Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Festivali > Domači festivali
  New Posts New Posts RSS Feed - MetalDays 2022
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

MetalDays 2022

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Aug.2022 at 21:37
koseški bajer Clown



Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01.Aug.2022 at 23:18
Uf... Že, ko sem prebiral predhodnike (in predhodnice)... Ja, res je, konec enega obdobja, kot da bi "mulca, ki je po 18-ih letih odrasel, ruknili ven na samostojno pot"Ouch

 

Ok, ne bom šel po dnevih, ampak na malce drugačen način.

 

Kljub vse abotam, ki so sledile organizatorjevim muham tekom zadnjih let (zaostrovanje pogojev, cene itd.), moram reči, da sem vsakič s kar dobršno mero vzhičenosti pričakoval "tisti" ponedeljek, ko sem se odfural do Tolmina. Z velikim veseljem sem ubral pot LJ-Š. Loka-Petrovo Brdo-Most na Soči-Tolmin, nazaj pa čez Idrijo. Tokrat pa tja in nazaj via Nova Gorica. Morda sem že star (haha) in se mi ne da več skozi ovinke. Ne vem. Morda pa zaradi dejstva, da je bilo letos zadnjič in sem bil že apriori malce togoten glede vsega tega jajcanja.

 

Vsako leto me je fascinirala narodnostna sestava, tudi zgodbe tega ali onega... Letošnje leto ni bilo izjema; "ujagal" sem Čilenca, ki je letel na Norveško ne en fest, pa potem "usput" podaljšal do Tolmina. Jaz, bik, sem ga že v sumljivem stanju seveda pozabil vprašati za podrobnosti (npr. kje je slišal za Tolmin itd.). Ok, gremo dalje. Tip iz sosednjega apartmaja je bil Nemec. Poleg njega še žena ter hčerka. Model je bil tu (s svojo tedanjo punco / sedanjo ženo) že menda leta 2006 (ali 2007?) v prav istem apartmaju kot letos, potem je imel malo festivalske pavze, nato pa jovo na novo. Model je presenetil predvsem s svojim "metropolitanstvom" (letalski inženir Lufthanse, ki govori malo norveško, estonsko, bolgarsko, italijansko, srbohrvaško in slovensko (ok, tu obvlada predvsem kletvice in kako nazdraviti, kar se je v danem trenutku zdelo povsem dovolj!), rusko in celo par besed japonsko). Zanimiv patron. Pravi, da povsod, kjer je bil, si je vsaj poskušal ogledati še kakšno zgodovinsko cvetko dotične države. Tako je z entuziazmom razlagal o Ptujskem in Ljubljanskem gradu, Zmajskem mostu, Emoni... Mislim, da je bil še posebej tretji večer zelo doživet in bogat (pod pokroviteljstvom gospodarja in njegovega konjeniškega meča iz 1. sv. vojne v kombinaciji s steklenico penine)... In tako naprej in tako nazaj...

 

Vem, zanemarjam glasbo, fuj me bodi!

 

Ponedeljkov šus v glavo z old skul DM v podobi Fleshcrawl me je dokončno potegnil iz žabarije v "Tmin". CoolSlovenska jeza in Srd sta me dokončno zdramila in me postavila v položaj, kjer sem bil tudi sam razp....n, ampak zgolj glasbeno. Top zadeva. Moonspell lani in Moonspell letos? Roko na srce se ne znam opredeliti ne na eno ne na drugo stran. Konec koncev poznam samo Wolfheart plato (ki smo jo tedaj morali imeti vsi) in obakrat me je Alma Mater potešila do nezavestiBig smile

 

Italijanska parodija na kombinacijo "najmožačastih mož na eni ter najbolj pridnih princev na belih konjih na drugi strani" je med enim izmed vmesnih nagovorov postregla z najbolj črnim receptom letošnjega festivala (smoked salmon by Varg Vikernes: put salmon on a rock, then burn a church next to it). Kakorkoli že, čeravno je od princev prvo plato opeval sam Vrag Voland v Vražjih uricah (in je bila roko na srce v tistem času res "do jaja"), pa so po drugi strani tekom let izvedli dramo s pravicami, imeni (Rhapsody --> Rhapsody of Fire - od tod tudi ime tokratnih nastopajočih Nanowar of Steel), zatorej si najbrž zaslužijo teh par bodic pod rebra svojih sonarodnjakov.

