Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - politika & stuff
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

politika & stuff

 Post Reply Post Reply Page  <1 538539540
Author
Message
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Mar.2024 at 16:10

meanwhile dnevni ruski A je to ... vse za carja Putlerja


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 354
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Mar.2024 at 08:17
Ok, očitno ste tule sami hudi poznavalci ruske zgodovine, tako da o tem se ne mislim prerekat. Ampak glede tega, da večina Rusov podpira Putina ... pa dejte mal razmislit ...
- konflikt v UKR ima že dolge korenine. Rusi jih poznajo bistveno bolje, kot pa mi, k nam 2022 ni bilo nič jasno, kaj se dogaja
- Zelenski je bil izvoljen z močno podporo pro-ruskih prebivalcev UKR, ker je obljubljal ravno to - spravo
- 2014 se je začela vojna in ukrajinsko teroriziranje vzhoda. Prebivalci Donbasa niso več imeli mirnih noči. 10 let je že tega. 
- Putin je očitno sprevidel, da se z zahodom ne da pogajati (dejstvo - sporazum Minsk 2 in izjave Merklove, Mitterranda)
- začne se posebna vojaška operacija
- zahod spet poseže v pogajanja in prepreči mir
- sankcije celotnega zahoda proti RU, ter močna podpora UKR
------------------------------------------------------------
In smo v 2024 na RU predsedniških volitvah. Dejstva:
Kljub vsem paketom sankcij je RU ekonomija močna. Prav tako gospodarstvo. Cene so nizke (sploh v primerjavi z zahodom), nobenega pomanjkanja. Dela je ogromno, nihče ne rabi bit nezaposlen. Kljub vsej pomoči zahoda je jasno, da bo RU slavila totalno vojaško zmago. Onu bodo narekovali pogoje za konec vojne. Ruska tehnika slavi, zahodnjaška gori (abramsi, challengerji v blatu, leo2, caesar havbice, patriot in IRIS sistemi ... ). Putin je zelo spoštovan voditelj po večini sveta. ZDA+pribočniki pač zdaleč ne predstavljajo vsega sveta. Primerjajte sprejem Bidna in Putina pri Savdijcih, ki so bili še nedolgo totalni zavezniki ZDA. Pa podporo Putinu po južni Ameriki, Afriki, Aziji - še posebej Kitajski. Poglejte odnos Putin-Xi-Modi. RU-Kitajska-Indija. Največja proizvajalka surovin na svetu-največja gospodarska sila na svetu ter največja ponudnica storitev na svetu. Povezava, ki bo narekovala prihodnost. 
Je kdo poslušal Putinove nagovore v zadnjem času? Govoril je o vlogi družin, o pomoči družinam z večimi otroki, o razvoju vzhoda države in nerazvitih regij ... medtem ko naši voditelji spreminjajo očeta in mati v starš1 in starš2. Kdo spremlja projekte, katerih se Rusija sedaj loteva ... hitre železnice, modernizacija, projekti v vesolju ...  
Torej kljub vsem pritiskom zahoda, Rusija slavi vojaško, ekonomsko, gospodarsko zmago. Prihodnost je svetla. Koga bi torej volil na predsedniških volitvah?

Gremo dalje... Kaj je danes tako slabega v RU, bi si povprečni Rus želel menjave oblasti (ja, to so mokre sanje zahoda)? Kaj kvasate o neki svobodi in demokraciji ... kdo pa to ima? A imamo mi? Izpod beograjskega škornja smo prišli pod bruseljskega. A mi sploh lahko volimo svoje vodje. Ne. Noben Evropejec ne voli Uršule Leyenove. To nam je vsiljeno. Tako kot vse drugo. Svobodno izražanje ... zaenkrat še. Ampak, a je kdo poslušal govor Ursule Leyen v Davosu? Boj proti dezinformacijam je prva prioriteta je rekla! Jasno, kaj so dezinformacije bodo povedali oni. Kaj se dogaja kmetom, kaj se vsiljuje vsem nam? Zakaj propadajo podjetja? Ali imamo mi neodvisne medije in objektivno poročanje?
A noben ne vidi, kako se EU spreminja iz gospodarsko-trgovske unije v nekakšno tehnokratsko diktaturo? Začelo se je že leta nazaj, ko zeliščarke niso smele več povedati, zakaj so kakšne rastline dobre.  EU -> 1984
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Mar.2024 at 08:29

ROFL LOLLOLLOLLOLLOLLOL
Kdo drug kot Hadi, spet neka selektivna natolcevanja in gledanja le z enega zornega kota, kot skozi mavrična očala. Big smile
Niti ne vem, če se splača karkoli komentirati, ker nima smisla.

