Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Ostalo > Chickfight
  New Posts New Posts RSS Feed - Kaj vam gre na jetra
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kaj vam gre na jetra

 Post Reply Post Reply Page  <1 345
Author
Message
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Mar.2024 at 07:27

Kot po maslu? Ampak, a ni naoljena mašina bolj... metalsko? :D



Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Mar.2024 at 09:23
Ta pa "žebljico na glavico" sta mi res na vrhu odurnih  utečenih izrazov, ki mi ta sicer čedalje bolj všečen jezik delata zahojen in smešen. 

Sploh pa.. ok.. prebereš enkrat, dvakrat.. ampak ,da se pojavlja na istem mediju pri istem človeku ali pa med različnimi pisci istega medija v vsaki naslednji reportaži? 

Sej razumem da ni neskončno mnogo načinov za opis glasbe, ki z zvočnim rafalom teži k prispodobi o stroju. Ampak se res skremžim vsakič ko to preberem...
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Mar.2024 at 10:51

Si to omenil morda tudi piscu besedil? Povratne informacije so včasih zaželene.


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Mar.2024 at 13:08
Piscem.
Sej to ni njegov/njen ali njihov problem pač pa moj. Ostalih bralcev to tolk ne moti. 
Pa tudi sicer ni potrebe po akciji. Nočem bit un en človek, ki mu gre v ulici eno drevo na jetra in potem teži celi soseski, da ga je treba podret - in ubistvu svoj mentalni problem javno razkazuje. Kot to jaz zdaj počnem :D

Si pa želim malo več besedilne diversitete. Tudi filmov, knjig, stripov, glasbe ne bi občudovali, če bi bile med seboj iste. Čeprov si morajo biti podobne, če želijo ostati v isti zvrsti. 

Skratka to je zgolj rant - nobenega akcijskega naboja ne vsebuje. Če pa slučajno kakšnem pisec to prebere in se zavestno odloči razširit svoj nabor prispodob in utečenih rečnic pa še tolk boljš :)
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11293
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Mar.2024 at 14:41

Seveda. Nisem mislil, da bi pisec ali pisci na vsako kritiko se šli prilagajati. Lahko se zgodi tudi obratno, da avtor nato še bolj zavzeto uporablja neko besedno zvezo ali pojem ... zanalašč. :D
Ampak nekateri bi pa morda razmislili o kakšnem drugem pridevniku ali stavek drugače zasukali ... morda.

Sicer je pa vse (samo) pod našo havbo. :D


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Mar.2024 at 10:55
Glih zdejle pršu s horseburgerja. Imeli so na radiu veseljak. Pa marija, da bi skoraj raje poslušal tisti primitivizem, ki ga vrtijo, kot pa voditelja in voditeljico, ki sta čebljala z Magnificom. In enkrat sta rekla da sta 'zadela žebljico na glavico'. Sem prav zastrigel z ušesi. LOL

Verjetno je pogoj da prideš na špikersko mesto to, da si popoln kreten ki se nonstop reži za brezveze.


Edited by devlin - 22.Mar.2024 at 12:47
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22.Mar.2024 at 23:05
Sicer mi ne gre na jetra ampak mi je vseeno tako... malo butasto. Poznam kakih 10 ljudi, ki trenirajo ali pa so trenirali karate. In kaj imajo vsi skupnega?

Vsi imajo ta jeben črni pas. Pa kaj to ti podarijo, ko plačaš tretjo članarino zapored al kako? Ko sem bil mulc, je bil ta črn pas skoraj legenda. Vsi smo v naših otroških mislih videli to kot skoraj nemogoč dosežek.

Danes imam dva sodelavca, ki zgledata kot krof in posušen hamburger s črnim pasom karateja. Pa pustimo njiju na stran... kaj pa vsi ostali? Niti eden ni imel rjavega pasu. Vsi črnega?!?! Ajde pol so stopnje DAN, ki jih nihče ne omenja. Ampak vseeno... a ni to že razvrednotenje športa?
MacGyver je zakon!
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Mar.2024 at 08:59
Poznaš pojm McDojo? Sam sem enkrat treniral v enem Big smile. Good times. LOL Od krottya bi treniral edino Kyokushin, če bi bil kje kak dober dojo, drugih se ne bi pritaknil. Tako kot so razni kung-fuji večinoma smešni, razen san-da.