 

Španski thrasherji Angelus Apatrida so poleg izjemne hvaležnosti pevca postregli s pravim šusom v glavo in z vmesnim streznjenjem pred nadaljevanjem večera. Ker tisto, kar je sledilo, "ni bilo od tega sveta"Big smile

 

SUFFO-fuckin-CATION!!! To je bil pa kar nastop tedna (subjektivna ocena, jasno). Malo smo se s parimi pogovarjal in nekako so se kresala mnenja, kaj je in kaj ni primerno na festivalu - predstavljat novo plato ali delat "best of"? No, mogoče gre na roko "Sufotom", da pred kratkim niso izdali nič novega, ampak vseeno, EJ! Taka setlista, da ti gate sname čez obute čižme!!! Parkrat, ko sem jih gledal, s Frankom ali brez, vedno je bila njihova "himna" (Liege of Inveracity) prihranjena vsaj za zadnjih par komadov, tokrat pa kar prvi komad v vlogi razbeljene zarjavele železne konice direkt v oko! Živi norci. Ko med drugim navržejo še Pierced from Within, Catatonio, hkrati pa mislim da večkrat spregledan "šlager" (interna fora med kolegi) Torn into Enthrallment... Kako končati tak best of nabor komadov? Jasno, s prekopavanjem pogrebnih ostankov (Infecting the Crypts). Suffocation je in bo institucija, pa čeprav brez nepogrešljivega Franka "the Tank" Mullena. Zelo pronicljivo opazko sta dala dva udeleženca s komentarjem, češ, vse lepo in prav, a vendar da naj bi pevec, katerikoli že, našel svoj izraz, ne da "kopira" FM (predvsem z gestikuliranjem v njegovi maniri). V vsej vzhičenosti z moje strani spregledan, a s kasnejšo "trezno" glavo precej tehten argument.



 

Chuck Billy!!!! Mater, Človek z veliko začetnico, ki bi mi lahko kot fotr bral kozje molitvice, ustvari na glavnem odru tako prezenco, da sploh ni besed. Pa Alexa Skolnicka bi rad vsaj enkrat v živo slišal z njegovim (jazz) triom. Ok, ta je bila neumestnaEmbarrassed

 

Za Britof, jaz, nepoučen, sem bil naknadno informiran s strani Paranoidovca, da to vsekakor niso iz okolice Kranja (jaz, bumbar, sem si mislil, da gre za igro besed, ampak ne, oni so Korošci!). Kakorkoli že, naredili so pravi kaos v moji glavi (kjer car je bobnar, pardon, vokalist, ups, oboje!!).

 

Kasnejši eventi so bili bolj za spoznavanje folka in ostalih postranskih dejavnosti, AMPAK! Sledili so Party Cannon, ki so mi, ne vem, na kak način, zvabili nasmešek od enega do drugega ušesa. Kaj so oni sčarali in pričarali, mi še ni jasno, ampak čaga je bila zajamčena! (če parafraziram enega drugega bolj znanega ParanoidovcaBig smile)


 

Ponavadi sem se vsako leto udejstvoval kakih "visokogorskih" hecov in tudi tokrat je bilo tako. A vseeno ni šlo prek 2000 m (zgolj do dobrih 1600m visokega Matajurja, pod katerim sem na kmečkem turizmu razočaran izvedel, da imajo odprto zgolj ob sobotah in nedeljah oz. še najraje ob nedeljah, ker imajo svojih gostov dovolj. Drugič pokliči in se pozanimaj. Velja. Kao.)

 

Najbolj mi je žal, ker sem zamudil Siderean, ampak ni šlo, jebiga. Verjamem pa, da so izkoristili svoj čas in prostor. Vse to jim totalno privoščim tudi v prihodnje, upam, da tudi z mojo prezenco v živo (mislim v vlogi poslušalca, da se razumemo)Big smile

 

Decapitated brutalna klasika (poznana še iz ne tako davnega Laškega, ok, predkoronskega, ma vseglih), Incantation pa... Najprej taka težka artilerija, da si vesel, da je Soška fronta zgolj spomin, potem pa... Ups, vse pogosteje mešanje tempa mi ni šlo nekako v uho. Res je sicer, da sem izgubil nit tam na prelomu tisočletja, ampak v spominu imam bolj... kaj pa vem, un šus z začetka nastopa je imel neko iztečno karakteristiko...

