022 at 07:11
Fuck it, me že trese. Pridem v tork popoldne. Častim prevoz iz Kranja in nazaj.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8490
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Jul.2022 at 15:56
Konec nekega obdobja. Z festivalom Metalcamp/Metaldays sem rasel gor od leta 2004. Večinoma vzhičen, da lahko gledam težkokategorne bande tega formata v Sloveniji, se družim z ljudmi iz celega sveta -resno folk je prihajal iz Avstralije, Čila, Kanade, Zda, Nove Zelandije,...- se kopam v mrzli in čisti reki Soči,.... in strašno mi je žal, da se ta zgodba sedaj zaključuje. Res sem si želel nek spodoben zaključek a nazadnje šel bolj zato, ker se mi je early bird karta med koronsko krizo valjala doma, saj je bil vsako leto najavljen slabši line-up. Tako je zadnja edicija 'našega' festivala minila v kaosu, ki ga je povzročilo jebanje v glavo občine in verjetno tudi obratno, brez res pomembnih bandov (če se odšteje Mercyful fate, ki pa mi gredo res na živce) in ob švicarskih cenah, ki so bile sploh za hrano nenormalno oderuške. Tako sem pojedel kako od picimici porcij za 12 evrov na dan, pil večinoma vodo, do mesta pa sem se v tropski vročini privlekel le enkrat za spodoben obrok. Mislim, da se mi je malo skrčil želodec. Plusi so bili reka, druženje in par dobrih koncertov, najbolj so me razočarali Moonspeli, ki sem jih želel videti že dolgo, a so imeli slabo setlisto, prijetno pa presenetili zabavljači Gutalax, saj so povzročili pravi žur s svojim hrupom, ki ga ne moreš imenovati muzika, a je zabaven hrup. Eden od bandov, ki sem ga želel videti, je odpadel zaradi odpovedi poletov in je najbrž zataknjen nekje v Turčiji. Vsaj dež ni padal, razen par kapelj, ampak zato pa nas je pestila peklenska vročina. Vse skupaj je bilo bolj podobno cash grabu organizatorja, ki je dve leti imel izpad dohodka, kot festivalu take kategorije, ki bi se ga človek z veseljem udeležil. Tolmin bom močno pogrešal, verjetno se bom tja še kdaj vrnil za kake krajše počitnice, po cesti, ki so jo potegnili čez festivalsko prizorišče pa ne mislim peljati nikdar. Tip ki jo je dal zgraditi in s tem uničil enega najlepših koščkov Slovenije je sedaj minister za varovanje okolja ali nekaj takega (verjetno bi obstajal tudi kak drug način kako se nas znebiti, če se nas že tako hočejo, ne ravno jeben asfalt). Človek bi tulil ampak taka je naša država. Prihodnost festivala je negotova in še enkrat, žal mi je da ne bom mogel več biti del 12.000 bolj ali manj zadovoljnih fac na temu placu.










Edited by devlin - 29.Jul.2022 at 16:04
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
jerrej View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21.Mar.2008
Status: Offline
Points: 1288
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jerrej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2022 at 14:48
Mercyful Fate po 23 letih, spet odličniClap
Back to Top
Lunik View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2059
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lunik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2022 at 15:26
Točno tako, tole včerej je bilo nadzakon! King je res v formi in je sedanji performance proti nastopom iz 80-ih/zgodnjih 90-ih kot babičina domača kuhinja proti McDonaldsu. Noro, res! Takoj bi še enkrat! Star

Ja, glede prihodnosti festa pa.. super, da smo imeli privilegij tole prakticirat skoraj 20 let, ampak v taki podobi ne bo šlo več naprej, na FB se pa že promovira novo prizorišče (ki še ni znano). To me v končni fazi ne bi toliko motilo, bolj me pa to, da res postaja oderuški nateg na vsakem koraku. Sicer če se malo znajdeš lahko še vedno prideš (dokaj) spodobno skozi, a vseeno. Takega festivala ne bom preveč pogrešal, alternative se vedno najdejo, če pa malo normalizirajo splošni pristop, pa seveda še kdaj pridem, kamorkoli že.
Back to Top
Banshee View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Novo mesto
Status: Offline
Points: 603
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Banshee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Jul.2022 at 20:54
Meni je bilo top! Mercyful Fate gledati it prve vrste, kaj češ lepšega? Clap Bend v odlični formi, izbor komadov ena a...