Ruska vojska in njen režim je vpleten v doganja v Donbasu že vse od 2014 in ne šele od 2022. Tudi o dogajanju tam leta 2014 bi se dalo reči marsikaj in kdo je koga teroriziral.
Tale je pa sploh zmagovalna "Ruska tehnika slavi, zahodnjaška gori"  LOLLOLLOL Kot ne bi cel svet videl kako ruska tehnika slavno leti v zrak in koliko tisočev kosov jo je bilo že uničeno, nekaj česar ne moremo reči za "zahodnjaško", kajne? Wink Tu posadka v večini primerov preživi, če že pride do uničenja tanka.
In tudi o odnosu do Putlerja bi se dalo reči marsikaj. Kitajska je predvsem zelo pragmatična in si tudi slučajno ne želi (pre)močne Rusije. Enako velja za Indijo. To, da bi cenili Putlerja je pa sploh češnjica na torti. LOL
In ja, res, le kdo bi si želel živeti v manjši diktaturi... res čudno. LOLLOLLOLLOLLOLLOL

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 354
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Mar.2024 at 12:48
Ta prav se oglaša. Odgovor seveda v skladu s pričakovanji. 

Se strinjam glede komentiranja. Pustmo stat. 
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Mar.2024 at 19:12
Jaz osebno, bi kompleten libtard EU parlament, takoj zamenjal za enega SAMEGA voditelja s hrbtenico. Ja, enega. S hrbtenico. Diktatorja? Magar, boli me kurac. Ker naš ljubi EU-levaški-libtard-lgbtq-fagerski-zeleno prehodni-parlament, ni vreden pol umetne pičke, enega trans pedra, ki se še ni odločil o svoji (spolni) identiteti.

Rusi že vejo zakaj imajo Putina. Mi, tukaj v Evropi, bi se morali raje zamisliti nad svojo lastno prihodnostjo? Namesto tega, se raje moralizira o tem, kako je vse narobe v Rusiji. Počistimo raje pred svojim pragom, predvsem pa pred svojimi MEJAMI. Dokler bo edino gonilo pohlep in zgrešene vrednote, ki se jih masovno propagira v zahodnem svetu, smo obsojeni na propad. PIKA. 


Edited by lord infernus - 19.Mar.2024 at 19:12
Tough times create tough men. Tough men create easy times. Easy times create weak men. Weak men create tough times.
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 177
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Mar.2024 at 23:50
Ker je bilo ze omenjeno zdravstvo, lahko bi se zgledovali po tem v Slo. https://preiskovalno.si/clanek/objavljamo-place-nemskih-zdravnikov-1267173 Drugace pa stavka zdravnikov v Slo. deluje ze kot "izsiljevanje" na plecih pacientov ... ze brez stavke so slabe izkusnje z zdravstvom, nisem edini primer, svoje zgodbe tu ne bom opisovala, sem ze objavila bliznjico do videa v drugi diskusiji ... sem pa morala preglede pri privatniku placati sama, ker nisem dobila napotnice, mi je pa ravno tako spregledal poskodbe na rtg in mi jih priznal sele leta po tem, ko sem bila z napotnico poslana k njemu ... Imam razloge, da menim, da je nujno ohraniti javno zdravstvo in dvigniti kvaliteto storitev ter poskrbeti za varnost.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11752
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Mar.2024 at 07:48
Originally posted by lord infernus lord infernus wrote:

Jaz osebno, bi kompleten libtard EU parlament, takoj zamenjal za enega SAMEGA voditelja s hrbtenico. Ja, enega. S hrbtenico. Diktatorja? Magar, boli me kurac. Ker naš ljubi EU-levaški-libtard-lgbtq-fagerski-zeleno prehodni-parlament, ni vreden pol umetne pičke, enega trans pedra, ki se še ni odločil o svoji (spolni) identiteti.