 

SKYEYE

 

Ime, ki bo pomoje poznano tu in zdaj pa še precej širše. Ravno sem uletel na prizorišče po Dijaški, da sem ujel ta nastop. In bilo je kaj videti. Na odru in okoli njega. Na odru je kraljeval vokal (sem in tja, nagovarjanje folka...), izven odra pa prav zanimivo - folk, ki je prihajal po Dijaški, ni "podaljšal" do konca, temveč vedoželjno sekal bodoče krožišče in se ustavil na vrhu nasipa ter spremljal divjanje pevca ter ostalih pri zganjanju svojih vragolij na peklenskem odru. Peklenskem zato, ker je bil "ozaljšan" s "pozdravi" poletnega sonca. Vzemi, kakor se ti zdi.Big smile

 

Po precejšnjih in dolgotrajnih odisejadah gledam Panzerfaust. Najprej mi ni bilo čisto jasno, od kod vsi ti vokalni izleti. Ok, glavni je kul, ampak zraven podtalno prihaja nekaj zloveščega... Res je sicer, da sem bil v dotičnem momentu še na distanci (jebiga, kje pa pir talajo?!). No, pozneje sem se bil primoran pririniti v prve vrste, kjer sem imel kaj videti. Izza bobnov (kot kameleon zlit z ozadjem s pomočjo oprave in band logota) je do kitarista prilomastil dvometraš. Nazgul. Utelešenje zla. Neviđeno. Ampak v živo to doživeti, videti in slišati... Panzer-fakin-faust, ŠE!




Stallion pa pomoje še niso srečali Faturja - sori dotični, ker te vlačim po forumuBig smile

Ker po besedah soforumaša (ko maš full "fatur mode" - btw NAJJAĆI metalski terminLOL) takrat odpovejo vse zavore. Saj ne, da so naredili totalni raztur na 2nd stageu (kot tokrat že dosti bandov  oz. skor vsi po vrsti), ampak meni je vseen nekaj manjkalo... Če bi dotičnega srečal, bi mu dal ravbarsko in hop na oder pa stage dive (čeprav to najverjetneje ne bi bilo izvedljivo zaradi distance, ma vseeno kak crowdsurf bi mu ne ušel). Res, tole je bil pa cel odf... in znova in znova do konca zadnjega komada. Klasičen heavy/speed direkt v žilo. Pasal jeBig smile

P.S.: tekst sem pisal v več etapah in spregledal, da si tole gledal v živo, žal se nismo ujagal tak kot v Laškem

 

Že precej utrujen se priplazim do glavnega odra po "vseh mukah" (jbg, pivo in ono in tisto itd ponujeno je treba s hvaležnostjo sprejetLOL), tam pa... a je žvečil tablete al Sumamed na kruh al kaj jaz vem, kaj, tip je ŽI-VAL. King is dead, long live the king zanj pač ne velja. King je še kako živ. To je to. Kaj je iz benda potegnil in še več iz samega sebe. Hudo ko hren, da se ti oči zarosijo. Še kulisa je na trenutke delovala zelo simbolično v smislu starega slogana Metalcampa (hell over paradise); danes in nikoli več (na istem mestu)...




Še bolj so se mi oči zarosile (zgolj figurativno), ko je bilo treba ponovno nazaj v domači kraj.

Toliko po spominu, marsikaj sem tudi zamolčal, ampak overall, duh festivala je še vedno prisoten, pravzaprav sem vesel (vse tako kaže), da ostaja pri nas.


Edited by Mrtupevc - 01.Aug.2022 at 23:28
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11724
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Aug.2022 at 10:35
Back to Top
razor View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 19.Nov.2007
Status: Offline
Points: 264
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote razor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Aug.2022 at 14:38
Originally posted by frogstomp frogstomp wrote:

Metaldays izjava o zapletih in kritikah

Preden greš brat izjavo, se moraš zavedati, da v njej ne bo drugega kot valjenje krivde ne druge.
Sem uganil? 
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11724
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Aug.2022 at 16:03
Ne. 
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Aug.2022 at 16:34
Do neke mere je.

Recimo, ko Boban napiše, da je bilo nekaj negativnih, večinoma pa pozitivnih izjav, se kratko malo zlaže. V skupini je prvi/drugi dan ena velika masa ljudi začela objavljati o dvojnem zaračunavanju, vseh ostalih težav okoli paycarda itd, do momenta, ko so se začeli vsi ti posti čudežno brisati, izginjati, ljudje ki so imeli na ta račun kaj za povedati pa za 24 - 48ur dani na mute. 
Še dan kasneje so vklopili tudi restrikcijo, kjer mora vsako objavo predhodno pregledati in odobriti admin - nekaj kar se v vseh teh letih še ni zgodilo. Poskusi objaviti novi post, pa boš videl :)

Potem pa izgovori tipa, kako so za voljo boljše atmosfere na parkingih delale brhke mladenke, ki jih ljudje niso upoštevali, ne pa moški redarji. 
Ja pa jade. Redarje je treba plačati, ti ki so delali so bili pa "reditelji" - prostovoljna delovna sila. Boban ima grozno navado da vse argumentira, predstavi na način kot njemu ustreza. Letos je šlo na vsakem koraku za ubiranje bližnjic, rezanju robov ... in potem imaš kar pač imaš.
Pri vsem tem kazanju s prstom na občino je ob tem, da je sicer predvidel gužvo nekako pozabil omeniti, da so imeli dovoljenje ljudi spuščati notri že od pol noči dalje, pa se je pač odločil za osmo uro zjutraj ... z zamudo na deveto. En kup medsebojnega zajebavanja.