Rockers of the underground, black and heavy is our sound! (Running Wild)
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Jul.2022 at 11:10
sama se nimam za posebnega ljubitelja festivalov, ampak tminskega sem se pa - razen 2010, ko sem bila v pragi - vedno z veseljem udelezila.. ce mi ze pride vse skp pred vrata.. ze dejstvo, da tmin preplavijo metalci, mi je bilo vedno lepo videt, se je vnesel nek svez in nekoliko odfukan duh v mesto.. to, da festivala brzkone ne bo vec, me navdaja z neko nastalgijo, ampak ce je temu tako, pac sprejemam.. domacini ze od zacetkov razlicno sprejemajo ta festival in to konstantno visenje odlocitve, a bo metalfest naslednje leto se tu, je del teh ambivalenc.. obvoznica ni kljucna za to odlocitev, saj se je videlo, da se je fest kljub gradbiscu lahko izvedel.. bolj je problematicno, da skusa obcina sprejet odlok z max. stevila obiskovalcev na 5000.. v tem primeru festivala takega formata gotovo ene bo vec, ker ne bo rentabilno..

pandemija je precej zjebala vse skup, ne samo financno, tut folk se je na splosno nekak zakrcil.. razumem visoke cene, ki pa se zdalec niso najvisje mozne festivalske cene.. me je bolj zmotilo dolgo cakanje na drink.. pivo ni bilo dobro, ni pa bilo zanic.. in vodeno kot je, sem ga lahko kar precej popila.. kljub vsemu, im too old for this shit - na tak razvratniski nacin, kot se lotevam svojega osebnega izganjanja hudica.. 

na fest sm prsla samo v pon, tor in pet.. prvi dan bl iz firbca in nekega notranjega vznemirjenja, direkt na srd, ki so suvereno odspilali, sem pa - nemara klisejsko - pogresala soci, ki bi nekako pasal v ambient.. potem ujela lih par komadov od moonspell, lahko recem, da sem lani bolj padla v njih.. pa recimo, da je full moon madness za finish bil ok za odkup.. torek sem pospegala amenra, zlo zanimivo in tudi vsecno, ampak meni oni niso festivalski bend.. in se naguncala na testicih, ki so mi naredili dober zur.. prou dobre volje sem se spravila k malemu odru, kjer so ga odlicno zgali neki repercki v roza hlacah.. moram rect, da je bb oder vedno vsaj zanimiv, ce ze ne cisto po ! v petek sm sla na panzerfaust in pol na rotting christ, ki so mi bli odlicni in nato na mercyful fate, kjer sm se prou razzivela in podivjala.. in potem smo divjali se par ur.. vceraj sem bila goba.. hvala vsem za zabavno druzenje!
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11752
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Jul.2022 at 11:39
Ah Metaldays... kr mal se mi joka. Sploh zadnji dan ko sm bil tako skurjen, da si nism upal sest za volan do 16h.. sm malo kruzal z biciklom gor pa dol... noro, kako zgleda premik take mase ljudi v samo nekaj urah.. travnik prazen, zeva ven samo še tista razkopanina na sredi, oder spuščen.. smrk. Srečno Tolmin, kakorkoli si si že zamislil prihodnost brez nas.  Nekako pa me veseli vest, da se na letakih za naslednje leto kot lokacija navaja Slovenija, in pravi Boban, da bo nova lokacija, ki jo razkrijejo kasneje to leto primeljiva z dosedanjo v vseh pogledih. Ubistvu bi še najraje videl da gremo višje gor po strugi Soče, in da dvignemo še en kraj iz relativne revščine v mesto, ki se po 18 letih bogatenja lahko spunta, da imajo dovolj. 

Težko si predstavljam, da bi za letošnjo edicijo kdo od obiskovalcev trdil, da je bila najboljša. Vseeno glede na razvoj dogodkov vse skupaj ocenjujem kot fantastično. 

Sigurno je bil navečji downgrade v kulinariki, ampak sam s tem nikoli nisem imel težav. Na prizorišču sem basal izključno Maharajo, kjer en obrok nasiti 2-3 ljudi, v ponudbi je dovolj jedi, da vsak dan ješ nekaj drugega, vedno raznoliko in izvrstno. 

Od alkohola sem trpal izključno pivo, kjer se mi 5e za 5dl v trdem kozarcu zdi kar ok. Sam sem redno čedno preverjal izpiske in nisem naletel na negativne efekte počasnosti sistema pri odčitavanju kartice, kar je pri nekaterih povzročilo "double booking".. ki je  tudi sicer najpogostejša napaka v celotnem bančništvu. Uvistvu sm par pivičk na račun tega odnesel gratis, ker je nad sistemom togotno osebje kdaj dalo kozarec od sebe brez da bi kartica prijela. Odkritje leta je kobariška Feo pivovarna, kjer sem vase na z ačetku kampa zlival zelo okusne ipe.

