Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Koncerti > Domači koncerti
  New Posts New Posts RSS Feed - 2022/12/03 Nile, Krisiun @ Orto, LJ
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

2022/12/03 Nile, Krisiun @ Orto, LJ

 Post Reply Post Reply
Author
Message
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: 2022/12/03 Nile, Krisiun @ Orto, LJ
    Posted: 28.Nov.2022 at 18:51
Pride kdo? Bil sem skeptičen, bi ali ne ni šel, pa sem si oba banda ponovno zarolal. vsi dvomi so bili v trenutku odpihnjeni. tole bo kr norišnica. Nile ponovno po 10 letih, Krisiun po šestih.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2022 at 21:00
YESSSS!!!!-
MacGyver je zakon!
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Nov.2022 at 21:12
Originally posted by Dejan Dejan wrote:

Pride kdo? Bil sem skeptičen, bi ali ne ni šel, pa sem si oba banda ponovno zarolal. vsi dvomi so bili v trenutku odpihnjeni. tole bo kr norišnica. Nile ponovno po 10 letih, Krisiun po šestih.
Nile so bili v Lj septembra 2015 skupaj s Suffocation (Kino Šiška), ampak verjetno nisi tega mislil.

Mene tokrat sicer ne vleče. Krisiun so mi sedli na prvih 3 platah, potem je vse skupaj malo upadlo, samo zaradi Nile se mi pa ne gre.
Ajde, če bi bili Ulcerate predskupina... ;P




Edited by Poli - 29.Nov.2022 at 12:17
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2022 at 11:33
Zelo na hitro preletel še druga 2 banda. Wrath of the nebula izgledajo zanimivi, če bo dober tonc bom tudi kaj razumel. In element bom pa zamudil. Upam da bojo taprvi. A zmaj še vedno ne dela?
MacGyver je zakon!
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2022 at 15:23
In element bodo po mojem drugi. Ker mi gredo -core variante strašno na živce (do te mere, da sem pri decapitated od petih bandov gledal samo decapitated) se jih bom tudi potrudil zamuditi. 




Edited by devlin - 29.Nov.2022 at 16:24
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Nov.2022 at 20:55
Originally posted by Poli Poli wrote:

Nile so bili v Lj septembra 2015 skupaj s Suffocation (Kino Šiška), ampak verjetno nisi tega mislil.

Verjetno so bili, a sem enkrat z ali po albumu Ithyphallic izgubil nekoliko interes. 2012 sem jih še gledal z Morbid Angel v "Mediaparku", a se odkrito povedano sploh ne spomnim več koncerta. se bolj spomnim svojega navdušenja iz leta 2006, ko so jim bili Vulvathrone predskupina in sem nabavil album Annihilation of the Wicked v tisti kovinski škatli.

Originally posted by Poli Poli wrote:

Mene tokrat sicer ne vleče. Krisiun so mi sedli na prvih 3 platah, potem je vse skupaj malo upadlo, samo zaradi Nile se mi pa ne gre.


mene so pa Krisiun pritegnili s platama AssassiNation in Southern Storm, pred tem so mi bili predveč enolični. potem je navdušenje nekoliko zvodenelo...

ampak tale paket mi je odličen, setliste obeh pa tudi pravijo, da bo fajn. Hug
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30.Nov.2022 at 07:44
Spomnim se navdušenja in pričakovanja, ko je bilo končno potrjeno, da pridejo '99 v Ljubljano (edinkrat, da je bil "Metelkova open air festival" :D ), ampak ker so bande takrat v 90-ih na carini še na veliko jebali v glavo, so prišli z zamudo in imeli samo 15-minutni set. :(
To pa je bilo razočaranje, pa še podnevi so igrali, na soncu... ampak, ker me je prva plata popolnoma odpeljala (še vedno mi je njihova naj, kljub "produkciji") sem jih res nestrpno pričakoval.
Drugače mi je pa What Should Not Be Unearthed iz 2015 res super plata, sploh Call to Destruction se je neprenehoma vrtela (takrat sem še spremljal situacijo v Siriji na dnevni bazi, tudi po več ur, in komad je bil 1A podlaga; heh, zanimivost, njihov prvi bobnar je bil iz Sirije). Tistih par plat pred njo me je pustilo pa precej hladnih, in tudi tu sem prenehal s kupovanjem... niti ne vem na pamet, kateri je zadnji original. Ithyphallic je pa res švoh album. Naslednja Those Whom the Gods Detest je že precej boljša, a se mi zdi, da je imela prva res še največ raznolikosti in svežih idej, potem so se bolj kot ne ukalupili.