Saj vem, za nami je eno čudno obdobje, marsikaj se je spremenilo in zadeve niso idealne, pa vseeno ... večino tega je še vedno izključno njegova lastna odgovornost, nekaj kar ni in ne bo znal nikoli prevzeti nase. Je trmast osel z orjaškim egom, ki ima vedno prav - tudi ko nima, pri čemer se ne bo nikoli spremenil.


Edited by Speadge - 02.Aug.2022 at 22:01
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Aug.2022 at 22:45
ja 
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11724
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08.Aug.2022 at 14:04


Aftermovie
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11724
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2022 at 09:01
A še to glede glede cen letos. Včeraj na Kreator smo za 42e dobil nekih 5-6ur glasbe. Pivo na prizorišču zgolj pol evra cenejše kot na Metaldays. 
Pa verjetno ne velja, da je bilo včeraj večina obiskovalcev tujcev, in da je cenik nastavljen na severnjaško denarnico. 

Bolj verjetna mi je razlaga, da take so in bodo cene post koronske koncertne produkcije ob splošni rasti življenjskih izvedbenih stroškov. Skok cen in padec kvalitete izvedbe spričo istih razlogov kot jih navaja metaldays poročajo tudi iz Ozore, Hellfesta in podobno. Skratka redukcija argumenta na to, kakšn ps naj bi bil Boban mi je mal tko.. plitka. 
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2022 at 09:06
Tudi sam navadno raje držim gobec kot pljuvam ampak 30 evrov za malo pico pred odrom, halo? Pri zajtrku so se porcije kruha krčile dnevno, pa še tako je bil star.... Pa veliko folka je bilo očitno oscamanih z karticami ampak ta sistem niso furali bobo & co. kolikor sem kužil.

Edited by devlin - 10.Aug.2022 at 09:09
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11724
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2022 at 09:25
Tudi štanti s hrano niso ravno v domeni organizatorja, da dnenvo nadzira kvaliteto, količino. Boban je le omenil, da imajo v pogodbi, da ponudnik za čas festivala ne sme spreminjat cen. 
Na tej točki pa se resno sprašujem.. Kdo za boga kupuje in s tem omogoča tako ponudbo? Pri taki ceni res ne bi smelo biti enega človeka v vrsti. Letos sm se spričo tega tudi izognil koktejlom.
Pir + Maharaja (dobesedno 3 evre na obrok, ker ena porcija nasiti 3 ljudi). Cmon no, sej te ne peljejo s puško na glavi do štanta. 

Mal sem se probal it detektiva in pisal firmi, ki je imela do sedaj te kartice na čez. Zanimalo me je, kako to, da letos niso sodelovali in je letošnjo izvedbo prevzela druga firma. Žal nism dobil povratne informacije. Bedno, ampak take stvari se z digitalnim poslovanjem žal dogajajo. Recimo prejšn tedn mi je crknil bankomat medtem, ko mi je listal fičnike. Sm odprl zahtevek na Revolutu in dobim povrnjeno.. nekoč. Upam da bodo oškodovanci tudi pri tem sistemu lahko prišli do pravice, vsaj double booking bi moralo it razbrat iz sistema in ga ločit od namerne transakcije.
Back to Top
devlin View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Vatican City State
Status: Offline
Points: 8486
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote devlin Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2022 at 09:31
Maharajo sem klovsnil dvakrat, ne nasiti ravno tri ljudi Wink. (Če si fat fuck kot jaz) Bi hodil v mesto, ampak po taki vročini se mi ni šlo. Do reke pa nazaj sem še nekak zmogel.

Bi pa omenil da sem prejšnja leta precej več plaval. Tudi če sem bil sam in imel magari 100 evrov v denarnici, vedno sem pustil na bregu, šel noter, nikoli nič manjkalo. Letos pa sem imel kar nekakšen strah, pa sem se vedno potrudil, da je kdo nadziral moje stvari. Koliko je bilo to nerealno ne bom ugibal. Edino en Metalcamp ko se nas je lotila neka organizirana skupina kradljivcev, ki so šli čez nekaj slo kampov so mi izginili bulerji. Spuščali so, tak da se nisem sekiral.


