Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Paranoid > Paranoid
  New Posts New Posts RSS Feed - 25. obletnica Paranoida
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

25. obletnica Paranoida

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
matos View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1745
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote matos Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Mar.2024 at 10:13
To je bil 2-dnevni vpogled v metal-afterlife: znajdeš se na Metelkovi, iz vsake dvorane buči drug metal bend in vsi metalci, ki si jih kdaj spoznal so tam. Heart 
. . .
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Mar.2024 at 10:48
Pero, z burekom si mi osrečil življenje Heart
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 179
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Mar.2024 at 21:06
Cestitam za obletnico, skoda da mi ni zneslo pridt ... upam da bo za 30o obletnico tudi kaj v planu in da bo Paranoid se dolgo obstajal.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2785
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Mar.2024 at 06:53
Originally posted by Pero Pero wrote:

Ej, še enkrat hvala vsem skupaj in vsakemu posebi za pozitiven feedback!

Prvi dan obletnice je bil top in verjamem, da bo dons tud super!


Se pridružujem Perovim besedam in dodajam, da je tudi v soboto bilo odlično. Hvala vsem, ki ste kakor koli pripomogli k temu, da je praznovanje tako zelo odlično uspelo. V tem oziru bi izpostavil Dirty Skunks in Earsplitter, ki so poskrbeli za odlično izvedbo, On Parole za prodajo kart, vsem bandom, ki ste bili enostavno fenomenalni, in seveda vam obiskovalcem, ki ste se tako množično odzvali našemu vabilu.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Mar.2024 at 09:52
Kolk se nas je kj zbralo, kaj pravijo karte? 
Virtualni odzivi na fb so na celo zgodbo kar dobri, veliko deljenjev dokumentarca in pavčkanja.. to je pa žal tudi vse...  kljub vsem iniciativam se žal nič ne materializira v kakšnem forumskem komentarju izvedba bandov in drugih doživljajev. Škoda. 


Edited by frogstomp - 18.Mar.2024 at 09:52
Back to Top
Nerthag View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 02.Nov.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 381
Post Options Post Options   Thanks (2) Thanks(2)   Quote Nerthag Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Mar.2024 at 12:42
Bolijo lica in trebušne mišice. Nasmeh na smeh. En ščepec surrealnosti, kako se stara scena preplete z novo, tujci z domačimi, dvorana z dvorano.
Dva dneva hektičnosti, da zliješ vse koncerte, debate, pozdrave, pitja v en večerni kozarec. To so tisti plusi festivalov na katerih kampiraš - več časa za vse to. Po drugi strani pa en hud šprint skozi sceno in pod črto samo velik dobrih trenutkov.

Še par momentov:
Je kdo opazu nekega streamerja, ki se je sprehodu skozi celoten festival/dvorane? Menda s 15.000 gledalci. Editiram, če mi kolega da link pa ga napopam. (EDIT: https://kick.com/video/388e0ce0-a0f1-45bf-adab-c33a185ac8b0 timestamp: 8:54:56) Kr grozn vseskp.

Ljudje s tujine prov dajo hecen kontrast domačemu druženju. Po drugi strani pa se spet po dolgem času vidiš z njimi in je nekako zelo podobno kot vidt obraze tistih, ki so prilezli iz lukenj za ta event, četudi so bili včasih stalnica.

Ene par debat pred, med in po. Kam naprej? Mene vedno bolj vleče dol iz socialnih medijev. Obstaja tiste par stvari zaradi katerih se (še) ne da odlept: bandi pa messenger. Osebno zelo zelo gravitiram proti discordu, vsaj kar se "messengerja" tiče. Je tudi res lepa inkarnacija irca na nek način. Na forum me včasih potegne kliknit na kakšno zadevo, po sto letih spet kej napišem. Dejstvo je, da ni isto. Dejstvo je, da socialni mediji še kar rulajo. Ampak so (že) res tako sranje. Sama izguba časa in samo še 5% stvari je tistih, ki me realno zanimajo, za katere bi si želel da dobijo mojo pozornost, ne pa da jo vzemajo na silo.

Mlade generacije ne zahajajo na internetne strani/forume, stare generacije razvajene od socialnih medijev tut ne več. Vsi pa pridemo na 25 let Paranoida. Se pravi smo, obstajamo!
Pa nočem spet preveč pogrevat misli nastale iz frogijeve pobude po forum revivalu. Zgodovinska vrednost k jo je Šujo parkrat omenu definitivno drži. Ampak kaj ko se vedno manj zgodovine piše sem?