Rusi že vejo zakaj imajo Putina. Mi, tukaj v Evropi, bi se morali raje zamisliti nad svojo lastno prihodnostjo? Namesto tega, se raje moralizira o tem, kako je vse narobe v Rusiji. Počistimo raje pred svojim pragom, predvsem pa pred svojimi MEJAMI. Dokler bo edino gonilo pohlep in zgrešene vrednote, ki se jih masovno propagira v zahodnem svetu, smo obsojeni na propad. PIKA. 


Ne.
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Mar.2024 at 17:33
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Originally posted by lord infernus lord infernus wrote:

Jaz osebno, bi kompleten libtard EU parlament, takoj zamenjal za enega SAMEGA voditelja s hrbtenico. Ja, enega. S hrbtenico. Diktatorja? Magar, boli me kurac. Ker naš ljubi EU-levaški-libtard-lgbtq-fagerski-zeleno prehodni-parlament, ni vreden pol umetne pičke, enega trans pedra, ki se še ni odločil o svoji (spolni) identiteti.

Rusi že vejo zakaj imajo Putina. Mi, tukaj v Evropi, bi se morali raje zamisliti nad svojo lastno prihodnostjo? Namesto tega, se raje moralizira o tem, kako je vse narobe v Rusiji. Počistimo raje pred svojim pragom, predvsem pa pred svojimi MEJAMI. Dokler bo edino gonilo pohlep in zgrešene vrednote, ki se jih masovno propagira v zahodnem svetu, smo obsojeni na propad. PIKA. 


Ne.

Kaj ne? Samo en suhoparen "nejček"?! Daj se malo bolj razpiši lejga, nismo te takšnega vajeni... :D
Tough times create tough men. Tough men create easy times. Easy times create weak men. Weak men create tough times.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Mar.2024 at 14:22

Putlerjeva KGB po starem... poskušajo zvaliti krivdo za napad v Moskvi na Ukrajino, potem ko palček cel dan ni mogel nagovoriti sorodnikov žrtev. Kar nekaj indicev je, da je KGB vsaj vedela za napad, če ga ni že sama naročila. Zanimivo, da tisti dan varnostniki niso opravljali svojega dela na koncertu, nobene torbe niso pregledali, tudi nobenega varnostnika ni med žrtvami, vsi so izginili, kot bi jih ne bilo tam.
In potem naj bi teroristi iz Moskve bežali v smeri Ukrajine, ki je oddaljena preko 400 km, in to v kratki majici. Ok, teoretično je vse mogoče... Smile
Heh, in policija je bila nastanjena samo čez cesto od prizorišča, a so potrebovali več kot eno uro, da so se pripeljali... Rusi, pač?

Daesh sedaj že grozi Putlerju z novimi napadi, ko so zaokrožili posnetki mučenja ujetih teroristov (eden z el. žicami na intimnih predelih, drugemu je vojak odrezal uho in ga prisilil, da ga je pojedel itd.)


Ampak kriva je pa Ukrajina. Clown




Edited by Poli - 25.Mar.2024 at 20:07
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27.Mar.2024 at 11:57

RuZZi so res šalabajzerji v teh svojih prevarah... LOL


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28.Mar.2024 at 16:12
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 177
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Mar.2024 at 12:50

In sedaj se Jansisti dobre delajo s shodi za uskladitev pokojnin, ce bi bili kaksni drugacni shodi bi se sla, tako pa bi imela samo sranje s kom, ce bi sla s transparentom za teh 25% ... lahko bi sedanja vlada ta procent popravila, ne pa da se hvalijo z najvisjo uskladitvijo pokojnin od osamosvojitve, saj je bila tudi najvisja inflacija ...


Edited by V1981 - 31.Mar.2024 at 12:56
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Apr.2024 at 12:40

Dober članek generalmajorja slovenske vojske Mihe Škerbinca, ki trenutno dela v Evropskem centru za varnostne študije George C. Marshall v Nemčiji. Članek zna biti zanimiv in informativen tudi za vse, ki jih vojna v Ukrajini sicer v osnovi ne zanima "razkriva pravi cilj vojne v Ukrajini ter Kitajske in Rusije."
Me je pa presenetilo, da so članek objavili v naši Reviji Obramba, ki je znana po proruskih stališčih, ki jih mestoma niti ne skriva (npr. že nekaj strani za člankom je objavljeno mnenje, ki je skoraj diametralno nasprotno nekaterim informacijam iz članka in ki je res... klovnovsko rusko LOL).

