Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - Knjige 2: Judgement Day
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Knjige 2: Judgement Day

 Post Reply Post Reply Page  <1 101112
Author
Message
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Feb.2024 at 08:58
mazzini je tisto kolumno napisal 2019, ko je blo se vse v luftu.. z danasnjimi ocmi mi je njegovo pisanje o kobalu zoprno.. nikakor ne odobravam kobalovega dejanja, se mi pa zdi, da je ravnal korektno post-festum.. kar je mene ze takrat ful zmotilo, je ta zelja folka po brezmilostnem lincu.. strasljivo, ker se mi zdi, da druzba deluje po principu jerry springer publike.. verjetno se mazzini ne bi nikoli s tako zavzetostjo vtaknil v kakega bavcarja, ceravno denarja - za razliko od kobalovega honorarja - ni bilo nikdar nazaj.. 

se ena zanimiva poezija poljske pesnice wis£awe symborske:

Opazka k statistiki

Od sto ljudi

je takih, ki vse bolje vedo

– dvainpetdeset;

negotovih vsakega koraka

– skorajda vsi preostali;

pripravljenih pomagati,

če to ne bo trajalo dolgo

– kar devetinštirideset;

vedno dobrih,

ker ne morejo drugače

– štirje, no, mogoče pet;

nagnjenih k nesebičnemu občudovanju

– osemnajst;

živečih v večnem strahu

pred kom ali čim

– sedeminsedemdeset;

nadarjenih za srečo

– kvečjemu dobrih dvajset;

nenevarnih posamično,

podivjanih v množici

– gotovo več kot polovica;

okrutnih,

kadar jih k temu prisilijo okoliščine

– boljše, da tega ne vemo

niti približno;

pametnih po toči

– komaj kaj več

kot pametnih pred točo;

takih, ki iz življenja ne zajemajo ničesar razen stvari

– štirideset,

čeprav bi se rada motila;

upognjenih, bolehnih

in brez luči v temi

– triinosemdeset

prej ali slej;

vrednih sočutja

– devetindevetdeset;

smrtnih

– sto od stotih.

Število, ki se zaenkrat ne spreminja.

 
se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Feb.2024 at 13:51

Uživanje Paranoid reportaž na Kindlu.
Men je top za daljše vsebine.
Če bi kdo imel je na voljo chrome vtičnik ali android app

Na kobotu pa kot rečeno deluje z Pocket aplikacijo.

@Grafin: luštn štiklc :)


Edited by frogstomp - 15.Feb.2024 at 15:03
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Feb.2024 at 13:30
Na slušalkah končal s poslušanjem Rainbow in the dark, autobiografija Ronnie James Dia... mestoma obogatena s pričanjem njegove žene.

Je med mirnejšimi v šopu teh rock/metal zvezniških zgodb, Dio je bil pameten načitan človk. Sploh supr jo je blo poslušat na podlago ostalih zgodb, autobiografijo Tony Iommija etc, ker se te štorije tako prepletajo in čitaš o istem dogodku iz različnih zornih kotov. 

Nadaljujem z The ethnic clensing of Palestine - Ilan Pappe.

Vmes sem na Kindlu kresnil noviteto Ledeni možje - Jasmin Frelih. 

Priporočam. K njej se vrnem kasneje, razlaga v nasledjem komentarju, malo žongliram s tehnologijo spet. 

Na priporočilo kolega sem vzel v roke Olivera Cirkovič - Jaz, Pink Panter
Nisem niti vedel kdo in kaj je, pa... ker se držim rutine, da ko se ena knjiga zapre more že naslednja čakat na mizi.. sem šel to brat in.. uh.. mal mam dost avtobiografij in tega neliterarnega pisanja. 
Sem pa en lušten Grški komad našel notr omenjen, vsaj to:





Edited by frogstomp - 26.Feb.2024 at 13:45
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Online
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Feb.2024 at 15:38
Zgleda da bom moral še jaz nabavit te "klasike" biografij.

Sm prebral Maxovo "my bloody roots..." bila mi je zelo všeč. Tako enostavno in pristno napisana.

