Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Bandi > Slovenska scena
  New Posts New Posts RSS Feed - Turbo
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Turbo

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
Buco View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2119
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Buco Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2013 at 14:33
Fact: Na Petrolih imamo Turbo - A Glimpse of Home iz nekega razloga :D Tm kjer delam sem ga že jaz nabavu, ampak se splača pogledat po drugih, če bi kdo ful rad mel.


Edited by Buco - 19.Dec.2013 at 14:39
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2013 at 17:24
Jst sm ga kupil ene 10 let nazaj v KP za 500 SIT, potem sm ga dal pa Sraki. Če ga še kdo kje vidi za 2 € naj ga kar kupi zame - ko se vidmo dam v zameno 2 € + pivo. Hvala!

Edited by Gašper Fatur - 19.Dec.2013 at 17:24
FUCK THE WORLD
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Dec.2013 at 20:31
Če ga kdo najde, ga nej tud zame nabav :)
Back to Top
jerrej View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 21.Mar.2008
Status: Offline
Points: 1288
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jerrej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Dec.2013 at 17:49
eeee spomini, mel sem eno plato posneto na kaseti cca 16-17 let nazaj, zgodovina ni kej...
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Apr.2016 at 12:28
kva je blo pol s tem ponovnim rojstvom turbo, bolj nič a? fek, prov cover band bi nrdu :D
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Apr.2016 at 18:07
... a je lopov Fujica še živ? Smile
...larper
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Apr.2016 at 18:13
menda ne.. joj tolk zgodbic krož okol teg.. ampak.. ta band, posebi zgodbe ki se gnetejo okoli fujota rabi "historical revisionism" ..

namreč, praviš mu lopov, kot še mnogo ljudi zaradi enih klizavih poslov, zarad katerih je na koncu bojda ostal preveč ljudem dolžnik in naj bi nato pred obveznostmi pobegnil.. tko se govori, jst sm premlad da bi to spremljal v živo...

ampak kokr govorim z ljudmi tiste generacije je bil v kranju centralna oseba, ki je rekrutirala mnogo mladih metalcev, jim omogočila prostor za vaje, zrihtala opremo, še posebi naj bi bil specializiran za švercanje činel, opreme se v tedaj zastraženem jugoslovanskem trgu ni dal zlahka dobit... skratka, del scene se je odvil lastoročno  zarad tega moža in mi je škoda, da se ga spomnejo ljudje zgolj po barabiji, ki je nasledila mnogo žrtvovanja.. 

starešine bi znale kj več povedat..
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Apr.2016 at 18:26
Sej drgač se on meni ni zdel slab človek, verjamem da je precej dobrega naredil takrat za sceno. So mu pa mal ušle stvari iz rok in tako se ga spomnejo po najslabšem. Mislim da je model pobegnu u Bosno al Srbijo in seveda upam da še miga. Mene je za en relativno majhen denar naplahtal pr poslih z njim. Verjamem pa da je marsikdo še zdej na smrt jezen nanj. Če si švercu si riskiral in on se je opekel. Se spomnem k je mel tam u bunkerju robo, pa tiste svoje gromozanske bobne, najbolj se spomnem palčk bonarskih k so se mi zdele kot kiji za bejzbol LOL. Mi je dal cd, sam sem ga podaril naprej k mi ni bla muzika ok. V glavnem glumu je frajerja na polno... škoda da je tako zaključu k bi bil lahk legenda.

najbolj se spomnem k je model prbil... vztraji in boš legenda! LOL


Edited by Potty Mouth - 25.Apr.2016 at 18:30
...larper
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Apr.2016 at 19:11
Originally posted by Potty Mouth Potty Mouth wrote:

Sej drgač se on meni ni zdel slab človek, verjamem da je precej dobrega naredil takrat za sceno. So mu pa mal ušle stvari iz rok in tako se ga spomnejo po najslabšem. Mislim da je model pobegnu u Bosno al Srbijo in seveda upam da še miga. Mene je za en relativno majhen denar naplahtal pr poslih z njim. Verjamem pa da je marsikdo še zdej na smrt jezen nanj. Če si švercu si riskiral in on se je opekel. Se spomnem k je mel tam u bunkerju robo, pa tiste svoje gromozanske bobne, najbolj se spomnem palčk bonarskih k so se mi zdele kot kiji za bejzbol LOL. Mi je dal cd, sam sem ga podaril naprej k mi ni bla muzika ok. V glavnem glumu je frajerja na polno... škoda da je tako zaključu k bi bil lahk legenda.

