Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Ostalo
  New Posts New Posts RSS Feed - ZeitGeist
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

ZeitGeist

 Post Reply Post Reply Page  <1 161162163
Author
Message
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 09:53
Zanimivo - ko sem 3 leta nazaj pršou do teh idej, nisem na to temo našel skoraj ničesar, oz. zelo malo materiala. 
Sedaj vedno znova najdevam material na to temo. Še ne samo to. Tisoče let nazaj so o tem razpravljali Gnostiki. Se ne strinjam 100% z Gnosticizmom. Tista dualnost : material = bad vs spirit = good se mi zdi naivna. 
Niti se ne strinjam nujno z vsem, kar je tule napisanega [oz prebranega], ampak bistvo mi je zelo blizu v smislu, da sem sam prišel na podlagi logike do zelo podobnih idej : 

Secrets Of Our Reality Revealed [Prison Planet] : https://youtu.be/YuJOq32cy3s?si=TGfMKDlLVUxC6k_T
Our Reality Is A Hell Simulation [Reincarnation Trap] : https://youtu.be/NcMY6Lo6--8?si=XZsRNZknQZfE4gVB

Kr na 4chanu folk takšne prbija :D 
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 09:58
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Nevem kam bi tole fliknil, recimo da nekam, kjer smo se znal okol vremena užgat.. 
Burning man 2023 v puščavi - letos v poplavi.

Tvoj point pa je? Kaj točno? 

Da moramo sedaj jesti ščurke in nam je potrebno prepovedati uporabo osebnih vozil? 
Med tem, ko se miljarderski ogljični klub fura okol s privat reaktivci?
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 15:17
Originally posted by Heml Heml wrote:

Me veseli, da si se ugasnil, ker me ne interesira komunikacija z bebcem, ki se mu ne ljubi vzeti časa, da bi si stvar podorobno pogledal, a kljub temu čuti neusahljivo željo po modrovanju o stvareh, o katerih nima pojma. 

Ma daj no, prav uživaš, kako naj te človek sploh jemlje resno, če spuščaš take dyzizme ves čas?Smile

Pa nekaj me zanima mr. fi(zi)kus, k glih obvladaš, kako antigravitacijski pogon pomaga prečiti razdalje v vesolju?
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11724
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 15:39
Originally posted by Heml Heml wrote:

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Nevem kam bi tole fliknil, recimo da nekam, kjer smo se znal okol vremena užgat.. 
Burning man 2023 v puščavi - letos v poplavi.

Tvoj point pa je? Kaj točno? 

Da moramo sedaj jesti ščurke in nam je potrebno prepovedati uporabo osebnih vozil? 
Med tem, ko se miljarderski ogljični klub fura okol s privat reaktivci?


ne. kva? :D kako si iz dežja v puščavi na to... a ja, štekam. ne ne, obdrži svoj avto.
mogoče sm pa hotu povedat, da so jim naredili vreme?

no, tudi ne. zgolj to, da je kr besno vse skupaj, kar se tiče temperatur in padavin letos. in da zna bit hujše v prihodnje. al gore se fajn muza zdele.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 16:20
Saj zrak sam in temperature niti niso tak problem, problem je zakisanost oceanov, ki je bila nazadnje taka pred enim od velikih izumrtij in da je ni variante, da bi to popravili. Slabo kaže.
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 16:50
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Originally posted by Heml Heml wrote:

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Nevem kam bi tole fliknil, recimo da nekam, kjer smo se znal okol vremena užgat.. 
Burning man 2023 v puščavi - letos v poplavi.

Tvoj point pa je? Kaj točno? 

Da moramo sedaj jesti ščurke in nam je potrebno prepovedati uporabo osebnih vozil? 
Med tem, ko se miljarderski ogljični klub fura okol s privat reaktivci?


ne. kva? :D kako si iz dežja v puščavi na to... a ja, štekam. ne ne, obdrži svoj avto.
mogoče sm pa hotu povedat, da so jim naredili vreme?

no, tudi ne. zgolj to, da je kr besno vse skupaj, kar se tiče temperatur in padavin letos. in da zna bit hujše v prihodnje. al gore se fajn muza zdele.