OK, zdej pa po dnevih:

Prihod med začetkom Suffocation v torek pozno popoldne. S kombijem so me usmerili na tisto letos novo parkirišče na desni strani ceste priti Kobaridu. Razdaljo sem si krajšal z biciklom. Suffocation odlični kot vedno, kljub odsotnosti Franka. Vmes sem se nekaj vrtel okoli šanka, in nato iz ozadja spremljal še Testament, ki me tokrat niso kaj preveč prepričali s setlisto. Zapustil prizorišče med zadnjim komadom in se tako izognil gužvi. Še kakšn pirčk in šel spat okol 1h, kar ponosen nase, da se je zaključilo civilizirano. Naslednji dan sem obiskal tolminska korita, čisto malo zmačkan in glavobolen. Na prizorišče sem se po parih krogih z biciklom vrnil na Mist in takoj za njimi na Britof. 

Oboje naravnost fantastično, izjemno uigrano in z dobrim zvokom. Nadaljeval z zoprnimi Death angel, pa jih imam sicer precej rad.. Ampak te predolgi govori vmes, ki sem jih slišal že prevečkrat so me kar pospešili v nalivanju.. Morda zato, ker mi ta metal unity mindset ne leži več tako in se mi zdi to poslušat posiljeno do te mere, da sem potreboval alkoholni filter. Sicer pa odigrano u nulo kot vedno. Zaključil z Jinjer, ki jih sicer doma ne bi nataknil na ušesa.. fantastičn show, od luči, zvoka, ritma in izjemnega vokalnega spektra. Ne maram teh bab, ki imajo možačast vibe, ampak ej... je tako lepo balancirala z temi clean vokali, ki imajo nekaj Gwen Stefani/No doubt kvalitete. Med nagovori je pa prov sladka. Prepričljivo. 

Spet kar ponosen nase, ker sm zvozil brez kakšnih alkoholnih incidentov. Razen tega, da sem si pozabil odjavit booking apartmaja.. mi je blo čist všeč tam v kombiju. 
Sledečega dne sem ravno tako vstal relativno spočit, našel plažo nekih 10min z biciklom proti kobaridu po eni makedamski cesti, kjer sem se totalno izognil prometu. Odlično in meditativno, stran od vsega. Sem potem produžil še do kobariške kostnice, kjer sem tudi odkril Feo pivo (in ga še predobro spoznal na samem festivalu)

Vrnitev na prizorišče so diktirali domači Siderean z zelo prepričljivom zvokom, kitarskimi pasažami in nasploh enim mističnim nastopom. Sledila je predaja apartmajskih ključev, edino pranje las na festivalu.
Prav tako na malem odu sem užival na Vulture industries in nato še Metalsteel. Uč sm vmes vrgel na Gutalax, ki sem jih videl že nekajkrat. Nism bil tolk pržgan, da bi se lahko spustil v kkšno sceno z njimi, ubistvu sem z gnusom opazoval kaj smo nrdil iz naše scene, da to tako priplava na površje.. Da se vrnem k Metalsteel. Vrhunski nastop, pod odrom je plapolala Medvoška zastava, vzdušje čagično. Prepevali smo. Nekje vmes sem zvrnil vase kar nekaj pirov in nekaj malega imam v spominu, da sem tankal še z folkom iz apartmaja. Če je do te točke veljalo, da sem se še kar ok držal kar se tiče učinkovin je šlo ta dan že predaleč. Nekaj medlo se spominm, da sem školko objemal, tisto rdeče vino na 100 pirov ni bla dobra ideja. Ampak hkrati se telo na ta gaba inhibitor navadi tako, da mačka nimaš več, vsaj dokler paziš, da ne padeš po 0.5 promila. Zbudil sem se nag, ampak obut. Naslednji dan poskusil začeti civilizirano s tušem in zajtrkom. Ponesreči sem sedel k neki zanimivi družbi mehičanov in od mize ostal nalit k banja. Ta dan sem žal žrtvoval preveč dobrih zadev. Sem mislil, da se po vseh teh letih že imam pod kontrolo pa sem vseeno šel full blown Fatur mode. Preveč preplozan, da bi se lahko družil sem šel počivat v apartma... in nažalost prespal Sky Eye in James Rivera's Metal Asylum. To si težko odpustim. Spomnim se da sem pogledal v celoti Merciful fate, kjer sicer ne znam naštet enega komada (poznam pa kar nekaj glasbe King dimond)... in vem zgolj to, da mi je bilo odlično. Pred tem sem spoznaval še eno ekipo ljudi in ponovil postopek, ki me je že enkrat ta dan dal ležat. Nadaljevanje večera je prevzel avtopilot. Vem da sm se smukal vsepovsod, ampak praktično brez kakršnekoli kontrole, nesposoben komunikacije... na neki točki se bežno spomen da mi je ena neznanka pletla nekaj po laseh, da sem se premikal v tisti bajti... in da sem na koncu uspel uganiti lokacijo kolesa. Pa debate so bile čedalje bolj opolzke. Pravzaprav ni kempa kjer ne bi vsaj do neke mere podlegli triggerjem okolice, delne golote, nespodobno pržganih žensk, čedalje bolj lizard brain misli in neizogibnim debatah o procesiraju prebavnega trakta. 

