Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Bandi > Tuja scena
  New Posts New Posts RSS Feed - CAVALERA CONSPIRACY
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

CAVALERA CONSPIRACY

 Post Reply Post Reply
Author
Message
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4869
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: CAVALERA CONSPIRACY
    Posted: 25.Aug.2022 at 10:31
Nisem našel teme na to temo, pa sem kar odprl...

Kakorkoli že, poslušal sem novi album. Novi? 2017!?! Ja malo sem jih zapostavil, pa mi je album Psychosis ušel. Po prvem poslušanju sem bil malodane fasciniran. Old school Soulfly zadeva s pridihom starejše Sepulture. Mogoče je bil sako prvi hype, ampak meni je bomba! 💥

Seveda naložil diskografijo na ključek in brž v avto!!!




Edited by Mitja M.J. - 25.Aug.2022 at 10:35
MacGyver je zakon!
Back to Top
Cajhen View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28.Aug.2020
Status: Offline
Points: 679
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cajhen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Aug.2022 at 20:03
Nism sploh nkol poslušu Cavalera Conspiracy ... zdj si me ti zrajcu, da jih sprobam Wink  Morm rečt, da tale ''Psychosis'' plata res žge k kurba Approve En kul miks med Arise/Chaos A.D./maw tribal Soulfly filinga/ambientalne muske/kanček death metala ... bližje stari in TAPRAVI Sepulturi verjetn že težko prideš Clap Hvala za predstavitev Handshake


Jz sm pa uzanč sprobu ta nove SOULFLY s plato ''Totem'' ... kurba tole je tud čist zakon Thumbs Up Čist thrashersko z maw groova, maw death metalskih trenutkov in ful nalezljivih rifov/aranžmajev ... zgleda, da je Max spet nafilan s hudimi idejami in velik filinga za delat dobre komade Beer
Fak, Max nima več Sepulture ... ampak ma vsen dva benda k sta bl Sepultura kokr Sepultura LOL Cool


Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4869
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Aug.2022 at 20:00
Sem hotel tudi kaj o Soulfly Totem kaj povedat, ja. Res dobra zadeva! Max se je vrnil malo v preteklost... nekako back to the roots Smile dobro kot staro vino. mogoče je res zato, ker je na kitari sam brez Rizza Wink

Predzadnji album od bratov Cavalera PANDEMONIUM je pa čisto druga zgodba. Komadi zelo podobni en drugemu, kar še ni tako moteče... VOKAL v miksu pa čisto... ne vem... pač enostavno ga ni. Ali imam glih tako verzijo albuma, mogoče obstaja kak remaster, ali je pa vokal mišljen kot nek back instrument v bandu. Jaz ga na trenutke sploh ne slišim. To me cez album tako odbija, da ga več kot 1x na 100let ne poslušam... 

Pa še naslovnica mi je grda.






Edited by Mitja M.J. - 30.Aug.2022 at 20:09
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4869
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Aug.2022 at 14:58
No, pred 11imi leti, kar v bistvu ni ne predaleč niti preblizu sta brata Cavalera z Rizzom in Chowom posnela drugi bratski album Blunt borce trauma. Naslov ki ga mnogokrat lahko slišimo v kakšnih kriminalkah je kar pravšnji za ta album. Občutek imaš res, kot bi te nekdo s topim predmetom udaril po glavi. No v dobrem smislu, če je lahko to sploh kako dobro?!?!?

Album je za površnega poslušalca sicer lahko ponavljajoč, če pa padeš not v njegov groove je prav prijetno, nemoteče poslušanje, ki ti ob vsakdanjih opravilih da en šus... šus energije! Enostavna Maxova vokalna linija in besedila niso obremenjujoča, Igorjevo bobnanje popestri in zapolni luknje v albumu. Kitarske solaže Rizza pa na momente vse osvežijo in popestrijo, da ni vse preveč mrtvo.

Vsekakor mnogo, mnogo boljša zadeva, kot jo bojo posneli čez 3 leta.






Edited by Mitja M.J. - 31.Aug.2022 at 15:00
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4869
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2022 at 10:53
Pisalo se je leto 2008 ko je med drugimi izšel tudi ta album. Več kot 10 let je mnogo metalcev potiho upalo na Maxovo vrnitev v rodni band... ni šlo skozi. Zato se je pa medtem pobotal z bratom in ustvarila sta nov band (ali je bil to bolj mišljen kot nek projekt, ne spomnim se... predaleč je že).

Poimenovala sta ga enostavno Cavalera Conspiracy. In izšel je prvi album Inflikted. Kot se spominjam občutkov, ko sem to prvič slišal, mi je bilo WOOOOW! ZAAAKONNN! V določeni meri najbrž tudi zaradi tega, ker sta bila not brata, ki sta v moji metal "karieri" orala ledino. Pizda je bilo dobro! Onadva spet skupaj, en kup spominov iz let '95+ ko sem padel v Chaos AD in Arise svet. Zvezde so se poravnale, iz "kaosa" je ponovno "nastal" metal! Pred tem je Max s Soulfy posnel še en odličen album Dark ages, tako da so bila pričakovanja 100% izpolnjena!

Kaj pa danes? Ko si to dam gor "neobremenjeno" z zgodovino? Ko smo ga že tolikokrat poslušali da je tisti hype šel mimo? ŠE VEDNO JE JEBENO ZAKON ALBUM! Mešanica Soulfy tistega obdobja (Prophecy, Dark ages) s pridihom Chaos AD. Nekateri so not slišali tudi Arise, jaz pač ne. Za razliko od Soulfly so se fantje tukaj odločili, da ne bo fillerjev in da ga bojo odšvasali od začetka do konca. Bobni na nivoju, vokal in kitare tudi. Soloti? Ja so divji, tehnični, manjka jim le duša. Ampak zato ni album nič slabši. Je le drugačen na tem področju...

_______________
pod črto, je bil album tako takrat kot danes zadetek v polno. Energije za izvažat, na momente groovy na momente thrashy, v celoti prava BOMBA.


 




Edited by Mitja M.J. - 06.Sep.2022 at 10:58
MacGyver je zakon!
Back to Top
robert_balordo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 27.Aug.2016
Location: Gozd
Status: Offline
Points: 208
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robert_balordo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Apr.2023 at 08:09
Nekje sem prebral da bosta na novo snemala Bestial devastation in Morbid visions...ajej, a ima še sploh kaj mleka ta krava?
re-recording albumi so postali pravi trend
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,406 seconds.