Frogi pravi : "NE", pol v naslednjem odstavku reče "DA" Big smile LOL

Mislil si na podnebne spremembe, kajneda? In kakšne so vaše tvoje predlagane rešitve?

Saj niso naslednje, ne? 

- prehranjevanje z insekti
- ukinitev vozil na fosilna goriva [in to seveda samo privat lastnikom]
- ogljični davki

Al Gore se muza? Al gore je dejal, da je "ACCORDING TO EXPERTS" nekih 75% vrjetnost, da bi naj do nekih 2014 na Arktiki ne bilo več ledu. LOL  Neki v tem stilu. Mism, da je reku to leta 2009. Imaš nekaj postov nazaj točne podatke, kdaj je rekel in do kdaj bi naj se stopil led in kakšna bi naj bila "vrjetnost" po mnenju "STROKOVNJAKOV". 
Čemu se muza? Svojemu laganju in zavajanju, ali dejstvu, da se valja na miljardah in okrog prevaža z reaktivci? Ali se morda muza temu, da ga pol takšni oprani NPCji, kot sta ti in Beblin še častite, med tem ko vas nateguje? Big smile

je pa zanimivo, ne? Osebni avti so problem, ne pa letalski promet! LOL Nit recimo kakšne ameriške letalonosilke s svojimi reaktivci in tako dalje. Ne, ne - problem so naši avti in hrana! 

Un Burning Man je en hipijevski šitfest. 
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 16:51
Originally posted by devlin devlin wrote:

Saj zrak sam in temperature niti niso tak problem, problem je zakisanost oceanov, ki je bila nazadnje taka pred enim od velikih izumrtij in da je ni variante, da bi to popravili. Slabo kaže.

A takrat so bli tud osebni avtomobili problem in njihovi izpusti? LOL
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11724
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 17:10
kakšne predlagane rešiteve? a trdiš, da uplivamo na vreme s svojim početjem? ker jst ne. 
al gora sem vpeljal, poleg tega, da sem vedu da se boš na nos zvrnil ob njem, predvsem zato, ker je bil eden vidnejših, ki je na veliki zvon obešal prihajajoče spremembe. no, spremembe so zdaj tu. v puščavi maš poplavo. kot po celi evropi in drugih celinah. kdo je tega kriv? a sploh kdo? a jst to pravim? ne. ti to praviš. jebene projekcije.

Če že kj predlagam je, zgolj to, da si ne nabaviš stanovanja ob reki, pa da vrednih stvari nimaš v kletnih prostorih.

to, da se pa z biciklom namesto z avtom vozim na vse kar je pod 30km v eno smer nima najmanjše veze s temi vprašanji. če že bi kj politično podprl je pa to, da se v mestih kkšn odsek, kjer ni mogoče razširit ceste enostavno za avto promet naredi enosmerne in se en pas za dvosmerno kolesarsko ponuca. 

tko da če že rabiš ta ali katerikoli pogovor na politično bitko zreducirat evo, predložim karte na mizo: rajš mam, da se ti voziš 2km v trgovino z avto, ker bi itak šel tudi 200m v trgovino z avtom, pa imam jst in ostali biciklisti mal več prostora. ampak spet, nič od tega nima veze s poplavo v puščavi. opažanje sprememb za časa lastnega življenja je lahko stvar čisto sama zase, ne rabi bit vedno politična motivacija za opaženim. 

Edited by frogstomp - 06.Sep.2023 at 17:14
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 17:33
Originally posted by Heml Heml wrote:


A takrat so bli tud osebni avtomobili problem in njihovi izpusti? LOL

Kdaj slišal za vulkane, supervulkane in tektonske premike? Zemljo je v prejšnjih dobah dosti bolj razfukavalo kot jo zdaj.