Od Mustaina "HM Memoir" mi je bila kar v redu, malček pompozna kot je tudi sam Dave Wink

Choosing death history of death metal in grindcore. V redu ampak sem pričakoval več DMja. Cel cajt se navezuje na Napalm Death, kar ni slabo ampak sem si jo predstavljal drugače.

Iron maiden knjiga... nimam je tukaj, ne vem točno naslova. Bila kul. Prebral 2x. Bi še kakšno Clap

Zdaj berem Obituary. Prav kul zadeva, če si željan spoznat ozadje in industrijo, rast podzemlja death metala.

Se pravi, moram dobit Diota, Iommija in Halforda.

Še kako priporočilo?


MacGyver je zakon!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Feb.2024 at 15:45
I am Ozzy je men najboljša od teh.
Tu je en izsek zvočne knjige: klik

Par vtisov pa tu: klik


Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Online
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26.Feb.2024 at 16:54
Evo hvala za to! Sm že naroču pri on parole za manj kot 10€!!!!
MacGyver je zakon!
Back to Top
Kilroy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 1439
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Kilroy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2024 at 08:32
Joachim Bauer: Princip človeškosti: zakaj smo po naravi nagnjeni k sodelovanju

Knjiga o tem, zakaj ljudje delamo to, kar delamo. Mimogrede avtor še z argumenti sesuje Darwina in Dawkinsov Sebični gen. Zadeva tudi ni obsežna, lahko se prebere v šusu.
ブレードランナー
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2024 at 10:38
@mitja: 
Sicer bi te specifično pri tem Ozzyju poskušal nagovorit, da poskušiš zvočno knjigo.
Štekam, da smo si glede tega zelo različni, eni težje sledijo kot drugi, nasplošno se kar segmentiramo po tem, kako nam vsebina lažje ostane v glavi, kolk nas odnese.. pri meni je bil to problem ravno pri knjigah pa sem to oviro le uspel premagat. 

Pogosti ugovori so, da če za trenutek v knjigi izgubiš fokus, se enostavno vrneš nekaj vrstic višje ali kakšno stran nazaj.

Sej pri vzočni je isto, jst potapkam slušalko in me vrne 30 sec nazaj. Pravzaprav mi ta bluetooth žarči možgane nekih 5 ur dnevno, tudi ko berem knjige mi pa kakšna klasika ali bralni jazz dela kuliso ob spremljavi noise cancelationa, da se lahko res potopim v vsebino. 

Tu je potem še debata, da če nekdo prebere nekaj namesto tebe že zraven vsili del sebe in to odškrtni ta privilegij, da ti samo pisatelj slika podobo, ki je samo tvoja, ki je niti pisatelj ne more videti tako.. 
Do neke mere res, ampak.. tip na posnetku zveni kot Ozzy. Halforda recimo prebere sam Halford, prav tako What does this button do prebere Bruce dickinson. Skratka, to da sam avtor, ali pa nek drug bralec prebere zadevo z avtentičnim naglasom... za moje pojme doda, ne odvzame.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2024 at 10:54
Učeraj sem najavil, da se k Ledenim možem še vrnem in to v povezavi z neko tehnološko navezo. 

O vsebini kasneje, ko knjigo použijem drugič. 
Finta je v tem, da sem kot primarno poslušalec... naletel na oviro, da je slovenskih zvočnih knjig malo, zelo premalo. Še biblos ima zgolj nekih 8k digitalnih knjig.

Pred kratkim sem odkril app Speechify, ki kar lepo bere slovensko. Malo predzgodbe... dostikrat preklinjam, da sem pripadnik malega za svet nepomembnega naroda, in tako ni toliko svetovnih naporov, da se s tem jezikom dela kaj posebej uporabnega.. Na inštitutu Jožefa Štefana so sicer razvili Govorec app, s katerim sem na faksu naredu ene 2 izpita in tiste pole poslušal na sprehodih.. ampak je bila izkušnja kar mučna. 

