Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Paranoid > Metal Club
  New Posts New Posts RSS Feed - Zadnji kupljeni original / Kolekcije...part 2
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zadnji kupljeni original / Kolekcije...part 2

 Post Reply Post Reply Page  <1 424344
Author
Message
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2021 at 14:13
Sta pa tako "težka", vsaj meni, da ju lahko poslušam samo v manjših količinah. Ta glasba lahko v nekem momentu povsem posrka človela, padeš noter, se ti zdi v nekem momentu popolna, po drugi strani pa z razliko nekaterih drugih bandov to ni nekaj, kar bi lahko lahkotno poslušal ob vsaki priložnosti.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2021 at 15:37
Res je, dosti temačna zadeva je, rahlo nasršena in "živčna", nervozna, tako da ni za poslušanje v ozadju, kot npr. nekatere druge BM zadeve.
In dobro si rekel, zahteva pozornost oz. si jo kar vzame, posrka te vase.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Dec.2021 at 23:29
Ja, evo, tako nekako :) 

Si v zadnjem obdobju nabavil kaj novega? :P
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2021 at 00:17
ne, lahko pa pofotkam to, kar sodi v razširjeno zadnje obdbobje :D

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Dec.2021 at 00:30
Sure - da le ne bo Mgla, to je ze mimo :P
P l a c e h o l d e r
Back to Top
sovdat View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1001
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sovdat Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Dec.2021 at 10:59
Jaz tudi skoraj ne nabavljam več, razen res nujnih zadev :D 

Zadnji mesec/dva:

Daleč najboljšo plato leta + demo/Ep na vinilu





Tole na CDju:



Pa še tale demo kompilacija:



Edited by sovdat - 18.Dec.2021 at 11:06
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Jan.2022 at 15:41
Da malo osvežim temo :)

Danes končno, aleluja, iz Avstralije (zakaj nisem naročil pri Northern Silence?) po neverjetnih treh mesecih in pol čakanja "priletela" do mene CD-ja od Earthshine.


Earthshine je delo dveh bratov, kjer en živi v Avstraliji, drugi na Japonskem, skupna vez jima je pa glasba, tako da je ta band ali projekt, kakor pač imenujemo, nastal izključno kot vzdrževanje vezi med družinskima članoma, vsak na svojem koščku sveta.
Glasba, zmes atmosferičnega black metala z elementi dooma ... ki se dotika tematike narave, življenja, smrti ... je naravnost čudovita.




Shade Empire pa najbrž ni potrebno prav posebej predstavljati - dvakrat smo jih videlu tudi v naših koncih. Fajn band za vsako priložnost in razpoloženje!

P l a c e h o l d e r
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jan.2022 at 21:06
Ethereal Shroud 


Trisagion, album, ki je izšel dober mesec in pol nazaj mi je osebno nekaj boljšega, kar sem slišal v letu 2021. Pa je bilo preteklo leto, kar se odličnih albumov tiče, kar plodno.
Hkrati pa je, napovedano, to tudi dokončen zadnji izdelek, ki je izšel pod imenom Ethereal Shroud. Mogoče je tako celo bolje, ker ene stvari so neponovljive ...

Glasba je zmes nekoliko odtujenega atmosferičnega black metala z elementi dooma. Nekateri jo opisujejo tudi kot zmes depresivnega black metala in funeral dooma, kar pa sam ne doživljam. Dinamika je povsem drugačna, preveč intenzivna, da bi lahko zadevo odpravili kot depresivno.
Teme se dotikajo človeške eksistence, odtujenosti, smrti, religije ...


P l a c e h o l d e r
Back to Top
Stratego View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19.Sep.2021
Status: Offline
Points: 114
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stratego Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Mar.2022 at 21:14
Back to Top
jerrej View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21.Mar.2008
Status: Offline
Points: 1288
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jerrej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Mar.2022 at 19:39
Kaseta, zakon!Thumbs Up
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Apr.2022 at 15:09
Kot sem obljubil Speadgeu, od zadnjega fočkanja tule na topicu v septembru 2020, sem v recimo letu dni nabavil še par zadev. Sicer jih potem itak ne poslušam, vsaj ne na CD-ju (ali pa skoraj nikoli), ampak samo na You Tubeu ali mp3-jih, pa vseeno še vsake toliko kaj nabavim. Bolj zaradi sebe samega, če gre za nek stari album, ki bi ga rad imel tudi na polici, ali pa da podprem band.