Vem, da s postavljanjem vprašanj in bore malo rešitvam ne delam nobenemu usluge. Želim si še več tega, ker mi je zaenkrat še kar toplo po vsem druženju in zavedanju, da obstaja nekej tako izjemnega že 25 let.
Vsa čast Paranoid, Paranoid ekipa, bandi, organizatorji. Čestitke za 25 pa na še več. Odzivi so res dokaz kaj vse je Paranoid naredu za metal sceno. Res upam, da je pot tega web-zina še dolga.

P.s.: Matos in metal-afterlife opis 10/10.

Edited by Nerthag - 18.Mar.2024 at 15:58
You all are flies, flying towards the light, seeking death...but yet you don't know...
Back to Top
Ymmo View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 17.Mar.2024
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Ymmo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Mar.2024 at 21:42
Originally posted by matos matos wrote:

To je bil 2-dnevni vpogled v metal-afterlife: znajdeš se na Metelkovi, iz vsake dvorane buči drug metal bend in vsi metalci, ki si jih kdaj spoznal so tam. Heart 


Dobro povedano. :)  Mene je tako totalno zvila nostalgija, da sem si šla ponovno ustvarit account, ki ga nisem uporabljala 15 let... Broken Heart
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3265
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Mar.2024 at 21:50
Welcome back, upam da ga boš redno uporabljala, whoever uvare :)
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6696
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Mar.2024 at 11:29
ko berem vse te odzive in poslušam komentarje v živo, mi je prav hudo, da nisem mogla prit.. :( ampak jebatga, višje sile.. podpiram pa, da naredite še 26-obletnico.. :P

forum me je v določenem obdobju močno določil - z informacijami, s stiki, z možnostjo komentiranja - in povsem nepretenciozno - s pomočjo foruma sem tudi postala to, kar sem.. ne da sem satanvekaj - pač močno je prispeval k temu, kakšna sem, od smisla za humor dalje..

marsikaj se spreminja, a paranoid ostaja moj edini socialni medij od 2004, hvalasatanu. ;)

skratka, čestitke perotu in overall ekipi za ohranjanje te neverjetne volunterske kontinuitete peronoida! ;) docu moram pa še pogledat v celoti!


Edited by grafin - 19.Mar.2024 at 11:29
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10942
Post Options Post Options   Thanks (3) Thanks(3)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Mar.2024 at 23:41
25 let Paranoida! Vsi ki ga poznamo že nekaj časa se tu nismo znašli po naključju ali ga dobili v obliki podturjenega predloga na spletu (takrat tega še ni bilo) - temveč smo ga našli. Nekateri po ustnem priporočilu, večina pa s spletnim brskanjem oz. iskanjem... Iskanjem česa?

Heavy Metal, vreden več kot vsako zlato, se kot oster nož zarije v ušesa in božanski zvok poči v lobanjo, kot bi ogromen asteroid razklal Zemljo in eksplodiral. Posledice povzročijo silovito suvanje glave v ritmu metalne apokalipse in veličasten občutek prevzame bistvo metalca. Mogočni urok ne popusti, vsaj dokler se komad ne konča - potem je na vrsti že naslednji, posnetek - ali celo izvedba v živo! Vedno hočemo še in pri večnem iskanju metalne mane nam Paranoid zvesto stoji on strani že četrt stoletja!

Prebiram ga od leta 2000, praktično vsak dan. Pred tem, tekom 90-ih, sem Metal spoznaval preko radijske oddaje (Težka kronika), revij (Dr. Musik), kaj malega preko TV, pa seveda po ustnem izročilu, z izmenjavanjem kaset in CD-jev ter na koncertih. Ampak očitno nisem bil edini, ki je potreboval še več. Prvi, največji in najboljši slovenski metalski spletni portal je z dnevnimi novicami, reportažami, galerijami, intervjuji, recenzijami, napovedniki in seveda z legendarnim forumom, široko odprl vrata v svet Metala metalnim glavam na Slovenskem.

Tudi dokumentarec presenečenja, objavljen ob 25. obletnici, je narejen na visokem nivoju - enako kot vsebina webzina že vsa leta. Lektorirani teksti v slovenskem jeziku so vse hvale vredni in prostovoljno delo pomeni da je vse narejeno iz pravega razloga – že samo zaradi tega branje nudi velik užitek. Pred kratkim sem recimo prebral par starih intervjujev, iz začetkov, in ugotovil da sem že pozabil kako zelo dobri so. Postavo so v tistem času sestavljali Pero, Čop, Ajda in Preško - ta ekipa je bila zame najpomembnejša saj je redno stregla kvalitetno metalsko čtivo, ki je bilo takrat težko dostopno, v slovenščini pa razen na Paranoidu sploh ni obstajalo. Ekipa ki Paranoid drži pokonci zdaj, v dobi ko so internetni forumi manj popularni kot Metal v 90s mainstreamu, je vseh pohval vredna že samo zaradi kljubovanja in ohranjanja zdaj že legendarne zapuščine. Novejšo sestavo sicer slabše poznam (na fotki kjer je ekipa petnajstih prepoznam samo Perota in Šujota, pa recimo bolj na videz še Dejana in Tino) - mogoče bi to spremenil še kakšen Paranoid Open Air? Samo namigujem. :) Upam da bo ekipa še dolga leta nadaljevala z delom na visokem nivoju in da se zaveda da je njihovo delo cenjeno, čeprav smo na Paranoid že tako navajeni da ga imamo včasih za samoumevnega.