Nisi še odgovoril na prejšnje vprašanje mr. fi(zi)kus ampak prešaltal.


Edited by devlin - 06.Sep.2023 at 17:37
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 17:48
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

kakšne predlagane rešiteve? a trdiš, da uplivamo na vreme s svojim početjem? ker jst ne.


Čaki - ti, če te prav razumem - trdiš, da ljudje nimamo vpliva na vreme? Big smile LOL Pa človek, če si 2 leti nazaj v debati "politika" trdil, da je klimatska znanost t.i. "SETTLED" - skratka, da sploh ni debate o tem, ker STROKOVNJAKI tako pravijo. Tako, kot so ti rekli, da se pojdi cepit, ne? LOL

Kaj pa je pol razlog? Vulkani? Sončni vplivi? 

Jst osebno vrjamem, da ima človeška industrija in CO2 izpusti vpliv na klimo. Saj že več, kot 100 let - kolk? 150 let svinjamo z vsemi možnimi fosilnimi gorivi. Ne vem. Pač pripravljen sem vrjet, da imamo vpliv na klimo, kjer se pa moje zanimanje neha, je ko takšni kot si ti in Beblin začenete tuliti, da je treba jesti ščurke in plačevati klimatske davke. Pa problem so osebna vozila, ne pa letalski promet recimo... takrat se takoj vidi kam pes taco moli. Spet ste sprani in lobirate za interese miljarderjev in gazite po interesih soljudi. No saj - nič novega. 

Zadnič sem ujel en podatek, pa mi je res žal, da si ga nisem prepisal, ker sem pozabil detajle. Šlo se je za neko institucijo v ZDA - mogoč za pomoč brezdomcem, ali kaj temu podobnega. Pač neka institucija, ki bi naj pomagala ljudem. Pol pa tko, k bi reku 60 do 80% keša, ki ga dobijo, porabijo za PLAČE [iz leto v leto dobijo manj keša in vedno več ga gre za plače !] LOL 
In TOČNO identično bo s pobiranjem klimatskih davkov - oz. ogljičnih davkov. Po svetu bodo zrasle in že rastejo parazaitske institucije, kjer se bo zaposlil ves ta družboslovni kader, ki je sicer nezaposljiv in pol bodo noter prdeli in mešali zrak in bodo sami sebi namen in kurli keš, ki ga bodo dobivali od davkov + seveda vsi ostali miljarderji, ki podpirajo klimatske agende.

Poleg tega je pa še problem, ker ni javnih debat na to temo. Vsa znanost, ki se ne strinja z mainstream dogmo o klimastkih spremembah, je cenzurirana in diskreditirana. To je tisti dobro poznani princip po katerem funkcionirajo vaši gospodarji. Enako je bilo s Covidom & vsako drugo zadevo. Seveda je lahko doseči znanstveni konsenz, ko pa imaš moč cenzure & diskreditacije vsakogar, ki je prišel do drugačnih zaključkov. To ni znanost, ampak avtoritarni cirkus absurda. 

In mism - kdo pri zdravi pameti bo kar na besedo vrjetl "strokovnjakom" - kakšne so trosili glede covida? LOL


Quote
al gora sem vpeljal, poleg tega, da sem vedu da se boš na nos zvrnil ob njem, predvsem zato, ker je bil eden vidnejših, ki je na veliki zvon obešal prihajajoče spremembe. no, spremembe so zdaj tu. v puščavi maš poplavo. kot po celi evropi in drugih celinah. kdo je tega kriv? a sploh kdo? a jst to pravim? ne. ti to praviš. jebene projekcije.


Preberi si našo zadnjo debato iz cca aprila [tam nekje spomladi] - mism, da je blo 2021 - [morda 2022] v debati Politika. Je pa težko debatirat z nekom, ki ne samo iz dneva v dan menja "stališča". Sedaj si se začel obračat že kar iz odstavka v odtsavek. LOL 

Takrat meni niti najmanj nisi deloval, kot da ne trdiš, da mi vplivamo na vreme. 