No zdaj z pojavom AI mi je tole poslušati kar udobno. Kakšno stvar narobe naglasi, ampak vseeno spodobno. 

Sicer košta nekih 140e letno, oz. 60e, če ne padeš na prvo ponudbo, ti potem še 2x dajo popust. Ima Kindle povezavo, tako da si lahko knjige kar iz tam šibaš, ampak žal samo tisto, kar prepozna kot Kindle knjigo, vse kar si pošiljamo gor postavi v dokumente.. 

Ampak imaš mnogo načinov kako vsebino spravit notr, od skeniranja knjig do kopiranja celih poglavij ali knjig v text box. 

Prilagam en posnetek zaslona skeniranja: klik

Zraven se dobi tudi vtičnik za brskalnike, ki ti namesti  na desni strani te bralne kontrole, video:
klik

Skratka.. Jasmina (Ledeni možje) še pokomentiram, ko jo preberem poslušam drugič.

Edited by frogstomp - 27.Feb.2024 at 10:55
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Online
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2024 at 14:56
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Online
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2024 at 15:08
Evo, hvala za priporočila. Medtem ko so tiskane knjige po 20+ eur in še poštnina po cca 15 sem te pobiral po 5,6,8 eur.

Nekatere e-knjige so bizarno drage. Imel sem primere, ko sem iz bivšega bookdepository dobil tiskano mehko vezano ceneje kot e-knjigo.

Vezano na audiobook. Nisem še sprobal, ne vem kakšno je "doživetje" tako da ne morem pametovat. Mi pa knjiga predstavlja nek relax. Rad berem zvečer v popolni tišini. Padem not v drugi svet. Počivam. "Meditiram". Misli se zgubijo, odtavam. Pogledam in vidim, da ne vem kaj sem bral zadnja 2 odstavka. Zaprem/ugasnem grem spat. Dan zaključen, pizdarije pozabljene. Počitek.

Mogoče bom nekoč poskusil ABook, lahko da me bo prepričal. 
MacGyver je zakon!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Feb.2024 at 15:34
Tam malo višje sm ti dal 10 minutni odsek iz knjige. Probaj na sprehodu ali med kakšnimi brain off gospodinskimi opravili. Audiable je okoli 9e naročnina in dobiš en "credit",... s katerim kupiš katerokoli zvočno knjigo, tudi če so sicer dražje.. in potem si lahko po 18e kupiš 3 creditse v paketu, celo zvočno knjigo, 12+ ur poslušanja za ceno dveh pirov.. se mi zdi kr soliden deal. 

Ko sm bil še zastonjkar sem poslušal librevox, ki so public domain.. in se kvaliteta zvoka in branja ne more primerjat. 

Fokus pri poslušanju prav tako razviješ s časoma, men je predvsem všeč to (in to se mi dogaja tudi pri daljših telefonskih pogovorih na sprehodu..) da se vsebina "veže" na področje kjer se nahajaš. Dobesedno, naslednjič ko grem po teh istih ulicah doživljam zvočne flashbacke. Kar je čisto prijetno.

Če pa slučajno padeš v tak način prebavljanja knjig je pa sigurno za omenit eno slabost - ta čas se hitro odškrtne nekje drugje... na račun poslušanja glasbe. 
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Mar.2024 at 11:58
Končal z Pink panter, prvi del trilogije  avtobiografije Olivere Cirkovič. 270 strani. 
Ma nevem... nisem neki navdušen nad pisanjem niti me tok ne vleče njena zgodba, itak sem prvič slišal za njo, ko sm knjigo pobral. Ne bom nadaljeval z drugima dvema. 

Nekako sem postal izbirčen. Sploh če gre za prevode se mi štuli originalni jezik notr in s prevodom izgubi zadeva vso sočnost. Konča se sicer prvi del ravno ko postane napeto... s pobegom iz zapora. 


Zdaj že malo pogrešam kindla in sem obsojen na listanje.
Kupil Kodrlajsasti piton, življenjska zgodba Markota Ješeja ob literarni pomoči Branka Gradišnika. Heroin v mojem rodnem Kranju, ki je v nekem obdobju imel močno narkomansko sceno. 