Še 2 stvari, ki sta zaznamovali letošnjo edicijo.. od preteklih let sem letos poslušal neprimerno več res žalostnih, tragičnih življenjskih zgodb, predvsem na področju zdravja, partnerstva... Nč čudnega, da se ga človk naliže k prasc. Po svoje mi pa daje neko oupanje.. neglede na to čez kakšne kurce lezejo/lezemo posamezniki.. kr nekak še vedno funkcioniramo kot družba. Vsaj delno povrne zaupanje v človeštvo. 

Druga stvar pa je jeben covid, ki je v nekaj dneh zdesetkal nekaj tesno povezanih taborov. In pa nekaj želodčnih viroz. Bedno, tega se ne bomo odkrižal nikoli. Spet sm del noči preživel ob školjki, zbudil se nag in obut. Ampak očitno še precej nažgan od vsega od prejšnje noči sem se potem nastavljal soncu na tisti meditativni plaži in se metal notri, dokler se nism počutil človeku podobnega. Zapalil me je ko rakovico. Pot nazaj je bila osamljena in mučna. 

To je bila moja zadnja tolminska Metaldays epopeja. Te dan sem zamudil čas za vrnitev kartice in sredstev. Jebiga, za to se ne sekiram tolk, kot za izpuščene bande.. če bi se še enkrat odločal bi raje prišel že v ponedeljek. 

Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Jul.2022 at 17:58
ravno se vrnila iz pohajkovanja po bovskem koncu.. ce bi bil fest tam, bi blo super - to bi me sicer cudilo glede na leglo sds v obcinski upravi.. :> placa je dost, okolica cudovita, lidl pa tud gradijo pospešeno..
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11752
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Jul.2022 at 20:18


dbest, cel špil (minus mal začetka)
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10942
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Jul.2022 at 23:06
Mercyful Fate zelo dober koncert, tudi folk ful užival. Stallion sm še gledal, ok, ampak nism pogledal do konca, James Rivera & co. pa fajn, mogoče sm pričakoval še kej več. Nč strašno posebnega zame sicer, bl druženje s folkom, festivala pa ne bom neki pogrešal (bil sm samo na prvem - 2004, letos samo v petek, pa še 4x vmes - 2010, 2013, 2014 in 2018, pa razen na prvem mislim da nikoli za vse dni). LP vsem ki smo se vidli gor.
FUCK THE WORLD
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2785
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Aug.2022 at 10:19
Podobno kot Fatur tudi jaz nisem (bil) redni obiskovalec festivala. obiskal sem ga samo parkrat in vedno samo za en dan, ko mi je bila ponudba najboljša (in lani, ker se drugače ni kaj dosti dogajalo).

bi mi pa bilo vseeno izredno žal, če festivala ne bi bilo več pri nas. drugače nisem tip človeka, ki je ponosen na to in ono slovensko, v tem primeru pa sem - očitno so mi takšne zadeve (dosežki ljudi) pomembne. zato upam, da festival za zmeraj ostane pri nas - ne vem točno, kaj pomeni napoved, da bo festival drugo leto drugje v SLO (torej za stalno?). še bolj pa upam, da pripeljejo organizatorji ponovno kak meni ljubi/zanimiv band v SLO.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Aug.2022 at 11:54
Nekaj tega in onega (2022 MD video rec playlista):



Pridružujem se tistemu, kar je pred dnevi zgoraj napisal devlin. 
V Tolminu sem bil kot običajno cel teden in se je čutilo, da je nekaj drugače, da nekaj manjka ... 
Mislim, saj folk se je še vedno zabaval pa vse, ampak vseeno, kot bi manjkal kanček tiste sproščenosti, povezanosti, kot smo jo poznali prejšna leta in se je v glavnem čakalo kako priti skozi dan in vročino, v senci ali Soči preživeti čas do večera.