Btw - med drugim si se tudi naslajal nad tem, kako dobrega okusa je hrana iz ščurkov in se pol na polno sprenevedal, kot da vsiljevanje to "hrane" ni del klimatske spremembe. LOL

Daj zdej še 15x spremeni svoje stališče glede vsega. LOL




Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 17:54
Originally posted by devlin devlin wrote:

Originally posted by Heml Heml wrote:


A takrat so bli tud osebni avtomobili problem in njihovi izpusti? LOL

Kdaj slišal za vulkane, supervulkane in tektonske premike? Zemljo je v prejšnjih dobah dosti bolj razfukavalo kot jo zdaj.


Veleum Beblin spet predvideva, da so vsi okol njega totalno neumni. LOL Od kje ti ta ideja? 

Saj ves cenzuriran del znanosti o "klimatskih spremembah" trdi ravno to, da je vpliv narave - Sonca in Vulkanov mnogo večji, od vpliva naše industrije & izpustov. LOL 
Jaz ne trdim, da je to res, ker se ne spoznam, trdim samo, da so to trditve, ki jih klimatski miljarderji [tisti, ki jih vi podpirate]. Trdim tudi, da ne vrjamem "strokovnjakom", ko so mi ne dolgo nazaj hoteli v telo vbrizgavati neznano substanco za zaščito pred sezonskim prehladom. Ko "stroka" ekrat laže za interese miljarderjev, potem ji tisti, ki premoremo kaj lastne pameti, nehamo zaupati. 

A pa nisi sposoben dojet lastne kontradiktornosti sicer? 
Dobesedno trdiš, da imajo naravne sile več vpliva na klimo od industrije, pol se pa obrneš okrog in začneš težit, da je treba skenslat avtomobile, ker "klimatske spremembe" - MAN MADE seveda.... LOL
Kako te stvari soobstajajo? Big smile

Quote
Nisi še odgovoril na prejšnje vprašanje mr. fi(zi)kus ampak prešaltal.

kakšno vprašanje, ti bebec? 

Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 18:02
Unhappy
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 18:11
Originally posted by devlin devlin wrote:

Originally posted by Heml Heml wrote:

Me veseli, da si se ugasnil, ker me ne interesira komunikacija z bebcem, ki se mu ne ljubi vzeti časa, da bi si stvar podorobno pogledal, a kljub temu čuti neusahljivo željo po modrovanju o stvareh, o katerih nima pojma. 

Ma daj no, prav uživaš, kako naj te človek sploh jemlje resno, če spuščaš take dyzizme ves čas?Smile

Pa nekaj me zanima mr. fi(zi)kus, k glih obvladaš, kako antigravitacijski pogon pomaga prečiti razdalje v vesolju?

Spet obračaš temo. Jokat si začel, ko sem rekel, da zagotovo vem več o mainstream fiziki od tebe, kar je sicer povsem nepomembno. 
Moj point je bil, da si spuščal neumnosti, ko si dejal, da "fizika", ki se tiče "UFO fenomena" "še ne obstaja" - al neki s tem v zvezi. 
Človek prav dobi občutek, da takšni bedaki, kot si ti, vrjamejo, da oča Einstein najprej dahne naravni zakon, potem pa se ta materializira v realnosti. LOL

Vseeno je, kakšna fizika obstaja in kakšna ne. Dejstvo je, da je hipoteza, ki za svoje preživetje potrebuje predpostavko, da je sto tisoče ljudi [ali morda miljoni] norih, lažejo, narobe identificirajo in razne stvari mešajo za UFOje, pač ničvredna hipoteza. 

