Paranoid Metal Webzine Homepage
Forum Home Forum Home > Festivali > Domači festivali
  New Posts New Posts RSS Feed - 2023/7/25-28 Tolminator Metal Fest - Tolmin
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

2023/7/25-28 Tolminator Metal Fest - Tolmin

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04.Aug.2023 at 09:12
Back to Top
Dejan View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 18.Oct.2011
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 2768
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dejan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05.Aug.2023 at 18:36
Back to Top
Mrtupevc View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12.Jan.2008
Location: Bangladesh
Status: Offline
Points: 1820
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mrtupevc Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10.Aug.2023 at 00:51
Zgolj manjši mimolet, ker sem navsezadnje bil samo v torek v Tolminu.

Prva in največja opazka: "kulturni šok" - prejšnja leta si vedno, ko si zapeljal preko tolminske zanke (un ovink pred centrom, ko gre hkrati navzdol in v 180°Big smile), trčil v črno luknjo. Vsi lokali odeti v črno, črnina na vsakem koraku, tokrat pa... Mesto duhov (razen ene tete, bi rekel da prebivalke J Amerike, ki mi je presekala pot). Razen tabel, ki so nakazovale, da se pa nekaj le dogaja, bi lahko samo ugibal, a fest je al ga ni.

Druga opazka: vsa čast organizatorjem (in domačinom). Glede na vsa ustna izročila o torkovem divjem jutru, katerega posledice so bile popoldne še vidne, a že umaknjene na stran, lahko rečem samo "bravo za slogo, v kateri je moč".

Fest: Gledal Lost Society, Anaal Nathrakh in Flying Fetus, pardon, Dying Fetus (stara fora kolega izpred 20+ let, dying, flying, oboje se v konteksu sliši fakin brutalnoLOL)

Lost society je bil res.... ajajaj... Menda so pred leti bili na MD, a so odpadli zaradi razlogov, ki sem jih pozabil (frontman je razlagal nekaj o tem). Mogoče bi takrat bolje izpadli, ne vem. Tokrat je bilo vse skupaj nek "nuclear core z vmesnim izražanjem čustev" (to o čustvih je pevc dejansko bruhnil v mikrofon, češ, ja, tudi mi metalci imamo čustva, deal with it!) - a je tip slučajno gledal Tu pa tamLOL

Anaal Nathrakh - užival kot že dolgo ne. Pravi antidote prejšnji entiteti na glavnem odru. Zvok težek in masten kot svinc, pevc z vmesnimi nagovori ni težil glede strtih src in duš (je pa mimogrede skurcal fotra).

Dying Fetus - glede na to, da so samo trije, sem imel občutek, da je oder poln ene prvinske zlobe. "Mi smo tu, da vas zmasakriramo!" No, masakra je bilo na moje veliko razočaranje konec po slabe tričetrt ure, saj se je ulilo še precej bolj kot prej. Kot bi se utrgal oblak, mamico mu nešolano...

Overall: glede na moj kratek staž ne morem podati objektivne ocene. Lahko samo rečem, da je bil ustroj podoben, kot smo ga bili vajeni (pijača, jedača, kartice, kozarci...). Poleg tega sumim, da je bil 1-day parking plac umaknjen precej na stran po sili vremenskih razmer (una ABC mapa je kazala drugače). Camp je tudi preživel (menda je v torek zjutraj padlo drevo na prazen šotor, drugih "večjih" incidentov ni bilo).

Skratka, en dan v Tolminu je bil razen dreka od vremena čisto spodoben. Ob letu osorej! (pa za dlje kot en danWink)
Ole - OleOleOle;

Peterle - zakaj pa ne?
Back to Top
Kali View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 18.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 3415
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kali Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02.Sep.2023 at 14:01
No pa se po letih odsotnosti s foruma spet oglašam. Ne vem zakaj točno ampak v zadnjem tednu me je kolegica komtaktirala zakaj več nisem nič gor in pol še frogijev članek o tem forumu...pa sm rekla če pa že dobim 2 poziva v enem tednu da kej napišem bom pa poslušala vesolje kaj mi govori :)

Smo bli družinsko na Tolminatorju letos. dec pa starejši sin vse dni, jes sem se pa jima pridružila z mlajšim v četrtek. vidla sm glih ene tolk kolkr sm včasih pod vplivom alkohola...v spominu je ostalo bore malo. sam da tokrat ne zarat pira k sm v celem dnevu spila glih kake 3 radlerje. amak bolj zato k sm skos mogla fokus dajat na mulce in za njimi tekat okol..ker pač 10min po začetku koncerta je blo treba že nekam drgam. zamudila sm itak vse bende po 22h ker je blo treba mulce uspavat...ampak mel smo se vseeno top. Metaldays smo spustil k so cene res že preveč nore. Tolminator mi je pa bolj domač...lokacija itak. pa folk...pa količina obiskovalcev je bla taka da se nisi gužval...upam da ste organizatorji pršl uredu skos finančno. Se vidimo spet drugo leto 😀 
pa hvala VIP varnostnikom da ste me spustil not previt plenice juniorju...matr si nism misnla da bom kdaj to počela haha...pa marsikdo od vas na forumu tut najbrš ne 😅🤣 Sej je dec meu vip karto sicer. jes pa jo tut drug let dokupim ker je super plac za se ohladit v vročini in it na mal bl normalen wc. 
ne morem pa glih komentirat koncertou ker kar me je zanimal je blo večinoma prepozn ponoč, ostalo pa več k 10min nism mogla sledit 😞 sigurno bo pa tolminator postal del naše družinske tradicije 😀 tko da vam želim da fest uspe.
Iz Teme smo prišli, v Temo se vrnemo
Back to Top
frogstomp View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 16.Nov.2007
Location: Slovenia
Status: Offline
Points: 11725
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote frogstomp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03.Sep.2023 at 13:42
Ej, dbest, da si se pršla pofočkat :) Sede prečitat tudi kako zgleda potek festivala skozi oči mamice :) 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.07
Copyright ©2001-2024 Web Wiz Ltd.

This page was generated in 0,219 seconds.