Ukrajina bo spremenila Evropo ... ali pa bo ta zatonila


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 354
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Apr.2024 at 14:08
A dej no ... piše o vojni izčrpavanja. A ne boš nič oporekal ... tako kot si meni?

Sicer pa ... dve strani sem še uspel prebrat ... potem pa me je minilo. Kake ma tip ... svetopisemski boj dobrega proti zlu. Demokracija, vladavina prava ... 
A ni govora o Ukrajini ... že prek konfliktom najbolj skorumpirani državi po vseh statistikah v Evropi? A on ve, da je npr. Zelenskemu konec marca potekel predsedniški mandat? In da komik noče razpisat volitev ... torej je sedaj avtomatsko sam postal diktatorski samodržec? In potem citira Scholza ... mislim ... Scholza! Ajooo. Škoda, da ni še 360 Berbockove. 
BTW, UKR ne bo v NATU. Ne bo.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Apr.2024 at 17:01

Mogoče pa bi si vseeno vzel čas in prebral več kot le dve strani... LOL

A ni RuZZija tudi v Evropi in je bolj korumpirana kot njen nekdanji satelit, Ukrajina? In Ukrajina je trenutno v vojni in se ne gre teh zlaganih šarad s kvazi volitavami na vojnem območju tako kot RuZZija. Bo pa zanimivo, ko bo zares imeli volitve, za predsednika mislim. Če se bo Zalužni res potegoval za mandat, ker je v principu bolj priljubljen kot Zelenski. No, v RuZZiji bi letel skozi okno ali po nesreči spil čaj s polonijem. LOL


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Apr.2024 at 08:23

še en Rus, ki je prišel v Ukrajino denacificirat... to je možakar na levi, da ne bo pomote LOL


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 177
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Apr.2024 at 03:25
Dejstvo je, da so domobranci sodelovali z nacisti, tretjim rajhom in delovali proti Sloveniji in nihce me ne bo preprical v nasprotno. Ce nas ne bi partizani osvobodili, najbrz ne bi imeli svoje drzave, vprasanje, ce bi sploh obstajali.

Sedaj ne vem, ce je to res, je pa krst res nasilje nad otrokom, odskodnino pa bi morala placati cerkev in ne drzava.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Apr.2024 at 07:34

V deželi prežeti s korupcijo tudi "policija" ni varna. Policija v Rusiji je mafija znotraj mafije in včasih se komu spinpa in jo požgečka, ker ima dovolj njenega izsiljevanja, vseeno ali gre za civiliste ali vojsko.

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8490
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Apr.2024 at 19:07
Originally posted by Poli Poli wrote:


V deželi prežeti s korupcijo tudi "policija" ni varna. 


Ko sem prebral tale stavek sem mislil, da si malo prešaltal na Slovenijo LOL
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4863
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Apr.2024 at 21:10
Originally posted by V1981 V1981 wrote:

Sedaj ne vem, ce je to res, je pa krst res nasilje nad otrokom, odskodnino pa bi morala placati cerkev in ne drzava.

Sicer cerkve kaj preveč ne maram, ker se večina vej ukvatja z zbiranjem denarja namesto s tistim kar piše b bibliji, ampak vseeno. Zakaj bi plačevala odškodnino? Kar poznam ljudi, ki so krščeni, jih ni cerkev prisilila v to. Starši so jih (nekaj zato, da ne bojo babice sitne, nekaj zato ker se jim je to zdelo prav, nekaj zato, da jih ostali ne bi čudno gledali). 

Cerkev pač naredi kar je za svoj biznis dobro.

Ko se nekdo ubije, ker je  divjal z motorjem, tudi ne grejo tožit Kawasakija... sam se je usedel na motor in ga gonu... do konca.


 


MacGyver je zakon!
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 177
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Apr.2024 at 04:01
Cerkev promovira krst kot nujen in preprica vernike v to in potem zacnejo zaslepljeno razmisljati, da brez tega ne gre, da je to del vere.