Antigravitacija sicer ni uradno priznan pojem. A je tebi to sploh jasno, da se mainstream fizika in kvakademski bebci norčujejo iz tega pojma? Neki so prdeli, da bi mogoč anti-materija lahk imela anti-gravitacijke lastnosti, a bolj v šali, kot za res. To je ta isti folk, k ti pol reče, da se pojdi cepit z nenznano substanco proti sezonskemu prehladu, ne? LOL

U glavnem - za UFO fenomen zaenkrat, kar je meni poznano, nihče ne ve, od kje sploh prihaja, niti nihče zaenkrat še ni razložil smiselno, kako bi bilo možno fizično potovanje hitrejše od svetlobe. Mism - tebi se prvo vidi, da pojma nimaš o UFO fenomenu in da si nikol nisi stvari niti malo pogledal. Če bi si, bi videl, da je recimo Vallee predlagal drugačno hipotezo. 

Sicer pa so dokazi takšni, kot so. Folk je videl in videva anomalije. Vojska jih redno srečuje. Vsi to vemo. Kaj to je, je pa druga. 

Sicer se Dr. Sarfatti konstantno duva, da je dojel kako UFOji delujejo in da razume fiziko, ki stoji za UFO fenomenom. Sem pa osebno prekratek, da bi dojel, ali blefira ali je res kaj na tem. Po mojem bi znalo biti. Glede na to, da je tip označen za norca in mism, da Wiki pljuva po njem, bi znalo bit, da dejansko je kaj na tem, kar trdi. Jst ga ne razumem, kaj mi hoče povedat. Mism pa, da on osebno vrjame, da UFOji dejansko so sposobni prečiti razdalje za katere je potrebna nadsvetlobna hitrost [razen če bi rad potoval ene 200 miljonov let al kej tazga]. 


Originally posted by Beblin Beblin wrote:

Samo še tole, res ne obvladam fizike, zato pa poznam dosti ljudi ki jo. Koliko pa je ti obvladaš? Mrbit če bi ti znal komunicirati na nekem osnovnem nivoju bi ti odgovoril še kaj, ampak tako pa nima smisla.

Mater si dolgo zdržal.... Sleepy 

Daj zdej še povej, kako te UFO tema ne zanima. LOL
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 18:14
Originally posted by devlin devlin wrote:

Unhappy

Kaj ko bi raje razložil svoje protislovne kozlarije glede klimatskih sprememb? LOL
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 18:25
Bralno razumevanje mač? Saj sem vse povedal.


The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 18:27
Originally posted by Heml Heml wrote:


Originally posted by Beblin Beblin wrote:

Samo še tole, res ne obvladam fizike, zato pa poznam dosti ljudi ki jo. Koliko pa je ti obvladaš? Mrbit če bi ti znal komunicirati na nekem osnovnem nivoju bi ti odgovoril še kaj, ampak tako pa nima smisla.

Mater si dolgo zdržal.... Sleepy 



Mislil sem na specifično en post pred tem ko si nakvačkal nekaj svojih, pa bi jih še naprej če bi ti probal kaj razložiti. No worries. Smile
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 19:04
Originally posted by beblin beblin wrote:


Kdaj slišal za vulkane, supervulkane in tektonske premike? Zemljo je v prejšnjih dobah dosti bolj razfukavalo kot jo zdaj.



Originally posted by beblin beblin wrote:

Bralno razumevanje mač? Saj sem vse povedal.




V preteklosti so naravne sile vplivale na klimo, sedaj pa, ko miljarderji hočejo na kup nabrati še več miljard in hočejo pobirati klimatske davke, te sile ne vplivajo več na klimo, ampak samo še mi vplivamo na klimo? LOL

Težko je tvoja blesava protislovja sestavljati v smiselne celote.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 19:06
Originally posted by devlin devlin wrote:

Originally posted by Heml Heml wrote:


Originally posted by Beblin Beblin wrote:

Samo še tole, res ne obvladam fizike, zato pa poznam dosti ljudi ki jo. Koliko pa je ti obvladaš? Mrbit če bi ti znal komunicirati na nekem osnovnem nivoju bi ti odgovoril še kaj, ampak tako pa nima smisla.