Velik dobrodelni festival ob obletnici, organiziran na kar treh prizoriščih tekom dveh dni, ste s superlativi opisali že vsi pred mano, tako da lahko povzamem samo še s tremi besedami – eksplozija metalske nostalgije. Na Metelkovi sem srečal ogromno poznanih, nekatere tudi prvič po 20 letih. Vzdušje je bilo vrhunsko, debate zanimive, pijače dovolj in preveč... Pogledal sem samo en nastop, Root A' Balluta reunion, in užival najmanj tako kot takrat ko so igrali pred več kot 20 leti. Pred in pokoncertne debate so obudile raznorazne spomine s tistih časov, od RA'B spletne strani ki je imela rubriko »smešne besede« (kar kaže na unikatnost spletnih strani bendov v tistem času – takrat jih ni oblikovala šablona t.i. socialnih omrežij), do metal večerov 20 let nazaj v Kopru ko sem kot DJ vrtel CD-je v baru na Markovcu (enkrat sem moral po koncu večera na eni rami nosit alkoholno obnemoglega prijatelja, pod drugo ramo pa veliko škatlo original CD-jev in ko smo prišli do stopnic sem ugotovil da oboje ne bo moglo z mano dol, tako da sem moral nekaj spustit po stopnicah – in to zagotovo niso bili moji Metal CD-ji). :D Zabavne debate podobnega kalibra s starimi prijatelji so se vrstile ena za drugo, vse dokler se nismo počasi spokali domov...

Ali lahko zdaj pričakujemo še vrnitev festivala Metal Mania Open Air, kjer bomo vsi skupaj umrli v Komnu tekom magičnega vikenda - in v nedeljo zjutraj iz prešvicanih šotorov in pokozlanih grmov ponovno vstali od mrtvih v metalski slavi? To bomo še videli, za konec pa samo še ena velika hvala vsem ki ste sodelovali in sodelujete pri Paranoidu! Dejansko verjamem da se bomo srečali tudi na 50. obletnici. ĐĐĐ!!!

FUCK THE WORLD
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11759
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Mar.2024 at 10:26
Luštn zapis, v lepem jeziku, z sočnimi primerami in drugimi literarnimi prvinami.. Zadnje čase, sploh odkar sem se v knjige zabubil totalno tripam na ta aspekt našega forumskega in offline druženja .. da samo z leti vrtenja goflje postali kr spretni besedičarji.

Hkrati pa je zgornji post zgovoren glede dejstva, da so v določenem aspektu metalstva.. sami metal nastopi sekundarnega pomena - nekje na četrtem mestu po druženju, debatništvu, nalivanju.

Bi si želel še kj slišat o bandih, ki jih nisem uspel pogledat, še zlasti v soboto, ki sem jo v celoti prešprical (edini stik z metalstvom ta dan je bil, da so me od SkyEye pevca službeni kolegi ustavli)
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2785
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Mar.2024 at 09:16
Back to Top
dole View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20.Apr.2009
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1023
Post Options Post Options   Thanks (3) Thanks(3)   Quote dole Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Mar.2024 at 10:20
Živel Paranoid še 25 let!

Dobrodelni koncert je bil bomba in upam, da se to še kdaj ponovi! Zelo smo uživali!
Ful enih znanih fac, ful laufanja od kluba do kluba, alkohol, svetovni bureki, ni da ni!

če me spomin ne vara sem pogledal
Nefarious Vermin
Morost (ujel samo zadnji komad)
Dekadent
Challenger
Mist 
Cvinger
ES57
Penitenziagite
Woygn

Hude bande mamo, verjetno ker mamo res hud webzine!

Back to Top
Tina View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 22.Mar.2024
Location: Litija
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (3) Thanks(3)   Quote Tina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Mar.2024 at 14:15
("Testing testing"...Nova - stara uporabnica, ki sem U-ime in password založila bogvekje in kdaj  nazaj Embarrassed)

Draga ekipa Paranoida - pridružujem se čestitkam ob 25. obletnici aktivnega delovanja Paranoid webzine-a.