Kot večkrat omenjeno tu, do pred nekaj leti nisem bral sploh. Knjige so mi bile nekaj neprivlačnega, vsebina je bila notri ujeta, ni mogla ven, nisem jo bil zmožen užiti, format podajanja vsebin mi je bil odbijajoč. 

Sm precej hvaležen, da se je to spremenilo. S to knjigo sem se namreč plaho spogledoval nekaj časa. Vsebina me je mikala, pa se ji zaradi navedenih razlogov nisem zmogel približati. 
Dans zjutraj sem užil prvo poglavje, prvo desetino knjige in jo imam že precej rad. Malo sem cvikal da bo kot mnogo biografij literarno pusta, površinsko nizanje dogodkov, pa se oblično bere.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Mar.2024 at 17:09
Kodrlajsastega pitona bral pred leti. Zgodba je sicer precej romanizirana (kar me je malo odbilo) če sem prav zapopadel. Vsekakor pretresljivo, ampak so se mi Otroci s postaje zoo dopadli bolj tudi v tem smislu, da sem jih prebral premlad, posledično imel travmo in z drogami ne želim imeti nobenega opravka.
Btw, knjige rulz. 


Edited by devlin - 02.Mar.2024 at 17:17
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2024 at 11:19
Kodrlajsasti piton teče odlično, se približujem polovici.
Letos na metaldays sm "skrbel" za enega lokalnega iglavca in vidu v živo kako si je stisnil v žilo po tem postopku, ki je opisan v knjigi.. ker je žličko zgubil si je skuhal na podnu pločevinke , dodal citronko v prahu in potegnil skozi filter čikov... sem spremljal spremembo razpoloženja... sem bil v nekem "raziskovanje z udeležbo" momentu, seveda samo s prisotnostjo, nism nič basal v žile.

Kakorkoli, pokomentiram knjigo, ko pridem do konca. 

Ravno obrnil na slušalkah Ilan Pappe, Genocide in Palestine. Sedaj prebiram na redditu poskuse diskreditacije. 

Ubistvu sm po tisti gnili izkušnji z Izraelci na busu najprej namesto da bi jih vse po vrsti sovražil.. šel v kontra smer.. nabral čtivo, poskusil razumeti, zakaj so takšni.. in nekako zapopadel njihov narativ.  Skoraj bi reku, da sem malo štokholmski sindrom s tem izvedel.. bolj kot sm se čez tole knjigo prebijal, bolj se m je tist narativ raztapljal,  pridobival pa sem ga predvsem iz tega kanala:



Ubistvu me fascinira kakšno moč imajo argumenti, da vodijo in vtirajo svojo pot.. če se le ne vzpostavi dovolj močan kontra argument... in si mislim.. pizda... isto sem vodljiv kot vse človeštvo... zato pa tako ljubim in cenim debatništvo. 

Malo ozadja: na Ilana Pappeja sem naletel na povabilo kolegice na bralni krožek, kjer se bo čitalo 10 myths of Israel istega avtorja.

Te knjige na audiable žal ni bilo, tako da sem zapopadel tisto drugo. Za krožek izbrano knjigo pa sem našel na amazonu za kindle, pa sem si jo dal na Speechify, dokler imam pitona odprtega. Zdej so še neki novi Beta glasovi, ki so še bolj človeški in je prav užitek poslušat, arsenal razpoložljivih vsebin sem povečal za 10x. 
Bi še koga tale bralni krožek mikal? 
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Online
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2024 at 12:48
" sem spremljal spremembo razpoloženja..."