Mater si dolgo zdržal.... Sleepy 



Mislil sem na specifično en post pred tem ko si nakvačkal nekaj svojih, pa bi jih še naprej če bi ti probal kaj razložiti. No worries. Smile


mislil si ti kurac
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Sep.2023 at 19:14
Dve pojasnili :

Originally posted by Heml Heml wrote:


Saj ves cenzuriran del znanosti o "klimatskih spremembah" trdi ravno to, da je vpliv narave - Sonca in Vulkanov mnogo večji, od vpliva naše industrije & izpustov. LOL 
Jaz ne trdim, da je to res, ker se ne spoznam, trdim samo, da so to trditve, ki jih klimatski miljarderji [tisti, ki jih vi podpirate]. 
Trdim tudi, da ne vrjamem "strokovnjakom", ko so mi ne dolgo nazaj hoteli v telo vbrizgavati neznano substanco za zaščito pred sezonskim prehladom. Ko "stroka" ekrat laže za interese miljarderjev, potem ji tisti, ki premoremo kaj lastne pameti, nehamo zaupati.



tule sem hotel rečt :

Quote
Jaz ne trdim, da je to res, ker se ne spoznam, trdim samo, da so to trditve, ki jih klimatski miljarderji zanikajo [tisti, ki jih vi podpirate]. / jim nasprotujejo


+

Uni post, ki je letel na Frogya, ki po novem menja stališča iz odstavka v odstavek :

Originally posted by Heml Heml wrote:


Btw - med drugim si se tudi naslajal nad tem, kako dobrega okusa je hrana iz ščurkov in se pol na polno sprenevedal, kot da vsiljevanje to "hrane" ni del klimatske spremembe. LOL

Daj zdej še 15x spremeni svoje stališče glede vsega. LOL



mislil sm rečt :

Quote
Btw - med drugim si se tudi naslajal nad tem, kako dobrega okusa je hrana iz ščurkov in se pol na polno sprenevedal, kot da vsiljevanje to "hrane" ni del klimatske agende.


Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Sep.2023 at 09:54

NPC Theory and Media Programming | 4chan /x/ Conspiracy Greentext :

https://youtu.be/-1KZ6_mz92E?si=7C0hJQvzWBg5jlET


Kdo so NPCji? 
Zakaj obstajajo? 
Res nimajo duše? 
Koliko jih je v družbi?

Eno dobro merilo za moje pojme je cepljenje 2021. Nekih 30% Slovencev si je šlo brez oklevanja na ukaz medijev, politike in lažne znanosti, vbrizgat neznano susptanco. Velka večina ni vedela, kaj si vbrizgava ali kako mRNA deluje. 30% Slovencev je torej NPCjev. 
To je hive-mind folk, ki v kriznih razmerah zagreši masovne umore, genocide, mučenja in so sposobni narediti vse, kar jim rečejo politiki / mediji / avtoritete. Tega folka se po mojem ne da nikoli prebuditi.
Ta folk je po mojem tudi dokaz, da je Demokracija nelogični cirkus, ki nima smisla.

Se mi pa dopade Gnostična delitev na 3. skupine, ne samo na NPCje in ljudi, ampak na :

- hylics = NPCji
- psychics
- pneumatics


Quote
In Gnostic terms, there were three kinds of people: those ruled entirely by desires of the flesh (hylics) those ruled by the mind (psychics) who are confused but questioning, and finally those ruled by the spirit (pneumatics) who have achieved enlightenment.