Ta peklenska vročina, mogoče se poznajo tudi leta, pa vse drobne restrikcije, spremembe, cene ... nič strašnega, nič usodnega, pa vseeno, vse se je poznalo, nekaj malega odvzelo tistemu, kar je ta festival pretekla leta delalo tako lep, drugačen od festivalov, ki jih sicer obiskujem in kjer je vse skoncentrirano eksplicitno na nastope skupin.

Kar se glasbe tiče, mi je največji vtist pustila Amenra. 
Nekateri pravijo, da je videti Amenro v živo "religiozna izkušnja" ... ne vem, band sem videl pred tem že nekajkrat, bili so ok, ampak vseeno ne nekaj ... medtem, ko sem bil tu še močno skeptičen, kako se bodo odrezali na velikem odru (manjši tam med drevesi se mi je zdel primernejši), potem pa ugh ... perfekcija! Odigrali so celo A Solitary Reign, ki ga pred leti na Dunaju nismo bili deležni. Eden tistih čustvenih momentov, ki jih na koncertih doživiš recimo enkrat ali dvakrat na pet let.

Največje presenečenje tedna sta mi bila "črna" The Great Old Ones (če odštejem rahel pridih po kaotičnih Akhlys bi lahko še danes tako zveneli v živo Schammasch, pa glede na smer, ki so jo ubrali, ne bodo več) in pa Darvaza, eden novejših bandov, ki je v zadnjem tednu vskočil namesto nekega drugega in so bila moja pričakovanja praktično nična nato pa ... fucking great! BM nastop at its finest! 
V nekem momentu (poglej video https://youtu.be/M70Gq9FSMy4 na 7:30 dalje ... se je zgodilo nekaj posebnega, wow moment, ki ga pričara narava, kar je dalo doživetju še poseben čar.).

Precej luštno je bilo videti in slišati tudi ko se je Saor na odru pridružila "Sylvaine". 

Minus mi je bil nastop od Rotting Christ. Od tega banda in njihovih brezhibnih nastopov, kjer so doslej še vedno naredili maksimalni žur imam vedno velika pričakocanja. Tokrat so bili, pa zvok in vse ... meh. 
Pa škoda, da so Evoken nastopili tako zgodaj sredi belega dne. Ni to za njih ...

Malo mi je žal, da sem izpustil Voices (ex Akercocke), vendar je vročina ob dokaj zgodnjem nastopu tudi tu naredila svoje.










(za več posnetkov skozi teden klikni 2022 MD playlist link zgoraj)

Videli smo kar precej kapuc. Po spominu vsaj pri štirih bandih, ki sem jih videl sam. Zadnja leta next big thing po corpsepaintu, I guess :)

Domov sem privlekel cca 20 CD-jev. 
Na dveh štantih se je dobilo precej pozabljenih biserov, first press raritet in podobno ... in tako je moja zbirka bogatejša za prva dva albuma od Cathedral (izgleda, da sem z leti tudi jaz bolj počasen in mi zadnje čase prav pašejo, tako da moram požreti svoje pretekle besede o dolgočasju), prva dva albuma od Samael (ki bosta tako na polici družbo delala Ceremony of Opposites, zadnjemu kjer so imeli še prave bobne in enemu boljših, če ne najboljših BM albumov tiste generacije), tri sila obskurne in redke zadeve od Countess (mi ne bo treba več Blood on my lips vrteti z youtuba), nekaj zadev od Urfaust in pa skoraj pol diskografije od Blut Aus Nord.



Nova MD lokacija (V Sloveniji!) je že izbrana in bo razkrita decembra. Obljubljajo vse to, kar je bilo na voljo v Tolminu, tako da se predvideva, da bo blizu kakšne reke, jezera ... in ugiba če bo to Kolpa. 
Danes bo objavljen prvi headliner s tremi ostalimi bandi. Karte v predprodaji se dobijo za 199,00 eur.





Edited by Speadge - 01.Aug.2022 at 12:29
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Aug.2022 at 17:12
loh izdam, da bo 2023 ob jezeru 😉
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2080
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Aug.2022 at 17:25
Zanimivo - večina dosedanjih ugibanj in namigov raznoraznih (ne)znalcev gre v smeri Kolpe :) 2016/17 vem, da so potekali pogovori s predstavniki Jezerskega, ampak je potem to povsem potihnilo. 
Iz nekega razloga danes vsi predvidevajo, da bo še vedno reka in bi bil res hec, če na koncu pade jezero :)
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Ivan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2578
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Aug.2022 at 19:25
Po velikosti in vsem opisanem je torej najbolj smiselna lokacija tisto jezero pri Velenju, kjer bo letos potekal Vratolom :) Nice!
DICKLESS TRACY
ERUPTION
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,328 seconds.