Malo off topic, ampak bi me zanimal opis...
MacGyver je zakon!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2024 at 14:42
Ubistvu ravno toliko subtilno in aktiklimaktično, kot je zajeto v tekstu - zgolj sprememba razpoloženja... pred tem je rahlo nemiren, išče tisto potešitev.. ok.. je bila pretveza da gremo tja na eno jaso na joint, ki sem ga prav tako odklanjal (kadim sam oz. zvečer doma, ni mi več to za na koncerte in festivale).. no. potem pa je začel iz žepa vlačit pripomočke. Itak mi je blo neprijetno, in sem bil malo bolj pozoren, v pripravljenosti na reakcijo... predvsem pa sem imel predstavo, da bom tam še človeka imel na vesti, da ko bo brizgnil in odtegnil pas.. se bo zvrnil v koprive in se dvignil čez nekaj ur... to misel mi je nekako prebral iz obraza in mi dejal "nč se bat, nič hudega ne bo, noben ne bo skup zlezu, samo tjale grem na stran, čez minuto sm nazaj"... no.. in res je bilo hitro mimo.. malo je bil omotičen, kot po jutranjem čiku.. potem pa sva šla nazaj v mesto z biciklom.. bolj je bolj zgovoren, poskušal najti besede, s katerimi bi opisal, pa je poskusil, čeprav vsi vemo.. da se ne da zares opisat tega... pozdravljal je ljudi na ulici, bil je malo bolj igriv in brezskrben. 
Ubistvu si predstavljam to stanje kot da je duša vedno razgaljena, da se vanjo vsedejo demoni in skrbi.. in ta fiks momentalno kot blisk ali eksplozija razžene to težo nekaj sto metrov stran, dokler jih gravitacija spet ne prinese zraven.. in so konstantno v preganjanju tega. Sicer pa, ko drži.. je funkcionalen. Potem sem ga peljal nekaj pojest, ko je popustilo in se mu je zavesa potu ulila spod čela.. se je seveda nadejal čimprejšnje odrešitve tega stanja z naslednjim fiksom. Nekaj takega jst občutim kakšen torek po binge vikendu alkohola... In tako ta cikel ponavlja na uro ali dve. Grozna eksistenca.

Edited by frogstomp - 05.Mar.2024 at 14:45
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Online
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Mar.2024 at 17:00
Dober opis, ta z demoni in gravitacijo. Všeč. Je pa to potem res beda od življenja. Pa toliko povedanega in napisanega pa se folka še vedno ne prime. 
MacGyver je zakon!
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Mar.2024 at 19:26


Ker sm trčen in mam občutljiv organizm na ta tehnološki "latest & greatest" sem se dns posodobil iz osnovnega 10gen kindla na 11gen paperwhite.

Upgrade je:
167 -> 300dpi
6inch -> 6.8inch screen
vodoodporen
baterija dlje zdrži
warm light in večje število LEDic (občutno boljša razporeditev svetlobe)
manj okvirja, screen je manj oz. skoraj nič potisnjen v notranjost
mikro usb-b -> USB-C
občutno boljša kvaliteta izdelave

minus: težji in ne gre v žep.

In pa zadeva, ki me je naredila živčnega na 10ki, ki tega nima, pa sem videl da paperwhite to ima: fucking subtilna page turn animacija. Kako sm jebeno gnil v dušo in šibek na te glupe trike. 

Študiram ali bi imel starega za backup ali ga bom podaril familiji ali komu izmed bližjih kolegov. 

Tale amazon ekosistem mi je skos bolj ušeč. Napravo sem naredil "svojo" že po poti domov.. ko sem ga rabljenega, a še ne odprtega kupil za 150e (zbarantal 20e, ker je bil z reklamami, ki jih skineš tako, da pišeš na customer support in ti jih odstranijo zastonj.. in lahko namesto njih nastaviš naslovnico in odstraniš nepotreben korak swipe to unlock), sem se priklopil na wifi hotspot, se vpisal, zagnal update (najprej vsebine, potem pa še softwarski) in že listal čez paranoid članek o naslovnicah, ki sem ga nedavno frcnil gor z nekaj postov poprej opisano push to kindle metodo. 

Luštno. Zdaj mam to jebeno pageturn animacijo in sem pomirjen. 



Ko se prebijem čez 10 myths of Israel je na vrsti Alamut (na naslovki).