Najbolj sem se razveselil, ko sem našel DSO Diabolicus Absconditus, ki je že lep čas razprodana krasotica, poleg tega mi je to najljubši komad DSO. Pa VBE ponatis je superička, RLHT naj album leta... :)


IMG_3181


IMG_3184


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Apr.2022 at 11:32
In še zadnji ulov...

Zadnji Immoti so šli po defaultu, manjkala mi je tudi še KoC, potem sem prelomil in vzel še zadnji album In Cauda Venenum, Ulcerate pa seveda niso smeli manjkati - poleg RLHT so izdali naj album 2020. Še vedno me preseneča in orgazmično boža ušesa.

IMG-3192

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Oct.2022 at 00:10
Kaseta ki jo imam že iz 90ih končno dobila še v družbo še remastered CD. Remastered verzija ima več basov, pa nekateri inštrumenti&vokal pridejo bolj v ospredje, nekateri pa bolj v ozadje, drugače pa kar dobro zveni. Kaseto sm ful poslušal, zdej bom pa CD, super 80s HR/HM komadi, tudi besedila, feeling, top zadeva!

FUCK THE WORLD
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Oct.2022 at 16:37




The Devil's Blood, kultni oz. okultni rock band iz Eindhovna na čelu s karizmatičnim pokojnim Selimom Lemouchijem. Zapeljiva mešanica psihadeličnih zvokov s pridihom Black Sabbathov, Blue Oyster Cultov, Coven in podobnih.

Acid Bath, najbrž jih tu ni treba kaj dosti predstavljati. V času njihovega delovanja ni bil band, ki bi kakor koli pritegnil mojo pozornost, ampak okusi se spreminajo ... 

The Great Old Ones, kaotičen temačen Lovecraftovski BM, eden tistih bandov, od katerih v živo ne pričakuješ prav dosti, te pa z mogočno zvočno podobo v živo potem tako prevzamejo, da se podaš v lov za vsem, kar so doslej izdali.

Hexis, ki smo jih nedavno nazaj videli v Postojni. Dva sem imel sicer že od prej, dva kupil na omenjenem koncertu, tretjega naročil naknadno.


Edited by Speadge - 06.Nov.2022 at 00:21
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Jan.2023 at 14:11

Schammasch
En vznemirljivejših bandov avantgardnega black metala zadnjega desetletja, tako studijsko kot tudi v živo. Ne vem, kaj sem toliko mečkal z nabavo, mja, človek ne more imeti vsega... Contradiction in Triangle sta mi nekaj boljšega, kar je bilo posneto v preteklem desetletju. Prvenec v dveh oblikah. Ker ima vse ostalo shitty kartonasto embalaža do amena, švicarji škrti...


Kdo v letu 2023 sploh še kupi staro Sepulturo? A sem potegnil zadeve iz naftalina, pa se zdaj tu malo zajebavam? :)
Ne, sploh ne.
Bilo je posneto na kasetah, potem pa ob vsem novemu, kar je prihajalo ves čas ven, pa hkrati pojavi glasbe na internetu, ni bilo nikoli tapravega časa, denarja ... za nekatere klasike, pa sem si rekel, da to pa vseeno moram imeti v oprijemljivem formatu. 
Šizofrenijo in pa Beneath the Remains mi je uspelo stegniti še od starega Roadracerja, brez live dodatkov, demo bonusov, remixov in ostalih smeti, ki jih danes založbe s takšnim veseljem dodajajo raznim reissuom. 
Fak, kok mi gre to na jetra. Poslušaš dobro poznani vrhunski album, na koncu ti pa zagnoji nek bonus remix, ki ne kontenkstualno ne kako drugače paše tja. Kot bi po piksni vrhunskeg hladnega pira potegnil zadnji šluk s primešano mlačno vodo. Bljak.