Problem ki si ga izpostavil je zelo pereč in star. Veliko dojev prodaja meglo. Po principu če boš pridno nosil denar, boš dobil črn pas, pa tudi znanje voditeljev teh spoštovanja vrednih ustanov je vprašljivo. Po drugi strani, en karateist je ubil fotra mojega sošolca Marcela Rodmana z enim udarcem. Pa ni bil nek spazz, je skupaj s svojim sinom treniral, sta velikokrat, ko je bil še majhen tekla v hrib za našo vasjo. Sicer je danes toliko boljših sistemov borbe, da sam ne bi izgubljal časa s tem, sploh s point sparringi.


Eh ja... včasih si pral gi, pasu pa ne, in ko je bil tako usran, da si imel črn pas, si imel črn pas. TO je bil dosežek. Barve so relativno nova pogruntavščina.


Edited by devlin - 23.Mar.2024 at 09:59
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Mar.2024 at 13:36
Pa veš, da sem se takoj počutil ogovorjenega - že ob tvojem prvem postu. :)

Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Piscem.Si pa želim malo več besedilne diversitete. Tudi filmov, knjig, stripov, glasbe ne bi občudovali, če bi bile med seboj iste. Čeprov si morajo biti podobne, če želijo ostati v isti zvrsti. 


mislim, da si tega želi vsak pisec, ne glede na medij. a vsaj zase lahko rečem, da sem se po tolikih letih obračanja že skorajda obrnil na glavo in nazaj.

a zakaj ti sploh odgovarjam, glede na to, da si si bolj ali manj odgovoril že sam? ker mi je mar, ne zato, ker bi ti rad kontriral. a vedi tudi, da določene fraze včasih opravljajo vlogo mašila, saj pri n-tem podobnem nastopu nekega banda ali n-ti ponovitvi iste formule za izdelavo albuma pač zmanjka "besedne municije". no, včasih pa še najbolj prežvečena fraza "zadene žebljiček na glaviček". Smile
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Mar.2024 at 13:39
bi pa rad pe eno misel prispeval k tej niti...

večkrat letno obiščem tudi kak nemetalski koncert, ki se tu in tam zgodi na kakšnem bolj prefinjenem prizorišču s publiko, ki je tudi temu primerno fina, "spedenana" in še kaj. joj, kako se takrat počutim tujega v svoji koži. kot da sem jaz na napačnem mestu in ne vsi ostali "hohštaplerji", ki so prišli na koncert samo zato, ker je nek band/izvajalec IN, potem pa se med samim koncertom držijo kislo in se dolgočasijo. ali se celo zgražajo, ker jaz vidno uživam.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Mar.2024 at 17:15
Daj postrezi s kakim primerom, saj mislim da nas je večina dovolj starih, da ne gledamo na človeka kot garjavega odpadnika, če mu je všeč tudi kaj izven metala. Ker me resno zanima na kakšne koncerte pride tako zategnjen folk. Big smile

Edited by devlin - 23.Mar.2024 at 17:16
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Mitja M.J. View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Aug.2008
Location: Slovenija
Status: Offline
Points: 4853
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mitja M.J. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Mar.2024 at 20:03
MacGyver je zakon!
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Mar.2024 at 20:50
Originally posted by devlin devlin wrote:

Daj postrezi s kakim primerom, saj mislim da nas je večina dovolj starih, da ne gledamo na človeka kot garjavega odpadnika, če mu je všeč tudi kaj izven metala. Ker me resno zanima na kakšne koncerte pride tako zategnjen folk. Big smile


Včerajšnji koncert Siddharte v MB. okoli mene so v glavnem sedeli ljudje, ki so bili po razpoloženju slabše volje kot jaz na pogrebu. tu in tam je kdo zamigal z glavo, malo več jih je vzelo telefon v rokuin snemalo, ko so igrali kak hit. ostalo pa kot da so mrtvi.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8487
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Mar.2024 at 15:47
Navadno sem navajen, da se imajo tisti, ki poslušajo izključno večinoma klasično glasbo, za neko elito in zviška gledajo na rockerje ali bog ne daj metalce. Zanimivo da si to doživel na Siddharti. 
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Mar.2024 at 17:30
Originally posted by devlin devlin wrote:

Navadno sem navajen, da se imajo tisti, ki poslušajo izključno večinoma klasično glasbo, za neko elito in zviška gledajo na rockerje ali bog ne daj metalce. Zanimivo da si to doživel na Siddharti. 


drži.
no, morda sem se nekoliko nerodno izrazil, saj sem v svojem prvem postu povzemal... na Siddharti načeloma ni bilo nekih čudnih pogledov, samo publika je bila tam okoli mene "mrtva".
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 345

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,313 seconds.