Biblijo sem pa sicer prebrala, staro in novo zavezo - v daljsi obliki - in moram povedati, da sem bila razocarana in sokirana, zagovarjanje nasilja, krivic, krvnega mascevanja, nekriticnost do vojnih stanj, nagovarjanje k sovrastvu, nestrpnosti itd., zgalne daritve ... Biblija ne uci kaj dosti dobrega ... Jezus je sicer naredil krscanstvo malo bolj humano, vendar se vedno to ni, ni to neka omembe vredna duhovna knjiga, upam da ne bo kdo uzaljen. Ljudje, ki so kristjani, kar jih poznam, razmisljajo bolj pozitivno, miroljubno, z manj predsodki ... kot pa Biblija uci.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4863
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Apr.2024 at 05:06
Cerkev promovira svoj biznis. Ravnotako kot samsung promovira svoj novi telefon s super kamero brez katere ne moreš nadaljevat svojega življenja. Je pa na koncu stvar posameznika ali se bo odločil za to ali ne. Oziroma v primeru krsta je stvar staršev ali se bojo odločili za to ali ne. 
MacGyver je zakon!
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4863
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Apr.2024 at 05:16
Kar se pa tiče Biblije je pa po mojem tako: vsak si jo interpretira tako kot želi. Ti si videla tako, jaz glih kontra. Podobno kot zgodba o rdeči kapici. Za nekatere je lovec junak, ki je rešil rdečo kapico, za druge je mučitelj živali, ki je volku napolnil trebuh s kamni in ga pustil utoniti v vodnjaku.

Odvisno od tega kaj verjameš oz. kaj hočeš verjet.

MacGyver je zakon!
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Apr.2024 at 07:18
Originally posted by devlin devlin wrote:

Originally posted by Poli Poli wrote:


V deželi prežeti s korupcijo tudi "policija" ni varna. 


Ko sem prebral tale stavek sem mislil, da si malo prešaltal na Slovenijo LOL
Pri nas vseeno še ni tako hudo, da bi policija delala zasede in nato izterjevala nek denar od ljudi na cestah (brez prekrškov posredi), ker bi bili preslabo plačani ali pa samo zato, ker imajo značko in pištolo. Aja, saj pri nas delajo zasede z radarji in nato kasirajo, ampak saj nisi tega mislil, kajne. Wink
Že v ex-Yu državah je precej drugače, tam veš, da te policija proba ocolati, pa če si kriv ali ne, v 90-ih (po vojni) je bilo še slabše. 

Hm, po drugi strani ti bo kalimero rekel, da je bilo tudi pri nas tako (kadar ni bil on na ablasti, Smolnikar press) LOLLOLLOLLOLLOLLOLLOL


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 177
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Apr.2024 at 12:18
Mitja M. J., no krsta ne mores ravno primerjati s telefonom, ali pa z motorjem. Moralo bi biti tako, da je otrok star vsaj 15 let, da se odloci se bo krstil ali ne, ko ze bolj razume vse skupaj in si ze zacne ustvarjati neko prepricanje. Vera je nekaj drugega, kot je telefon, ljudje so prav verni v krst, kot so istlamisti v obrezovanje tudi, ceprav obrezovanje je se hujse.

Ne vem kaksen primer bi dala, ni prav da Biblija zagovarja npr., da ce se ti zameri ena zenska, da ubijes bratranca ali mamo te zenske in podobno. Da Bog prav zahteva zgalne daritve, da Mojzes pobije 40 000 ljudi, ker zacnejo castiti sveto kravo, da bog zahteva smrt novorojencev Egipta in pri tem se oznaci vrata s krvjo jagenj. Sedaj me je spomin na navedbe ze zapustil, imas pa taksne primere ipd. in suzenjstvo https://www.youtube.com/watch?v=xpsKAZlWRnA - to imam glih shranjeno, drugega nimam, mislim, da to ni samo stvar interpretacije, ampak nekaj kar Biblija navaja kot neka dejstva. Verjames v ploscato Zemljo? To mi je glih vceraj en govoril, da Bibljija zagovarja, ne vem, jaz se ne spomnim zapisa o ploscati Zemlji.


Edited by V1981 - 11.Apr.2024 at 12:26
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4863
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Apr.2024 at 13:25
@V1981

malo sva se oddaljila od izvorne tematike. Bilo je rečeno, da bi morala cerkev plačat odškodnino zaradi krščenja.

Še vedno ne vem zakaj? Sej ni nobenga župnik za roko v cerkev vlekel in ga na silo krstil. Starši so sami pripeljali otroka v cerkev. 