Edited by frogstomp - 06.Mar.2024 at 19:30
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Mar.2024 at 19:42
Alamut je fleten, v navalu navdušenja sem nabavil še Al Araf. Je malo knjig, ki jih nisem mogel prebrati ko sem jih začel in ta je ena od njih. Repetativno, dolgočasno, brezvezno. Se prebil do polovice in v jezici odložil.  

Edited by devlin - 06.Mar.2024 at 19:42
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Mar.2024 at 06:58
Eno vprašanje, se vam je kdaj zgodilo, da so vam bile filmske priredbe boljše od knjig?

Jaz sem bral Agatho Christie, pa me ni nikakor pritegnila (občutek sem imel da berem mladinsko literaturo, nekaj na nivoju 5 prijateljev), nadaljevanka Poirot z Davidom Suchetom pa je bila čisto d'best.

Potem pa Cold Mountain. Film mi je eden boljših (https://www.youtube.com/watch?v=4Fi8j_1An1I&ab_channel=RottenTomatoesClassicTrailers) , sestra ki ji je tudi zibal je iz Anglije privlekla knjigo. Sem probal brati pa ni šlo. Obupal nekje na prvi tretjini.

Navadno so priredbe po knjigah precej slabše, zato me zanima, če je bilo komu kaj obratno.


Na avdio knjige se še vedno ne morem navaditi, zato sem pa začel poslušati podcaste, če imam tako delo, da gre. Specifično, lotil sem se luškane serije Behind the bastards. Predelal sem že Stevena Segala in L. Ron Hubbarda (sploh slednji je uber zanimiv ker jasno pokaže, kako nastane religija in kako lahkoverni so ljudje, da sledijo nekomu, ki drsi v totalen odklop z realnostjo. Priporočam zelo.)




Edited by devlin - 07.Mar.2024 at 07:04
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Gašper Fatur View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Status: Offline
Points: 10933
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gašper Fatur Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Mar.2024 at 18:47
Originally posted by devlin devlin wrote:

Eno vprašanje, se vam je kdaj zgodilo, da so vam bile filmske priredbe boljše od knjig?



FUCK THE WORLD
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Mar.2024 at 14:30
Originally posted by devlin devlin wrote:

Kodrlajsastega pitona bral pred leti. Zgodba je sicer precej romanizirana (kar me je malo odbilo) če sem prav zapopadel. Vsekakor pretresljivo, ampak so se mi Otroci s postaje zoo dopadli bolj tudi v tem smislu, da sem jih prebral premlad, posledično imel travmo in z drogami ne želim imeti nobenega opravka.
Btw, knjige rulz. 


Danes zaključil s pitonom. V tej verziji (knjigo sem kupil novo) je cela razlaga editoriala, opremljena s dopisi med mamo pisatelja in osebjem založbe. Men je bila odlična.

Vmes sem že malo pokukal v  Goran VOjnovič -  Đorđič se vrača, ki je nadaljevanje legendarne Čefurji raus. Bere se res kot dober vic.. tako kot prvi del se konstantno režim da se trese pohištvo. In sm vesel, da sem nazaj na ljubem kindlu. 
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Mar.2024 at 15:37
Če bi se rad dobro nasmejal inteligentnemu humorju si ob priliki 'preberi' še Dobri vojak Švejk. Štoparski vodnik po prvi svetovni vojni.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
grafin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Status: Offline
Points: 6694
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote grafin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Mar.2024 at 10:14
v zadnjem času prebiram podarjene knjige, ki že par let ždijo na mojih policah in čakajo, da jih primem v roke.. na srečo nimajo roka trajanja.. :)

dobesedno požrla odličen roman bernharda schlinka - olga; fikcijska, a s pomenljivimi realističnimi vsebinami nabita življenjska zgodba, ki se sprehaja skozi zgodovinske dogodke - eden od zame najbolj vpadljivih je nemški genocid hererov v afriki med izvajanjem njihove kolonialne politike na prelomu stoletja (o čemer nisem vedela nič - so pa nemci leta 2015 priznali odgovornost za zdesetkanje tega ljudstva. a to ni osrednji motiv knjige).. več ne bom izdala.. schlink piše odlično (znan je zlasti po romanu bralec, vorleser, po katerem je bil posnet tudi film).. kratki, učinkoviti in dobro premišljeni stavki, ki sem pa tja navržejo kakšno fascinantno ubesedeno življenjsko modrost - da se ustaviš in zamisliš.