Eyelessight, Angor Animi
Depresivni atmosferični black metal iz sosednje Italije, ki s precej specifičnim ženskim vokalom predvsem na novejših izdajah močno spominja na njihove sonardonjake Dreariness. Tu pa tam se pojavi tudi Tenebra iz Dreariness ter histerično odjoče nekaj kitic, kar je zanimivo, glede na sorodni stil obeh vokalov.
Angor Animi je stranski projekt, pod katerim je podpisana Kjiel. Mogoče mi je zadeva celo malo bližje kot Eyelessight. Kaj pa vem ... bo treba vse skupaj še malce več preposlušati.


Psychonaut 4
Pri nas dobro poznani brezupno depresivni gruzijci, ki jih bomo letos ponovno videli v naših krajih - bukirani so namreč za Črno Loko. Upam, da bosta člana pravočasno izpuščena iz aresta :)
Manjka zadnji Beautyfall. Ker Talheim Records s poštnino vred želi zanj ledvico. Pa ajde, da bi bil to vsaj star sold out album, pa je v bistvu zadnji. Mogoče je kakšen band vreden ledvice, ampak psihonavti to prav gotovo niso :) Mogoče ga za sprejemljivo ceno najdem med merchem v Loki.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17.Sep.2023 at 01:27
Na CD-ju je nalepka 15€ ampak sm ga dobil kot šenk na festivalu prejšnji teden. Smile

FUCK THE WORLD
Back to Top
Valuk View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1536
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Valuk Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Sep.2023 at 08:34
Steelwing Heart Res odličen, a žal podcenjen in spregledan band...
.:the brighter the light - the darker the shadow:.
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Nov.2023 at 23:50
CD + DVD


FUCK THE WORLD
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Mar.2024 at 08:08

Včeraj prevzel eno novo in eno staro zadevo, in nova me je rahlo presenetila. 
Dark Space -II (2024) je izšel na malem digipaku (kar se tiče CD-ja), eden tistih tankih, ki se samo odpre, še CD je spravljen v ovitku in ne na nosilcu, brez bookleta, brez ene same besede na "škatlici", tudi na robu ne. Vse, kar je zapisanega je na samem CD-ju, logo banda in naslov albuma, that's  it.
Sem mislil, da so te "trve kvlt" stvari že malo pase ... Ermm
Ok, nimajo besedil, a vseeno, popolnoma brez enega samega zapisa na sami izdaji?


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Mar.2024 at 20:01
Originally posted by Poli Poli wrote:


Včeraj prevzel eno novo in eno staro zadevo, in nova me je rahlo presenetila. 
Dark Space -II (2024) je izšel na malem digipaku (kar se tiče CD-ja), eden tistih tankih, ki se samo odpre, še CD je spravljen v ovitku in ne na nosilcu, brez bookleta, brez ene same besede na "škatlici", tudi na robu ne. Vse, kar je zapisanega je na samem CD-ju, logo banda in naslov albuma, that's  it.
Sem mislil, da so te "trve kvlt" stvari že malo pase ... Ermm
Ok, nimajo besedil, a vseeno, popolnoma brez enega samega zapisa na sami izdaji?



Pred kratkim nabavil tudi jaz Cool

Kar se pa minimalizma tiče, pa lahko rečemo samo Darkspace...prostrano in prazno...
Verjetno si že kaj gledal njihovo internetno stran? Smile
En tistih bandov, kjer v veliki večini govori samo dobra muzika.

Mene osebno ta njihov pristop ne moti pretirano, pač del njihovega koncepta.
Tough times create tough men. Tough men create easy times. Easy times create weak men. Weak men create tough times.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Mar.2024 at 22:54

Ma, muzika in sam njihov pristop do muske so mi špica. Sam vseeno bi lahko bilo karkoli več od tega, kar je, na CD-ju. Ok, mogoče je vinil drugačen? Ok, saj je tu net in slike... 
Mislim, na koncu koncev samega CD-ja niti ne poslušam več, ker ga praktično nimam nikjer, če ne grem na laptop ali kak mali radio, ampak rad pa podprem band z nakupom. Samo tole bi lahko naredil tudi jaz, pa se ne bi poznala razlika. Še enkrat, itak je muska na prvem mestu, sam da je vse taaaaako minimalno je pa morda ... preveč? Nekaj že. :D


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 424344

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,516 seconds.