Velik poklon celotni ekipi /organizatorjem / sodelujočim bandom za res čudovito / nostalgično zastavljen dvodnevni dobrodelni festival na Metelkovi Heart

Na festival sem zavila v soboto, z namenom pogledat Divine Illusion in MIST :

- Divine Illusion itak v top formi, lepo bilo tudi podebatirat in nadoknadit po koncertu :)
- MIST začarali , še posebej tokrat z Emico na vokalu, ki ji zelo pristoji Heart

Drži, da bi si želela ogledat še kakšen band, a se je večer prevesil v tako lepo - lušnih debat polno - vzdušje , z ljudmi, ki jih nisem uzrla po več let. Hkrati ugotavljam,  kako sem "out", saj sem morda poznala 1/10 ( ali manj) nastopajoičih bandov na festivalu...

Draga ekipa Paranoida, vaša predanost, strast in delo so obogatili življenje tudi nam, ki smo / bili / del te strastne skupnosti . Vsaka vaša objava, reportaža ali recenzija ni samo informacija, ampak tudi izraz ljubezni do glasbe in skupnosti.

Vaša  prizadevanja omogočajo, da lahko spremljamo in uživamo v ustvarjanju lokalnih in manjših bendov, ki bi morda drugače ostali neopaženi.

Ob 25. obletnici vašega obstoja vam tako nazdravljam, se zahvaljujem in želim obilo zagona in navdihov tudi v naslednjih 25 letih! BeerBroken Heart






Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 179
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Mar.2024 at 12:13
Bo Paranoidova salcka s tem motivom se na voljo? https://www.on-parole.com/si/shop/view/paranoid-paranoid-mug
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2785
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Mar.2024 at 13:27
Še enkrat več, a zato nič manj iskreno, hvala vsem! Pomembno je, da veste, da se napajamo iz teh pozitivnih besed, ki so nekako edino poplačilo za naše delo - seveda poleg zadovolsjtva, ki ga ob tem čutimo.

Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2785
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Mar.2024 at 20:51
Originally posted by V1981 V1981 wrote:

Bo Paranoidova salcka s tem motivom se na voljo? https://www.on-parole.com/si/shop/view/paranoid-paranoid-mug


jih še imam nekaj...
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2785
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Mar.2024 at 21:16
Back to Top
PiWi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Russian Federation
Status: Offline
Points: 6068
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote PiWi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Mar.2024 at 20:55
Sm si pogledla dokumentarchich. Che bi Preshkota srechala v tej novi podobi v zhivo, brez podnapisov, ne vem che bi trznla. No, morda ... che bi zaplesal. :DDDDD Kakorkoli, hec na stran, chestitke vsem Paranoidovcem. "Starim" in "mladim". Ponosna na vas in kar tako naprej. She na mnoga leta. U mojmi tkvini ma she kr mesto vsh koledarchich iz ne vem ... 2012 al kej ... za vsak sluchaj, che se zgubi/m. :)))
Verjeti! http://www.youtube.com/watch?v=smKeH_YEZX8&feature=related * http://www.youtube.com/watch?v=e4fUk5XhGGk * http://www.youtube.com/watch?v=y50GEFjKsZE *
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2785
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Mar.2024 at 13:27
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2785
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29.Mar.2024 at 06:28
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 179
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Apr.2024 at 14:42
Zahvaljujem se urednistvu za podarjeno skodelico. Bom poskusila priti na naslednjo oblednico. Kar redno spremljam Paranoid, tako da bom na tekocem.
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10942
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Apr.2024 at 21:44
Čau PiWi! Smile

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Hkrati pa je zgornji post zgovoren glede dejstva, da so v določenem aspektu metalstva.. sami metal nastopi sekundarnega pomena - nekje na četrtem mestu po druženju, debatništvu, nalivanju.


Čisto odvisno od bendov. Bil sm samo v petek in edini bend ki je bil nujen ogleda zame so bli Root A' Balluta, ostali so me zagotovo zanimali manj kot srečanje in debata s folkom ki ga nism vidu tudi 20 let. Če bi bil dan samih bendov ki me ful zanimajo, bi mogu verjetno ostat do jutra za se potem še podružit ker bi gledal vse.

Hvala Root A' Balluta, da ste omenli Metalizator in koncert v Skopem ki smo ga organizirali (2x, vi pa 2x v MKC ko smo isto igrali skupaj). Lih en popravek, koncert v Skopem ni bil leta 2000 ampak februarja 2001, novembra 2000 je bil pa koncert v Kopru. Pa še enkrat napišem da je bil reunion koncert fakin odličen!
FUCK THE WORLD
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,313 seconds.