Mal grozljivo je na čase tudi opazovati, da nekaterim njihovo suženjstvo predstavlja del njihove identitete. Skoraj kot da bi bili ponosni na to [mazohizem?]. Meni se je zaradi tega folka porajalo vprašanje, ali je možno, da imajo nekateri suženjstvo že v "genih"? Dejansko sem se zaradi njih začel nazaj zanimat za tisto hipotezo o Anunakih. Ne iz vidika, da so kao Alieni, ampak iz vidika ideje, da je bila človeška rasa umetno ustvarjena za suženjstvo. En del populacije se vsekakor vede tako.
Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07.Sep.2023 at 09:56
LOL



Back to Top
Heml View Drop Down
Newbie deluxe
Newbie deluxe
Avatar

Joined: 21.Nov.2019
Location: Alpha Centauri
Status: Offline
Points: 1810
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Heml Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09.Sep.2023 at 19:24
Dr. Kevin Knuth je profesor Fizike. Zelo skuliran, kredibilen in prizemljen primerek.

Kevin Knuth - UAP Flight Characteristics: The Five Observables


Quote
Dr. Kevin Knuth discusses the physics & flight characteristics of UAP phenomena and explores the “5 observables of UAPs“, which are Positive lift, Sudden Acceleration, Hypersonic Velocity without Signatures, Trans-Medium Travel, and Low Observability. 
Dr. Kevin Knuth is an Associate Professor of Physics at University of Albany with over two decades of experience in machine learning algorithms for Astrophysics, Bayesian Probability Theory, Information Theory, Robotics, Signal Processing, Neuroscience, Nonlinear Dynamics, Quantum Mechanics, and many other areas. 
He’s also the editor of the peer-review open-access journal “Entropy”, as well as being a member of the Scientific Coalition for UAP Studies.
 In September 2019 he published, “Estimating Flight Characteristics of Anomalous Unidentified Aerial Vehicles” co-authored by Robert M. Powell and Peter Reali. In that paper, he described UAPs as reportedly being “structured craft that exhibit ‘impossible flight characteristics’. In the Entropy paper, his team did analysis on the 2004 Nimitz Tic Tac encounters, and describe these craft as having “ Estimated accelerations range from almost 100 g to 1000s of gs with no observed air disturbance, no sonic booms, and no evidence of excessive heat,” and, ”observed flight characteristics of these craft are consistent with the flight characteristics required for interstellar travel”.




V temle intervjuju lepo in počisti in izniči ves NPC deb00nkerski šum glede NIMITZ UFO TicTac incidenta.
Zakaj ni šlo za galebe [ironično Dr. Knuth ob prostem času rad opazuje ptice, tako da je zelo kredibilen za oceno tega]. Zakaj ni šlo za balone, letala ali karkoli drugega.

V bistvu so NPC deb00nkerji prišli na dan z eno samo smiselno razlago, ki ni ne-človeška. To je hipoteza, da bi naj vojska / mornarica ZDA razpolagala s tehnologijo, ki je sposobna 3d projekcije z laserjem za namen "radar spoofing" - se pravi, da preslepi tako pilota, kot njegov radar. Pilot bi naj po tej hipotezi dejansko videl fantomski objekt 3d projekcije, ki v resnici ne obstaja, poleg tega pa bi naj bil ta objekt viden tudi na radarju. 
Da ta hipoteza preživi, mora postati kar precej težka teorija zarote in mora implicirati, da so Fravor in ostali piloti in pa recimo Lou Elizondo del te prevare. Nekako si ne znam predstavljati, da bi nekdo, ki bi se šel take igrice tvegal možnost, da ta folk dejansko dojame, da so jih nategnili in so bili po domače povedano v vlogi mačke, ki po steni preganja uni "laser pointer" in se nikoli ne zave, da gre za iluzijo svetlobe.