Edited by devlin - 10.Aug.2022 at 09:33
The Optimistic Cynic: Remaining completely oblivious to the tragedy of existence.
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11724
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Mar.2023 at 14:22
Objavljam v staro temo, ker se tiče dogodkov za nazaj.
Metaldays podaja izjavo o (ne)vračilu denarja za kupljene vstopnice za pretekla leta... nekak imam občutk da bi bilo boljš, da je sploh ne bi. Tole bo pa ja pomirilo vse, ki so vrgli 200+e v cvet...


_________________________



Obvestilo za javnost glede vračila vstopnic za leto 2020/2021. Pošten odnos do obiskovalcev in odprta komunikacija sta že od ustanovitve eden od temeljev festivala MetalDays. V zadnjem času opažamo vse več negativnih komentarjev glede vračil vstopnic za odpovedane izvedbe festivala v letih 2020 in 2021. Čutimo se dolžni, da temo nekoliko bolj osvetlimo in podamo realno stanje. Izvedbi festivala MetalDays v letih 2020 in 2021, katere je organiziral Artfest d.o.o., sta bili odpovedani zaradi pandemije in ne po krivdi ali neprofesionalnosti organizatorjev. Organizator tudi ni kriv, da so se zavarovalnice odločile, da ne krijejo škode v primeru pandemije. Zaradi posledic dveletnega mirovanja smo bili prisiljeni odpustiti vse zaposlene v podjetju. Uničujoč vpliv pandemije je zaprl tudi štiri naše festivale; Winter Days of Metal, Headbanger's Holiday, New Metal Festival in Bluesland. Ko smo leta 2022 končno lahko organizirali MetalDays, so se cene produkcijskih stroškov, dela in vsega ostalega kar smo potrebovali za izvedbo, zaradi inflacije zvišale za 30-100 %; mi pa smo imeli večino vstopnic prodanih po zelo nizkih cenah, ki so bile izračunane v letu 2019, za festival v letu 2020. To je nekaj, česar nismo mogli nadzorovati, in je vodilo do bistveno nižjega zaslužka kot pričakovano. Znašli smo se v situaciji, ko želimo vrniti denar za kupljene vstopnice in hkrati vlagati v izvedbo festivala 2023 z zelo omejenim proračunom. Žal, Slovenija je ena redkih evropskih držav, ki nima izdelane ali vpeljane strategije za spodbujanje zabavne industrije ali reševanje festivalov. Pojasnitev pravnega stališča 1.a. Stališče države Slovenije do odpovedanih prireditev v letih 2020 in 2021 in vračila kupnine za vstopnice. “Medtem ko posamezne države članice področje potrošnikovih pravic v navezavi na distribucijo enkratnih ali sezonskih vstopnic ali abonmajev urejajo po svoje (npr. Avstrija, VB, Nemčija), pa tega področja posebej ne obravnava niti slovenska niti evropska zakonodaja. Zato je dobro pri ponudniku storitve preveriti splošne pogoje poslovanja in za začetek zahtevo nasloviti na organizatorja oz. distributerja vstopnic.” Vir: https://www.epc.si/pages/si/pravice-potrosnikov/koronavirus/odpovedani-dogodki.php? lang=SI 1.b. Kupil(-a) sem vstopnico za dogodek, ki je bil odpovedan. Ali sem upravičen(-a) do povračila? “Pravo varstva potrošnikov EU ne ureja pogojev za posledice odpovedi športnih in kulturnih dogodkov. Zato so vaše pravice v primeru odpovedi (ali preložitve) dogodka, tudi v sedanjih izrednih razmerah, odvisne od nacionalnega pogodbenega prava in vrste pogojev vaše pogodbe, vključno s politiko odpovedi organizatorja dogodka.” Vir: https://commission.europa.eu/live-work-travel-eu/consumer-rights-and-complaints/resolveyour-consumer-complaint/european-consumer-centres-network-ecc-net/faq-cancellationsindividually-booked-accommodations-car-rental-and-events-due-covid-19_sl#odpoveddogodkov 2. Pogoji festivala in obveznosti naročnika. 2.a. Festivali so bili odpovedani zaradi višje sile, vsak kupec vstopnice pa se je strinjal in sprejel pogoje poslovanja, ki izrecno določajo: “VIŠJA SILA / Force majeure “V primeru okoliščin izven običajnega nadzora, kot so vojna, državljanski ali politični nemiri, dejanja in ukazi oblasti, stavke, katastrofe, pandemije, epidemije ali druge hude poškodbe ali zelo nepričakovani dejavniki, lahko organizator festivala MetalDays odpove festival in vsa prejeta sredstva ne bodo vrnjena.” Naslednje informacije so povzete v originalnem jeziku in iz pravnih razlogov niso prevedene v slovenski jezik. 3.European Court of Justice, 31.03.2022 – (95/21) 3.a. Exclusion of the right of withdrawal when purchasing concert tickets online via an intermediary. “In the case of online purchases of tickets for cultural or sport events, as in the case of purchases Page 1 of 2 directly from the organizer, there is no right of withdrawal for the purchaser under the Consumer Protection Directive, even if the purchase is made through an intermediary (here: CTS Eventim), insofar as the economic risk of exercising the right of withdrawal would affect the organizer. This is clarified by the European Court of Justice.” 3.b. Purchase price demanded back after corona-related concert cancellation 
