Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Paranoid > Metal Club
  New Posts New Posts RSS Feed - O naslovnicah
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

O naslovnicah

 Post Reply Post Reply
Author
Message
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4872
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: O naslovnicah
    Posted: 08.Mar.2024 at 14:39
Prebral članek https://www.paranoid.si/paranoide/iz-zakladnice-o-metal-naslovnicah o naslovnicah (bravo Nejc). Tako zelo me je navdušil, da bom kar temo odprl. Mogoče že obstaja, ampak sem len. Dejmo kakšno napisat, katere so vam všeč, katere so vam grde... pa kak utrinek, spomin zraven udarite...

Edited by Mitja M.J. - 08.Mar.2024 at 14:39
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4872
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2024 at 15:02
Objektivno sam zelo težko rečen kire so mi lepe. Sepultura Arise na primer. To mi je ena lepših. Zakaj? Ker sem takrat bil "na sveže" v metalu in mi je bil band in muzika oh in sploh? Analiziral sem vsako podrobnost slike, bruatlno se mi je zdelo. Po drugi strani Obiturary Cause of death. Tudi kul... nisem še poznal benda, ampak sem že po sliki vedel, da MORA bit kul. In tako je tudi bilo. 

Kaj pa grde? Od Slayerjev razen Divine intervention in Diabolus in musica so mi grde za popizdit. Večje razočaranje je samo Monstrosity Millenium. Odličen album s super grdo naslovnico. Nikoli ga ne bi kupil, če ne bi prej slišal muzike.

MacGyver je zakon!
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11319
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2024 at 16:04

Mislim, da je tukaj odločilen subjektiven faktor, kaj ti je album takrat pomenil, ko si ga "odkril", ker "lepih in grdih" je za popizdit veliko, potem so tu še "netradicionalni" coverji itd.
Skoraj bi bilo laže izbirati dobre avtorje naslovnic.



Originally posted by Mitja M.J. Mitja M.J. wrote:


Kaj pa grde? Od Slayerjev razen Divine intervention in Diabolus in musica so mi grde za popizdit. Večje razočaranje je samo Monstrosity Millenium. Odličen album s super grdo naslovnico. Nikoli ga ne bi kupil, če ne bi prej slišal muzike.

Heh, in potem fantje naredijo še en tak album, "In Dark Purity" je superička album z eno najgrših naslovnic, zaradi grrrroozzznneee računalniške spakedranke. 


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8491
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2024 at 16:07
Med meni ljubše spadajo Dark Tranquillity: Haven


In Eternal tears of sorrow: A virgin and a whore, ki je tudi eden meni ljubših albumov. 


Kar niti ni tako čudno, ker je obe naslovnici delal isti tip.

Pol je tukaj še Fear of the dark, ki me je fascinirala že kot pamža ki še ni vedel, kaj Iron Maiden sploh je, tok, da sem vanjo strmel tudi po pol ure.



Edited by devlin - 08.Mar.2024 at 16:10
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
rožica View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3386
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rožica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2024 at 16:25
Naslovnice, posrecene ali neposrecene, mi predstavljajo del albuma in ne spomnim se niti enega primera, kjer bi spremenjena naslovnica ob reizdaji bila boljsi fit albuma kot originalna (tudi ce je bila originalna genericna ali grda).

All matter in the universe is destined to become the scrap heap of history.

It’s called the 2nd Law.
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2089
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Mar.2024 at 16:25
Nikakor se ne morem prisiliti, da bi kupil od Numenorean album "Home". Odličen album, ki ga ne bom imel nikoli v CD zbriki. Zaradi naslovnice. Ki je ne bom prilimal sem.
Ne vem, kaj so razmišljali. 
Sicer pa je povod, zakaj so šli narazen, ravno tako smotan.

Band bi moral, če se prav spomnim, nastopiti na Črni Šagri. Ali pa celo je nastopil? Ne spomnim se, kaj je prišlo vmes, korona, ali so prej razpadli ... ali pa sem zajebal jaz, da jih nisem videl.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10949
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2024 at 18:41
Kul članek in dobra tema, je bla pa najmanj ena taka že odprta (http://forum.paranoid-zine.com/naslovnice_topic313_page1.html). Najboljša naslovnica pa fak da res nevem katera mi je... ajde dam eno dobro:

FUCK THE WORLD
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2801
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12.Mar.2024 at 22:04
osebno povezujem naslovnice bele barve s kakovostnimi albumi. vsaj v black metalu z belo naslovnico še (menda) nisem bil razočaran.
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,375 seconds.