sledil je bizaren in težko odložljiv prvenec edouarda louisa, opraviti z eddyjem.. no, ni za vsakega, zame pač je.. kako odraščajoči sfeminizirani deček na zahojenem francoskem podeželju sprejema dejstvo, da je ujet v napačno telo.. da ga ne zanima fuzbal, da se iz njega norčujejo starši in se na njem izživljajo sadistični sošolci.. v pubertetniškem raziskovanju svoje spolnosti ugotovi, da mu deška telesa bolj dišijo od dekliških, a vseeno - da bi bil sprejet - poskuša na vse kriplje ostati "pravi dedec" in si prizadeva hodit s puncami.. rešitev zase usmeri v šolanje in gledališke dejavnosti v večjem mestu, kjer nima etiket.. res odličen in prav nič patetičen, z dobršno mero sarkazma in wtf scen zabeljen potopis po procesu zanikanja lastnih temeljnih vzgibov in kako je za nekatera okolja moteče, če si drugačen od norme - čeravno se jih to dejansko prav nič ne tiče..

zdej berem mojstrovino (zelo kontroverznega) curzia malaparteja - kaputt.. kaj več, ko preberem - samo toliko, da je precej krvoločen tekst, postavljen v čas druge svetovne vojne.. kaputt ist krieg..


se oprasicujem za oftopik :>
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Mar.2024 at 16:53
Polopoklip, si mrbit že začel Ukano?

Kot sem omenil je posebej zanimiva evolucija majorja Wolfa od oholega častnika zmagovite vojske, do ciničnega vojaka, ki ve, da je vojna izgubljena, a je vpet v mašinerijo ki melje naprej in iz katere ne more izstopiti. 
Poleg tega da se dogaja po naših krajih in je čeprav romanizirana, dovolj zvesta dogodkom, ki so se odvijali. Posebej napad na hotel Lovec je tako doživeto popisan, da sem imel more.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13.Mar.2024 at 19:03
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Kodrlajsasti piton teče odlično, se približujem polovici.
Letos na metaldays sm "skrbel" za enega lokalnega iglavca in vidu v živo kako si je stisnil v žilo po tem postopku, ki je opisan v knjigi.. ker je žličko zgubil si je skuhal na podnu pločevinke , dodal citronko v prahu in potegnil skozi filter čikov... sem spremljal spremembo razpoloženja... sem bil v nekem "raziskovanje z udeležbo" momentu, seveda samo s prisotnostjo, nism nič basal v žile.

Kakorkoli, pokomentiram knjigo, ko pridem do konca. 

Ravno obrnil na slušalkah Ilan Pappe, Genocide in Palestine. Sedaj prebiram na redditu poskuse diskreditacije. 

Ubistvu sm po tisti gnili izkušnji z Izraelci na busu najprej namesto da bi jih vse po vrsti sovražil.. šel v kontra smer.. nabral čtivo, poskusil razumeti, zakaj so takšni.. in nekako zapopadel njihov narativ.  Skoraj bi reku, da sem malo štokholmski sindrom s tem izvedel.. bolj kot sm se čez tole knjigo prebijal, bolj se m je tist narativ raztapljal,  pridobival pa sem ga predvsem iz tega kanala:



Ubistvu me fascinira kakšno moč imajo argumenti, da vodijo in vtirajo svojo pot.. če se le ne vzpostavi dovolj močan kontra argument... in si mislim.. pizda... isto sem vodljiv kot vse človeštvo... zato pa tako ljubim in cenim debatništvo. 

Malo ozadja: na Ilana Pappeja sem naletel na povabilo kolegice na bralni krožek, kjer se bo čitalo 10 myths of Israel istega avtorja.