 “A concert scheduled to take place in Braunschweig, Germany, on March 24, 2020, was canceled due to restrictions imposed by German authorities in connection with the Covid 19 pandemic. A consumer who had purchased tickets online for this concert via the ticketing service provider CTS Eventim was not satisfied with a voucher for the purchase price of the tickets issued by the concert organizer and demanded that CTS Eventim refund the purchase price and the additional costs.” 3.c. Bremen District Court addresses right of withdrawal under the Consumer Protection Directive. “The Bremen District Court, which was called upon by the consumer, addressed the question of whether the consumer was entitled to revoke his contract with CTS Eventim in accordance with the Consumer Protection Directive (Directive 2011/83/EU). According to the Directive, a consumer who has concluded a distance contract with a trader is in principle entitled to revoke the contract without giving reasons for a certain period of time.” 3.d. No right of withdrawal under the Directive in the case of scheduled leisure activities. “However, according to the ECJ, the Directive excludes a right of withdrawal, inter alia, in the case where a service is provided in connection with leisure activities and the contract provides for a specific date for the provision of the service. The directive's aim in providing this exclusion is to protect organizers of leisure activities, such as cultural or sporting events, against the risk associated with providing certain available places that they may not be able to reallocate if the right of withdrawal is exercised. “ 3.e. Exception may also apply in the case of ticket sales by non-organizers. “In view of the fact that CTS Eventim was not itself the organizer of the concert in question, but sold the tickets for the account of the organizer but in its own name, the AG Bremen had wanted to know whether this exception applied in such a case. The Court affirmed this, provided that the economic risk of exercising the right of withdrawal would affect the organizer of the leisure activity in question. “ Čeprav nismo zakonsko obvezani vračati denarja za odpovedane festivale, smo se odločili, da kupnino za vstopnice za odpovedani ediciji festivala vrnemo tistim, ki so za to zaprosili. To počnemo s tempom, ki nam ga dopušča naš trenuten finančni položaj, ne da bi pri tem ogrozili svoje poslovanje. Brez našega poslovanja ne bi bilo vračil. Vračila se obdelujejo redno, vsak dan. Naša ekipa za podporo je v stiku z vsemi, ki želijo ali potrebujejo dodatne informacije. Z informacijami o vračilih redno obveščamo tudi preko newsletterja. Skupaj z vračilom kupnine je bila za vstopnice za leto 2020/2021, vsem ponujena tudi zamenjava vstopnic za leto 2022. Na voljo je bila tudi možnost vavčerja, ki še vedno velja. Kdor še ni prejel vrnjenega denarja, a želi priti na MetalDays 2023, ima možnost pridobiti vavčer v vrednosti naročila festivalskih vstopnic, ki ga lahko unovči ob nakupu vstopnice za leto 2023. Vse to je več kot očitno znak, da si želimo situacijo rešiti v zadovoljstvo vseh vpletenih. Ne po naši krivdi smo se znašli v situaciji, ki škodi našemu ugledu in žal nam je za vsakega obiskovalca, ki smo ga zaradi nastale situacije izgubili. Situacija je za nas enako mizerna kot za obiskovalce. A brez pomoči države Slovenije se to ne bi moglo in ne bo rešilo tako hitro, kot bi si želeli. Glede na vse vas prosimo za potrpežljivost, saj poskušamo težavo rešiti čim prej v okviru naših zmožnosti. 
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Mar.2023 at 17:46
Nimajo dnarja za vrnit, imajo pa dnar za organizirat nov festival? 
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1912
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Mar.2023 at 19:20
Originally posted by Pero Pero wrote:

Nimajo dnarja za vrnit, imajo pa dnar za organizirat nov festival? 
modus operandi podjetij v kapitalizmu. 

Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Mar.2023 at 19:50
A sploh še posluje pod istim imenom, kot je tri leta nazaj? 
Zdaj vidim da tržijo festival pod "One Happy Turtle d.o.o." (ustanovitelj Heartlee GmbH). A ni bilo prej nekaj drugega? 

Meni izgleda, kot da je MH Music Holiday GmbH postal Heartlee GmbH in kot da je ARTFEST d.o.o postal One Happy Turtle d.o.o., ali pa se motim? 
A je šlo zgolj za preimenovanje ali pa dejansko razpustitev prejšnih družb? Če je slednje, potem vemo, kaj bi to lahko pomenilo.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23.Mar.2023 at 23:43
Po preletu novice (in zgražanj) sem zaključil, da se "kao" trudijo z izplačili tistim, ki so to "izrecno" izrazili. V detajle se ne bom spuščal... Nekako pa razumem, da je cela jeba s financami na področju kulture. Po moje ni človeka, ki bi bil v tem primeru čisto "čist" al pa čisto "pokvarjen". Vse skupaj je nekje vmes... Ne vem, po zapisanem se "trudijo" postopoma ugodit vsem (s poudarkom na POSTOPOMA).

Fuck it, korona je pojebala vse, ne glede na barvo kože, pripadnost, vero, raso, ... United colors of the universe, hell yeah!!!
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11724
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Mar.2023 at 09:50
Ja sej jst tud probam tko razumet zadevo, čeprov ima tu samo organizator možnost manipulacije številk za javnost. Naprimer.. a pomeni vračilo vsem oškodovancem totalno nesolventnost, al to pomeni ne investirat kar si mislil v svojo bajto pa potrošit za dopust? 

Kakorkoli, debato lahko peljemo v smer "fakof.. demokratizacija izgube in privatizacija dobička.. " al pa si priznamo, da smo na koncu tudi redni obiskovalci oškodovani, če zadeva totalno propade. Podobno kot v težkih časih začneš v proizvodnji odpuščat, da preživi podjetje... Ja, delavci potegnejo ta kratko.. ampak ko se situacija izboljša, se jih nazaj zaposli.. al pa se izčrpa podjetje za še nekaj mesecev plač in za zapre za vedno. 

Imam kr močno dozo razumevanja do podjetništva in borbanja v teh negotovih časih (se spomenm kako sm probal plačilni modul integrirat v en booking sistem... in sm se namatral, da sm prepričal ne servis, da nas je sprejel.. ker načeloma zaradi rizičnosti nihčne ne želi delat z bražno koncertne organizacije)... samo brat tisto predrkavanje, kjer so ljudje na vseh možnih kanalih pisali, da na maile niso prejeli ogovorov, organizator pa je trdil drugače.. in potem dobijo tole kajlo.. tist bi lahko blo boljš izpeljano gotovo. 
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Mar.2023 at 10:27
Nekaj bolj vztrajnih, nekdo teh je pred dnevi objavil v neki drugi, neuradni MD skupini, drugo osebo poznam pa tudi osebno, je bilo preprosto blokirano oz. vrženo iz MD skupine.
Bananje se je pa začelo s to zadnjo edicijo, kjer je bilo toliko pritožb čez napačno/dvojno odtegnjen denar s plačilne MD kartice in podobno.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Apr.2023 at 20:32
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Apr.2023 at 15:54
Človek brez turističnih izkušenj in človek, ki ne vrača denarja za odpadle zadeve. Dream team!
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06.Apr.2023 at 13:10
Vsi k brante smraduha vzemte v obzir, da človek brez keša, ki je odpustil vso delovno silo, gradi jebeni HOTEL na zanzibarju.

lp
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Apr.2023 at 16:38
https://www.delo.si/kultura/glasba/festival-v-skripcih-breme-pa-nosijo-obiskovalci/

Precej obetaven naslov, čeprav je viden samo del članka :)

Ko je leta 2020 nenadoma nastopila pandemija in za dve leti onemogočila glasbene festivale po vsej Evropi, se je večina organizatorjev tovrstnih dogodkov znašla v težavah. A medtem ko je večina drugih sorodnih festivalov kupcem vstopnic za odpovedane dogodke denar po hitrem postopku vrnila, številni ljubitelji metal glasbe, ki so želeli obiskati največji metal festival v Sloveniji, MetalDays, še vedno čakajo na vračilo.

