Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - politika & stuff
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

politika & stuff

 Post Reply Post Reply Page  <1 538539540
Author
Message
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18.Mar.2024 at 16:10

meanwhile dnevni ruski A je to ... vse za carja Putlerja


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 353
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Mar.2024 at 08:17
Ok, očitno ste tule sami hudi poznavalci ruske zgodovine, tako da o tem se ne mislim prerekat. Ampak glede tega, da večina Rusov podpira Putina ... pa dejte mal razmislit ...
- konflikt v UKR ima že dolge korenine. Rusi jih poznajo bistveno bolje, kot pa mi, k nam 2022 ni bilo nič jasno, kaj se dogaja
- Zelenski je bil izvoljen z močno podporo pro-ruskih prebivalcev UKR, ker je obljubljal ravno to - spravo
- 2014 se je začela vojna in ukrajinsko teroriziranje vzhoda. Prebivalci Donbasa niso več imeli mirnih noči. 10 let je že tega. 
- Putin je očitno sprevidel, da se z zahodom ne da pogajati (dejstvo - sporazum Minsk 2 in izjave Merklove, Mitterranda)
- začne se posebna vojaška operacija
- zahod spet poseže v pogajanja in prepreči mir
- sankcije celotnega zahoda proti RU, ter močna podpora UKR
------------------------------------------------------------
In smo v 2024 na RU predsedniških volitvah. Dejstva:
Kljub vsem paketom sankcij je RU ekonomija močna. Prav tako gospodarstvo. Cene so nizke (sploh v primerjavi z zahodom), nobenega pomanjkanja. Dela je ogromno, nihče ne rabi bit nezaposlen. Kljub vsej pomoči zahoda je jasno, da bo RU slavila totalno vojaško zmago. Onu bodo narekovali pogoje za konec vojne. Ruska tehnika slavi, zahodnjaška gori (abramsi, challengerji v blatu, leo2, caesar havbice, patriot in IRIS sistemi ... ). Putin je zelo spoštovan voditelj po večini sveta. ZDA+pribočniki pač zdaleč ne predstavljajo vsega sveta. Primerjajte sprejem Bidna in Putina pri Savdijcih, ki so bili še nedolgo totalni zavezniki ZDA. Pa podporo Putinu po južni Ameriki, Afriki, Aziji - še posebej Kitajski. Poglejte odnos Putin-Xi-Modi. RU-Kitajska-Indija. Največja proizvajalka surovin na svetu-največja gospodarska sila na svetu ter največja ponudnica storitev na svetu. Povezava, ki bo narekovala prihodnost. 
Je kdo poslušal Putinove nagovore v zadnjem času? Govoril je o vlogi družin, o pomoči družinam z večimi otroki, o razvoju vzhoda države in nerazvitih regij ... medtem ko naši voditelji spreminjajo očeta in mati v starš1 in starš2. Kdo spremlja projekte, katerih se Rusija sedaj loteva ... hitre železnice, modernizacija, projekti v vesolju ...  
Torej kljub vsem pritiskom zahoda, Rusija slavi vojaško, ekonomsko, gospodarsko zmago. Prihodnost je svetla. Koga bi torej volil na predsedniških volitvah?

Gremo dalje... Kaj je danes tako slabega v RU, bi si povprečni Rus želel menjave oblasti (ja, to so mokre sanje zahoda)? Kaj kvasate o neki svobodi in demokraciji ... kdo pa to ima? A imamo mi? Izpod beograjskega škornja smo prišli pod bruseljskega. A mi sploh lahko volimo svoje vodje. Ne. Noben Evropejec ne voli Uršule Leyenove. To nam je vsiljeno. Tako kot vse drugo. Svobodno izražanje ... zaenkrat še. Ampak, a je kdo poslušal govor Ursule Leyen v Davosu? Boj proti dezinformacijam je prva prioriteta je rekla! Jasno, kaj so dezinformacije bodo povedali oni. Kaj se dogaja kmetom, kaj se vsiljuje vsem nam? Zakaj propadajo podjetja? Ali imamo mi neodvisne medije in objektivno poročanje?
A noben ne vidi, kako se EU spreminja iz gospodarsko-trgovske unije v nekakšno tehnokratsko diktaturo? Začelo se je že leta nazaj, ko zeliščarke niso smele več povedati, zakaj so kakšne rastline dobre.  EU -> 1984
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Mar.2024 at 08:29