Te knjige na audiable žal ni bilo, tako da sem zapopadel tisto drugo. Za krožek izbrano knjigo pa sem našel na amazonu za kindle, pa sem si jo dal na Speechify, dokler imam pitona odprtega. Zdej so še neki novi Beta glasovi, ki so še bolj človeški in je prav užitek poslušat, arsenal razpoložljivih vsebin sem povečal za 10x. 
Bi še koga tale bralni krožek mikal? 



Spomnem, če bi se kdo pridružil.. bralni krožek je jutri na FDV.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Mar.2024 at 13:38
Tale bralni krožek na FDV je prav super. Knjiga sicer nekako teče v ozadju za domačo nalogo, imamo pa zanimivo sestavo obiskovalcev, nekdo ki recimo dela na oddelku za integracijo etc... prejšnjič pa je imela predstavitev ena punca it umetnostne zgodovine, ki je prikazala kako so slikarski motivi zgodnjih židovskih naseljencev v Palestini z upodobljenjem narave tam pomagali sprožati nov val prihodov. 

Omenjenea je bila tudi knjiga Edvard W. Said - Orientalism, ki sem jo že snel na Audiable in pričenjam s poslušanjem. 
Na kindlu se mi izteka ŠŠorđič se vrača, sem si pa še s Speechify aplikacijo poslušal Jasmin Frelih - Ledeni možje in jo malo bolj razdelam v naslednjih komentarjih. Priporočam. 
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Mar.2024 at 10:17
Zjutraj odložil Đorđić se vrača (nadaljevanje Čefurji raus, 10 let kasneje)
Začela se je zelo zelo obetavno, prvih nekaj poglavij sem brisal solze, potem pa se pripovedništvo naglo poslabša.

V primerjavi s prvo je tudi mnogo bolj "čefurska", zajeten kos besedila je v tej popačeni srbohrvaščini, ki je bila v prvem delu dodana kot začimba. 

Kakšen izraz sem moral sneti iz slovarja, pa sem do neke mere odraščal ob tem jeziku. Bi ocenil da je za slovenske bralce, ki so manj fleksibilni v takšnem gnetenju sorodne slovanščine jezikovna pregrada skoraj previsoka, da bi jo lahko užili. 

Sem si označil en izsek kjer gre zelo grafično v opis prigod teh vojnih glav.. mi da mislit kaj se skriva pod tanko kožo civilizacije, takoj ko se vez miru pretrga in ugotoviš, da je v normalni populaciji moških, ki v normalnih časih hlinijo normalnost.. ubistvu recimo 20% posiljevalcev, takoj ko se zgodijo okoliščine, kjer nas ne veže več standardna paradigma zločina in kazni. 

Quote Mi smo vedeli, da Crnčević nabija, in smo se režali, samo potem je enkrat začel razlagat, kako so silovali male muslimanke v logoru, in je kazal, kako moraš žensko držat, da jo lahko siluješ. In model se je tako vživel, da se mu je kurac dvignil. Videl si, da si ne izmišljuje, samo noben si ga ni upal prekinit. Zaprl je oči in v svoji ludi glavi guzil muslimanko, eno lepo pa sladko malo, ki je imela ene petnajst let. Selma ji je bilo ime, in je ne morem pozabit. Vsakič me zvije, ko pomislim nanjo. Ker jo je Crnčević še enkrat posilil tam pred nami. Še šlic si je odpel pa si ga kao izvlekel pa govoril je z njo, da neka ona samo zatvori oči i uživa, pa take.


Pa še en luštn:

Quote Sto let sem rabil, da sem poštekal, da sem Srbin in da je Srbin v Visokom isto sranje kot čefur v Sloveniji. Isto sranje, drugo pakovanje. Samo da so se v Bosni čefurji pa Slovenci streljali med sabo, ne pa prcali z rodilniki pa dvojinami.



Tu sem našel še en blog, ki recenzira knjige.


Edited by frogstomp - 21.Mar.2024 at 10:27
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 101112

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,500 seconds.