Lastnika podjetja, ki festival organizira, zakonski par Slobodan in Nika Brunet Milunović, sta opozorila, da sta se znašla v težkem finančnem položaju, in kupce vstopnic pozvala, naj se v dobro festivala v težavah vračilu odpovedo. Rok za vračilo sta sicer ves čas pomikala v prihodnost, rekoč, da denarja še nimata. Po nenehnih obljubah o skorajšnjem vračilu sta organizatorja objavila javno obvestilo, ki v uradnem tonu in s sklicevanjem na sodbe in pravne akte upnike obvešča, da jim po slovenski zakonodaji denarja nista dolžna vrniti. Kljub temu jim ga, iz lastnih moralnih nagibov, v nedoločeni prihodnosti, ko bosta denar imela, vendarle nameravata vrniti, sta obljubila poslovneža, ki medtem na obali Zanzibarja gradita »holistični center« oziroma ograjeno turistično naselje.
P l a c e h o l d e r
Back to Top
Poli View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 29.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Poli Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24.Apr.2023 at 17:56
Članek je čez celo jebeno stran v Delu, kar pomeni skeniranje na štiri dele (ker nimamo A3 skenerja) in se ne ujema povsod... ampak saj se bo dalo prebrati (tam na koncu se vidi da se vrstice ne ujemajo, a je vse tu, če se potrudite ;) ).


Anything is possible     dec d uej

Be The Change You Want To See
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11724
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Jun.2023 at 09:30
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Jun.2023 at 09:40
Same "pohvale", ni kej. 
Back to Top
Mraz View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2010
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1315
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mraz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Jun.2023 at 09:45
Glih poslusam to in je tak hilarious da svasta in kdo prvi komentira spodaj?... Metaldays Official..

"You illegally used others' intellectual property. You were warned by the trademark owner, and YouTube took down your video. If everything you did is legal, contact YouTube and ask them to put your video back on the platform. It's one thing to use intellectual property without permission, but it's quite another to use it to promote a competitive event. In this way, you cause direct damage, and your actions automatically become illegal. You invested a lot of time in the production of this film, but apart from a bunch of untruths, you didn't say much. But you did one thing, you showed that you are an immature person. You were hurt because YouTube took down your movie, which was made from material not belonging to you in the first place. Only an immature person would insult another person on a personal level, because of their own mistake. For those who don't know yet, and you missed it in your investigation, although all the information is public, MetalDays moved to another location because the festival for 12000 people cannot be staged at the old location. The maximum capacity is 5000. We didn't leave because we wanted to, but because there was no place for us there. The refund situation is explained at www.metaldays.net. Last but not least, thanks for the promotion of the MetalDays festival. We wish you all the best."
Back to Top
Pero View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 13.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 3818
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Jun.2023 at 12:58
Itak, Bobo raj spema okol, k da bi vraču dnar. 
Back to Top
vulgaris View Drop Down
Organizator
Organizator
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 1912
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vulgaris Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15.Jun.2023 at 16:39
balkan
Back to Top
Šujo View Drop Down
Paranoid crew
Paranoid crew
Avatar

Joined: 25.Nov.2007
Status: Offline
Points: 3259
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Šujo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jun.2023 at 15:24
če glih koga zanima. kavcija za kozarc-2eur.
Fuck you and the horse you rode in on
Back to Top
Stratego View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 19.Sep.2021
Status: Offline
Points: 113
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stratego Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19.Jun.2023 at 15:33
Kjer se rekreiram, je toliko pivo LOL
Back to Top
Speadge View Drop Down
Senior Member
Senior Member

dežurni aktivist

Joined: 22.Jul.2015
Status: Offline
Points: 2060
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Speadge Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2023 at 16:37
Ceneje kot na Tolminatorju? Svašta. 

Every cup or bottle is a subject to deposit upon which your PayCard will be charged 3,00 €. Every time you order the “first” drink, your PayCard will be charged with 3,00 € deposit. For every next drink your PayCard will not be charged another deposit but you have to have your “old” cup with you and you need to give it to the bar personnel. They will simply give you a new one with every next drink.

Se mi zdi, da so na Tolminatorju v praktično vsakem detajlu naredili copy/paste MD "politike".  https://tolminator.com/festival-abc 
Zoprno, ko želi dati človek za rundo ... pa mu na kartico nabijejo en kup depozita, da moraš potem malodane oprezati, če so v družbi že popili pijačo, da jim pobereš kozarce.
Mota biti pa ta astronomski depozit na koncu tedna sila fina stvar, ko ti čez teden pijani švabi ne vračajo kozarcev, potem pa itak pokajo domov ...
P l a c e h o l d e r
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Online
Points: 11724
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21.Jun.2023 at 16:50
So pa kozarčki za večkratno uporabo. Tko da Mazzini lahko neha s temi bedastimi primerjavi pri nas/tujina.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,406 seconds.