ROFL LOLLOLLOLLOLLOLLOL
Kdo drug kot Hadi, spet neka selektivna natolcevanja in gledanja le z enega zornega kota, kot skozi mavrična očala. Big smile
Niti ne vem, če se splača karkoli komentirati, ker nima smisla.

Ruska vojska in njen režim je vpleten v doganja v Donbasu že vse od 2014 in ne šele od 2022. Tudi o dogajanju tam leta 2014 bi se dalo reči marsikaj in kdo je koga teroriziral.
Tale je pa sploh zmagovalna "Ruska tehnika slavi, zahodnjaška gori"  LOLLOLLOL Kot ne bi cel svet videl kako ruska tehnika slavno leti v zrak in koliko tisočev kosov jo je bilo že uničeno, nekaj česar ne moremo reči za "zahodnjaško", kajne? Wink Tu posadka v večini primerov preživi, če že pride do uničenja tanka.
In tudi o odnosu do Putlerja bi se dalo reči marsikaj. Kitajska je predvsem zelo pragmatična in si tudi slučajno ne želi (pre)močne Rusije. Enako velja za Indijo. To, da bi cenili Putlerja je pa sploh češnjica na torti. LOL
In ja, res, le kdo bi si želel živeti v manjši diktaturi... res čudno. LOLLOLLOLLOLLOLLOL

Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Haderach View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 26.Mar.2008
Status: Offline
Points: 353
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Haderach Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Mar.2024 at 12:48
Ta prav se oglaša. Odgovor seveda v skladu s pričakovanji. 

Se strinjam glede komentiranja. Pustmo stat. 
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Mar.2024 at 19:12
Jaz osebno, bi kompleten libtard EU parlament, takoj zamenjal za enega SAMEGA voditelja s hrbtenico. Ja, enega. S hrbtenico. Diktatorja? Magar, boli me kurac. Ker naš ljubi EU-levaški-libtard-lgbtq-fagerski-zeleno prehodni-parlament, ni vreden pol umetne pičke, enega trans pedra, ki se še ni odločil o svoji (spolni) identiteti.

Rusi že vejo zakaj imajo Putina. Mi, tukaj v Evropi, bi se morali raje zamisliti nad svojo lastno prihodnostjo? Namesto tega, se raje moralizira o tem, kako je vse narobe v Rusiji. Počistimo raje pred svojim pragom, predvsem pa pred svojimi MEJAMI. Dokler bo edino gonilo pohlep in zgrešene vrednote, ki se jih masovno propagira v zahodnem svetu, smo obsojeni na propad. PIKA. 


Edited by lord infernus - 19.Mar.2024 at 19:12
Tough times create tough men. Tough men create easy times. Easy times create weak men. Weak men create tough times.
Back to Top
V1981 View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 31.Oct.2019
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 165
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote V1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Mar.2024 at 23:50
Ker je bilo ze omenjeno zdravstvo, lahko bi se zgledovali po tem v Slo. https://preiskovalno.si/clanek/objavljamo-place-nemskih-zdravnikov-1267173 Drugace pa stavka zdravnikov v Slo. deluje ze kot "izsiljevanje" na plecih pacientov ... ze brez stavke so slabe izkusnje z zdravstvom, nisem edini primer, svoje zgodbe tu ne bom opisovala, sem ze objavila bliznjico do videa v drugi diskusiji ... sem pa morala preglede pri privatniku placati sama, ker nisem dobila napotnice, mi je pa ravno tako spregledal poskodbe na rtg in mi jih priznal sele leta po tem, ko sem bila z napotnico poslana k njemu ... Imam razloge, da menim, da je nujno ohraniti javno zdravstvo in dvigniti kvaliteto storitev ter poskrbeti za varnost.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Mar.2024 at 07:48
Originally posted by lord infernus lord infernus wrote:

Jaz osebno, bi kompleten libtard EU parlament, takoj zamenjal za enega SAMEGA voditelja s hrbtenico. Ja, enega. S hrbtenico. Diktatorja? Magar, boli me kurac. Ker naš ljubi EU-levaški-libtard-lgbtq-fagerski-zeleno prehodni-parlament, ni vreden pol umetne pičke, enega trans pedra, ki se še ni odločil o svoji (spolni) identiteti.

Rusi že vejo zakaj imajo Putina. Mi, tukaj v Evropi, bi se morali raje zamisliti nad svojo lastno prihodnostjo? Namesto tega, se raje moralizira o tem, kako je vse narobe v Rusiji. Počistimo raje pred svojim pragom, predvsem pa pred svojimi MEJAMI. Dokler bo edino gonilo pohlep in zgrešene vrednote, ki se jih masovno propagira v zahodnem svetu, smo obsojeni na propad. PIKA. 


Ne.
Back to Top
lord infernus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24.Mar.2008
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1796
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lord infernus Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20.Mar.2024 at 17:33
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Originally posted by lord infernus lord infernus wrote:

Jaz osebno, bi kompleten libtard EU parlament, takoj zamenjal za enega SAMEGA voditelja s hrbtenico. Ja, enega. S hrbtenico. Diktatorja? Magar, boli me kurac. Ker naš ljubi EU-levaški-libtard-lgbtq-fagerski-zeleno prehodni-parlament, ni vreden pol umetne pičke, enega trans pedra, ki se še ni odločil o svoji (spolni) identiteti.

Rusi že vejo zakaj imajo Putina. Mi, tukaj v Evropi, bi se morali raje zamisliti nad svojo lastno prihodnostjo? Namesto tega, se raje moralizira o tem, kako je vse narobe v Rusiji. Počistimo raje pred svojim pragom, predvsem pa pred svojimi MEJAMI. Dokler bo edino gonilo pohlep in zgrešene vrednote, ki se jih masovno propagira v zahodnem svetu, smo obsojeni na propad. PIKA. 


Ne.

Kaj ne? Samo en suhoparen "nejček"?! Daj se malo bolj razpiši lejga, nismo te takšnega vajeni... :D
Tough times create tough men. Tough men create easy times. Easy times create weak men. Weak men create tough times.
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25.Mar.2024 at 14:22

Putlerjeva KGB po starem... poskušajo zvaliti krivdo za napad v Moskvi na Ukrajino, potem ko palček cel dan ni mogel nagovoriti sorodnikov žrtev. Kar nekaj indicev je, da je KGB vsaj vedela za napad, če ga ni že sama naročila. Zanimivo, da tisti dan varnostniki niso opravljali svojega dela na koncertu, nobene torbe niso pregledali, tudi nobenega varnostnika ni med žrtvami, vsi so izginili, kot bi jih ne bilo tam.
In potem naj bi teroristi iz Moskve bežali v smeri Ukrajine, ki je oddaljena preko 400 km, in to v kratki majici. Ok, teoretično je vse mogoče... Smile
Heh, in policija je bila nastanjena samo čez cesto od prizorišča, a so potrebovali več kot eno uro, da so se pripeljali... Rusi, pač?

Daesh sedaj že grozi Putlerju z novimi napadi, ko so zaokrožili posnetki mučenja ujetih teroristov (eden z el. žicami na intimnih predelih, drugemu je vojak odrezal uho in ga prisilil, da ga je pojedel itd.)


Ampak kriva je pa Ukrajina. Clown




Edited by Poli - 25.Mar.2024 at 20:07
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: Yesterday at 11:57

RuZZi so res šalabajzerji v teh svojih prevarah... LOL


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 3 hours 5 minutes ago at 16:12
Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 538539540

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 1,875 seconds.