najbolj se spomnem k je model prbil... vztraji in boš legenda! LOL

a ta je tisti, ki je nategnu bobnarja (trenutnega) od Noctiferie? Vem da je nekomu dal res VELIKO denarja za set bobnov (ne spomnim se cifre ampak samo to, da je bilo res veliko denarja, ker je šlo za komplet set profi bobnov, činel in vsega kar zraven spada), pol je pa zginu nekam v ex yu in tam menda pustu perje...
MacGyver je zakon!
Back to Top
Potty Mouth View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 30.Dec.2015
Status: Offline
Points: 3636
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Potty Mouth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Apr.2016 at 21:08
Ne bi vedu, ampak verjetno govorimo o isti osebi če je ta oseba iz Kranja.
...larper
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2022 at 00:15
Ta video sm vidu na TV več kot 20 let nazaj in ga končno najdu na netu - pravi Speed Metal iz Kranja: Turbo
FUCK THE WORLD
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Jan.2022 at 19:16
Zakon!!! Tole je blo eno nedeljo pred lih 20 leti na 'Videospotnicah' in poj naslednje jutro v srednji šoli s sošolcem čist navdušena nad Turbo. Par let kasnej je Bidovc nekje izkopal še par kopij CD-jev pa sm po svojo kopijo letu kar k njegovmu posredniku - Šujotu - v trgovino z avtodeli :D ... get it? Turbo... avtodeli... :) 

Drgač pa zdej opazim nekej zanimivga v spotu... mislim, da tale vokalist v vsakmu primeru poje na 'playback' :P 
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Jan.2022 at 11:36
ja jst sm pa pod obljubo d bom še dobil zase vse cdje podelil in prodal dalje....pol pa ostal brez.....če ma kdo.....milo prosim...
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Jan.2022 at 23:38
Bom mel v mislih, ker na vsake kvatre kje na tujih tržiščih naletim na kopijo z razumno ceno (do 20€) pa ti pošljem 'dregljaj' ;)


Originally posted by Kristjan Kristjan wrote:

Drgač pa zdej opazim nekej zanimivga v spotu... mislim, da tale vokalist v vsakmu primeru poje na 'playback' :P 

Vrjetn ste dojel, da pevec v spotu ni Žanil Tataj... a kšn od 'modrejših' (sem izbral to besedo, ker ne bom reku ta-starih :P) Krančanov pozna kakšno zgodbo okrog videospota... npr. tud eden od kitaristov (Jure Nemec) manjka? :) Se spomnem, da je Ana iz Dawn Patrol enkrat pisala na forumu, da jih je gledala v Zadružnmu domu na Primskovem oz. je kr hitr zapustila koncert, ker naj bi bli bobni preveč naglas :D tko da - vprašanje za tiste, ki ste jih uspel gledat v živo (mogoče razor, Pero?).. pa tud predvidevam, da njihovih live koncertov ni blo lih preveč... a so nastopal v postavah iz albuma, al se je to kej menjaval? A so bli kej za kej v živo? :)
Back to Top
Dave Snake View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 04.Feb.2009
Status: Offline
Points: 140
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dave Snake Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2022 at 08:54
Jaz sem jih gledal enkrat brez vokalista, če se ne motim.
So bili predskupina Pomaranči.
Sam mi je od takrat ostalo bore malo v spominu.
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2022 at 09:47
Nope Kristjan, TOLK star pa tud nisem :D 
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2022 at 13:10
Originally posted by Kristjan Kristjan wrote:

Se spomnem, da je Ana iz Dawn Patrol enkrat pisala na forumu, da jih je gledala v Zadružnmu domu na Primskovem oz. je kr hitr zapustila koncert, ker naj bi bli bobni preveč naglas :D tko da - vprašanje za tiste, ki ste jih uspel gledat v živo (mogoče razor, Pero?).. pa tud predvidevam, da njihovih live koncertov ni blo lih preveč... a so nastopal v postavah iz albuma, al se je to kej menjaval? A so bli kej za kej v živo? :)