Kar se pa biblije tiče, so tisti zapisi, ki jih ti navajaš vzeti iz drugega časovnega obdobja. To opisuje ljudi pred tisočimi leti. Moramo se zavedat, da je bil to praktično drugi svet. Da ne govorimo o tem, da je dosti biblijskih zapisov pisanih v prenesenem pomenu in da je potrebno prebrat celoto ne pa jemat delčke iz knjig in se na njih obešat.

Kot sem že zapisal, odvisno je od bralca. Vsake oči imajo svojga malerja. Lahko si razlagaš tako, lahko pa vidiš zgodbo kot celoto. Jaz v veliko biblijskih knjigah vidim vzpon povprečnega človeka, ki mu oblast zmrači um in posledično propade. V bibliji je veliko knjig prav s to tematiko. In če znaš razbrat sporočilo, ki ti ga zgodba daje si lahko korak bližje temu, da se mogoče ne pokvariš. Mogoče pa ne... kakor kdo oz. kakor za koga.
MacGyver je zakon!
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 177
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Apr.2024 at 14:36
Starsi, zaradi tega kar jih cerkev uci verjamejo, da je krst nuja. Kdo pa bi placal odskodnino, ce ne cerkev, saj je cerkev izvajalec, starsi?
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4863
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Apr.2024 at 15:02
Vsak ima svojo glavo in je odgovoren za svoja dejanja. Če so si pustili oprat možgane, so si jih. In spet so sami pripeljali otroka in ga dali krstit. Imeli so možnost ali da, ali ne. 

Zakaj me moji starši niso krstili? Ker so se sami tako odličili. Od sošolcev starši so na primer imeli identične možnosti in se odločili drugače. Sami so se. Nihče jih ni prisilil v to. Niti družba jih ne bi krivo gledala, če bi se odločili drugače.

Cerkev (vsaj večina) je biznis. In to jim že mnooogo let zelo dobro laufa. Niso pa oni krivi, če jim folk nosi denar. 
MacGyver je zakon!
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 177
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11.Apr.2024 at 19:49
Eni verni ljudje pac navezujejo cerkev na vero. Bi pa morala cerkev vsaj placevati davke in biti popolnoma locena od drzave, vracanje gozdov cerkvi tudi ni smiselno, saj si je le ta imetje v zgodovini pridobila na krvav nacin in z izkoriscanjem ljudi.

Mene niso krstili, ker so ateisti. Ni prav, da se stars v imenu dojencka lahko odloci za krst in cerkev bi morala to navado opustiti in dopuscati krst sele pri npr. 15ih letih, ko je otrok ze malo razgledan in se ze dokaj samostojno odloca o prepricanju.

Oce se je sicer, zaradi mene, enih 5 let pred smrtjo zacel zanimati za satanizem in telemo ... jaz sem ga spoznala z Indorg, on pa mene z enim iz O.t.o. in z nekaj venomskih satanistov.


Edited by V1981 - 11.Apr.2024 at 20:04
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11752
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Apr.2024 at 11:40
Tale debata je precej gosto posejana z Rusko-Ukrainskim konfliktom, skoraj nič pa o Izraelu, ki zdaj iziva tudi po okolici. Zdaj se je v vojno vmešal Iran s povračili za napad na veleposlaništvo, spet pa se obeta blokada Tiranske ožine, kar je že '67 vojno zanetilo. Ameriški orel že razpenja krila.. Tole bo še sranje...
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11313
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14.Apr.2024 at 13:21

Kriminalec Bibi si le tako lahko podaljšuje svoje politično življenje, da podaljšuje morijo v Gazi (plus neti še na Zahodnem bregu) medtem, ko redno izziva po okolici, potem se pa kao samo brani. Gnida je pokončana, ko se tole v Gazi enkrat stabilizira (kolikor toliko).
Iran ima precej masla na glavi, a doslej je vse bolj kot ne urejal prek svojih proksijev v okolici, Israhell medtem redno napada po Siriji, že vsa leta (vmes so jim enega F-16 uspeli celo sestreliti, vprašanje a samo sirska vojska ali s pomočjo Rusov).

Bi pa znalo prerasti v večje/veliko sranje, vprašanje tudi, komu to najbolj ustreza.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 538539540

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 2,125 seconds.