Glavni problem te hipoteze pa je pričevanje pilota komandirja Fravorja. Za razliko od NPC deb00nkerjev sm si sam vzel mnogo ur za poslušanje intervjujev, branje člankov in pričevanje Fravorja in ostalih prič. Fravor je vedno svojo zgodbo začel tako, da je povedal, da ko se 2004 prvič srečal  s tem TicTac UFOjem, najprej na površini oceana zagledal morsko peno. 
Morda res obstaja tehnologija, ki je sposobna ustvariti prepričljivo 3d fantomski projekcijo in preslepiti radar, samo ta projekcija ne more spenti površine ocena, ko lebdi nad njem, mar ne? No taki detajli NPC deb00nkerjev seveda ne brigajo. Njim se gre samo za nenehno ustvarjanje šuma in oni valda že v naprej vedo, kaj je bilo - samo še dokazati morajo. LOL

Poleg tega pa Dr. Knuth pravi še, da v bližini pilotov v času NIMITZ TicTac UFO incidenta ni bilo nobene ladje, ki bi bila potrebna za gostitev takšne hipotetične napredne tehnologije, ki bi delala tašne "radar spoofing" 3d projekcije.

Dr. Knuth je analiziral hitrost objektov. O tem napisal t.i. "science paper" leta 2019 in je mnenja, da je "non-human tech" najbolj smiselna in logična razlaga na podlagi dokazov, ki so na voljo. Vsaj zaenkrat.

Žal pa seveda živimo v svetu, kjer je potencialno prvi potrjeni kontakt med človeško in neko drugo nečloveško civilizacijo pospremljen s kamendobnim pračloveškim hrupom, nelogičnostjo in iracionalnimi čustvi obupa & ranjenega ega skeptičnih bedakov. 
Nek "znanstvenik" je Dr. Knutha nahrulil z izjavo "I don't care if they give me a tour of their Space Ship - I would not believe it". 
Mism, da to pove vse o teh NPC trotih. To me spominja na tiste, ki pravijo : "videl sem UFO, a ne vrjamem v UFOje". LOL Jaz osebno pa nikoli nisem videl UFOja, ampak prisegam na logiko in dokaze, ne pa na iracionalne nagone in užaljena čustva kamenodobnih kretenov.


Tule je link na Dr. Knuthov "science paper" :

Estimating Flight Characteristics of Anomalous Unidentified Aerial Vehicles



Quote

Abstract

Several Unidentified Aerial Phenomena (UAP) encountered by military, commercial, and civilian aircraft have been reported to be structured craft that exhibit ‘impossible’ flight characteristics. We consider a handful of well-documented encounters, including the 2004 encounters with the Nimitz Carrier Group off the coast of California, and estimate lower bounds on the accelerations exhibited by the craft during the observed maneuvers. Estimated accelerations range from almost 100g
to 1000s of gs with no observed air disturbance, no sonic booms, and no evidence of excessive heat commensurate with even the minimal estimated energies. In accordance with observations, the estimated parameters describing the behavior of these craft are both anomalous and surprising. The extreme estimated flight characteristics reveal that these observations are either fabricated or seriously in error, or that these craft exhibit technology far more advanced than any known craft on Earth. In many cases, the number and quality of witnesses, the variety of roles they played in the encounters, and the equipment used to track and record the craft favor the latter hypothesis that these are indeed technologically advanced craft. The observed flight characteristics of these craft are consistent with the flight characteristics required for interstellar travel, i.e., if these observed accelerations were sustainable in space, then these craft could easily reach relativistic speeds within a matter of minutes to hours and cover interstellar distances in a matter of days to weeks, proper time.
Keywords:
UAP; UAV; UFO; Nimitz; Tic-Tac


Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11724
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Sep.2023 at 10:38
Kdo mi zna na kratko obnovit trenutno stanje z mehiškim/perujskim vesoljcem? 
Pa ne mislim zgolj osebnega stališča glede tega, kaj je srž kontroverznosti?
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Sep.2023 at 14:48
There you go:

Your welcome! Smile



Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31.Dec.2023 at 11:15
Mrbit bi bil čas, da tudi sem počasi foknemo kako kvalitetno vsebino... 

HOW BREXIT BROKE BRITAIN: Britain Betrayed



Edited by devlin - 31.Dec.2023 at 11:18
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 161162163

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,848 seconds.