Krisiun albume pa sem začel kupovati od prvega dalje, a ko sem videl, kam pes taco moli sem s tretjim zaključil. Precej enolično in brez presežkov, so pa dobili nekaj copycatov. So mi bili pa ti njihovi "Slayer vložki" vedno všečni. Ne vem, če je bilo kasneje tega še kaj, a na 2. in 3. albumu je bilo veselo.




Edited by Poli - 30.Nov.2022 at 07:46
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Dec.2022 at 06:33
pol pa ena zate.. Smile


Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Dec.2022 at 13:06
Meni so pa razen Ityplhalic, ki mi je samo dober vsi ostali albumi bomba 💥
MacGyver je zakon!
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Dec.2022 at 20:47
TIMING OV DEATH!
18:00 vrata/doors/blagajna/Box Office
18:30 WRATH OF THE NEBULA
19:15 IN ELEMENT
20:05 KRISIUN
21:35 NILE
aprox end 23:00
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Online
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Dec.2022 at 23:31
WRATH OF THE NEBULA zaradi bolezni odpadejo.

Nova časovnica je:

18:30 vrata/doors/blagajna/Box Office
19:15 IN ELEMENT
20:05 KRISIUN 
21:35 NILE 
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Dec.2022 at 00:33
Originally posted by devlin devlin wrote:

In element bodo po mojem drugi. Ker mi gredo -core variante strašno na živce (do te mere, da sem pri decapitated od petih bandov gledal samo decapitated) se jih bom tudi potrudil zamuditi. 

no, pa so le ta prvi 😐
MacGyver je zakon!
Back to Top
Cajhen View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28.Aug.2020
Status: Offline
Points: 679
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cajhen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Dec.2022 at 00:09
tale predskupina je res grozna izbira (od kergakol že Wacko) ... upam sam, da bo dost umazan zvok pr Krisiun in Nile, da nowjo izpadl čist sterilni Approve
Back to Top
Cajhen View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 28.Aug.2020
Status: Offline
Points: 679
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cajhen Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Dec.2022 at 12:49
... včer sm se odloču, da grem na tale koncert (bl za foro, ne zarad kšne ful velke želje) ... dons sm si pa že premislu in ne grem na koncert LOL ... z glavo in dušo sm že na koncertu od HEILUNG in se ne morm prpravt, da bi šu na en death metal koncert dva dni pred poganskim obredom Smile
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Dec.2022 at 21:12
Krisiun so mimo. Zvok odličen, izvedba odlična. Štimung je bil res taprav. razen tistih reflektorjev direkt v oči. brazilska trojica je postavila zelo visoke standarde za Nile.

škoda da ni zadnjega CDja Nile na merchu. ga nism še kupu kr sm reku da ga vzamem enkrat ko bo koncert... pa klinc.
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Dec.2022 at 22:57
Nile... band, ki ga ni nikoli preveč. Pa to je kot krema od tiramisuja. si lahko še tako sit, se bo vedno našel prostor zanjo. Izvedba: 5, zvok: 5, izbor komadov:5 

so bili boljši od Krisiun? ne. ampak slabši pa tudi ne. 

ocena večera, kljub švoh merchu: 10/10
MacGyver je zakon!
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2022 at 15:11
bilo je res odlično. lahko bi bil kakšen obiskovalec manj, a po drugi strani je bilo v mosh pitu vedno dovolj prostora. Wink
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2022 at 08:28

Kogar ni bilo, si je sam kriv. Big smile
Back to Top
Mosquito View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 17.Aug.2022
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 33
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mosquito Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2022 at 12:22
Tole je bil še en zakon koncert, zadnjič sem jih gledal sto let nazaj in mi je blo naaaadzakon.
Čeprou mi Orto sploh ni všeč, vedno imam občutek, da gre za malo širši hodnik :)
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Dec.2022 at 07:45
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2022 at 08:18
Originally posted by Mosquito Mosquito wrote:

Tole je bil še en zakon koncert, zadnjič sem jih gledal sto let nazaj in mi je blo naaaadzakon.
Čeprou mi Orto sploh ni všeč, vedno imam občutek, da gre za malo širši hodnik :)

Hehe, mene pa po obliki ("dolg hodnik oz. dvorana") rahlo asociira na ormoški Unterhund (spomin iz davnega 2000 oz. tam nekje)

Sicer pa koncert res ufff. Nile so me presenetil s široko setlisto (še z Nephren-ka plate so špilal komad!), Krisiun pa itak kot vedno - ta band je rojen za odrske deskeBig smile


Edited by Mrtupevc - 19.Dec.2022 at 08:23
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,500 seconds.