1995 mism, da sta bla dva koncerta isti dan. Gledali smo GodScard po mojem v Naklem, k je bil hud koncert s ful folka, v enem domu. Pol smo šli še počekirat Turbo & Pomarančo na Primskovo. Mism, da smo ujel par komadov Turbo. Tko ful huda produkcija - velik set bobnov, kitarist uni šmeko z belo ibanezko in ves 80s ala Steve Vai, če ti to kaj pomaga :D Vokalista se ne spomnim. Meni je v spominu ostalo, da so ful dobro zveneli [kar takrat sm bil like 19 in nism mel pojma in je blo vse ful WAW] :D Pol so bli še Pomaranča po mojem. XD Drugač jst ne štekam, kaj vidi folk na Turbo. Takrat kaj drugega sploh ni blo, dones, k poslušam kakšen njihov posnetek se sam držim za glavo, kako je to možno :D
Back to Top
Guests View Drop Down
Guest Group
Guest Group
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Guests Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Jan.2022 at 22:33
Pero, stokrat oprost, ker sm te postaru :)... mal me je zavedl, ker si ful podobn heavy metal dedku mrazu :P ... uglaunm, ostan zdrav pa mlad še mnogo let!!! ;)


Dave Snake pa še posebej Heml, hvala za vajine komentarje! Thumbs Up

Kaj folk vidi na Turbo? :D Zame so to un garbiđ bend, ki ga moraš zarad lokalnga ponosa podpirat do konca :D Oba albuma sta mi kljub pomankljivostim pa 'cheesu' kar pr srcu. Ko sm tistle spot vidu na nacionalki, mi je mal zbudil interes raziskovat slo metal bende - prou un šok: a mi mamo klasične heavy metal bende z videospoti? :) Mislm, da je bla tud 'Šminka' od Pomaranče na eni od teh Videospotnic. 

Pa mal misterija spremlja ta bend... to da je Fujo nasral narod pa pobego do£ k našim valjda... pa še kakšni detajli sem pa ke.... pa mal dopolnjuje potem s tem 'ustnim izročilom' v obliki komentarjev tukej.. sej bi blo bolj preprost če bi Sandija Černošo (šmeko Steve Vai :D) napadu pa o vsem povprašal naslednjič, k bo spet k men u trgovino zašel :P ... ampak nism za take vsiljive fore.
Back to Top
razor View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Status: Offline
Points: 264
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote razor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Jan.2022 at 11:32
Pero še ni tolk star, da bi se spomnil, jaz sem pa prestar da bi se spomnil ha ha.

Mi (Necroscopy) smo imeli pri Fujotu v zaklonišču več kot eno leto vaje, tako da vem(o) zgodb o njem in o Turbo toliko, da bi z lahkoto posneli serijo z ene dvema sezonama za Netflix. 

Turbo drugače ni bil nikoli lokalni ponos, pač pa vedno samo predmet posmeha. Fujo ni imel blage veze o bobnanju, vsi ostali pa so bili tam samo zaradi denarja, ki ga Fujotu ni manjkalo (vsi vemo, zakaj). Če je bil ker band v zgodovini metala brez duše, so bili to Turbo ...

P.S. jaz sem od Fujota dobil vso opremo, ki sem jo plačal Wink.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Jan.2022 at 11:53
reč kr češ, tole je men dojaja:D

Back to Top
Ejsi_Disi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08.Apr.2008
Status: Offline
Points: 1374
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ejsi_Disi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2022 at 08:17
Dva dni nazaj sem dobil na FB objavo o izgubljenem spotu Approve


Sta se pa na  bolhi našla oba CD-ja, samo tip zahteva 185 € po kosu Confused


Edited by Ejsi_Disi - 22.Jun.2022 at 08:18
Rock n' roll ain't noise pollution.
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Jun.2022 at 10:34
pust ti unga naci bumbarja. model prodaja miljon dobrih plat, sam cene ma pa take, da nikoli nič proda. vse to ma gor že leta in leta.
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Ejsi_Disi View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08.Apr.2008
Status: Offline
Points: 1374
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ejsi_Disi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Jun.2022 at 12:27
Ja, sem preko ZS ugotovil, da nima smisla. Pa me je zanimalo še kaj drugega. Kakor hoče, naj bo ponosni lastnik LOL
Rock n' roll ain't noise pollution.
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Jun.2022 at 10:17
za lp lies od gnr je hotu 60e :)))) 
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Jun.2022 at 23:28
Originally posted by Ejsi_Disi Ejsi_Disi wrote:

Dva dni nazaj sem dobil na FB objavo o izgubljenem spotu Approve


Hehe zakon.
FUCK THE WORLD
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,484 seconds.